Tholenderwijs 'Het moet bij het koor ook gezellig zijn, anders houd je het niet vol Rijschool en motorzaak onder één dak blijkt een goed samenspel Evenementen en collectes april Openbare bekendmakingen Beste gehakt in Tholen Bezwaren jop zijn ongegrond Vier bezwaren windturbines 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 maart 2008 week 13 Donderdag 27 maart 2008 Cees van Haaften en Arie Neele zingen dertig jaar bij Laudate Dominum The Crucifixion Hobby De Jonge Motoren en Verkeersschool Tholen verhuizen samen naar Welgelegen Eenmanszaak Beginnersmodel Onderstaand ziet u de bij de gemeente bekende evenementen en collectes. Met vragen of opmer kingen kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede (0166)668372. Schriftelijke reac ties kunt u sturen naar gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen, of per e-mail naar zegers.m@tholen.nl. NAAM EVENEMENT DATUM Verkoping van kleding in de Bethelkerk te Sint-Annaland Woensdag 2 april van 14.00 - 22.30 uur Collecte Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Maandag 7 april t/m zaterdag 12 april Rommelmarkt in een loods aan Wouthoekweg 5 te Sint-Maartensdijk georganiseerd door de Roemenië-commissie Zaterdag 12 april van 10.00- 15.00 uur Oriëntatiepuzzelrit met personenauto's M.A.C. Tholen Zaterdag 12 april van 19.30 - 21.30 uur Collecte Nederlandse Hartstichting Maandag 14 april t/m zaterdag 19 april Vooijaarskermis Tholen Woensdag 16 t/m zaterdag 19 April Musical Mama Mia in de Haestinge te Sint-Maartensdijk Jeugdtheater Smerdiek Vrijdag 18 april om 19.30 uur Verkoping aan de Veerdijkseweg te Scherpenisse D.A.C. de Schutse Zaterdag 19 april van 10.00 - 16.00 uur Collecte Nationaal Fonds Kinderhulp Maandag 21 april t/m zaterdag 26 april Natte kernenslag en feest bubbles Jeugd- en jongerenwerk Gemeente Tholen in het zwembad te Tholen Zaterdag 26 april van 08.00 - 24.00 uur Automeeting aan de Pluimpotweg te Sint-Maartensdijk Zaterdag 26 april van 19.00 - 24.00 uur Oranjezangavond met Thoolse koren in de Rehobothkerk Ger. Gem. Tholen Zaterdag 26 april vanaf 19.30 uur Stichting Uit op Tholen: Seth Gaaikema in de Meulvliet te Tholen Zaterdag 26 april vanaf 20.15 uur Kunstroute Tholen Stad Dinsdag 29 en woensdag 30 april Koninginnedag Woensdag 30 aprii Accelerando's Maximale Rommelmarkt in de veilinghallen te Sint-Annaland Woensdag 30 april van 10.00 - 13.00 uur Vervolg van pagina 9. Ter uitvoering van artikelen 3 en 4 van de Drank- en Horecawet zijn burgemeester en wethouders voornemens voorschriften te verbinden aan de drank- en horecaver- gunning van Tennisvereniging 'T.O.V.', Bou Kooijmanstraat lb te 4698 AL Oud-Vossemeer. Deze voor schriften en beperkingen zijn bedoeld om oneerlijke con currentie te opzichte van de reguliere horeca-onderne- mingen te voorkomen. De ontwerpbeschikking met de daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de periode van 27 maart tot 24 april 2008 ter inzage voor belanghebbenden. Belanghebbenden kunnen hun ziens wijze gedurende deze periode schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Voor nadere inlichtingen kunt u con tact opnemen met de behandelend ambtenaar, mevrouw M. Zegers-Vreede, telefonisch te bereiken onder doorkies- nummer 0166-668372. WIJZIGING PLAN KOM BESTEMMING THOLEN S - Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door het college van burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, het volgende bekend. Voornoemd college heeft op 11 maart 2008 besloten de le wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het bestemmingsplan "Kom Tholen" vast te stellen. Het plan heeft betrekking op het bouwen van acht patiowoningen met acht parkeerplaatsen ter plaatse van de voormalige kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat te Tholen. De vastgestelde wijzi ging behoeft, nu er geen zienswijzen zijn