Sint-Annaland staat in het rijtje van Antibes, Palma en Moskou Garage Van Vossen in 2010 naar Veiling weg Gemeente pakt hondenpoep aan door controleur op pad te sturen Brugklassers zijn dit jaar ook kunstenaar Jachtmakelaar De Valk Zeeland opent vestiging Koelhuisweg Opruimen wordt verplicht voor heel de bebouwde kom Eric Goossen na zeven maanden weer vooraan Mijlpaal voor werkgroep SP Verkoping Adullam in Stavenisse EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Sint-Annaland staat met de opening van de internationa lejachtmakelaar De Valk in hetzelfde rijtje als Antihes in Zuid-Frankrijk, het Spaanse Palma en de Russische hoofdstad Moskou. Wethouder van recreatie Eric Goos- sen deed het zaterdagmiddag goed de officiële opening te mogen verrichten van een bedrijf dat de watersport functie van de gemeente Tholen aanzienlijk versterkt. Hij vertelde dat de gemeente er alles aan doet om een kleine 1000 van de totaal 2900 ligplaatsen die de provin cie Zeeland nog in de markt heeft, op Tholen te realise ren. De Valk telt aan de Koelhuisweg in Sint-Annaland 7 medewerkers en wil 70 gebruikte zeil- en motorboten in de verkoop brengen. Donderdag 27 maart 2008 Nieuwe stap Al-locatie Woonpark Landelijke speler Glorieuze start 11 Jachthaven bij Bergsediepsluis Nog steeds geen akkoord met Cl000 Gunter De gemeente gaat voor 500 uur per jaar een ambtenaar aanstellen in de strijd tegen de overlast door honden poep. Daarnaast komen er vijftig speciale vuilnisbakken voor uitwerpselen van de honden. B. en w. gaan gebie den aanwijzen waar het verplicht is een schepje en een zakje bij zich te hebben om hondenpoep op te ruimen. Er komt een opruimplicht binnen de gehele bebouwde kom. Overvol gebied Verscherpen Wethouder Eric Goossen (tweede van links) bracht bij de officiële opening van De Valk Zeeland een toast uit met de directeuren Willem (links) en Mattijs van Baaien. Tweede van rechts Ger Bayens, die de Sinl-Anmdandse vestiging leidt en naast hem de initiatiefnemer van de watersportboulevard Bert Busman. Zoals een huizenmakelaar wonin gen verkoopt, zo is in de water sportbranche de jachtmakelaar be kend en De Valk is in die sector internationaal een begrip. In Ne derland zijn er vestigingen in Loosdrecht, Hindeloopen, Monnic- kendam en Sneek. Sinds zaterdag is daar Sint-Annaland bij met voor lopig 45 boten waarvan 15 in het water, maar dat moeten er 70 wor den. En naast zeiljachten wil De Valk hier ook met motorboten be ginnen. Het bedrijf zit al meer dan 20 jaar in Zeeland, maar in Brui nisse waren de mogelijkheden te beperkt. De Valk keek rond naar -mogelijkheden en vestigingsleider Ger Bayens herinnerde zich daarbij een bezoek aan Bert Busman in Sint-Annaland, vijf jaar geleden. Hij liet toen een tekening zien met een enorme kade, een botenlift van 80 ton en drie loodsen aan de Koel huisweg. Dat is iets voor De Valk, zei Busman enthousiast, maar Ger Bayens zag alleen een wijds land schap en kon zich nog niet voor stellen dat de plannen van Bert Busman werkelijkheid zouden worden. „We wisten wel wat we wilden: een goed bereikbaar bedrijf, zowel over water als over de weg. Veel ruimte ook in verband met uitbrei dingsmogelijkheden en de aanwe zigheid van een jachtwerf, timmer man, schilder restaurant, e.d. om ons heen. De Valk wil immers vol ledige dienstverlening op water- sportgebied kunnen bieden." Ger Bayens herinnerde zich die ontmoeting toen hij twee jaar gele den heel serieus aan verplaatsing van De Valk Zeeland ging denken. „We kwamen