Gemeente handhaaft opzet van de nieuwe woonwijk in Tholen Mirthe wil niet meer in bad, want douchen kost minder Uitbreiding woning veel te grootschalig Schorrekoor combineert trip met handelsmissie Nieuwe kap woning Oudelandsestraat Tholen CDA mailt naar leden Donderdag 27 maart 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De gemeente handhaaft de opzet van Stadszicht II, de nieuwe uitbreiding van Tholen. Ook komen er geen ver anderingen aan de Luchtenburgseweg. Die blijft gedeel telijk als ontsluiting voor de acht huizen langs deze weg in de nieuwe wijk bestaan, ondanks bezwaren van bewo ners J.G. Smits aan de Luchtenburgseweg en J.C.M. Geuze van de Windsingel. Dat bleek dinsdagavond in de commissie ruimte. Ze lichtten er hun bezwaren toe. Rust en ruimte Angst voor drukke Luchtenburgseweg voor deel huizen Stadszicht II Aanvaardbaar Ongeveer 120 kinderen liepen met 1200 flessen water een rondje door Tholen. De leerlingen van groep 6,7 en 8 van basisschool Eben-Haëzer hebben hiermee 4700 euro opgehaald voor de stichting Aqua for All (A4A). Deze stichting zet zich in voor drinkwater en sanitatie voor de allerarmsten. Elk kind droeg 6 liter water op zijn rug over een tocht van 6 kilometer. Hun leeftijdsgenoten in Afrika doen dit iedere dag om aan schoon drinkwater te komen. Slootwater Voederplaats Kinderen Eben-Haëzer wandelen 4700 euro bij elkaar voor water Het Schorrekoor uit Sint-Annaland organiseert van 11 tot en met 13 september een culturele trip naar Ierland in verband met het eerste lustrum. Daaraan is tevens een handelsmissie verbonden. Het bedrijfsleven uit Tholen en andere delen van de Oosterschelderegio heeft daar dinsdag mee kunnen kennismaken. Uniek Opknappen leegstaand pand, herbouw 'slachthuis Een Franse of gebroken kap komt voor op een woning met één bouwlaag, maar volgens de welstandscommissie zou zo'n kap ook op het pand aan de Oudelandsestraat 39 in Tholen kunnen komen. F.J. Bogert wil de smalle woning die al 24 jaar leeg staat opknappen en had er een tekening voor gemaakt met een schuine kap met een plat dak die bij de welstand werd besproken. Noodslachtingen Ze kregen geen steun voor hun voorstellen. Slechts RFT en ABT waren gevoelig voor de argumenten van de bezwaarmakers. Ook de fa milie P. Moerland aan de Luchten burgseweg en W. Kruidenier aan de Windsingel hadden bezwaren inge diend. Ze waren niet aanwezig om die toe te lichten. De bezwaren van de families Moer land en Geuze komen volgens b. en w. ongeveer op hetzelfde neer. De Luchtenburgseweg dient te blijven zoals hij nu is, namelijk als fiets- en wandelpad, geschikt voor bestem mingsverkeer. De aangebrachte ver anderingen moeten volgens de beide families weer worden weggehaald. Verder vinden ze dat de hele weg een groenbestemming moet krijgen in plaats van verkeerdoeleinden. De indieners van de zienswijze willen het zwaartepunt van de landschappe lijke inpassing van Stadszicht aan de westkant houden. Daarnaast zouden alle woningen in Stadszicht 11 ont sloten moeten worden binnen het ei gen plangebied. Zeker niet via de Luchtenburgseweg maar via een nieuw aan te leggen weg richting Potsweg of via de Zoekweg naar de Molenvlietsedijk. Ook zou de ge plande woningbouw aan de Luch tenburgseweg niet door moeten gaan omdat dit een 'harde afscheiding' zal worden tussen de woonwijk en het landelijk gebied. Verder pleiten ze ervoor om de toekomstige wonin gen aan de Luchtenburgseweg te draaien zodat de achtertuinen aan de Luchtenburgseweg komen te liggen. Geuze vond dat een ander ook af hangt van de woningen die in Stads zicht III worden gebouwd. Als die ook met de voorkant aan de Luch tenburgseweg komen