Al vier dagen tevergeefs gezocht naar verdwenen Belgische duiker Studie naar behoefte huizen voor starters op woningmarkt Chinese vierkleurenpers in Tholen Statenlid G.D. Roeland op verenigingsavond SGP Grootscheepse reddingsoperatie bij Anna Jacobapolder m 'imsm Tholen Equimio houdt open dag voor Brooke Hospital Wel subsidie Lyra, niet voor veteranen Dieleman richt dochteronderneming TIPA op voor eigen import Donderdag 1» april 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Marine Hartverscheurend Klimroos Vrijgesteld Kostprijs Snel en flexibel Justin instructeur Feest bij drukkerij Dieleman in Tholen. Maandagavond werd in aanwezigheid van 50 leden van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen (KVGO) een vierkleurenpers uit China officieel in gebruik genomen. De champagne bruiste. 12.000 per uur Brandweerlieden en ambulancepersoneel overleggen onderaan het hoofd van de zuidelijke strekdam, tenx'ijl de snelle motorboot van de blusgroep Stavenisse weg vaart met brandweerduikers aan boord. Eigenlijk was er toen al geen hoop meer dat de duiker nog levend ge vonden kon worden, geeft De Fe- ijter aan. „Maar we zijn nog stug doorgegaan om alle locaties te door zoeken." Even na tweeën liet hij de sluismeester van de Krammerslui zen weten, dat de scheepvaart - die kort na het middaguur was stilge legd - vrijgegeven kon worden. Rond vier uur is de reddingsoperatie gestaakt. Samen met de burgemees ter, de huisarts en de officieren van dienst van de politie en de genees kundige hulpverleners, brengt De Feijter de familie het slechte nieuws. Met de ingezette Thoolse brandweerlieden is er maandag avond een nabespreking. Vanaf maandagmorgen is een plan matige bergingsoperatie opgezet. De waterpolitie en Rijkswaterstaat riepen daarvoor de hulp in van de marine. „Die beschikt over geavan ceerde sonarapparatuur die voor dergelijk diep water - op plekken is het daar wel 40 meter diep - ge schikt is. En de marine heeft duikers die op zo'n diepte kunnen werken", legt politiewoordvoerder E. Kras- zewski uit. Gezien de stroming die ter plaatse staat, en de invloed van hel getij, wordt er in een uitgestrekt gebied gezocht. „Zien ze met de so nar een object dat mogelijk wat kan zijn, dan gaan op die plek duikers naar beneden", licht Kraszewski de werkwijze toe. Zowel maandag als dinsdag is er de hele dag, tot 's avonds zeven uur, op die manier ge zocht. Ook gisteren ging het zoeken verder. „We bekijken van dag tot dag of we doorgaan." De politiewoordvoerder bevestigt dat de plek waar de Belgen zondag hebben gedoken, het einde van de zuidelijke strekdam, voor duikers verboden gebied is. Via de website van de Nederlandse onderwater sportbond is een informatiefolder - uit 2006 - te vinden die aangeeft dat duiken alleen ten noorden van de oude veerhaven is toegestaan (bui ten de vaargeul). Op internet is, op een Belgische fo rumpagina voor sportduikers, in middels een condoleanceregister geopend. Enkele tientallen steunbe tuigingen voor de familie, alsmede voor duikclub Aqua Diving Team, zijn daarop te vinden. gegeven moment komen er vijf weer aan de oppervlakte. De zesde is door zijn buddy's uit het oog ver loren. Hij blijft weg. In de weten schap dat de man, de 35-jarige Wim Goossens uit Vlierzele (tussen Gent en Aalst), voor hooguit een uur perslucht heeft, wordt alarm gesla gen. Eén van de buddy's meldt daar bij, dat de duiker al anderhalf uur onder water zit. Om twee minuten voor twaalf wor den de brandweerduikers van Tho- len en Goes gealarmeerd. Ook de blusgroep Sint-Philipsland rukt uit naar de ongevalsplek en de trau mahelikopter uit Rotterdam wordt eveneens opgeroepen. Uit Stave nisse wordt de snelle motorboot naar de haven van Sint-Annaland gebracht, daar te water gelaten en naar de overkant gevaren. „De dui kers van Tholen hebben vanaf de pier