w Kampioen met 7 punten verschil Tholense Boys gaat voor promotie Vierde titel meiden Vosmeer Vosmeer El pakt titel in regen SPS zet kroon op sterke tweede seizoenshelft Droom Vosmeer spat uiteen El kampioen Vrijdag 2 mei 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 ^5 Zware teleurstelling WHS Noad '67 kan stapje vooruit niet zetten Smerdiek ondermaats Weinig tegenstand voor Stavenisse Voetbal Uitslagen Derde kl.: Thol. Boys-Klundert 1-1, Ikillandia-Noad 4-2, Krabbendijke-WHS |3-3. ■Vierde» Jd.: Stavenisse-Vrederust 2-0, !Yersek£-6PS 0-2, Kruiningen-Smerdiek ;i-i. Vijfde kl. res.: Vosmeer-WVV 1-1. 1 Dames: Smerdiek 2-RCS 0-2, ZSC- Tholense Boys 1-0. Tweede kl. res.: Oranje Wit 3-SPS 2 5- OrWHS 2-KogeIvangers 2 10-2. Derde kl. res.: Rillandia 2-Noad 2 2-0, Noad 3rhitemos 2 6-2, WHS 3-DVO 2 4-1Thofense Boys 2-Rood Wit 7 3-0. Vierde kl. res.: Mevo 3-Tholense Boys 3 1-2. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-DFS 3 6-0, Bevelanders 3-SPS 3 1-2, Thol. Boys 4- VVC 4 1-4, Chrislandia 3-SPS 4 3-0, Unitas II-WHS 4 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 4-lnternos 10 1-3. Jeugd: Sprundel-WHS B 4-3, WHS Cl- Kloetinge 6-2, BSC-WHS Dl 0-5, WHS D2-HSC' 0-6, Klundert-WHS D meisjes 0-1, WHS E2-Odio 1-7, Meto-WHS El+2 3-2, Moc-WHS E4 3-8, WHS Fl- Noad F 8-3, WHS F2-Vosmeer F2 4-1 (WHS kampioen); Vosmeer B-Halsteren 4-2, Vosmeer C-Krabbendijke 2-2, Be velanders-Vosmeer C 2-2, Vosmeer D meisjes-Steenbergen 5-1, Moerstraten- Vosmeer El 1-2 (Vosmeer kampioen), Hoeven-Vosmeer F2 0-1Kapelle-Smer- diek C 5-3, WDS-Smerdiek C meisjes 15-1, Luctor-Smerdiek D 2-2, Smerdiek El-Nw. Borgvliet 12-0, Moc-Smerdiek F1 3-2, Smerdiek F2-Odio 2-9; SPS B- NVS 3-1, DFS-SPS C 3-5, SPS C-Hal- {steren 3-5, Seolto-SPS D 1-1, WVV-SPS El 0-1, SPS E2-Vosmeer E2 3-5; Noad C-Nw. Borgvliet 0-9 (Nw. Borgvliet kampioen); Yerseke-Thol. Boys A 1-2, Thol. Boys A-Zwaluwe 0-7, Victoria- JTiol. Boys B 3-1, Rillandia-Thol. Boys C2 10-2, Thol. Boys Dl-Dosko 3-2, t)VO-Thol. Boys D2 1-7, Thol. Boys D3-Kruiningen 7-1, Thol. Boys D meis jes-Gastel 2-1, Thol. Boys El-WHS El ?-2, Rimboe-Thol. Boys E2 0-3, Halste- ren-Thol. Boys E4 1-2, Steenbergen- tThol. Boys F1 8-0, Thol. Boys F2-Hal- £teren 1-3, Thol. Boys F3-BSC 0-9, Thol. Boys smurfen-SVFC 7-2. Voethal programma Zaterdag 3 mei uur Veere-Tholense Boys 14.30 Oostkapclle-Smerdiek da. 14.30 FSV 2-Smerdiek 2 14.30 Zondag 4 mei uur Odio-Vosmeer 14.30 HSC 5-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Welberg 2 11.00 Trefzeker Topscorer Ji) Willem Bevelander (SPS) 20 Jacco Vaders (Vosmeer) 12 Hilbert van Akkeren (SPS) John Vroegop (Vosmeer) 11 Willem Bevelander van SPS is met 20 doelpunten Thools topscorer geworden van het seizoen 2007/2008. Op de laatste competi tiedag wist hij twee keer het net te vinden, wat ook Corné de Frel van Noad lukte. Er vielen twaalf treffers te noteren bij de standaard teams, waarbij Tim Fase voor WHS zijn eerste competitietreffer maakte. Vosmeer speelt komende zondag nog uit bij Odio, maar het is niet waarschijnlijk dat de met blessures kampende Jacco Vaders en John Vroegop in actie zullen komen. En dus zal Bevelander niet meer ingehaald worden in het klassement. De SPS'er slaagde er afgelopen seizoen twee keer in, om drie treffers in één wedstrijd te scoren, tegen Stavenisse en FSV. Zijn ploeggenoot Hilbert van Ak keren schopte er tegen Stavenisse eveneens drie in. En John Vroegop wist zelfs vier keer in één duel het net te vinden: op de eerste compe titiedag tegen Lepelstraatse Boys. Het derde elftal van Smerdiek bestaat uit Rini Moerland (keeper), Gert-Jan van HamJan-Kees