op Tholen terecht en begonnen gesprekken met Bert Busman. Dat was niet direct rond. We zijn zelfs nog een keer boos uit elkaar gegaan, maar na een jaar en drie maanden kwamen we toch tot een akkoord. En waar het elders 15-20 jaar duurt voordat je een plan kunt uitvoeren, verliep het hier veel sneller. Ook de verhuizing vanuit Bruinisse verliep soepel. De boten werden daar te water gelaten en naar Sint-Annaland gevaren, waar ze met de botenlift van Bert Busman weer op het droge kwa men. In vier dagen was de hele bootoperatie gedaan. De kantoren werden in twee dagen verhuisd. Nog niet alles is klaar, maar we zijn al zo trots als een pauw met deze mooie verkoopfaciliteit rond om ons eigen steiger. Een nieuwe stap wordt hier de verkoop van mo torboten. Vroeger schaamde zich een zeiler daarvoor, maar we gaan het in Sint-Annaland allebei doen", zei Ger Bayens. Op zijn beurt maakte Bert Busman duidelijk, dat de verhuizing van De Valk een proces van een jarenlang contact is. „Zeven jaar geleden sprak ik Ger op de Hiswa, maar toen sprak hij nog een beetje deni grerend over Sint-Annekensland. Wij gaan niet zomaar weg in Brui nisse, liet hij erop volgen, maar ik zag de beperkingen in Bru, terwijl een makelaar voor steeds groter wordende schepen meer ruimte no dig heeft. Ik had voor mijn plannen voor een watersportgebonden be drijvencentrum in Sint-Annaland sterke spelers nodig zoals De Valk. Twee jaar geleden kwam er een te lefoontje van Ger dat hij interesse had, maar er waren nog diverse an dere vestigingsmogelijkheden, voegde hij eraan toe. Ik dacht, dat het niet zou gaan lukken, maar na het nodige wikken en wegen was ik bijzonder blij dat De Valk ja zei. Dit bedrijf is een absolute aanvul ling voor de al aanwezige water sportfaciliteiten. We kunnen elkaar hier de bal toespelen", zei Bus man. Hij overhandigde de drie ma kelaars, twee secretaresses en de technicus van De Valk een wijnat tentie ter gelegenheid van deze nieuwe start. Zat Bert Busman nog lange tijd in spanning of Sint-Annaland het wel zou worden, voor De Valk was het de enige optie, zo onthulde direc teur Mattijs van Baaien zaterdag middag. „Dit is echt een Al-locatie. We verwachten hier de uitbrei dingsmogelijkheden te kunnen ver wezenlijken. Zo komt er nog een tweede steiger bij en een hal om de motorbotenmarkt te kunnen aanbo ren. Daar is behoefte aan, zo mer ken we in Sneek en in Loosdrecht. Je hebt al gauw 4 tot 5000 m2 nodig en de botenlift van 80 ton komt hier ook prima van pas." De directeur deed het goed dat de gemeente ook grote plannen heeft voor het havengebied van Sint-An naland. „Daar kunnen wij ook van profiteren." Bij de opening zater dagmiddag was er in het kantoor van De Valk een videopresentatie van de havenplannen. Ook project leider Henny Weeda was aanwezig, evenals bedrijfscontactambtenaar Hendrik Kieviet van de gemeente. Hoewel Tholen nog maar recent met de Brabantse ontwikkelingsmaat schappij Rewin in zee is gegaan, had Rewin-medewerker Kees Nuy- ten uit Tholen (tot vorig jaar secre taris van de watersportvereniging Sint-Annaland) geholpen om De Valk naar de Koelhuisweg te trek ken, vertelde directeur Mattijs van Baaien. Hij overhandigde Nuyten een geschenk, evenals Bert Busman voor zijn visie, doorzettingsvermo gen en ondernemerschap. „Het is heel snel gegaan nadat we de beslis sing namen om naar Sint-Annaland te gaan. Er is hard gewerkt en de verhuizing is vlekkeloos verlopen", aldus een tevreden directeur, wiens vader Willem van Baaien ook bij de