Gemeente schuift de scholen op en maakt ze minder hoog Medewerkers Bloedafname m/v Bezwaren bewoners Hoenderweg en Crooswijck n Bemiddeling PROFESSIONEEL Pools personeel ALLROUND AUTOSCHADEHERSTELLER ALLROUND AUTOSPUITER EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 maart 2008 Orangerie Mattemburgh Zelfstandig werkend kok ORANGERIE MATTEMBURGH Planschade Crooswijck LPG Dekker Brug-/Tuinstraat Curee- en Nieuwstraat Zaterdag Paaszang Tholen/Sint-Annaland Volle zaal voor Concordia Jos Broeke vertelt Tuin door verjaring Nieuwe kerkrentmeester Psalmzangavond Herstel molen r 1 WEGEH5 UITBREIDIHG en HIEUW TE OPEHEH KAMTOREH I - Trainingsmedewerkers Bel naar: 0167 - 52 25 80 0765 - 48 25 29 0113 - 38 27 61 I** Verkoop Servicemedewerkers Teamleiders/sters I I I C. Nieuwenhuis St. Maartensdijk Het gemeentebestuur is bereid om de bouw van de nieuwe basisscholen in Sint-Annaland 5 meter op te schuiven om vier bewoners van de Hoenderweg en Crooswijck tegemoet te komen. Er komt nu een bebou- wingsvrije strook van 1(1 meter. B. en w. willen bezwaren van AJ. Va ders, A. Heijboer en A.M. Duine en mevr. I. Keur deels gegrond en ge deeltelijk ongegrond verklaren. Daarentegen stelt het college aan de gemeenteraad voor 0111 het bezwaar van mevr. C. Noordhoek helemaal ongegrond te verklaren. Dinsdagavond kunnen belanghebbenden nog gebruik maken van het spreekrecht in de raadscommissie ruimte. De vergadering begint om half acht in het gemeentehuis in Tholen. Bij de actualisering van de bestem mingsplannen pakte de gemeente Kom Sint-Annaland aan, inclusief het bedrijventerrein aan de Veiling- weg. maar zonder het havengebied waarvoor een afzonderlijk bestem mingsplan in de maak is. In het kernwinkelgebied (Voorstraat en Ring) zijn de panden nu bestemd tot onder meer centrumdoeleinden, een combinatie van wonen, detailhan del. dienstverlening, kantoren, maatschappelijke voorzieningen en sport- en dansscholen. Buiten dat gebied mogen er geen winkels meer komen om de concentratie van de detailhandel en daarmee de leef baarheid te stimuleren. De eerste uitzondering doet zich al voor. Er is een verzoek binnengekomen bij de gemeente om in het pand Molendijk 8 toch een winkel te mogen vesti gen. Dit is de voormalige schoen winkel van Adr. Kaashoek die naast het steegje naar de Suzannaweg ligt. Het pand is al in verschillende han den geweest en volgens het oor spronkelijke plan Kom zou de be stemming woondoeleinden worden. Gezien het verzoek tot medewer king, het feit dat er voorheen ook een detailhandelbestemming op rustte en het gegeven dat de Molen dijk 8 grenst aan de Voorstraat/Ha venplein, vlakbij de andere winkels, hebben b. en w. besloten tot een aanpassing. A.J. Vaders, A. Heijboer en A.M. Duine van de Hoenderweg hadden een wensenlijst ingediend bij de ge meente. Zij grenzen nu met hun achtererf aan de speeltuin die ver plaatst wordt om ruimte te maken voor de twee nieuwe basisscholen met bibliotheek en kinderopvang. De drie bewoners willen vanwege de fundatie van hun garages (tril lingsgevaar) in bezit komen van een strook grond van de gemeente. Ook willen ze de bouwhoogte vastleg gen, alsmede de onderkant van de raamhoogten op de eerste verdie ping van de gevel van de scholen die haaks staat op de tuinen van de bewoners. Ze pleiten tevens voor di recte afwikkeling van de planscha- de. De hogere scholenbouw ten op zichte van de vorige situatie vermindert het zonlicht voor de drie families aan de Hoenderweg. Bo vendien is er visuele hinder, ge luidsoverlast, inbreuk op de privacy, waardevermindering van de drie huizen en verkeershinder. B. en w. wijzen op het feit. dat er Zorgcentrum De Sc hotse F.M.Boogaardweg 10 4697 GM