Met de bus naar de kerk in Rilland, want juf Marjolein Verkerke trouwt Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 2 mei 2008 Subsidie rockfestival 4 CENT KORTING op benzine Avond Nierstichting later Inleveren spullen rommelmarkt Onderzoek gasfabriek Nieuw trapveld Herbouw loods Knobbelzwaan/brandgans Archief goedgekeurd Oostdijk wint klaverjassen Aanrijding Dakkapel Van Zeylstraat Domotica 50 mille Nieuw speeltoestel Potje biljart Kleuters spuiten met brandslang Kritiek op tuinhuisje Overkapping Verkoping voor fonds Bethelkerk Schorrefestival verzet naar juni Stoofweg (ff Garage akkoord Stalen spanten Geslacht in eigen slagerij Kijkavond levert 1197 euro op Subsidie muziekfestival Bestel-/Bedrijfsauto's Brug landgoed Rode Kruiswedstrijd Noodplan milieustraat Evert is geslaagd Laatste kinderclub in zwembad Brandweer zoekt versterking Schade knobbelzwanen Leo Mayer wint klaverjasseizoen Stoofstraat ontlast Psalmzangavond Rommelmarkt in Wimpel voor kerk Agenda Hartstichting Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de definitieve subsidie voor het Women in Rock Festival 2007 in Meulvliet vastgesteld op 3000 euro. Daarvan is 2250 euro als voorschot betaald, zodat de provincie nog 750 euro overmaakt naar bestuurslid Bouwens van de stichting. Het geld komt uit de pot C-culture. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard. stel ze genist. We zijn u graag van dienst Advertentie I.M. De collectantenavond van de Nier stichting die voor woensdag in Meulvliet is aangekondigd, is uitge steld. Er zouden op deze avond tien jubilarissen worden gehuldigd, maar omdat veel mensen tijdens deze week op vakantie zijn. wordt de bij eenkomst verplaatst naar oktober. Bruikbare spullen voor de rommel markt van scouting Heenetrecht en stichting Christelijk Jeugdwerk Tho- len kunnen zaterdag van 10 tot 12 uur worden ingeleverd op het adres Leguitsedijk 7 te Oud Vossemeer. Fornuizen wasmachines, bankstellen en bergmeubels zijn niet welkom. De rommelmarkt vindt 17 mei van 11 tot 15 uur plaats op de Markt in Tholen. Buioclear b.v. uit Groningen heeft van de provincie opdracht gekregen om het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Kaay te onderzoe ken. Het gaat om een bedrag van 8450 euro, exclusief btw. De provin cie doet dit namens nutsbedrijf Delta en het gaat ook al om de vierde on- derzoeksronde om te kijken of de bodem nog verontreinigd is. Langs het nieuwe speelveld aan de Abraham Beeckmanlaan (tussen Meulvliet en het Westerpoort colle ge) komt een hekwerk van 1,80 me ter hoog. Er komen ook twee licht masten en twee ballenvangers. Het terrein wordt ongeveer 80 bij 40 me ter groot en zal gebruikt gaan wor den als trainingsveld van Tholense Boys. De lichtmasten komen van de voormalige oesterputten. Maandag ochtend bekeek de welstandscom missie het plan en had daar geen be zwaar tegen. Aan de Ambachtsweg gaat vishan del Frans en Jolanda Bout een nieu we loods bouwen op de het terrein van de afgebrande loods. De wel standscommissie bekeek maandag ochtend het plan voor de loods die met 37 meter bij 13 meter een stuk groter wordt dan de vorige. De nieu we loods komt ongeveer vier meter van de weg te staan. De commissie had geen opmerkingen over het plan dat al eerder was beoordeeld. J.C.A. Vissers krijgt gedeeltelijk ontheffing van de Flora- en faunawet om knobbelzwanen en brandganzen af te schieten. De dieren veroorza ken nu op percelen grasland en win tertarwe aan de Hooiweg in de Ra- zernijpolder schade. Er zijn al preventieve maatregelen getroffen in de vorm van vogelverschrikkers, vlaggen, zakken, lappen, een knal- apparaat en een Ansia pistool. Vol gens Vissers verblijven