opening aanwezig was, evenals wsv-voorzitter Tom van Gurp en ve le watersporters. Wethouder Goossen van recreatie, toerisme, economie en havens en tevens verantwoordelijk voor het havenproject Sint-Annaland, ver telde de belangstellenden dat de gemeente Tholen de voormalige handelshavens steeds meer benut voor een recreatieve functie ten be hoeve van de watersport. „We zijn hard bezig om het toerisme in onze gemeente te laten ontwikkelen met daarbij zeker ook de watersport in de meest brede zin. Ook campings en chaletparken, natuurgebieden en wandelroutes passen binnen dat be leid, zoals in Bestemming Tholen 2025 aangegeven. Sint-Annaland willen we terug aan het water bren gen, nadat de haven als gevolg van de Ramp in 1953 is verplaatst. Maar liefst 14 projecten zijn er hier gepland met een watersportboule vard met bebouwing op het huidige havenplateau, een nieuw centrum, een nieuw woonpark in de Suzan- napolder en een vernieuwde haven in goede samenwerking met Bert Busman en de watersportvereni ging. Er komt een verkeerscircula tieplan en een nieuwe damwand. Zoals De Valk een fraaie vestiging heeft in Antibes, aan de zo geliefde Cote d'Azur, zo zal Sint-Annaland aan onze eigen Oosterschelde ook zo geliefd worden bij watersporters en toeristen. Er is hier voor elk wat wils." De wethouder zei blij te zijn, dat een toonaangevende scheepsmake laar als De Valk haar Zeeuwse ver kooppunt zo royaal in Sint-Anna land vestigt. „Een landelijke speler in de watersportsector komt naar het hart van het Nationaal Park Oosterschelde, waar natuur, water en massieve dijken en sluizen een eldorado voor de watersporter vor men. Op de watersportboulevard is alles geconcentreerd wat van be lang is zoals BusmariTeam met jachtwerf en botenstalling, het ver huurbedrijf Enjoy Sailing, Kooy voor het spuiten van boten, Aluma- rine voor de bouw van aluminium zeil- en motorboten van hoge stan ding en het poets- en schoonmaak bedrijf Ship Care. Daar komt De Valk Zeeland als nieuwe onderne mer bij, opererend in het hogere marktsegment van zeilschepen en met de verkoop van motorboten als nieuwe tak van sport." Goossen was onder de indruk van de nieuwe aanwinst aan de Koelhuisweg, die in de laatste, derde loods van Bus man is ondergebracht. „De buiten showroom is prachtig en de kraan van 80 ton hijs- en verplaatsings vermogen is een faciliteit die er niet om liegt. De boot die een klant kiest, kan direct het water in voor een proefvaart. Klantvriendelijk heid in optima forma." De wethouder prees Bert Busman, initiatiefnemer voor de Sint-Anna- landse watersportboulevard. „Met recht kan het feest van vandaag als maatgevend worden beschouwd voor het vooruitstrevend onderne merschap van de mensen van het eerste uur zoals Bert Busman en al zijn medewerkers. Met de kracht van overtuiging hamerde hij op de fraaie positie van Sint-Annaland in de Delta. Volgens de Zeeuwse eco nomische verkenningen zit hier groei in dat betekent een uitsteken de positie voor Tholen en Sint-An naland in het bijzonder. Inwoners, al dan niet permanent, kan dit ont spannen vreugde en geluk bren gen." Goossen onderschreef die vi sie van Busman en zei een vast geloof te hebben in de recreatieve ontwikkelingen. „Natuurlijk weet ik ook dat in het dorp en daarbuiten ook mensen wonen die met het vol ste democratische recht zeggen: al les moet blijven zoals het is. Ande ren zeggen echter: kom maar op, we zijn er klaar voor. De gemeente raad moet die reacties overwegen en beslissen aan de hand van