I Klanten benieuwd naar hun Florianne van den Dorpel J f Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 april 2ÜÜ8 Jan de Bruvn in Sixties 4 CENT KORTING op benzine Mengsmering weg Rommelmarkt bij Grote kerk Hage wint klaverjassen Diapresentatie Subsidie Vossenkuil Fancy fair en rommelmarkt Biljartavond De Koning naar tinale Geldlening tennisclub Dakgoot Ooststraat Van Dijke herkozen Juf vertrekt Anita en Ed in de Slöóve Voorjaarsmarkt Haven Allflex Twee inbraken Bezorger Rommelmarkt voor Roemenië Ges,acht ,n e'9en slagerij J Autobanden in brand Minder subsidie bieb Boodschappen Onder invloed Jaarconcert Euterpe succes Houdt vangt meeste vis Recordpoging Leerlingen in reddingsboot Boekenmarkt Schilderles Jenaplanschool Koninginnedag Bellenblaas verrast bruidspaar uit Scherpenisse en Stavenisse A Grote bloemen op doek Meermarkt wordt Spar Uitstapje bij cactuskweker Beroep Zwartbol Zes meter vis Tholen Jan de Bruyn is zondag de gastar- tiest bij de voorlaatste Blues en Rock jam-sessie in eetcafé the Six ties aan de Kaaij. De opzet van de jam-sessies is zoals altijd. Muzikan ten die mee willen spelen kunnen zich vooraf melden bij de sessielei ding (Stikkie Djoo). Ze dienen hun eigen instrument mee te brengen. De organisatie zorgt voor een complete geluidsinstalatie. De gratis toegankelijke sessie vangt aan om 16.30 uur. Meer informatie staat op www.eetcafethesixties.nl Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels ol airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. B. en w. willen de vergunning van 15 september 1976 voor een onder grondse tank met mengsmering in gemeentegrond intrekken. De Hervormde Gemeente organiseert op zaterdag 19 april vanaf 10 uur een rommelmarkt en andere activiteiten bij de Grote kerk. De kinder- en jeugd clubs hebben van alles te doen voor de kinderen. Ze kunnen een rondje mee rijden met paard en wagen en er is een springkussen. Daarnaast kunnen de peuters en kleuters diverse spelletjes doen en knutselen. Rondom de koor kerk (aan de marktzijde) staan kraam pjes met allerlei verrassende handels waar. Voor de cultuursnuivers geeft mevrouw A. Boxhoom diverse rond leidingen door het eeuwenoude kerk gebouw. Tevens worden er twee mini- orgelconcerten gegeven. Joost van Belzen speelt om 11.15 en om 13 uur laat Eric Quist orgelgeluiden horen. Hij is winnaar van de internationale orgelconcoursen in 1998 en 2006. Op het plein voor verenigingsgebouw De Wingerd kunnen mensen hun auto laten wassen en in de Koorkerk wor den haren geknipt en kan er koffie worden gedronken met een bolus. Voor alle bovenstaande activiteiten wordt een kleine bijdrage gevraagd die geheel ten goede komt aan het doel van deze dag het project 'Heel ons hart' van de HGJB. In dit project staat het land Rwanda centraal. In dit land met grote problemen hebben veel jongeren traumatische ervaringen op gedaan tijdens de genocide die daar in de jaren 90 heeft plaatsgevonden. Voor deze jongeren zijn diverse traumaver werkingsprogramma's opgezet. Met 5477 punten heeft Leen Hage de wedstrijd van klaveijasclub Stad Tho len gewonnen. Marian Tazelaar volg de met 4951 punten. 