er gemiddeld 10-20 knobbelzwanen en 50-100 brandganzen op de schadepercelen. In voorgaande jaren is voor 10.000 euro schade aangericht, maar dat wordt niet met officiële gegevens onderbouwd. De provincie vindt dat er ten aanzien van de knobbelzwa nen voldoende aannemelijk is ge maakt dat er sprake is van (dreigen de) belangrijke schade, maar dat geldt niet voor de (overzomerende) brandganzen. Vissers heeft zich daarbij neergelegd, maar hij mag wel tot en met 15 mei knobbelzwa nen afschieten. De nieuwe archiefbewaarplaats in het gemeentehuis is dinsdag goedge keurd door gedeputeerde staten van Zeeland. Dit inclusief de installatie ten behoeve van de beheersing van het binnenklimaat die in een aan grenzende ruimte is ondergebracht. Het gaat hierbij om zowel de tempe ratuur als de luchtvochtigheid. Over de wettelijke inrichtingseisen is tij dens de bouw van het nieuwe ge meentehuis regelmatig overleg ge voerd met de archiefinspecteur. Vanaf begin dit jaar zijn de klimato logische omstandigheden in de kluis continue gemeten en in orde bevon den. Huib Oostdijk heeft de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen ge wonnen. Hij haalde 5149 punten. Jo an Kon steeg een plaats en eindigde als tweede met 5136 punten. 3. Nel ly Bestman 4779 p.; 4. Han Visser 4729 p.; 5. Peter Luten 4673 p. Een 55-jarige inwoner is dinsdag aangereden in zijn auto door een 44- jarige automobiliste uit Bergen op Zoom. De vrouw kwam van de brug en verleende bij de rotonde op de Oud-Vossemeersedijk geen voor rang aan de van links komende Tho- lenaar. Bij de aanrijding raakten bei de auto's beschadigd. De eigenaar van de dakkapel Van Zeylstraat 13 moet zijn bouwwerk verwijderen of aanpassen aan de voorwaarden voor vergunningsvrij bouwen. Als de eigenaar dat niet doet, moet hij een dwangsom beta len, zo hebben b. en w. besloten. De stichting voor regionale zorgver lening SVRZ krijgt 50.000 euro van de provincie voor het project Domo tica en inrichting van de zorg voor bewoners van de nieuwe woningen rond de Vossenkuil. De SVRZ had vorig jaar al een voorschot ontvan gen van 40.000 euro. zodat directeur M. Heijboer nu nog een restant van tien mille tegemoet kan zien. Protestants-christelijke basisschool de Ark wil ter gelegenheid van het 105- jarig bestaan een nieuw speeltoestel. De oude schommel is echt aan ver vanging toe. Al enkele schooljaren zijn ouders, kinderen en leerkrachten bezig om geld in te zamelen voor een ander speeltoestel. Zo hebben de kin deren bloemzaden-kaarten en tulpen verkocht, heeft de ouderraad gelden beschikbaar gesteld van acties uit voorgaande jaren en is de opbrengst van de zomermarkt op 29 mei a.s. ook voor het speeltoestel. Met de geraam de opbrengst van de komende zomer markt zit men al op 6400 euro, maar het nieuwe toestel kost 10 mille, zodat de Ark nog 3600 euro tekort komt. Daarom worden bedrijven en particu lieren opgeroepen om te helpen het ontbrekende bedrag bijeen te brengen via bankrekening 34.02.57.970 van ouderraad de Ark. Biljartgenootschap Keu's zat heeft gespeeld in café Hof van Holland. Uitslagen van de gespeelde partijen: Jan Suurlant-Ad Havermans 20- 35/35; Piet Potappei-Robert de Jon ge 35-24/33; Piet de Leeuw-Jan Suurlant 18-35/14; Piet de Leeuw- Robert de Jonge 27-35/40; Piet Pot- appel-Ad Havermans 26-35/22; Jan Suurlant-Dick den Hollander 17- 31/23; Ad Havermans-Marco Hom mel 35-21/28; Piet de Leeuw-Piet Potappel 35-20/36; Piet Potappel- Marco Hommel 35-12/33; Ad Haver- mans-Robert de Jonge 35-23/34; Ad Havermans-Dick den Hollander 29- 35/21; Jan Suurlant-Robert de Jonge 35-27/36; Dick den Hollander-Piet Potappel 35-7/20; Dick den Hollan der-Robert de Jonge 