Liefhebbers kijken onder de motorkap en in de kofferbak inqsp^rt Moederdag 12/° korting Molenaar Noordpolder stamvader alle Bolieren rrrnrTTTJTi 20% KORTING Tegen inlevering van deze bon Leen Pijstenbil Bogert Klokken 0or moetf Al 25 jaar uw regiokapper ZOMERHOEDEN Rivian 16 EENDRACHTBODE, DE Ruim duizend bezoekers en 367 auto 's op straatshow in Sint-Maartensdijk Drempels Leo Boller legt familiegeschiedenis vast Computer Noad 2 verliest van kampioen Sluiting sportvelden WHS 3 eindigt op achtste plek Tholense Boys uit en thuis tegen Veere Badboys 2 kampioen Beslissing WHS valt bij Noad Jeugdkampioen Smerdiek bij minimale besteding van 75,- op alle in voorraad zijnde artikelen maandag gesloten dinsdag 9.30 -12.30 13.30 -17.30 woensdag 9.30 -12.30 13.30 -17.30 donderdag 9.30 -12.30 13.30 -17.30 vrijdag 9.30 -12.30 13.30 - 20.00 zaterdag 9.30 -16.00 kinder- dames- en Herenhoeden sjaals MAISON VISSER Molenstraat 31 4698 BA Oud-Vossemeer Tel. 0166-672563 www.rijstenbil.nl HET TIKKEND HART VAN THOLEN Horloges - Klokken - Barometers - Sieraden. Voor moeder hebben we al sieraden vanaf 15,- Groot assortiment horloges vanaf 25,- Wij repareren alle merken klokken en horloges. Verder zijn we gespecialiseerd in het opknappen van klokkasten! kgnt u bij ons tp.rp.rAt! Op de gehele nieuwe collectie THOOLSE COURANT Vrijdag 2 mei 2008 Met 367 auto's en ruim duizend bezoekers was de belangstelling zater dagavond boven verwachting op de automeeting op het bedrijventer rein in Sint-Maartensdijk. De reacties waren positief, zegt Leon Hage, een van de organisatoren van de show. Iedereen kon er zijn auto plaat sen. Van een simpele wagen met extra lampjes tot een volledig 'getune de'. Van een Amerikaanse Hummer tot een Duitse Kever. Al drie kwartier voordat het terrein om half zeven openging, stond er een rij auto's voor het hek van vis- verkoper Hage aan de Pluimpotweg. „We waren nog niet eens klaar met de voorbereidingen." Eerst werd het terrein van Hage vol gezet. Daarna de strook voor het be drijfsverzamelgebouw aan de Pluim potweg en de Nijverheidsweg. Ook het terrein van uienfabriek Rieber Son werd gebruikt om auto's te par keren. Met tien vrijwilligers werden de bezoekers opgevangen en naar de verschillende plaatsen gedirigeerd. Er kwamen verschillende clubs naar het industrieterrein, zoals de Opel club Zeeland. Vooral voor de liefhebbers was het smullen. Er werd onder motorkap pen gekeken en in kofferbakken waar vaak boxen in waren gebouwd waar harde muziek uit kwam. De een was nog mooier ingebouwd dan de ander. Hage: „De reacties waren heel positief. We hebben ook met de politie gesproken. Die was tevreden. Wel hebben we iemand wegge stuurd die toch met zijn auto's rond jes ging draaien om met zijn banden rook te maken. We hadden hem twee keer gewaarschuwd." Volgens Hage had de streetautoshow concurrentie van een bijeenkomst in Assen dit weekend. „Toen alles vol stond gingen er in één keer 150 auto's weg. Die moesten weer naar een vol gend evenement. Maar gezien de re acties gaan we kijken of we in augus tus weer wat kunnen organiseren." Toch had Hage zelf niet veel tijd om goed rond te kijken. Hij kreeg in 2,5 uur 71 telefoontjes met vragen om probleempjes op te lossen. Op het bedrijfsterrein van Hage was een terras gemaakt waar bezoekers wat konden drinken en eten. Vol gens Hage was het gezellig. Ook reed de 'drankwagen' (zonder alco holische drank) over het circuit om bezoekers te bedienen. Toen het donker werd ging de neonverlich ting in de auto's aan. Een van de deelnemers die van het evenement geniet is Nick Meeuwis sen uit Tholen. De 27-jarige instal lateur bij Minheere in Tholen is met zijn vrouw Irene gekomen in de Al fa Romeo 156. Meeuwissen heeft