gezocht tot acht meter diep te", vertelt brandweercommandant Koos de Feijter die zondag officier van dienst was. „De duikers uit Goes (om kwart voor een gearri veerd - red.) stapten op de boot van Stavenisse en zochten tussen de 8 en 15 meter diepte. Ze deden dat naderhand vanaf de inmiddels gearriveerde politieboot." Die vijf tien meter is het maximum voor brandweer- en politieduikers. Om half een landt de traumahelikopter op het grasveld tegenover restau rant 't Veerhuis. Tegelijkertijd arri veert de politie. Hartverscheurend zijn de kreten die vanaf de strek dam klinken, van de zwangere echtgenote die daar met haar drie jarig kind op de afloop wacht. Over het water draagt het geluid ver. Het aantal hulpverleners groeit. Er komen brandweerduikers uit Ber gen op Zoom en Roosendaal die vanaf de noordelijke strekdam gaan zoeken. Hun collega's uit Brou wershaven worden standby gehou den voor de aflossing. En duikers van de brandweer Steenbergen stappen op de snelle reddingsboot Hellegat - met sonar aan boord - en zoeken de oppervlakte af alsmede een wrak dat in de buurt ligt. Ook de blusboot Furie is ter plekke, als mede een boot van Rijkswaterstaat. En de Harder van de kon. Ned. Reddingmij komt eveneens vanaf het station Noordland/Burghsluis. „Bij een lage watertemperatuur kan, ook na geruime tijd, reanima tie van een drenkeling nog succes vol zijn", verklaart De Feijter de inzet van het grote aantal reddings middelen en mensen. Vanaf Schip hol wordt nog een politiehelikopter, met sonar aan boord, naar Anna Ja cobapolder gedirigeerd. „Door van af zo'n hoogte te kijken, heb je meer overzicht", licht De Feijter toe. De brandweerbus uit Sint-An naland wordt ingezet om eten en drinken voor het brandweerperso neel te brengen. Inmiddels is ook burgemeester Nuis al gearriveerd om zich van de situatie op de hoog te te stellen. De ouders en schoon ouders van de vermiste duiker, én zijn tweelingbroer, komen ook naar de onheilsplek. Zij worden, met de vrouw en haar kind, opgevangen in het restaurant. De traumahelikopter vertrekt om kwart voor twee van de veerhaven. „Wim! Wim! Wim!" De koude rillingen lopen je zondag als omstander over het lijf bij het horen van de smartelijke kreten die de radeloze vrouw van een vermiste 35-jarige Belgische sportduiker slaakt terwijl ze over de strekdam heen en weer loopt. Naar Wim Goossens uit Vlier zele wordt dan al langer dan een uur gezocht in het Zijpe. Gisteren was zijn lichaam nog altijd niet gevonden. Tegen half een zondagmiddag is de anders zo rustige oude veerhaven van Anna Jacobapolder het toneel van een grootschalige reddingsope ratie. Een rood-wit lint aan het be gin van de zuidelijke strekdam moet nieuwsgierigen op een afstand hou den. Op de pier zelf wemelt het van de hulpverleners. Er staan twee am bulances, een brandweerauto en een brandweerbus met een boot erach ter. Verder enkele personenauto's, onder meer met Belgisch kenteken. Brandweerlieden en ambulanceper soneel loopt heen en weer. Onder aan de dam staan een aantal duikers gereed. Op het water vaart de snelle motorboot van de brandweer uit Stavenisse. Op het voormalige veer- plein staan omstanders te praten. Ook vanaf de zeedijk bij de Sluis- weg kijken mensen naar wat er gaande is. Het aantal nieuwsgie rigen zal gaandeweg de middag uit groeien tot enkele tientallen. Som migen komen speciaal omdat ze hebben gehoord dat er iets is ge beurd. Anderen arriveren puur toe vallig en informeren of er een oefe ning aan de gang is. Maar de werkelijkheid is anders. Er voltrekt zich een drama aan de boorden van de Oosterschelde. Die ochtend zijn twee groepjes van drie Belgen hier gaan duiken. Ze wilden naar 35 meter diepte gaan. Op een De vrouw van de vermiste duiker wordt door brandweermensen opgevangen. Equimio in Sint Annaland geeft op 26 april een open dag van 10 uur