Reserves van Smash grijpen in de voorlaatste ronde naar de titel RFT voor sportnota, maar de SGP niet Nieuwe trainingspakken Noad B meisjes W Combinatie Hoek opent met eerste prijs rayon Wereldwinkel timmert aan weg met presentatie Veld is succes voor Emergo Tennisheren stevig aan kop Koersballen Thoolse Golfdag Donderdag 17 april 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Het tweede herenteam van tafeltennisclub Smash '76 is kampioen van de regio Zuidwest geworden in de tweede klasse. De Sint-Annalanders wonnen in Bergen op Zoom van degradatiekandidaat Het Markiezaat 3 met 8-2. Deze ruime zege én het verlies van concurrent Arnemuiden 4 was voldoende om in de voorlaatste speelronde al de titel binnen te halen. Het eerste herenteam verkeert in zwaar weer nadat zij niet kon imponeren in de nacompetitie te gen SAR 2 uit Kloosterzande. Zijden draad Eerste tafeltennisteam verkeert in zwaar noodweer voor degradatie Aanpak randverschijnselen nodig iOefenconcours Eendrachtruiters Jeugd Zangavond voor verbouwing kerk Geslaagd voor diploma Schuur Zandpad Container in brand Restauratie molen Dia's ramp bij Heemkundekring Kinderen geven circusoptreden 4010 euro voor Adullam Bestel-/Bedrijfsauto's Drie keer winst Decembermaand maakt jaar financieel goed Met een wereldwinkel presentatiedag timmert Wereld winkel Tholen op zaterdagmiddag 24 mei extra aan de weg. „Een nieuw initiatief waarmee we onszelf willen promoten. Er zijn de laatste jaren immers veel nieuwe inwoners bijgekomen in Tholen", legt voorzitter Ben Schoonen uit. Financieel heeft de Wereldwinkel een goed jaar achter de rug, de verkopen in de maand decem ber waren daarbij cruciaal. Tweedehands boeken Het tweede team promoveert voor de tweede keer naar de eerste klas se. De reserves hebben na negen wedstrijden al 63 punten en staan maar liefst 16 punten voor op Arne muiden 4. Dit is ondanks de 3 straf- punten die werden uitgedeeld aan het begin van de competitie, omdat Gabriel Gunter nog niet reglemen tair had meegespeeld. Merijn v.d. Klooster en Remco Vroegop won nen al hun partijen. Samen over heersten ze in het dubbelspel. Peter Bazen won eenmaal en Harm West dorp en Gabriel Gunter bleven aan de kant. De vorige keer dat Smash in de eer ste klasse speelde, degradeerde het tweede team direct weer naar de tweede klasse. Dit lijkt nu niet te kunnen gebeuren. De tafeltennis sers hebben met hun overwinning aangetoond dat ze dit niveau aan kunnen. De kar wordt met name getrokken door V.d. Klooster en Vroegop die beiden veel trainen, regelmatig in vallen en daarbij ervaring opdoen in het vlaggenschip op hoofdklasse niveau. Westdorp heeft ook een goede speltechniek, maar hij kan niet vaak meespelen. Voor Bazen zal het eerste klasse-niveau een zware kluif worden. Ex-eerste teamspeler Gabriel Gun ter kon vanwege zijn werk in het buitenland vrijwel niet meespelen. Hij was dan ook afwezig bij de greep naar het kampioenschap. Adrie Aarnoudse viel voor hem in en droeg zijn steentje bij aan de ti tel. Het eerste herenteam trad zaterdag voor eigen publiek aan tegen SAR 2 uit Kloosterzande. Uit had Smash met 6-4 gewonnen. De Zeeuws- Vlamingen kwamen zonder hun sterkste speler. Pascal Neve, naar Sint-Annaland. Hierdoor hadden de Smash-spelers ook ditmaal weer vol vertrouwen op een goede af loop. Smash moest winnen om kansen op behoud in de hoofdklasse te behou den, maar het