te staan, dan ontstaat er een straat. Het maakt dan volgens Geuze niets uit of ze met de voorkant naar het landelijk gebied staan. Hij wees op een brief aan de familie Smits van b. en w. uit 2002 waarin 'afspraken bevestigd worden dat de Luchtenburgsweg en de Windsingel voor motorvoertuigen worden afgesloten.' Hij vroeg zich af wat de waarde is van de handteke ningen van b. en w. Ook Klippel vroeg daarnaar. Hij citeerde de tekst uit de brief. Maar volgens wethou der K.A. Heijboer is de aanpak niet in strijd met de brief omdat er nieu we inzichten zijn gekomen op het plan. Bovendien als de woningen worden gedraaid, dan zou het hele plan opnieuw gemaakt moeten wor den. Opmerkelijk was dat hij over Stadszicht I zei dat ze de woningen wel gekeerd hadden als het plan op nieuw gemaakt zou moeten worden. „Dat geeft een vloeiende overgang." Volgens b. en w. is er voor Stadszicht II een ontsluitingsweg voor het ver keer opgenomen. Namelijk een groot deel van de Luchtenburgseweg, maar enkel voor bestemmingsverkeer voor de woningen in de wijk, en voor fiet sers en voetgangers. Doorgaand ver keer is niet mogelijk omdat de weg ter hoogte van de oprijlaan naar de Luchtenburgseweg 1 is afgesloten voor doorgaand verkeer. Volgens b. en w. zal dit gebruik geen enkel pro bleem opleveren. Voor het landbouwverkeer zijn maatregelen genomen. Er is een pad op de kavels gelegd. B. en w. voelen er dan ook niets voor om een extra weg aan te leg gen. Niet nodig, oordelen ze omdat er al een prima ontsluiting kan wor den gemaakt naar de rotonde in de Postweg. Maar H. Nieuwenhuis (PvdA) meende dat er wel degelijk naar een andere ontsluiting wordt gezocht in het masterplan voor Tho len dat maandag aan de orde komt in de extra commissie bestuursza ken. Dat zou volgens hem veel soe laas bieden. Om het verkeer via de Zoekweg te leiden, is volgens de gemeente niet noodzakelijk en zeker niet gewenst. De Zoekweg wordt vooral gebruikt voor schoolgaande jeugd (fietsers). De Luchtenburgseweg is volgens b. en w. heel goed geschikt om Stads zicht II te ontsluiten. Geuze vindt echter dat er daardoor een gevaarlijk verkeerspunt ontstaat op de Luchtenburgseweg, Hof van Tholen en Windsingel. „Aansluiting op Postweg en de Zoekweg is nood zakelijk." Volgens de inspreker wordt het te druk met autoverkeer van Stadszicht I en Stadszicht II, met het fietsver- keer naar de scholen en het verkeer naar Hof van Tholen waar het ge meentehuis staat. „Er is nu al file vorming." Voor een harde afscheiding tussen de wijk en het landschap hoeven de bezwaarmakers niet te vrezen. Het is volgens b. en w. heel goed moge lijk om de overgang van steen naar groen te verzachten. Dat kan door aan weerskanten van de weg groen stroken aan te brengen. De weg wordt landelijk ingericht, en er mag alleen kleinschalig worden ge bouwd in traditionele stijl. Om de Luchtenburgseweg geheel te be stemmen als groenvoorziening, gaat b. en w. te ver omdat het ook een verkeersfunctie blijft houden. En om een harde afscheiding te voor komen worden de huizen niet te hoog de goothoogte wordt op vier meter gesteld, in plaats van het ge bruikelijke zes meter. Het echtpaar Smit van de Luchten burgseweg vindt dat ze te weinig zijn betrokken bij de ontwikkeling van het nieuwe bestemmingsplan. Ze vinden dat de noodzaak om er zoveel huizen te bouwen, ontbreekt. Volgens Smits moet daar een bij zondere ontwikkeling aan ten grondslag liggen. „Altijd een eco nomische maar er is niemand in de ze zaal die deze vraag kan beant woorden." Hij trok de cijfers over de verwachte groei van Tholen sterk in twijfel en stelde vast dat huizen aan de Luchtenburgseweg niet noodzakelijk zijn en 