v.d. Hoek, Jos Leemreijze, Danny o.d. Brouw, Wim Vroegop, Sander Kot, Arjan van Bloppoel, Harold Vermeulen, Niels Hage, Piet Bazen, Bram v.d. Male, Henk Brinkman en John Pais deze laatste twee ontbreken op de foto). Leiders zijn Ruud Cogels en Jan van Haaf ten. Kampioen Smerdiek 3 heeft ook de laatste competitiewedstrijd ge wonnen. De voetballers versloegen de nummer twee, DFS uit Burgh- Haamstede, op eigen veld met 6-0. De uiteindelijke voorsprong op de ranglijst in de vijfde klasse reserve werd hiermee zeven punten. De wedstrijd begon iets later omdat een chauffeur uit Burgh die de shirts bij zich had het veld niet kon vin den. Dit had geen effect op het spel van Smerdiek, want dat begon de ene na de andere aanval. Niels Hage maakte de 1-0. De aftrap van DFS was goed, maar het vervolg niet, want Sander Kot pakte de bal af en gaf deze door naar Niels Hage. Die zag Harold Vermeulen vrij staan en bediende hem op zijn wenken met 2-0. DFS kon er eigenlijk niet veel tegenover zetten. Hun gevaarlijkste moment was een schot op de lat. Ze misten hun topscorer die een wed strijd eerder een gekneusde rib op liep. De 57-jarige Piet Bazen ging na lan ge afwezigheid (door een blessure) weer een balletje meetrappen en hij was het nog niet verleerd. Na weer een mooie aanval schoot Harold Vermeulen vanaf de zestien de 3-0 binnen op aangeven van Niels Ha- ge. Vanaf dat moment ging het nog beter en werd steeds de vrije man gevonden en goed gecombineerd. Na een hoge voorzet van Vermeulen volleerde Bram van der Male de bal schitterend in de lange hoek: 4-0. Vermeulen liet enkele minuten later de 5-0 aantekenen. Niels Hage ging goed door op een lange bal van Ha rold Vermeulen, wat de 6-0 beteken de. DFS schoot nog een keer op de lat, maar had verder niet veel in te brengen. Smerdiek sluit de competitie in de vijfde klasse reserve af met 46 pun ten uit 20 wedstrijden, gevolgd door WIK '57 en DFS met 39 punten. In deze poule is Noad '67 4 uit Sint- Philipsland achtste geworden met 23 punten en SPS 3 uit Poortvliet tiende en voorlaatste met 15 punten. Smerdiek scoorde 82 keer en kreeg 39 doelpunten tegen. Tholense Boys in de nacompetitie, WHS dat een beslissingswedstrijd moet spelen om het derdeklasser- Schap veilig te stellen en Noad *67 zonder prijs. Dat zijn de uitkom sten van een bloedstollende slot dag in de derde klasse. Tholense Boys neemt na de 1-1 tegen Klun- fleft als nummer twee in de ein drangschikking de periodetitel over van kampioen Seolto. WHS speelde met 3-3 gelijk bij Krab bendijke, zag de concurrentie ook punten pakken en eindigt op doel saldo «Is nummer tien. Noad '67 verspeelde de vierde plaats in de Zeeuwse afdeling in een rechtst reeks duel aan Rillandia (4-2) dat zich daarmee toegang verschafte tot de nacompetitie. Met veel pijn en moeite lukte het Tholense Boys om het ene broodno dige puntje tegen Klundert in de wacht te slepen. Coach André Maas kon in de laatste reguliere wedstrijd Van het seizoen geen beroep doen op Michael de Jong (geblesseerd) en Rëinier de Groen die liever een jfeestje met vrienden vierde. Tijs Nijmeijer speelde met een lastige hamstringkwetsuur, totdat hij kort na rust afhaakte. Niels Hopmans ontbrak na zijn beenbreuk bij Mer- lijn, zodat Maas beperkt was in zijn aanvallende mogelijkheden. Nood gedwongen werd gekozen voor één diepe spits (Nijmeijer), met daar achter veel middenvelders die moesten bijspringen. Het eerste ge- Ivaar kwam er in de tiende minuut, )ta een combinatie tussen Hans Wil lem Hopmans en Nick de Lang. De kopstoot van Nijmeijer werd door de Brabantse doelman met de voet gekeerd. Bij een