(f> Terrein school bijna bouwrijp Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 maart 2008 Hoofdopzet voldoet 4 CENT KORTING op benzine Ondergrondse opslag Verbouw huis Turkseweg Groot koor in concert Man bekrast auto Aarnoudse wint weer Beroep Kringloopwinkel Ophalen spullen rommelmarkt Uitbreiden woning Tuinlampen vernield Kinderen vieren Pasen Burgers scoort Serre 'losgeknipt' HHG aanvaardt 5000 euro PKN niet Het Kruis bezongen Geslacht in eigen slagerij Verkoping Bethelkerk Lezing tuin en beelden Opnieuw beroep op Gerritsen Rommelmarkt voor Roemenië Veertig paasstukjes Tweede viswedstrijd seizoen Bestraten Schoolstraat Paasstukje Voorjaarsverschieting Zes kilo vis Wijziging kerkdienst Stallen onder één dak Landelijke fair Auto botst tegen boom Bouw garage Auto in brand Agenda Jantje Beton en Reuma Kinderbingo Viswedstrijd Tholen Het aangepaste plan voor de nieuwe woning van A.W. Nieuwenhuize aan Het Lint is voor de welstandscom missie aanvaardbaar. De hoofdopzet voldoet nu aan de redelijke eisen van welstand, zo bleek onlangs toen Nieuwenhuize samen met G. Krijger de tekening besprak. Wel stelde voorzitter M. Onrust voor om de goot te laten zakken tot aan de bo venzijde van het raam, zodanig dat het dak gaat oversteken. Volgens Onrust past dat meer in de stijl van de jaren dertig die ook dit huis in de wijk beoogt. Ook de plaats van de schoorsteen is gewij zigd. Die komt hoger in de het dak- vlak te staan. Op advies van de com missie is het bijgebouw met kantoor naar achteren geplaatst. Daardoor is het wel wat kleiner geworden. On rust stelde voor het kantoor verder naar achteren uit te bouwen om meer ruimte te creëren. Dan zouden er ook een paar ramen in geplaatst kunnen worden voor meer licht in de ruimte. De voordeur is in de nieuwe opzet verplaatst naar de zijgevel. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels ot ainniles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze genist. We zijn u graag van dienst. Advertentie LM. Voor de aanleg van een ondergrond se opslag van vuilnis bij de nieuw bouw van Ten Anker stelt de ge meente 20.000 euro beschikbaar. Dat komt uit het reservepotje voor stedelijke vernieuwing. Aan de Turkseweg 2 kan P. Bogert de woning en de schuur verbouwen. De welstandscommissie gaf er on langs groen licht voor. Het gaat om het renoveren van de woning, de schuur ernaast wordt omgebouwd tot woongedeelte. De schuur krijgt een gepotdekselde gevel met zwarte planken. De kanteldeur wordt ver vangen door een raamkozijn. De 'oude mendeuren' komen terug als vaststaande open deuren. In de Kon. Julianastraat 129 kan J.G. Koetsveld de voorgevel van zijn ga rage veranderen. Er komt een kozijn met ramen in. Mission Music Concerten organi seert zaterdag 12 april een grote koor- en samenzangavond in de Her vormde kerk in Tholen. Het man nenkoor de Urker zangers onder lei ding van Jacob Schenk werkt mee en het christelijk gemengd Eilanden koor en jongerenkoor Matthanja on der leiding van Peter Wildeman zin gen als één groot samengesteld koor. Op orgel en piano spelen Joost van Belzen, Peter Wildeman en Jacob Schenk. Deze laatste verzorgt de so lo. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Oostdijk in Tholen. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk gaat open om 19.15 uur. Het doel van dit concert is het werk van de stichting In de rechte straat. Een 60-jarige Tholenaar is 's mor genvroeg om kwart voor zeven door de politie aangehouden in zijn wo ning. De man wordt ervan verdacht tussen eind vorig jaar en maart dit jaar zes keer een bestelbus te hebben bekrast. Het ging steeds om dezelfde bus die tijdens de vernielingen stond geparkeerd aan de Eendrachtsweg in Tholen. Uit onderzoek bleek dat de 60-jarige man de dader was. Hij is verhoord op het politiebureau, waar hij bekende dat hij alle bekrassingen had gepleegd. Anita Aarnoudse heeft de tweede wedstrijd op