'zelfs niet ge wenst.' Verder vinden ze dat het karakter van de Luchtenburgseweg wordt aangetast. Ze verwachten parkeer problemen. Ook zouden rust en ruimte en het landelijk gebied ge weld aan gedaan worden. Verder zouden de gedempte sloten weer open moeten worden gemaakt en de groenstroken in ere worden hersteld. Voor wat de betrokkenheid van de bewoners betreft hebben b. en w. voldoende mogelijkheden geboden om in te spreken. In april 2007 is er een inloopavond gehouden in Meul- vliet waar de bezwaarmakers ook aanwezig waren. Verder is er een aantal keren contact geweest tussen de gemeente en Smits. B. en w. be treuren het dat ze de betrokkenheid als onvoldoende hebben ervaren. De nieuwbouw in Stadszicht II is volgens b. en w. nodig. Het aantal inwoners zal naar verwachting tot 2015 met 1300 mensen groeien, een groei van vijf procent. Daar komt bij dat een groter aantal huishou dens gemiddeld steeds kleiner wor den. Vooral doordat er meer ouderen komen. De woningbehoefte is daar door groter. En stijgt relatief met 12 procent tot 2015. Volgens b. en w. betekent dat er 1185 woningen no dig zijn. Die zijn voor de eerste tien jaar nodig. Het karakter van de Luchtenburgse weg zal wel veranderen, geven b. en w. toe doordat er af en toe auto's ge parkeerd zullen worden bij bijzon dere gelegenheden. Bij de woningen wordt uitgegaan van twee parkeer plaatsen op eigen terrein. Het verstoren van de rust, ruimte en het landelijke karakter van de om geving is volgens b. en w. niet in het geding. Ze zullen blijvend tot hun recht komen. Er moest een afwe ging worden gemaakt tussen de noodzaak om uit te breiden en het behoud van de rust en ruimte. Uit de toelichting blijkt dat er aan de noordkant van de weg een strook onbebouwd blijft. Dat heeft te ma ken met de afstand ten opzichte van de aangrenzende boomgaard. Ver der wordt de grond hier gebruikt om waterpartijen te realiseren. Maar volgens Smits zal de boomgaard die eigendom is van een projectontwik kelaar binnen een aantal jaren zijn gerooid. „Als Stadszicht II klaar is dan zal het bedoelde agrarische ge bied verdwenen zijn en geschikt voor bebouwing." Hij wees er op dat het gemeentelijk beleid en het provinciale beleid voor een geleide lijke overgang is. Smits wil het plaatsen van schuttin gen en hekken in de nieuwe wijk beperken. B. en w. kunnen dat niet beloven, maar verwijzen naar het nog op te stellen beeldkwaliteits plan. Daar zal de welstandscommis sie de aanvragen aan toetsen. W. Kruidenier van de Windsingel stelt voor om het te bouwen woon zorgcomplex aan de Zoekweg in noordelijke richting te verschui ven. Kruidenier vindt dat het te dicht op het appartementencom plex aan Het Lint komt te staan, waardoor het 'een front' gaat vor men. Verder wijst hij er op dat de wijk Stadszicht I aangeprezen is als een wijk die omgeven is door groenelementen en waterpartijen. De bewoners betwijfelen of dit tot zijn recht komt. Volgens b. en w. staan de gebouwen straks ongeveer veertien meter uit elkaar. Op de strook ertussen is groen en water voorzien. De water partij die er is gegraven blijft ge handhaafd. Verbreden kan niet om dat er een rioolpersleiding ligt. Ook om er water op te kunnen vangen is er ook een waterpartij gegraven langs de Zoekweg en de Abraham Beeckmanlaan. Opschuiven in noordelijke richting wordt dan vol gens b. en w. moeilijk. Verder wijst de gemeente er op dat de afstand van de woning en het te bouwen complex ongeveer 50 meter be draagt. Daarmee willen b. en w. de argumenten van Kruidenier niet wegwuiven, maar is de afstand in de ogen van het college van b. en w. aanvaardbaar. En de goothoogte van het complex bedraagt 10 