Smash komt één punt tekort Afscheid van 60-jarige volleyballer Dick Bentschap Knook bij AVC '87 Bloemen en frites voor WHS E4 HPB-Darts is uit de hand gelopen hobby Jeannine en Rick Bechthold Dubbel tennist double bagle Curtis Goedegebuure is tien keer clubkampioen tennisdubbel Heren zaterdag winnen derby Nog één keer vaardig voetenwerk en fluwelen vingers' Drie keer goud voor Dekkers Donderdag 24 april 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Jorienta loopt ruime winstpunt Eén punt Twee zeges Nederlaag Jeugd Vierde keer Onder de naam HPB- Darts.NL hebben Jeannine en Rick Bechthold uit Sint-Maartensdijk een in ternetwinkel. Die wordt verder uitgebreid en daar om heeft het paar de dart shop aan huis vergroot. Vrijdag is de vernieuwde ruimte officieel in gebruik genomen in aanwezigheid van de Engelse topdarter Ted Hankey. Ongezouten pinda's Hobby Hoofdrol Drie keer raak voor Laura Geluk Paardensport Karen en Jan van Dalen waren in goede vomi tijdens de onderlinge dressuurwed- strijd van de Eendrachtruiters. Op het ter rein van Henk van de Zande in Tholen pakten beiden de eerste prijs in hun klasse. Met Jorienta schoot de teller naar 192 punten voor Karen van Dalen in de klas se B voor wedstrijdruiters. Jan van Da len reed met Beauty in de samengevoeg de L-klasse en haalde 186 punten, een punt meer dan Isabel van Gorsel met Kharl. In de klasse voor niet-wedstrijdruiters reden Marleen van Oorschot met Misty en Kim Kleisterlee met Nassau mee. Van Oorschot sprokkelde 169 punten bijel- kaar en plaatste zich daarmee 11 punten boven Kleisterlee. Er deden in totaal 18 ruiters mee aan de wedstrijd die ook toegankelijk was voor niet-leden. De deelnemers waren onder verdeeld in drie groepen: niet wedstrijd rijdend klasse B, wedstrijdrijdend klasse B en klasse LI en L2 samengevoegd. Uitslagen: Klasse B: 2. Suze v.d. Wel. Boy 187 p.; 3. Denise Swenne, Lady 186 p.; 4. Elize Beijaarts, Candy 184 p.: 5. Denice Heijnen. Balou 183 p.; 6. Kay lee Heijnen, Cedice 182 p.; 7. Marjolein Ak kermans, Verona 174 p.: 8. Karen v. Da len. Tyfoon 175 p.; 9. Danielle v. Dijke, Verona 174 p.; 10. Annemiek Noten boom, Wudith 171 p.; 11. Isabel v. Gor sel, Ashria 116 p. Klasse L1/L2: 3. Ca roline v. Turnhout. Lotte 184 p.; 4. Fiona v. Dort. Wanted 184 p.; 5. Sharon v.d. Veren. Veria 172 p. Het eerste herenteam van tafel tennisclub Smash '76 uit Sint-An- naland is gedegradeerd uit de hoofdklasse. In de laatste speel ronde van de voorjaarscompetitie kwam Smash een punt tekort na de winst tegen TCS 1, wat ook de gradeerde. De heren gaan de ko mende competitie samen met het gepromoveerde tweede heren team in de eerste klasse spelen. Er moest met ruime cijfers gewon nen worden van de Steenbergse equipe voor behoud in de hoofd klasse. Daarnaast was Smash afhan kelijk van het resultaat bij de wed strijd tussen SAR 2 uit Kloos- terzande en Veghel/Herwaarden 3. De laatste moest met ruime cijfers verliezen, wilden de Setallanders stijgen op de ranglijst. Smash trad in de strijd met Anné van Dijke, Christian van 't Hof en Johan Snoep. De start was prima voor de Setallanders en bij een tus senstand van 5-2 leek er een mooie zege aan te komen. TCS was op dat moment al officieel gedegradeerd. Het eerste team van De Ruucstoppelen moest thuis aantreden tegen het Halve Maantje uit Goes. Uit de stand was op te maken dat deze horde te nemen moest zijn voor het keurkorps uit Flupland. De Ruucstoppelen zette voor het eerst in acht jaar een serie van drie maal 6-0 op het scorebord. Als eerste mochten Alex Wischlinski en Roland Walpot (dit jaar een superieur dub bel) weer proberen om een punt te pakken. Het gerenommeerde dubbelkoppel