ingediend, geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Met ingang van 28 maart 2008 ligt het besluit samen met het wijzigingsplan en het desbetreffende bestemmings plan gedurende 6 weken tijdens de openingsuren ter inza ge in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer drs. ing. G.H. Kooiker, telefoonnummer 0166-668302. Tegen het besluit tot wijziging van het bestemmingsplan kan gedurende de termijn van terinzagelegging door belanghebbenden bezwaar worden ingediend bij het colle ge van burgemeester en wethouders. Postbus 51, 4690 AB Tholen. EERSTE UITWERKING BESTEMMINGSPLAN VROONSTEDE Het college van burgemeester en wethouders heeft op 25 maart 2008 besloten de le uitwerking ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het bestemmings plan Vroonstede vast te stellen. Het betreft een uit te werken gebied voor wonen. Het gebied sluit aan op fase 1 van woongebied Vroonstede in welk gebied inmid dels volop wordt gebouwd en de beschikbare bouwkavels grotendeels zijn uitgegeven. De vastgestelde uitwerking behoeft, nu er geen zienswijzen zijn ingediend, geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Met ingang van 28 maart 2008 ligt het besluit samen met het uitwerkingsplan en het desbetreffende bestemmings plan gedurende 6 weken tijdens de openingsuren ter inza ge in de openbare leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over één en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoonnummer 0166-668327. Tegen het besluit tot uitwerking van het bestemmingsplan kan gedurende de termijn van terinzagelegging door belanghebbenden bezwaar worden ingediend bij het colle ge van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. EERSTE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN KOM STAVENISSE De gemeente Tholen heeft voor een gedeelte van de kern Stavenisse een nieuw bestemmingsplan (le herziening bestemmingsplan Kom Stavenisse) opgesteld. Deze her ziening heeft tot doel de bouw van een ouderenzorgcom plexje aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat in het uit breidingsgebied Poststraat-Zuid en een vergroting van het winkeloppervlak van de supermarkt aan de Voorstraat bin nen de bestaande bebouwing mogelijk te maken. Verder wordt in deze herziening een bij de goedkeuring van het bestemmingsplan Kom Stavenisse gemaakte opmerking verwerkt en wordt een foutieve verwijzing in de voor schriften hersteld. Het voorontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf met ingang van 28 maart 2008 voor een ieder tijdens de openings uren gedurende vier weken ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over één en ander kunt u tij dens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, tele foonnummer 0166-668327. Ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben kunnen, indien zij daartoe aanleiding zien, schriftelijk inspraakreacties indienen omtrent deze bestemmingsplanherziening. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinzageleg ging naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen, gestuurd worden. Keurslager J.A. Geilings uit Tholen heeft een 10 voor zijn rundergehakt gekregen. Hij kreeg de oorkonde van het Kwaliteits Bewakingsbu reau Levensrniddelen.dat op een on verwacht moment het gehakt kwam keuren. De keurmeesters testten het product op kwaliteit, versheid en hygiëne en gaven op alle onderde len een tien. De keuring wordt jaar lijks uitgevoerd onder de 560 keur slagers in Nederland. Bij elke proef worden vijf producten getest, waar onder kip- en varkensvlees. Daarbij wordt zowel het begin- als het eind product beoordeeld, dus van gehakt naar gehaktbal. Slagers moeten vol doen aan hoge professionele eisen om lid van de Keurslagervereniging te mogen worden en blijven. De test is volgens Yvon Bemelman, die consultant kwaliteit bij de Vereni ging van Keurslagers is, niet