meter, in Stadszicht 1 was nog twaalf meter toegestaan. Wat betreft de verkoopbrochures wijzen b. en w. erop dat ze daar geen invloed op hebben omdat het door een projectontwikkelaar wordt ontwikkeld. B. en w. verklaren alle zienswijzen ongegrond. Juf Mariska van Deelen kwam op het idee om mee te doen aan deze landelijke actie via haar vrijwilli gerswerk voor ZOA Vluchtelingen hulp: „Daar hebben ze me gevraagd of ik deze tocht wilde organiseren." ZOA steunt de campagne Wandelen voor water van de stichting Aqua for all (A4A) en werft zodoende deel nemers voor de actie. Daarnaast zijn COS Zeeland, een centrum voor in ternationale samenwerking, de wa terschappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden, waterbedrijf Evides en de Junior Kamer bij de campagne betrokken. Deze bedrij ven verdubbelen het bedrag wat de kinderen hebben opgehaald. In to taal krijgt A4A dus 9400 euro in de pot. In het hele land hebben scholen ge hoor gegeven aan de actie en in to taal deden in Zeeland 40 basisscho len mee. Eben-Haëzer is de enige Thoolse school die meedeed. Van Deelen weet wel waarom dat zo is: „Het is een heel geregel om alles op touw te zetten. Daar gaat flink wat tijd in zitten." Alle klassen van de school hebben meegedaan met geld inzamelen. „De kinderen zijn met sponsorlijs- ten langs familie en bekenden ge gaan. De kleintjes van groep 1, 2 en 3 hadden een spaarkaart, waarop mensen een bedrag konden krassen wat ze moesten doneren. De leerlin gen van groep 4 en 5 hebben de lege flessen voor het water opgehaald. Hiervan krijgen we straks weer sta tiegeld wat ook naar het doel van de loop gaat", zegt Van Deelen. „Het wordt nog een heel gedoe om die al lemaal in te leveren", lacht ze. Een medewerker van ZOA is een week voor de wandeling op de school langs geweest om de kinderen te ver tellen over de situatie in arme landen. De kinderen leerden hoe de mensen in Afrika aan schoon water komen en hoe er daar waterzuiveringsinstalla ties worden gemaakt. De voorlichter vertelde ze dat water schaars is en dat ze zuinig moeten zijn met water. Dat hebben sommige kinderen goed in hun oren geknoopt. „Mirthe wil al een week niet meer in bad. Ze wil al leen nog maar onder de douche, want dat kost minder water", klaagt He- leen Walpot over haar 9-jarige doch ter. Het water waarmee de kinderen hun flessen hebben gevuld, kwam dan ook niet uit de kraan. „Dat zou ver spilling zijn", aldus Van Deelen. De leerkracht van groep 6 legt uit dat ze het ludiek hebben aangepakt: „Ze hebben allemaal een manier verzon nen om aan water te komen. De één heeft bijvoorbeeld water uit de sloot gebruikt en de ander weer badwater." Het lijkt wel alsof de kinderen niet genoeg water in hun rugtas hadden, want bij de start van de wandeling om twee uur 's middags, begint het zachtjes te regenen. Om de drie mi nuten vertrekken de scholieren in groepjes van acht. De laatste groepen die vertrekken, hebben felblauwe rugzakken aan hun schouders han gen. Die zijn uitgedeeld door Aqua for All. „Er waren alleen niet genoeg rugtassen, dus groep 6 loopt met hun eigen tas", legt Van Deelen uit. Die eigen tassen blijken later niet alle maal even stevig te zijn. De route start vanaf de school en gaat dan buitenom de stad over Luchten burgseweg en de Eeweg. Daarna ko men de kinderen via de Postweg weer in de bebouwde kom. De tocht eindigt bij de school. Vlak voor het einde krijgen ze koek en zopie in de tuin van Peter en Rianne van den Dotpel aan Zuid Oudaan. Hun dochter Emma uit groep 7 loopt ook mee. Peter is be stuurslid van Eben-Haëzer en zijn vrouw Rianne helpt vaak mee als vrij willigster, zoals bij deze wandeling. Onderwijsassistent