Bezoekers 'graaien' voor Roemenië Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 april 2008 Garage Edisonweg 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL Vergunning gedenkteken Planschade de Vijfhoek Koor naar Zierikzee Expositie Chinese aquarellen Vergadering met vogelquiz Inleveren spullen rommelmarkt 5462 punten voor Han Visser Kringloopwinkel Geld voor kerk Verkoping en activiteiten Retour reveille Schade na brand Stratenvolleybal Potje biljart Kortste partij Rensink Aanbouw moet weg Laatste bingo van seizoen Schorrefestival Laatste ronde ophalen spullen Barnes slaagt met lof Uitreiking diploma Geslacht in eigen slagerij •Mi 'ft?# Master titel Meer bewegen Huis Kerkstraat Hotel akkoord Muurschildering Verontreiniging Schakelweg Doemiddag over de ruimte Mooiste kroon Aanbouw Hoge Markt Kijkavond levert 1500 euro op Rommelmarkt Rehoboth voor Székelykal goed bezocht in Sint-Maartensdijk Bestek Bodemsanering Weststraat Bijna 2000 euro voor ZO A Plan Noord is weer een stapje ver der. B. en w. hebben besloten de ga rage aan de Edisonweg 2a te kopen. Wethouder Heijboer geeft in juni een doorkijkje in de financiële haal baarheid van de herinrichting van plan Noord. Hij zei dat in de ge meenteraad op vragen van CU- raadslid J.L. Hage. De raad keurde unaniem het voorstel goed om 730.000 euro uit te trekken voor de verplaatsing van zeevishandel De Eendracht. Het bedrijf gaat van de Edisonweg naar bedrijventerrein Welgelegen II. Na de eerdere aan koop van banketfabriek De Waal is dit de tweede grote aankoop van de gemeente in plan Noord. De Een dracht bouwt dit jaar nog een nieuw pand op 5000 m2 grond aan de Ste- vinweg. De Waal volgt in 2009. B. en w. hebben dinsdag besloten om de garage Edisonweg 2a aan te kopen, dus weer een stapje verder. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Wattstraat 3,Tholen Advertentie I.M. Op de algemene begraafplaats mag een staand gedenkteken in combina tie met een dekplaat op een dubbel graf geplaatst worden. B. en w. heb ben hiervoor vergunning verleend. Volgens de beheersverordening be graafplaatsen kan er in bijzondere gevallen ontheffing verleend worden van de door het gemeentebestuur vastgestelde nadere regels. Een omwonende van deVijfhoek. het hoge pand op de hoek Ten An- kerwcg/Molenvlietsedijk/Jan van Bloisstraat, krijgt een schadevergoe ding van 10.000 euro. Daarbij komt ook nog de wettelijke rente sinds het pand is gebouwd. De omwonenden waren een laag gebouw gewend, waarin voorheen de gemeentelijke mavo gehuisvest was. Door het be stemmingsplan te wijzigen en een heel hoog gebouw toe te staan, zien omwonenden hun woongenot ach teruitgaan en de waarde van de wo ning dalen. Volgens artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening heb ben belanghebbenden dan recht op planschade. Daarom moet de ge meente nu betalen. Chantez Dieu o.l.v. Paul Heijboer zingt dinsdagavond in de Nieuwe Kerk te Zierikzee bij een cultuurhisto rische lezing over het begin van de Nadere Reformatie. Ook organist Eric Quist werkt mee aan het programma, dat om half acht begint. De toegang is gratis. Sprekers zijn nir. J.J.P.M. As- selbergs en prof.dr. W.J. op 't Hof. De cursisten van Adriënne Kusters houden tot en met 19 april een expo sitie van Chinese aquarellen. Het thema van deze jaarlijkse expositie is deze keer de vier seizoenen. De tentoonstelling vindt plaats in het Atelier aan de Hoogstraat 2 en is el ke middag geopend van 14 uur tot 17 uur. De leden van vogelvereniging Vogel vreugd werden tijdens de ledenver