'Vroeger had je alleen maar een motor en vier wielen' Dromen over vriendschap en verliefdheid in Mamma Mia Heren Smash in nacompetitie Jaap Hage twee keer de beste Volvo-automonteur Heren zaterdag winnen weer Fluplandse tennissers zetten verlies recht tegen Axel De Regenboog wint bankbattle Verlies Emergo laatste partij Koersballen Eegedima aan kop eilandencup Donderdag 10 april 2008 EENDRACHÏBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Er hangen donkere wolken boven het eerste herenteam van tafeltennisclub Smash '76 uit Sint-Annaland. De he ren verkeren in degradatienood. Ze verloren ook dit weekend weer en hebben nog twee competitieronden voor de boeg voor de ontknoping valt. Het werd 9-1 te gen Veghel/Heerwaarden. Badboys 2 loopt in Slechte reis: nekslag Smerdiek Sneeuwscooter Veilig Tennis Basisschool De Regenboog in Tho- len heeft de Bankbattle van de Ra bobank gewonnen. De bank organi seerde voor de tweede keer de internetgestuurde kennisquiz voor groep 8 op het eiland Tholen. Op de tweede en derde plaats eindigden de School met de Bijbel uit Sint Anna- land en De Schalm uit Stavenisse. Er deden in totaal zeven basisscho len mee aan de strijd. De leerlingen van De Regenboog hebben als eerste de geheime code gekraakt en deze ingevoerd in de di gitale Bankbattle kluis. Ze krijgen een cheque van 150 euro uitgereikt. De nummers twee en drie ontvan gen respectievelijk 100 en 50 euro. Het geld mogen de scholen beste den aan bijvoorbeeld een excursie. Bij de Bankbattle testten leerlingen hun parate kennis en computervaar digheden. Ze namen deel vanuit hun eigen klaslokaal, omdat alles via in ternet verliep. Volgens Rabobank Oosterschelde vereist het spel tac tiek, strategie en klassikaal samen spel. Alle deelnemende klassen waren exact op hetzelfde tijdstip gestart met het uitvoeren van praktijkop drachten en het beantwoorden van vragen. Deze hadden betrekking op onder andere schoolvakken, mu ziek, computers, techniek, radio, te levisie en internet. Dit resulteerde na ongeveer twee uur werken in een geheime 'Bank- BattlcCode' die moest worden op geslagen in de digitale 'BankBattle- Kluis'. Inmiddels is bekend welke scholen dat het snelste is gelukt. De overige deelnemers waren de Jena planschool in Poortvliet, Het Kom pas in Sint-Philipsland en de Sint- Maartensdijkse scholen Juliana van Stolberg en de Rieburch. Johan Snoep, Christian van 't Hof en Anné van Dijke reisden af naar Veghel voor de laatste loodjes in de voorjaarscompetitie. Deze tegen stander strijdt net als Smash, TCS 1 uit Steenbergen en SAR 2 uit Kloosterzande tegen degradatie uit de hoofdklasse. De Sint-Annalandse tafeltennissers waren zich ervan bewust een gemo tiveerde tegenstander te treffen, om dat Smash de eerste wedstrijd ge flatteerd 9-1 had gewonnen. De doelstelling was om minimaal een gelijkspel te behalen, maar dat liep helemaal anders. Veghel/Herwaarden trad aan met een vrijwel geheel ander team. Hun sterk ste speler was sinds lange tijd weer van de partij en ook een invaller was in een ander team goed voor zo'n 70 procent in de hoofdklasse. Het werd een vrij kansloze missie voor Smash. De mannen keken dan ook al snel te gen een 6-0 achterstand aan. Pas dan scoorde de goed spelende Van 't Hof tegen. Helaas voor Smash bleef het daarbij en werd het een 9-1 nederlaag. Van 't Hof won eenmaal en verloor zijn beide ande re partijen met 5 games. Ook Snoep had nog kansen op een puntje, maar zover kwam het niet. Van Dijke was niet goed bij de les en speelde bene den zijn kunnen. Door deze forse nederlaag is Smash '76 gezakt naar de voorlaatste plaats en moet het in de laatste twee wed strijden gaan winnen om nog te kunnen