te ver gelijken met een warentest in bij voorbeeld het Algemeen Dagblad. „Een bal die een 6 krijgt, is prima in orde voor de voedselveiligheid. Hij krijgt dit cijfer op basis van keursla- gerkwaliteit." De drie bezwaren van buurtbewo ners tegen het plaatsen van een jop (weiter shelter) bij de Hoenderweg in Sint-Annaland zijn door b. en w. ongegrond verklaard. De bezwaren hebben betrekking op: de afstand van de schuilplek tot de dichtstbij zijnde woning, ongeveer 30 tot 35 meter, het ontbreken van openbare verlichting op de plek en in de om geving, overlast, vervuiling van de omgeving, waardevermindering van aangrenzende woningen, het in gro te mate verminderen van de veilig heid en aantasting van het woonge not. De gemeente heeft de vier bezwaar schriften tegen het verlenen van een bouwvergunning voor vijf windtur bines bij Anna Jacobapolder en het aanleggen van kabels en bouwwegen bij de Del Campoweg en Zuidweg in Sint-Philipsland ongegrond ver klaard. Een daarvan is ook niet-ont- vankelijk omdat het te laat was inge diend. De bezwaarmakers vinden dat de natuurbeschermingswet wordt aangetast, dat het in strijd is met het bestemmingsplan buitengebied en provinciaal beleid, dat het afbreuk doet aan kwetsbare natuurgebieden, geluidsoverlast en horizonvervuiling veroorzaakt, het woongenot en de waarde van woningen aantast. Ook het ontbreken van een milieu-effec ten onderzoek wordt genoemd. Met een speld op hun kraag en een oorkonde zijn Cees van Haaften links) en Arie Neele in het zonnetje gezet voor dertig jaar lidmaatschap van Laudate Dominum. Wie hen bij het koor Laudate Do minum heeft gehaald, weten ze niet meer. Cees van Haaften en Arie Neele zijn er 'gewoon' bij ge gaan. En inmiddels dertig jaar ge bleven. Op de jaarvergadering in de Schuilplaats zijn de Stavenisse- naars dinsdag in het zonnetje ge zet. Voorzitter Piet Priem en pen ningmeester Marjo Knuist overhandigden Van Haaften en Neele een speld en een oorkonde. Bij de viering van het zesde lustrum van het koor, vorig jaar september, zongen negen leden al dertig jaar bij Laudate Dominum. Omdat er nooit iets aan zilveren jubilea was gedaan, kregen zij toen een speld. En dus viel dezelfde eer nu Cees van Haaf ten en Arie Neele te beurt. Het is een onderscheiding van de vereni ging, want de kon. chr. zangersbond (KCZB) - waarbij het koor is aan gesloten - kent geen speld vobr der tig jaar lidmaatschap (wel voor 25, 40jaare.d.). Van Haaften is één van de drie teno ren, Neele één van de vier bassen bij het christelijk gemengd koor. „Hoe wel we een klein koor hebben - slechts 19 leden - kloppen de stem verhoudingen goed. Maar zodra er iemand niet is, heb je een pro bleem", vertelt Arie Neele. Hij is een trouw bezoeker van de weke lijkse repetities, net zoals trouwens alle koorleden. „We hebben een erg hechte groep. Het is ontzettend ge zellig. Dat moet ook, anders houd je het niet vol." Voor beide mannen is het een reden om het koor trouw te blijven. Toen ze er bij kwamen, tel de dat dik vijftig leden. Van Haaf ten: „Heel Tholen was jaloers op ons omdat we zoveel mannen had den. Het waren er wel twaalf." Is het ledental fors gedaald, het aantal mannen is gehalveerd. De toekomst van Laudate Dominum zien beide mannen somber in. „Er vallen al leen mensen af, nieuwe komen er niet bij", zegt Neele. Priem hanteert al dertig jaar de voorzittershamer. Hij werd dinsdag herkozen, net als secretaris Bep Dorst-van Daalen. Een voorkeur voor bepaalde num mers hebben de jubilarissen niet. Maar ze zijn het er wél over eens dat er voor gewerkt moet worden om een lied - een stukje, noemen ze dat - onder de knie te krijgen. „Niet dat je het na één repetitie al hele maal beheerst. Je moet iets kunnen brengen, vind ik", zegt Neele. „En je moet een doel hebben, ergens voor zingen." Daarom heeft Lauda te Dominum verschillende optre dens door