gadering uitgedaagd met een vogel quiz. F. van den Berg toonde de 20 aanwezige leden in Meulvliet dia's met afbeeldingen van vogels. Zodra iemand de naam had geraden van de vogel, lichtte Van den Berg de opval lende kenmerken van het dier toe. De volgende ledenvergadering is op 6 juni in Sint-Annaland waarbij de heer Zagers een lezing geeft over za den en voer in het algemeen. Scouting Heenetrecht en Stichting Christelijk Jeugdwerk Tholen zame len zaterdag spullen in voor hun rommelmarkt. Mensen met bruikba re spullen kunnen deze tussen 10 uur en 12 uur inleveren aan Leguitsedijk 7 in Oud-Vossemeer. Bij organisatie zijn alle nog bruikbare spullen wel kom. met uitzondering van witgoed, fornuizen, bankstellen, bergmeu bels, kleding en matrassen. De rom melmarkt wordt dit jaar gehouden op 17 mei van 11 uur tot 15 uur op de Markt. Han Visser heeft met 5462 punten de klaverjaswedstrijd van Stad Tholen gewonnen. Leen Hage eindigde als tweede met 5391 punten gevolgd door Joan Kon met 5279. Daarna zakte de teller onder de 5000 punten voor nummer 4 en 5. Dat zijn Marie Verkerke met 4832 punten en Henk Snepvangers met 4699 punten. De kringloopwinkel Tholen is zater dag van 9.30 uur tot 15.30 uur geo pend. Het assortiment bestaat uit grotere meubels zoals ledikanten, kasten, banken, fauteuils, tafels en stoelen, maar ook serviezen, schil derijen, speelgoed, kinderwagens, koffers en lampen. Daarnaast is er deze dag tot 12 uur een tweedehands zomerkledingbeurs met baby-, kin- der- en dameskleren en wat heren kleding. Alle goederen worden te koop aangeboden vanuit de hal van de Timpa, Wattstraat 1 (industrieter rein Slachtveld). De Hervormde Gemeente krijgt een subsidie van 2500 euro voor het on derhoud aan de Grote Kerk en het daarbij behorende orgel. De provin cie kent het geld toe, omdat het on derhoud bijdraagt aan het behoud van de cultuurhistorie en monumen ten in Zeeland. Het comité jaarmarkt Rehobothkerk organiseert zaterdag 17 mei van 10 uur tot 16 uur een grote verkoop- en activiteitenmarkt. Deze markt wordt gehouden op het terrein van de kerk aan de Ds. G.H. Kerstenstraat 2. Het thema van deze markt is kunst en cultuur. Diverse kunstschilders pre senteren hun werk en de bekende Thoolse kunstenaar Francesco Anto- nietti geeft een demonstratie etsma- ken. Ook taxeert Ton Bolland oude boeken, zijn er brandblusdemonstra- ties, presenteert de nationale reserve zich en is er een doorlopend orgel concert op het Van Oeckelen-orgel. Voor de jeugd is er onder meer een skelter-pullingwedstrijd, een ballen- bad voor de kleintjes en een huifkar tocht. Diverse producten worden aangeboden zoals kleding, boeken, schoenen, stroopwafels, bedlinnen en textiel. Er is een koffiehoek en een frituur aanwezig. De reveille is na jaren verdwenen te zijn terug bij de Koninginnedag. De trompetisten luiden om 8 uur vanaf de Vliethof de feestdag in. Het pro gramma van stichting Stad vangt om 8.45 uur aan. Concordia haalt op dat tijdstip de kinderen op bij de krui sing Parksingel/Molenvlietsestraat. De fanfare gaat vervolgens naar de Markt voor een aubade met mede werking van de schoolkinderen. Het gezelschap gaat om 9.20 uur naar sportpark de Bent waar de scholen meedoen aan kinderspelen. De acti viteiten die 's middags op het pro gramma staan zijn onder meer een puzzeltocht en een openlucht mu ziekfeest. De Pieterman houdt 's avonds in de Vest een viswedstrijd. Het huis aan de Windsingel waar za terdagavond rond kwart over zeven brak uitbrak in de keuken, heeft for se schade opgelopen. De