35-5/13. Sint-Annaland Kleuters van de Casembrootschool hebben bij een bezoek aan de brand weer mogen spuiten met twee brandslangen. Het was het hoogte punt van het uitje van groep 1 en 2. Zij sloten hiermee het project over verkeer en veiligheid af. Ze mochten dezelfde route door het gebouw lopen als een brandweer man die een oproep krijgt. De kinde ren volgden een weg langs de pak ken naar de auto's. Daarna gingen ze terug naar de enorme wasmachines en drogers. De kinderen kregen tot slot een filmpje te zien over de brandweer. Met een sticker en kleurplaat op zak kon de meivakantie beginnen. Eer der hadden ze op school de politie met een politiebus op bezoek gehad. Die vertelde van alles over het werk van agenten en de veiligheid in het verkeer. De welstandscommissie had maan dagochtend kritiek op het tuinhuisje dat A. Hartog uit de Julianastraat wil plaatsen op het volkstuinencomplex. Volgens de commissie moet de nok- richting van het dak 90 graden wor den gedraaid. De nok ligt nu over de korte kant van het huisje van 2,35 meter bij 3.40 meter. En dat is vol gens voorzitter M. Onrust niet ge bruikelijk. Hartog had niet eens een bouwvergunning aan hoeven vragen als het huisje op zijn eigen erf was geplaatst, maar nu het op een terrein komt met volkstuinen is hij wel ver- gunningsplichtig. De commissie ging niet akkoord tenzij Hartog de nokrichting verandert. Aan de 's Gravenkreekweg 7 kan I.A. Tazelaar zijn woning uitbreiden. De overkapping is op verzoek van de welstandscommissie iets teruggelegd en komt nu uit op 125 centimeter van de gevel van de bestaande woning inplaats van 30 centimeter zoals aan vankelijk getekend was. En R Elen- baas kan aan het Havenplein 3 zijn woning uitbreiden.. .Gelet op de ge sloten situatie' (het gebeurt aan de achterzijde en s net zichtbaar vanaf de openbare weg) ging de welstands commissie ermee akkoord. De activiteitencommissie van de Hersteld Hervormde Gemeente houdt 9 mei van 15 uur tot 20 uur een verkoping in de Bethelkerk. De opbrengst is bestemd voor het bouw fonds. Diverse artikelen worden te koop aangeboden waaronder bloe men, boeken, cd's, kaarten, kaas, kleding, modestoffen en sieraden. Het Schorrefestival vindt niet plaats op zaterdag 10 mei. Het feest is ver plaatst naar zaterdag 28 juni. De re den voor het verplaatste tijdstip is een belangrijke beslissingswedstrijd van voetbalclub WHS en de vakan tieperiode. De organisatie verwacht dat omstreeks 10 mei nog veel men sen met vakantie zijn. De trekking van de loterij is even eens verzet naar 28 juni. Loten zijn te koop bij de leden van het koor en in de wachtkamer van het gezond heidscentrum de Smisse. Het festival van het Schorrekoor begint 's mid dags om twee uur op het Havenplein. In de commissie waterkeringen en wegen van het waterschap heeft de Thoolse hoofdingeland C. Koopman aandacht gevraagd voor de verkeers veiligheid op de in slechte staat verke rende Stoofweg. Hij kreeg van dage lijks bestuurder A.W. van de Hoef te horen dat deze weg tussen dit jaar en 2010 wordt verbeterd, maar dat de de finitieve planning nog niet bekend is. Stavenisse Aan de Dr. Bernhardistraat 55 kan P. Boer een garage laten bouwen op het erf achter de nieuwe woning in het bestemmingsplan Poststraat-Zuid. Het wordt een zwart schuurtje met een makelaartje (dat de boeiborden verbindt) en een rond raam boven de deur. Hoewel ronde ramen in een houten wand niet gebruikelijk zijn (wel in stenen muren), ging de wel standscommissie er mee akkoord. Het is lastig uit te voeren. Maar vol gens aannemer L. Roozemond. die de garage gaat bouwen, kan het wel, namelijk met een schrobzaag. Wel zal de garagedeur ook in een donkere kleur