had de laatste twee wedstrijden maar een game te gen gekregen. De Fluplanders roken bloed na een wat zenuwachtige start van de he ren uit Goes en binnen drie kwartier zagen de ontgoochelde tegenstanders een zoge naamde double bagle op het formulier staan: 6-0,6-0 voor De Ruucstoppelen. Het volgende koppel was de geoliede ma chine Michiel v.d. Est en Jack Neele. Ook zij spelen dit jaar zeer solide. Met veel druk vanuit het achterveld en een surplus aan volley-techniek werden de laatste drie tegenstanders gewoonweg gedeklasseerd. Deze wedstrijd begonnen zij zeer sterk met een snelle fcO als resultaat. Een kort stondige opleving van de tegenstander kon een nieuwe double bagle verhinderen. Na een 3-0 achterstand in de tweede set recht ten de Fluplanders de rug en wonnen zij soeverein de volgende zes games. 6-0, 6-3 was de eindstand. Alex Wischlinski stond intussen alweer op het veld voor zijn partij en het enkelspel. Wischlinski maakte de eerste weken nog niet echt indruk in zijn singels maar gaan deweg komt de oude vorm er weer aan. Dit was goed te zien aan zijn spel tegen zijn Goese tegenstander. Na goed serveerwerk was een goed geplaatste drive in het ach terveld vaak voldoende voor het punt en anders maakte hij het karwei met een stop volley af. De setstanden waren 6-0, 6-3 in het voordeel van De Ruucstoppelen. Ook Walpot heeft zijn vorm van het voor gaande jaar nog niet kunnen evenaren en tegen zijn tegenstander uit Goes werd dit alleen maar erger. Tegen een tergend lang zaam spelende oudgediende kon Walpot vaak zijn geduld niet bewaren en maakte er daarom een onnodig lange partij van. Na een serie dropshots die alle mislukten besloot Walpot om "normaal' te gaan ten nissen en die opzet lukte. De setstanden warenna bijna twee uur spelen 6-3, 6-3 voor de Fluplander. Als derde singel mocht Michiel v.d. Est aantreden. Was de singel in voorgaande ja ren een crime voor V.d. Est, dit jaar speelt hij de pannen van het dak. Volgens hem zelf is dit te wijten aan een winter lang fit nessen wat ook zijn sprongkracht ten goe de is gekomen. Het heeft hem de bijnaam Air v.d. Est opgeleverd. Zijn tegenstander van het Halve Maantje was nog niet warm of hij stond al met 5-0 achter. Van der Est maakt dit jaar vooral in druk met zijn snoeiharde service en zijn onnavolgbare geslagen volleys, vaak van uit het middenveld. De setstanden waren 6-1 en 6-4 voor Michiel v.d. Est die door velen word gezien als opvolger voor de hoger gerangschikte Wischlinski als num mer één enkel-speler. Jack Neele mocht als laatste proberen om voor de derde keer op rij de einduitslag van 6-0 op het wedstrijdformulier te krijgen. De voorzitter van De Ruucstoppelen moest aantreden tegen de kroegtijger van het team uit Goes. De eerste set won hij makkelijk met 6-1De tegenstander pakte de donkere wolken die zich verzamelden boven de tennisbanen van Sint Philipsland aan om een regenpauze aan te vragen. Neele. die goed bekend is met de spelre- glementen, weigerde. De speler uit Goes was hier niet door uit het veld geslagen en ging meteen een versnelling hoger spelen. Neele keek al snel tegen een 4-2 achter stand aan en besloot toen om zijn tegen stander met dropshots en lobjes te ontrege len. Dit plan werkte vrijwel meteen en de einduitslag van 6-0 was wederom een feit toen Jack Neele de tweede set met 6-4 bin nensleepte. De volgende tegenstander is Biervliet dat alle vier de wedstrijden nog met 6-0 heeft gewonnen en waarschijnlijk zal promo veren naar de eerste klasse. Het eerste damesteam ging op bezoek bij het Halve Maantje in Goes. Hoewel er vo rig jaar nog met 3-1 werd gewonnen van dit team moesten de dames nu met maar 1 punt terugkeren