er veel aan versleuteld. Het rijtje dat hij opsomt is indrukwekkend: ande re voorbumper met spijlen en een motorkap met vier roostertjes ('luchthappers'), zogeheten sides- kirts (aan beide zijkanten van de wagen een rand om hem lager te doen lijken), andere achterbumper met achterspoiler, andere lampen en een dubbel uitlaatsysteem. De wagen is uitgerust met andere vel gen en bredere banden (23,5 centi meter) waardoor de hele wagen 4,5 centimeter is 'verlaagd'. „Het is mooier als de wagen dichter op het wegdek rijdt." Om de stabiliteit tij dens het rijden te verhogen is ook een zogeheten veerbootbrug aange bracht. Meeuwissen opent de mo torkap om het te laten zien. „Het houdt de wagen recht, hij helt niet naar een kant over als je de bocht neemt." Meeuwissen heeft er ook andere remblokken en remschijven ingezet. Het zijn vooral zaken die het aan zien van de auto sterk hebben ver anderd. Meeuwissen stak er uren werk in sinds hij de wagen bijna twee jaar geleden tweedehands kocht. „Van binnen moet alles nog gebeuren", zegt hij. Het is inmid dels zijn zesde auto. „Alle andere heb ik aan de binnenkant wel aange pakt. Dit is de eerste die ik voor het zicht heb getuned. Behalve het spui ten heb ik alles zelf gedaan." Voor Meeuwissen is het een hobby, zegt hij. „Vooral in de weekenden werk ik er aan. Is het niet om iets te repareren, dan is het wel om hem schoon te maken." Hij is zelf lid van het Dutch tuning team in Schijndel. Daar worden regelmatig meetings gehouden, maar Meeuwissen kan er lang niet altijd heen. „Het is ander half uur rijden. Daarom is het leuk dat er nu iets op het eiland wordt ge organiseerd. Als er hier een club was geweest, dan was ik zeker lid geworden. Het is lekker dicht bij huis. Het zou leuk zijn als ze dit zo doorzetten." De Alfa staat te glimmen, net als de eigenaar. Maar hij vindt dat hij er eigenlijk een tweede auto bij zou moeten hebben, een boodschappen autootje. Want met zo'n verlaagd vehikel is het niet gemakkelijk door Tholen of andere plaatsen te rijden waar drempels liggen. „Misschien dat ik hier toch wat grotere velgen onder zet zodat hij iets hoger op de weg komt te liggen." Nick en Irene Meeuwissen bij hun 'getunede'Alfa 156 op het terrein bij Hage aan de Pluimpotweg. Met de komst van Jan Claesz Bollier/Boelier uit Bergen op Zoom naar Sint-Maartensdijk, in april 1660, begint de geschiedenis van deze Zeeuwse familie die inmiddels over heel de wereld is uitgewaaierd. Leo Bolier uit Goor in Twente heeft de historie van dit geslacht vastgelegd in een hoek. Het resultaat van zeven jaar onderzoek. „Na het overlijden van mijn vader, die in Middelburg woonde, vond ik in zijn nagelaten papieren een stuk je stamreeks dat hij tot 1800 had teruggezocht", vertelt de 60-jarige Leo Bolier. Hij legde het weg. Een aantal jaren later kreeg hij een email van Loes Kleppe uit Hoorn, met de vraag uit welke Bolier-tak hij stamt. Er volgde een uitwisse ling van gegevens en dat was voor Leo de aanleiding om zelf met on derzoek aan de gang te gaan. Hij schafte een boek aan van de gene alogische werkgroep Tholen met gegevens over de familie uit de pe- riode vóór de burgerlijke stand. „Dat ontsloeg me van veel reizen naar Tholen. Ik ben hier in het ar chief alleen geweest voor controle van gegevens of met vragen die open bleven staan", legt hij uit. Ook op internet vond hij het nodi ge, onder meer in de database van het Zeeuws Archief en in de be standen van de Mormonen. „Re cent zijn daar de census records - volkstellingen - beschikbaar geko men. Daar kwam een voor mij compleet onbekende familie Bolier uitrollen, dus die ga ik nader on derzoeken." Leo's opa werd in Sint-Annaland geboren, bewoonde later een boerderijtje in de