uitgevoerd moeten worden. De pannen worden 'blauw gesmoord', net zoals op de woning. Aan de Molendijk west 27 gaat L. Potappel een garage/berging bou wen. De garage komt in de plaats van de bestaande garage. Volgens de welstandscommissie wordt het een hele verbetering omdat de garage een stalen skelet krijgt, gepotdeksel- de gevels en rode pannen. De com missie vindt dat ook de garagedeur Vrijdag en zaterdag Magere runderlappen of sucadel kg 8,50 I Rib-karbonade 1 kg 6,00 Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 Biefstukreepjes mug*, 250 gr.€ 3,95 Maandag, dinsdag en woensdag Rundvlees met randje Boeren - ham lappen Varkenskluiven 1 kg Hamburgers 5 halen 5,50 4,50 4 BETALEN! Gegrilde fricandeau 100 gram 1,39 Katenspek 100 gram 1,15 Boterhamworst 100 gram 0,99 Gekookte worst 200 gram 0,90 Beckers frikandellen 10 stuks 3,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. in een donkere kleur moet worden uitgevoerd. Aan de Molendijk 40 kan R. Bolier een bijkeuken aan zijn woning ver nieuwen. Ook hier wordt een gepot- dekselde wand gemaakt. De Rehobothschool heeft op de kijkavond van het project voeding 1197,15 euro opgehaald. In de klas lokalen werden allerlei producten verkocht. De helft van de opbrengst is bestemd voor Woord en Daad. Het andere deel wordt gebruikt voor de aanschaf van een nieuw klimtoe stel voor de kleuters. De kinderen hebben het project afgesloten met een schoolontbijt. Sint-Maartensdijk De gemeente geeft 1500 euro subsi die aan de stichting Smerdieks mu ziekfestival, die van 30 juli tot en met 1 augustus weer diverse activi teiten organiseert op het plein voor het voormalige gemeentehuis. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Er komt een brug over het water in de Lindelaan ter hoogte van het land goed van R. Cogels. De welstands commissie bekeek maandagochtend de tekening van de brug van land schapsarchitecten Bosch en Slabbers uit Middelburg die het terrein heb ben ontworpen. De brug wordt der tien meter lang en bestaat uit houten stijlen in notenkleur met een aantal stalen rode palen daartussen. Het Rode Kruis krijgt 2250 euro van de gemeente voor organisatie van de landelijke wedstrijden voor eerste hulpverleners van het Nederlandse Rode Kruis, die 13 september vanuit Haestinge worden gehouden. Gedeputeerde staten hebben voor de milieustraat op het industrieter rein een noodplan goedgekeurd, in clusief het onderhouds- en inspec tiesysteem. Op 2 mei 2007 is voor de milieustraat al een milieuvergun ning verleend. De provincie vraagt aan de Zeeuwse Reinigingsdienst om in de toekomst voor alle milieu straten een uniform onderhouds- en inspectiesysteem te hanteren, wan neer tenminste de procedures overal hetzelfde zijn. Waterschap en gemeente zijn hier van in kennis gesteld. Evert Sinterniklaas is geslaagd voor zijn opleiding marketing en adverti sing bommercieel aan de Avans ho geschool in Breda. Hij mag zich nu bachelor of commerce noemen. Kinderclub Smerdiek heeft haar laatste bijeenkomst voor de zomer vakantie niet in de oude kleuter school aan de Radda Barnenstraat gehouden, maar op het terrein van zwembad Haestinge. Het idee kwam van één van de vrijwilligers van de kinderclub tijdens een verga dering van Smerdiek Leeft. Zo'n 100 kinderen bezochten de tent op de zonneweide waar ook speeltoestellen staan. Er was een bingo waarbij prijzen beschikbaar waren gesteld door de plaatselijke middenstand en betrokkenen. Ook was er een huifkarrit door het dorp, die vooral voor de kleinsten een be levenis was. De kinderen gingen om beurten mee met de kar. Tot besluit van deze middag kregen de kinde ren friet met een snack en limonade. Scherpenlsse