bewoners konden er het weekend niet in door brengen. De brand was ontstaan door een oververhitte frietpan. De brandweer moest uit Sint-Maartens dijk komen omdat de blusgroep uit Tholen naar Brouwershaven was voor een wedstrijd. Behalve de brandweer werd ook de ambulance gealarmeerd. De twee bewoners wa ren zelf al naar buiten gekomen en zijn door het ambulancepersoneel onderzocht. De brand was snel ge blust maar er was veel rook en roet- schade. De brandweer en de stich ting Salvage adviseerden de bewoners om het weekend niet in het pand door te brengen. Oud- Vossemeer Op Koninginnedag wordt ook dit jaar weer stratenvolleybal gespeeld. Tot maandag kunnen teams aange meld worden bij Jaqueline Bolier, tel. 677210. Deelnemers moeten mi nimaal 13 jaar zijn en een team moet uit minstens vier personen bestaan waaronder één dame. Biljartgenootschap Keu's zat heeft elke vrijdag biljartavond in café Hof van Holland. Uitslagen: Piet Potappel-Benjamin Suurlant 35-35/32; Robert de Jonge- Rijn van Nijnatten 35-23/30; Robert de Jonge-Benjamin Suurlant 35- 22/29; Rijn van Nijnatten-Piet Pot- appel 50-18/27; Nico Rooijakkers- Ad Havermans 35-38/18; Rijn van Nijnatten-Benjamin Suurlant 50- 22/26; Piet Potappel-Robert de Jon ge 26-35/35; Ad Havermans-Benja- min Suurlant 35-23/32; Piet Potappel-Ad Havermans 11-35/17; Nico Rooijakkers-Benjamin Suur lant 50-35/34; Ad Havermans-Ro- bert de Jonge 35-24/30; Piet Potap- pel-Nico Rooijakkers 35-37/25; Nico Rooijakkers-Robert de Jonge 41-35/31. Henk Rensink scoorde samen met Karei Hommel de kortste partij in de onderlinge competitie van biljartver eniging de Treffers. In 24 beurten lukte het hen om de voorlaatste speelronde te voltooien. Jos Hom mel speelde het beste gemiddelde met 3,333 en de hoogste serie met 17 caramboles. De uitslagen: S. Etienne- P. de Leeuw 10-8: K. Hom- mel-J. Hommel 10-9.877; H. Ren- sink-C. Burgers 10-7,925; M. Klijnsmit-A. Deurloo 7,5-10; P. Goossens-N. Rooijakkers 10-8; H. van Daalen-J. de Koning 9,714-10; L. van Wezel-A. Hommel 10-8,537. De eigenaar van de woning Burge meester Baasstraat 32 heeft zonder vergunning zijn huis groter gemaakt. Hij moet de aanbouw binnen veer tien dagen verwijderen. Anders leg gen b. en w. een geldboete op. De laatste bingo van het seizoen staat dinsdag 22 april op het pro gramma in café An de Slööve. De ballen gaan draaien om 19 uur. er worden 8 ronden gespeeld waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Het Schorrekoor houdt op zaterdag 10 mei een groot festival op het Haven plein. Er staan kramen waar van alles te koop is, er wordt muziek gemaakt en er zijn attracties voor de kinderen. Het Havenpleinfeest luidt de acties in die het koor gaat houden om de cul tuur- en handelsmissie Meeting&Mu- sic in Ierland te financieren. Tevens worden diezelfde zaterdag de prijzen getrokken van een grote loterij. De eerste prijs is drie dagen Dublin met 250 euro zakgeld. Daarnaast heeft de Thoolse middenstand in de bus gebla zen. Onder de negentien prijzen is een flatscreen televisie en zijn fraaie pan- nensets. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Heijboer aan de Ring. Muziekvereniging Accelerando haalt zaterdag voor de laatste keer spullen op voor de rommelmarkt op Koninginnedag. Ze rijdt tussen 9 en 10 uur door het dorp. Bij degenen die de speciaal rondgebrachte flyer duidelijk zichtbaar achter het raam hebben geplakt, worden de spullen aan de deur opgehaald. Zelf kunnen mensen spullen afgeven op zater dagmorgen 26 april of dinsdagavond 29 april bij de veiling. Voor informa tie kan gebeld worden met 06- 15094435. De fanfare organiseert deze rommel markt al tientallen jaren en deze is sinds de overstap naar de veilinghal len in 2001 uitgegroeid tot de groot ste in de regio. De opbrengst van Accelerando's maximale rommel markt is bestemd voor aankoop van instrumenten voor de jeugdleden. Slagwerker David Barnes is met lof geslaagd voor zijn B-examen voor de koninklijke fanfare Accelerando. De examinatoren waren onder de in druk van zijn optreden en gaven de Setallander een 9.5, vier keer een 9 en een 8.5. Barnes maakt met les bij de siagwerkschool van Marco Brok de volgende stap in zijn carrière. Zesentwintig kinderen van de Ca- sembrootschool en vijfentwintig Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag I Runderlendesteaks 500 gr. 6,25 Kipfilet of-rollade 500 gr. 3,95 Kalkoen satévlees 500 gr. 4,25 Soeppakket 3,50 Rundertartaartjes 5 halen 4 BETALEN! I 7,95 Riblappen 1 kg Drumsticks 1 kg 3,95 Saucijzen rund 500 gr. 3,50 Rundervinken 5 halen 4 BETALEN! zie de vernieuwde I 'Activa folder i Tas vers vlees 15,00 Eigen rauwe ham 100 gram 1,50 Varkensrollade 100 gram 1,39 Grillworst div. soorten 150 gram 1,20 Sellerysalade 150 gram 1,20 Gegrilde kippebouten per stuk 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. kinderen van de School met de Bij bel zijn geslaagd voor hun EHBO A-diploma. De certificaten worden maandag uitgereikt in de Wcllevae- te. De kinderen krijgen dan ook een attentie, die beschikbaar is gesteld door de familie Van Dijke van de SNS-bank. De kennis van de kinderen wordt deze middag, die van half twee tot half vier duurt, nogmaals getest door middel van een paar ongeval len. De slachtoffers worden ge speeld door leden van de Lotus- groep Zeeland. Belangstellenden zijn vrij om de diploma-uitreiking bij te wonen. De groepen acht van de basisscho len hebben het afgelopen jaar les gehad in jeugd-EHBO. De lessen werden verzorgd door Corina Dek ker en Sylvia Menheere van de EH BO-vereniging Sint-Annaland. De 22-jarige Mariska van Eenen- naam is begin deze maand geslaagd aan de Rijksuniversiteit in Leiden. Ze studeerde pedagogische weten schappen en is gespecialiseerd in or thopedagogiek. Van Eenennaam mag zich nu master of science noemen. Ze werkt sinds 15 april als vrijwil ligster in een kindertehuis op Cu- ragao waar ze een jaar blijft. Het te huis is van de stichting Hebron, die werkt onder verantwoordelijkheid van stichting de Hoop in Dordrecht. De afgestudeerde gaat begeleidings plannen opstellen voor kinderen die om diverse redenen niet meer thuis opgevoed kunnen worden. Fysiotherapeut F. Liefting kwam spreken over zijn vak bij een bijeen komst van de bond voor plattelands vrouwen in chaletpark de Krabbe- kreek. Hij wees de 22 aanwezige vrouwen erop dat voldoende bewe ging het beste is voor genezing van diverse aandoeningen. „Rust roest", zei hij. De heer Liefting is verbonden aan een maatschap van vijf collega's, die op vier locaties werken. Ze bie den fysiotherapie, manueel therapie en kinderfysiotherapie aan in Tholen, Sint-Annaland, Oud-Vossemeer en Sint-Maartensdijk. Hij sprak over de verschillende aan dachtsgebieden in de toepassing van fysiotherapie. Tot de top tien beho ren nek-, rug- en schouderklachten en de sportblessures. Fysiothera peuten maken gebruik van massage, wat een eeuwenoud middel is. De Egyptenaren gebruikten het al en in 1889 is in Zeeland de Domburgse dokter Metzger begonnen met mas sage. Hij behandelde vooral mensen van adellijke afkomst. Tegenwoor dig kunnen