objec tieve gegevens. B. en w. zorgen met behulp van een goed uitgerust ge meentelijk apparaat met een stuur groep en projectgroepen en in nauwkeurige samenwerking met de verschillende projectontwikkelaars voor die gegevens." Wethouder Goossen verrichtte de officiële opening door in de prachti ge verkoopruimte binnen een naambord van De Valk te onthullen, de jachtmakelaar die sinds 1947 ac tief is in ons land. „De Valk beleeft vandaag een glorieuze start in Sint- Annaland. Gun elkaar als onderne mers in de watersportbranche het genoegen van samenwerking en verdere ontwikkeling in deze parel van de watersport, de Delta." De wethouder bedankte de regiona le ontwikkelingsmaatschappij Re- win die behalve in West-Brabant nu ook in Zeeland actief en volgens Goossen ook voor de verhuizing van De Valk Zeeland een belangrij ke rol speelde. Behalve de waarde rende woorden overhandigde de wethouder ook nog een cadeau na mens de gemeente Tholen aan di recteur Mattijs van Baaien en vesti gingsleider Ger Bayens van de Sint-Annalandse vestiging: een te kening van mevr. Boxhoorn met een aantal karakteristieke Thoolse gebouwen waaronder kerken. Vanwege de weersomstandigheden was er geen gelegenheid om de bui tenshowroom te bekijken. Sneeuw buien bederfden ook Tweede Paas dag de buitenpret. Het leek wel Kerst tijdens deze witte Pasen en daar had De Valk niet op gerekend bij het samenstellen van het ope ningsprogramma. Binnen kon ech ter alles bewonderd worden, inclu sief de kantoren van de drie makelaars Ger Bayens, Mare We- ijenberg en Oud-Vossemeerder Stef Struijk, die 5,5 jaar bij De Valk in Bruinisse heeft gewerkt en nu veel dichterbij huis zijn werkplek heeft. De jachtmakelaar heeft een ver- koopsteiger van 140 meter en een grote, vorstvrije hal van 4000 m2 die gehuurd wordt van Busmari Team. Aan de zoute kant van de Berg sediepsluis bij Tholen is een plan gemaakt voor de aanleg van een jachthaven. Wethouder Goossen vertelde dat zaterdag middag bij de opening van De Valk in Sint-Annaland, waar hij alle recreatieplannen even aan stipte. Ook de voornemens aan de zuidkant van Tholen bij Sint-Maartensdijk/Gorishoek, waar plannen zijn voor een re- cratiepark met verwencentra en een jachthaven direct aan de Oosterschelde. „Ontwikkelaars en investeerders hebben zich reeds gemeld." In Tholen krijgt de handelsha ven een recreatieve bestem ming. De dijkovergang ter hoogte van de Kaay/Brugstraat wordt vernieuwd en er komt meer parkeerruimte. Er zijn daar ook tal van projecten voor scholen- en woningbouw. „Het maakt Tholen mede tot de grootste groeier in onze provin cie en daar komt straks de rijks weg A4 tussen Bergen op Zoom en Dinteloord nog bij, zodat de verbinding met zowel Antwerpen als Rotterdam al leen maar beter wordt." De gemeente Tholen heeft met garage A. van Vossen een principe-ak koord bereikt over de verplaatsing van het bedrijf op de hoek van de Spuistraat/Havenplein naar de Veilingweg in Sint-Annaland. Alleen met supermarkt Cl000 Gunter is er nog steeds geen akkoord over de nieuwe invulling in het kader van het ambitieuze havenplan Sint-Anna land. Bij de randen van de dorpen zoals hier bij Sint-Annaland worden veel honden uitgelaten. .Laat mij dit doen', had wethouder F.J. Goossen gevraagd aan burge meester W. Nuis, die zaterdagmiddag de officiële opening zou verrich ten van jachtmakelaar De Valk in Sint-Annaland. Recreatie is tenslotte de portefeuille van de wethouder en na zeven maanden van afwezigheid in de frontlinie wilde hij graag weer