liep anders. De Setal- landers hadden alle moeite met SAR en konden niet imponeren. Routinier Christian van 't Hof stel de teleur door tweemaal te verlie zen. Hij verloor onder anderen van de zwakste SAR-speler. Met Anné van Dijke verloor hij het dubbel spel. Daarentegen won Van Dijke individueel tweemaal en ook inval ler Merijn v.d. Klooster deed zijn plicht om een puntje mee te pak ken. Toch werd met 6-4 verloren na een 2-5 tussenstand. De domper werd compleet toen bleek dat rode lantaarndrager TCS uit Steenbergen een 9-1 zege behaalde. Dit beteken de dat TCS de Sint-Annalandse ta feltennisploeg op twee punten is genaderd. Smash speelt morgen de laatste wedstrijd van deze competitie bij TCS, met Ad Verhage in de gelede ren. Alleen een grote overwinning van Smash '76 én verlies van Veg- hel/Herwaarden 3 tegen SAR kan redding brengen. Het behoud in de hoofdklasse hangt aan een zijden draadje. Als het eerste herenteam degradeert, heeft Smash twee teams op hetzelfde niveau, want dan speelt zowel het eerste als het twee de herenteam in de eerste klasse. Het derde herenteam, dat speelt in de vierde klasse, speelde 5-5 thuis tegen Kapelle-3 dat laatste staat. Een mager resultaat, maar voor de thuisploeg staat er niets meer op het spel. Kees van Poortvliet, David van Driel en Adrie Aarnoudse speelden na lange tijd weer eens samen, waardoor oude tijden herleefden. Van Poortvliet en Van Driel wonnen elk tweemaal en ook het dub belspel werd door Smash '76 gewon nen. Aamoudse ging met lege handen naar huis. Heren 3 eindigt in de midden moot, maar moet nog twee wedstrijden spelen. Ook in de vijfde klasse werd een prima Voorzitter Kees Vroegop huldigde de spelers z.aterdag in de Wellevaete. Hoofdsponsor Bakker W.Slager deelde vlaaien uit. V.l.n.r.: Harm Westdorp, Merijn v.d. Klooster, W. Slager, Remco Vroegop en Peter Bazen, (foto Adrie Aarnoudse). prestatie gehaald door het vierde senio renteam. Dat hield koploper Vice Versa 7 uit Oudenbosch op een gelijkspel in de thuiswedstrijd. Esther Bruijnzeel en Cindy v.d. Klooster wonnen elk twee maal. Chris Hage haalde eenmaal een overwinning. Het vierde team staat nog voorlaatste, maar heeft nog twee duels voor de boeg en kan in de middenmoot eindigen. Het eerste jeugdteam maakte gehakt van rode lantaarndrager Tanaka 5. In Etten- Leur werd het maar liefst 9-1 voor de Setallandsc jeugd. Alleen Job Moerland liet een steekje vallen. Erik Bruijnzeel en Jan Willem van Vossen bleven onge slagen. Jongens 1 staat nu in de midden moot van de derde klasse-junioren. Het tweede jeugdteam verloor met 7-3 in Goirle van Red Star 3 dat nog titclkansen heeft. Jeugd 2 staat voorlaatste in de vier de klasse junioren. Leroy Geuze won tweemaal en Gertjan v.d. Berge eenmaal. Peter Overbeeke kwam niet tot winst. De wedstrijd van het derde jeugdteam werd uitgesteld. Zij staat momenteel voorlaatste in de vijfde klasse junioren. Het vierde jeugdteam staat eveneens voorlaatste, maar dan in de vierde klasse aspiranten. Zij verloor in Breda met 7-3 van Belcrum 8 dat tweede staat. Alle drie de punten kwamen van Paola Ket ting die duidelijk solliciteert naar een hoger niveau. Voor Connie Moerland en Arjen v.d. Klooster waren de tegenstan ders te sterk. Het jongste jeugdteam dat speelt in de vijfde klasse aspiranten bleef gelijk (5- 5) tegen Arnemuiden 5. René van Eg- mond bleef ongeslagen en geeft dit sei zoen