Brandweer Tholen rukt uit voor smeulende accu in kelder 'De Meestoof is een museum met ambitie' Kunststof steigers in Stavenisse liggen er nu nog glimmend bij Tholenderwijs Vrijwilligers gezocht Vrijwillige Thuiszorg Tholen zoekt vrijwilligers Werkzaamheden Molenvlietsedijk Tholen Openbare bekendmakingen Opening van Watersnoodmuseum 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 april 2008 week 14 Donderdag 3 april 2008 Enthousiaste vrijwilligers m/v Voorelkaar De brandweer uit Thoien [)oor stank in sluishuisje Oesterdam slaat Richard Meliefste alarm rukte vorige week met ruim tien man en een brandweerauto uit voor een brandmelding in de Berg- sediepsluis in Tholen. Er kwam donderdagmiddag iets voor drieën rook en stank uit de kelder van het sluiswachtershuis aan de Oesterdam. De boosdoener bleek een smeltende accu. Bestuur bezig met wagenschuur en depot Een wagenschuur en een depotruimte, dat zijn twee za ken waarmee het bestuur van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland druk bezig is. Maar beide zijn zaken van lange adem. „We zijn een museum met ambitie", zei voorzitter Simon Nieuwkoop woensdag op de jaarvergadering. Meer entree Bruidsfoto Kooien genonineerd Het ziet er blits uit. De splinternieuwe steigers in de haven van Stavenisse. Het dorpje heeft hiermee een primeur, want het is de eerste haven in ons land met kunststof steigers. Fir ma Allflex uit Halsteren heeft ze geplaatst in samen werking met Meta Produc tions Zeeland. Keersluis Tholen heeft een primeur met eerste plastic haven van Nederland Thuizorgorganisatie Allévo is met spoed op zoek naar vrijwilligers voor de volgende werkzaamheden: Het rondbrengen van maaltijden bij zelfstandig wonenden in Oud-Vossemeer en Sint-Annaland; Het zogenaamde Tafeltje Dekje' project. De maaltijden worden in de Schutse bereid en van daaruit bij de deelnemers bezorgd. Het bezorgen van maaltijden aan huis in Maartenshof te Sint-Maartensdijk bij de bewoners. Hulp bij het project 'Open Tafel' in Poorthove te Poortvliet op donderdagmiddag. De werkzaamheden zijn onder meer tafel dekken, eten opscheppen, hel pen met eten, tafel afruimen. De vrijwilliger kan indien gewenst meeëten. Heeft u interesse in één van deze vacatures, neem dan contact op met servicebureau Voor Elkaar, tel. (0166) 668 200, e-mail: servicebureau@tholen.nl Dienstencentrum van het Leger des Heils Het Leger des Heils wil binnen de gemeente Tholen beginnen met een Dienstencentrum, dat voorlopig bestaat uit een Raad Daad balie voor twee dagdelen per week. In het dienstencentrum wordt gewerkt met vrijwilligers. Vrijwilligers in de vrijwillige thuiszorg bieden net dat contact of dié praktische steun waar veel mensen zo'n behoefte aan hebben. Een rustpuntje van persoonlijke aandacht. Vrijwilligers brengen mensen een bezoekje, begeleiden hen naar een arts of doen een boodschap voor mensen die geen hulp of steun kunnen verwach ten uit hun omgeving. Ter uitbreiding van onze huidi ge groep zijn wij op zoek naar: Naast persoonlijke begeleiding en een reiskostenver goeding, ontvangt u veel dankbaarheid. Vrijwilligers ervaren hoe fijn het is, dat hun hulp nodig is en gewaardeerd wordt. 'Blij je te zien', geldt voor zowel vrijwilliger als cliënt. Misschien iets voor u? Voor infor matie of aanmelden kunt u contact opnemen met de Vrijwillige Thuiszorg Tholen op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur, tel. (0166) 668 200 of e-mail: mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl Het Leger des Heils wil samen met u de opdracht om het Evangelie van Jezus Christus te verkondi gen, door middel van hulp bij menselijke nood, vorm geven. Dit zonder enige vorm van discriminatie met betrekking tot overtuiging, ras of sociale status. Wat doet een medewerker bij de Raad Daad balie? U ontvangt bezoekers en staat hen te woord U beantwoordt de telefoon en/of verbindt door U verricht