naar Flupland. Anja Jansen en Leni Verwijs waren het enige koppel dat niet verzaakte en verant woordelijk was voor dit punt. Ze speelden zoals altijd weer een goede wedstrijd en maakten weinig fouten tegen hun sterke tegenstanders. De eerste set wonnen ze met 4-6 en hoe wel het in de tweede set gelijk opging werd het toch nog even spannend omdat ze met 4-5 achter kwamen. Door goed gecon centreerd te blijven, bogen ze de stand weer om en wonnen met 5-7. Betsie Huijsmans en Elly van Dijke speel den dit seizoen nog niet echt een goede wedstrijd met elkaar en dat was ook deze week weer niet het geval. In de eerste set konden ze totaal niets inbrengen. Ze kwa men in de tweede set na een 1-5 achter stand goed terug, zodat er bijna een derde set in zicht was. De set werd uit handen gegeven en met 6-1.6-4 verloren ze. Anja Jansen en Betsie Huijsmans hadden het zwaar te verduren in de eerste set en verloren die dan ook met 6-2. Ze konden ook in de tweede set geen druk zetten en kwamen achter te staan met 5-2. Hun laat ste poging om nog terug te komen slaagde tot 54. De Goese dames maakten och het beslissende punt en met 6-4 ging de hoop op een punt in rook op. Leni Verwijs en Elly van Dijke zijn een goed op elkaar ingespeeld koppel maar doordat er te veel fouten werden gemaakt en bijna niets lukte, verloren ze met twee keer 6-2. Het team verkeert met 5 wedstrijdpunten in de onderste regionen en met nog drie wedstrijden te gaan zal alles op alles moe ten worden gezet om ook volgend jaar nog in de hoofdklasse te kunnen spelen. Ruucstoppelen 3 speelde thuis tegen Schaepskooi 1 uit 's-Heer Arendskerke de omgekeerde stand van hun vorige wedstrijd: 1-3. Joke Bomas en Anja Everaers speelden de eerste partij die werd verloren met 2-6 en 3-6 wat werd geweten aan een jetlag van Everaers. Bij Lia van Dijke en Winy Intven, ging het tegen elkaar op tot 4-4, maar ze moesten de set uit handen geven en verloren met 4-6. De tweede set ging ook naar Schaepskooi met 1-6. Anja Everaers en Winy Intven speelde een driesetter die na lange railey's met 4-6 naar 's-Heer Arendskerke ging. Joke Bomas en Els van der Giesen wonnen wel in drie sets, ondanks hevige pijn van Bomas. Ze had last had van haar arm, maar ging er hele maal voor. Ze kon haar racket bijna niet meer vast houden van de pijn, maar ze ging door wat resulteerde in winst voor Ruucstoppelen met 7-5. Elisca de Jonge en Curtis Goedege buure zijn voor de tweede keer ach tereenvolgend clubkampioen. Zij speelden in het gemengd dubbel bij de clubkampioenschappen voor dub bels van tennisclub Sint-Annaland. Goedegebuure pakte tevens zijn tien de titel in het herenduhbel. Voor me despeler Ko Droogendijk betekende het zijn eerste clubtitel. Met 32 deelnemers was het geen druk toernooi, maar toch was dit aantal groter dan tijdens de dubbelkampioenschap- pen in 2007. Vanwege het lage aantal in schrijvingen had de toernooileiding be sloten dat de jeugd zich ook mocht opgeven om de strijd met de senioren aan te gaan. Ook deden er voor het eerst een aantal recent lid geworden leden met succes mee. Na de kwalificatierondes gedurende de week werden zondag de finales in alle onderdelen afgewerkt. Alleen de dames- dubbel finale met Hanna Moerland en Jolita Meynderts tegen Carina en doch ter Sophie Droogendijk moest door om standigheden doorgeschoven worden. De eerste finale werd 's morgens ge speeld. Dit was de finale in de verlie zersronde van het gemengd dubbel. Ja- quelien Bruynzeel en Jan den Engelsman namen het op tegen Jan Bruynzeel en dochter Romy. In een leu ke wedstrijd won uiteindelijk het duo Bruynzeel-Den Engelsman deze finale met 6-4 en 6-2. In de halve finale