Sint Annaland Tel.0166 658600 Email: pw.kokÉïschutsestannaland.nl Website: www.schutsestannaland.nl Een zorgcentrum met 56 verzor gingshuisplaatsen, 20 verpleeg huisplaatsen. tijdelijke opvang, pailiatieve zorg en dagverzor ging- Extramuraal wordt zorg gegeven binnen het woonzorgcentrum Vroonhof Door middel van de projec ten voor uitbrengmaaltijden en open-tafel vindt facilitaire dienstverlening plaats door de keuken van het zorgcentrum. Het zorgcentrum gaat uit van de Slichting Protestantse Bejaar denzorg Eiland Tholen en Sint Philipsland. In ons zorgcentrum bestaan vacatures voor: Verzorgenden (m/v) niveau 2 of 3 voor 16-32 uur per week Tijdelijke vacature in de periode april t/m september 2008 Begeleiding externe dagopvang voor (minimaal) 4 uur per week Op tijdelijke basis in de periode maart t/m september 2008 Wij vragen voor deze functie Een relevante opleiding; Een positief christelijke levensovertuiging; Ons aanbod Arbeidsvoorwaarden volgens de CAO WT. Informatie en sollicitatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de mana ger zorg, mevT. W.M. van Ommen- de Wit, tel. 0166-658600. Uw sollicitatie kunt u binnen tien dagen richten aan dhr. RW. Kok. bestuurder zorgcentrum De Schutse. zoekt per direct een: (fulltime dienstverband, m/v) Onze gedachten gaan uit naar een enthousiaste kookfanaat die beschikt over organisatorische capaciteiten, betrouwbaar, gedisciplineerd en innovatief is, graag puur en eerlijk kookt maar bovenal een echte team player is. Wat we aanbieden: Wij bieden je een uitdagende werkomgeving met een uitstekende werkssfeer, gecombineerd met een zeer concurrerend salarispakket. Doorgroei- en opleidingsmogelijkheden zijn binnen ons bedrijf ruimschoots aanwezig. Reageren Ben je geïnteresseerd in deze vacature, stuur dan je brief of mail met motivatie naar: Orangerie Mattemburgh T.a.v. de heer F. van Akkeren Antwerpsestraatweg 181 4631 PN Hoogerheide info@orangerie-mattemburgh.nl sinds maart 1981 al een bestemming openbare en bijzondere doeleinden voor het perceel gold met recreatie als subbestemming voor de speel tuin. Daar is een goothoogte van 4 meter en een bouwhoogte (nok- hoogte) van 8 meter toegestaan. De ze bestemming ligt op circa 23 me ter uit de achterste perceelsgrenzen van de drie families aan de Hoen derweg. De speeltuin, die achter hun woningen staat, had een goot hoogte van 3 meter en een bouw hoogte van 7 meter. Belangrijk as pect hierbij was nog, dat slechts 1 van de oppervlakte in de speeltuin mocht worden bebouwd, dus 10 m2. Formeel stond het bestemmingsplan een grotere hoogte toe dan het lage speeltuingebouwtje. ln het nieuwe bestemmingsplan is de goothoogte 8 (het dubbele dus van nu) en de bouwhoogte 12 (4 meter meer dan nu). De grens van het bouwvlak ligt op 5 meter van de achterste perceelsgrens van Duine, Heijboer en Vaders. Dit betekent dus grotere bouwmogelijkheden dan nu het geval is. De gemeente heeft enkele keren met de bezwaar makers gesproken. Daarbij bleek dat de hoogte en de afstand het pro bleem waren en niet de scholen bouw op zich. De gemeente zocht naar oplossingen en constateerde dat het opschuiven van de scholen met 5 meter geen probleem was. De drie families krijgen nu een bebou- wingsvrije strook van 10 meter ach ter zich. Zowel de goot- als de bouwhoogte worden nu vastgesteld op 8 meter. Volgens Vaders is er een richtlijn van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten dat de mini male afstand van scholen tot huizen 30 meter moet zijn. Dat is volgens b. en w. echter een richtlijn waarvan afgeweken kan worden. Door het opschuiven van het bouwvlak wordt volgens het college aan de richtlijn voldaan. De gemeente blijft met de bewoners