diepe bal ging de Tfioölsè goalie Marcel Nuijten hal verwege de eerste helft in de fout, zodat de bezoekers met een fraaie lob de leiding konden nemen: 0-1. Bij Tholense Boys moest het vooral van wilskracht komen, zoals linker middenvelder Jeroen Nieuwkoop met een mooie actie demonstreerde. De gelijkmaker leverde het doorzet ten van Nieuwkoop echter niet op. Aan de overzijde ontsnapte de thuisclub zelfs bij een inzet op de lat. De vrije trap van Nick de Lang bleek nog eenmaal een wapen en Nijmeijer nam tevergeefs een voor zet op de pantoffel, zodat de geel zwarten met een achterstand de ca tacomben moesten opzoeken. Al snel na de hervatting werd duidelijk dat Nijmeijer niet verder kon, zodat Rick van de Velde zijn opwachting maakte. Maas schoof Johan Uijl en Ronny de Graaf vanuit de middenli nie door naar het front, in een des perate poging om de remise op het bord te krijgen. Bijna had De Graaf even later succes met een schot dat eindigde tegen de onderkant van de lat. Tholense Boys domineerde en kwam een kwartier voor het einde langszij. Na een ingooi was Johan Uijl al dicht bij de gelijkmaker, de aanval liep door, Freddy Simons raakte de lat en Uijl stond in tweede termijn op de goede plaats: 1-1. „Een terechte uitslag", vond Maas. Samen met Klundert en Olympia plaatste Tholense Boys zich vanuit de Brabantse afdeling voor de na competitie. Daarin moeten de Tho- lenaren het in de eerste ronde opne men tegen Veere, de ploeg die het kampioenschap moest laten aan Duiveland. De formatie van Maas speelt eerst uit. Hoewel Tholense Boys het hele seizoen uiterst wissel- valig opereert, en de ploeg het toe gangsbewijs voor de nacompetitie eerder te danken lijkt te hebben aan de zwakte van de opponenten, heeft Maas goede hoop op een positief re sultaat. „Het blijven wedstrijden op zichzelf. De voortekenen zijn niet gunstig. Veere is waarschijnlijk de sterkst denkbare ploeg die we kon den treffen. Ze speelden twee jaar geleden al tegen ons in de finale en verloren vorig jaar in de eindstrijd van Serooskerke. Kortom, die ploeg hikt al jaren tegen de tweede klasse aan en zal nu graag die sprong ma ken. Bij ons is de selectie smal ge worden. Veel smaken hebben we niet meer. Lauran Contact en Niels Hopmans braken hun been, Roy Streng is al weken zonder taal of te ken weggebleven en voor komende zaterdag zijn Tijs Nijmeijer en Mi chael de Jong vraagtekens. We zul len vol aan de bak moeten en heb ben niets te verliezen." Zelden lagen vreugde en verdriet zo dicht bij elkaar als zaterdag in Krab- bendijke. Na het optrekken van de rookwolken bleek dat WHS met een doelpunt meer de derde periodetitel in de wacht zou hebben gesleept, met deelname aan de nacompetitie en de kans op promotie naar de tweede klasse. De werkelijkheid was anders: 3-3. Als nummer tien in de eindrangschikking moeten de Setal- landers zich via een kruiswedstrijd met Alliance, de evenknie uit de Brabantse afdeling, zien te redden. Bij verlies volgen degradatiewed strijden met vierdeklassers in de winning mood. WHS-coach Theo Moerland was aangeslagen, net als zijn team. „Dit is een zware teleur stelling. In de eerste helft hebben we het laten liggen. In die fase hadden we Krabbendijke op een onover brugbare achterstand kunnen en moeten zetten. Maar we lieten drie open kansen liggen en daarop wer den we na rust afgerekend." Robin van Dijke en Patrick van Schetsen misten goede mogelijkheden op een vliegende start voor de bezoekers. Hoewel Krabbendijke volstrekt niet in de wedstrijd zat, nam de thuisclub in de 11e minuut wel de leiding. Na een slalom langs drie weifelend in grijpende