Stoof- straat te Poortvliet tegenover de molen, en vertrok in 1901 naar Walcheren. Omdat in de familie het verhaal ging dat de Bolieren afstammen van een uit Frankrijk gevluchte hu genoot, deed Leo Bolier onderzoek in dat land. Hij kon er geen beves tiging voor vinden. Wel trof hij de naam ook in Zwitserland aan. En professor Leune attendeerde me op een ruiter Jan Bolier, die in de 17e eeuw in Cadzand en daarna in Ber gen op Zoom opdook. Maar ik heb de aansluiting niet kunnen maken." Bolier genoot van het speurwerk en noemt nog Han Stoutjesdijk uit Bennekom van wie hij de nodige tips en gegevens kreeg. Ook in de Verenigde Staten legde hij contac ten, want vijf gezinnen emigreer den in de 19e en het begin van de 20e eeuw naar dat land. In 1878 liet een familielid zijn naam offi cieel wijzigen in Daane Bolier. De oudste Bolier was molenaar op de landmolen in de Noordpolder bij Sint-Maartensdijk, en later in Stavenisse. Alle Bolieren op Tho len en Sint-Philipsland stammen van hem af. Nakomelingen werden landbouwer, maar ook werkten veel familieleden in de waterbouw. Er komen burgemeesters van Scherpenisse in de familie voor, en leden van provinciale staten. De oprichters van het Zeeuws verbond van mosselkwekers en van verze keraar Ohra zijn Bolieren. Verder kreeg de Middelburgse Marielle de Vet-Bolier bekendheid als mo deontwerpster; ze ontwierp de mi- nikini. Leo Bolier verwerkte zijn gegevens met behulp van het genealogische computerprogramma GensData Pro. Ook van verschillende vrou wen nam hij de nakomelingen - met een andere achternaam - op in zijn bestand. Met name van de hui dige generaties heeft de onderzoe ker nog niet alle informatie com pleet. Een nieuwe versie van het programma maakte het mogelijk om, met nauwelijks meer dan één druk op de knop, een familieboek te maken. Via de programmeur kwam Bolier in contact met een uitgever die is gespecialiseerd in kleine aan tallen. Hij benaderde familieleden voor fotomateriaal en besloot de stap te wagen. „Het zag er goed uit en kon voor een alleszins accepta bele prijs gerealiseerd worden. Ik had zó 20 tot 30 geïnteresseerden bij elkaar." Uiteindelijk zijn tachtig exemplaren gemaakt. Alvorens het zover was, is het binnenwerk - 288 pagina's - zeker twintig keer ge print. „Ik ben heel tevreden met het uiteindelijke resultaat", zegt Leo Bolier. Inmiddels liggen er alweer nieuwe aanvragen voor een boek. Komen er daar nog bij, dan zal hij zeker een tweede oplage maken van 'Gene alogie Bolier. De nazaten van Jan Claesz Bollier'. Belangstellenden kunnen contact opnemen, tel. 0547- 274210 of email leo.bolier@ho- me.nl. De onderzoeker verzamelt ook achtergrondinformatie om de familiegeschiedenis verder mee aan te kleden. In dat verband houdt hij zich aanbevolen voor mensen die hem kunnen helpen aan het 33 jaar geleden verschenen boek van C. Jobse, 'Uit een Zeeuws dorpsleven. Scherpenisse rond 1900'. Reserve derde klasse Noad 2 heeft in Rilland met 2-0 verloren van het tweede elftal van Rillandia. De lichtgeblesseerde voetballer Cenny Reijngoudt was bereid om de 14 spelers te complementeren, maar dit bleek niet genoeg om Noad te redden. De kampioen uit Rilland ging gelijk vol in de aanval, maar strandde op de stugge verdediging van Noad. De Fluplanders kregen zelfs de eerste grote kans. Rein Reijngoudt werd diep gestuurd door Ro land v.d. Velde. Hij kwam alleen voor de doelman en omspeelde die, maar hij kon zijn weg niet vervolgen want hij werd gehaakt. Vervolgens ging de vaste penaltyspecia list Leo Polderman achter de bal staan en schoot tegen de paal. Nooit eerder in zijn seniorenloopbaan miste Polderman een penalty. Rillandia poogde daarna de lijnen weer uit te zetten, maar het mid denveld met Menno