Van jeugdspeler tot bevlogen voorzitter van s.v. Smerdiek WHS F2 onder de paraplu in het nieuw Vossemeerse derby eindigt onbeslist Smerdiek dicht bij verrassing, SPS verliest van hekkensluiter Een winstpunt voor Akkermans Donderdag 10 april 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Het moest een verrassing blijven, maar voor Rien Vroeg op werd het vrijdagmiddag wel duidelijk dat er iets in het vat zat. Vroegop kreeg de gouden KNVB-speld en werd erelid van de vereniging waar hij al 36 jaar actief is. In 1972 ging hij bij Smerdiek voetballen. Maar hij is nu al weer een kwart eeuw bestuurder, waarvan 21 jaar voorzit ter. Vroegop werd omschreven als een voetbaldier. Een man die de vereniging leidt, maar ook niet te beroerd is zelf de vuilniszakken naar de milieustraat te brengen. Koesteren Bestuurder Rien Vroegop (50) krijgt gouden KNVB-speld en wordt erelid Betaald voetbal Emotie Complot Smerdiek wint zonder aandacht Keeperswerk Smerdiek zorgde zaterdag bijna voor een verras sing door koploper SKNWK tot diep in de tweede helft van een doelpunt af te houden. SPS leed een verrassende nederlaag bij hekkensluiter Waarde. En doordat Stavenisse thuis verloor van FSV, ziet trai ner Rien Smits van Stavenisse met lede ogen aan dat Waarde dichter naar zijn ploeg toe kruipt. Veel mis bij SPS Het is een bijzonder jaar voor Vroeg op. Dit jaar werd hij 50 jaar en was hij 25 jaar getrouwd en 25 jaar be stuurder bij Smerdiek. Vroegop woont in Stavenisse, maar is vele uren bij de club in de smalstad. In 1983 werd hij wedstrijdsecretaris, in 1985 werd hij op de ledenvergade ring gekozen tot penningmeester en drie jaar later tot voorzitter. „Die functie bekleed je met verve," zei Jankees van den Hoek namens de vereniging. Hij illustreerde Vroegops verbintenis met de club aan de hand van een anekdote. „Toen er jaren ge leden een bouwtekening werd ge maakt voor de nieuwe berging, zei zijn vrouw Hannie dat er iets verge ten was. Een kamertje om een bed voor Rien neer te zetten. Want dan hoefde hij niet zo vaak naar Stavenis se te komen." Van den Hoek bedank te Vroegop voor zijn tomeloze inzet. Namens de KNVB sprak districtsbe stuurder Walther Hoosemans Vroeg op toe. Hij was samen met clusteraf gevaardigde Leen Tichem uit Tholen naar de kantine van de blauw-zwar- ten gekomen. Voor Vroegop was het een jubeljaar, zei Hoosemans. Vroegop viel al snel op toen hij in 1972 bij de club kwam. Drie jaar la ter stond hij al in het eerste elftal. „Hij had veel techniek en beschikte over een scorend vermogen. Maar hij zette zich op een veel breder vlak in voor de vereniging, nadat hij in 1987 door een knieblessure genood zaakt was te stoppen met voetballen. Niets slaat hem uit het veld. In de periode 1987 tot 1998 was hij scheidsrechter bij de KNVB. En dat deed hij in de hogere klasse. Hij floot bijvoorbeeld Katwijk-Quick Boys. En Rien fluit nog steeds zijn wedstrijdjes." Hoosemans noemde ook het be stuurlijk werk van Vroegop die pen ningmeester werd en vanaf 1987 voorzitter. Voor het hoge niveau waarop Vroegop functioneert heeft de KNVB hem de gouden speld toe gekend. De onderscheiding werd hem opgespeld door zijn vrouw Hannie. Oud-voorzitter Hans van Nieuwen- huijzen van de Thoolse voetbalfede ratie feliciteerde de jubilaris. Hij zag vele bekenden uit de periode dat hij in de federatie actief was (de huidi ge voorzitter