handhaven. Een domper voor de Smashers, die aan een goe de competitie bezig waren. De Sint- Annalanders treffen zaterdag thuis SAR aan, waarvan ze uit met 6-4 hebben gewonnen. Veghel/Herwaar den is nagenoeg zeker van behoud. De strijd gaat tussen Smash '76 en SAR. TCS, dat laatste staat, is gede gradeerd. Voor het tweede herenteam ziet het er rooskleuriger uit. Dat kan morgen (vrij dag) kampioen worden tegen degradatie kandidaat Het Markiezaat 3 in Bergen op Zoom. Concurrent Arnemuiden 4 lijkt de moed te hebben opgegeven, want zij verloren met 9-1 van degradatiekan didaat 't Batje 1 uit Wolphaartsdijk. Heren 2 won thuis met 6-4 van Effect 1 uit Terneuzen. Merijn v.d. Klooster, mo menteel goed in vorm, bleef ongeslagen. Ook Remco Vroegop kwam sterk voor de dag en won tweemaal. Beiden won nen ook het dubbelspel. Peter Bazen had zijn dag niet en bleef op de nul steken. Het derde herenteam verloor thuis van Scaldina 3 uit Zierikzee, wat een duel was tussen twee middenmoters in de vierde klasse. Het werd 7-3 voor de Schouwse formatie. Mamix v.d. Graaf won tweemaal en Kees van Poortvliet eenmaal. Ondanks het verlies blijft Smash stevig in de middenmoot staan. Het vierde seniorenteam haalde een ma ger resultaat bij de uitwedstrijd tegen Kapelle 4 dat voorlaatste staat in de vijf de klasse. De Sint-Annalanders kwamen niet verder dan een gelijkspel (5-5). Est her Bruijnzeel en Anky Vroegop wonnen elk tweemaal en beiden haalden ook winst in het dubbelspel. Alle andere teams van de club spelen geen rol van betekenis meer in hun klas se en kunnen de competitie rustig uit gaan spelen. Uitslagen jeugd: Smash 1-Scaldina 7-3; Tanaka-Smash 2 7-3; Smash 3-Oudelan- de 6-4; Witac- Smash 4 1-9; Middel burg-Smash 5 4-6. Programma zaterdag: Het Markiezaat- Smash 2 (11/4); Smash 3-Kapelle (11/4); Smash 4-Vice Versa '51 (11/4); Tanaka-Smash jeugd 1; Smash jeugd 3- Arnemuiden; Belcrum-Smash jeugd 4; Smash jeugd 5-Arnemuiden. Nacompe titie degradatiepoule: Smash Heren 1- SAR 14 u. Darten In divisie 3B zijn de darters van Bad boys 2 vier punten ingelopen op de kop loper. De Tholenaren wonnen zelf met 7-3 van De Wellse Vaert 3. De enige twee Thoolse vertegenwoordigers in de bekercompetitie zijn in de vijfde ronde uitgeschakeld. Smerdiek verloor met 8-9 van Plaza Rataplan, New Flyzone werd afgedroogd door het één klasse hoger uitkomende Bordertown Thrillers: 0-17. De uitslagen van de 22ste competitie ronde zijn als volgt. Divisie IA: Caram bole 3-Smerdiek Incredibles 7-3, Smer diek Incredibles-Bonnefooi 1 5-5. 2A: The Rockets-Dar'tcentrum 7-3. 2B: Fendertse Hoeve 1-Hije Piele Bieje 1 8- 2, Noad-Koch 1 3-7, De Kroontjes-Ons Lowieke 1 6-4. 2C: Tivoli 1-De Slóöve- gooiers 6-4. 2D: Café De Biebar 3-The Oldies C 7-3. 3C: Hije Piele Bieje 3- SDT 1 2-8, Voskes 2-The Oldies A 4-6. 3D: Hije Piele Bieje 2-Jansen Jansens 5 8-2. De A-jeugd van Emergo heeft de laatste zaalwedstrijd van de korfbalcompetitie verloren. Ze speelden als laatste ploeg in Fijnaart een inhaalwedstrijd tegen VIOS. Het werd 13-7. Emergo had vorige week nog gewonnen van DeetosSnel, maar nu was de thuis ploeg uit Willemstad de betere ploeg. Binnen tien minuten was de stand op 3-1 voor VIOS gebracht, waarna de marge alleen maar groter werd. Bij de rust was de stand 8-3. In de tweede helft bleven de rood-zwarten goed meespelen, maar de achterstand uit de eerste helft werd geen moment kleiner. De eindstand werd dan ook bepaald op 13-7, zodat de ploeg uit Sint-Maartensdijk met lege handen terugkeerde. Voor de Tholenaren waren Chantal Bentvelsen (2x), Marijke v. Keulen (2x), Gisela v.d Ree (2x) en Jan v.d Kleijn trefzeker. Programma zaterdag: DSO-Emergo 1 14 u.; Springfield-Emergo 