in gesprek over de aankoop van een strook grond en de afstand tot de ra men op de eerste verdieping van de nieuwe scholen. Planologisch is dat niet van belang, aldus b. en w„ maar het college wil wel met betrokkenen in gesprek blijven. Wanneer ze vol gens artikel 49 van de Wet op de ruimtelijke ordening planschade willen indienen, wacht het college dat af. Een deskundig bureau zal dat beoordelen en als er sprake is van planschade, krijgen de betrokkenen een vergoeding van de gemeente. Ook mevr. 1. Keur heeft bezwaren te gen de hoogte van de scholenbouw. Zij woont aan Crooswijck, de straat achter de speeltuin en De Casem- brootschool. Ineke Keur vreest voor belemmering van uitzicht, inbreuk op haar privacy, vermindering van woon genot en waarschijnlijke overlast van chaotische verkeersdrukte. Haar uit zicht wordt grotendeels weggenomen door de mogelijkheid van een 8 meter hoge gevel op geringe afstand van de woning. Die goothoogte houdt vol gens mevr. Keur in dat er boven de 8 meter nog een schuin dak gemaakt mag worden, waardoor de totale hoogte op circa 12 meter komt. Wan neer er ramen in de gevel komen, krijgt ze inkijk in haar woning, wat af breuk doet aan de privacy. B. en w. geven aan, dat met aanpas sing van de goot- en bouwhoogte tot 8 meter (zoals in het geldende bestem mingsplan ook was toegestaan) aan dat bezwaar tegemoet gekomen wordt. Privacy, inkijk in de woning, is een privaatrechtelijke zaak. Volgens het Burgerlijk Wetboek dient de afstand tussen de grenslijn van het ene erf en de vensters of muuropeningen dan wel balkons van naburige erven 2 me ter te bedragen. Verzet is niet moge lijk als er een openbare weg tussen zit en dat is hier het geval, zodat dit be zwaar van mevr. Keur niet gegrond is. Ook aan het woongenot wordt vol gens b. en w. geen afbreuk gedaan, want er was al een school gevestigd. De vernieuwing betreft alleen de om vang en de vormgeving van de school, wat volgens het college het woonge not niet negatief zal beïnvloeden. Ook C. van 't Hof uit de Raiffeisen- straat, al 40 jaar buurman van De Ca- sembrootschool, had evenals mevr. Keur bezwaren tegen de bouwhoogte, inkijk en verkeersdrukte, maar hij heeft zijn bezwaarschrift ingetrokken na de informatie-avond over de scho lenbouw. B. en w. komen bij de behandeling van de bezwaren tegen plan Kom Sint-Annaland ook terug op de situ atie rond garage Dekker aan de Spuistraat. B. en w. hadden aangege ven. dat uit overleg met Dekker was gebleken dat de verkoop van LPG per 1 januari 2008 zou worden beëindigd. „Dit is evenwel niet correcl geble ken". stellen b. en w. nu. „We hebben wat te snel een conclusie getrokken uit het gegeven dat Dekker tijdens het overleg in oktober/november 2007 niet overging tot herkeuring van de LPG-installatie. Dekker heeft echter alsnog de vereiste herkeuring laten verrichten, waardoor voortzetting van De laatste loodjes van de sloop van de oude basisscholen in Sint-Annaland. Linksachter de huizen aan de Hoenderweg, waarvan de bewoners bezwaar hebben gemaakt. Rechts de woningen aan Crooswijck. de LPG-levering mogelijk is. Dit laat echter onverlet, dat b. en w. blijven vasthouden aan sanering van het LPG-gedeelte van het tankstation. Hierover vindt overleg plaats met de vereniging Vloeibar Gas Nederland. LPG-station Dekker valt echter niet onder de urgente saneringen. Zoals het er nu naar uitziet, kan er nog een kleine 2 jaar gas getankt worden bij Dekker. Voor 1 januari 2010 moet de LPG-tank aan de Spuistraat, vlakbij de huizen aan het Domineeshof. verd wenen zijn. Onderdeel van plan Kom is ook het bedrijventerrein aan de Vei- lingweg. Op nagenoeg het hele terrein zijn. vanwege de nabijheid van be