licht administratieve werkzaamheden specifieke hulpvragen verwijst u door en nog ver schillende gerelateerde taken Wilt u als vrijwilliger de Raad Daad balie ondersteu nen, neem dan vóór 15 april contact op met servicebu reau Voor Elkaar, tel. (0166) 668 200, e-mail service- bureau@tholen.nl servicebureau Momenteel worden negentien iepen aan de westkant van de Molenvlietsedijk in Tholen vervangen. Deze bomen vormen geen gesloten laanbeplanting meer. Bovendien zijn enkele bomen ziek, waardoor ze een gevaar kunnen opleveren voor de omgeving. Daarom is besloten om de gehele linkerzijde (vanuit de kern gezien) te vervangen. In het groenstuctuurplan dat door de gemeenteraad is vastgesteld, staat beschreven dat deze dijk deel uitmaakt van het hoofdstructuur- groen van Tholen. Ook staat in het plan beschreven dat er aan deze weg een gesloten laanbeplanting moet komen, die moet zorgen voor een groene begeleiding van en naar de kern. De bomen die voor de iepen in de plaats komen zijn lindes. Deze bomen zijn goed bestand tegen de sterke zeewind en zijn bovendien mooi als laanbeplanting. In verband met de werkzaamheden zal een gedeelte van de rijbaan afgesloten zijn en zult u enige verkeershin- der kunnen ondervinden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met R Dorst of J. van Ginkel, tel. (0166) 668 582. Vervolg van Kapvergunningen. Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemo tiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Van de vergunning (en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstreken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de ter mijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. GOEDKEURING BESTEM MINGSPLAN KOM OUD- VOSSEMEER Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de ruimtelijke ordening het volgende bekend. Met ingang van 4 april 2008 ligt, gedurende een periode van 6 weken, voor een ieder ter inzage het besluit van het colle ge van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 18 maart 2008, nummer 08008183/40/6, betreffende de goedkeuring van het bestemmingsplan Kom Oud-Vossemeer. De tegen het bestemmingsplan bij genoemd college ingediende bedenkin gen zijn ongegrond verklaard. Het goedgekeurde plan ligt eveneens ter inzage. De stukken kunnen worden ingezien tijdens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Gedurende bovengenoemde termijn van 6 weken kan beroep worden ingesteld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. Het beroep kan worden ingesteld door: - degenen, die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heb ben gewend tot Gedeputeerde Staten; - belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest zich overeenkomstig het bepaalde in artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdig tot Gedeputeerde Staten te wenden. Het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien gedurende de beroepstermijn een verzoek om voorlo pige voorziening, bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit opgeschort totdat op het verzoek is beslist. Bij toewijzing van het verzoek geeft de voorzitter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voorziening betrekking heeft. Het beroepsschrift moet worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's- Gravenhage. RECTIFICATIE BESTEM MINGSPLAN VROONSTEDE Het college van burgemeester en wethouders heeft op 25 maart 2008 besloten de le uitwerking ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het bestemmingsplan Vroonstede vast te stellen. Het betreft een uit te werken gebied voor wonen. Het gebied sluit aan op fase 1 van woon gebied Vroonstede in welk gebied inmiddels volop wordt gebouwd en de beschikbare bouwkavels grotendeels zijn uit gegeven. De vastgestelde uitwerking behoeft, nu er geen zienswijzen zijn ingediend, geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Met ingang van 4 april 2008 ligt