rij gewonnen met kla verjassen. Bij de wedstrijd van kla- verjasclub Stad Tholen haalde ze 5333 punten, ruim 50 punten meer dan haar vorige overwinning. Moni que Kijzers haalde de tweede plek met 5181 punten. Han Visser werd met een score van 4938 punten der de, gevolgd door de winnares van twee wedstrijden terug: Marie Ver- kerke met 4923 punten. Nelly Best man werd vijfde met 4779 punten. De Hervormde Gemeente Tholen heeft het voornemen om een beroep uit te brengen op ds. G. Wassink- maat uit Hoevelaken. De 53-jarige predikant was eerder werkzaam in Westbroek en Oene. Hij staat 14 jaar in Hoevelaken. Ds. C. de Jongste van de Gerefor meerde Gemeente Tholen heeft be dankt voor het beroep dat hij ontving van de Gereformeerde Ge meente in Nieuwdorp. De kringloopwinkel Tholen is zater dag van 9.30 uur tot 15.30 uur geo pend. Er worden naast spullen voor het interieur, onder andere servie zen. schilderijen, speelgoed, kinder wagens, koffers en lampen verkocht. Daarnaast vindt er deze dag tot 12 uur een beurs voor tweedehands zo merkleding plaats. Alle goederen worden te koop aangeboden vanuit de hal van de Timpa aan de Watt- straat 1 (Industrieterrein Slacht- veld). Vrijwilligers van scouting Heene- trecht en Stichting Christelijk Jeugd werk Tholen komen op zaterdag 5 april vanaf 9.30 uur langs de deuren om spullen op te halen voor de rom melmarkt. De rommelmarkt zal dit jaar overigens niet op Koninginne dag gehouden worden, maar op za terdag 17 mei. Allerlei bruikbare ar tikelen zoals boeken, serviesgoed, (tuin)gereedschap, elektrische appa raten, keukengerei, meubilair, speel goed en allerlei andere dingen zijn welkom. Grote artikelen zoals bank stellen en wandmeubels, maar ook dekens, kleding en matrassen, wor den niet meegenomen. De vrijwilli gers geven er de voorkeur aan als de spullen alvast worden buitengezet. De spullen kunnen ook worden in geleverd op 19 april en 3 mei tussen 10 uur en 12 uur aan de Leguitsedijk 7 in Oud-Vossemeer. Oud- Vossemeer Aan de J.F. Kennedy straat 5 kan S.C.B.M. van Raaij zijn woning uit breiden. Een gedeelte van het huis wordt afgebroken, herbouwd en ver groot. Er komt ook een tuinhuis met kapje. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord. Aan de Bo- neblokstraat 5 gaat W. Aarnoudse de voorgevel van zijn woning wijzigen. Ook wordt het huis uitgebreid en de bijkeuken en de berging vernieuwd. ln de voortuin van een woning aan de Doornickstraat hebben onbeken den zondag vier lampen vernield. Dat moet gebeurd zijn tussen vier uur 's middags en een uur of tien 's avonds, toen de bewoners niet thuis waren. Van de vier lampen is er één verdwenen, een tweede is terugge vonden in een nabijgelegen sloot en twee zijn er vernield. Enkele jaren geleden zijn uit dezelfde tuin ook al twee beelden meegenomen. Op de Sint Anthoniusschool hebben de kinderen een paasviering gehou den. Het team van de Sint Anthoni usschool organiseerde verschillende paasactiviteiten. Ze werden gehol pen door stagiaires en diverse ou ders. De kinderen moesten buiten di versen gekleurde paaseieren zoeken. In de klaslokalen werden gekookte eieren mooi versierd. De eieren ver anderden in leuke, vrolijke, kleurrij ke gezichtjes met glitters en vlecht jes. Eierkoekjes werden paashaasjes met snorharen van dropveters, ogen van smarties en flaporen van eetpa- pier. Een wc-rolletje veranderde in een witte kip. Verder werden er nog paasspelletjes gespeeld. 's Middags was er een paaslunch. Verschillende ouders hadden iets lekkers gemaakt voor de klas van hun kind. Per klas was het zeer af wisselend, van paasbroodjes, appel flapjes en soep tot pannenkoekjes. Toen al het lekkers op was, konden de kinderen nog naar een film kijken over een rode haan. Na de film mochten de kinderen een uur eerder naar huis, om van een lang paas weekend te genieten. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers werd een inhaalronde gespeeld. Hierin speel de Cees Burgers de kortste partij in 17 beurten en het hoogste gemiddel de met 3,118. De hoogste serie werd met 16 caramboles gemaakt door Nico Rooijakkers. De uitslagen: A. Hommel-C. Bur gers 4,390-10: A. Deurloo-N. Rooij akkers 10-9,333; J. de Koning-N. Rooijakkers 10-5,5; P. Goossens-K. Hommel 6,667-10; P. de Leeuw-P. Goossens 8-10. Aan 's Gravenkreek 42 kan L.C.W. Vroegop een serre bouwen. De wel standscommissie ging er onlangs mee akkoord. Wel werd de aanbouw van het huis 'losgeknipt' door een smal raam aan te brengen. Aan de Burg. Baasstraat 2 wordt de garage deur vervangen door een nieuw pui. Het plan van J.C. Goedegebuure werd onlangs door de welstands commissie goedgekeurd. Aan de Cu- reestraat 13 kan G.A. Dekker zijn schuurtje veranderen. Er komt een puntdak op. Op het chaletpark aan de Nieuw- landseweg 202 kan C. Hermans- Blokhuizen een berging plaatsen. Het gaat om een standaard berging. De welstandscommissie was er niet enthousiast over. Maar omdat er al meer van dergelijke bergingen staan en er geen hoge eisen gesteld kun nen worden aan recreatieparken, ging de commissie 'gelet op de situ atie' akkoord. De Hersteld Hervormde Gemeente aanvaardt de 5000 euro niet die ze van de plaatselijke Hervormde Ge meente (PKN) zou krijgen. Deze fi nanciële handreiking zou op grond van kerkordelijke bepalingen wor den gedaan na overleg met de Com missie van Bijzondere Zorg (CBZ), die problemen na de scheuring in mei 2004 probeert op te lossen. Het tegoed dat de HHG van de kerkrent- meesters van de PKN had, viel weg tegen de huur die nog betaald moest worden voor het medegebruik van het kerkgebouw na mei 2004. Van de diaconie kreeg de HHG echter nog 5000 euro. De kleine synode van de PKN keurde de financiële regeling goed, waarna de HHG 30 dagen de tijd had om bezwaar te maken. Hier van is echter geen gebruik gemaakt. In een verklaring laat scriba H. de Ruiter namens de kerkenraad van de HHG weten de voorziening niet te zullen aanvaarden. „Het zal moge lijk niet bevreemden dat wij ons op meerdere punten van de bepalingen, de overwegingen en de berekening die aan de voorziening ten grondslag liggen, niet kunnen vinden. Voor wat betreft de bepalingen en de overwe gingen heeft dat voornamelijk be trekking op de formulering. Als het gaat over de berekening, hebben on ze bezwaren vooral betrekking op de vermeende vordering, zoals die on der de overwegingen ten aanzien van een voorziening (punt 9 in de voorziening) op formule is gebracht. Wij zijn van oordeel dat het niet zui ver zou zijn het door de CBZ aan onze diaconie ter beschikking ge stelde bedrag van 5000 euro te aan vaarden, terwijl we het met de over wegingen en de berekening die aan dit resultaat ten grondslag liggen, niet eens zijn. Om die reden hebben wij besloten van het ter beschikking gestelde bedrag van 5000 euro af te zien. Voorts hebben wij afgezien van de mogelijkheid tegen het besluit waarin de voorziening is vervat, be zwaar in te dienen", aldus de verkla ring van diaken De Ruiter namens de kerkenraad van de HHG. De ledenontvlechting wordt nu ook geregeld. De meeste bezwaarden wilden hun lidmaatschap van de PKN, waarvan ze automatisch lid geworden waren door de fusie van de Nederlandse Hervormde Kerk, niet opzeggen. In de praktijk was de sitiatie al lang anders en zeker sinds de opening van de eigen Bethelkerk aan de F.M. Boogaardweg is er spra ke van twee gescheiden kerken. Nu is financieel en juridisch ook alles afgewerkt, waarmee dit hoofdstuk in de plaatselijke kerkgeschiedenis ge sloten is. VZOS herhaalde zaterdagavond in de hervormde kerk een oude paascantante. Het Kruis van G. Jellesma naar een gedicht van Isaac da Costa. Nu echter in een andere bezetting en onder een nieuwe dirigent. Kees Quist. Ook met een nieuwe soliste Carmen Geluk en een krachtige mannen partij, die 'Het is volbracht' met overtuiging zong. Het christelijk