verdedigers werd ook keeper Anton Elenbaas in de verre hoek gepasseerd: 1-0. WHS knokte voor wat het waard was en Patrick van Schetsen kreeg twee mogelijk heden op de gelijkmaker. In de 35e minuut kwam de verdiende 1-1 op het bord, na goed voorbereidend werk van Tim Fase die de niet fitte aanvoerder Leon de Witte in stelling bracht. Nog voor de pauze zorgde Van Schetsen voor de 1-2, met Perry Snoep en Leon de Witte als aange vers. Patrick Ketting vuurde vervol gens rakelings over bij een vrije schietkans. Tegenslag was er toen De Witte na de rust niet terugkeerde. Ronald van de Repe was zijn ver vanger. In de 55e minuut werd het spel door arbiter Spek gestaakt, van wege voortdurend gemekker bij de thuisclub wat resulteerde in het weg sturen van de grensrechter. Na de onderbreking gooide Krabbendijke er nog een schepje bovenop. Theo Moerland was verbaasd over het verzet. „Het leek of zij voor hun laatste kans speelden. Terwijl ze al gedegradeerd zijn en geen belang meer hadden." Na een uur spelen ontsnapte een speler van de thuis club aan de aandacht en werd ook de foutief uitlopende Elenbaas geklopt: 2-2. Tien minuten later betekende een van afstand ingeschoten bal zelfs 3-2. Met Pieter Lindhoud voor Robin van Dijke probeerde WHS om de partij te laten kantelen. Arvin de Witte loste in de slotfase Dennis Oosdijk af. Ondanks legio moge lijkheden duurde het tot de 84e mi nuut, voordat Tim Fase het net vond: 3-3. Gezien de resultaten van Hein- kenszand (5-2 winst op Dauwendae- le) en De Meeuwen (1-1 tegen Vee re) was de remise niet genoeg voor behoud. Pas bij winst in het beslis singsduel met Alliance zijn de Setal- landers definitief veilig. Die wed strijd wordt zaterdag 10 mei gespeeld op het neutrale veld van Noad '67. Aanvang: 14.30 uur. Duiveland Veere VCK Rillandia* Noad '67 22 36 34-32 Dauwendaele* 22 30 47-38 Colijnsplaatse B. 22 28 48-47 Heinkenszand 22 25 37-43 Meeuwen 22 23 32-45 WHS 22 23 28-46 Apollo '69 22 13 22-62 Krabbendijke 22 10 26-65 22 49 84-33 22 45 54-37 22 41 32-21 22 38 55-30 3 punten in vermindering. Een deceptie. Zo noemde de toch door de wol geverfde Noad-trainer Ko Stoutjesdijk de 4-2 nederlaag bij Rillandia. Daardoor pakten de Fluplanders naast de vierde plek, een positie die toegang bood tot de nacompetitie als vervanger van kampioen Duiveland. Behalve VCK en Veere mag nu ook Rillan dia aanzitten bij het nagerecht. Stoutjesdijk had er even geen boodschap aan en hield zich bezig met zijn eigen winkel. „We hadden een fantastische start. In de eerste twintig minuten werd Rillandia overlopen. We lieten toen na om de partij te beslissen. Er waren ook te veel jongens niet fit genoeg. Daar door misten we net dat beetje extra wat nodig was om hier een goed re sultaat neer te zetten." Noad nam dankzij Corné de Frel nog wel de leiding, na goed voorbereidend werk van Jasper en Koen van Dij ke. Met name Wiljan Lisseveld liet na om de 0-1 uit te bouwen. Zoals vaker dit seizoen bleek Lisseveld ongrijpbaar in zijn acties, tot het beslissende moment. De voormali ge SPS-er scoorde dit seizoen niet voor zijn nieuwe club. Michel Noorthoek was met het hoofd dicht bij een treffer. Rillandia kwam op gelukkige wijze op gelijke hoogte. Een als voorzet bedoelde bal dwar relde achter doelman Kees Loze- koot: 1-1. Nog voor de rust moes ten de bezoekers een tweede treffer incasseren, nadat Rillandia zich ui terst vaardig toonde bij balverlies van de Fluplanders. In de rust voer de Stoutjesdijk noodgedwongen twee wissels door. De zieke aan voerder Arjan Moerland kon niet verder en de met ademhalings moeilijkheden kampende Lisseveld