het besluit samen met het uitwerkingsplan en het desbetreffende bestemmingsplan gedurende 6 weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tij dens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoon nummer 0166-668327. Tegen het besluit tot uitwerking van het bestemmingsplan kan gedurende de termijn van terinzagelegging door belang hebbenden bezwaar worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. RECTIFICATIE BESTEM MINGSPLAN KOM THOLEN Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door het college van bur gemeester en wethouders van die gemeente aan hem ver leend mandaat, het volgende bekend. Voornoemd college heeft op 11 maart 2008 besloten de le wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het bestemmingsplan "Kom Tholen" vast te stellen. Het plan heeft betrekking op het bouwen van acht patiowoningen met acht parkeerplaatsen ter plaatse van de voormalige kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat te Tholen. De vastgestelde wijziging behoeft, nu er geen zienswijzen zijn ingediend, geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Met ingang van 4 april 2008 ligt het besluit samen met het wijzigingsplan en het desbetreffende bestemmingsplan gedurende 6 weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tij dens kantooruren bellen naar de heer drs. ing. G.H. Kooiker, telefoonnummer 0166-668302. Tegen het besluit tot wijziging van het bestemmingsplan kan gedurende de termijn van terinzagelegging door belangheb benden bezwaar worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders. Postbus 51, 4690 AB Tholen. niltf» vr»n ctp u/eek met J J Richard Meliefste van Labruyère, die onderhoudt pleegt aan de me chanische en hydraulische werken bij de sluis, ondekte het euvel en sloeg alarm. Hij belde naar GTI in de Kreekrak, een bedrijf dat het elektrisch beheer in de sluizen heeft. Daar besloten ze om de brandweer in te schakelen, vertelt Wilfred Willekens van GTI. Bij aankomst bleek dat er één van de vier batterijen die zich in de kelder bevinden, aan het smeulen was. Waarschijnlijk is overhitting de oorzaak, maar dat weet de aan wezige bevelvoerder van de brandweer, Johan Nieuwenhuijzen niet met zekerheid te zeggen. „Eén accu is helemaal wegge smolten en kan als verloren wor den beschouwd", zegt hij. Bluswerk kwam er overigens niet aan te pas. De brandweerlieden gingen de kelder in om de boel te ventileren en om te kijken of er geen verder brandgevaar was. In elk geval was de lucht die vrij was gekomen bij het incident, niet aangenaam. De brandweer advi seerde de aanwezige medewerkers van het sluiswachtershuis om de ze lucht zo min mogelijk in te ade men. Het Thools streekmuseum is opge nomen in het Nederlands museumre- gister, wat inhoudt dat het aan be paalde eisen moet voldoen. Heel veel tijd is door vrijwilligers al gestoken in het registreren van de collectie en dit gaat nog steeds door. Een ander project is het opstellen van een cala miteitenplan voor de collectie. „Wat moet je het eerst oppakken als er iets gebeurt in het museum, en hoe kom je er bij", omschreef Nieuwkoop dat. Bij het Zeeuws Museum heeft de ge meente aangeklopt om de 17e eeuw- se gildenbeker terug te krijgen die ooit in bruikleen is afgestaan door de gemeente Sint-Maartensdijk. De Meestoof wil dit kostbare object graag exposeren. Ook buigt het mu seumbestuur zich over een manier om de oude torenklok van Sint-An naland (in 1948 door notaris Bierens geschonken en in 1982 uit de toren verwijderd) op een passende en veili ge manier ergens te plaatsen. Herzie ning van de werkwijze van het be stuur is eveneens een aandachtspunt. Inmiddels beschikt het museum over een eigen website, www.de- meestoof.nl. En dan is er de uitbreiding van de gebouwen. Het museum wil graag een wagenhuis bouwen - voorna melijk uit hout, is de bedoeling - om daarin een aantal voertuigen en werktuigen uit