Tholenderwijs Voordragen voor een Koninklijke onderscheiding Enquête website gemeente Tholen Werkzaamheden Thoolse brug (N286) Openbare bekendmakingen Vrijwilligers gezocht Reserveringen sportaccomoda- ties seizoen 2008/2009 Gemeentehuis gesloten op Tweede Pinksterdag Geen huisvuilin- zameling op Tweede Pinksterdag ,i" Donderdag 8 mei 2008 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 19 gemeente Tholen 5 mei - 14 mei 2008: Parallelrijbaan 12 mei - 23 mei 2008: Hoofdrijbaan richting Halsteren 26 mei - 6 juni 2008: Hoofdrijbaan richting Tholen Het gemeentehuis van Tholen is op 12 mei, Tweede Pinksterdag, gesloten. Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van- de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Ter gelegenheid van Koninginnedag zijn eind vorige maand zes inwoners van de gemeente Tholen onderschei den. Elk jaar worden ter gelegenheid van Koninginnedag en bij bijzondere gelegenheden Koninklijke onderschei dingen uitgereikt. Een koninklijke onderscheiding geeft uitdrukking aan de waardering voor iemands bijzondere persoonlijke verdiensten of prestaties voor de samenleving. Heeft u ook iemand in uw omgeving van wie u vindt dat hij of zij een onderscheiding verdient? U kunt iemand voordragen die zich langdurig op bijzondere wijze voor de samenleving verdienstelijk heeft gemaakt. Zowel inwoners van Tholen als instellingen, verenigingen en bedrijven kunnen voorstellen hiervoor indienen. Datum van indienen Aanvragen voor een Koninklijke onderscheiding kunnen in principe het hele jaar door worden ingediend, maar dat moet wél tenminste 5 maanden vóór de dag van uitreiking gebeuren. Aanvragen voor een Koninklijke onder scheiding ter gelegenheid van Koninginnedag 2009 moeten echter vóór 1 juli 2008 worden ingediend. Bij wie indienen U kunt uw voorstel schriftelijk indienen bij de burgemeester van Tholen. Uw brief moet voorzien zijn van de naam, adres, telefoonnummer en handtekening van degene die het voorstel indient. Op de envelop dient u te vermelden "persoonlijk". Het is raadzaam om, voordat u tot een definitieve aanvraag overgaat, even te overleg gen met de secretaresse van de burgemeester, mevrouw Lien van Sprundel, telefoonnummer (0166) 668330. De gemeente Tholen zal vanaf donderdag 8 mei een enquête houden over haar website. Het doel van de enquête is om een beeld te krijgen van de wensen en behoeften van de inwoners over de eventuele interactieve mogelijkheden van de website. De enquête is in te vullen via de website, www.tholen.nl. Achter de schermen is de gemeente Tholen druk bezig om de online dienstverlening uit te breiden. Er worden door de rijksoverheid veel eisen gesteld aan de website, maar de gemeente is uiteraard ook benieuwd naar de mening van haar inwoners. De resultaten van de enquête zullen meegenomen worden in de verdere ontwikkeling van de website. Inwoners die de enquête invullen, maken kans op een boekenbon ter waarde van €30,-. De enquête kan tot 30 mei worden ingevuld. aan geleiderail, asfalt, beton, voegovergangen, conservering en portalen. Bij de werkzaamheden parallelrijbaan is er een wegafcetting en een om-en-omregeling. Een gedeelte van rijbaan blijft beschikbaar. Tijdens de werkzaamheden hoofdrijbaan geldt een breedtebeperking van 3.20 meter. Er is slechts één rijbaan beschikbaar (er worden verkeerslichten geplaatst). Er zal een snelheidsbeperking gelden van 30 of 50 km/uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij de projectleider, de heer J. de Cat tel. 06-54370899 Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 17, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; Bedrijventerrein Poortvliet, Veilingweg Sint- Annaland, Havenweg Sint-Annaland, Klaverveld Oud-Vossemeer, Bedrijventerrein Sint Philipsland: het plaatsen van reclameborden (2008/0076); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Bierenstraat 45 te Sint-Annaland: vergroten van een woning (2007/388); Vanaf 9 mei 2008 tot en met 19 juni 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter- mijn kan een ieder een zienswijze over de ontwerpbeslui ten naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. KAPVERGUNNINGEN Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 22 april 2008 de volgende kapvergunning heb ben verleend: Sint-Maartensdijk Scholeksterlaan voor het kappen van 1 vleugelnoot en herplant van een linde (Tilla Europaea "Euchlora") Tegen de verleende vergunning (en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Van de vergunning(en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstre ken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de ter mijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. Servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen zoekt vrijwilligers voor de volgende functies: Een toetsenist en/of slagwerker voor het Culti Koor Hij of zij zal, samen met drie gitaristen, het koor mede begeleiden tijdens repetities en optredens. Het Culti Koor heeft een internationaal repertoire dat voor 70% bestaat uit wereldliederen en voor 30% uit popsongs. De repeti ties vinden iedere dinsdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur plaats in sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Het Culti Koor treedt op voor publiek bij allerlei speciale gelegenheden. Naast kwaliteit straalt het koor ook gezelligheid en enthousiasme uit. Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg De VPTZ (Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg) in West-Brabant en Tholen zoekt enkele vrijwilligers. Zij zijn op zoek naar mensen die ernstig zieken en hun naasten willen ondersteunen in de laatste levensfase, in het bijzon der zieken die thuis afscheid willen nemen van het leven in hun vertrouwde omgeving. De vrijwilligers zijn geschoolde mensen die even de plaats in kunnen nemen van de mantelzorger, zodat zij hun 'accu' kunnen opla den. Vrijwilliger bij VPTZ word je niet zomaar. Er gaat een basistraining van een aantal dagdelen aan vooraf. De cursus wordt betaald door de VPTZ. Als vrijwilliger maak je deel uit van een groep proffessionele hulpverleners en colle ga-vrijwilligers. Het is een bijzondere ervaring om het vertrouwen te krijgen van de clienten en hun familie en deelgenoot te mogen zijn van een intensieve periode in hun leven. Heb je interesse in één van deze functies, neem dan Servicebureau Bfcycontact op met servicebureau Voor Elkaar, tel. 0166 11^ 668200, e-mail: servicebureau@tholen.nl De gemeente is begonnen met de reserveringen voor het seizoen 2008/2009 voor de gymzalen, sportzaal De Wellevaete en sporthal De Meulvliet. De vaste gebrui kers hebben inmiddels een brief van de gemeente ont vangen. Nieuwe gebruikers kunnen een reserverings formulier aanvragen bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente, tel. (0166) 668 200 of per e-mail: sport- zaalverhuur@tholen.nlMocht u één van bovenge noemde zalen in het seizoen 2008/2009 willen huren, dan verzoekt de gemeente u dit vóór 16 mei 2008 aan te geven. Er kan dan rekening worden houden met het inplannen van overige activiteiten. 0p Tweede Pinksterdag, 12 mei, zal er geen huisvuil worden opgehaald door de Zeeuwse Reinigingsdienst. Deze route wordt twee dagen eerder gereden, namelijk op zaterdag 10 mei. Inwoners van de kern Tholen kun nen hun GFT-container op zaterdag 10 mei aanbieden. In Oud-Vossemeer wordt op die dag het restafval opge haald. Raadpleeg voor meer informatie ook het huis- aan-huis verspreide inzamelschema van de ZRD of bel het servicenummer: 0900-44 33 333 (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur). Het inzamelsche ma kunt u ook vinden op de site www.zrd.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13