Workshop 'Geldzorgen... en zorgen voor geld' Vrijwilligers gezocht voor tussenschoolse opvang 2e InTeRCuLTUrELe DAG Tholen gemeentehuis gesloten op 10 april Openbare bekendmakingen Donderdag 10 april 2008 herhaalde oproep Voorelkaar Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 15 gemeente Tholen Alle inwoners uit de gemeente Tholen, jong en oud, zijn van harte uitgenodigd voor het Open Huis in het nieuwe gemeentehuis aan het Hof van Tholen 2 in Tholen. Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p zaterdag 12 april biedt de gemeente Tholen u de gelegenheid om een kijkje in het nieuwe gemeentehuis te komen nemen. Tijdens het 'Open Huis' kunt u tussen 10.00 en 16.00 uur kennismaken met de gemeentelijke organisatie binnen de nieuwe huisvesting. Wij zullen u hartelijk verwelkomen. Bijna iedere vereniging of stichting, klein of groot, heeft er mee te maken: te wei nig geld! Dit probleem dreigt steeds groter te worden. Toch is er vaker dan men denkt een oplossing voor dit probleem; het blijkt dat wan neer het 'zoeken' naar geld systematisch aangepakt wordt, plannen nog best uitge voerd kunnen worden. Vandaar deze workshop op dinsdag 22 april 2008 om 19.00 uur, Achter de Houttuinen 8 te Middelburg. Tijdens de workshop worden de meest bruikbare mogelijkheden om geld te zoeken op een rijtje gezet. De bijeenkomst is met name geschikt voor kleine en middelgrote vrijwilligersorganisaties. De deelnemers krijgen na afloop een werkboek uitgereikt met handige tips en checklists. U kunt zich aanmelden vóór 15 april via www.scoopzld.nl Deelname is gratis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Scoop, Anneke Polderman, 0118- 682553 of apolderman@scoopzld.nl "Welkom "Willkommen", "Merhaba", "Wytamy", "Bienvenue", "Welcome" op de interculturele dag op 12 april van 13.00 uur -18.00 uur in Sport- en gemeenschapscen trum Meulvliet te Tholen. Deze middag, met als thema 'Samenspel', zal in het teken staan van saamhorigheid, respect en gezelligheid. Er zijn allerlei activiteiten voor jong en oud(er) en als speciale gast zal Ali Osram aanwezig zijn. Er zijn djembé-workshops, een draaiorgel, lekkere koekjes en nog veel meer. Kom gezellig even langs en doe mee aan ons 'Samenspel'. De aan gekondigde speelgoedbeurs gaat vanwege de geringe belangstelling niet door. Deze middag wordt mede mogelijk gemaakt door: Woonboulevard Poortvliet, Castria Wonen, Budel-pack b.v, Leunis Makelaardij, Dieleman drukkerij. De Waal Banket BV. Vanwege de officiële opening is het gemeentehuis op donderdag 10 april gesloten voor publiek. Er vindt op deze dag geen dienstverlening plaats en ook de avondopenstelling komt te vervallen. Openbare basisschool 'Die Heenetrechtschool' te Oud-Vossemeer is met spoed op zoek naar vrijwilligers die willen helpen bij de opvang van schoolkinderen die tussen de middag overblijven op school, de zogenaamde tussenschoolse opvang. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag is de inzet van vrijwilligers tussen 11.30 uur en 13.30 uur nodig. Houdt u van kinderen en vindt u het leuk om één of meerdere dagen per week samen met de overblijvers te eten, neem dan contact op met servicebureau Voor Elkaar, tel. 0166-668070 of stuur een e- mail naar servicebureau@tholen.nl. U komt officieel als vrijwilliger in dienst bij de stichting Kobalt, een overkoepe lend orgaan voor kinderopvang. servicebureau BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Eerste Bosdreef 2 (Sint-Annaland): het bouwen van een bedrijfsruimte; Bolwerk 13 (Tholen): het verhogen van een schutting; Patrijzenweg 47 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een aanbouw aan de achtergevel; Kalfdamseweg 6 (Poortvliet): het plaatsen van een loods. Ingekomen sloopaanvragen Korte Vest 18 A (Sint-Maartensdijk): het slopen van een systeemplafond+asbestbeplating. Ingekomen reclame-aanvragen Markt 20 (Tholen): het plaatsen van twee banieren. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 14 april 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 10 april en vrijdag 11 april 2008 ter inza ge in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voorover- leg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen 'S-Gravenkreek 42 (Sint-Annaland): het plaatsen van een serre, verz. 31 maart 2008; Burgemeester Baasstr 2 (Sint-Annaland): het vervangen van garagedeur in een pui, verz. 31 maart 2008; Bosstraat 8 (Tholen): het vergroten van een woning, verz. 1 april 2008; Geertruidaweg 3 (Scherpenisse): het vergroten van een zomerwoning, verz. 1 april 2008; Burg. V. Berchemstraat 3 (Tholen): het vergroten van een woning, verz. 1 april 2008; Hoogaarsstraat 2a t/m 2h (Tholen): het bouwen van woningen, verz. 1 april 2008; Dalemsestraat 1 (Tholen): het wijzigen van de indeling, verz. 2 april 2008; Slabbecoornweg 21 (Tholen): het vergroten van een bedrijfspand, verz. 2 april 2008; Duivekeetseweg 6 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een loods, verz. 2 april 2008; Mosselkreekstraat 50 (Sint Philipsland): het bouwen van een garage/berging, verz. 2 april 2008. Verleende sloopvergunningen Kotterstraat, Jolstraat, Kon. Julianastraat(Tholen): het slopen van asbesthoudende panelen in de gevel, verz. 2 april 2008; Tichelaarsweg 2 (Tholen): het slopen van een schuur, verz. 2 april 2008; Weststraat 25 B (Sint-Annaland): het slopen van een woning, verz. 3 april 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Tholen, 10 april 2008. Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrijstel ling willen verlenen van de geldende bestemmingsplannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hogeweg 27 te Poortvliet: het vergroten van een woning (2007/322); Vanaf 11 april 2008 tot en met 24 april 2008 ligt het ont werpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage. Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Tichelaarsweg 2 te Tholen: het uitbreiden van een woning en het vernieuwen van een schuur (2007/290); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Klipper kavel nummer 8 te Sint-Annaland: het bou wen van een garage (2008/029); Vanaf 11 april 2008 tot en met 22 mei 2008 liggen de ont werpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage. Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over de ontwerpbesluiten naar voren brengen. De ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken liggen ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668363/668562. Van een mondelinge zienswij ze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende het navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluit: Artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Natuurgebied Scherpenissepolder: het plaatsen van drie recreatievoorzieningen (2007/254); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 15 februari 2008 tot en met 27 maart 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 24 april 2008 besluiten op het verzoek om vrij stelling van het geldende bestemmingsplan en op de aan vraag om bouwvergunning. Monumentenwet - verleende monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken - gelet op artikel 3:44 en 3:45 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat bij besluit van 1 april 2008 is besloten monu mentenvergunning te verlenen: voor het realiseren van een invalidentoilet in een kerk gebouw op het perceel Hazenstraat 1 te Sint- Maartensdijk (monumentnummer 35410, vergunning nummer 2007/505/50/01). Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. In het definitieve besluit zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit tot het verlenen van de monumentenvergun ning en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 11 april 2008 tot en met 22 mei 2008 ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht staat voor belang hebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend tegen het ontwerp van het besluit, tegen dit besluit beroep open gedurende zes weken vanaf de dag waarop de monumentenvergunning ter inzage wordt gelegd. Beroep kan worden ingesteld bij de Rechtbank Middelburg, Sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg Het beroepschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het beroepschrift zijn voor zien van uw naam en adres en een omschrijving omvatten van het besluit waartegen uw beroep is gericht. Zo mogelijk dient u een afschrift van het besluit waarop uw beroepschrift betrekking heeft mee te zenden. Tenslotte dient het beroep schrift gemotiveerd te zijn. Nadere informatie over het instellen van beroep vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid", die u op ver zoek wordt toegezonden door het Cluster Communicatie van de gemeente Tholen. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit alge mene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: De heer C.A. Geuze, Nijverheidsweg 15 te Sint- Maartensdijk; Café-Slijterij De Hoop, Havenplein 15 te Sint-Annaland; Autobedrijf Klein Molenbeek B.V., Ambachtsweg 13 te Tholen; Café de Pomp, Voorstraat 26 te Stavenisse. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 11 april 2008 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tij dens kantooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. GEHANDICAPTENPARKEERPLAATS Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 2 april 2008 besloten een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 juli 2010 voor de woning in de Simon Lindhoutstraat 18 te Tholen. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13