J. Heshof was verhin derd). De bekenden in de kantine ge ven een enorme binding, zei hij. „Zeker bij Smerdiek. Het was een van de leukste plaatsen om te ko men. De ontvangst was altijd su bliem. Ik heb Riens betrokkenheid enorm gewaardeerd." Van Nieuwen- huijzen, ooit zelf voorzitter van SPS, kende Vroegop vooral van de sa menwerking binnen de federatie. Dat Vroegop de gouden speld kreeg, vond Van Nieuwenhuijzen 'e^n klein beetje uniek.' „Maar Rien is ook uniek. Rien was en is Smerdiek ten voeten uit. Hij trok als bestuur der veel naar zich toe. Ook als er spelers waren die niet wisten hoe ze een bal op moesten pompen, kwa men ze naar hem toe. Rien deed het." Hij was blij dat Vroegop aan heeft gegeven nog niet te willen stoppen. „Een goede zaak. Rien Vroegop moet je koesteren. Als vereniging mag je trots wezen op je voorzitter, een bevlogen bestuurder." Vriend en collega-scheidsrechter Rien Koopman uit Halsteren schet ste aan de hand van vier punten een beeld van de jubilaris. Als voorzitter met een blauw-zwart hart is Vroeg op volgens Koopman fantastisch. „Zulke bestuursleden vind je niet meer." Koopman, die zelf eredivisie floot, vertelde dat hij zich nog steeds Smurdiekenaar voelt. En dat hij ook altijd zegt dat hij uit Sint-Maartens dijk komt. Ook toen voorzitter Van den Herik van Feyenoord het hem vroeg voor de wedstrijd tegen Utrecht. „Van den Herik dacht dat ik uit Maartensdijk kwam dat bij Utrecht ligt en zei dat mijn fluiten linke soep zou worden. Ik heb toen uitgelegd dat het in Zeeland lag." Koopman volgt de uitslagen van het eerste elftal van Smerdiek in de maandagochtendkrant. Veel wilde hij er niet over zeggen. „Het valt wel eens mee, maar ook wel eens te gen." De oud-scheidsrechter sprak Vroeg op ook als vriend toe. Ze speelden als schooljongens samen Achter 't Bos tegen de groene deur van de loods van de gebroeders Koopman. En later op het 'driehoekje' naast het hoofd- veld. „Je had toen niet veel meer dan een bal. Mijn eerste tegenvaller was dat jij iets beter was dan ik." Waarop Vroegop tot grote hilariteit in de kan tine, reageerde met: „Iets Maar volgens Koopman kon het ook zijn dat hij niet ontdekt was door de Rien Vroegop zit samen met zijn vrouw, dochters en hun vriendjes op de eerste rij in de kantine van .y.v. Smerdiek. wedstrijdleiding. Maar ook bij het biljarten bij het toenmalige café van Piet van Houdt moest Koopman zijn meerdere in Vroegop erkennen. Het zelfde gold voor het tennissen, zei Koopman. „Onze eerste partij verl oor ik met 6-0." Maar bij het kaartspelen zijn ze el- kaars gelijken, zei de oud-Smurdie- kenaar. „We spelen veel petoet met Jan en Adrie van Splunter. Als na een half uur de bodem van het zakje van Adrie van Splunter in zicht komt, dan laten wij hem altijd winnen." Op één terrein bleef Koopman Vroegop echter wel voor. Koopman werd scheidsrechter. Hij floot al wedstrijden tussen de pupillen in de tijd dat Dick Soomers nog voetbal de. „Binnen enkele jaren floot ik be taald voetbal. Toen belde je me op. Wat dat verdiende, vroeg je. Dat was 2000 euro bruto per jaar. Je ant woordde dat dit feitelijk jullie geld was, geld van de amateurs." Koopman sloeg even de schrik om het hart toen Vroegop ook besloot om scheidsrechter te worden. „Ik zat net in het betaald voetbal. Ver rek, dacht ik, het zal hem toch weer niet lukken?" Dat lukte niet, maar ze konden wel veel