ook duidelijk zijn visitekaartje af om hoger te gaan spelen. Leontine Aarnoudse won eenmaal. Het dubbel spel bracht het vijfde punt. De aspiran ten van Smash '76 blijven op een mooie tweede plaats. Programma: TCS-Smash 1 (18/4); Ar- nemuiden-Smash 2 (18/4); Kerkwerve- Smash 3 (18/4); Witac '89-Smash 4 (17/4); Jeugd: Kerkwerve-Smash 3; Smash 4-The Back Hands: Smash 5-Ar- nemuiden. Het ging nog maar om de startnotitie voor het opstellen van een sport nota, maar SGP en RFT bleken een opvallend afwijkende mening te hebben. De SGP was als enige tegen in de gemeenteraad. verdelen", zei Klippel. F.J.A. Hommel legde het accent op breedtesport. Dat is volgens hem de basis voor bewegen. „En dat missen we in de startnotitie, evenals de so ciale samenhang", aldus het VVD- raadslid. „In de sportnota zult u het allemaal kunnen zien", zo vatte wet houder C.L. van Dis zijn antwoord kort maar krachtig samen. Voor mevr. R. Ligtendag was deze behandeling teveel van het goede. „Het is nu voor de derde keer dat we in een openbare vergadering over de startnotitie voor de sportnota spre ken. We zitten hier met drie mensen uit de werkgroep bestuurlijke ver nieuwing, die pleit voor constructief vergaderen, maar is dit nu construc tief vergaderen?", vroeg het CDA- raadslid zich af. H.W. van Eenennaam vond dat de prestaties teveel centraal staan en daarmee kon hij niet akkoord gaan met de startnotitie. Bovendien wordt de zondag ontheiligd met sportacti viteiten op die rustdag en ontbreekt een aanpak van de randverschijnse len zoals alcoholgebruik, stelde het SGP-raadslid. M.J. Klippel miste het tegengaan van sportverdwazing in de startnotitie, maar voor hem was het geen reden om tegen het voorstel te stemmen. Het RFT-raadslid pleitte ervoor om precies te omschrijven wat ten aan zien van de sport basisvoorzieningen zijn in de woonkernen. Hij vond ver der, dat b. en w. niet goed hadden on derbouwd dat er meer geld nodig is voor sport. „Bovendien moeten we het geld op een eerlijke manier her- De eerste ronde in de veldcompeti- tie is een succes geworden voor korfbalclub Emergo uit Sint- Maartensdijk. Van de vijf gespeel de wedstrijden werden er vier ge wonnen en slechts één verloren. Emergo 2 won in zijn eerste wed strijd met 6-7 van Springfield. Het reserveteam van Emergo speelde de eerste wedstrijd op het veld uit bij Spring field in Hoeven en ging daar goed van start. De thuisploeg nam als eerste de lei ding, maar daarna namen de rood-zwarten het over. Ze pakten een 1-3 voorsprong. De marge bleef tot aan de rust twee doel punten, zodat de ruststand op 3-5 kwam. Springfield kwam in de tweede helft iets terug, zodat het tot het einde toe spannend bleef. Uiteindelijk was het toch de ploeg uit Sint-Maartensdijk die nog net de winst over de streep trok en zo de eerste twee punten met een 6-7 overwinning binnen haalde. Voor Emergo waren Jeffrey Pals (2x), Ad Farla. Marijke v. Keulen. Jan v.d !Op zaterdag 19 april zal ;er, bij Henk vd Zande aan •de Boomdijk 4 te Tholen, jeen oefenconcours worden gehouden. Leden en niet •leden rijden een dressuur- proef in een klasse waar ze !nu nog niet aan toe zijn om :te kijken waar er thuis nog •aan gewerkt kan worden. !Een oefening voor het of- jficiële werk zullen we maar •zeggen. Iedereen is van l harte welkom om te komen lkijken onder het genot van ;een kopje koffie/thee of een jglas fris met iets