3. Monigue Kij- zers 4888 p.; 4. Julian Poot 4849 p.; 5. Joan Kon 4812 p. De Christelijke Ouderen Vereniging Tholen heeft een bijeenkomst in de Wingerd gehouden. Er waren onge veer 35 mensen aanwezig. Mevrouw Brugmans toonde een diapresentatie over haar achtdaagse reis met de Trans Siberië Expres van Hoek van Holland naar Wladiwostok in Rusland. Dit was een indrukwekkende reis over een afstand van ongeveer tienduizend kilometer met zeven verschillende tijdzones. Op de dia's was de Wolga. een bekende rivier in Rusland, afge beeld en een divers landschap met af wisselende bebossing, wat soms heu velachtig was en dan weer heel vlak en kaal. De ouderen ervoeren de pre sentatie als een reis, waarbij ze Jecat- hannaburg (waar vroeger de tsarenfa milie verbleef) en Irkoetsk passeerden. Tenslotte kwam het Baikalmeer in zicht, wat een gemiddelde diepte heeft van 1,6 kilometer. Er waren meegebrachte voorwerpen uit Rusland die in de pauze konden worden bezichtigd. Hierbij waren icoontjes, prachtig zilveren bestek, lakdoosjes en een schitterende samo- waar (een Russisch toestel om thee te zetten). Ook konden de aanwezigen een recept voor een specifiek Russi sche soep meenemen. De reis ging verder na de pauze en daarbij werd aan het einde Mongolië en de Taiga bereikt. In de verte aan de overkant van een breed water was China te on derscheiden. Brugmans vertelde één en ander over de tsarenfamilie waarvan alle leden bij een opstand werden vermoord, op één dochter na. Prinses Anastasia werd niet door de kogels gedood en ont snapte. De COVT heeft op 29 april een reisje naar het Baggermuseum in Sliedrecht. De provincie heeft de totale subsidie voor het project 'dorpshuis, peuter speelzaal en jeugdhonk' - de Vos senkuil dus - vastgesteld op 20.000 euro in 2004 en 150.000 euro in 2005. De gemeente kreeg al een voorschot van 136 mille en kan dus nog een bijbetaling van 34.000 euro tegemoet zien. Peuterspeelzaal De Pluus organi seert op woensdag 30 april tijdens Koninginnedag haar jaarlijkse fancy fair en grootse rommelmarkt. Deze beginnen om 13.30 uur op sportpark De Vossenberg en duren tot 16.30 uur. Er zijn tal van leuke activiteiten voor zowel jong als oud, waaronder het welbekende enveloppenspel. Hierbij zijn diverse leuke prijzen voor kinderen en voor volwassen te winnen. Er is een grote verloting en voor de kinderen is er een knutselac- tiviteit. Mensen met spullen voor de rommelmarkt kunnen telefonisch contact opnemen met dhr. Eversen via 0166-677035. Ook kan net hem een afspraak worden gemaakt om vooraf een kijkje te nemen naar de rommelmarktspullen. Biljartgenootschap Keu's zat speelt elke vrijdagavond in café Hof van Holland. De uitslag van 5 april: Ad Havermans-Benjamin Suurlant 35- 33/-; Robert de Jonge-Benjamin Suurlant 29-35/28; Nico Rooyak- kers-Robert de Jonge 35-10/18: Piet Potappel-Ad Havermans 24-35/32; Benjamin Suurlant-Nico Rooyak- kers 30-35/21; Ad Havermans-Nico Rooyakkers 10-35/7; Robert de Jon- ge-Piet Potappel 35-31/32; Ad Ha- vermans-Robert de Jonge 35-20/23; Piet Polappel-Benjamin Suurlant 30-35/39; Piet Potappel-Nico Rooy akkers 8-35/16. Bij biljartvereniging De Treffers werd de halve finale van het beker toernooi gespeeld. Hier was Johan de Koning in 27 beurten, met een hoogste serie van 14 caramboles en een gemiddelde van 2,037 te sterk voor Leo van Wezel welke 2 caram boles te kort kwam. In de andere halve finale was Cees Burgers te sterk voor Sjaak Etienne. Cees speelde de partij in 30 beurten, hoogste serie van 9 en een gemid delde van 1,766. Sjaak kwam in de ze partij 10 caramboles te kort. De uitslag van de 24e competitier onde:. J. de KonipgTS- Etienne 7,818-10; J. Hommel-L. van Wezel 9.383-10: N. Rooijakkers-H. Rens- ink 10-8,730; A. Hommel-H. van Daalen 10-8,571; P. de Leeuw-A. Deurloo 10-10; C. Burgers-K. Hom mel 8,679-10; M. Klijnsmit-P. Goos- sens 5,556-10. Sint-Annaland De gemeente wil de tennisclub tege moet komen door een geldlening te garanderen. Dat betekent dat de ver eniging een lagere rente hoeft te be talen aan de bank. De gemeenteraad moet hierover nog beslissen, maar b. en w. staan er positief tegenover. De garantstelling betreft een bedrag van 17.500 euro voor de financiering van