ervaringen uit wisselen over de wedstrijden die ze hadden gefloten, onder meer in de Bollenstreek. „Dat waren prachtige wedstrijden." Koopman en Vroegop floten ook nog wel eens wedstrijden in de derde klasse zaterdagvoetbal in Zeeland. Vroegop floot regelma tig in Yerseke. „Ik moest Bru Boys-Yerseke fluiten. Het was ee beslissingswedstrijd. Voor de wed strijd kwam er een man van Bruinis- se naar me toe en vroeg of ik mosse len lustte. Ja, dat deed ik wel. Hij had een zak mossels en wou die in mijn auto leggen. Maar toen zei hij dat het wel een belangrijke wed strijd was die ik ging fluiten. Toen heb ik de mosselen geweigerd. Bru- se Boys won, maar ik heb nooit geen mossels meer gezien." Als presentje had Koopman een geel scheidsrechtershirt meege bracht dat hij had gedragen in een eredivisiewedstrijd. Met een recla me van een brillenmerk er op. Toen dat bekend werd gemaakt, zaten alle 55.000 toeschouwers in het stadion van Vitesse met hun handen als ver rekijkers voor hun ogen Koopman aan te kijken, vertelde hij op een on derhoudende manier. Ook wethouder Kees van Dis sprak de jubilaris toe. Hij kwam wat later vanwege de op donderdag geschor ste vergadering van de gemeente raad die vrijdag werd voortgezet. Ook hij noemde Vroegop een voet baldier, die in het eerste elftal de sterren van de hemel speelde. Hij werd in het seizoen 1983-1984 top scorer van Smerdiek met 22 doel punten. Hij was ook een complete voetballer, had de wethouder zich laten vertellen. „En die hebben de bijzonderheid dat ze tweebenig zijn. Dat roept bij mij de vraag op wat een voetballer is die niet compleet is. Is die dan éénbenig?" Volgens Van Dis moet het voor Vroegop een enorme klap zijn ge weest om op zijn 29ste te stoppen met voetballen vanwege een ernsti ge knieblessure. „Maar het tekent je karakter dat je niet bij de pakken neer bent gaan zitten. Je bent scheidsrechter geworden en werd door de KNVB gevraagd om top wedstrijden te fluiten. Je werd een scheidsrechter van formaat." Van Dis (oud-directeur van de Re genboog in Tholen) kent Vroegop ook nog van de schoolvoetbaltoer- nooien die jaarlijks in Sint-Maar tensdijk worden gehouden. „Naast het organiseren van het toernooi, floot je zelf ook je deuntje mee." Als voorzitter zorgt Vroegop er vol gens Van Dis voor dat alle neuzen binnen de vereniging in dezelfde richting staan. En hij ziet er op toe dat iedereen zich aan de regels houdt. Dat ligt in het verlengde van het beroep dat Vroegop als douane beambte uitoefent, zei Van Dis. Hij wees ook op de rol van de vele vrij willigers bij de vereniging. „Die houden de gemeenschap bijeen. Daar is jullie bestuur trots op, maar ook het gemeentebestuur. Het is mij een eer om je toe te spreken en je lof toe te zwaaien. Maar ik wil er ook je vrouw Hannie in betrekken die je vele uren heeft af moeten staan aan je hobby." Hij feliciteerde Vroegop met zijn jubileum en overhandigde hem een envelop met inhoud, voor zijn vrouw waren er bloemen. Oud-voorzitter Jaap Kloet felici teerde Vroegop met de onderschei ding van de KNVB. Hij verving Toon Hage die wegens zijn gezond heid verhinderd was. „Je hebt een blauw-zwart hart. Je woont in Sta venisse, maar bent veel hier. Het is geweldig dat Hannie je daar de ruimte voor gaf en geeft. Riens emotie is voetbal. En het kost hem veel tijd." De bewondering die Kloet voor Vroegop heeft is heel breed, zei