Er zijn nog vacatures bij de brand weer Tholen. Dat liet brandweer commandant De Feijter weten op de ledenavond van de bond voor platte landsvrouwen Vrouwen van Nu. De brandweer Tholen heeft 5 blus- groepen die elk met vrijwilligers werken. Het streven is om 16 vrijwil ligers per blusgroep te hebben en dat is nog niet bij elke plaats het geval. Blusgroep Tholen heeft 20 vrijwilli gers, Sint Maartensdijk 15, Stavenis se 14, Sint Annaland 16 en Sint Phi- lipsland heeft er 18. Er zijn diverse functies: 81 brandwachten, 22 brand weerchauffeurs, 7 duikers, 12 leden voor bootbemanning. 11 gaspakdra- gers en 3 officieren van dienst. De Feijter vertelde tevens over brand preventie. De oorzaken van brand zijn samen te vatten onder de drie o's: onachtzaamheid, onvoorzichtigheid en onwetendheid. De meeste branden ontstaan door de wasdroger, televisie op stand-by stand, halogeenverlich- ting, afzuigkap, stekkerdoos en ka belhaspel. De commandant wees op het belang van rookmelders. Elke mi nuut is van belang. Een brandmelding via de mobiele telefoon gaat automatisch naar de meldkamer in Driebergen, waar ze doorverbinden naar de meldkamer in Middelburg. Een melding met een vaste telefoon gaat rechtstreeks naar de Zeeuwse hoofdstad. De brandweer is er niet alleen om brand te blussen. Dat maakte De Fe ijter duidelijk aan de hand van film pjes. Hierop werd getoond hoe de brandweer een kat uit de boom haalt en een koe uit de sloot. Ook is zijn ze vaak aanwezig bij ongelukken. Knobbelzwanen brengen de land bouwers S. en M.L. de Jong en J. Vissers dusdanige schade toe, dat de dieren afgeschoten mogen worden. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben daarvoor ontheffing van de flora- en faunawet verleend. De Jong heeft aan de Platteweg en Krenge- weg al vogelverschrikkers en een knalapparaat gezet. Ook gaat hij de zwanen dagelijks vijf keer verjagen, maar nog is er belangrijke schade aan wintertarwe en grasland ont staan. Gemiddeld gaat het om 25 zwanen die volgens schadecijfers van het faunafonds voor 655 en 285 euro wintertarwe hebben opgegeten en aan graszaad respectievelijk 187, 439 en 503 euro hebben vernield. Naast knobbelzwanen hebben ook rotganzen schade veroorzaakt. Een taxateur van het faunafonds consta teerde op een perceel van 3 ha een schade van 1125 euro. Twee mede werkers van de provincie zagen bij controle op 3 april 13 knobbelzwa nen. ondanks 4 vogelverschrikkers, een knalapparaat en een rij met stok ken en linten. Daarom mag De Jong tot 1 mei de zwanen laten afschieten. Bij Vissers gaat het om grasland aan de Krengeweg. Hij komt aan ge middeld 35 knobbelzwanen en de schade is 20% en kan bij niet optre den oplopen tot 40%. De taxateur van het faunafonds komt aan 1125 euro schade en twee controleurs van de provincie zagen 13 knobbelzwa nen, ondanks diverse stokken met linten. Akoestische middelen zijn niet waargenomen of gehoord. Ook Vissers mag tot 1 mei de knobbel zwanen afschieten om verdere scha de te voorkomen. Leo Mayer is de winnaar van het sei zoen 2007/2008 van klavetjasclub De Roemers. Hij haalde in totaal 99644 punten en was in de strijd om de marsen 2 punten verwijderd van de marsenwinnares. Dat is, met 50 marsen. Anneke Koetsier. Uitslagen: Leo Mayer 99644 p, 48 m.; Paul de Heer 97982 p., 49 m.; Anneke Koet sier 97788 p., 50 m.; Charles Riet veld 97478 p., 33 m.; Cees Opree 96227 p., 36 m.; Wim van Haaften 95977 p.. 42 m.; Wim Geluk 94918 p., 39 m.; John Smits 94416 p., 38 m.; Ditta van Gijlswijk 94107 p., 39 m.; Jaap Bijl 94030 p., 30 m.; Aukje Koremans 94016 p., 35 m.; Patrick Poot 93199 p., 30 m.; Leen Poot 93024 p.. 46 m.; Wolfgang 92788 p., 27 m.: Perry Opree 