een deel van de kosten van de aanleg van een smashcourtbaan. B. en w. hebben de eigenaar van de onbewoonde woning Ooststraat 11 aangeschreven om binnen 14 dagen de kapotte dakgoot te verwijderen. Als dat niet gebeurt, is het college van plan om een boete op te leggen. C. van Dijke is vrijdagavond door de gemeenteraad herkozen als be stuurslid van stichting De Wezen Ar men. Hij kreeg 12 van de 14 stem men. Eén stem was voor de andere kandidaat H.M. van 't Hof en één stem was er blanco. Vijf raadsleden waren afwezig: twee van de SGP en van de PvdA. ABT en VVD elk 1. Het waren zware dagen voor de ge meenteraad, die de avond ervoor van zes uur tot voorbij middernacht had vergaderd en vrijdagavond terug moest komen om de rest van de zwa re agenda af te werken. Maandag 14 april haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Na 23 jaar verlaat juf Els Overbeeke in juli de School met de Bijbel. Ze gaat van het basisonderwijs naar het voortgezet onderwijs. Op het Wart- burgcollege in Rotterdam, waar ze vroeger zelf les heeft gekregen, wordt ze lerares geschiedenis en Ne derlands. Naast haar werk gaat ze ook nog geschiedenis - haar lieve lingsvak - studeren. Het lopende schooljaar maakt ze nog op de basis school af. Het zangduo Anita en Ed uit Tholen treedt aanstaande zaterdag 12 april op in café An de Slóöve. Ze traden daar twee jaar geleden voor de eer ste keer op net na de opening van het café. Dit was voor hen de comeback na een periode van rustig aan doen. Vanaf dat moment hadden ze optre dens door het gehele land en bereik ten ze zelfs de studio van radio 3fm. Ook zijn ze eerder te gast geweest bij Omroep Zeeland. Stavenisse De werkgroep Woord en Daad houdt zaterdag 3 mei een grote voorjaars markt met kinderrommelmarkt aan het Van der Lek de Clerckplein. De markt is van negen uur tot half een en de opbrengst, die wordt verdrie dubbeld door subsidie, is bestemd voor Moeder- en kindzorg in Haïti. Allflex Watersport b.v. uit Halsteren is hoofdaannemer bij de herinrich ting van de jachthaven. Dit in op dracht van de gemeente Tholen. Al lflex doet het karwei niet in samenwerking met Metra Produc tions Zeeland, zoals vorige week werd vermeld, aldus directeur P.A. Rombouts van Allflex. Sint-Maartensdijk Twee dorpbewoners hebben aangifte gedaan bij de politie van inbraak in hun woning. Beide diefstallen von den plaats in de nacht van zondag op maandag. De inbrekers zijn tussen middernacht en half zes bij een wo ning aan de Parallelweg geweest. Daar namen ze tientallen euro's en mobiele telefoons met onbekende waarde weg. Er zijn sporen van in braak aan de woning. De bewoner van een huis aan de Keethil hoorde rond drie uur geluiden. Hij ging polshoogte nemen en op dat moment hoorde hij iemand uit zijn woning vluchten. Er bleek een klein geldbe drag en een mobiele telefoon te zijn weggenomen. ;d voor bezorging van ae fiendrachtbode in Sint-Maartensdijk op donderdagochtend. Aanmelden via telefoon 657007 of e-mail sollicitatie@eendrachtbode.nl De Roemeniëcommissie van de Her vormde Gemeente Rehoboth houdt zaterdag een rommelmarkt aan de Wouthoekweg 5. De markt is van 10 uur tot 15 uur in en rond de loods van de familie Wielaard. De op brengst is bestemd voor de partner gemeente Székelykül. De hoofdacti viteit is de verkoop van oude spullen. Daarnaast is er een tweede hands boekenmarkt en worden er nog goede bruikbare spullen aange boden. Mensen die nog voorwerpen willen aanbieden voor de markt kun nen deze vandaag en morgen tussen 18.30 en 20.30 uur afleveren bij de loods van de familie Wielaard. De spullen kunnen ook worden opge haald. Daarvoor kan tussen zeven en Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag 4* ir~ I I I Malse rosbieflapjes 500 gr. 6,25 Varkenshaas of -spies '250 gr. 3,75 Verse varkenslever 500 gr. 1,90 I Kip-siam reepjes 500 gr. 4,25 Pizza Hawai Of ham-champignon 2,95 I I I 6.40 Hamlappen 1 kg Rundvlees met randje 1 kg 7,- Nasi of bami 500 gr. 2,25 Babi Pangang 400 gr. 2,98 g Kipcordonbleu of kipschnitzels 4 1 GRATIS Vers geslacht in eigen slagerij! Wij slachten, geselecteerd vee van Thoolse afkomst! Wij gaan alleen voor het beste, pure KWALITEIT! Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. acht uur 's avonds telefonisch con tact worden opgenomen met Rinus van Oudenaarde 663724, Wil Stolk 663511 of Adrie Wielaard 662777. De brandweer rukte zondagavond om tien uur uit voor een brandje bij camping De Muie. Het betrof een gevalletje van baldadigheid: met be hulp van papier waren een aantal autobanden in de brand gestoken. De brandweer had het vuur snel on der controle. De inrichting van de bibliotheek in Maartenshof is zo'n 1300 euro goedkoper uitgevallen dan het bibli- otheekbestuur had begroot, name lijk 45 mille. De provincie heeft om die reden de toegezegde subsidie aangepast. Ze is vastgesteld op 16.535 euro, dat is 477 euro minder dan oorspronkelijk. Voor het transport naar Roemenië worden houdbare boodschappen verzameld door de de Hervormde Gemeente Rehoboth. Mensen kun nen hun boodschappen op zondag 13 en zondag 20 april afgeven in de kerk of ze meegeven aan de com missieleden Roemenië. Dit zijn Jan van de Burg 612734, Rinus van Oudenaarde 663724, Wil Stolk 663511. Adrie Wielaard 662777. Agnes Deurloo 603744, Leny Zan- dijk 602522 en Peter de Viet 661141. De politie hield zaterdagavond een alcoholcontrole onder automobilis ten. Daarbij hield zij in de Nijver- heidsweg om elf uur een 59-jarige automobilist uit de gemeente Tho len aan. Die had tweeëneenhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Een 39-jarige automobi list uit dezelfde gemeente had 3 keer zoveel gedronken. Hij werd aangehouden in de Sportlaan. De fanfare Euterpe heeft haar jaar concert in de Haestinge gehouden. Ruim 150 personen waren hierbij aanwezig. Er werd gestart met de blokfluiters onder de leiding van Michelle Muller, zij brachten onder ander 'Tiritomba'; 'Het lied van de rattenvanger'; 'Ik moet gaan' en tot slot 'Het afscheidslied' ten gehore. De jonge dames kregen hiervoor een daverend applaus van het pu bliek. Hierna traden de blokfluiters nog een keer op met het jeugdorkest dal onder de leiding staat van Moni que de Rooy. Samen speelden ze 'Happy Song'. Het jeugdorkest zorgde ervoor dat de stemming bij het publiek er met een in kwam. Zij speelden onder an dere 'On Parade'; 'Hello' van Lio nel Richie; 'Dankeschön' van Bert Kaempfert; 'Salute to Louis Arm strong' en 'Highlights from Shrek 2'. Enkele leden van het jeugdor kest deden zelf de aankondigingen. Na de pauze was het de beurt aan de fanfare Euterpe. Zij speelden onder meer 'Festival Overture'; 'The Lord of the Rings', 'Gaudete'; 'West Side Story' en als laatste 'Sons of the Brave'. De presentatie bij de fanfare werd gedaan door Goo/.ina Steketee. Hierna werden enkele be langrijke leden bedankt met bloe men. De fanfare gaf nog een toegift met 'Cervo A Primavera' wat beter bekend is als 'Ik leef niet meer voor jou' gezongen door Marco Borsato. Voor zowel het publiek als ook voor de muzikanten was dit wederom een geslaagd jaarconcert. Hengelsportvereniging de Oosler- scheldevissers heeft zaterdag met 38 deelnemers de derde wedstrijd vervist. M. van Houdt heeft gewon nen, gevolgd door A. Aarden. 