laten zien dat hij terug is. „Mijn laatste publieke activiteit was de opening van hotel Oosterschelde in Anna Jacobapolder", vertelde Goossen. Dat deed hij toen vanuit een rolstoel na een val van de trap in zijn woning. Er kwamen complicaties en het herstel duurde veel langer dan hij verwacht en gehoopt had. Af en toe was hij wel aanwezig bij gemeentelijke aangelegenheden, zonder een actieve rol te hoeven vervullen. „Na zeven maanden immobiel te zijn geweest, ben ik nu echter weer toe aan mijn eerste officiële daad", zei Eric Goossen. Zijn vrouw is bij het verdere herstel zijn trouwe steun en toeverlaat. De vergaderingen van b. en w. woont de wethouder weer bij, maar zijn collega-wethouders nemen alle werkbesprekingen nog waar. Ook dinsdagavond in de raadscommissie ruimte was Goossen twee van de vijf uur aanwezig, maar hij luisterde alleen en liet de beant woording van de raadsvragen aan zijn collega's Van Dis en Heijboer over. De commissievergadering duurde tot middernacht en dat was voor wethouder Goossen nog teveel van het goede. Voor het eerst leveren ook de laagste klassen van het Calvijn College in Tholen kunstwerken in voor de expositie van de Kunstroute 2008. Voorgaande jaren deden van de Thoolse schooljeugd alleen de leerlin gen van basisscholen mee. De klassen van het Calvijn College hebben al enkele grote werken be loofd. Dit verwacht de kindercom missie van de stichting Kunstkring Tholen ook van de basisscholen. Ze heeft ze gevraagd zoveel mogelijk grotere, in groepen gemaakte objec ten in te leveren. De ruimte in de Grote Kerk, waarin alle kunstwer ken van de Thoolse leerlingen tij dens de Kunstroute een plaatsje krijgen, leent zich daar bij uitstek voor, vindt de commissie. Via een brief hebben de basisscho len suggesties gekregen voor wat ze kunnen maken, zoals sieraden, ju welenkistjes, parels, slingers en mo biles. De ervaring van de Kunst kring is dat, hiervan vaak creatief wordt afgeweken. Dit vindt de orga nisatie geen probleem. Volgens haar is dit 'zoals dat kunstenaars be taamt' en geeft ze die vrijheid aan de kinderen. Het centrum van Tholen staat tij dens de Kunstroute op 29 en 30 april in het teken van beeldende kunst, muziek en poëzie. Tientallen monumentale huizen, molens en kerken zijn op deze dagen openge steld voor publiek. Het thema van dit jaar is 'Tholen, parel aan de Een dracht'. De kunstroute wordt muzikaal ge opend met een concert in de Rooms Katholieke kerk in Tholen op 26 april. Er is een slotconcert op 1 mei op het Havenplateau. In juni zal de gemeenteraad naar verwachting het officiële besluit kunnen nemen, maar Adrie van Vossen is het met b. en w. al eens over prijzen en voorwaarden van de verhuizing. Op de plaats van het autobedrijf aan de Spuistraat/Ha venplein moet woningbouw komen en ruimte voor de nieuwe, veel grotere supermarkt. Van Vossen heeft er nu 1000 m2, maar aan de Veilingweg krijgt hij 3000 m2 grond. „Mijn auto's staan nu op de openbare weg geparkeerd, maar dat moet straks allemaal op eigen ter rein", zo verklaart Van Vossen het grote verschil in oppervlakte. Zijn nieuwe bedrijf komt tussen de brandweerkazerne en de woning van J. v.d. Klooster. De bedrijfswo ning komt direct naast het huis van zijn toekomstige buurman Van de Klooster. De werkplaats en showroom komt meer richting de brandweerkazerne, maar er moet daar ook nog ruimte openblijven voor de nieuwe baan van schietver eniging Prinses Juliana, die uit de Sakofahal moet verdwijnen. Van Vossen wacht nog op een paar