2 15.30 u.; Zevenbergen-Emergo CM 11.15 u. Scheldevogels-Emergo Dl 11.45 u.; Springfield-Emergo D2 11 u.; Good Luck-Emergo El 10 u.; Springfield- Emergo F 10 u. Smerdiek 3 voetbalde dit weekend tegen het tweede team van WIK '57 in Kerk- werve. Vooraf was bekend dat het een zware wedstrijd werd. Smerdiek moest het onderspit delven en verloor met 6-2. Bij winst was Smerdiek kampioen ge weest. De voorbereiding zat niet mee voor de club uit Sint-Maartensdijk. De spelers waren wat verlaat, omdat de bus chauffeur op de heenweg aan het eind van de Philipsdam rechtsaf sloeg rich ting Oude Tonge. Hij moest een stuk doorrijden voordat hij kon draaien rich ting Kerkwerve. Bij aankomst was het direct verkleden, een korte wanning up en dan beginnen. Of het door de slechte startt kwam of niet, de mannen uit Kerkwerve waren feller dan de Smerdiekenaars. Dat resul teerde al snel in 1-0 voor WIK. Na een schot van Richard Baaiemans dat op de lat belandde was Harold Vermeu len attent en kopte de bal in voor 1-1. De aanvoerder van de thuisclub slalomde en kele minuten later tussen de spelers van Smerdiek door en maakte 2-1. Het werd vlak voor rust 3-1 door een foutje van Rieni Moerland. Hij liet een houdbare bal door zijn handen liet glippen. Smerdiek was na de thee enigszins op geladen en ging combineren. Dat bete kende 3-2 door Harold Vermeulen. Lang konden de Tholenaren hier niet van ge nieten want gelijk vanuit de aftrap werd het 4-2. Dit kwam door een teruggekaat ste bal van de lat die door een WIK-spe- ler werd binnen getikt. Dit was voor Smerdiek de nekslag want dit punt kwam onverwacht. WIK liep uit naar een eindstand van 6-2 Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Tholen-Stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 32 p.; 2. mevr. A. Scherpenisse 28 p.; 3. dhr. N. Moerkerken 25 p.; 4. mevr. R. Burrows 23 p.; 5. dhr. W. Scherpenisse 15 p.; 5. mevr. C. Wil- sing 15 p. Meulvliet: 1. mevr. L. Verschoor en mevr. R. Vroegop 30 p.; 2. mevr. D. Lindenberg en mevr. L. v. Dale 20 p.; 3. mevr. J. Bos en mevr. B. Schot 18 p.; 4. mevr. N. Deurloo en dhr. W. Bijl 17 p.; 5. mevr. J. Verbraeken en dhr. G. Bolier 16 p.; 6. mevr. R. Bolier en mevr. A. Hilgerson 15 p.; 6. rr>pvr. H. Schot en dhr. W. Deur loo 15 p.; 8. mevr. C. Sprenkels en dhr. J. Sprenkels 5 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. M. Dane en dhr. W. Bijl 35 p.; 2. mevr. B. Bijnagte en mevr. L. Wielaard 30 p.; 2. mevr. A. Boxce en mevr. C. v. Mierlo 30 p.; 4. mevr. W. Kloet en dhr. C. Breure 27 p.; 5. mevr. T. Breure en dhr. J. Bijnagte 26 p.; 6. dhr. A. Wielaard en dhr. C. v. Gorsel 25 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 21 p; 2. mevr. N. Minheere 15 p; 3. mevr. C. Havermans 14 p; 4. mevr. L. Wezenaar en mevr. J. van Houtc 11 p; 6. mevr. J. Timmer mans 10 p; 7. mevr. D. van Dijke 9 p; 8. mevr. M. van Poortvliet 8 p; 9. mevr. L. van Poortvliet 6 p. De collega 's van Jaap Hage hebben de werkplaats versierd voor hun twee winnaars binnen de Volvogarage in Bergen op Zoom. Jaap Hage (41) heeft er twee keer voor moeten oefenen, maar na zes jaar is het hem weer gelukt. Hij is de beste Volvo-automonteur van Ne derland. De Stavenissenaar werd dat ook in 2002. Volvo houdt elke twee jaar een Volvo International Service Training Award (VISTA) on der haar personeel en dat zijn in Nederland ongeveer 1200 mensen, waaronder 850 technici zoals Hage. Alle collega's van Bluekens in Bergen op Zoom, waar de winnaar werkt, hebben uiteraard ook meegedaan. Volgens Hage heeft Bluekens iets unieks meegemaakt, want werknemer Peter Dekkers uit Steenbergen, die in dezelfde garage werkt, is de tweede beste monteur van Nederland gewor