van de herendubbel wonnen Dirk Westdorp en Roland v.d. Velde van de nummers twee geplaatste Dennis Borst en de gebles seerde Robert van 't Hof. Mieke van 't Hof en Petty Menheere na men het op tegen de jeugdleden Anouk Hage en Sandra Borst in de finale van de verliezersronde van damesdubbels. Met af en toe mooie strakke slagen werd duidelijk wat dat Sint-Annaland een aantal talentvolle jeugdleden in haar ge lederen heeft. Van 't Hof en Menheere wonnen de wedstrijd op ervaring en kracht met tweemaal 6-1 De finale van het gemengd dubbel was een herhaling van de finale van het jaar daarvoor. Wederom stonden Patricia Weijler en Dennis Borst tegenover Elis ca de Jonge en Curtis Goedegebuure. Weer wonnen laatstgenoemden de titel. Ging dat vorig jaar nog eenvoudig met tweemaal 6-0. dit jaar was de finale een slopende wedstrijd van drie sets. De Jonge en Goedegebuure wonnen de eer ste set met 6-3. Weijler en Borst kwa men in de tweede set sterk terug en trok ken deze naar zich toe met dezelfde cijfers. In de laatste en beslissende set bleef het tot 5-4 gelijk opgaan waarna de beslissende break werd geforceerd tot 6-4. De Jonge en Goedegebuure mochten zich daarna voor de tweede achtereenvolgende keer clubkampioen noemen. In de verliezersronde van de herendub bel wonnen Dennis Borst en invaller William Quist van Jan Bruynzeel en Ar- ne den Engelsman. Roland v.d. Velde en Dirk Westdorp stonden in de finale van de heren tegenover Ko Droogendijk en Curtis Goedegebuure. De laatste twee wonnen met 6-1 en 6-2 waarmee Droogendijk zijn eerste en Goedege buure zijn tiende clubtitel pakte. De clubkampioenschappen enkel staan in september op het programma. De winst kwam wel, maar de ge wenste grote zege niet. Door nipt verlies van Snoep in een zeer spannende wedstrijd tegen John Minkman werd het 5-3. Snoep stond in de vijfde game kansloos achter met 9-1maar kwam op 10-9 voorsprong. Uiteindelijk was het de Brabander die toch nog won. Van Dijke scoorde 6-3, maar Van 't Hof was kansloos tegen TCS-er Ro nald Minkman. Zijn andere twee partijen won hij wel. Het werd 6-4 winst voor Smash. Snoep won ook tweemaal en het dubbelspel ging eveneens naar Smash. Omdat SAR won met 7-3 zijn zo wel Smash als Veghel/Herwaarden op een gelijk puntenaantal voorlaat ste geëindigd. Na game-telling bleek dat Smash moet degraderen. Dat was extra zuur voor de club, omdat in de vorige competitie ook na minimaal verschil in dezelfde telling de titel in de eerste klasse werd gemist. Er volgde wel een promotie naar de hoofdklasse. "Slechts één tafeltennispartijtje meer winnen en we waren hoofd klasser gebleven!", aldus Van 't Hof die samen met zijn teamgenoten te leurgesteld was. "We speelden een prima competitie en bereikten na zeven duels bijna de promotiepou le. En dan nu dit." De routiniers Van 't Hof en Snoep hebben het op de beslissend mo menten niet kunnen brengen in deze competitie. Van Dijke speelde een prima competitie en ook de invallers Remco Vroegop en Merijn v.d. Klooster hebben goede invalbeurten gemaakt en ervaring opgedaan. Het tweede herenteam speelde uit tegen Amemuiden 4. maar deze wedstrijd was niet meer van belang voor beide teams. Smash 2 had de titel al op zak en won simpel met 8-2 in het vissersdorp. Het derde herenteam speelde twee keer. Eerst werd er in en tegen Kerkwerve 1 met 8-2 verloren, waarbij Kees van Poortvliet, beide punten voor zijn reke ning nam. Tegen Oudelande 2 werd thuis met 7-3 gewonnen. Marnix v.d. Graaf won al zijn partijen en ook nu kwam Van Poortvliet weer met twee zeges voor de dag. Jacob Elenbaas en winst in het dubbelspel bezorgden Smash "76 de andere twee punten. Heren 3 is in de middenmoot