onderdelen, zoals het actualiseren van de schone grondverklaring uit 2003 en zekerheden over de mi lieu- en bouwvergunning. „Tot de cember hebben we de tijd voor het rond maken van de vergunningen, zodat we in juli 2009 met de nieuwbouw kunnen beginnen. In 2010 ben ik dan weg op het Ha venplein", aldus Adrie van Vossen. Zover is Bram Gunter van super markt Cl000 nog niet. Hij zegt nog steeds geen zekerheden te hebben over zijn toekomstige uit breidingsmogelijkheden, het ver keerscirculatieplan en de betere (zichtbaarheid van zijn nieuwe pand. „Ik ben nog steeds in ge sprek met de Walcherse Bouw Unie en de gemeente, maar ik hoop dat we er dit jaar uitkomen." Gunter is al vanaf 2002 bezig met uitbreidingsmogelijkheden. „De laatste twee jaar is dat heel inten sief geworden." Als enige van de huidige bedrijven op het Havenplein/Spuistraat mag de supermarkt daar blijven. De ge meente ziet de levensmiddelen winkel als trekker voor het nieuwe centrum. De verbinding met het overige kernwinkelgebied in de Voorstraat blijft behouden. Gunter wil echter veel liever naast Busma riTeam aan de Koelhuisweg, maar gemeente en provincie willen geen supermarkt naast de watersportbe drijven. Gunter verwijst echter naar plan Noord in Tholen waar de gemeente ook Albert Heijn met eventueel nog een discountzaak op de plaats van de Timpa wil laten bouwen, dus verder van het kernwinkelge bied aan de Eendrachtsweg/Boter- markt verwijderd. Daarom houdt de Sint-Annalandse ondernemer de optie Busman nog steeds open. ,Ik wil niet in een overvol gebied gepropt worden. Volgens de plan nen zijn er nu 67 parkeerplaatsen ingetekend, maar hoe groot zijn die? Zo staan er nog meer vragen open waarop ik sneller antwoorden moet hebben van de gemeente en de projectontwikkelaar." Bij dat alles spelen ook nog de landelijke ontwikkelingen in de snel verande rende supermarktwereld met prijs verlagingen en wijziging van for mules. „Het is hecktiek ten top", zegt Bram Gunter, die voor de toe komst graag alle flexibiliteit in de plannen wil inbouwen. Constructiebedrijf Van Beek ver laat dit jaar nog de Havenweg nu de nieuwbouw op het bedrijventer rein Veilingweg is hervat. Ook de woning van de familie Westdorp is aangekocht door de gemeente. Na het recente akkoord met garage Van Vossen schiet dan alleen de Cl000 nog over om een oplossing te vinden voor inpassing in het ha venplan Sint-Annaland. „Dit jaar nog hopen we ergens in het nieuwe plan de eerste spa te kunnen zet ten", zegt projectleider Henny Weeda. Daarvoor wordt de algemene plaat selijke verordening aangepast. Ook wordt er een promotiecampagne ge houden door het gratis verstrekken van schepjes en zakjes. De totale kosten bedragen 36.117 euro per jaar. Daarin zit ook het legen van de vuilnisbakken. Dat kost 260 euro per jaar. Om het een en ander te bekosti gen willen b. en w. voortaan 25 pro cent van de hondenbelasting gebrui ken om de overlast te verminderen. De overlast is velen al jaren een doorn in het oog. Burgers klagen er over, maar ook de buitendienst van de gemeente ondervindt er last van. Vooral omdat nogal wat plantsoe nen zijn omgevormd tot grasveldjes. Dat heeft ook tot grote bezwaren bij burgers geleid die vrezen dat de ga zons door de hondenbezitters wor den gebruikt als uitlaatplaatsen voor hun dieren. Per jaar ontvangt de gemeente on geveer 144.000 euro aan hondenbe lasting. Volgens b. en w. is het tarief het hoogste in de omgeving. Hier wordt 62,50 euro voor de eerste hond gerekend tegen 43 euro in Steenbergen. De gemeente hield een enquête in Sint-Maartensdijk. Er werden 1500 vragenlijsten verspreid. 