den. De overige collega's zijn niet in de prijzen gevallen. Hage en Dekkers mogen beiden naar Götcborg in Zweden. Daar is een waar Volvo-eiland, Torslanda ge naamd, dat vol staat met fabrieken en magazijnen van het automerk. Ze ont moeten op die plek de 200 beste werknemers van de Zweedse werkge ver van over de hele wereld tijdens de zogenaamde VISTA-conferentie. Dit is een week vol activiteiten voor de winnaars van de wedstrijd. Hage: „We bezoeken de fabriek, het Volvomuseum en het crashcentre van Volvo." Deze onderdelen heeft hij in 2002 ook al bezocht, maar dat vindt hij absoluut geen probleem. „Vorige keer lieten ze een botsing zien in het crashcentre en mochten we een rit maken over het testcircuit met auto's en vrachtauto's. En de techniek staat nooit stil, dus in de fabriek is er altijd wel iets nieuws te zien", zegt hij. Daarnaast zijn er allerlei uitstapjes. „We zijn in 2002 naar Lapland gevlo gen voor een bezoek aan het ijshotel, we hebben een tocht gemaakt op een sneeuwscooter en we hebben steden bezocht", zegt de technicus. Wat er voor deze keer op het programma staat, weet hij niet. „Dat houdt Volvo nog even voor zichzelf." Aan het begin van de conferentie krij gen alle winnaars een certificaat en een medaille uitgereikt. Ook wordt ie dereen in hetzelfde pak gestoken voor de officiële prijsuitreiking. Hage ver telt dat hij bij dit evenement collega's van over de hele wereld ontmoet: „Er zijn Russen, Taiwanezen en Amerika nen. Bij de verschillende activiteiten word je in gemengde groepjes ver deeld en zo krijg je contact met el kaar. Met een Zuid-Afrikaan kun je nog wel een aardig gesprek voeren, maar met een Japanner die geen En gels kan, wordt het lastig", lacht hij. De automonteur werkt nu bijna 20 jaar bij de Volvodealer in Bergen op Zoom. Overigens verhuist de garage volgend jaar naar bedrijventerrein Oudemolen in Halsteren, omdat het te bedrijf te klein wordt in de woonwijk. Hage: „Ik ben er vanuit school geko men en als je er zo lang werkt, krijg je een band met het merk." Hij is hele maal gek van Volvo en rijdt zelf ook in zo'n auto. „Een andere auto wil ik natuurlijk niet rijden." De Tholenaar is het meest te spreken over de veilig heid van de auto. „Slechte auto's zijn er niet meer, maar Volvo is echt be kend om zijn veiligheid. Ik heb zelf ooit een auto-ongeluk meegemaakt en toen was ik blij dat ik in een Volvo zat. Het was een frontale botsing", zegt Hage. Hij wil daarmee zeggen dat hij er in een andere auto waar schijnlijk minder goed vanaf was ge komen. De Stavenissenaar heeft zich goed voorbereid op de wedstrijd. Er zijn al tijd twee voorrondes van 30 vragen op het bedrijf. „Daarbij kun je alles opzoeken met de middelen die je hebt", zegt de deelnemer. „Mijn colle ga Peter en ik hebben elkaar steeds zitten opjutten tijdens koffiepauzes. Zo van, hoe zit dat en hoe zit dat. Dan ging ik wel eens twijfelen en ben ik 's avonds in de boeken gaan kijken. Van die lekkere dikke", lacht Hage. Hij vertelt dat er elke keer als er een nieuw model uitkomt, de monteurs op cursus gaan. Daar krijgen ze de dikke boekwerken voor uitgereikt en er zijn modules via internet. „De techniek verandert snel. Alles wordt steeds in gewikkelder en complexer. Vroeger had je bij wijze van spreken alleen een motor en vier wielen. Dat heb je nog steeds, maar daar is alleen maar van alles bijgekomen, er gaat niets af', vertelt de technicus. Een voorbeeld van een nieuw snufje is het collision waming autobrake system (CWAB). „De auto gaat auto matisch remmen als hij ziet dat er een botsing komt. Hij houdt een bepaalde afstand tot de voorligger. Die kun je instellen van 1 tot 2,6 seconden." Hage vertelt dat hij na