hij. Ook als scheidrechter staat Vroegop zijn mannetje. Als hij eerder was begonnen, had hij in de hogere regionen kunnen fluiten, meende Kloet. Bij voetbal gaat het uiteindelijk vol gens Kloet 'om het spelletje op het veld.' „Daar komt wel veel bij kij ken. De eisen nemen toe. Als be stuur word je daarmee geconfron teerd. Er zijn veel vrijwilligers nodig om de boel draaiende te hou den." Mensen die een kwart eeuw in een bestuur zitten, zijn er volgens Kloet niet veel. Bij sv Smerdiek was alleen Toon Hage zo lang bestuur der. Kloet bedankte de vrijwilligers, maar ook Adrie van Splunter die Vroegop vroeg om in het bestuur te komen. Van Splunter is volgens Kloet de stille regisseur. De man achter de schermen. Volgens Kloet is Vroegop geen vi sionair, maar hij zorgt wel voor sta biliteit in de vereniging. „Hij heeft oog voor het materiaal, voor men sen, voor details, ga maar door." In de toekomst zijn er de nodige veran deringen te verwachten voor de ver eniging, verwacht Kloet. Hij wees op de impuls voor Sint-Maartens dijk en Scherpenisse. Daar wordt volgens hem hard aan gewerkt. En daar zal de vereniging ook een rol in spelen. „Zeker nu er tegenvallers zijn (tekort van 1,3 miljoen euro bij bouw gemeentehuis - red.)moeten we niet gaan zeuren. We moeten het samen doen." Adrie van Splunter had ook nog een presentje bij zich voor Vroegop. Een klein adressenboekje dat Van Splunter had gemaakt om Rien op weg te helpen toen hij in het bestuur werd gekozen. Vroegop werd over laden met cadeaus van het bestuur, de terreinknechten (Jan v.d. Rijzen bedankte Vroegop) en de jeugdafde ling (Carlo Opree), maar als klap op de vuurpijl werd Vroegop benoemd tot erelid van de club. Erelid Kees van den Hoek overhandigde hem de speciale speld en de oorkonde die daarbij hoort. Van den Hoek zei dat Vroegop zijn ziel en zaligheid in sv Smerdiek legt. En dat ze hem bijna kwijt waren geweest als hij als tweede Smurdiekenaar (na Rien Koopman) in het betaald voetbal was gaan fluiten. „Achteraf geluk kig maar dat het niet gebeurd is. An ders had je niet zoveel tijd kunnen besteden aan je club, aan je vrouw en je kinderen." De oud-onderwijzer Van den Hoek kent de familie ook nog persoonlijk. Hij had de twee dochters van Vroegop nog in de klas gehad. Ze zaten nu naast hun ouders en hun vriendjes. „Het zijn schatten van meiden, jongens zorg er goed voor." In zijn dankwoord zei Vroegop dat hij niet precies wist waar hij moest beginnen. Hij had een uitnodiging gehad voor een etentje, vertelde hij. Het handschrift op de enveloppe vertrouwde hij al niet. Het was niet het handschrift van degene waarvan hij het verwachtte. „Hannie zat in het complot. Tot vanmiddag vier uur wist ik het niet, maar toen ik hier kwam, begon ik het door te krijgen. Ze wilden me hier weg houden, maar ik kom hier elke vrijdag om de wedstrijdformulieren in te vullen. Ik zag allerlei bekende auto's staan. En witte tenten. Maar die zouden voor het derde elftal zijn dat kampioen kon worden. Toen ging er bij mij wel een bouwlamp van 500 Watt branden." Hij vond het fantastisch dat het be stuur hem deze avond aan had gebo den. Hij bedankte alle sprekers, maar ook zijn vrouw. Dat de vereni ging hem tot erelid benoemde, was voor hem niet nodig geweest. „Ik zal proberen door te blijven gaan." Die woorden werden met een luid applaus begroet. De weersomstandigheden