keerde evenmin terug. Martijn Rei- jngoudt en Rob den Engelsman waren hun vervangers. Al snel maakte Rillandia er 3-1 van en de wedstrijd leek beslist. Toch richtte Noad zich nog eenmaal op, en met nog twintig minuten op de klok, werd een sterke fase beloond met de aansluitingstreffer van weer De Frel: 3-2. Het alles-of-niets offen sief van de bezoekers zorgde voor een bloedstollend laatste kwartier, waarin John van Splunter nog een kopbal van de lijn gehaald zag wor den. Bij een uitval maakte Rillandia er 4-2 van. Stoutjesdijk voelde zich door de grond zakken. „Noad was vorig jaar één doelpunt verwijderd van de nacompetitie en we wilden dit seizoen graag dat stapje vooruit zetten. We waren er weer dichtbij en weer is het niet gelukt." Voor Kees Lozekoot was het zijn laatste officiële wedstrijd als keeper van Noad. Hij vertrekt naar hoofdklas ser Flevo Boys. Wegens gezond heidsproblemen is de sportieve toe komst van Arjan Moerland onzeker, zodat de Fluplanders komend sei zoen mogelijk twee steunpilaren moeten missen. Niettemin houdt Stoutjesdijk vertrouwen. „Het is een talentvolle groep die moet kun nen groeien." Seolto Tholense Boy Merlijn Klundert The Gunners Olympia '60 Beek Vooruit Rust Roest Kogelvangers Alliance* ZPR '84* SVG 1 punt in vermindering. 22 56 81-21 22 38 50-31 22 35 47-27 22 35 59-45 22 35 37-37 22 33 51-51 22 32 59-44 22 32 31-30 22 31 50-38 22 26 47-71 22 10 36-102 22 7 23-74 Het is al de vierde keer op rij dat het meidenteam Van Vosmeer de titel pakt, zei jeugdvoorzitter Kees Heijboer zondag. Hij huldigde het zevental vooraf gaand aan de wedstrijd van het eerste elftal. De Spelers van Vosmeer 1 overhandigden de kam- pioensbloemen én ze liepen voor hun duel tegen WW samen met de meiden naar de middenstip. Het was het laatste seizoen van de meidengroep bij de jeugd. Ze kwamen uit bij de B-junioren en won nen zeven van de acht wedstrijden. Slechts één keer speelden ze gelijk. Het kampioensteam bestaat uit Renske v.d. Berg, Senna Gulden, keeper Angelica Heijboer, Patty Kokshoorn, Zhen Lin, Naomi van Mierlo, Leonie Mosch, Kim en Eva Potappel, Laris- sa Snoeij, Laura Storm en Tiny Smit (de laatste drie ontbreken op de foto). Leidsters van de groep zijn Anita van Mierlo en Bea Mosch, trainer is Henk Potappel. Voor Vosmeer blijven de prijzen dit seizoen buiten bereik. Na de 1-1 te gen WWV weet de formatie van Johan Nagtegaal dat het halen van de nacompetitie niet meer mogelijk is. Nagtegaal had gemengde gevoelens bij het resultaat. „De droom is uit elkaar gespat. Het zou ook te mooi zijn geweest. De vierde klasse is op dit moment voor deze groep gewoon te hoog gegrepen. We hebben ook te weinig punten gepakt tegen ploe gen als Nieuw Borgvliet, WWV. Odio en Renesse. Dan moet je reëel zijn en zeggen dat we staan waar we thuis horen." De volle winst op WWV was zondag goede mogelijkheid, na in de diepte te voor Vosmeer nodig om tot de laatste competitiedag (Odio uit) mee te doen. De cruciale partij tegen het team uit Woensdrecht lag vrijwel meteen na de aftrap een kwartier stil. na een botsing tussen Hossain Almahmoudi en de Brabantse doelman. De onfortuinlijke Vosmeer-speler moest met een ge scheurde lip naar de kant en later naar het ziekenhuis. De WWV-goalie bleef met een fiinke hoofdwond op zijn post, totdat hij in de tweede helft als nog duizelig afhaakte. Almahmoudi werd afgelost door B-junior Richie Wahlbrinck, net als collega-spits Ric ky de Klerck een lichtgewicht. Vo smeer kon nog steeds geen beroep doen op de geblesseerde John Vroeg op en ook Jacco Vaders was nog niet fit genoeg om een hele wedstrijd te