de landbouw te ex poseren. Het bouwsel moet verrij zen op het achterterrein tussen de beide schuren in. Van de Rabobank is voor dit doel inmiddels een gift van 5000 euro ontvangen. En dan is er de wens voor een depot in de voormalige brandweerkazerne, wat samen met de gemeente gereali seerd zou moeten worden. „Zo'n depot zal aan vele eisen moeten voldoen. We hopen dat er dit jaar meer zicht op komt", aldus Nieuw koop. Hij meldde de vergadering een bijdrage van 1615 van het Maurits van Kattendijkefonds voor de aankoop van Zeeuwse sieraden. Van dat soort bijdragen moet het museum - dat draait op vrijwilli gers - het hebben. „Na 35 jaar is er onverkort de ambitie om een aan trekkelijk museum te zijn en te blijven", aldus de voorzitter. Betrek jongeren bij het museum, was de boodschap van Eef de Jon ge. Dat gebeurt onder meer al door de mogelijkheid te bieden voor kinderpartijtjes én meewerken aan een educatief programma via de stichting cultureel erfgoed Zee land, aldus Nieuwkoop. Jopie Meerman deed het idee aan de hand om ter gelegenheid het zeven de lustrum de inwoners van 35 jaar in het museum uit te nodigen. Was er in 2006 nog een nadelig sal do van 4900 euro, afgelopen jaar stond De Meestoof ruim 6200 euro in de plus. De voorzitter gaf aan dat, gezien de wensen, er voorzie ningen op peil worden gehouden voor beleidsontwikkeling en uit breiding collectie. Vorig jaar be zochten 4561 mensen het museum in Sint-Annaland, een stijging met 211 ten opzichte van 2006. Dat én een prijsverhoging zorgden voor 949 euro méér aan entreegeld. De verhoogde contributie en de dona ties van de 640 leden bracht 328 euro meer in het laatje dan in 2006. Overigens gaat het bestuur kijken hoe het aantal leden van De Meestoof verder kan groeien. Vanaf 5 april zijn twee wisselexpo sities in het museum te zien: religi eus erfgoed op Tholen en de Nor maalschool te Tholen. Over de normaalschool hield directeur Van Ruiten van het nationaal onder wijsmuseum te Rotterdam een praatje. Hij vertelde ook over zfjn museum. Daar staan oude school banken die hij 19 jaar in Sint-An naland heeft gehaald, en waarop jaarlijks 30.000 bezoekende scho lieren zitten, liet hij weten. „Dan is het fundament in ieder geval goed", grapte Meestoofbeheerder Frank Kousemaker. Zaterdag vindt ook de opening plaats van het nieuwe seizoen in het Wa tersnoodmuseum te Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland. Er is een offi ciële presentatie van de nieuwe wisselexpositie ,De tentoonstelling is weer geopend' en de film .Opgeruimd en omgespit' van Jaap Verseput. Daarna staat het Watersnoodmuseum in het teken van de vraag waar/niet waar? Elke bezoeker krijgt een vragenformulier met 10 vragen om te ont dekken wat waar is en wat niet waar in het museum. Klopt alles wat de museumbezoeker voorgeschoteld krijgt of zijn er ook zaken die eigenlijk niet kloppen of waarvan men in de loop van de tijd heeft ontdekt dat het toch eigenlijk anders is. Onder de goede antwoorden worden enkele prij zen verloot. Het watersnoodmuseum is elke middag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. De foto van Piet Kooien uit Tholen van een bruid op een galopperend paard in de branding voor Vlissin- gen is genomineerd voor de bruid- saward 2008. Onlangs vond de eer ste ronde van de jurering plaats. Er zijn vier categorieën. De foto van Kooien is een van de tien genomi neerde foto's in de categorie bruid in de spotlights. De andere catego rieën zijn bruid en bruidegom, brui degom in beeld en huwelijk en emotie. Kooien maakte de foto staande in het water van de zee ter wijl het bruidje op het paard met haar sluier in de lucht zwaait. Op de achtergrond is de boulevard van Vlissingen te zien. De bruidsfoto award is een initiatief van de Bruid Bruidegom Magazi ne en is in het leven geroepen om de professionaliteit, creativiteit en het belang van de bruidsfotografie beter