Fontijne en Hans Polderman onderschepte voorzetten. Toch kreeg Rillandia een kans om te scoren, maar doelman Ligtendag redde, terwijl Menno Fontijne nog op de lijn stond. Aan de andere zijde was het Ro land v.d. Velde die de nul van het score bord kon schieten, maar zijn schot miste scherpte. Ook Ronald den Braber soleer de nog door de verdediging door de bal hoog te houden, maar ook zijn lob ging net over. De geblesseerde Stefan Fontijne en Jaap van Oudenaarde bleven in de rust achter in de kleedkamer. De langgeblesseerde Antoine Quist en Erwin Kot vervingen hen. Noad moest even omschakelen met de wissels en dit resulteerde in een grote kans voor Rillandia, maar de bal kwam tegen de voet van doelman Ligtendag. Toch scoorde Rillandia net na rust. Van af rechts kwam de buitenspeler naar bin nen en krulde de bal achter doelman Ligtendag. Noad was even van slag, maar kreeg weer een grote kans. Johan Reijngoudt had af moeten leggen op Reini Reijn goudt, maar schoot zelf en het schot miste kracht. Ook een hoek.y.hop van Leo Polderman was gevaarlijk. Roland v.d. Velde kopte de bal goed in, maar de bal werd van de doellijn gehaald. Omdat Noad doordrukte, kreeg Rillan dia veel ruimte, maar telkens smoorde het in de verdediging. Antoine Quist schoof na uitval van Ronald den Braber een linie verder naar de spitspositie. Hij kreeg een perfecte voorzet van Johan Reijngoudt, maar zijn kopbal ging net voorlangs. In de slotfase hield een scherp vlaggende Wim v.d. Ree Noad in de race voor een gelijkspel. Toch kon hij een uitgespeelde kans van Rillandia niet voorkomen en dit was tevens de eind stand. Alle trainingsvelden, behalve in Sint-Philipsland en Tholen en het schoolveld in Sint-Annaland zijn tot 2 augustus voor de jaarlijkse grote onderhoudsbeurt gesloten. De trainingsvelden in Sint-Philipsland en Tholen zijn nog tot en met 5 mei open, maar daarna ook tot 2 augustus dicht. Het eerste wedstrijdveld in Sint-Maartensdijk is van 26 mei tot 2 augustus dicht, behal ve woensdag 16 juli. Alle overige wedstrijdvelden, het school veld in Sint-Annaland en het korfbalveld in Sint-Maartensdijk zijn van 9 juni tot 2 augustus gesloten. Reserve derde klasse Het derde team van voetbalclub WHS heeft de competitie afgesloten met een achtste plaats. De Sctallanders won nen de laatste wedstrijd tegen DVO 2 met 4-1, zodat de teller op 23 punten voor de ranglijst kwam te staan. Het begin van de wedstrijd was voor DVO. Die waren vooral voorin snel en wendbaar, zodat Peter Westdorp en laat ste man Nico Nooij hun handen vol had den aan de spitsen. Toch stond het ver dedigend goed bij WHS. Johan Eerland die telkens kort op zijn tegenstander speelde, gaf weinig tot niets weg. En Arne van Vossen hield zijn doel schoon. De rechtsbuiten van DVO tekende hal verwege de eerste helft diagonaal voor de 0-1 aan. WHS kreeg daarna meer grip Tholense Boys en Veere gaan als periodekampioenen van de derde klas A en B strijden om een promo tieplaats. Zaterdag a.s. gaan de Tho- lenaren per bus naar Veere, waar scheidsrechter C.A.N. Bax om 14.30 uur het beginsignaal laat ho ren voor twee keer 45 minuten pro- motiestrijd. De clubgrensrechters hebben vrij, want de KNVB zet P.J.M. Fleur en P.A. v.d. Linden in als grensrechters. Een week later, zaterdag 10 mei, is Tholense Boys om half drie gast heer voor Veere. Scheidsrechter is dan R.C. Venmans en de grensrech ters zijn J.P. v.d. Velde en C.A. Rie- mens. Afhankelijk van de resultaten, gaat Tholense Boys dan wel of niet ver der met de wedstrijden voor promo tie naar de tweede klas. op de wedstrijd. Peter Saarloos, Piet de Rijke, Izaak Gunter, Wim Lindhout speelden op het middenveld. Later werd de laatste vervangen door Rien den En gelsman. Deze spelers