lekkers. lAanvang is vanaf ca 13.00. Tot ziens! Advertentie I.M. Kleijn, Maddy Muis en Charlotte Weijen- berg trefzeker, terwijl C-juniores Yvette v. Dijk en Renske de Rooij prima invielen. De C-meisjes moesten in Zevenbergen met één speler minder aantreden, maar toch werd er uitstekend gespeeld. De ploeg uit Sint-Maartensdijk was constant dreigend en de thuisploeg werd verdedi gend nauwelijks ruimte gegund. Daardoor kon er ook een voorsprong worden geno men, die in het verloop van de wedstrijd niet in gevaar kwam. Rustig combinerend hielden de rood-zwarten een 1-3 voor sprong zonder problemen vast, zodat de eerste overwinning binnen was. Voor de Tholenaren vonden Renske de Rooij (2x) en Joyce Hoek de korf. Emergo D1 verloor met 4-2 van Schelde- vogels. De Thoolse korfballers speelden een behoorlijke wedstrijd, maar de rood zwarten moesten in de thuisploeg toch hun meerdere erkennen. Scheldevogels speelde net iets sterker en maakte beter gebruik van de kansen die er kwamen. Daardoor nam de ploeg uit Bergen op Zoom een voorsprong en die werd niet meer uit handen gegeven. Uiteindelijk werd de eindstand bepaald op 4-2. Het D2-team speelde een redelijke wed strijd tegen Springfield, dat in de zaalcom petitie nog in de poule van Emergo Dl zat. De Thoolse korfballers verdedigden prima in de eerste helft, zodat de thuis ploeg nauwelijks kansen kreeg. De rood zwarten scoorden drie keer, zodat Spring field zonder punten de rust in ging. Het spelpeil ging in de tweede helft wat om laag, maar de zege kwam voor Emergo geen enkele keer in gevaar. De Sint-Maar- tensdijkse ploeg won met 1-5 door doel punten van Martijn Keur (2x), Julienne Zimmerman (2x) en Romy Stoutjesdijk. Emergo F was in Hoeven veel sterker dan de thuisploeg Springfield en bracht dat ook tot uitdrukking in de score. De Smur- diekenaars namen al snel een voorsprong. Springfield kwam er gedurende de hele wedstrijd niet of nauwelijks aan te pas. Daardoor kon de score gestaag verder worden uitgebreid naar een 0-5 overwin ning, zodat de eerste punten binnen wa ren. Voor Emergo. dat de strafworpen met 16-12 verloor, waren Michael Stander (3x) en Suzanne de Jong (2x) de doelpun tenmakers. Programma zaterdag: Terda-Emergo Dl 11 u.; DSO-Emergo D2 11 u.; Schel- devogels-Emergo E 9.30 u.: Scheldevo- gels-Emergo F 10 u.; DSO-Emergo 1 19.30 u. Het B-meisjesteam van voetbalclub Noad '67 is van nieuwe, fraaie blauw met zwarte, trainingspakken voorzien door transportbedrijf P.J. van der Gaag Zonen B. V. te Rotterdam. Dat gebeurde bij de thuiswedstrijd tegen Welberg, die het Sint-Philipslandse zevental verloor met 1-4. De speelsters Danielle Neele, Astrid Zuidweg, Merel de Vries, Tessa v.d. Gaag, Chant al v.d. Gouwe, Tessa Gorissen, Carlijn Bomas, Liliana de Kok, Renate Hagenaars, Sandra Verwijs, Priscilla Walpot, Melanie Jansen en Milou Quist gingen op de foto met de sponsor en de leidsters Roseline den Braberen Jessica van Herk. (Advertentie LM.) VERVOLG VAN PAGINA 2 Drie koren houden een zangavond voor de kerkbouw van de Gerefor meerde Gemeente in Scherpenisse. Ze zingen zaterdag om 19.30 uur in de Hervormde Kerk te Poortvliet. Christelijke gemengde zangvereni ging de Lofstem o.l.v. J.C. van der Slikke en organist C.G. van der Slikke, kinderkoor de Jonge Lof- stem o.l.v. I.J.van Gorsel en organist A. Dekker en mannenkoor Door Eendracht Verbonden, o.l.v. J.C. van der Slikke en