de voorrondes naar de regionale finale mocht. „Daar gaan de 600 of 700 besten naar toe. Hierbij komt het aan op je parate ken nis en mag je geen naslagwerk ge bruiken", aldus Hage. „De 45 besten gingen door naar de landelijke finale op donderdag 3 april. Die was dit jaar in Zoetermeer bij Dutch Waterdre- ams. Normaal gesproken gingen we naar de importeur in Beesd, omdat er steeds ook wat praktijkopdrachten bijzaten. Dat was dit jaar niet het ge val. We mochten in afwachting van de uitslag flowboarden en raften. De Volvo-expert vertelt dat zijn werk gever een goede zet heeft gedaan met het uitschrijven van de VISTA: „Het motiveert de mensen en het kennispeil gaat omhoog. Het personeel wordt er alleen maar beter van." Van de zes werknemers die naar Zwe den mogen, werken er drie bij Bluekens. „Naast Dekkers en ik is er een collega uit Oosterhout. Die was vijfde", vertelt Hage. Zijn vrouw Ani ta en zijn twee kinderen Xander (11) en Nienke (8) moeten hem straks een weekje missen. Zij mogen niet mee naar Zweden. Dat zou Hage's zoon Xander wel graag willen. De auto monteur: „Hij is ook helemaal Volvo- minded. Het is een beetje een virus." Ilse Leemreijze uit Sint-Maartensdijk oefent al sinds eind januari voor de musical in Haestinge. I love Mamma Mia heet de derde grote musical van het Jeugd theater Smerdiek. De voorberei dingen zijn in volle gang voor de uitvoering volgende week vrijdag in Haestinge in Sint-Maartens dijk. Er doen dit keer maar liefst 27 kinderen aan mee. En dat is een record, zegt Tonny Bijl die de leiding heeft. „We zijn met twaalf kinderen begonnen, bij de tweede productie waren er negentien en nu 27. Er zijn zelfs twee kinderen uit Tholen die meedoen, Lopke van den Dop en Janna Desmet. Ze zitten op de Montessorischool de Kraal." Elke woensdagmiddag komen de kinderen bij elkaar om te oefenen in Haestinge. Ze zijn tussen de acht en dertien jaar. Negentien meisjes en acht jongens. De musical Mamma Mia is geba seerd op de gelijknamige hit van het bekende ABBA uit 1975 en verwerkt tot een musical in 1999 dat succesvol werd opgevoerd in Londen en later naar Nederland kwam. Hier is ook een kindermu sical van gemaakt over het meisje Kim, gespeeld door Amber Stout- jesdijk. Ze doet voor de tweede maal mee aan een musical van het Jeugdtheater. Kim woont met haar zusje boven een oude dan cing die pas door haar ouders is gekocht. Ze willen de tent weer openen en klasgenoten komen spontaan helpen om alle troep op te ruimen. Tijdens de bezighe den worden er allerlei geheimen blootgelegd en blijkt wie wel ver liefd is of juist niet meer. Er wordt veel in gezongen. Allemaal ABBA- liedjes maar dan wel vertaald in het Nederlands. Elf stuks in to taal. Het thema is dromen over vriendschap en verliefd zijn. De repetities zijn eind januari al begonnen. Tonny Bijl krijgt daar bij hulp van vrijwilligers Joke de Wilde en Wies Bazen. Voor de uit voering heeft het jeugdtheater doeken gekocht met de uitstraling van een balzaal. De vorige musi cal was Het meisje met de zwavel stokjes, daarvoor werd Grease opgevoerd. Elke keer komen er nieuwe kinderen meedoen. De kinderen die dertien zijn, zitten op de middelbare school en vallen af. De musical wordt volgende week vrijdag een keer opgevoerd en begint om half acht in Haestin- Tennisclub Eegedigma gaat aan de leiding na de start van de Goedware Eilanden Cup voor teams die dit weekend van start is gegaan. Dit is een competitie tus sen de gemeentelijke tennisver enigingen op het eiland Tholen. Eegedima heeft haar openingswedstrijd van het nieuwe seizoen met 12-4 gewon nen van Jacoba van Beieren. De Thole naren traden thuis aan tegen de mannen en vrouwen uit Sint-Maartensdijk. De