4-mei herdenking in Tholen Natte kernenslag 2008 Voordragen voor een Koninklijke onderscheiding i i i i i i i I I i i i Lin^esregen 2008 een groot succes! Openbare bekendmakingen Prijswinnaars kleurwedstrijd Open Huis Gemeentehuis gesloten op Bevrijdingsdag en Tweede Pinksterdag 4en 5 Vrijdag 2 mei 2008 1.484 r"" opgebracht. Het gemeentehuis van Tholen is op 2 mei, 5 mei (Bevrijdingsdag) en 12 mei (Tweede Pinksterdag) gesloten. Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 18 gemeente Tholen 1. Jantine Guequièrre, 7 jaar, uit Sint-Maartensdijk 2. Willeke Klippel, 4 jaar, uit Tholen 3. Bas van 't Hof, 6 jaar, uit Tholen. Il Tholenderwijs ting zoals neon en lichtbakken te doven en geen andere muziek ten gehore te brengen dan die van de officiële Nederlandse radio programma's. Vlaginstructie dodenherdenking In de vooravond van 4 mei, van 18.00 uur tot zonsondergang, wordt in Nederland uitge breid halfstok gevlagd. Het halfstok houden van de vlag doet recht aan de gevoelens van oorlogsoverlevenden en nabestaanden van oorlogs slachtoffers en aan het ingetogen karakter van de avond van de vierde mei, waarbij het respect voor de doden centraal staat. Het vlaggen gebeurt in ieder geval op overheidsgebouwen. Het halfstok vlaggen gebeurt met de Nederlandse driekleur, zonder wimpel. De Nederlandse vlag is het symbool van de een heid en onafhankelijkheid van het Koninkrijk der Nederlanden. Halfstok aanbrengen van de vlag: Eerst wordt de vlag langzaam en statig vol gehesen, om daarna langzaam en statig tot halverwege te worden neergehaald en vastgebonden. De vlag wordt in de avond van 4 mei niet in top gehesen, ook niet bij herdenkingsplechtigheden. De vlag blijft tot zonsondergang halfstok. Bij de herdenkingsplaats is het ook de bedoeling dat de vlag na de 2 minuten stilte halfstok blijft hangen en pas bij het inhalen bij zonsondergang (ongeveer 21.10 uur) eerst langzaam en statig naar boven gehesen wordt, om daarna langzaam en statig te worden neergehaald. Luiden klokken Het luiden van de klokken op 4 mei is van 19.45 uur tot 19.59 uur. Dit houdt in dat de klok om ongeveer 19.59.30 uur (de aanbevolen tijd) stil is. Plechtigheid Bewoners van Tholen worden allen opgeroepen deze plechtigheid bij te wonen. Vanaf 19.15 uur betrekken leden van het korps Nationale Reserve de dodenwacht bij het monument. Vanaf 19.45 tot 30 seconden voor 20.00 uur wordt een aantal koralen gespeeld door de Kon. Muziekvereniging "Concordia". Even vóór 20.00 uur klinkt The Last Post, waarna van 20.00 uur tot 20.02 uur twee minuten stil te in acht wordt genomen. Aansluitend wordt een cou plet van het Wilhelmus gespeeld. Vanaf 20.05 uur wor den bloemen bij het monument gelegd door de geno digden en verder door een ieder die daartoe behoefte voelt. Er kunnen ook bloemen gelegd worden bij de gedenkplaat van Vereniging Oud Militairen Indiëgangers. Daarna zal een drietal zangkoren een drietal liederen ten gehore brengen. De bijeenkomst eindigt om ongeveer 20.30 uur. Vrijheid Tijdens de Nationale Herdenking herdenken we allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesoperaties. Juist omdat Nederland in de periode 1940-1945 onderdrukking heeft gekend, zetten we ons in voor vrijheid in andere landen in de wereld. Sinds 1947 is Nederland betrok ken geweest bij ruim vijftig vredesmissies. Inmiddels hebben ruim tachtigduizend Nederlandse soldaten gediend in onder meer Libanon, Irak, Cambodja, Angola, Oeganda, Rwanda, Kosovo, Bosnië, Liberia en Afghanistan. Deze militairen hebben zich ingezet voor vrede en veiligheid, in dienst van de internationale rechtsorde. Tijdens sommige van deze vredesmissies vallen er ook slachtoffers. Ook deze slachtoffers her denken we op 4 mei. Horecagelegenheden De uitbaters van horecagelegenheden kunnen op 4 mei hun normale dienstverlenende functie blijven uitoefe nen. Zij worden evenwel vriendelijk doch dringend verzocht de exploitatie van hun bedrijven zodanig te laten plaatsvinden dat van 18.00 - 21.00 uur elk ver makelijkheidsaspect daaraan ontbreekt, buitenverlich- Ter gelegenheid van koninginnedag zijn eind vorige maand zes inwoners van de gemeente Tholen onderscheiden. Elk jaar worden ter gelegenheid van Koninginnedag en bij bijzondere gelegenheden Koninklijke onderscheidin gen uitgereikt. Een koninklijke onderscheiding