spelen. Nagtegaal miste zijn twee er varen pionnen. „Als je moet winnen, kun je hun slimheid en fysieke kracht natuurlijk goed gebruiken." Niettemin kwam de thuisclub al snel op voor sprong. Een vrije trap van De Klerck werd half verwerkt door de aangesla gen doelman en Arjen Verkamman was er als de kippen bij: 1-0. WWV had een gelijkspel nodig om de posi tie in de nacompetitie veilig te stellen, zodat het een attractieve wedstrijd werd met twee ploegen die wilden voetballen. De strijd speelde zich tot aan de rust vooral op het middenveld af, met de bezoekers als meest drei gende partij. De Klerck kreeg nog een zijn weggestuurd dtxtr Danny Istha. Ook na de hervatting stichtte De Klerck met een mooie solo gevaar, totdat hij op de doelman stuitte. In de 56e minuut kwam WWV op gelijke hoogte. Keeper John Aarnoudse zag een vrije trap via zijn handen in de kruising eindigen: 1-1. Bij de volgen de aanval was Louis van der Laak aan de overzijde dicht bij succes. De lob van bijna veertig meter over de te ver voor zijn kooi staande invaller-doel man zeilde rakelings over de lat. Vo smeer was enkel gebaat bij een over winning en moest steeds meer risico's gaan nemen. Kees Jan Verstrate ging dieper spelen en een kwartier voor het einde werd ook Jacco Vaders als breekijzer ingebrachtRuud Kouwen maakte voor hem plaats. Bij uitvallen waren de beste kansen echter voor de bezoekers. „De kracht en het raffine ment ontbraken bij ons", stelde Nag tegaal na de 1-1 vast. „Het is jammer dat we naast de prijzen pakken. Ik had het die jongens verschrikkelijk graag gegund. Donderdag had ik nog ruim twintig man op de training. Ook zelf had ik het graag meegemaakt." Nag tegaal wil niet bij de pakken neerzit ten en verwees naar het jeugdteam onder de 23 jaar waar Vosmeer mee is gestart. Samen met anderen maakt hij ook werk van een jeugdbeleidsplan. „Het is een geweldig seizoen ge weest. En in deze groep zit voldoende potentie om verder te groeien." De spelers van Smerdiek El zijn kampioen geworden onder leiding van Jan-Kees v.d. Hoek, Bert Lind- hout en Peter Franke. De voetbaljon gens zijn Rick Cuppen, Vito Visser, Julian Stoutjesdijk, Jamie-Leigh Vos hol, Nick de Jong, Lars Franke, Daan Kluwen, Niels Lindhout, Dylan Lind- hout, Aron v.d. Hoek en Carlo Schot. Door met 0-2 te winnen bij Yerseke eindigt SPS op de valreep in het lin kerrijtje. En passant boorde SPS de thuisclub de nacompetitie door de neus. Smerdiek schoot de zustervereniging te hulp door Kruiningen op 1-1 te houden. Stavenisse sloot het seizoen af met een 2-0 overwinning tegen Vrederust. In een seizoen dat zich kenmerkte door matige presta ties van de Thoolse vierdeklassers pakte SPS in ieder geval nog een troostprijs: dankzij een sterke eindsprint hielden de rood-witten Smer diek en Stavenisse onder zich. In en tegen Yerseke zette SPS de kroon op een sterke tweede seizoens helft. Het deed dat zonder de afwezi ge coach Rien Voshol (vakantie). Vooraf, en later in het veld, zette Ab van de Belt de lijnen uit, aan de zij kant bijgestaan door verzorger Jan Luijks. Jaco Jansen was in zijn laatste wedstrijd in de hoofdmacht aanvoer der. De start was in het voordeel van de thuisclub, met enkele gevaarlijke kopballen en kansen die tot driemaal toe werden gecreëerd door slordig te rugspelende SPS-verdedigers. Terwijl de spelers zochten naar de goede or ganisatie, hield Peter van der Male in die fase met goede reflexen zijn doel schoon. Gaandeweg de eerste helft kreeg SPS meer greep op het duel, waarbij de spitsen Hilbert van Akke ren en Willem Bevelander soms met goede combinaties in stelling werden gebracht. Bart