van de vierde klasse geëindigd. Thuis werd rode lantaarndrager Het Markiezaat 4 uit Bergen op Zoom sim pel met 8-2 aan de kant geschoven door het vierde seniorenteam in de vijfde klasse. Cindy v.d. Klooster won alles en Chris en Ellen Hage haalden beiden tweemaal winst. Het dubbelspel leverde het achtste punt op. In Willemstad werd het een 6-4 nederlaag en hierdoor ein digde Smash 3 op een derde plaats. Het eerste jeugdteam staat in de midden moot van de derde klasse junioren. De laatste wedstrijd werd met 6-4 gewon nen van het hoger genoteerde Het Mar kiezaat 1. De voorlaatste plaats van de vierde klasse junioren is voor het tweede jeugdteam. Zij versloegen rode lantaarn drager ODT 3 met 6-4. Jongens 3 kwam ook met winst voor de dag in de vijfde klasse junioren. Tegen Kerkwerve 1 werd het 6-4 voor de Setallandse jeugd. Hier werd Christel Vroegop matchwin naar door al haar partijen te winnen. Het team moet nog een duel spelen en kan bij winst in de middenmoot gaan eindi gen. Evenals de vorige teams kon ook het vierde jeugdteam niets meer behalen. Thuis tegen Back Hands 4 uit Sint-Wil- lebrord werd het maar liefst 10-0 voor de spelers uit 't Heike. Zodoende werd het een voorlaatste plaats in de vierde klas se-aspiranten. Het jongste jeugdteam verloor thuis met 6-4 van Amemuiden 4 dat al kampioen was in de vijfde klasse aspiranten. Smash '76 eindigt hier in de subtop. De vooijaarscompetitie is op een inhaalduel van het derde jeugdteam na ten einde. De heren van Sint-Annaland hebben afgelopen zaterdag de tennisderby te gen Jacoba van Beieren 3 uit Sint- Maartensdijk met 4-2 gewonnen. Ze blijven door deze overwinning aan de leiding in de derde klasse. Invaller William Quist en Curtis Goede gebuure maakten geen goede start bij de dubbelspelen op het sportpark van Jaco ba van Beieren. In twee sets verloren zij van de Smurdiekenaren met 6-2 en 7-5. De gebroeders Dennis en Jeroen Borst maakten een betere start. Ondanks dat het even wennen was aan de kunstgras- banen wonnen zij met 6-2 en 6-4. De broers brachten de stand voor het begin van de enkelspelen op 1 -1 Goedegebuure begon de eerste enkel te gen Michael Bazen. Bazen begon zeer sterk en won de eerste set met 6-4. Ook in het begin van de tweede set was het Bazen die het spel bepaalde, waarna Goedegebuure zijn strijdwijze moest herzien wilde hij er nog winst uithalen. De Setallander deed dat met succes en won na een lange wedstrijd de tweede set met 6-3 en de derde met 6-2. De tegenstander van William Quist was een maatje te groot. De Rooy bracht met 6-2 en 6-1 de stand weer op gelijke hoogte 2-2. Dennis en Jeroen Borst moesten winnen om alsnog de winst van de derby mee naar huis te nemen. Jeroen won in een degelijke partij met 6-2 en 6-4. Dennis verloor de eerste spannende set in een tie-break van Antal Joppe, maar hervond zich in de rest van de wedstrijd. Met een tandje erbij werd alsnog de winst bin nengehaald door de vermoeide Joppe in de resterende sets met 6-0 en 6-2 opzij te zetten De dames van tennisclub Sint-Annaland hebben voor de vierde keer op rij ge wonnen. Ze wonnen met 3-1 de de vier de competitiewedstrijd tegen WP Dl in Wolphaartsdijk. Zij verstevigen hiermee hun koppositie in de poule. Corrie Bazen en Carina Droogendijk hadden vanaf het begin veel moeite met hun tegenstanders en verloren de eerste set al snel met 6-0. Ook in de tweede set was er geen doorkomen aan. Uiteinde lijk werd deze verloren met 7-5. Willy de Rijke en Hanna Moerland on dervonden minder tegenstand en won nen vrij gemakkelijk met 6-2 en 6-1 Na de koffie speelde Hanna Moerland met Carina Droogendijk. Ze wonnen de eerste set met 6-3. In de tweede set ging