waren zaterdagmorgen niet gunstig, maar de F2-pupiIlen van WHS lieten zich niet kennen aan een beetje regen. Die paar druppels konden de pret niet bederven, want ze kregen nieuwe kleding van Kinderopvang Toerdeloo uit Steenbergen. Voorzitter Anco Fa se liet voor de sponsors en leiders van het elftal groen-witte para plu's aanrukken, zodat die in elk geval droog bleven. „Wij koeste ren onze sponsors", zei de WHS- voorzitter en hij liet het niet al leen bij woorden. Diana Bosters-Hendrikse kreeg bloemen als blijk van waardering voor de steun die zij en haar man Johan Bosters aan de voetbalvereniging gaven. Kinderopvang Toerdeloo zorgt voor de buitenschoolse op vang in de Wellevaete in Sint-An- naland en straks in de nieuwbouw van de twee basisscholen. On langs is er ook een samenwer kingsovereenkomst met de peu terspeelzalen gesloten, zodat Toerdeloo ook in Sint-Annaland steeds meer aan de weg gaat tim meren. WHS F2 profiteerde daar van en met name Marinda Elen- baas, Ricardo Kloet, Miquel de Leeuw, Lené en Michel Lobbezoo, Emiel Westdorp, Fleur Fase, Me lissa Hage, Rebecca Altrocchi en Stijn Bevelander. Leiders van het team zijn Ronald van der Repe en Martin Moerland. Advertentie I.M. Het treffen tussen Vosmeer en NVS is in 1-1 geëindigd. Een tegenvaller voor Vosmeer-trainer Johan Nagtegaal, die de kans op het bereiken van de nacompetitie iets kleiner zag worden. „Het was na de rust méér een wed strijd dan in de eerste helft. Maar wij missen vandaag een echte spits." Jacco Vaders en John Vroegop zijn geblesseerd en moesten de derby aan zich voorbij laten gaan. Nagte gaal kon om dezelfde reden even min beschikken over Jeffrey Kruf. Vooraf had de trainer zijn ploeg op geroepen om strijd te leveren, maar voor de rust was daar weinig van te merken. NVS, dat de eerste ontmoe ting met 5-1 had verloren, verdedig de vooral. „Ik ben geschrokken van het niveau van NVS", aldus de Vos semeerse oefenmeester. Niettemin kwamen de Brabanders halverwege de eerste helft op voorsprong, daar bij geholpen door Vosmeer-doelman John Aarnoudse. Een schot van NVS'er Sietse Geluk (ex-Noad) werd gepakt door de doelman. Maar hij vond zijn evenwicht niet en ver volgens viel de bal uit zijn opgehe ven handen achter hem over de doellijn: 1-0. „Zonde natuurlijk dat je door zoiets op achterstand komt", zegt Nagte gaal, die in de rust flink op zijn spe lers inpraatte om hen tot meer strijd te bewegen. Na de hervatting was de eerste kans voor NVS, dat een bal op de doellat schoot. Na zeven minuten trok Kees-Jan Verstrate (eveneens ex-Noad) de stand gelijk uit een voorzet van Benjamin Suur- lant. Het duel werd méér een wed strijd, maar het aantal doelkansen bleef beperkt. Een klutsbal die door Rick de Klerck werd ingeschoten en een hoog afstandsschot van Danny Istha waren de enige Vossemeerse wapenfeiten. NVS drong ook wel aan. en wist aan de andere kant de aanvallen van de Tholenaren met re delijk succes af te slaan. Nagtegaal bracht junior Ritchy Wahlbrinck en Martijn Brooijmans nog in het veld voor Hossein Almahmoudi en Arjen Verkamman. In de blessuretijd kreeg de thuisclub nog de kans op winst met een harde vrije trap. maar Vosmeer wist het gevaar te keren. Damesvoetbal Smerdiek 2 won thuis met 4-1 van Pa trijzen en is daardoor weer een stapje dichter bij de titel in de vierde klasse. Ook al omdat de enige concurrent, Kruiningen. verloor