gemengd koor is duidelijk sterker geworden met een vollere bezet ting. Wat aantal betreft, domineert mannenkoor DEV nog altijd. On der leiding van dirigent Koos v.d. Slikke werd o.a. het korte, maar krachtige O liefde Gods gezongen. Het wat uitgedunde kinderkoor So li Deo Gloria o.I.v. Heieen Troost werkte ook mee aan deze paas- zangavond. Het inmiddels 14 leden tellende The Young Voices o.I.v. Mario Riedijk bleek versterkt met enkele jonge stemmen en extra be geleider Mark Westdorp op gitaar, maar het jongerenkoor blijft moei te houden om volume te krijgen. Organist Leen Heijboer, pianiste Jannine Zwalua, Cris Krijger (key board), alsmede Leona Heijboer, Marinda Hoek en Jacoline Troost op dwarsfluit, leverden een muzi kale bijdrage. De meditatie werd verzorgd door ds. P.C. Hoek. Tus- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Dunne lende/Entrecöte 500gr 6,25 Speklappen zzw/gekr. 500 gr 2,75 Kippenbouten 1 kg 2,951 Gebraden gehaktballen 4+1 GRATIS! I Malse Bieflappen 500gr 6,25 Varkensschnitzelsdiv. 500gr 4,25 Bami/nasi vlees 500 gr 3,25 I Roerbakreepjes div. 500 gr 4,25 I I I I I I Gegrilde rosbief 100 gram 1,50 Bacon 100 gram 1,30 Jong belegen kaas 150 gram 1,30 Ei-beenham salade 100 gram 1,00 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 46 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. sen de koren in was er steeds sa menzang. Met 'U zij de glorie, op gestane Heer' werd het program ma besloten. Gezien de lege plaatsen was de belangstelling minder dan voorgaande keren. De activiteitencommissie van de Bethelkerk houdt op woensdag 2 april een kleine verkoping voor het bouwfonds. Er worden artikelen te koop aangeboden door diverse be drijven. De verkoping vindt van 15 uur tot 21 uur plaats in de zaal van de Bethelkerk. De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen.Vrouwen van Nu, hebben in de Wellevaete een bijeenkomst gehouden. Me vrouw Toering uit Wemeldinge hield voor de 22 aanwezige leden een lezing over de Vier Seizoenen Tuinen. Mevrouw Toering heeft sa men met haar man de tuin zelf ont worpen. Ze nam de leden aan de hand door de vier jaargetijden. Na elk seizoen las ze een bijpassend gedicht. De groei- en bloeiwijzen kregen speciale aandacht als ook de snoeimethodiek. Tevens werden en kele dia's getoond van de tuinen die rond de paasdagen besneeuwd wa ren. Een collega, mevrouw N. Lepoeter, die workshops geeft over Paverpol beelden, had vier dergelijke beelden meegenomen en gaf een indruk van haar hobby. Paverpol beelden zijn gemaakt van klei en stoffen. De volgende bijeenkomst is op 15 april en de provinciale ledenverga dering is op 17 april in De Vroone in Kapelle. Maandag 31 maart wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Stavenisse Ds. G. Gerritsen van de Oud Gere formeerde Gemeente heeft opnieuw een beroep ontvangen. Dit keer van de gemeente uit Ermelo. Eerder ont ving hij een beroep van de kerkelij ke gemeenschap uit het Utrechtse Achterberg. Dinsdag 1 april wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De jaarlijkse rommelmarkt van de hervormde gemeente Rehoboth vindt plaats op zaterdag 12 april. De rommelmarkt vindt van 10 uur tot 15 uur plaats in en rond de loods van de familie Wielaard aan de Wouthoekweg 5 in Sint-Maartens dijk. De opbrengst is wederom be stemd voor de Roemeense partner gemeente Székelykèl. De verkoop van oude spullen is op deze markt de hoofdactiviteit, maar dit jaar zijn er naast tweedehands boeken ook goede en nog bruikbare spullen te koop. Tevens zijn er prij zen te winnen bij het enveloppen trekken. Het assortiment kan worden aange vuld op 10 en 11 april tussen 18.30 en 20.30 uur. De commissieleden zijn dan aanwezig in de loods van de familie Wielaard om de spullen in ontvangst te nemen. De spullen kunnen ook thuis worden opge haald. Daarvoor kunnen mensen tussen 18 uur en 19 uur telefonisch contact opnemen met Rinus van