organist I. Heijboer werken aan deze avond mee. J, de Graaf begeleidt de samenzang op het orgel. De 21 kinderen uit groep 8 van de Groen van Prinstererschool hebben met goed gevolg hel EHBO-examen afgelegd. Instructeur Chris de Neeff was tevreden over het resultaat. Hij kreeg evenals de helpers een bos bloemen mee naar huis. Ook kreeg hij leuke attenties. dijk is vrijdagavond rond half uit gerukt naar de Paasdijkstraat, waar een kledingcontainer in brand stond. Het vuur was snel onder controle, binnen een uur was de blusgroep terug in de ka zerne. Sint-PhiUpsland Poortvliet Aan het Zandpad mag geen schuur komen. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan. Daarom hebben b. en w. besloten in principe geen medewerking te ver lenen aan het verzoek. De brandweer van Sint-Maartens- Zodra er goedkeuring komt van de rijksdienst voor archeologie, cul tuurlandschap en monumenten zorg wordt het werk aan molen De Hoop hervat. Dat laten burge meester en wethouders weten aan SGP-raadslid J.M. Aarnoudse. De restauratie ligt al geruime tijd stil, las deze in de krant, en hij wilde welen hoe dat kwam. B. en w, ver wijzen naar de bestuursrapportage van afgelopen najaar, waarin is gemeld dat de toestand van diver se onderdelen onder de kap van de molen veel slechter bleek te zijn dan was aangenomen. Daarin staat ook al, dat het werk naar verwach ting in de tweede helft van 2008 afgerond zal zijn. Inmiddels zijn inspecties uitgevoerd, is er over legd en met molenmaker Verbij Hoogmade onderhandeld over meerwerk. Na goedkeuring door de rijksdienst kan deze weer aan de slag. Heemkundekring Philippuslandt houdt op donderdag 24 april haar jaarlijkse ledenvergadering in het verenigingsgebouw aan de School straat. In het kader van de 55-jarige herdenking van de watersnoodramp wordt de diapresentatie die destijds is gemaakt door Jan Kempeneers vertoond. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Basisschool Het Kompas in An- na-Jacobapolder pakt vanwege het 105-jarig bestaan groots uit bij de afsluiting van het project Circus. Triomfo organiseert van daag een workshop en vanmid dag is er een feestelijke voorstel ling bij de school, waarin de kinderen hun geleerde kunsten vertonen. Familie en vrienden mogen hierbij aanwezig zijn als publiek. De kinderen laten 's avonds tijdens een echte circus voorstelling in Het Dorpshuis zien wal ze in de projectweken hebben geleerd. Ze treden op als acrobaten, clowns en wilde die- De verkoping van de Oud Gerefor meerde Gemeente heeft 4010 euro opgebracht. De opbrengst komt ten goede van de stichting Adullam. Dat is een organisatie voor gehandicap tenzorg. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van de koersbalclubs: Tholen-Stad: 1. mevr. R. Nagte- gaal 27 p.; 2. dhr. N. Moerkerken 24 p.; 3. mevr. R. Burrows 20 p; 4. me vr. F. Schellinger 19 p.; 5. mevr. C. Wilsing 12 p.; 6. dhr. W. Scherpe nisse 11 p.; 7. mevr. A. Scherpenis se 8 p. Meulvliet: 1. mevr. B. Schot en dhr. G. Bolier 39 p.; 2. mevr. R. Bolier en mevr. H. Schot 34 p.; 3. mevr. J. Verbraeken en mevr. R. Vroegop 28 p.; 4. mevr. L. v. Bale en mevr. D. Lindenberg 24 p.; 5. mevr. N. Deur- loo en mevr. J. Bos 19 p.; 6. dhr. W. Deurloo en dhr. W. Bijl 14 p; 7. me vr. C. Sprenkels en dhr. J. Sprenkels lip. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. W. Kloet en mevr. C. v. Mierlo 36 p.; 2. mevr. A. Wielaard en dhr. A. Wiel aard 35 p.; 3. mevr. A. Bocxe en dhr. W. Bijl 32 p.; 4. mevr. J. Nijstad en dhr. C. v. Gorsel 29 p.; 5. dhr. J. Bijnagte en dhr. C. Breure 24 p.; 6. mevr. T. Breure en mevr. B. Bijnagte 21 p. Oud-Vossemeer 1mevr. C. b. Mierlo 14 p.; 1. mevr. J. v. Houte 14 p.; 3. mevr. L. v. Poortvliet 12 p.; 3. mevr. C. Havermans 12 p.; 5. mevr. D. v. Dijke 9 p.; 5. mevr. M. v. Poortvliet 9 p.; 7. mevr. J. Timmer mans 7 p.; 8. mevr. L. Weezenaar 6 p.; 9. mevr. N. Minheere 5 p. Fietsmaand. De provincie verleent het Routebureau Zeeland 30.000 eu ro subsidie voor het organiseren van de fietscampagagne Meimaand Fiets maand. De bedoeling is een Zeeuwse fietsdag te organiseren, activiteiten en routes voor fietsers te promoten, als mede een uitzending van het televi sieprogramma Bestemming Neder land te wijden aan het fietsen in Zeeland. Er is nog 37.000 euro nodig en dat betaalt Landal Greenparks. De derde zege op rij heeft er voor gezorgd dat de heren van Sint-Anna land zaterdag aan de leiding gaan in de derde districtsklasse. De num mer twee van de tenniscompetitie, MLTC 2 uit Middelburg, kwam za terdag op bezoek in sportpark 't Spookhuisje. De 5-1 overwinning geeft de Sint-Annalanders een mooie voorsprong op de achtervolgers. Ondanks de dreiging van regen door een donkere morgenlucht bleef het de gehele dag, op een sterke wind na, heerlijk zon nig tennisweer. De twee dubbelspelen kregen rond 10 uur de aftrap van de wedstrijd. In de vertrouwde formaties van Leen Goedegebuure samen met Cur tis Goedegebuure en van Dennis Borst samen met Jeroen Borst werden al snel de eerste punten binnengehaald. De Goedegebuures wonnen met 6-2 en 6-1. De spelers Borst hadden iets meer moei te maar wonnen ook snel met 6-3 en 6-4. De tussenstand was 2-0. De enkelspelen waren na een korte pau ze aan de beurt. Curtis Goedegebuure begon met de eerste enkel en daarna ze gevierde Leen Goedegebuure met de derde enkel. Curtis Goedegebuure won eenvoudig van zijn tegenstander, die van een lange voetblessure terugkwam. Het werd tweemaal 6-1 en dat bracht de stand op 3-0. Leen Goedegebuure begon voortvarend en stond snel op 5-0, maar toen was zijn tegenstander warm. Die knokte zich terug tot 5-4, waarna de Sint-Annalander alsnog de eerste set binnensleepte met 6-4. Ook in de tweede set waren er spannende rally's maar toch won de Thoolse tennisser met overtui gende cijfers deze set: 6-0. Met een 4-0 tussenstand was de wedstrijdwinst bin nen. De tweede en vierde enkel zouden de eindstand bepalen. Helaas voor de Setal- landers werd Dennis Borst ziek en kon hij de tweede enkel niet spelen. Door zijn uitval kwam de stand op 4-1. Om zijn tegenstander niet voor één wedstrijd uit Middelburg te laten komen speelde Curtis Goedegebuure in de plaats van de zieke een vriendschappelijke wedstrijd die met 6-1 en 6-0 naar de Thoolse ten nisser ging. Jeroen Borst betrad als laatste de baan en zorgde voor de spannendste wedstrijd van de dag. De eerste set ging in een slij tageslag richting de Middelburger met 6- 4. Daarna herkreeg Borst wat van zijn kracht en stoomde in de tweede set met wederom een aantal mooie en lange ral ly's naar een 6-2 overwinning. Ook in de derde set bleven, ondanks de uiteindelij ke 6-1 score voor de thuisclub, de twee partijen aan elkaar gewaagd en zorgden zij voor een passende afsluiting van de dag. Met de zwaarbevochten winst van Borst werd de