van Wemeldinge. Smerdiek heeft nu acht punten voor sprong. Officieel moeten nog drie wed strijden worden gespeeld, maar of het duel tegen Aaardenburg nog doorgang vindt is afhankelijk van het verloop van de competitie. Kruiningen haalt zaterdag in. Wint de ploeg, dan zal het onderlinge duel een week later in Kruiningen de be slissing brengen. Smerdiek heeft genoeg aan een gelijkspel De wedstrijd tegen Patrijzen begon met wat de ploeg 'het Smerdieks kwartiertje' noemt. Daardoor waren de dames uit Sint-Maartensdijk niet bij de les en kreeg Patrijzen twee grote scoringskan sen. Gelukkig voor Smerdiek werden deze niet benut. Langzamerhand kregen de Tholenaren wat grip op de wedstrijd en hadden ze meer balbezit dan Patrijzen. Wendy Metske schoot in de 24ste minuut de 1 -0 binnen. Zij draaide weg van haar tegen standster en liep het strafschopgebied in. Vervolgens schoot ze de bal in de linker hoek. Het mooiste doelpunt van de wed strijd kwam in de 32ste minuut op naam van Marjolein Kloet. Een afgeslagen voorzet van Cynthia Kramer belandde voor de voeten van Kloet die zich geen moment bedacht. Ze haalde in een keer uit vanaf 25 meter. De bal ging over de. iets voor haar doel staande, keepster en viel precies onder de lat in het doel. Metske schoot in de 36ste minuut de 3-0 in uit een voorzet van Kramer. Het meeste balbezit was ook in de twee de helft voor Smerdiek, maar het spel was niet zo geweldig. De Thoolse dames kregen zelfs een strafschop tegen na een handsbal van een verdedigster. Deze werd goed binnen geschoten. Polderman bracht de marge weer terug op drie doel punten. Zij kon uit een voorzet van Kra mer de bal bij de tweede paal binnentik- ken (4-1). Hierna hadden de dames de aandacht er niet meer bij. ze waren be nieuwder naar de uitslag van Wemeldin ge tegen Kruiningen. De Sint-Annalandse Maijolein Akkermans heeft zondag bij een dressuurwedstrijd in Kapelle een winstpunt gehaald. Ze reed twee proeven in de klasse B. De eerste proef le- vetde 177 punten op. maar in de herkansing ging het beter en reed ze met haar paard Verona precies 180 punten bij elkaar. Een dag eerder deed ze mee in Ouddorp. Daar haalde ze in de klasse B 173 en 176 punten, wat net niet genoeg is voor een winstpunt. José Stadhouder uit Stavenisse heeft in Ouddorp twee prijzen gehaald, die beide verge zeld gingen van een winstpunt. De 43-jarige amazone kwam met Jacordo uit in de klas se M1 -dressuur. De combinatie werd eerste met 188 punten en tweede met 189 punten. maakte. Zeker na de eclatante overwinning op Stavenisse van vorige week, met 8-1. Volgens Voshol ontbrak het bij de ploeg aan felheid en overtuiging. „En als dat zo is. dan gaat er veel mis. Er was wel werklust, maar op een gegeven moment gaat ie dere speler zoeken en worden de posities verlaten die normaal gesproken wel altijd goed bezet zijn."In het basiselftal ontbrak Dick Uijl vanwege een schor sing. De ploeg kreeg legio kansen, maar het was Waarde dat de score halverwege de eerste helft opende. Een schot op de goal van doelman Peter van der Male dat van richting werd veranderd en via een hobbel in het veld het doel inrolde, ongrijpbaar voor de keeper. „En dat terwijl ieder een zat te wachten op de 0-1." SPS bleef kansen houden, maar het slaagde er pas in aan het eind van de eerste helft langzij te komen. Het was min of meer een 'geluksballetje', zegt Vos