drijfswoningen, bedrijven tot maxi maal milieucategorie 3.1 toelaatbaar. Op twee plaatsen (CZAV aan de Lan- geweg en Van Beek aan de Spastraat) zijn bedrijven tot maximaal categorie 3.2 toegestaan. De gemeente heeft nog mondelinge inspraakreacties ontvangen betreffen de de bestemming van het perceel Burg. Smithstraat 45 en de ijsbaan aan de Annewas. Verder is nog een schriftelijke reactie ontvangen van D. Lindhout uit Poortvliet met betrek king tot de bestemming van gronden achter de Julianastraat. De betrokke nen zijn schriftelijk ingelicht door b. en w. zonder dat er concreet nader in het voorstel op gereageerd wordt. Dat geldt wel voor een bezwaar van mevr. C.A. Noordhoek met betrek king tot wijziging van de bestem ming tuin van de achtertuinen aan het verbindingspad tussen de Brug- en Tuinstraat in woondoeleinden. De schaarse open ruimte achter de Ring en de Voorstraat wordt hier mee teniet gedaan, waardoor deze gebieden hun oorspronkelijke ka rakteristiek verliezen. Verder voert mevr. Noordhoek aan dat door deze wijziging van het bestemmingsplan de mogelijkheid wordt geschapen om garages op te richten waardoor er gemotoriseerd verkeer over het voetpad tussen de Brug- en Tuin straat moet rijden. Het voetpad is nu in gebruik als kerkepad en autover keer doet afbreuk aan het historisch karakter. Bovendien is het pad vol gens mevr. Noordhoek te smal voor auto's. Veel groen wordt deels ge wijzigd in parkeergelegenheid voor auto's. Vanwege het ontbreken van voldoende overzicht en manoe- vreerruimte wordt afbreuk gedaan aan de verkeersveiligheid, aldus de bewoonster van de Nieuwstraat. B. en w. maken duidelijk, dat de verbinding nu al de bestemming verkeersdoeleinden heeft, want het is een openbare verbinding (volle dig eigendom van de gemeente) tus sen de twee straten. Het eerste deel (circa 35 meter vanuit de Brug straat) doet tevens dienst als ontslui ting van 8 garageboxen waarvan er 1 eigendom is van mevr. Noord hoek. Binnen de bestemming ver keersdoeleinden valt ook een voet pad. Het college ziet dan ook geen aanleiding om tot een expliciete be stemming als voetpad over te gaan. In 2007 hebben b. en w. een ver- keersbesluit genomen om op dit achterpad auto's toe te staan opdat die de achterkant van de huizen aan de Nieuw- en Cureestraat kunnen bereiken. Langs het achterpad lig gen gronden die eigendom zijn van enkele bewoners van die straten die deel uitmaken van hun achtertuinen. De betreffende bewoners van de Nieuw- en Cureestraat krijgen hier door de mogelijkheid hun auto in hun eigen achtertuinen te parkeren, wat een verlichting betekent van de parkeerdruk in die straten. Mëvr. Noordhoek heeft hier bezwaar te gen. Inmiddels loopt hierover een beroepszaak bij de rechtbank in Middelburg. Verder krijgen achtertuinen bij hui zen de bestemming erven bij woon doeleinden. Hierop is het bouwen van garages en bergingen toege staan tot een bepaald maximum aantal vierkante meters. B. en w. vinden de bezwaren van mevr. Noordhoek niet zodanig sterk, dat die een aanpassing rechtvaardigen. Ze stoort zich vooral aan de auto's en die mogen nu al van het pad ge bruik maken. Er verandert dus niets. Ten aanzien van het openblijven van de erven stellen b. en w. dat dè ach tererven voor 40% bebouwd mogen worden met een maximum van 60 m2. B. en w. stellen de gemeente raad voor om het bezwaar van mevr. Noordhoek ongegrond te verklaren. De raadscommissie ruimte spreekt er dinsdagavond over. Pasen staat zaterdag centraal tijdens twee zangavonden. In de Grote Kerk van Tholen is er om half acht een regionale zangavond, georganiseerd door de stichting Hulp vervolgde christenen. Medewerking verlenen een Zeeuws gelegenheidskoor o.l.v. Jan