met een brok aan ervaring vonden elkaar steeds makkelij ker en zetten de ene na de andere aanval op. Vooral van Piet de Rijke met zijn 58 jaar en Izaak Gunter inmiddels 52 jaar mag worden gezegd dat zij een meer dan verdienstelijke partij speelden op het middenveld. Rien den Engelsman legde de passes over 30 meter panklaar zodat het voor de spitsen een makkie was om er enkele in te schieten. Sander West dorp en Eric Suurd kregen enkele moge lijkheden maar verzilverden deze niet. Toch kwamen de partijen 1 minuut voor het rust signaal op gelijke hoogte. Op een voorzet van Peter Saarloos was het Sander Westdorp die met een kopbal de keeper passeerde. Rien den Engelsman stak net na de rust het halve veld over en schoot vanaf het zestien meter gebied hard in de hoek: 2-1. Het middenveld van WHS kreeg steeds meer ruimte. De voorsprong werd vergroot tot 3-1 door opnieuw Sander Westdorp. Topscoorder Peter Saarloos nam de laatste competitietreffer voor zijn rekening zodat de wedstrijd werd gewonnen met 4-1 Darten De darters van Badboys 2 uit Tholen zijn kampioen geworden in divisie 3B van de Roosendaalse dartsfederatie. Het team klopte in zijn laatste wedstrijd Obelix 3 met 0-10 en werd daardoor onbereikbaar voor de concurrentie. De Thoolse resultaten op de voorlaatste speeldag zijn als volgt. Divisie IA: Smerdiek Incredibles-De Wanderers 6-4. IB: Dartsfun-New Flyzone 2-8. 2A: De Stadhouder 2-Dar'tcentrum 3-7, The Ol dies B-Reservoir Dogs 6-4. 2B: Die 2- Noad 2-8, Korenbeurs 1 -De Kroontjes 4- 6, Hije Piele Bieje 1-Koch 1 3-7. 3C: Hije Piele Bieje 3-Jansen Jansens 6 5- 5, SDT 1-The 01dièsA9-l. De beslissingswedstrijd WHS-Al-/ liance om handhaving in de derde, klas wordt zaterdag 10 mei ge»-! speeld op het terrein van Noad '67' in Sint-Philipsland. Door het teleur stellende gelijkspel bij Krabbendij- ke moeten de Sint-Annalanders nóg', verder strijden voor behoud in 3A/ In de andere derde klas, waarin Tholense Boys speelde, verkeert AL liance onderaan in dezelfde positie' als WHS. Krabbendijke had zich ark aangeboden als plaats voor deze be slissingswedstrijd, maar uiteindelijk' ging het tussen de terreinen vah WC in Halsteren en Noad in Sjht- Philipsland. De Roosendaalse 'én' Sint-Annalandse club hebben nu overeenstemming bereikt over hel terrein van Noad. Vorig jaar speelde WHS de beslissingswedstrijd wed bij WC, maar toen kwam er nóg een vervolg en dat willen de Sint-. Annalanders nu zien te voorkomen. Smerdiek D2 is kampioen géwor den in de voorjaarscompetitie. Het team heeft negen wedstrijden ge wonnen en één verloren en eindig-r de hiermee drie punten boven. WHS D2. De spelers zijn Michael Hogendoorn, Pascal van Dijk, Fa bian van Dijk, aanvoerster Tëfcsa Pham, Wesley Teijsse, Bas Teeuw. Sanne de Viet, Mark Klippel, Luuk, Huigen, Arjen Joppe, Patrick Pij pers, Levi Lindhout, Matthew Aar^ den, Chanel Brinkman, Redouatr Oosdijk, Meivin Lindhout en Jay Peters. De leiders zijn Wim Klip^ pel, David Joppe en Willem Pij-1 pers. Ring 78,4697 ED Sint-Annaland Tel.: 0166 - 65 40 00, fax: 0166 - 65 44 00 A O Geldig van dinsdag 6 t/m zaterdag 10 n^i^ tegen de bekende leuke prijzen Hoeden Mantels Papegaaistraat 9, 4461 AD Goes, tel. 0113-228231 o.a. Fossil, Mexx, K-Swiss en Orient Kerkstraat 8 - Tholen - Telefoon: 0166 600 200 Openingstijden: di. t/m do. 09.00 - 17.30 uur vr. 09.00 - 20.00 uur; za. 09.30 - 16.00 uur. Maandag gesloten Voor al uw knutsel spullen: Bezoek de web winkel. www.knutselshophetbeziqbijtje.nl Leuke moederdag tip: een knutsel kadobon En voor iedere klant t/m 11 mei een gratis attentie Kerkstraat 5-7, Tholen. Tel. 0166-6041 67 Zandpad 110, t/oHema Middelharnis. Tel. 48 07 06 oH

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 16