Oudenaarde 0166-663724, Wil Stolk 0166-663511 of Adrie Wie laard 0166-662777. Net als voorgaande jaren overhan digt een delegatie van de commissie de opbrengst van de rommelmarkt rechtstreeks aan de contactpersoon in de partnergemeente. De plattelandsvrouwen hebben een doe-avond gehad die gericht was op Pasen. Ze hebben een bloemstukje gemaakt met voorjaarsbloemen, ei eren en paashaasjes. Het bestuur had de dames verzocht zelf een schaal naar keuze mee te brengen en ook voor het groen moesten de vrouwen zelf zorgen. Rie Geluk en Lini v.d. Werf hadden vast wat scha len gevuld in verschillende vormen en maten als voorbeeld. Bijna veer tig dames kwamen met net zoveel verschillende creaties op de prop pen. Sandra Dobbelaar van Stich ting Landsbeheer Zeeland kcfmt op de volgende avond, op woensdag 23 april, een lezing geven. De sportvissers van De Oosterschel- devissers hebben alweer hun tweede wedstrijd sinds de start van het sei zoen gevist. Er deden 44 deelne mers mee. Eddy op den Brouw heeft gewonnen. 2. P. Polderman; 3. Maurits Keur; 4. J. Boogaard; 5. M. Maasland; 6. Ben Polderman; 7. M. v. Houdt; 8. mevr. L. v.d. Velde; 9. Wilco Keur; 10. Fr. Boom. Bij de junioren won J. van Dommelen. J. Priem werd tweede. Scherpenisse Aannemersbedrijf gebroeders Moerland uit Sint-Annaland gaat voor 71.200 euro de Schoolstraat herbestraten. Moerland was de laag ste inschrijver bij de gemeente voor het werk. De gebroeders J. en P. Oomen uit Sprundel wilden het werk doen voor 74.000 euro. De Groot en Schagen uit Sliedrecht voor 82.900 euro en Moerland en Dost uit Steenbergen voor 93.000 euro. Het gaat om het vervangen van de straatstenen. Ook de stoepjes aan weerszijden worden vernieuwd. De plattelandsvrouwen hebben in het Holland Huis een paasstukje gemaakt, onder leiding van Lenie Vermaas en Betsy Bijnagte. Na een paar uur gezellig bezig zijn, kwamen de mooiste stukjes te voorschijn. Aan het eind van deze gezellige doe-avond bedankte de voorzitter Lenie en Betsy voor hun duidelijke uitleg en overhan digde hen hiervoor een attentie. De voorzitter wenste iedereen prettige paasdagen en vertelde dat de volgende bijeenkomst op 14 april een tochtje naar de Kram mersluizen is. Tien schutters van schuttersvereni ging Cloveniersgilde hebben deel genomen aan de jaarlijkse voor jaarsverschieting. Er werd geschoten op standaard doelen. De bedoeling was om zo ver mogelijk boven het eigen gemiddel de te schieten. Er werden deze keer geen 30 maar 33 pijlen geschoten. Aan het eind van de wedstrijd moest iedere schutter door het gooi en van een dobbelsteen bepalen welke beurt er kwam te vervallen. Dick van Gijlswijk had hierbij het meeste geluk, want hij won. Uit slag: 1. Dick van Gijlswijk +0,64 p.; 2. Conja van der Gouwe +0,13 p.; 3. Joan van Dijke +0,06 p.; 4. Peter van der Gouwe -0,03 p.; 4. Maurice de Guyteneare -0,03 p.; 6. André van Dijke -0,07 p.; 7. Frans Nieu- wenburg -0,15 p.; 8. Kees Jansens -0,45 p.; 9. Robin Verwoerd -0,83 p.; 10. Roy Nieuwenburg -3,74 p. De leden van hengelsportclub De Zeebaars hebben de eerste beker wedstrijd van het seizoen 2008 ge vist aan de Goerishoeksedijk. Met 43 deelnemers werd bijna 6 kilo gram vis gevangen. M.Westdorp werd eerste met 1550 punten, gevolgd door J. den Engels man met 800 punten. 3. A. van Moort 505 p.; 4. L. Poot 430 p.; 5. C. de Graaf 375 p.; 6. D.Westdorp 371 p.;7. J. van Tiggele 360 p.; 8. H. Dijke 335 p.; 9. mevr. T. van As-de Jonge 270 p.; 10. Jaap Kodde 245 p.; 11. W. van As 230 p.; 12. M. Mosselman 210 pt. Vanwege de verbouwing aan de kerk van de Gereformeerde Ge meente, worden vanaf 3 april de kerkdiensten gehouden in de Maar tenskerk in Sint-Maartensdijk. De tijden van de diensten van de Gere formeerde Gemeente zijn aange past. In plaats van drie, worden er twee diensten op zondag gehouden om 11 uur en 18.30 uur. Poortvliet Aan de Priestermeetweg 7 gaat J. van Hal één grote stal