3. P. Troster; 4. C. Koopman; 5. B. Be- ringer; 6. Sander Aarden; 7. F. Bout; 8. J. Boogaard; 9. Maurits Keur; 10. H. den Engelsman. De volgende wedstrijd is op 19 april van 14.30 tot 17.30 uur. Scherpenisse Alle leerlingen van de Oosterschel- deschool hebben meegedaan aan de landelijke recordpoging 'Heel Ne derland beweegt 30 minuten'.In de gymzaal waren heel veel klim-, klauter- en springmaterialen neer gezet, waarvan de kinderen van groep 1 tot en met 8 gebruik kon den maken. De school wilde de leerlingen leren dat bewegen nood zakelijk is en tegelijkertijd ook leuk kan zijn. Groep 7 van de Groen van Prinsterer- school heeft de KNRM-post van Stel lendam bezocht. Hierbij maakten ze een tocht in de reddingsboot. Het be zoek kwam voort uit het project 'Je naaste en ik' waar alle kinderen op de school aan meedoen. De kinderen van groep 7 hebben als thema 'Redders op zee' en daarvoor verrijst in de klas een groot boothuis met een 'echte' KNRM-boot in een woeste zee. Poortvliet Er is een ruime collectie boeken bij de tweedehands boekenmarkt die zaterdag in de Ontmoetingskerk aan het Zuidplantsoen wordt gehouden. Naast boeken worden er kaarten, zomer- en groenteplanten verkocht. Ook is er een kraampje van de We reldwinkel. De markt wordt gehouden van 14 uur tot 16 uur en inleveren van eigen boeken is mogelijk. Meer informa tie is verkrijgbaar bij Martha Poot via telefoonnummer 0166-662297 en Olga Molegraaf 663398. De leerlingen van groep 5 en 6 van de Jenaplanschool doen mee aan de Savantis Tronenwedstrijd. Dit is een schilderwedstrijd waarbij basis schoolleerlingen een troon ontwer pen en beschilderen. Tijdens de Savantis tronenwedstrijd maken basisschoolleerlingen het schildersvak van heel dichtbij mee. Het is een soort schilderles: de leer lingen ontvangen een bouwpakket van een troon, die ze naar eigen in zicht ontwerpen en beschilderen. Deze lessen worden op de Jenaplan school begeleid door schildersbe drijf Noom uit Scherpenisse. Daar naast maken de leerlingen een projectverslag van ontwerp tot eind resultaat. Savantis is een kenniscentrum voor het beroepsonderwijs en wil met de tronenwedstrijd aansluiten bij de initiatieven vanuit de overheid om techniek in het basisonderwijs te promoten. Er vinden achttien regio nale wedstrijden plaats en alle re gionale winnaars nemen vervolgens deel aan de landelijke Tronenfinale. Deze vindt plaats in het archeolo gisch themapark Archeon op 9 sep tember 2008. Hier zal een vakjury samen met een kinderjury de tronen beoordelen. De kinderjury bestaat uit drie jongens en drie meisjes van een basisschool die zelf niet deel neemt. De winnaar van de landelijke finale wint een set techniek torens ter waarde van 7.500 euro. Dit zijn drie opvallende en vrolijk gekleurde kasten met alle materialen, leskisten en lesbeschrijvingen voor tenminste 80 technieklessen voor groep 1 tot en met 8. Alle deelnemers aan de fi nale kunnen genieten van een leuk dagje uit. Uiteraard mag iedere school haar eigen troon houden. Meer informatie over de Savantis Tronenwedstrijd is te vinden op www.savantis.nl. Het Oranje Comité Poortvliet heeft op 30 april een Koninginnedagpro gramma met een ochtend- en een middaggedeelte. Bij het ochtend programma worden ballonnen opgelaten gevolgd door een aubade van Euterpe. Daarna wordt gestart met de fietstocht rond om het dorp. Tijdens de fietstocht zijn er enkele spelletjes en aan het eind van de tocht is er voor de kin deren een versnapering. Op het tweede gedeelde van de dag is er een sportspelmiddag met ploegen van 4 personen, waaronder 2 sterke en 2 slimme mensen. Er moeten 7 opdrachten worden uitgevoerd waarbij het op kracht aankomt, maar er zullen ook vragen worden Henrieke Rijstenbil, het nichtje van de bruidegom, was samen met het neefje van de