meer mensen gebruik maken van fysiotherapie. Een van de laatste ontwikkelingen in 1.5 jaar is dat er geen verwijskaart meer no dig is van de huisarts voor een be handeling. De leden van de afdeling Sint-An naland kunnen zich nog tot en met 26 april opgeven voor het jaarlijkse reisje op 27 mei. Aan de Kerkstraat mag een woning gebouwd worden. B. en w. hebben besloten in principe medewerking te verlenen aan een verzoek voor de bouw van een huis. Aan de Piloot- weg mag een bedrijfswoning komen. Dit wordt geregeld via de eerste wij ziging van bestemmingsplan Kom. Sint-Maartensdijk In het pand Markt 58, waar tot voor kort de bibliotheek gevestigd was en daarvoor De Gouden Leeuw, mag een hotel komen. B. en w. heb ben daarvoor de vierde wijziging van bestemmingsplan Kom vastge steld. B. en w. hebben opdracht gegeven voor conservering van de muurschil dering van Alma. die gered is uit de inmiddels gesloopte lagere techni sche school aan Onder de Linden. t De met koper en zink verontreinig de grond bij autobedrijf Van Steenis aan de Schakelweg mag, als ze wordt afgegraven voor een weg om het bedrijf vanaf de zuidkant toe gankelijk te maken, op het terrein verwerkt worden in een wal. Deze moet dan wel afgedekt worden met een folie of worteldoek om verstui ving te voorkomen. Maar afvoer en verwerking van de vervuilde grond heeft de voorkeur. Dat heeft de pro vincie de ondernemer laten weten. De verontreiniging is vermoedelijk veroorzaakt door het verplaatsen van grond of gritafval van het aan grenzende gritslraalbedrijf. De Rieburch houdt dinsdagmiddag een creatieve doemiddag. De kinde ren mogen dan de hele middag cre atieve activiteiten doen die zij zelf hebben gekozen. Het thema de ruimte komt bij alle technieken te rug. Elk kind kan, afhankelijk van de techniek, twee creaties maken. Voorbeelden van technieken zijn een caleidoscoopraket maken, sol deren, sieraden maken, spijkerschil- dcrij, astronautenhclm of overall schilderen, timmeren, open kijk doos versieren en raket met veer. Ook houden de kinderen zich bezig met marsmannetje, ruimtewande laar. aliën handpop. ruimtestation, maanzaadbroodjes, robot kosteloos materiaal, linoleumsnede, mobile, maskers, zon met handjes, strijkkra- len. sterrenkijker, astronaut, raket li- monadefles en Ufo-eierkoeken. De school adviseert ouders om met het kleden van de kinderen rekening te houden dat er met verf en lijm wordt gewerkt. De creaties zijn 's avonds van 6 uur tot 8 uur voor de ouders te zien. Daarnaast is er een spacecatering met gezellig terras. Er is vanaf 18.30 uur een modeshow die ieder half uur wordt gepresen teerd. De mentis te kroon wordt op Koning innedag bekroond met een verras sing en een medaille bij de kinder disco om 15.30 uur in Haestinge. De Feestvereniging organiseert sa men met evenementencomité Smal- stad en stichting gemeenschap Sint- Maartensdijk deze disco met Kroonfeest. Alle kinderen kunnen tijdens het Kroonfeest hun eigen ge maakte kroon laten zien. Tevens vindt de prijsuitreiking plaats van de puzzeltocht die eerder deze mid dag gehouden wordt. Voor de ouderen is er vanaf 20 uur een zomerse feestavond genaamd Beach Beats. Onder het genot van zomerse klanken en beelden kunnen bezoekers zich in zomerse sferen wanen. De dj's van deze dag zijn: Nc Gerard en de toegang is gratis. Scherpenisse De eigenaar van Hoge Markt 13 moet een aanbouw in overeenstem ming brengen van de verleende bouwvergunning, waarvan hij nu is afgeweken. Binnen veertien dagen willen b. en w. een reactie. Als er geen aanpassing