tot 16 uur aan de Annavos- dijk. Deze is bedoeld om mensen nader kennis te laten maken met de paarden en wat ze kunnen be tekenen voor kinderen en volwas senen. Klanten van Equimio geven ver schillende demonstraties en het is mogelijk voor bezoekers om te er varen wat het paard voor hen kan betekenen. Het Equimioteam laat zien hoe coaching met behulp van paarden werkt en toont 'centered ri ding', en 'orthopedagogisch paard rijden'. Bezoekers kunnen meedoen met 'orthopedagogisch voltigeren', een workshop 'geheim van het paard', intuïtief schilderen en meer. Daarnaast is er een mini-strodorp met leuke stands, onder andere Han van Vossen, Sunray Spa's en Flo wer Shop. Equimio geeft therapie met behulp van paarden. Ook worden er works hops gehouden voor persoonlijke groei en organiseert Equimio va kantieprojecten voor kinderen. En niet alleen voor verstandelijk of li chamelijk gehandicapten, maar ook voor kinderen met gedragsproble men, ontwikkelingsachterstanden, faalangst of gebrek aan zelfvertrou wen. En er is equitherapie voor vol wassen met bijvoorbeeld relatiepro blemen, burn-out of verwerking van trauma's uit het verleden. De opbrengst van deze dag gaat volledig naar Brooke Hospital for Animals. Brooke helpt werkpaar den en ezels van straatarme mensen in ontwikkelingslanden. De lokale dierenartsen en hun teams geven gratis diergeneeskundige hulp. voorlichting en cursussen in ge meenschappen in Egypte, India, Jordanië en Pakistan. Equimio heeft voor dit goede doel gekozen, omdat paarden haar zoveel geeft. Zij toont haar dankbaarheid door Brooke te steunen en paarden een respectvolle en gezonde toekomst te geven. Voor mensen die al overtuigd zijn van de kracht van het paard organi seert Equimio in de meivakantie een Ponydagkamp en een circus project. In de zomervakantie is er een indianenproject, een regen boogproject en een trekkamp, ook voor kinderen met een beperking. Voor volwassenen organiseert Equimio in juni workshops 'paard als spiegel' en 'geheim van het paard'. Meer informatie is verkrijg baar via www.equimio.nl eef- ke@equimio.nlof 0166-692492. De Thoolse veteranen zijn boos om dat de gemeente geen bijdrage wil geven voor de Zeeuwse veteranen- dag. De stichting voor cultuurhisto rie Lyra heeft meer geluk. Die krijgt van b. en w. 300 euro voor activitei ten in het kader van de reconstructie van de inspectiereis die koning Lo- dewijk Napoleon maakte van 10 april tot en met 17 mei 1809 door de departementen Brabant en Zeeland. Daarentegen krijgt de stichting Inlia (vluchtelingenhulp) niets van de ge meente Tholen. Die stichting wordt afgebouwd en de provincie Zeeland heeft daarvoor een beroep op de ge meenten gedaan. B. en w. van Tho len zien hierin geen rol voor zich weggelegd. de startersbehoefte op Tholen eens vast te stellen en dit te vergelijken met de daadwerkelijke woningen die verkocht worden. Van den Berg gaf aan dat er elders in het land projecten gestart zijn voor nieuwbouw van star- terswoningen met een kostprijs van 100.000 euro excl. grond. Dit zou op Tholen toch ook moeten kunnen?" Een in de zaal aanwezige projectont wikkelaar wierp hierop tegen dat het op Tholen niet mogelijk is om tegen een speciaal tarief grond voor star- terswoningen te verkrijgen. De ge meente hanteert één tarief voor alle type koopwoningbouw. Roeland: „Dit is gemeentelijk beleid, hier zou een taak kunnen liggen voor de Thoolse raad." Wethouder Heijboer adviseerde de in de zaal aanwezige jeugd om maar veel te sparen. „De jeugd geeft name lijk erg veel geld uit wat goed ge bruikt kan worden bij de aanschaf van een starterswoning." Volgens een jongere is dat spaargeld echter een druppel op een gloeiende plaat. De woningprijzen stijgen harder dan me nig jongere kan sparen. Waarop Roe land voorstelt: „Als de jeugd nu spaart dan moet de gemeente meer starterswoningen