het lange tijd gelijk op. maar de dames van WPD wonnen de set met 7-5. De derde set was spannend, maar Moerland en Droogendijk speelden sterk en won nen deze set met 6-4. De laatste partij werd door Willy de Rij ke en Corrie Bazen gewonnen met 6-2 en 6-1, zodat de einduitslag van deze competitiedag in het voordeel van de da mes van Sint-Annaland kwam. Feest voor de E4-pupillen van WHS. Zaterdag werden ze op eigen veld kampioen na een 9-5 overwinning tegen Halsteren EII. Ze hadden maar I punt meer nodig, maar Tholense Boys E4 stelde de titel voor de Sint-Annalandse pupillen een week eerder nog uit door WHS met 3-2 te verslaan. De enige nederlaag deze competitie. Ook vorig jaar werd dit team al kampioen en leider Paul Oosdijk droomde er al van om tot en met de A-junioren met deze spelers door te gaan in het grossieren van titels. Jeugdvoorzitter Miranda Ketting reikte de bloemen uit en trakteerde de kampioenen op patates-frites met een frikadel in de kantine. De kampioenen zijn Justin Oosdijk, Eric Boute rs, Björn Bol ie r, Roy van Ast, Ruud Droogendijk, Roos Wichertjes, Quinten Weijler, Jeremy de Witte, Nick van der Gouwe, Bryan Saarloos en William Wesdorp. Leiders zijn Paul Oosdijk, Richard v.d. Repe en Lennert van der Reest. Jeannine en Rick zijn al een aantal jaren verslingerd aan de damsport. Hun vereniging Hije Piele Bieje be gon met één team en telt er inmid dels drie. Voor hun sport had het tweetal altijd wat spullen in voor raad, ook brachten ze weieens wat mee voor andere darters. Toen een in Bergen op Zoom gevestigde dartsshop dicht ging. besloten Jean nine en Rick daar op in te spelen. Een deel van de garage/berging bij hun woning is ingericht als trai ningsruimte voor de leden van Hije Piele Bieje. En daarin werd een be perkt assortiment aan artikelen ge toond. „Eigenlijk alleen voor de teamleden", legt Jeannine uit. Gaandeweg groeide het en inmid dels bieden Jeannine en Rick Becht hold hun assortiment aan via inter net. Dat verandert niet, hun bij de kamer van koophandel ingeschre ven onderneming blijft een internet winkel (www.hpb-darts.nl). „Even tueel kunnen mensen hier op afspraak terecht. Als ze bijvoor beeld pijlen willen uitproberen. Ook mensen die naar een dartswedstrijd moeten en nog snel een setje punten willen vervangen, kunnen bellen. Dat is de service die we bieden." Er is een aardige klantenkring ont staan. Het merendeel komt nu nog van buiten Tholen, maar graag wil HPB-Darts.NL de vele darters in de eigen gemeente verwelkomen (bij de Roosendaalse dartsfederatie spe len momenteel 16 Thoolse competi tieteams - red.). In de nieuwe opzet is het assorti ment behoorlijk uitgebreid. „We ko- een hoofdrol weggelegd voor Dekkers. Zij haalde daarbij twee gouden medail les. pen nu groter in." Verschillende merken worden gevoerd, zo is van bijvoorbeeld Master Darts vorige week een complete vitrine inge richt. De verschillende pijlen zijn met name in de trainingsruimte te vinden. In de aangrenzende ruimte, de voormalige garage, worden aller hande andere accessoires geëtal eerd. Borden, shafts, flights, ringe tjes, borstels, stiften, slijpstenen, aanstekers, petjes en shirts, om maar wat te noemen. Het paar heeft bovendien een borduurmachine aangeschaft, waarmee allerhande logo's en dergelijke op kleding aan gebracht kan worden. Dat blijft niet beperkt tot dartsshirts. Ook bedrijfs- en koorkleding kan verzorgd wor den. En wat te denken van cadeau setjes en slabbetjes, geeft Jeannine aan. Voor haar en Rick blijft de internet winkel vooralsnog een - uit de hand gelopen - hobby. Rick heeft een baan bij Sabic in Bergen op Zoom en Jeannine is flexwerker via een uitzendbureau. Stiekem