komt, leggen b. en w. een geldboete op. Een tijdelijke woonvoorziening aan de Molenweg 50 mag nog tot 1 juni a.s. blijven staan. Eigenlijk had die weg moeten zijn, maar b. en w. zijn bereid tot uitstel. De groep 8 leerlingen van de Groen van Prinstererschool hebben 1500 euro opgehaald bij de afsluiting van het project Ik en mijn naaste. Ze ver kochten tijdens de kijkavond allerlei dingen. Het bedrag wordt verdeeld over verschillende organisaties. De KNRM. Woord en Daad en de stich ting Ontmoeting krijgen elk 300 eu ro en er gaat 150 euro naar het Rode Kruis, MAF, de Bonisazending en de Hudson Taylorstichting. In ieder lokaal waren de werkstuk ken te zien van de leerlingen. Bij de kleintjes van groep 1 ging alles over het ziekenhuis onder de naam Ik en mijn zieke naaste. De hoeken van het lokaal waren ingericht als afde lingen van een ziekenhuis. Een groep hoger had brand als thema en er was van alles te zien over de brandweer. De hulpverlening via de vliegtuigen van MAF bij de zending P. Butselaar-van der Wal is helemaal in haar nopjes met haar aankoop. Ze komt aangelopen met een dienblad, een wasrek, een strijkbout en wat glazen. Ze logeert zoals elke zomer op camping de Muie in Sint- Maartensdijk en kan de spullen goed gebruiken in haar caravan. De Nieuwegeinse was één van de vele bezoekers van de rommelmarkt die Rehoboth hield aan de Wouthoekweg in Smurdiek. De Hervormde Gemeente Rehoboth houdt jaarlijks een rommelmarkt in de loods van de familie Wielaard. De opbrengst is bestemd voor de partnergemeente Székelykél in Roemenië. „We gaan aan het eind van de maand met een transport naar Roemenië", zegt Adrie Wiel aard die in de organisatie zit. ,.De spullen die over zijn, en nog goed bruikbaar, gaan mee." Andere goederen worden óf opge slagen voor een volgende keer, óf ze worden weggebracht als afval. Wielaard: „We ontvangen altijd el ke eerste zaterdag van de maand goederen en houden dan tegelijker tijd een boekenmarkt voor de men sen die spullen brengen." De rommelmarkt trekt veel men sen. „Er stonden om negen uur al mensen voor de deur, terwijl we pas om tien uur open gingen", be weert vrijwilligster Agnes Deurloo die achter een tafel met allerlei ko per, zilver en antiek staat. „Ik heb al vier petroleumstellen verkocht", zegt ze. „Het is een stukje nostal gie waar de mensen van houden." Ze wijst naar een ouderwetse was- stamper: „Kijk deze is zes euro. Hij is niet compleet, want het dwarsstuk op de steel mist. Ik heb er al één verkocht die wel compleet was, voor zeven vijftig." Wat men sen ermee doen? „In de tuin, voor de sier", denkt Deurloo. Aan het uiteinde van de tafel staan twee bakken met bestek. Twee vrou wen zijn erin aan het speuren. „Toe maar dames, lekker graaien", roept Deurloo naar ze. „Nee, het zilver is er al uit. Dat was er vanmorgen als eer ste uit." De dames kunnen niets van hun gading vinden en lopen verder de hal in. Daar staan tafels met speel goed en oud servies. Buiten staan di verse meubelstukken en in een ande re hal is er een boekenmarkt. Jan-Willem de Graaf staat bij de deur voor uitleg: Op de bovenste rij staat welke soort boeken het zijn: romans, oorlogsboeken en thrillers. We heb ben ook kinderboeken en jeugdboe ken." Of ze op alfabetische volgorde staan? Hij geeft een veelzeggende blik. Nee dat is niet het geval. Het is speuren geblazen voor de bezoekers in de drie rijen van een paar meter lange rekken. Piet Moerland uit Scherpenisse heeft zijn boeken gevonden. Ze zijn be doeld om te lezen in de vakantie. „Ik heb één boek over