einduitslag 5-1 voor Sint- Annaland. Hiermee gaat de tennisclub stevig aan de leiding in het klassement. De tennisderby tegen Jacoba van Bei eren 3 uit Sint-Maartensdijk staat dit weekend op het programma. De Smur- diekenaren genieten dan van het thuis voordeel. Het damesteam van Sint-Annaland speelde dinsdag thuis tegen het eerste team van LTC DOS uit Vlissingen. Ze wonnen voor de derde maal op rij. Drie partijen eindigden in het voordeel van de Thoolse dames. Willy de Rijke speelde samen met Gerda van Vossen een degelijke wedstrijd. De eerste set werd gewonnen met 6-3. De dames kregen in de tweede set meer te genstand, maar toch wonnen ze met 7-5. Corrie Bazen en Carina Droogendijk hadden meer moeite met hun tegenstan ders. De Sint-Annalandse dames verlo ren de eerste set met 4-6, maar kwamen in de tweede set sterk terug en wonnen die met 7-5. De Vlissingers eisten de derde set op met 3-6. Carina Droogendijk speelde na de kof fie met Gerda van Vossen. Ze wonnen de eerste set in een mum van tijd met 6-0. De tweede set ging gelijk op, maar werd door het Vlissingse duo met 4-6 gewonnen, zodat een derde set ge speeld moest worden. De tegenstanders waren ook in de derde set aan elkaar gewaagd, maar Droogendijk en Van Vossen toonden zich het sterkst en wonnen met 7-5. Het duo voor de vierde partij bestond uit Willy de Rijke en Corrie Bazen. Na ver lies van de eerste set met 3-6 trokken ze de tweede set naar zich toe met 6-2. Bazen en De Rijke keken in de derde set eerst te gen een achterstand aan. Ze kwamen goed terug en wonnen deze set met 6-4. De eerste duivenvlucht van het seizoen, vanuit het Noord-Franse Arras, is voor de combinatie Hoek te Sint-Philipsland succesvol verlopen. Ze had de snelste duif van het rayon, tevens de vijfde van de afdeling Zee land. Vlak voor half elf, anderhalf uur na de lossing, arriveerde de duif op het hok. Ze liet over de vlucht van ruim 170 kilometer een gemiddel de snelheid noteren van bijna 120 km/u. Piet Laban uit Tholen pakte in het rayon de derde prijs. Duivensport De Zwaluw Oud-Vossemeer, 344 dui ven van 20 deelnemers. Eerste duif 10.28 u. is 1963,713 m/min, laatste duif 11.21.01 u. is 1224,753 m/min. A. Havermans 1, 2, 8, 17, 28; I. Berkey 3, 4. 5, 7, 30, 31, 45. 51, 75, 76, 81, 85; P. de Wilde 6,9, 14,21,70; P. Vis 10, 11, 13; M. Fonteijne 12, 39. 64, 71; D. Va ders 15, 27, 32,43, 50, 66, 67, 68, 77; R. Fonteijne 16, 20, 26, 41.61; K. v.d. Ber ge 18, 19, 44, 59, 60; J. Capelle 22, 24, 25,34, 35, 36, 38,40,42,47, 55, 57, 58, 72, 82, 84; J. v.d. Berge 23, 69; A. Ca pelle 29. 53, 78, 80; M. de Graaff 33; P. Hommel 37,49; M. Vaders 46, 54, 83; J. Toetenel 48; M. de Jager 52, 79, 86; J. Egberts 56,62, 63; comb. Hommel-Wal pot 65,73,74. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 122 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 10.27.43 u. Ls 1895,347 m/min, laatste duif 11.29.34 u. is 1105,486 m/min. H. van Hemert-Rijnberg 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 14, 15, 17, 9, 23, 26; D. de Wilde 2, 3, 10, 11; C. Potappel 12, 24, 25; J. Heijboer 16, 18, 29; J. de Rijke 20; A.J. Scherpenisse 21, 27, 28; L. v.d. Berge 22,30,31. De Trouwe Duif Tholen, 135 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 10.25.35 u. is 1989,334 m/min, laatste duif 10.57.56 u. is 1442,693 m/min. P. Laban 1, 3,6, 7, 9, 13, 20, 21, 22, 24, 25, 31; M.J. Laban 2, 8, 17. 