Luteijn, die ook mannenkoor Jeduthun uit Krab- bendijke leidt. Organisten zijn Martin Weststrate en Sjaco Kaan. Er is ook samenzang. De collecte is bestemd voor hulp aan straatkinderen in India. In Sint-Annaland begint de zangavond zaterdagavond al om zeven uur. Het plaatselijke gemengd koor VZOS o.l.v. Kees Quist zingt, evenals mannen koor DEV o.l.v. Koos v.d. Slikke, jongerenkoor The Young Voices o.Lv. Ma rio Riedijk en kinderkoor Soli Deo Gloria o.l.v. Heieen Troost. Organist is Leen Heijboer. Ds. P.C. Hoek verzorgt de meditatie. VERVOLG VAN PAGINA Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia had een gevulde zaal in de Wimpel voor het jaarconcert concordia@ themovies. De avond werd aan el kaar gepraat door de vaste lady speaker Mariane Nell. Wethouder Goossen en zijn vrouw behoorden tot het aanwezige publiek. Ook trad de blokfluitgroep van openba re basisschool de Luyster op. De avond stond in het teken van films en er werden tijdens het spe len beelden getoond van de te spe len nummers. Als eerste nummer werd Le gendarme de Saint-Tropez gespeeld, gevolgd door Don't cry for me Argentina en Two Worlds, waarbij in de muziekstukken gelui den van dieren voorkwamen. Coen Bomas speelde solo Morricone's melody, wat met een daverend ap plaus werd beloond. Ook de slagwerkgroep ontbrak niet op deze avond. Zij bracht diverse nummers, waaronder een klompen dans. De klompen werden bespeeld door Meral ten Seldam en Emme- lien Kot. De blokfluitgroep speelde mee met Recorder Rock. De kinderen heb ben les gekregen van Esther van de Linden waarvoor zij een diploma kregen uit handen van Walter Siol. De leerlingen van groep 5 en 6 van de Luyster zijn dit schooljaar be gonnen met blokfluitlessen. Dit is een gezamenlijk project van mu ziekvereniging Concordia en de Luyster. Het doel van dit project is om de kinderen zo enthousiast voor muziek te maken, dat zij zich aan melden bij Concordia. Het eerste optreden was een succes en daarom is besloten om volgend schooljaar door te gaan met uitgebreide mu zieklessen in de groepen 4, 5 en 6. Groep 4 krijgt algemene muzikale vorming en groep 5 en 6 krijgen blokfluitles. Omdat de plattelandsvrouwen bij elk gesprek en elke ontmoeting een praatje houden over het weer, komt weerman Jos Broeke van Omroep Zeeland de vereniging be zoeken op 26 maart. Hij komt wat vertellen over het weer op de avond die om half acht in de Wim pel begint. E.R. van Dongen krijgt van het wa terschap Zeeuwse Eilanden een stuk grond. Hij heeft een beroep gedaan op verjaring omdat het stukje van 37 centiare al lang als tuin in gebruik is. De mannelijke leden van de Oud Gereformeerde Gemeente hebben bij hun vergadering een beroep uitgebracht op de heer Th. L. Zwartbol uit Wekerom. Daarnaast is de heer K. Roggeveen jr. geko zen als derde kerkmeester. Hij heeft zijn verkiezing aanvaard, zo dat het aantal kerkmeesters weer volledig is. De andere kerkmees ters zijn de heer M.J. Faasse en de heer W. Kosten. Een groep van tien vrijwilligers is bereid om in geval van calamiteiten eerste hulp te verlenen. De aanwe zigen op de vergadering hebben be sloten om een AED aan te schaffen. Een AED is een apparaat waarmee een stroomschok kan worden toe gediend bij een hartstilstand. De Oud-Gereformeerde Gemeente houdt woensdag 2 april de maan delijkse psalmzangavond in het kerkgebouw aan de Achterstraat. Op deze zang avond, die om acht uur begint, worden er psalmen ge zongen in de berijming van D^t- heen met bovenstem. In de pauze is er gratis koffie en de kinderen krijgen een glas fris. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden om de onkosten te dëk- ken. Voor meer informatie over déze avond, kunt u bellen met: 0167- 572472 of 572874. Raadslid J.M. Aarnoudse van SGP heeft een schriftelijke vraag inge diend voor het college van b. en w. over de restauratie van de molen in het dorp. Hij reageert naar aan leiding van een bericht in de krant dat er al lange tijd geen werk zaamheden meer aan de molen zijn. Aarnoudse vraagt naar de re den hiervoor. zijn wjj op zoek naar: zijn wij op zoek naar: Salaris vanaf 2.000,- BONUSSEN Eigen auto vereist Ervaring niet vereist Interne training j Inzetbaar: landbouw, tuinbouw, fruitteelt (appel- en perenpluk), schilders, stucadoors, lassers, stratenmakers, fitters, grondwerkers, spruitenplukkers enz. Ook voor kinderopvang of hulp in de huishouding. Tevens Poolse chauffeurs, Engels- en Duitssprekend. Beschikbaarheid in overleg. Stichting Huisartsen Laboratorium VCU gecertificeerd volgens de ABU-coo Contactpersoon Bartelmeetweg 5 4693 SB Poortvliet (Tholen) Tel. 0166-672184 Fax. 0166-672184 mobiel: 06-29030320 SHl stelt zich ten doel het bevordeien van een krachtige, autonome, toegankelijke en doelmatige «an hoge kwaliteit. De SHl biedt haar diensten aan in de regio Zuid-West-Nederland, waaronder Den Haag. Ons hoofdkantoor is gevestigd in Etlen-leur. SHl levert ondersteunende lunches en diensten aan haar zorgaanbieders, zoals huis artsen en verloskundigen. Met ruim 600 gemotiveerde medewefkers verzorgt de SHl onder andere bloed afname, analyseer! het patièntenmaterlaai in ons modern ingericht laboratorium, verricht een scala aan funcheonderzoeken en onderhoudt een oproep systeem voor chronisch zieken (bv. diabetes). Acquisitie naar oanteiding von deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Als medewerker decentrale prikdienst verzorgt u dagelijks van 09.30 tot 10.00 uur de bloedafname van patiënten op onze prikposten in St. Maartensdijk. Tevens verzorgt u de bloedafname bij de patiënten thuis. Van u wordt verwacht dat u de nuchtere patiënten, die aan huis geprikt moeten worden, voor de ope-, ningstijd van de prikpost heeft geholpen. Bij vakantie of ziekte van collega's bent u bereid om in te vallen op de prikpost. De vacature kan tevens in duo-vorm worden vervuld. Wij zoeken collega's met een (para) medische achtergrond. Onze voorkeur gaat uit naar doktersassisten tes, analisten of verpleegkundigen. Ervaring met intraveneus prikken is gewenst. Daarnaast beschikt u over goede sociale vaardigheden en u heeft een flexibele instelling. U dient in het bezit te zijn van een rijbewijs en een auto. Een functie binnen een professioneel, enthousiast en collegiaal team. U werkt zeer zelfstandig op uw "eigen" prikpost en bent het visitekaartje van onze organisatie. Uw salaris bedraagt 1930,- bruto per maand op basis van 36 uur per week volgens functiegroep 30. Naast een vaste reiskostenvergoeding woon-werk ontvangt u voor de extra gereden kilometers een zeer ruime vergoeding van 0.29 netto per kilometer. Daarnaast heeft u de mogelijkheid gebruik te maken van onze spaarloonregeling of levensloop regeling. Al onze medewerkers ontvangen een eindejaarsuitkering van 5%. Voor meer informatie, kunt u contact opnemen met Anja de Jongh-Gaastra, hoofd decentrale prikdienst, tel. 076-5029181. Schriftelijke sollicitaties kunt u voor 1 april 2008 mailen naar personeelszaken@shlbrecfa.nl of richten aan SHL, t.a.v.: Personeelszaken, Postbus 228, 4870 AE Etten-Leur. Kijk ook op en een Ben jij goed in vorm en wil je kleur bekennen? Dan hebben wij dé job voor jou. Uiteraard met prima beloning en uitstekende arbeidsvoorwaarden. Bel, schrijf of mail ons en we nemen z.s.m. contact met je op! Zonder ervaring heeft het geen zin te reageren op deze functies.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 8