bruid, Laurent Buijs (niet op de foto), bruidsmeisje en bruidsjongen. Florianne van den Dorpel en Neleward Rijsten bil zijn vrijdag na hun ja-woord verrast met bo gen en zeepbellen. Bert van Eenennaam, naast raadslid voor de SGP ook ambtenaar van de burgerlijke stand, verbond hen in de echt. Dat gebeurde in het oude stadhuis in de Hoog straat in Tholen. Daarna kreeg het huwelijk een kerkelijke bevestiging in de Rehobothkcrk in Tholen. Het gebouw van de Gereformeerde Ge- t meente in Scherpenisse wordt verbouwd en daarom week het bruidspaar uit naar een ande re locatie. Scherpenissenaar Neleward Rijstenbil is 26 jaar en werkt als onderhoudsmonteur bij Partner Logistics in Bergen op Zoom. De 21-jarige Van den Dorpel is door adoptie uit Sri Lanka in Sta venisse terechtgekomen. Daarom wilde de fami lie iets extra's voor haar doen. Ze bliezen alle maal uit volle borst toen het kersverse paar naar buiten kwam. Tientallen bellenblaasbal- lonnetjes waren het resultaat. De bruid werkt als verkoopster bij bakkerij Van Oost in Tholen. Ze is daardoor bij veel mensen bekend en geliefd en dat was te zien aan het aan tal klanten en andere bekenden die zich bij het stadhuis hadden verzameld. Ze waren allemaal benieuwd hoe 'hun Florianne' eruitzag. Predikbeurten Zondag 13 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom. Ridderkerk. 18.30 u. ds. Kwint, Sirjansland. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. leesdienst. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Van der Meer, Baren- drecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr Grievink. 19.30 u. gebedsdienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. Woord- gebed en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Weegink, Katwijk aan Zee. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemsom, Renesse. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. dienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Van Esterik, Goedereede. 15 u. kand. Juffer, Elspeet. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. stud. Boeder. 18 u. leesdienst. wo 16/4 19.30 u. ds. Heer. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Boer, St. Philipsland. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 11 u. leesdienst. 18.30 u. stud. Boeder, Enkhuizen, wo 16/4 19.30 u. ds. De Leeuw, Ridderkerk. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 17/4 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Kralingen. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Manen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. C.EM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDKR GEREF. KERK 10 u. kand. Timmers, Dordrecht. gesteld over de vorige eeuw. De sportspelmiddag vindt plaats op het sportpark. Inschrijven kan 27 april bij Jacobina Schot, Deestraat 12. Het Oranjebal vindt 's avonds plaats in het Ouwe Raed'uus met muziek van Metro drive uit Steenbergen. Sint-Philipsland Kunstenares Hennie van Rijn houdt tot en met 31 mei een expositie van haar schilderijen in de Kleine toren van Baarland op Zuid-Beveland. De oud-Fluplandse schildert bloemen op een groot formaat doek van soms een vierkante meter of groter. Haar serie grote Magnolia's is groten deels te zien in de brasserie in Baar land die elke woensdag tot en met zondag vanaf 10 uur is geopend. Meermarkt De Berg is vanaf van daag geopend als Spar supermarkt. Eigenaar Jaap de Berg heeft gister avond open huis gehouden. Belang stellenden konden alvast een kijkje nemen in de geheel omgebouwde supermarkt en werden wegwijs ge maakt door het aanwezige perso neel. De Mcermarktformule is ge stopt en daarom stond De Berg voor de vraag hoe hij verder wilde gaan. Hij