wedstrijd uit de eerste speelronde tussen Ruucstoppelen en TOV was een herhaling van de finale van vorig jaar. Toen trok Ruucstoppelen met 10-6 de eindoverwinning in de Cup naar zich toe. Een revanche voor T.O.V. zat er in deze speelronde niet in en ze verloren als gast bij de Sint-Philiplanders 11-5. Bij de tweede speelronde aanstaande zondag ontvangt Jacoba van Beieren de dames en heren van Sint-Annaland. De huidige nummers 1 en 2, Eegedima en Ruucstoppelen, nemen het tegen elkaar op. De wedstrijd tussen Eegedima en Jacoba van Beieren begon met een damesdubbel van Maijet Bakx met Titia Geuze (Eege dima) tegen Ilse Baan en Belinda v.d. Werf-Groos. De dames gingen gelijk op en eindigden met 7-7. Op baan 2 speelde een herendubbcl van Perry Bakx en Frans Braai (Eegedima) tegen Bram v.d. Male en Jack o.d. Brouw. Deze partij werd gewonnen door Eegedima met 10-5. De damesdubbel van Hannie Braai met Lindy Bolsman tegen Claudia Muller en Rianne Bazen-Tichem (Jacoba van Bei eren) begon met een achterstand van 4-1 voor de Tholenaren. maar eindigde ge lijk met 6-6. De herendubbel werd gespeeld met Mi chel Soomers en René Tazelaar (Eegedi ma) tegen Antal Joppe en Piet v. Blop- poel. Dat was een stevig potje wat eindigde met 7-5 voor Eegedima. De mixen werden gespeeld met Braai en Bakx tegen Joppe en Baan. Dat resul teerde in een gelijkspel: 8-8. Perry Bakx en Titia Geuze namen het op tegen Bram v.d. Male en Claudia Muller en de uitslag werd 12-3 in het nadeel van Jacoba van Beieren. Michel Soomers en Hannie Braai speel den tegen Jack o.d. Brouw en Belinda v.d. Werf-Groos gelijk met 8-8. Tazelaar en Bolsman tennisten tegen v. Bloppoel en Bazen en dat werd 9-4. De eerste damesdubbel van Ruucstoppe len en TOV ging tussen Lenie Verwijs met Angelique Goudzwaard en Addie v.d. Zande met Lia Hopmans (TOV). Verwijs en V.d. Zande wonnen met 8-6 en pakten zo de allereerste puntjes voor Ruucstoppelen. Bij de tweede damesdubbel werden de punten met een 7-7 eindstand gedeeld tussen Marleen Walpot met Joyce Quist en Sandra Hommel met Talitha van Treyen (TOV). Bij de herendubbels ging het er wat een voudiger aan toe voor de Sint-Philiplan- ders. Edwin Hage en Hans Polderman wonnen overtuigend met 12-4 van John v.d. Zande en Erik van Hees (TOV). Het duo Kevin en Hans Trilsbeek van Ruucstoppelen trok aan het kortste eind door Christ Hopmans en Aad Heydra met 8-7 te verslaan. De tussenstand voor de mixpartijen was 7-1 in het voordeel van de thuisploeg en TOV moest er hard aan trekken om er nog wat van te maken. Dat deden Sandra Hommel en Erik van Hees dan ook door hun mixpartij met 8- 4 te winnen van Kevin Trilsbeek en An gelique Goudzwaard. Ook Christ en Lia Hopmans pakten een nipte overwinning met 8-7 op Hans Polderman en Marleen Walpot. De overige twee partijen werden gewon nen door de thuisploeg. Edwin Hage en Lenie Verwijs waren te sterk voor Addie en John v.d. Zande en wonnen met 9-4. Hans Polderman en Joyce Quist zorgden met hun overwinning van 9-5 op Aad Heydra en Talitha van Treyen voor de 11-5 eindoverwinning voor Ruucstoppe len. Daarmee haalden ze een voorlopige tweede plaats in de competitie. Tussenstand: 1. Eegedima 1-3/2-4; 2. Ruucstoppelen 1-3 1-5; 3. Sint-Anna land 0-0/0-0; 4. T.O.V. 1-0/5-11; 5. Jaco ba van Beieren 1-0/4-12. De heren zaterdag van tennis club Sint-Annaland hebben hun tweede competitiewedstrijd in de derde klasse gewonnen met 6-0 uit tegen LTC Kruiningen. Dat betekende tevens de tweede over winning voor de heren. Ondanks een paar fikse regenbuien op zaterdagmorgen kon er zaterdagmiddag toch getennist worden op gravelbanen van het sportpark van LTC Kruiningen die er zeer goed bijlagen. Leen