onder de aandacht te brengen van toekomstige bruidsparen. De jury was onder de indruk van de vele inzendingen. Opzet van de eer ste ronde was om in elke categorie tien foto's te nomineren. De vakjury bestaat uit de voorzitters van de BFN (vereniging van beroepsfoto grafen), Colour Art Photo en de stichting DIPP (Dutch institute of professional photography). Ook be zoekers van de website van bruids foto award 2008 kunnen stemmen op de foto's in de vier categorieën. Op maandag 28 juli worden de win naars bekend gemaakt. Het is onderdeel van de renovatie van de haven in het dorp. Die is he lemaal leeggehaald voor een nieuwe herindeling, zodat er meer ligplaat sen, zo'n 50 stuks, ontstaan en er grotere plezierboten de haven kun nen bereiken. Werknemers van di verse bedrijven zijn druk bezig om de klus voor zaterdag te klaren. Want dan moet de haven weer toe gankelijk zijn voor de boten. Vanwege het slechte weer, de sneeuw rond de paasdagen, heeft het werk iets vertraging opgelopen. Daarom helpen enkele leden van de watersportvereniging van Stavenis se mee. Zo ook voorzitter Rien Hoek, hij boon gaten in de palen waar de vingerpieren aan bevestigd worden. Ze zijn een beetje zeegroen van kleur, de nieuwe pontons, en ze drij ven op zwarte onderstellen. De pa len waaraan ze bevestigd zijn, zijn ook gloednieuw. Die zijn overigens wel van hout. Ze hebben nu nog een frisse bruinrode kleur, die in de loop van de jaren zal worden ingewisseld voor begroeiing van pokken en zee wier en een zwarte aanslag. Dat is het geval bij de voorgangers, die op de kade liggen opgeslagen. Het zijn onregelmatige balken gewor den, met grote groeven en begroei ing van waterplanten. In het havenwater tast Leo Ameijde met een lange stok de bodem af. Hij plaatst een hardhouten damwand en kijkt hoever de glooiing doorloopt in het water. Waar het ondieper is, graaft zijn collega van aannemings bedrijf Damsteeg! met een kraan de havengrond af. Hij is al bijna bij de scheepshelling met zijn werk. De werknemer uit de Hoeksche Waard heeft een waterdicht pak aan Leo Ameijde uit de Hoeksche Waard waadt door het water voor het plaatsen van een houten damwand. Hij wijst zijn collega aan waar hij met zijn kraan bodem moet weggraven en draagt handschoenen. Hij heeft daardoor geen last van de kou en de constant aanhoudende miezerregen. „Zo gaat het lekker", zegt hij. „Als ze de sluisdeuren maar niet open gooien, want dan loopt het hier vol", vervolgt de jongeman. Dat zal niet gebeuren, want de gemeente heeft met het waterschap afgespro ken dat de keersluis gedurende de onderwaterwerkzaamheden dicht blijft. Normaalgesproken staat deze het hele jaar open en worden de deuren alleen gesloten bij een ex treem hoge waterstand. Aan wal trekken een paar mannen aan de dikke kabel. Ze leggen de elektriciteit aan voor onder meer de aftappunten voor de boten en de verlichting in de toiletten. Hun vrachtauto staat pal achter de kraan die in het water graaft. Het is een beetje krap op het terrein, maar de mannen werken onverstoorbaar door. Het haventje is vanaf het begin van dit jaar flink onder handen geno men. Na de verwijdering van het oude interieur is er eerst gebaggerd om de haven te verdiepen. Daarna zijn de nieuwe palen geslagen en is er begonnen met de beschoeiing, of wel het aanbrengen van de dam wand. Inmiddels zijn de nieuwe steigers gemonteerd en wordt de hand gelegd aan de laatste loodjes, zoals het bevestigen van de vinger- pieren. Daarna is het afwachten hoe de eerste stapjes van de vaarlieden op de plastic steigers bevallen. Ze moeten nog even wachten op de wa- teraftappunten en de elektriciteit, want die klus is volgens het schema pas op 15 april afgerond. Brandweerlieden inspecteren de kelder. De achterste brandweerman is bevelvoerder Johan Nieuwenhuijzen. Rechts staat Wilfred Willekens van GTI.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 14