geeft uitdrukking aan de waardering voor iemands bijzondere persoonlijke verdiensten of prestaties voor de samenleving. Heeft u ook iemand in uw omgeving van wie u vindt dat hij of zij een onderscheiding verdient? U kunt iemand voordragen die zich langdurig op bijzondere wijze voor de samenleving verdienstelijk heeft gemaakt. Zowel bewoners van Tholen, maar ook instellingen, verenigingen en bedrijven in de gemeente Tholen kunnen voorstellen hiervoor indienen. Datum van indienen Aanvragen voor een Koninklijke onderscheiding kunnen in principe het hele jaar door worden ingediend, maar dat moet wél tenminste 5 maanden vóór de dag van uitreiking gebeuren. Aanvragen voor een Koninklijke onder scheiding ter gelegenheid van Koninginnedag 2009 moeten vóór 1 juli 2008 worden ingediend. Bij wie indienen U kunt uw voorstel schriftelijk indienen bij de burgemeester van Tholen. Uw brief moet voorzien zijn van de naam, adres, telefoonnummer en handtekening van degene die het voorstel indient. Op de envelop dient u te vermelden "persoonlijk". Het is raadzaam, voordat u tot een definitieve aanvraag overgaat, even te overleggen met de secretaresse van de burgemeester, mevrouw Lien van Sprundel, telefoonnummer (0166) 668330. Ook dit jaar zal op initiatief van het Comité Dodenherdenking Tholen bij het 4-mei herden kingsteken in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort te Tholen de officiële Thoolse 4- mei herdenking plaatsvinden. Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. 0p vrijdagochtend 25 april zijn in het atrium van het gemeentehuis de Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt. Zes personen werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Op de foto, van links naar rechts: de heer J.P. (Jack) Westdorp uit Sint-Annaland, E.J. (Lies) Joppe uit Stavenisse, mevrouw W.D. (Wilma) van Duuren-Kosten uit Sint Philipsland, burgemeester W. Nuis, heer A.W. (Bram) Goedegebuure uit Sint-Annaland, de heer 0. (Oscar) Huiskamp uit Tholen en de heer M.L. (Rien) Koopman uit Sint-Maartensdijk. mtwmmmmmmmwmmmmmmmmmmmmmmmwmmmmmmmmmmmJÊ Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Ingekomen bouwaanvragen Abraham Beeckmanlaan ongenummerd (Tholen): het plaatsen van 2 ballenvangers; Abraham Beeckmanlaan (Tholen): het plaatsen van 2 lichtmasten en een hekwerk; 's-Gravenkreek 7 (Sint-Annaland): het uitbreiden van de woning; Havenweg 3 (Scherpenisse): het bouwen van een ber ging/ carport; Ambachtsweg 10 (Tholen): het herbouwen van een bedrijfsruimte; Het Lint 78 (Tholen): het bouwen van een woning met garage; Lindelaan (Sint-Maartensdijk): het bouwen van een brug; Burgemeester Smithstraat 47 (Sint-Annaland): het uitbrei den van een woning; Dokter Bernhardistraat 55 (Stavenisse): het bouwen van een garage; Weihoekweg 6 (Poortvliet): het bouwen van een opslaag- loods en een veestal; Molendijk West 27 (Stavenisse): het bouwen van een gara ge/berging; Zoekweg 4 (Tholen): het plaatsen van een tent; Mosselkreekstraat 36 (Sint Philipsland): het uitbreiden van een woning; Kadijk 22 (Tholen): het bouwen van een landbouwschuur; Sportlaan 2 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een tent; De jongerenraad van Tholen J0TH wil alle kinderen en jongeren van Tholen die hebben deelgenomen aan de natte kernensalg op 26 april bedanken voor de fantas tische dag. De natte kernenslag was mede dankzij jul lie een groot succes. Ook alle deelnemers op het plonsbad, het zwembadpersoneel, Slagerij slager, ID4you, DJ Showtime, JIC, attractieverhuur Moonen en de mannen van de beveiliging heel erg bedankt voor jullie bijdrage op de natte kernenslag en het feest Bubbels en niet te vergeten jullie donatie voor de waterpomp in Burkina Faso. Alle donaties en het plonsbad hebben gezamenlijk Tuinstraat 31 (Sint-Annaland): het uitbreiden van de woning; Molendijk 40 (Stavenisse): het vernieuwen van een bij keuken; Hogeweg 42 (Sint-Maartensdijk): het veranderen van gevelbekleding; Burgemeester Baasstr 32 (Sint-Annaland): het vergro ten van de woning. Ingekomen bouwaanvragen 2e fase Kadijk 24 (Tholen): het oprichten van een biogasinstal latie. Ingekomen sloopaanvragen Gorishoeksedijk 9 (Scherpenisse): het slopen van een garage. Ingekomen reclameaanvragen Voorstraat 26 (Stavenisse): het plaatsen van lichtreclame. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 13 mei 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.00 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 8 mei en vrijdag 9 mei 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/ schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Puitsedijk 2 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een opslagloods, verz. 18 april 2008; Mossellaan 1 (Tholen): het vergroten van de woning, verz. 22 april 2008; Nijverheidsweg 15 (Sint-Maartensdijk): het uitbreiden van een bedrijfsruimte, verz. 22 april 2008; Commandostraat 10 (Sint Philipsland): het bouwen van een garage/berging, verz. 22 april 2008; Stationsstraat 9 (Sint Philipsland): het vernieuwen van een berging, verz. 22 april 2008; Bolwerk 13 (Tholen): het verhogen van een schutting, Tijdens het Open Huis in het nieuwe gemeentehuis op 12 april konden alle kinderen een kleurplaat inkleuren. Daarmee konden de deelnemers mooie prijzen winnen. De winnaars zijn inmiddels bekend: De prijswinnaars hebben hun prijs inmiddels in huis. Gefeliciteerd! verz. 22 april 2008; Sportlaan 12 (Sint-Maartensdijk): het maken van een garage onder bestaande overkapping, verz. 23 april 2008; Molenstraat 44 (Poortvliet): het plaatsen van een dak kapel, verz. 24 april 2008; Koelhuisweg 5 (Sint-Annaland): het plaatsen van drie tijdelijke units, verz. 24 april 2008. Verleende sloopvergunningen Ten Ankerweg 104 (Tholen): het slopen van een machi neberging, verz. 18 april 2008; Julianastraat 13 (Scherpenisse): het bouwen van een berging, verz. 23 april 2008; Schelde-Rijnweg 14 (Tholen): het bouwen van een opslagloods, verz. 23 april 2008; Voorstraat 8 (Sint Philipsland): het vernieuwen van de achteruitbouw aan de woning, verz. 23 april 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Molendijk 9 te Oud-Vossemeer: voor het uitbreiden van een woning (2007/568); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken hebben van 4 april 2008 tot en met 17 april 2008 ter inzage gelegen. Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hoenderweg 96 te Sint-Annaland: het wijzigen van een voorgevel en het plaatsen van een dakkapel (2007/602); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Oostdijk 1 te Sint Philipsland: het bouwen van een berging (2007/443); Langeweg 49 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning (2007/447); Ambachtsweg ongenummerd te Tholen, voor het plaatsen van een antennemast voor mobiele telecom municatie (2006/567); Tjalk 1 tot en met 9 te Sint-Annaland: het bouwen van 5 seniorenwoningen (2007/577) De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 7 maart 2008 tot en met 17 april 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 15 mei 2008 besluiten op de verzoeken om vrijstelling van de geldende bestemmingsplannen en op de aanvragen om bouwver gunning. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer J.P.C. van Hal, Nergena 6a te Boxtel, voor een vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gele gen aan de Priestermeetweg 7 te Poortvliet, kada straal bekend Poortvliet, sectie L, nummer(s) 359, die zij hebben ontvangen op 10 augustus 2007 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschrif ten om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men, danwel zoveel mogelijk te beperken. dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Jansen Tholen B.V., Slabbecoornweg 51 te Tholen, voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Slabbecoornweg 9, 45 en 51 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer(s) 103, 138, 363 en 364, die zij hebben ontvangen op 23 januari 2008 gun stig te beschikken onder oplegging van de nodige voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voor komen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aan vraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 6 mei 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het colle ge daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp-ver- gunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schrif telijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voor keur voor 3 juni 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage- Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. c

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11