92367; 33 m.; Ria van Putten 91498; 34 m.; Bert Emmelot 91034 p., 37 m.; Joan Kon 90282; 29 m.; Jan Opree 90228 p.; 34 m.; Marie L. v.d. Molen 89929 p., 26 m.; Erik Koremans 87851 p., 31 m.; Monique Schellekens 85134 p., 24 m.; Alie Uijleman 82700 p., 20 m. tobt Poortvliet Het is positief dat de bebouwde kom ontlast wordt door de proef om het landbouwverkeer via de rond weg te leiden. Dat heeft de Thoolse hoofdingeland C. Koopman gezegd in de commissie waterkeringen en wegen van het waterschap. Op zijn vraag wat er gebeurt als de proef negatief uitvalt, kreeg hij geen di rect antwoord. Wél vertelde dage- Juf Marjolein Verkerke uit Sint-Philipsland trouwde onder toeziend oog van haar leerlingen in Rilland met haar meester Niek. Alle kinderen van groep 5 van de Regenboog in Tholen waren uitgeno digd bij de bruiloft van juf Marjolein in Rilland. Ze stonden bij de Ril- landse kerk De Levensbron met bogen die versierd waren met rozen. Ook zongen ze een lied en droegen ze een gedicht voor. Marjolein Verkerke uit Sint-Philipsland is getrouwd met haar Niek Bruijns die meester is op een Bevelandse basisschool. Juf Marjolein geeft les op de Regenboog in Tholen, waar ze leerkracht is in groep 5. Na het officiële gedeelte waren alle kinderen uitgenodigd op de kinder receptie waar ze iets lekker kregen met een glaasje frisdrank. Moe, maar voldaan gingen de kinderen daarna met de bus weer naar huis. Zondag 4 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Wilde, Ridder kerk. 18 u. kand. Van 't Hof, St.-Anna- land. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Ouden, Genemuiden. wo 7/5 19.30 u. ds. Pronk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Kater. 18.30 u. ds. Stehouwer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn (H.A.). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Boer, St.-Philipsland. 18 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Stehouwer, Spijkenisse. 15.30 u. ds. Kater, Zeist. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. Woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Bilthoven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.15 u. kand. Van Reenen, Veen- endaal 15.30 u. kand. Bouman, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. onbekend. 18 u. ds. Van der Heijden, Dirks- land. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 18 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Kooten. 14.30 u. ds. Beider, Nieuwe-Tonge. GEREF. GEM. (Maartenskerk, St.- Maartensdijk) 11 en 18.30 u. leesdienst. do 8/5 19.30 u. ds. De Groot, Nu- mansdorp (dienst in Hervormde Gemeente Scherpenisse). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. kand. Van Reenen, Veenendaal. 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Bos, Serooskerke (Schou wen). 14.30 u. ds. Bijman, Arnemuiden. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 6/5 19.30 u. ds Van Krimpen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Scheurwater, Oud-Vos semeer. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Gunst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. lijks bestuurder A.W. van de Hoef dat de ervaringen met passeerstro- ken in andere provincies goed zijn. Er zal voorlichting worden gegeven om het gebruik van de stroken te sti muleren. Gebruik is namelijk niet verplicht, maar het waterschap vindt dat landbouwroutes over de provinciale wegen moeten lopen. Maandag 5 mei hoopt de zen- dingscommissie weer oud papier op te halen. Advertentie I.M. Sint-Philipsland De Oud Gereformeerde Gemeente houdt 7 mei een psalmzangavond ,om 20 uur in het kerkgebouw aan de Achterstraat. Op deze zangavond worden er psalmen gezongen in de berijming van Datheen met boven stem. Er is gratis koffie en frisdrank in de pauze en bij de uitgang wordt een collecte gehouden voor de on kosten. Meer informatie over deze avond is verkrijgbaar via telefoon nummer 572472 of 572874. De Hervormde Gemeente houdt za terdag een rommelmarkt in de Wimpel aan de Eendrachtstraat. De markt is van 10 uur tot 14 uur en de opbrengst is bestemd voor de Her vormde Gemeente. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8. zal 1-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Vrijdag 2 t/m vrijdag 9 mei. vrijdag 2 1.22-14.02 zaterdag 3 2.22 -14.52 zondag 4 3.07 -15.37 maandag 5 3.55 -16.22 dinsdag 6 4.37 -17.05 woensdag 7 5.22 - 17.52 donderdag 8 6.09 - 18.39 vrijdag 9 6.59 -19.27 ma 5/5 14.19 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 17 mei Rommelmarkt, scouting Heenetrecht en christ. jeugdw:. Markt, 11 u. OUD-VOSSEMEER 16 t/m 19 mei Avondwandelvier daagse, wandelsportclub, start kan tine v.v. Vosmeer 18.30-19 u. SINT-ANNALAND 9 mei Verkoping in de Bethelkerk, Hersteld Hervormde Gemeente, 15- 20 u. 17 mei Evenementendag honden school Steil ore, Langeweg. STAVENISSE 3 mei Voorjaarsmarkt, Woord en Daad, v.d. Lek de Clercqplein 9- 12.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 5 juli Foto-expo., H. Zweers en. L. van Vliet, Scaldis Naturalis, z<T 11-16 u. 17 t/m 25 mei Open lente dubbel tennistoernooi, tv Jacoba van Bei-, eren. SCHERPENISSE 3 mei Rommelmarkt Ontspanning gehandicapten, loods fam. Quaak, Veerdijkseweg, 13.30-17 u. POORTVLIET 3 mei Landelijke fair, Zeeuwse Tuinkamers, Hogeweg, 10 u. 3 mei Schuurfeest, plattelandsjori- geren Zuid, Bitterhoekseweg, 21 u. SINT-PHILIPSLAND 3 mei Rommelmarkt voor de Her vormde Gemeente, de Wimpel, 10- 14 u. 3 mei Psalmzangavond, Datheen met bovenstem, OGG Achterstraat, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 24 okt. Bezichtiging monumen ten, info bij VVV Brabantse Wal voor Getrudiskerk/Stadhuis/Syna- goge/Gevangenpoort, di t/m zo 13- 16.30 u. 2 mei Hind, theaterconcert, de Maagd, 20.15 u. 3 mei Eelt, Wouter Deprez, cabaret, de Maagd, 20.15 u. 4 mei Koopzondag, centrum, 12 u. 4 mei Herdenkingsconcert 2008 Brahms, sopraan T. Wellemstijn en J. Hartman (bas), Getrudiskerk, 21 u. 4 mei Grensstreekroute, fietstocht ca 45 km, fietsclub Koffierijders, start Boslustweg 1, 9.30 u. 6 mei De Goede dood, Wil van Kra lingen e.a., tragikomedie, de- Maagd, 20.15 u. 9 mei Dana Winner, theaterconcert, de Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 10.000 BC - vr en za 21.15 u., zo 21 u, di en wo 20 u. 27 dresses - vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 21 u., ma en di 20 u. Alvin and the chip munks (Nederlandstalig) - vr t/m wo 16 u. De Spiderwick kronieken (Nederlandstalig) - vr, za, zo 18.45 u., ma en di 16 u. Dunya en Desie - vr., za en zo 16 en 18.45 u., ma, di en wo 16 u. Gone baby gone - ma 20.30 u. Horton hears a who! (Ne derlandstalig) - vr. t/m wo 13.45 u. Morrison krijgt een zusje - vr., za en zo 13.45 en 16 u., ma, di en wo 13.45 u. Rendition - vr en za 21.15 u., zo 21 u., ma en wo 20 u. Samson en Gert. Hotel op stelten - vr t/m wo 13.45 u. Verrassingsvoorpremiè re - do 20.30 u. Speed Racer - wo 16 en 20 u. TBS - zo 19 u., di 20.30 u. Winx club (Nederlandstalig) - vr t/m wo 16 u. Zomerhitte - vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 18.45 en 21 u., ma t/m wo 20 u. De collecte voor de Hartstichting in Poortvliet heeft 777,75 euro opge bracht. Dat meldde de collectant. In Sint-Philpsland is 1063, 62 opger haald. Dat is ruim 12 euro minder dan vorig jaar. Toen werd er nog 1076, 19 euro opgehaald.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2