Goedegebuure en Curtis Goede- gebuure beten wederom de spits af in de dubbelspelen. Ze wonnen overtui gend met 6-0 en 6-1 waardoor het eer ste punt voor de Setallanders snel bin nen was. Daarna was het de beurt aan de gebroeders Borst. Dennis en Jeroen Borst (die inviel voor de geblesseerde William Vroegop) speelden een solide partij en wonnen ook snel met 6-2 en 6- 1. Bij de enkelspelen kwam af en toe de zon door werd het aangenamer om te tennissen. Curtis Goedegebuure speelde de eerste enkel. Hij kwam snel met 5-0 voor, maar zijn tegenstander kwam sterk terug tot 5-4. Uiteindelijk trok Goedegebuure toch de set met 6-4 naar zich toe. De Kruiningse speler bleef aan het begin van de tweede set goed bij maar met 6-3 ging ook deze set naar de Sint-Annalander wat een 3-0 tussen stand opleverde. Leen Goedegebuure won de eerste set in het enkelspel snel met 6-1. maar in de tweede set vond er een ommekeer plaats. Zijn tegenstander begon steeds beter te spelen en won de tweede set met dezelfde cijfers. Iedereen ver wachtte een spannende beslissende set maar de partij keerde volledig om. De Tholenaar trok de derde set en daardoor ook de wedstrijd trok met wederom 6-1 naar zich toe. De derde en vierde enkelpartijen wer den gespeeld door respectievelijk Den nis en Jeroen Borst. Dennis klaarde de klus eenvoudig door zijn tegenstander met 6-0 en 6-2 opzij te zetten. Jeroen had aanvankelijk wat startproblemen maar bleef toch de gehele wedstrijd de bovenliggende partij en trok de wed strijd en daarmee de tweede 6-0 eind overwinning voor Sint-Annaland naar zich toe met 6-3 en 6-4. Met 12 punten staan de heren op dit moment aan de leiding in de competitie en ontvangen ze zaterdag thuis op 't Spookhuisje de huidige nummer 2 MLTC 2 uit Middelburg De dames dinsdag zijn de zomercompe titie voortvarend van start gegaan met een 4-0 zege thuis op SVD uit Driewe gen. De Setallandse dames reisden deze week af naar LTC Kruiningen waar ze ook met 4-0 wonnen. Hierdoor hebben ze een koppositie in de competitie. Hanna Moerland en Corrie Bazen won nen de eerste set met 6-3 en moesten in de tweede set hun wedstrijd via een tie break (7-1) winnen. Carina Droogendijk en Gerda van Vos sen wonnen de eerste set vlot met 6-1, maar moesten in de tweede set een 1-4 achterstand wegwerken. Dat lukte en ze wonnen deze set met 6-4. Hanna Moerland en Gerda van Vossen wonnen hun partij vrij eenvoudig met 6-2 en 6-1. Gelijkertijd rondden Carina Droogendijk en Corrie Bazen hun wed strijd eveneens af in 6-1 en 6-2, zodat de eindstand op 4-0 in het voordeel van de dames uit Sint-Annaland kwam. Het eerste herenteam van tennis club Ruucstoppelen uit Sint Phi- lipsland had na het het 4-2 verlies tegen De Schelde in Vlissingen iets recht te zetten. Dat deden ze tegen Axel. Het werd 6-1. De herendubbels begonnen. Het ver trouwde koppel Alex Wischlinski en Ro land Walpot hadden bijna een jaar niet meer samen gespeeld maar daar was weinig van te merken. In een wedstrijd met weinig onnodige fouten werd de concentratie goed vastgehouden. De Axelse tegenstander werd met 6-0, 6-0 naar de kantine gestuurd. De tweede herendubbel werd tegelijker tijd gespeeld door het alom gevreesde duo Jack Neele en Michiel v.d. Est. Zij wilden niet onderdoen voor het eerste dubbel en besloten daarom dat het tijd werd voor het betere hak- en beukwerk. Michiel v.d. Est sloeg en serveerde de ballen vaak diep en hard waarna Neele met zijn mooie volley-techniek de ballen lekker kon afmaken. De setstanden spra ken ook hier boekdelen: 6-2; 6-1 De eerste twee enkelspelen vingen aan na een korte adempauze. Wischlinski be gon erg sterk met sterk aanvallend spel maar 'mister reach' maakte