Ellen Kruijsse heeft de plek gemarkeerd met een vlaggetjesslinger en een groot geel bord met de woorden voederplaats. Het is voor de wandelaars een verras sing, want ze weten van niets. Kruijsse wacht geduldig tot de kinde ren kwamen. Maar die laten langer op zich wachten dan verwacht. „Dan valt het denk ik voor ze tegen. Het zal wel zwaar zijn", denkt ze. Tegen drieën, zo'n 20 minuten later dan ge pland, komt het geluid van kinder stemmetjes om de hoek zetten. Als het eerste groepje waterdragers onder begeleiding van juf Ria Ver heul bij de 'voederplaats' arriveert, Rebekka Boekhout middentoont voor de wandeling in de hal van de Eben-Haëzerschool de inhoud van haar blauwe Aqua for All tas. Emma van den Dorpel (links) en Desiree de Groen assisteren haar. Ze hebben alledrie vier flessen die elk gevuld zijn met 1,5 liter water in hun rugtas. heeft de regen flink doorgezet. Som migen hebben hun regenjas aange trokken en hun muts opgezet. Ze kijken nog vrolijk en zetten er flink de vaart in als ze zien dat ze wat te eten en drinken krijgen. Het is drin gen geblazen bij de koek en limona- dekraam: een tuintafel aangekleed met parasol. De 11-jarige Merith Zwaai assisteert bij het uitdelen van het lekkers. Zij heeft haar beide voeten gekneusd bij een gymoefe- ning en kan niet meedoen aan de tocht. „Ik moest over een kast heen- springen, maar ik landde er midden in", verklaart ze. Klasgenoot Margr- eet Eskens, die in een rolstoel zit, helpt mee stroopwafels uitdelen. De hengels van de tas van Julia Borsboom, zijn onderweg uitge scheurd. „Ik heb twee flessen on derweg leeggegooid en ben verder gegaan met drie liter. Zwaar vond ik het niet, maar anders hield mijn tas het niet meer", zegt de kleine leer ling uit groep 6a. Ze is voorbereid op nat weer. want ze heeft een fel groene regenjas over haar kleren ge trokken en draagt rode regen laarzen aan haar voeten. Groepsgenoot Mirthe Walpot vond 6 kilo sowieso wel te zwaar, dus zij loopt de tocht met slechts drie liter op haar rug. Naast haar is Sanne van Zetten op een stoel neergeploft. Zij heeft bij aankomst gewoon nog vier flessen gevuld met anderhalve liter water in haar rugzak. „Ik vind het leuk, maar wel een beetje zwaar", zegt ze. Al snel arriveert de volgende club. Die heeft inmiddels al wat meer wa ter over zich heen gehad. Begeleid ster Karina Eerland. moeder van Je- didja. heeft de kinderen onderweg moed in gesproken. „Ik zei tegen ze dat we het voor de arme kinderen doen. Weet je wat ik als antwoord kreeg? Dat die kinderen altijd zon nig weer hebben", lacht ze hoofd schuddend. Hopelijk hebben de kin deren in arme landen beter materiaal om het water te dragen, want ook in deze groep zijn er ge scheurde tassen. Een fles in de tas van Marco van Poortvliet steekt al een eindje uit de bodem van de ny lon zak. Voor de nakomers zit het weer echt niet mee. Het gaat harder waaien en de regendruppels worden flink over hen heen gestort. Omstreeks kwart over drie is de helft van de lopers nog in het buitengebied. Op de Post weg zwoegen de laatste groepen op zo'n 200 meter afstand van elkaar. Ze lopen schuin tegen de wind in met hun zware last. De barre tocht zit er bijna op voor ze. Eén ding is zeker: ze hebben voor één keer er varen hoe het is om 6 kilometer af te leggen met 6 liter water als bagage. Hogeschool: Ierland grote kans voor Thoolse ondernemers Tien ondernemingen gaven aan de reis te willen meemaken. De ge meente Tholen, de Rabobank, de Hogeschool Zeeland, de VVV en de werkgelegenheidsinstelling Rewin steunen het koorinitiatief Acht on dernemingen waren dinsdag aanwe zig op de inloopavond die het koor had georganiseerd