het jaar heen. Afgelopen jaar onder meer in de Elenahof, Maartenshof, de Halsterse Marti- nuskerk en bij de Zonnebloem in Poortvliet. Ook heeft men jaarlijks de eigen uitvoering in de hervormde kerk. In november doet Laudate Domi num mee aan het concours van de KCZB in Kapelle. „Elk koor krijgt een kwartier om te zingen", legt di rigent Danny Letzer uit. Hij heeft Salve Regina, Abendruhe en Agnus Dei gekozen als werken die daar ge bracht worden. Vóór de zomerva kantie moet het koor ze kennen, is de opzet. Naast het eigen koor doen Van Haaften en Neele - met nog vijf le den van Laudate Dominum - al vier jaar mee aan het projectkoor van de regionale zangersbond Zuid-West Nederland (vroeger de Zeeuwse zangersbond). Ze zingen dan met mensen die overal vandaan komen, een koor dat negentig zangers en zangeressen telt (waarvan zo'n 35 mannen). Het koor voert The Cruci fixion van John Stainer uit, een ora torium dat vijf kwartier in beslag neemt. Van Haaften: „Er zijn twee repetities. Daarnaast repeteren we voorafgaand aan elk van de drie uit voeringen. Tussendoor gaan we ge zellig met onze groep eten. Ook Kees van Dis uit Tholen, die solist is, gaat dan mee." Een dergelijk project vereist van de zangers dat ze veel thuis studeren, maar dat vinden ze niet erg. Neele: „We zijn ook een keer naar een studiedag Russische muziek geweest, van Gregor Bak. Dat was heel leuk om te doen." Van Haaften zingt ook nog bij Canticum in Tholen, dus hij heeft wekelijks twee repetitieavonden. Een gouden greep: een motorrij school in een motorzaak. De les- klanten die de smaak te pakken hebben, worden dan vanzelf klant in de winkel, zo blijkt. Leon de Jonge en Fred van Steen werken sinds drie jaar op deze manier sa men. Dat bevalt goed. Niet ver wonderlijk dus, dat De Jonge mo toren samen met zijn huurder verkeersschool Tholen naar in dustrieterrein Welgelegen ver huist. Zover is het nu nog niet en waar schijnlijk gaat het een paar jaar duren. De mannen zijn nog in onderhandeling met de gemeente. Vrijwillig is hun plan overigens niet. Het bedrijf aan de Wattstraat in Tholen moet verdwijnen, omdat de gemeente met haar plan Noord wo ningbouw op het bedrijventerrein heeft gepland. De mannen weten dat enkele bedrijven al een aantrek kelijk aanbod van de gemeente heb ben gekregen. Wat het perceel van De Jonge moet opbrengen, weet de eigenaar nog niet. „Ik ben bezig met een aantal juridisch adviseurs om de zaak te begeleiden", zegt Leon de Jonge. Eén ding weet hij wel zeker: „Ik wil schadeloos gesteld worden." Pas als de eigenaar van de motor zaak weet hoeveel hij voor zijn be drijf krijgt, kunnen de plannen voor een nieuwe vestiging een duidelij kere invulling krijgen. Het perceel op Welgelegen is aangewezen door de gemeente. Het ligt tussen Multi- mate en Van Houte Wonen in. Daar zijn de twee mannen zeer over te spreken: „Het ligt lekker zichtbaar aan de weg." Van Steen en De Jonge willen in elk geval uitbreiden. Hoe veel vierkante meter het nieuwe pand gaat beslaan, is nog niet zeker. Dat is niet alleen afhankelijk van de opbrengst van het huidige pand. maar ook van het aanbod van inves teerders. „We willen ruimte verhu ren, dus we zoeken nog naar inves teerders", zegt De Jonge. Daarnaast wil hij een grotere verkoopruimte realiseren, zodat de motoren beter gepresenteerd kunnen worden. En ook de werkplaats moet groter wor den. Leon de Jonge is in 1997 officieel gestart met een motorzaak. Hij huurde ruimte voor de opslag van de motorfietsen en hij deed thuis het sleutelwerk. Motoren zijn altijd al zijn hobby geweest en er kwam dan ook een droom voor hem uit, toen hij zijn werk als onderhoudsmon teur bij Philip Morris verruilde voor de rijwielen. De Jonge was al jaren op zoek naar een geschikte ruimte om een bedrijf op te zetten. Die vond hij in 2000 op de huidige loca tie in de Wattstraat in Tholen, welke