27; C. Moe- liker 4, 5, 10, 11, 15, 16. 29; P. van Driel 12; T. Teunisse 14, 18. 23. 26; M. de Graaf 19: L. Hage 28. 30. 32. 34; J. v.d. Kleijn 33. De Vredesduif Sint-Philipsland. 121 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 10.27.10 u. is 2015,999 m/min, laatste duif 11.12.42 u. is 1323,503 m/min. Comb. Hoek 1, 6, 7, 9, 11, 14, 15, 17, 23, 9; R. Reijngoudt 2, 3, 8, 13. 16, 25; comb. Reijngoudt zn 4, 19, 21, 22; 1. Quist 5, 18; M. Meijer 10, 12. 24, 31; gebr. Reijngoudt 20, 30; J.D. Quist 26, 28; L. Reijngoudt 27. Tijdens de presentatiemiddag is niet alleen de winkel in de Kerk straat open, maar zijn er extra ac tiviteiten in de Gasthuiskapel aan de overkant van de straat. „Een kleine rommelmarkt, optreden van het Cultikoor", noemt Schoonen. Verder zal er aandacht zijn voor Amnesty International, Unicef, het project van fam. Van Liere voor het weeshuis Lestari en het muziek- en theaterproject dat Ber- di Pekelsma en Loes Nuijten in Nepal gaan doen. Op deze manier hoopt het bestuur nog méér be kendheid te geven aan Wereldwin kel Tholen. Dat gebeurt ook via presentaties, zoals afgelopen jaar bij de vrouwenvereniging in Anna Jacobapolder en de Ontmoetings- kerk in Poortvliet. En inmiddels beschikt de Wereldwinkel over een eigen website: www.wereld- winkeltholen.nl. In het jaar dat Wereldwinkel Tho len het derde lustrum vierde, was de omzet aan het begin van het jaar 'beangstigend laag', meldt voorzitter Schoonen in zijn voor woord in het jaarverslag. 'Heel het jaar bleef het een beetje op de grens van net iets meer, net iets minder. Echter, de maand decem ber overtrof al onze verwachtin gen'. Ten opzichte van 2006 werd voor ruim 1500 euro meer ver kocht, een omzetstijging van drie procent. Daaraan zal zeker hebben bijgedragen de aflevering van zo'n honderd kerstpakketten. Bijna tweederde van de omzet (65%) werd gehaald uit de verkoop van non-food artikelen. Allemaal 'eer lijke producten', net als de koffie, thee, andere dranken en chocolade die aan de Kerkstraat te koop zijn. Een fikse meevaller kwam verder uit de verkoop van tweedehands boeken, iets waarmee men enkele jaren geleden is begonnen. Die le verde bijna 2000 euro op. „We hebben een aantal vaste klanten. Sommige mensen komen weke lijks kijken of er iets voor hen bij zit", zegt Schoonen. De subsidie van de gemeente wordt al enkele jaren afgebouwd. In 2008 krijgt de Wereldwinkel nog 600 euro, daar na is het voorbij. De inkoop en de algemene kosten vielen lager uit, zodat penningmeester Janny Klep- pe over het afgelopen jaar een po sitief resultaat kon melden van ruim 7300 euro. Dat is een ver dubbeling ten opzichte van 2006. Bestuurlijk kwam er versterking door de benoeming van Rinus de Nijs in het bestuur. Voorzitter Schoonen. secretaris Els Schrau- wen en bestuurslid Willem Pons werden herkozen. Vrijwilligers voor de winkel kan de vereniging altijd nog gebruiken, geeft de voorzitter aan. Hij is positief in het jaarverslag: 'Als we enthou siast zijn, vooruit kijken en ons verantwoordelijk blijven voelen voor het bestaan van onze Wereld winkel in Tholen, dan zit het goed'. Er is een tweede Thoolse golfdag op 26 mei in Bruinisse. Deze dag werd vorig jaar gehouden op de baan van golfclub Reymerswaal in Rilland. Daar won Ingrid Pex en zij wees haar thuislocatie aan voor de Thoolse golfdag 2008.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17