573 kwa men ingevuld terug, een respons van 38 procent. Daaruit bleek dat 88 procent overlast van hondenpoep heeft. Dat is bijna negen op de tien inwoners. Ze ervaren de meeste overlast in de Bloemenlaan, de Ho- geweg, de Westvest, de Oosterschel- destraat en de President Roosevelt- straat. Iets minder in Onder de Linden, Markt, Westpoort Ds. De Bresstraat en de Albert Schweizer- straat. Bewoners ergeren zich vooral aan de poep op de stoep. Maar ze ergeren zich ook aan de uitwerpse len op straat. En de helft van de on dervraagden heeft ook overlast van de poep in het openbaar groen en op grasvelden. Een kwart heeft er last van op de speelvoorzieningen. Uit de enquête blijkt dat een grote meerderheid (79 procent) van de in woners van de smalstad vindt dat hondenbezitters binnen de gehele bebouwde kom de uitwerpselen moeten opruimen. De maatregelen moeten volgens 387 inwoners bekostigd worden uit een verhoging van de hondenbelas ting. 184 ondervraagden vinden dat er helemaal geen geld uitgegeven moet worden aan het bestrijden van overlast van hondenpoep. 42 vinden dat er wel geld aan moet worden uitgegeven maar dat de belastingen daar niet voor mogen stijgen. De ef fectiefste maatregel is om de regel geving te verscherpen en de contro le hierop, vinden 203 inwoners. Het plaatsen van hondentoiletten en speciale vuilnisbakken (voor de zakjes met uitwerpselen) werden ook genoemd als te nemen maatre gelen. Er was in de enquête ook ruimte open gelaten voor opmerkingen. Daaruit bleek dat de inwoners ook overlast hebben van andere dieren. Vooral katten, maar ook van paar den en dan vooral van hun uitwerp selen. De commissie bestuurszaken praat er vanavond over in het ge meentehuis. De werkgroep van de SP in de ge meente Tholen heeft haar vijftigste lid verwelkomd. Dit betekent dat de werkgroep serieus kan gaan naden ken om invulling te geven aan een volwaardige afdeling van de politie ke partij. De mijlpaal van vijftig le den wordt als voorwaarde gesteld in de statuten van de SP om een afde ling te kunnen opzetten in een ge meente. Een afdeling heeft de mogelijkheid om deel te nemen aan de gemeente raadsverkiezingen. Of de SP aan die verkiezingen, die in 2010 op Tholen plaatsvinden, deelneemt, is nog niet zeker. Dat hangt af van de activiteit en de betrokkenheid van de leden. Ook moeten er voldoende kandida ten zijn om die klus op zich te ne men. Een aantal van de actieve le den heeft al scholingscursussen gevolgd om zich voor te bereiden op de stap naar een erkende afdeling. Dit is tevens één van de eisen die het landelijk bestuur van de SP stelt. Daarnaast wordt de werkgroep pas door het landelijk bestuur als vol waardige afdeling beschouwd als zij ervan overtuigd is dat de groep le den zich blijvend wil inzetten voor de Thoolse burgers. Deze beslissing valt pas in de loop van 2008. De leden van de werkgroep hebben in elk geval goede hoop dat Tholen de zesde Zeeuwse afdeling van de SP wordt. Tot nu toe zijn er afdelin gen in Vlissingen, Middelburg, Ter- neuzen, Hulst en Goes. De werkgroep van de stichting Adullam voor gehandicaptenzorg houdt za terdag een verkoping in de Rehobothschool in Stavenisse. Er worden van 10 uur tot 15.30 uur onder andere hoeden, kleding, kaarten, kaas en planten verkocht in het gebouw aan de Pilootweg 2. Er doet een aantal nieuwe be drijven mee aan de verkoping.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11