het zichzelf in de tweede set moeilijk door met 3-0 achter te komen. Na een fikse oppepper vanaf de kant rechte hij zijn rug en won alsnog met 6-0 en 7-6. De tweede singlepartij werd gespeeld door Walpot die vorig jaar een opvallend sterk seizoen draaide. Zijn tegenstander speelde op dezelfde wijze als hij: af wachtend van achteruit en dan vanuit hel niets naar voren. Walpot doorzag dit snel en sloeg zijn drives diep. De tegenstan der kon dit niet bolwerken en verloor met 6-3 en 6-3. Voorzitter Jack Neele nam het derde en kelspel voor zijn rekening. Neele komt gewoonlijk wat later in het jaar op stoom met zijn enkelpartijen en dat was nu ook weer goed te zien. Door veel onnodige fouten te maken gaf hij zijn tegenstander teveel tijd om op adem te komen. Toch won Neele de eerste set met 6-4. Daarna kwam de klad er een beetje in en zijn te genstander rook bloed. Ondanks een paar wonderschone punten verloor de voorzitter van Ruucstoppelen de tweede set met 2-6. Maar zoals vaker met zulke partijen hervond Neele zijn adem en rit me en sloopte vakkundig de defensief spelende opponent uit Axel. Hij won zeer verdiend de derde set met 6-4. Als laatste mocht Michiel v.d. Est probe ren om alleen te winnen en zo de 6-0 op het bord te zetten. Met een zeer voortva rend spel waarmee hij vriend en vijand verraste won hij in zeer korte tijd de eer ste set met 6-0. Daarin plaatste hij een schitterende drive-volley vanaf de servi celijn snoeihard in de hoek. Ontdaan van de zenuwen begon V.d. Est zijn beste tennis te etaleren en liet zijn tegenstan der werkelijk alle hoeken van de baan zien. Met speels gemak maakte V.d. Est het af met een ace waarmee de eindstand op 6-0 kwam, en dat was lang geleden voor de talentvolle ploeg uit Sint Phi- lipsland. Het eerste damesteam speelde haar tweede competitiewedstrijd op de gra velbanen van Ovezande. De dames keer den naar Flupland terug met 3 winstpun ten die hard nodig zijn om in de sterk bezette hoofdklasse het hoofd boven wa ter te houden. Anja Jansen en Leni Verwijs speelden een gedegen pot waar de tegenstandsters totaal geen antwoord op hadden. Ze wonnen simpel in een snelle partij van twee sets met 2-6 en 1-6. Betsie Huijsmans en Elly van Dijke kwamen daarentegen totaal niet in hun spel. Ze konden daardoor ook niets in brengen en verloren van de goed spelen de Ovezandse dames met 6-1 en 6-2. Anja Jansen en Betsie Huijsmans gingen in de eerste set gelijk op tot 5-5 en kon den de set binnenhalen met 5-7. Het ver zet van de gastvrouwen was vanaf dat moment gebroken, want Anja en Betsie wonnen de tweede set in no-time met 2- 6. De partij van Leni Verwijs en Elly van Dijke werd een stevige driesetter waarin het in alle sets steeds gelijk op ging. De eerste set werd nog gewonnen door Ove zande met 6-4 omdat Van Dijke nog steeds niet in de wedstrijd zat. In het ver loop van de tweede set ging dat steeds beter. Met de rake klappen van Verwijs wonnen ze deze set en daarna ook de derde set met 3-6. Het tweede dames team van Ruucstop pelen speelde thuis tegen Gravelsteps uit Schoondijke gelijk met 2-2. Rietje Verwijs en Anja Koldijk speelden de eerste partij. Ze genoten van het fijne spel. maar moesten de andere dames de winst gunnen. Ze verloren met 0-6 en 0- 6. Rian Baauw en Riet Sondermeyer had den meer succes. Zij wonnen de eerste pot met 6-3. De tweede partij gaf wat meer problemen, maar werd toch ge wonnen met 7-6. Rietje Verwijs en Rian Baauw gingen voor de volgende partij, maar de beter spelende tegenstanders wonnen overtui gend met 6-3 en 6-0. De laatste partij wonnen Maddy Filius en Riet Sonder meyer met gemak: 6-2 en 6-1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17