is een eigen dartsshop hun droom, geven ze aan. Darters, vrienden en bekenden wa ren vrijdagavond uitgenodigd voor de opening. Ook de Engelse darter Ted Hankey - bijnaam The Count - kwam naar de smalstad. „Hem heb ben we op een toernooi in Brabant leren kennen", vertelt Jeannine. „Rick had diens logo op zijn shirt geborduurd en zodoende raakten we in gesprek." Hankey is vaker in ons land - er bestaat zelfs een Neder landse fanwebsite - maar kwam vrijdag rechtstreeks uit Engeland. „Hij speelt zaterdag een toernooi in Duitsland en kon dit dus mooi com bineren." Door de verkeersdrukte rond Antwerpen arriveerde de top darter - hij won in 2000 de Embas sy - met vertraging in Sint-Maar tensdijk, waar het enthousiasme er niet minder om was. Als dank voor zijn medewerking aan de opening kreeg Hankey een handdoek met daarop de tekst 'Ted the Count' ge borduurd. Ted Hankey middenwas te gast bij de opening van de dartsshop van Jeannine en Rick Bechthold in Sint-Maartensdijk. zwakheid) en een bon die goed is voor een zeilarrangement (zijn passie) vanuit Sint-Annaland. Ruimte voor een kwinkslag was er ook. „Misschien mogen we ook een keer mee." Bentschap Knook had voor dit sei zoen al besloten dat het welletjes was. „Ik heb het spelletje altijd bij zonder leuk gevonden. Ook het so ciale leven dat er bij hoorde sprak me aan. Dat biertje aan de bar na afloop is ook belangrijk. Maar op een gegeven moment moet je ver standig zijn. Ik ben nu gelukkig nog blessurevrij. Als je op deze leeftijd iets overkomt, duurt het herstel altijd langer. Dat moment wilde ik graag voor zijn." Coach en collega-spelverdeler Tinus Suur- land heeft begrip voor de beslis sing. „We raken een schat aan er varing kwijt en dat is jammer. Aan Dick heb je heel lang niet kunnen merken dat hij ouder werd. Het laatste halfjaar werd het zwaar voor hem, ook omdat ik zelf ge blesseerd raakte. Daardoor kwam alle werk op zijn schouders neer." Suurland wees op het verloop van de vierde set tegen Zuvo, waarin AVC zonder Bentschap Knook er niet meer aan te pas kwam. „We missen hem nu al." Ook tegen het uit Zundert afkom stige Zuvo liet Bentschap Knook zien dat hij het spel nog altijd in de vingers heeft. Met vaardig voe tenwerk en fluwelen vingers gaf hij vorm aan het tegenspel van de Thoolse volleyballers. Het reeds van de titel verzekerde Zuvo won niettemin alle vier sets van de laatste competitiewedstrijd van het seizoen: 21-25, 20-25, 23-25 en 10-25. Henk Noteboom, speler van het derde team en penning meester van de vereniging, keek terug op een leuke partij. „We zijn zeker niet weggespeeld en hebben drie sets goed meegedaan. Voor hetzelfde geld krijg je alle hoeken van de zaal te zien." Het was ook Noteboom die aan het begin van de vierde set het woord nam en de afscheid nemende steunpilaar toe- Dick Bentschap Knook in zijn laatste competitiewedstrijd met links Ko Droogendijk. Chelsea Dekkers is de meest succes volle turnster van Olympia Tholen. Ze haalde bij de toestelfinales van de regionale turnwedstrijd in Prinsen beek twee zilveren medailles en een twaalfde plaats. Op de regiofinale, die een paar weken eerder plaats vond in Oostkapelle, pakte zij voor de tweede keer het goud. De Thoolse club bezocht met vijf turn sters de toestelfinale en de regiofinale, waarbij de beste turnsters van drie plaatsingswedstrijden uit de regio bij elkaar kwamen Bij de toestelfinale behaalde Dekkers met een malus op sprong een tweede plaats (8.100) en dus een zilveren me daille. Elise Rietkerk haalde hierbij een derde plaats met 7.850 en een bronzen medaille. Inge Poelman is vierde geëin digd met 7.550 en Marit Wiens haalde met een score van 6.950 een