om directie en personeel te informeren over het doel van de promotiereis. Het Schorrekoor viert zijn eerste lustrum in Ierland vanwege de re pertoirekeuze. Daarin zit veel Ierse volksmuziek. De zangvereniging wil echter meer dan alleen een feestje bouwen. Zo ontstond het initiatief iets te doen voor de Thoolse samen leving. Het moest een actie zijn die zowel goed is voor het bedrijfsleven als voor de werkgelegenheid, voor de cultuur, en ze moest duurzaam zijn. De gemeente was, in de per soon van bedrijfscontactfunctionaris ir. H. Kieviet, direct voor het idee te porren. Daarop sloten zich de Hoge school Zeeland, de VVV, de Rabo bank en de Rewin aan. Dirigent Pierre van Broekhoven leg de contacten met Ierse culturele in stellingen, waaronder koren en or kesten. Hij zei er voor te willen zorgen dat er sprake is van een duurzame uitwisseling van Ierse muziekgezelschappen en hun muzi kale collega's op Tholen. De HZ is reeds begonnen met een onderzoek naar de bedrijfsstructuur van de Oosterschelderegio en die van de hoofdstad van Ierland, Du blin, en omgeving, vertelde HZ- woordvoerder P. Nieuwenhuize. „We onderzoeken welke bedrijfs takken en sectoren iets voor elkaar kunnen betekenen.Van dat onder zoek maken we een rapport en trek ken er conclusies uit. Aan de hand daarvan kunnen we precies aange ven welke bedrijven, van bijvoor beeld Tholen. het meeste succes hebben bij bedrijven uit Ierland. Handelscontacten worden op die manier handelscontracten", voor spelde Nieuwenhuize in zijn presen tatie. Binnen een maand moet dat onderzoek klaar zijn. De bouwsector is volgens hem nu al een van de favorieten. Daarnaast al le bedrijven die iets doen op het ge bied van waterbeheer. Wethouder van economische zaken, toerisme en recreatie F.J. Goossen noemde het tijdens de bijeenkomst uniek dat een koor een dergelijk ini tiatief neemt. Hij gaf aan dat Het Schorrekoor ervoor zorgt dat het bed je voor de deelnemers gespreid is, maar dat de ondernemers verder zelf de zaken moeten regelen. Hij vergeleek het initiatief met een eerdere bedrijvenreis naar Polen. „Dat was erg gezellig, maar leverde verder niets op. Nu staat er een door dachte organisatie achter die met hulp van de Hogeschool Zeeland tot resul taten kan leiden. Ik heb er alle ver trouwen in." Goossen onderbouwde zijn uitspra ken verder met het feit dat Ierland een sterk groeiende economie heeft waar van Thoolse ondernemingen kunnen profiteren. Voorzitter Paul Jas van het Ondernemers Overleg Tholen (OOT) vulde aan dat vooral de Nederlandse kennis op het gebied van de woning bouw de interesse heeft van de Ieren. „Nederland loopt voorop als het gaat om kennis van woningbouw." Wat betreft de organisatie van de reis, hoeven de deelnemers zich geen zor gen te maken. „Het Schorrekoor orga niseert de samenkomst tussen Ierse bedrijven en die uit de Oosterschelde regio. Evenals de vliegreis, het hotel met ontbijt en avonddiner, excursies en een Ierse avond", beloofde voorzit ter André van Ast. Voorzitter M. Onrust wees er op dat de verdient geen schoonheidsprijs." ook het huis naast het pand een Franse of mansarde kap heeft. Hij pleitte ervoor om dit ook op Bogerts pand toe te passen. Aan de voorzij de komt er een dakkapel. Die was volgens de commissie te breed gete kend. Bogert wees erop dat de be lendende panden verschillende nok- gevels hebben. Volgens Onrust was het mogelijk om aan te sluiten op de langste nok. De Franse kap heeft een knik, het onderste deel heeft een hellingshoek van 60 graden, het bo venste 30 graden. Dat betekent vol gens bouwkundig tekenaar A. Si mons die samen met Bogert de tekening toelichtte, dat het met de schuine opbouw