neerzetten". De wethouder belooft in elk geval te gaan onderzoeken of hiervoor moge lijkheden zijn, hierin gesteund door raadslid Aarnoudse. Gesteund door deze positieve belofte bedankte de net op de woningmarkt gestarte voor zitter Neele de forumleden voor hun inbreng. Eerder die dag bracht een SGP-dele- gatie een bezoek aan de Vossenkuil in Oud-Vossemeer waar ze met direc teur J. Kloet van Castria Wonen spra ken en een rondleiding kregen van beheerder J. van Houte. SGP-staten- lid J. van Burg belichtte er de rol van de provincie. „Ze kan bijvoorbeeld meedoen in een regeling voor starters door een gedeelte van de kosten voor leningen te verstrekken. De provincie houdt de demografische ontwikkelin gen bij. Daarop moet het woning bouwprogramma worden afgestemd. Het traditionele gezin komt steeds minder voor, maar het aantal huis houdens stijgt. Tholen is nog een van de weinige gebieden in Zeeland waar de bevolking nog groeit," zei Van Burg. „Daar moet het woonbeleid op inspelen. Maar hier is al een woonvi- sie opgesteld. Wat dat betreft is Tho len goed bezig." Vervolgens werd de Klimroos in Tholen bezocht. Een gezinsvervan gend tehuis met acht bewoners. Die waren niet allemaal thuis. De bezoe kers maakten kennis met Peter de Vos, René de Ruiter en diens zusjes Alinda en Aijanneke, en Martin Ge luk. Locatiehoofd Rieneke Kardux gaf een toelichting over de Klimroos dat in 2004 midden in de wijk werd geopend en verbouwd is door Castria Wonen. Ook de bewoners vertelden over hun woonsituatie en wat ze doordeweeks doen. Overdag verblij ven de meesten op het activiteiten- centrum de Schutse in Oud-Vosse- meer waar ze onder meer in de bakkerij werken en voor de dieren zorgen. Martin Geluk werkt vier da gen in een drukkerij in Goes. De be woners lieten ook hun kamers zien. Peter de Vos verraste de bezoekers door in zijn kamer op zijn elektro- Rens Tichem (rechts) en Anne Paling (links) van TIPA bij de Chinese vierkleurenpers die bij drukkerij Dieleman in de Oudelandsestraat in Tholen is geïnstalleerd. De gemeente moet onderzoek doen naar de behoefte aan star terswoningen. En nagaan of het mogelijk is om de prijs voor bouwgrond voor starterswonin gen te verlagen. Dat zei SGP-sta- tenlid G.D. Roeland vrijdag op de verenigingsavond van de SGP over starters op de woningmarkt in het Calvijn College in Tholen. Volgens wethouder K.A. Heijboer helpt sparen, maar volgens een jongere is dat een druppel op de gloeiende plaat omdat de prijzen van huizen maar blijven stijgen. Het debat vormde de afsluiting van een werkbezoek van de SGP met als thema wonen van de studievereni ging Calvijn en de SGP-Tholen. Eer ste Kamerlid G. van den Berg hield een inleiding over het onderwerp 'starterswoningen. voor jongeren on betaalbaar!'. Uit de discussie bleek dat niet alleen de rest van Nederland een probleem heeft met betaalbare woningen voor starters en de be schikbaarheid daarvan. Dat dit op Tholen eveneens een heel groot pro bleem is, werd duidelijk op de bijeen komst onder leiding van Kees Neele. Het onderwerp werd door Van den Berg toegelicht. Dit leidde na de pau ze tot een stevige forumdiscussie en uiteindelijk tot een voor starters aan genaam klinkende toezegging. „In een welvarend land als Neder land zou je als starter eenvoudig een huis moeten kunnen huren of kopen tegen een concurrerende prijs. Maar helaas is dat niet zo", zei Van den Berg. „Het is merkwaardig dat Ne derland hier een probleem heeft om dat de overheid heel veel geld uit geeft: 3 miljard per jaar. In de 19e eeuw waren er bedrijven en rijken, voornamelijk boeren, die zich het lot van hun arbeiders aantrokken. Zij zetten de voorlopers van diverse woningcorporaties op wat in 1901 leidde tot de eerste Woningwet. Na de Tweede Wereldoorlog waren er 83.000 woningen vernield en ruim 400.000 licht tot zwaar