hol. Sjaak Quist gaf een voorzet die net voor de voeten van Wil lem Bevelander belandde. Hij kon op het goede moment - op slag van rust - de stand gelijk trekken. „Dan wordt het voor een tegenstander lastig. In de rus hebben we geprobeerde de zaak weer goed op te zetten, maar we kwamen geluk te kort om er in de tweede helft 1 -2 van te maken." Het werd zelfs 2-1 voor de thuisploeg na een straf schop. Ook daarna kreeg SPS de beste kansen, maar toen de doelpunten uitbleven ging de ploeg meer en meer tegen zich zelf voetballen. „Het kostte veel energie om te proberen te sco ren." Bart Vane slaagde er ech ter in het tweede doelpunt te maken. Ook daarna kreeg SPS kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Maar uit een vrije trap van Waarde vijf min- tuten voor het eindsignaal werd het 3-2 voor de thuisploeg. De bal werd in de muur aangeraakt en vloog onhoudbaar voor de keeper het net in. „Er waren toen nog wel mogelijkheden om gelijk te komen, maar dan ga je als ploeg forceren. In de laatste minuten schoppen ze er nog eentje in." Waarde is voor SPS een lastige tegenstander. Thuis speelde SPS er gelijk tegen 3- 3. SPS heeft nog twee wedstrij den te gaan. Thuis tegen ZSC '62 en uit tegen Yerseke. Voshol verwacht dat het spel van zijn elftal tegen deze twee 'voetbal lende tegenstanders" beter uit de verf komt. Stavenisse schuift door de neder laag tegen FSV uit Fijnaart, en de winst van Waarde op SPS, dichter naar hekkensluiter Waarde toe. En dat is voor trainer Rien Smits, met nog een paar wedstrijden te gaan, geen leuk vooruitzicht. „Ik had liever gehad dat SPS van Waarde had gewonnen." In Sta venisse ging het tot de thee goed voor de thuisclub, zegt Smits. „We hebben redelijk gevoetbald en de stand op nul kunnen hou den. Dankzij het goede keepers werk van Marc Hoogendoorn en het feit dat FSV niet zo goed was als we dachten." Het was ook de doelman die bijna het veld had moeten ruimen nadat hij gebles seerd raakte bij een aanval van FSV. Dat gebeurde ook in de eer ste helft, toen de FSV-speler na een dieptepass volgens Smits de keeper tegen de grond werkte. Even leek het erop dat Hoogen- doorn niet verder zou kunnen. „Hij was flink geblesseerd. We hebben hem op het veld, en later in de rust, weer op kunnen lap pen." In de tweede helft viel vlak na de rust het eerste doelpunt. Het was een frommeldoelpunt, zegt Smits. „En toen was het over. De dekking werd verwaarloosd. En dan geloven de jongens er niet meer in." FSV kon de score uit bouwen. Smits bracht vlak na rust Mark Tak in voor Paul La- seur en twintig minuten voor het einde Jan Kees Oosdijk voor Niels Veldman. De omzettingen mochten niet baten. Het werd 0- 6. En dat was na de afstraffing bij SPS vorige week met 8-1, toch een tegenvaller. Eduward de Rij ke, die tegen SPS geblesseerd raakte, was niet van de partij. Smits zegt ook Erik Scherpenis se en Marco Klippel te missen, die ook al lang door blessures aan de kant zitten. Ongeveer een minuut voor het eindsignaal raakte een FSV-spe- ler zodanig geblesseerd bij een duel dat zijn schouder uit de kom schoot. De ambulance werd zelfs opgeroepen naar de Pilootweg. De speler werd naar het zieken huis in Bergen op Zoom ge bracht. Stavenisse heeft nog drie wedstrijden voor de boeg: Chris- landia en Vrederust thuis en Brouwershaven uit. „Dat zijn geen van drie makkelijke wed strijden." Smerdiek