gedeelde zevende plaats. Op balk eindigde Dekkers eveneens als tweede (8.100). Emese Timmermans werd op dit onderdeel gewaardeerd met 6.650 en werd zevende. Wiens werd achtste (6.450). Op vloer en brug zijn er geen medailles gewonnen. De meiden turnden een bonus op de brug. Timmermans is daarbij zesde (9.100) geworden en Rietkerk twaalfde met 8.000. Op vloer is Poelman met een puntentotaal van 8.300 achtste ge worden. Rietkerk negende met 8.150 en Dekkers werd twaalfde (7.600). De Thoolse meiden hadden zich ge plaatst voor deze finale door deelname aan de regionale NTS-plaatsingswed- strijd in Breda, een maand eerder. Bij de plaatsingswedstrijd was er wederom Als spelverdeler was hij jarenlang van grote waarde voor AVC'87. Ook buiten het speelveld had Dick Bentschap Knook als sociaal mens zijn inbreng. Zaterdagavond nam de 60-jarige volleyballer in zaal Meulvliet afscheid van 40 jaar actieve wedstrijdsport. Met een applauswissel in de vierde en laatste set tegen kampioen Zuvo werd Bentschap Knook uitgeluid. Hoewel Bentschap Knook naar zijn afscheid had kunnen toe leven, liepen de emoties vanbinnen hoog op. „Volleybal is altijd een be langrijk deel van mijn leven geweest en daar komt nu een eind aan." De plaatsingswedstrijd was voor Romy Piek haar eerste turnwedstrijd op regio naal niveau Zij turnde als instapper op niveau 12 (divisie 5) en haalde met een score van 29,667 een gedeelde achttien de plaats, wat niet genoeg was voor een finaleplaats. De andere meiden begon nen aan deze wedstrijd met iets meer ervaring wat zich uitte in de scores. In ge Poelman, Emma Poelman, Chelsea Dekkers, Emese Timmermans, Marit Wiens en Elise Rietkerk turnden op ni veau 12. Zij zijn pupillen 1 en turnen in divisie 6. Dekkers haalde de eerste plek met 35.100. Timmermans pakte de zilveren medaille met 34.600. Rietkerk werd vierde met 34.117, Wiens vijfde met 34.000, Inge Poelman zesde (33.050) en Emma Poelman zevende (32.583). Uitslag regiofinale: 1Chelsea Dekkers (33.000); 4. Inge Poelman (32.267); 7. Emese Timmermans (31.867) 8. Elise Rietkerk (31.667) 17. Marit Wiens (28.133). Laura Geluk uit Sint-Maartensdijk heeft in één wedstrijd drie punten gehaald met haar paard Onyx. Ze reed in de eerste proef bij de dressuurwedstrijd van de Grevelingenruiters in Oude-Tonge 195 punten, wat goed was voor twee winst punten. De volgende winstpunt in de klasse Ml kwam ook ruim binnen met 193 punten, wat net twee punten tekort was voor dubbele winst. Haar proeven werden tevens beloond met een eerste en een tweede prijs. Al kort na zijn diensttijd begon Bentschap Knook in zijn woon plaats Sint-Maartensdijk met vol ley. Eerst nog in recreatief verband en ongeorganiseerd. Later stond hij met anderen aan de basis van Vero nica, de club die met Amigos uit Oud-Vossemeer fuseerde tot AVC'87. Heimwee naar zijn oude vereniging heeft hij nooit gehad. „Ik was bestuurslid en heb de fusie van nabij meegemaakt. Het was een verstandig besluit. Voor twee volleybalclubs op het eiland is geen draagvlak." Bij AVC speelde Bentschap Knook altijd in het tweede en later in het derde team. Zo lang hij zich kan herinneren, is hij spelverdeler geweest. „Ik ben niet zo groot en kom niet boven het net uit. Dan is spelverdeler een aangewezen plek. Het is ook een leuke positie. Het is hard werken en in elke aanval heb je wel een aandeel." sprak. „We vinden het jammer dat je stopt. We zullen je ook missen. Maar natuurlijk begrijpen we je beslissing. Zestig is een prachtige leeftijd om te stoppen." Noteboom overhandigde het levende volley balmonument bloemen, een voor raad ongezouten pinda's (zijn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13