Sint-Petersburg. Daar gaan we naar toe, dus dat is wel leuk." Hij is samen met zijn twee kleinzoons Koos (2,5) en Niek (6) en zijn vrouw op de rommelmarkt. Zijn vrouw zoekt een boek over molens. „Met veel plaatjes", zegt ze. De Graaf kan haar niet helpen bij haar zoektocht. Of daar boeken van zijn, dat weet hij niet. De Poortvlietse Arinda Lindhout stopt een doos vol met klompen van allerlei maten in de achterbak van haar auto. Ze heeft vier euro voor de hele doos betaald en dat vond ze niet veel. „We houden thuis allemaal van oude spullen", zegt ze. De klompen gaan waarschijnlijk de tuin in als voor decoratie. Predikbeurten Zondag 20 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van 't Hof, St.-Anna- land. 18.30 u. ds. Boon, Krabbendijke. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Joppe. St.-Maartensdijk. 18.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf. Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen. Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. Zandbergen, Poort vliet. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater (H.D.). 18.30 u. ds. Droogers, Werkendam. GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, 's-Hertogenbosch. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering (eer ste Heilige Communie). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis (bev. ambtsdr.). 18 u. ds. Beider, Nieuwe-Tonge. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 15.30 u. ds. Lassche, Ouddorp. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVEN ISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Slabbekoorn, Goes. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. wo 23/4 19.30 u. ds. Van den Berg, China. GEREF. GEM. 11 en 18.30 u. leesdienst (Maar tenskerk, St.-Maartensdijk). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 17/4 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Stoel, Spijk. 18 u. kand. Bouman. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. dr. Bos, Serooskerke (Schouwen). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 23/4 19.30 u. ds. Van Belzen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Van der Ziel, Ooltgens- plaat. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers-Huigen, Lage Zwaluwe. Arinda Lindhout uit Poortvliet heeft een doos met klompen op de rommelmarkt gekocht. Marieke Wilstra en de kleine Lynn uit Sint-Philipsland gingen met haar mee. hield groep 3 bezig. Er was een pre sentatie van de MAF te zien en een MAF-vliegluigje was nagebouwd. In groep 4 was gewerkt over de zen ding in met name China. Zij sloten het project af met Chinees eten op school. Groep 5 had een schoollo- kaaltje nagebouwd voor hun onder werp Ik en mijn naaste bij Woord en Daad. De school adopteert al jaren drie kinderen uit Midden-Amerika via Woord en Daad en dat stond nu centraal. De hulpverlening via het Rode Kruis was uitgebeeld in groep 6. Groep 7 stond stil bij de red- dingsmaatschappij KNRM. Ze had den een reddingsboot nagebouwd en het lokaal ademde de sfeer van de zee. In het lokaal van groep 8 was een bus nagebouw, van waaruit soep werd verkocht om mensen in nood te helpen via de Stichting Ontmoe ting. Deze groep werkte over Ik en mijn naaste dak- en thuisloze. Rijwielhandelaar G. Larooij heeft zijn bedrijfsterrein aan de West straat bij de provincie aangemeld voor de bedrijvenregeling bodemsa nering. Middelburg bekijkt nu, of hij in aanmerking komt voor een fi nanciële bijdrage. Voorwaarden zijn onder meer dat het terrein nog in gebruik is en blijft, dat