beschadigd. Vanaf die tijd is er altijd spanning op de woningmarkt geweest. Uitein delijk zijn door de wet Heerma de woningcorporaties geprivatiseerd. Dit betekende dus geen subsidies van de overheid meer wat direct leidde tot het ontstaan van verloe derde achterstandswijken. Door het achterblijven van voldoende nieuwe woningbouw stegen de prijzen sinds 2000 met maar liefst 58% tot een voor starters haast onbereikbaar ni veau." Van den Berg, die tevens voorzitter is van een woningcorporatie in de om geving van Veenendaal, vatte moed toen het vierde kabinet Balkenende aantrad. „Een nieuw kabinet bete kent nieuwe kansen om eindelijk wat aan dit heikele vraagstuk te doen. Echter, de kabinetsformatie onder leiding van oud Rabobank-topman Wijffels liep op dit punt op een teleurstelling uit," stelde hij. CDA (en destijds de VVD) wilden de huurmarkt liberaliseren zodat de hu ren omhoog gingen en huurders ge stimuleerd werden om een huis te kopen en zo plaats te maken voor starters. Maar de PvdA wilde dit niet en was juist voor afschaffing van de hypotheekrenteaftrek. Dit zijn twee tegenstrijdige belangen wat uiteinde lijk tot een patstelling leidde. Vervol gens deden de betrokkenen net of hun neus bloedde en lieten dit punt voor wat het was." Vervolgens wil PvdA minister Voge laar met geld van de zelfstandige wo ningcorporaties de achterstandswij ken in de grote steden gaan opknappen. „U begrijpt", aldus Van den Berg, „dat een Thoolse woning corporatie geen zin heeft geld te gaan geven voor een verloederde wijk in een grote stad." Als klap op de vuur pijl kondigde de PvdA-minister van financiën. Wouter Bos, aan om belas ting te gaan heffen op de woningcor poraties om de schatkist van het rijk te vullen. De corporaties zijn van be lasting vrijgesteld omdat ze geen winstoogmerk nastreven. „Doordat deze bewindslieden zo veel geld bij de corporaties weg willen halen, blijft er minder over voor de (Thoolse) wo ningmarkt," zei Van den Berg. In het regeerakkoord is nu alleen af gesproken dat de woningproductie opgeschroefd moet worden tot 80.000 a 90.000 woningen per jaar. „Maar dit zou primair een taak van de woningcorporaties moeten zijn, die echter door de PvdA flink gekort worden in hun budget. Dit leidt de komende jaren alleen maar tot meer problemen wat schrijnend is voor starters. Alleen praktische oplossin gen en initiatieven kunnen lokaal nog successen geven. Hier zou een prach tige taak voor de SGP-jongeren kun nen liggen om te zorgen dat de politiek, de woningcorporaties en eventueel aannemers of projectont wikkelaars hierover met elkaar in ge sprek gaan." Dit punt moet echter anders in een volgend regeerakkoord, vond hij. Meer marktwerking, de overheid als marktmeester, continue bouwproduc tie, stabiliteit op de markt, geen extre me prijsontwikkelingen. En waar de SGP zich sterk voor maakt: een inko mensafhankelijke woontoeslag ter vervanging van huurtoeslag en hypo theekrenteaftrek. „Maar dan moet de overheid stoppen met roven uit de kas van de woningcorporaties. Geen geld naar de schatkist van Bos, dat wordt toch alleen maar gebruikt voor zaken waar de SGP niet achter kan staan," aldus Van den Berg. Na de pauze werd er een forumdis cussie onder leiding van raadslid J.M. Aarnoudse gehouden. Forumleden waren Van den Berg, wethouder K.A. Heijboer en statenlid G.D. Roeland. Wethouder Heijboer vertelde de jon geren in de zaal dat juist op deze avond de raad vergadert en dat zo goed als zeker een speciale startersre- geling zal worden goedgekeurd. De ze regeling houdt in dat starters via de gemeente 20.000 euro extra kun nen lenen waarover de eerste driejaar geen rente betaald hoeft te worden. Een jongere in de zaal vraagt hierop of deze variant binnen de door de hy potheekverstrekkers gehanteerde marges valt of dat deze regeling gaat leiden tot een nieuwe vorm