bouwen in plaats van twee kleinere. De wel standscommissie ging onlangs ak koord met de gewijzigde opzet. Het gaat om een oppervlakte van onge veer 100 bij 35 meter. En voor de uitbreiding van zijn kas sen met 124 vierkante meter aan de Randweg 3 diende J.G.P. Franken een gewijzigd plan in. De goot- hoogte wordt nu 5,5 meter. In het eerste plan was dat 4 meter. Die aanvraag voor een bouwvergunning dateerde uit 2000. Aan de Hogeweg 27 gaat S.J. Feleus zijn woning vergroten. Aan de achterzijde komen er dakkapel len op de woning. Ze hebben op ad vies van de commissie een andere verdeling gekregen. Aan de Deestraat 11 gaat C. Zucke- man Bileski zijn woning uitbreiden. De welstandscommissie had voor gesteld om de Franse kap helemaal door te trekken, maar dat is niet in het definitieve plan opgenomen. De Zeeuwse Tuinkamers houdt op zaterdag 3 mei van 10 tot 17 uur een landelijke fair aan de Hogeweg. Momenteel zijn er 28 standhouders ingeschreven. De organisatie zoekt meer mensen die hun hobby 's of werk kunnen to nen of verkopen. Aan Onder de Linden in Sint-Maartensdijk wordt riolering aangelegd voor de nieuwbouw. Aannemersbedrijf Jaartsveld uit Kapelle is begonnen met het bouwrijp maken van het terrein van het Markiezaat college in Sint-Maartensdijk. Er worden straten aangelegd op het terrein tussen de Onder de Linden en de Prins Coastantijnlaan (de nieuwe naam voor een deel van de Parallelweg) voor de nieuwbouw die hier moet verrijzen. Onder de straten wordt ook riolering aangebracht In het plan komen 19 woningen, vrijstaande maar ook een aantal twee-onder-eenkapwoningen. Op zaterdag 12 april houdt de makelaar weer een informatiedag, in de oude bibliotheek aan de Markt. Predikbeurten Zondag 30 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Donken, Meerkerk. 18.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Stoel, Spijk. 18.30 u. ds. Van der Ziel, Poede- roijen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van de Heuvel, Oud- Beijerland. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn. R.K.-KERK zo 11 u. Woord-, gebeds- en com munieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. vr 28/3 14 u. ds. Mallan (huw. bev.). zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van den Beukei, Rid derkerk. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Post, Putten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 2/4 19.30 u. ds. A. Schultink (H.D. en openbare belijdenis). STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Wüllschleger, Middelburg. 18 u. ds. Molenaar, Papendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Verheul, Wou denberg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. Bouman, Alphen a/d Rijn. 14.30 u. ds. Broere (intrede ds. Reehorst), Haestinge. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 1/4 19.30 u. ds. Reinders, Hars kamp. GEREF. GEM. IN NED. vr 28/3 14.30 ds. Schultink (huw. bevest.). 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding, Waarder. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. do 3/4 19.30 u. ds. Pater, Opheus- den. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 3/4 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Lassche, Ouddorp. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zanden, Oost Souburg. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kwint, Sirjansland. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 2/4 19.30 u. ds. Silfhout, Capel- le a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. Een 37-jarige man uit de gemeente Tholen werd dinsdagmorgen onwel in zijn auto. Hij reed over de Post weg en raakte rond tien voor zeven van de weg. Hij kwam met de ach terkant van zijn auto tot stilstand te gen een boom. De man is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Hij klaagde over pijn op de borst en in het ziekenhuis bleek dat hij een ingeklapte long en ge broken ribben had. De auto is weg gesleept door een takelbedrijf. Sint-Philipsland Aan de Mosselkreekstraat 50 kan W.J. Verhage een garage en berging bouwen. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord. Het moet wel gebeuren in een donkere dekkende kleur. De auto van een bewoonster van de Langeweg in Anna Jacobapolder is dinsdagavond in brand gevlogen. De vrouw hoorde rond half twaalf een knal en zag dat haar wagen in brand stond. Dankzij de snelle reac tie van een buurman werd voorko men dat de auto uitbrandde. Toen de gealarmeerde brandweer arriveerde, Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 maart t/m vrijdag 4 april donderdag 27 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 28 29 30 31 1 2 3 4 6.32 -18.45 7.02 -19.15 7.37 -19.52 9.22 -21.47 10.42 -23.17 12.32 - 1.02 -13.52 2.15 - 14.42 3.05 -15.32 za 29/3 22.49 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 27 mrt. Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 19.30 u. 29 mrt. Kringloopwinkel en tweede hands kleding, Timpa, Wattstr. 19.30 u. 31 mrt. Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 21 u. 3 apr. Dia's Trans-Siberië express, Chr. ouderenver., Wingerd, 14.30 u. 12 apr. Koor- en samenzangavond, Mission Music Concerten, Herv. kerk, 20 u. OUD-VOSSEMEER 29 mrt. Verkoop tweedehands kle ding, verenigingsgebouw Ring, 9 u. SINT-ANNALAND 2 apr. Verkoping, activiteitencommis sie Bethelkerk, Bethelkerk, 15 u. STAVENISSE 29 mrt. Verkoping Adullam, Reho- bothschool, 10 u. SINT-MAARTENSDUK 31 mrt. Vergadering jongerenraad, Haestinge, 19.30 u. 12 apr. Rommelmarkt, Herv. Ge meente Rehoboth, loods Wouthoek weg 5, 10 u. 18 apr. Musical I love Mama Mia, Haestinge, 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 9 apr. Kinderbingo, werkgr. Dorp AJP, Dorpsh. Anna Jacobapolder, 13.30u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 10.000 BC - do 18.45 en 21 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 18.45 en 21u, ma, di en wo 20 u. 4 maanden, 3 weken, 2 da gen - di 20.30 u. Alibi - do, vr en za 18.45 u., zo 21 u., di en wo 20 u. Al- vin and the chipmunks (Nederlands talig) - za, zo en wo 13.45 u. Bin Jip - zo 19 u., ma 20.30 u. De Spider- wick kronieken (Nederlandstalig) -za, zo en wo 13.45 en 16 u. Horton hears a who! (Nederlandstalig) - vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. Samson en Gert. Hotel op stelten - za 13.45 en 16 u., zo 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Step up 2 - do 18.45 u., vr 21.15 u., za 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 18.45 u., ma 20 u„ di en wo 20 u. The kite runner - do 20.30 u., vr, za en zo 20.45 u. Zomerhitte - do 18.45 en 21 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u„ zo 16, 18.45 en 21 u., ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. De collectanten van scouting Hee- netrecht in Sint-Annaland en Tho len hebben onlangs gecollecteerd voor Jantje Beton, de stichting die opkomt voor de speelkansen van kinderen in Nederland. Dat heeft een opbrengst van 757 euro in Tho len en 386 euro in Sint-Annaland opgeleverd. De collecte voor het Reumafonds heeft in Poortvliet 665,81 euro en in Tholen 2246,60 euro opgebracht. was het vuur al geblust. De politie probeert via een buurtonderzoek de toedracht te achterhalen. De Werkgroep Dorp Anna Jacoba polder organiseert op 9 april een kinderbingo. De bingo vindt 's mid dags van half twee tot half vier plaats in het dorpshuis. Belangstel lenden kunnen zich voor 2 april aanmelden bij Jolanda van Alphen via telefoonnummer 0167-572450. Bram Noorthoek heeft 248 centime ter vis gevangen bij een viswed strijd van De Makreel. Dat is bijna het dubbele van de vangst van Leo van Sas, die als tweede eindigde met 139 centimeter. In totaal werd er 12,38 meter vis gevangen. 3. Pieter Verwijs 117 cm; 4. Jan Verwijs 102 cm; 5. Wim Faasse 78 cm.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2