Vane zorgde bij een ho ge bal voor gevaar, zonder overigens de score te kunnen openen. Interim- coach Van de Belt was blij met het herstel. „Het was een kwartier lang zoeken naar de goede posities, ook al omdat we wat gelaten van start gin gen. Daarna ging iedereen meer van uit zijn taak spelen en kantelde de wedstrijd." Bij het begin van de twee de helft loste Jan Deij de ervaren Sjaak Quist af. Yerseke, dat een punt nodig had om zich te verzekeren van de nacompetitie, begon een steeds nerveuzere indruk te maken. Zeker nadat topschutter Willem Bevelander na een uur spelen goed voorbereidend werk van Van de Belt en Van Akkeren afrondde (0-1) ging de thuisclub steeds meer tegen zichzelf spelen. Met lange ballen naar voren werd door de vissersploeg geprobeerd om de remise te forceren, een kolfje naar de hand van de geroutineerde cen trumverdedigers Comé van der Male en Erwin Feijtel. Een kwartier voor het einde sloeg Bevelander voor de tweede maal toe: 0-2. Verder dan wat scrimmages en een bal op de lat wist de aangeslagen thuisclub niet meer te komen. Met het terughalen van steun pilaren als Dick Uijl, Comé van der Male. Sjaak Quist en Ab van de Belt kwam er halverwege het seizoen meer balans en slimheid in het elftal van SPS, met betere resultaten als gevolg. Behalve Uijl hebben de oudgedien den aangegeven ook volgend seizoen voor de hoofdmacht uit te willen ko men. De mooie eindsprint hielp bij die beslissing, aldus Van de Belt. „Een mooie opsteker richting volgend seizoen." Een overwinning als afscheidsca deau bij zijn laatste wedstrijd als hoofdtrainer van Smerdiek was Ruud Linders niet gegund. Ondanks een gezellig etentje vooraf in de Raaijberg, bleven de blauw-zwarten in en tegen Kruiningen steken op 1- 1. Het aantal eters in Bergen op Zoom overtrof bijna de beschikbare spelers. Belangrijke pionnen als Alex Stoutjesdijk. Jeffry Stoutjesdijk, Jor- dy Hage en Bart Stoutjesdijk ontbra ken. Erik van Haaften startte op hal ve kracht, om zich in de tweede helft te laten vervangen door Stefan Lind hout. Ook de grieperige Jeffry Ou- desluijs haalde het einde niet. Rens de Viet was zijn vervanger. Door alle absenties kon Martijn Lindhout op het middenveld een opvallende rol naar zich toe trekken. In het eerste bedrijf was het vooral veel midden veldspel, zonder hoogtepunten in de zestienmetergebieden. Kort na rust nam de thuisclub de leiding, met een treffer die volgens heel Smerdiek in buitenspelpositie tot stand kwam. De arbiter wees de protesten van de hand, zodat de bezoekers er een schepje bo venop moesten doen. Invaller Stefan Lindhout en Hilbert Brinkman zorg den samen voor de eerste echt gevaar lijke aanval van de middag, maar Kruiningen bracht op de doellijn red ding. In de 65e minuut zette Leander Brinkman zijn broer vrij voor de goal: 1-1. Stefan Lindhout en Hilbert Brinkman kregen hierna nog moge lijkheden op de winnende treffer. De miisejraste^olge^^ plaatje van het seizoen. „Bij winst hadden we Kruiningen kunnen pas seren op de ranglijst. Met dat soort doelen hoop je de jongens te blijven motiveren, hoewel er eigenlijk niets meer te halen viel. We hebben dit jaar ondermaats gepresteerd. Het be gon al in de voorbereiding, met dat gedoe rond Mo Allali en Soulyman El Bouazzaoui. Later haakten de lei der en de verzorger af. Nourdine Achabar kon de reisafstand niet meer opbrengen en bleef na een wissel weg, waardoor het voetballend ver mogen nog verder afnam. Door bles sures misten we ook te vaak en te lang dragende spelers." De sportieve toekomst van Linders zelf is nog on zeker. Hoogstwaarschijnlijk treedt hij