het niet mogelijk is om met een trap boven te komen. Bogert had foto's meegenomen van woningen in Tholen waar ook schuine daken waren toegepast, compleet met dakkapellen. Volgens Bogert is er van het 'smalle pandje niks moois te maken.' „Een mansar- Maar Onrust noemde het wel histo risch verantwoord, maar volgens Bogert laat de breedte van het pand het niet toe. Volgens de voorzitter moet er naar de maten van het hele gebouw wor den gekeken. Hij stelde voor wel een schuine kant toe te passen waar bij niet per se de hellingshoek van de mansarde hoeft te worden toege past en dan de kap door te zetten over heel de ruimte. Bogert had ech ter in het platte dak lichtramen be dacht, maar dat blijft volgens On rust mogelijk door die in het dak te verwerken. Bogert gaat ook de schuur in de tuin herbouwen. Dat is volgens burgerlid L. Deurloo het oude slachthuis voor noodslachtingen. De nieuwe schuur wordt lager zodat de buren meer zonlicht krijgen in hun tuin. zei hij. De welstandscommissie kon zich onlangs niet vinden in de uitbreiding van de woning van D. Zwagemaker aan de Smithstraat 47 in Sint-An- naland. De eigenaar wil een kap op de garage plaatsen en een uitbrei ding aan de achterzijde van de woning, maar volgens de commissie is de uitbreiding te grootschalig. Volgens voorzitter M. Onrust wordt de garage door de grote kap 'opge krikt tot hoofdvorm'. Ook de uit breiding aan de achterzijde van de woning leidt volgens Onrust tot een onevenwichtig profiel. Het strookt volgens hem niet met de hoofdopzet voor een woning. Maar volgens Zwagemaker staat de woning in een hoek en is het pand vanaf de weg niet te zien. Hij zei de ruimtes nodig te hebben onder meer voor een ta feltennistafel (boven de garage) en aan de achterkant in de kamer voor een vaste kast en een orgel voor zijn zoon. Er werd ook nog gekeken naar een aanbouw naast de garage, maar daar zag Zwagemaker geen heil in. Bij het nameten van de hoogte bleek dat de uitbreiding te hoog was vol gens de regels van het bestem mingsplan. Het dak van het bijge bouw moet een meter onder het dak van het hoofdgebouw blijven. Sa men met bouwkundig tekenaar E. Hage is Zwagemaker gevraagd een nieuw tekening te maken waarbij hij geadviseerd is een 'symmetrisch profiel' te maken. Het CDA-Tholen heeft van bijna al haar leden het e-mailadres. „Dat is makkelijk voor het nieuws op de kor te termijn en voor grote verslagen", zegt voorzitter David Coppoolse. Het is tevens een eis van het Partijbureau dat leden digitaal bereikbaar zijn. Daarom is het CDA-Tholen druk aan de slag gegaan om het e-mailadres van haar circa 66 leden in haar adres senbestand op te nemen. Coppoolse: „We hebben nu van ongeveer 85 pro cent van de leden het e-mailadres. Sommige leden, zoals ouderen, heb ben geen internet en ook geen e-mail adres." Het partijbureau heeft een bo nus van 500 euro uitgereikt, omdat de Thoolse afdeling als eerste meer dan 75 procent van de digitale adressen heeft genoteerd. Het CDA geeft een voorkeur aan mailen, omdat het nieuws sneller de leden bereikt en het is papierbespa- rend. „Degene die een rapport ont vangt en het niet interesseert, zit nu niet met een groot pak papier dat hij weg moet werken. Iedereen heeft nu zelfde keuze of hij het uit wil printen of niet", aldus de voorzitter van de af deling Tholen. De leden die nog geen e-mailadres hebben, krijgen hun nieuws nog wel per post. Coppoolse: „Of we vragen iemand die wel mail heeft of die het nieuws wil printen en even bij de buurman wil afgeven." Stadszicht is volop in de belangstelling nu de Tholen beging aan weer een nieuwe uitbreiding.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 5