een deel van de aanwezige verontreiniging vóór 1975 is veroorzaakt, dat sprake is van een ernstig geval van verontrei niging en dat geen andere over heidsbijdragen verstrekt worden. ZIE VERDER PAGINA 17 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HO(X',WATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 april, donderdag 17 2.29 -15.02 vrijdag 18 3.19-15.42 zaterdag 19 3.99 -16.19 zondag 20 4.32 -16.52 maandag 21 5.02 -17.22 dinsdag 22 5.32 - 17.52 woensdag 23 6.07 - 18.22 donderdag 24 6.39 - 18.49 vrijdag 25 7.07 -19.19 zo 20/4 12.26 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 17 apr. Borstvoeding, info.bijeen- komst, borstvoedingsorg. LLL, Stoofstr. 8, 20 u. 17 t/m 19 apr. Chinese aquarellen, cursisten A. Kusters, Atelier Hoogstr. 2, 14 u. 19 apr. Rommelmarkt en bazaar. Hervormde Gemeente, Grote Kerk, 10 u. 25 apr. Ambras, Zws-Vlaamse volksmuziek. Uit op Tholen, Meul vliet, 20.15 u. 26 apr. Natte Kernenslag, zeskamp Joth, zwembad de Spetter, 10 u. 29 en 30 april Kunstroute, exposi ties, Kunstkring, div. locaties Tho len, 11 u. OUD-VOSSEMEER 30 apr. Fancy fair, de Pluus, sport park de Vossenberg, 13.30 u. SINT-ANNALAND 17 en 18 apr. Jaaruitv. Schorrekoor, muziekavond. Havenzicht, 19.30 u. 19 apr. Inloopdag heemkundekring; De Schutse, 10-16 u. 22 apr. Bingo, café An de Slööve, 19 u. STAVENISSE 3 mei Voorjaarsmarkt, Woord en Daad, v.d. Lek de Clercqplein 9 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 5 juli Fotoexpo., H. Zweers en L. van Vliet, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. 18 apr. Musical I love Mama Mia, Haestinge, 19.30 u. 26 apr. Streetshowteam, automee ting/open autoshow, Pluimpotweg, 18.30 u. SCHERPENISSE 19 apr. Verkoping De Schutse Zee land, veilinggebouw Veerdijkseweg, 10 u. 19 apr. Turengluren, excursie Staatsbosbeheer, Platteweg/Gatweg, 13.30 u. POORTVLIET 19 apr. Zangavond, Ger. Gem. Scherpenisse, Hervormde Kerk, 19.30 u. 3 mei Landelijke fair, Zeeuwse Tuinkamers. Hogeweg, 10 u. SINT-PHILIPSLAND 18 apr. Uitstapje kwekerij Wellens, tuinclub plattelandsvrouwen, ver trek Voorstraat 9.40 u. 23 apr. Blij dat ik rij, bijeenkomst NbvP, de Wimpel, 20 u. 24 apr. Ledenverg. heemkundekring Philippuslandt, ver. geb. Schoolstr., 19.30 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 10.000 BC - vr en za 18.45 en 2115 u„ zo 18.45 en 21 u, ma en wo 20 u. 27 dresses - do 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21 u., wo 20 u. Alvin and the chipmunks (Neder landstalig) - za en zo 13.45 u. De Spiderwick kronieken (Nederlands talig) -za, zo en wo 16 u. Ensemble cést tout - zo 19 u„ di 20.30 u. Du- nya en Desie - do 20 u„ vr. 18.45 u, za en zo 16 en 18.45 u„ ma 20 u, wo 16 en 20 u. Horton hears a who! (Nederlandstalig) - za 13.45 en 16 u, zo en wo 13.45 u. Morrison krijgt een zusje - wo 23 apr. 13.45 en 16 u. Rendition - vr en za 21.15 u„ zo 21 u„ ma en wo 20 u. Samson en Gert. Hotel op stelten - za, zo en wo 13.45 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Tuya's marriage - zo 19 u„ ma 20.30 u. Vier minuten - di 20.30 u. Winx club - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Zomerhitte - do 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 18.45 en 21 u„ di en wo 20 u. De collectanten voor ZOA Vluchte lingenzorg hebben in Tholen een bedrag opgehaald van 1246.06 euro. De collecte in Sint-Philipsland bracht 633,66 euro op en in Anna Jacobapolder 73.19 euro. Zoa be dankt alle gevers, collectanten en vrijwilligers. 4 T

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2