alsjeugdcoördinatorbij WWV in dienst, de club waar hij jarenlang doelman was. Op dit moment is ook het hoofdtrainerschap in Woens drecht vacant, nadat de coach on langs plotseling opstapte. Linders zet de deur op een kier. „Als ze niemand kunnen vinden, wil ik die club best helpen." Op de laatste competitiedag had Sta venisse geen kind aan een zwak Vre derust. Dankzij doelpunten van inval ler Mark Tak en Kees van Putte trok de formatie van Rien Smits de zege naar zich toe. Ook schoot de thuis club nog enkele malen tegen lat en paal. In de eerste minuut al testte Marco Klippel II met een vrije trap de kwaliteit van het aluminium. In de tiende minuut raakte Kees van Putte na een hoekschop de onderkant van de lat. Bij de volgende aanval mocht Eduward de Rijke vrij op het doel af gaan. Op het beslissende moment verlegde hij de verantwoording naar de meegekomen Jeremy Gierman, waardoor de Brabantse verdediging de openingstreffer kon afwenden. Met een goede reflex hield de Vrede rust-goalie halverwege de eerste helft ook Kees van Putte van het scoren af. Vrederust wist maar zelden gevaar lijk te worden, al had ook doelman Marc Hoogendoorn op slag van rust hulp van de paal nodig. Kort na de pauze had Eduward de Rijke de bal maar voor het inleggen, na een goede voorzet van Jeremy Gierman. Het was echter invaller Mark Tak die kort na zijn entree met een mooie lob in de 55e minuut voor de 1-0 zorgde. Kees van Putte kreeg een droomkans om de score te verdubbelen, maar de doelman redde. Mark Tak stond ook aan de basis van de tweede en beslis sende treffer. De jonge superinvaller werd gevloerd, wat resulteerde in een door Gierman genomen vrije trap die de doelman moest lossen. Kees van Putte was ditmaal het goudhaantje: 2- 0. Rien Smits maakte gematigd tevre den de balans op van het seizoen. „Met een bredere selectie hadden we dit jaar gehoopt om wat plaatsen te winnen. Dat is niet gelukt en dus mag je van een teleurstelling spreken. We komen na vandaag drie doelpunten tekort om Chrislandia op de ranglijst te passeren. Wel hebben we in totaal negen punten meer dan vorig seizoen en dat is positief. Jongens als Marco Klippel II, Mark Tak en Jan Kees Oosdijk kunnen zeker verder groeien. Marco Oosdijk is gedreven en doet het prima als laatste man. Maar het blijft jammer dat we mensen missen die onze spitsen voor de goal kunnen zetten. Dat scheelt ons op de ranglijst een plek of wat." SKNWK Halsteren Brouwershaven 26 Yerseke ZSC '62 FSV SPS Kruiningen WIK '57 Smerdiek Vrederust Chrislandia Stavenisse Waarde 26 78 116-10 26 46 61-41 26 43 49-38 26 43 46-43 26 41 71-39 26 40 73-49 26 34 50-45 26 33 46-47 26 32 41-51 26 31 39-47 26 28 30-49 26 23 47-86 26 23 35-76 26 14 24-107 Na de E2-pupillen is nu ook het El-team van Vos meer kampioen geworden. De laatste wedstrijd, te gen Moerstraten, was nog spannend. Vosmeer kwam op achterstand en toen sloegen de zenuwen toe. Maar de oranjehemden wisten alsnog met 1-2 te winnen. Ze speelden hun kampioenswedstrijd in de stromende regen. Afgelopen zondag kregen de spelertjes de bloemen uit handen van hun voorbeel den, de spelers van Vosmeer 1. Jeugdvoorzitter Kees Heijboer noemde de ploeg 'ware kampioe nen'. Ze won acht wedstrijden en speelde twee keer gelijk. De El bestaat uit Auke Abma, Sjoerd Bras, Jeroen de Bruin, Remi Capelle, Dennis van Doorn, Michiel Tholenaar, Daniel van Weenen en de broers Harm, Karei en Thijs van Zanten. De begeleiding wordt gevormd door André de Bruin, Govert Bras (tevens trainers, samen met Adrie Capelle), Anneke Capelle en Wim van Weenen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 15