vond dat Spar de beste keuze was voor een buurtsuper. De tuinclub van de NBvP gaat vrij dag 18 april naar de cactus- en vet- plantenkwekerij van de heer Wel lens in Sint-Maartensdijk. Er wordt een kijkje genomen achter de scher- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.. za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 april, donderdag 10 7.07 -19.39 vrijdag 11 7.52 - 20.25 zaterdag 12 8.49 -21.22 zondag 13 9.52 -22.32 maandag 14 11.17 - dinsdag 15 0.02 - 12.49 woensdag 16 1.27 -14.07 donderdag 17 2.29 - 15.02 vrijdag 18 3.19-15.42 za 12/4 20.32 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 11 apr. Algemene jaarvergadering, Wereldwinkel, Kerkstraat 28, 20 u. 12 apr. Koor- en samenzangavond. Mission Music Concerten, Herv. kerk. 19.30 u. 13 apr. Jamsessie met Jan de Bruyn, eetcafé The Sixties, 16.30 u. 17 apr. Borstvoeding, info.bijeen- komst, borstvoedingsorg. LLL, Stoofstr. 8, 20 u. 19 apr. Rommelmarkt en bazaar, Herv. Gem., Grote kerk, 10 u. 25 apr. Ambras, Zws-Vlaamse volksmuziek. Uit op Tholen, Meul- vliet, 20.15 u. 26 apr. Natte Kernenslag, zeskamp Joth, zwembad de Spetter, 10 u. SINT-ANNALAND 17 apr. Jaaruitvoering Schorrekoor, muziekavond, Havenzicht, 19.30 u. 18 apr. Jaaruitvoering Schorrekoor, muziekavond, Havenzicht, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 12 apr. Rommelmarkt, Herv. Ge meente Rehoboth, loods Wouthoek weg 5, 10 u. 18 apr. Musical I love Mama Mia, Haestinge, 19.30 u. SCHERPENISSE 19 apr. Verkoping De Schutse, vei linggebouw Veerdijkseweg, 10 u. POORTVLIET 12 apr. Tweedehands boekenmarkt, Ontmoetingskerk, 14 u. SINT-PHILIPSLAND 12 apr. Verkoping Adullam, vrou wenver. Tabitha, verenig.geb. Voor straat, 10 u. 18 apr. Uitstapje kwekerij Wellens, Tuinclub NBvP, vertrek Voorstraat 9.40 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 10.000 BC - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 18.45 en 21 u, ma, di en wo 20 u. Alibi -vr, za, zo 18.45 u., wo 20 u. Alvin and the chipmunks (Neder landstalig) - za, zo en wo 13.45 u. De Spiderwick kronieken (Neder landstalig) -za en zo 13.45 en 16 u., wo 16 u. Ensemble cést tout - zo 19 u„ di 20.30 u. Horton hears a who! (Nederlandstalig) - vr 16 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. Rendition - do 20 u., vr en za 21.15 u., zo 21 u., ma, di en wo 20 u. Samson en Gert. Hotel op stelten - za 13.45 en 16 u., zo 13.45 u., wo 13.45. Verrassings- voorpremière - do 20.30 u. Step up 2 - vr 18.45 u., za 18.45 u., zo en wo 16 u. The kite runner - vr, za en zo 20.45 u. The return (Vos- vrashcheniye) - ma 20.30 u. Winx club - wo 13.45 en 16 u. Zomerhitte - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21 u., ma. di en wo 20 u. men en er wordt uitgelegd waar het materiaal vandaan komt, hoe er wordt vermeerderd en waarom de kweker voor bepaalde planten kiest. Deze kwekerij exporteert veel plan ten naar het buitenland. Ook leden van de bond die niet lid zijn van de tuinclub, kunnen zich tot en met 15 april opgeven bij Kerry Leeuwens- tein via telefoonnummer 0167- 573050. De groep vertrekt om 9.40 uur vanaf de Voorstraat. De heer Th. L. Zwartbol uit Weker- om heeft bedankt voor het beroep dat de Oud Gereformeerde Ge meente in Nederland op hem had uitgebracht. Dirk Breeman heeft de meeste vis gevangen bij de viswedstrijd van de Makreel. Hij haalde 99 centimeter vis uit het water. De totale visvangst bedroeg zaterdag 6,67 meter. Coen Noorthoek werd tweede bij de seni oren met 76 centimeter. 3. Thijs Geuze 73 cm; 4. Piet Kleppe 69 cm; 5. Bram Noorthoek 62 cm. Junio ren: 1. Lennard Noorthoek 70 cm; 2. Bart de Witte 24 cm.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2