slaagde er thuis bijna in koploper SKNWK een punt te ontfutselen. Tot zes minuten voor het einde bleef het duel zonder doelpunten. De bezoe kers staan op eenzame hoogte in de vierde klasse B, maar trai ner Ruud Linders was er op ge brand de wedstrijd niet uit han den te geven. „Het was onze bedoeling om zo lang mogelijk de nul te houden, of zelfs te stunten tegen SKNWK. Daar hebben we ook op getraind en met die opdracht zijn de spelers ook het veld ingegaan." De club uit Nieuwerkerk wilde ook graag winnen om een re cord te kunnen vestigen, name lijk de competitie afsluiten zon der verliespunten. Ze hadden 66 punten uit 22 wedstrijden, de maximale score over de ge speelde wedstrijden in deze competitie. De blauw-zwarten lieten zich niet naar de slacht bank leiden, maar wisten zich lang staande te houden. Smer diek speelde zonder de gebles seerden Bart Stoutjesdijk, Rens de Viet, de geschorste Jeffrey Stoutjesdijk en Jelle Rinses (vanwege werk). De beste ploeg van de competitie miste overi gens ook zeven basisspelers. Smerdiek had op voorsprong kunnen komen als Erik van Haaften in een duel met de keeper meer geluk had gehad. Ook Hilbert Brinkman was kansrijk, maar zijn inzet ging op aangeven van Van Haaften meters naast. Door kort op de tegenstander te spelen was er weinig ruimte voor Smerdiek om de aanval te zoeken. Spits Erik van Haaften stond volgens Linders vaak eenzaam op een eiland. De mid denvelders en de buitenspelers van de thuisclub hadden hun handen vol aan het verdedigend werk, waardoor de aanvoer spaarzaam was. „Zeker mede door het goede coachen van Jordi Hage en keeper Alex Stoutjesdijk konden we lange tijd de nul houden." Smerdiek moest wel toestaan dat een spe ler van SKNWK halverwege de eerste helft op de paal schoot. „En er waren ook wel een paar prima reddingen nodig van Alex Stoutjesdijk om niet op achter stand te komen." In de tweede helft kon Smer diek de tactiek niet tot het eind volhouden. Het kostte veel energie om de aanvalsgolven van SKNWK te stoppen. „Op een gegeven moment zaten ze er helemaal doorheen. De ploeg liet zich verder inzakken op ei gen helft. En dan wordt het op den duur de bal naar voren ja gen. Niet meer dan dat." Het spel schoof steeds verder op naar het zestien metergebied van de thuisclub. Toch was er nog een kans op een goal van Hilbert Brinkman, na aangeven Frans Ista, de 43-jarige veteraan die het veld in was gekomen voor Herbert Vermaas. Maar Brinkman kreeg de bal niet tus sen de palen. SKNWK won door een straf schop. Bij een steekpass van een van de spitsen van de be zoekers stapte Jordi Hage in. maar miste de bal. Jan de Viet ving speler Enni Nelissen op. Linders: „Het was een terechte strafschop. Jan nam de speler over de knie en had eerder al buiten de zestien een overtre ding gemaakt." De Viet kreeg een gele kaart, en SKNWK kon eindelijk afstand nemen. Marty Neele voltrok het vonnis. „Vol gens BN/de Stem zouden we zonder problemen aan de zege kar van SKNWK gebonden worden. Ze hebben verdiend gewonnen, maar we hebben het niet cadeau gegeven." SFS verloor zaterdag de uit wedstrijd tegen hekkensluiter Waarde. Kansen kreeg SPS ge noeg, maar de ploeg faalde in de afwerking. Het werd 4-2 voor de thuisploeg. En dat was een domper voor SPS na de goede reeks die de ploeg van Rien Voshol de laatste weken i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 21