hij samen met zijn schoonvader kocht. Elk jaar zag hij een stijgende lijn in de verkoop van motoren. De Jonge ziet Leon de Jonge feliciteert rijschoolhouder en compagnon Fred van Steen (rechts) met zijn splinternieuwe motor en overhandigt hem de sleutel. momenteel zo'n 500 klanten op een jaar. De meesten komen uit de regio, binnen een straal van zo'n 20 kilome ter. En dat is niet alleen het eiland Tholen, maar er zijn ook klanten uit Roosendaal. De Jonge glimlacht: „Op dit moment staat er een motor uit Roosendaal op de brug." Het is niet dat er in andere plaatsen, zoals Roosendaal, geen motorzaak in de buurt is. „De mond-op-mondreclame doet het goed", verklaart de eigenaar. „Daarnaast hebben we een aantrekke lijk uurtarief, waardoor de uiteindelij ke kosten lager uitvallen", zegt hij. Het bedrijf is uitgegroeid van een mansbedrijf naar een zaak met twee parttimers in dienst en een stagiaire. Verkeersschool Tholen is op dit mo ment nog wel een eenmanszaak, maar Van Steen heeft grootse plan nen: „Ik wil op den duur ook verder kijken dan Tholen." Van Steen wil elders vestigingen van zijn rijschool opzetten. Dat zijn toekomstplannen. Net als de naamswijziging van de motorrijschool. Van Steen wil graag een andere naam, hij weet alleen nog niet wat: „Het wordt in elk ge val iets met mijn eigen naam, want die is ook bekend bij mijn lesklan- ten op de autorijschool." De naams wijziging heeft alles te maken met zijn uitbreidingsplannen buiten Tholen. „En dan dekt de naam Ver keersschool Tholen de lading niet meer", vindt de motorrij instructeur. Van Steen is in 2004 begonnen als instructeur voor autorijles bij auto rijschool Johan. Dit werk doet hij nog steeds. Daarvóór werkte hij in de logistiek. Voordat hij bij Johan solliciteerde, was hij logistiek ma nager bij Nestaan in Tholen. Vroe ger al wilde Van Steen rijinstructeur worden. Eigenlijk wilde hij meteen beginnen als motorrijinstructeur, maar Johan Heuseveldt had geen motoren in zijn lespakket. Hij zei dat Van Steen zelf maar iets moest opzetten als hij motorrijles wilde geven. Een jaar later startte hij zijn motorrijschool in samenwerking met Heuseveldt. Hij doet dit op franchisebasis onder de paraplu van rijschoolJohan. Van Steen had ruimte nodig voor zijn rijschool en klopte daarom bij De Jonge aan. De mannen kenden elkaar toen nog niet. Van Steen lacht en zegt tegen zijn compagnon: „Jouw vrouw stond toen toevallig in de zaak." Dat was uniek, want Diana de Jonge is zelden op de zaak, weet hij nu. Leon de Jonge reageert met een brede grijns: „Ja, ze heeft nog advies uitgebracht over jou. Het viel gunstig uit." De mannen gingen met elkaar in zee en Van Steen schafte al zijn motoren aan bij De Jonge. „Ik ben er met één begonnen en heb nu drie gebruikte motoren", zegt hij. Maar Van Steen loopt over van ideeën en zit dus niet stil. Hij is ape trots op zijn nieuwste lesmotor, die hij uiteraard ook bij De Jonge heeft gekocht: een spiksplinternieuwe Honda CBF 500 met ABS. Deze 500 cc'er is een veelgebruikte les motor volgens Van Steen en het is een populair beginnersmodel voor iemand die een motor wil kopen. „Het is een zakelijke beslissing en de middelen zijn er nu ook", ver klaart de rijschoolhouder. „Ik kan nu twee dezelfde categorieën moto ren tegelijk in een les hebben", legt hij uit. Er is nu een les voor lichte motoren en ééntje voor zware. Van Steen heeft een nieuwe lesmotor ge kocht, omdat hij van mening is dat die langer meegaat en omdat hij nu het gemak van garantie en afschrijf- kosten heeft. Daarnaast groeit hij met De Jonge motoren mee: ook zijn aanbod van lesklanten stijgt. Deze week rijden de pupillen voor het eerst op de nieuwe motor van Van Steen weg. Bevalt die goed, dan kan De Jonge weer meer klanten verwachten. „Het is een goed sa menspel", vinden de mannen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 10