van top- hypotheken. Dit zou, gezien de crisis in de Verenigde Staten, zorgwekkend zijn. Roeland adviseerde de gemeente om (van de platen). Ook correcties aan de uit 17 rollen opgebouwde inkt- werken verlopen nauwkeurig en snel. Voor een probleemloze inleg is de machine uitgerust met een in tegraal verstelbaar staffelapparaat, vacuümbanden en een gepatendeer- de vooraanleg. Fotocellen controle ren de invoer op dubbele vellen, scheefgang en systeemmanco's. Dieleman maakte in het pand aan de Oudelandsestraat ruimte vrij voor de nieuwe machine door twee tweekleurenpersen op te ruimen. „De nieuwe pers is vele malen snel ler dan die twee met netto zo'n 10.000 vellen per uur. Met een au tomatische plaatinrichting kun je snel en flexibel werken, ook voor kleinere oplagen. En de kwaliteit is goed, dus hebben we er alle ver trouwen in", aldus Rens Tichem. De Chinese machine kan de con currentie met het bekende Duitse Heidelberger en het Japanse Ryoby glansrijk doorstaan. „Kwalitatief kan het die merken evenenaren. ter wijl de prijs van de WIN 20 tot 22% onder die van de andere mer ken ligt. Bovendien is de productie tijd maar 8 weken, terwijl de con currentie een levertijd van 4 tot 8 maanden hanteert voor vierkleuren persen." Een instapmodel kost volgens Ti chem 225 tot 250.000 euro, maar er zijn vele extra's mogelijk. „Met de ze pers richten we ons op mkb-be- drijven met ongeveer 15 medewer kers. In mei staan we ermee op de internationale grafische beurs Dru- pa in Duitsland. Zelf krijgen we van dit Chinese merk over een maand ook nog een tweekleuren- pers. Verder leveren we als TIPA ook de onderdelen." Het nieuwe handelshuis zegt de WIN-persen zeker niet als een vooral goedkoop alternatief voor de gevestigde merken te positioneren, maar als een machine die staat voor duurzaamheid en hoogwaardige kwaliteit. „De persen zijn modern en compleet en kunnen iedere con currentie met verve weerstaan." TI PA richt zich zowel op de Neder landse als op de Belgische grafische markt met 'ouderwetse aandacht en service.' „We investeren graag in onze relaties, denken mee en vor men voor grafische ondernemers een ideale gesprekspartner", aldus Rens Tichem. wiens zoon Justin in structeur is voor de nieuwe Chinese vierkleurenpers in Tholen. (Adver tentie I.M.) Peter de Vos speelt orgel voor een delegatie van de SGP en voor bewoners van de Klimroos, v.l.n.r. wethouder K.A. Heijboer, J. Bijnagte, A. de Ruiter, locatiehoofd R. Kardux, stagiaire J. van der Laan, A. de Ruiter, statenlid J. van Burg en raadslidP.W.J. Hoek. Rens Tichem. Vorig jaar november en december was hij in China om in de stad Wei- hu de besprekingen te voeren voor aankoop van de pers. „In het Engel se Edinburgh staat er al langer zo'n machine en die van ons is de eerste op het vasteland van Europa." Dieleman is niet alleen afnemer, maar via een dochteronderneming ook zelf importeur, zegt directeur Rens Tichem. Samen met Anne Pa ling heeft hij daarvoor TIPA opge richt, een internationaal handels huis in grafische machines. Paling is bekend in de branche, want hij is verkoper geweest bij grafische ma- chinehandel Blikman Sartorius. Ook voor hem is TIPA een neven tak. „Maar we blijven hiermee alle bei in ons eigen vakgebied", zegt In Hart van Tholen aan de Markt kregen de KVGO-Ieden uit Zuid- West Nederland een technische toe lichting bij de kwaliteiten van de nieuwe drukpers. De WIN 524 is een vierkleuren offsetpers met een maximaal papierformaat van 37,5 x 52 centimeter. De productiesnel heid is 12.000 druks per uur. De pers is gebouwd volgens het vijfcy- iinder-principe, waardoor registra tieproblemen vrijwel uitgesloten zijn. De semi-automatische plaat- wisselinstallatie garandeert een doelmatige productie, zonder tijd rovende correcties aan de passing

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9