Verkoping Tabitha:1680 euro ABT heeft probleem met positie in de raad Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 maart 2008 Afronding gasfabriek 4 CENT KORTING op benzine Zangavond Grote Kerk Burgemeester op bezoek Paasviering in Meulvliet Straatversieren op koninginnedag Lezing NPB Wie ben ik? Marie Verkerke wint klaverjassen Jeugddienst Evangelist uit Irak spreekt Onderhoudssu bsidie kerk Inzameling voor rommelmarkt kerk Biljartavond Hoogste serie voor Hommel Run op kaarten Accelerando Beroep Ger. Gem. Laatste WHS kaartavond Nieuwe leden Vogelvreugd Zebra's voor scholen Muziek en paasbingo Paaszangavond Beroepen en bedankt Dansavond Geslacht in eigen slagerij Samenwerking leden dorpskoor Fancy fair Intrede ds. Reehorst Oosterscheldevissers Autoshow Inspraak bestemmingsplan Afschot smienten Boekenmarkt Cakeverkoop Van Doorn schrijft g.s. over gemeentefinanciën 2 Tholen De provincie wil het ingenieursbureau Bioclear te Groningen inschakelen om de vierde monitoringsronde uit te voe ren op het terrein van de voormalige gasfabriek. Het specialistische bureau is vanaf het begin bij dit project be trokken, het voerde de feitelijke sane ring uit. Dat gebeurde zeven jaar gele den in opdracht van Delta, maar in 2005 nam de provincie het project over van het nutsbedrijf. Het monito ren van het verloop van de biologische afbraak in de bodem vormt de afron ding. De kosten worden geraamd op ongeveer 25.000 euro. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegelt ol airmiles. Heeft u vragen van technische aard. stel ze genist. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. De stichting Hulp vervolgde christe nen (HVC) houdt zaterdag 22 maart een regionale zangavond in de Grote Kerk. Voor deze avond is een Zeeuws gele genheidskoor samengesteld onder lei ding van dirigent Jan Luteijn en orga nist Martin Weststrate. Het man nenkoor Jeduthun uit Krabbendijke treedt op onder leiding van dirigent Jan Luteijn en organist Sjaco Kaan. Daarnaast is er samenzang van psal men en zijn er orgelsoli. De leiding van de avond is in handen van HVC-directeur J. Bor, die vertelt over de steun aan India, waaronder de vele straatkinderen. Hiervoor zal een collecte worden gehouden. De zangavond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. De kerk is open vanaf 19 uur. Burgemeester Nuis was 6 maart te gast bij de christelijke ouderen vereni ging Tholen. Hij vertelde over het rei- Jen en zeilen in de gemeente en waar om de dingen gaan zoals ze gaan. Ook sprak hij over de zorgverlening, die door de gemeente wordt betaald en geregeld. Volgens Nuis probeert de gemeente zoveel mogelijk in te spelen op gerichte zorg voor de betreffende zorgvrager. De gemeente vindt schaal- vergroting in de zorg niet de oplos sing. De macht in de zorg berust vrij wel geheel bij de zorgverzekeraars is de conclusie uit het betoog van de bur gemeester. Verder kwam het alcohol misbruik in de gemeente ter sprake. Dit komt niet alleen bij jongeren maar ook bij ouderen vrij veel voor. De op lossing ligt volgens Nuis bij de opvoe ding in het gezin. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Hierbij werd ingegaan op de sociale woningbouw. Volgens een vragensteller is hier niet in elke kem behoefte aan. Tevens werd het uitbreiden van industrieterreinen en de niet fraai uitziende bedrijfsge bouwen op die terreinen aangekaart. Er werd gevraagd wanneer de uitbrei ding ophoudt en of er door middel van beplanting de boel kan worden ver fraaid. De christengemeente Tholen houdt op zondag 23 maart om 15 uur een grote paasviering in de sporthal van Meul vliet. In dit ongeveer anderhalf uur durende feest zijn er optredens met mime, zang en muziek van de band Unchained. Professor dr. Willem Ouwenee!, be kend van radio en tv, komt spreken over het thema Van Doornenkroon tot Koningskroon. Voor de kinderen is er een eigen programma in één van de bijzalen. Er is een crèche voor de hele kleintjes. Stichting Stad organiseert op Koning innedag een straatversiering. Het the ma is Wij houden van Holland. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk straatbewoners meedoen met als doel samenwerken en kennismaken met de buren. De organisatie hoopt dat zo veel mogelijk straten zich presente ren. Mieke Punt houdt op 19 maart een le zing met het onderwerp Wie ben ik? Deze laatste koffieochtend van het sei zoen bij de vrijzinnige geloofsge meenschap NPB gaat met name over familieverhoudingen. Die kunnen heel ingewikkeld zijn en een negatieve of een positieve invloed op iemands le ven hebben. Er wordt gesproken over de methode van Ivan Nagy, een Hon gaars-Amerikaanse psychiater, waar mee meer zicht wordt verkregen op fa milieverhoudingen. De lezing vindt plaats in het kerkge bouw van de vrijzinnige geloofsge meenschap aan de Oudelandsestraat 11 en begint om 9 uur. Marie Verkerke heeft de wedstrijd van Klaveijasclub Stad-Tholen gewonnen. Ze haalde 5434 punten, een voor sprong van 92 punten op nummer 2. Dat was Carlo Hage met 5342 punten. 3. Joan Kon 5201 p.; 4. Anita Aarn- oudse 5119 p.; 5. Martin van Deursen 4817 p. De christengemeente Tholen houdt zaterdag een jeugddienst met het the ma Recover. De avond begint om half acht in de Simon Lindhoutstraat la en de toegang is gratis. De eigen jeugd- band zorgt voor muziek. Rasak Avakthi komt spreken op een jongerenbijeenkomst van de hervorm de gemeente en de christelijk gerefor meerde kerk op 17 maart. Deze Iraak- se evangelist had vele jaren een hoge positie in het leger van Saddant Hoes sein. Na zijn bekering tot het christe lijke geloof moest hij op de vlucht en werd hij evangelist. Zijn thema op de bijeenkomst voor jongeren vanaf 12 jaar is 'Van de duisternis naar het licht'. De avond vindt plaats in vereni gingsgebouw de Wingerd en begint om half acht. M Oud- Vossemeer De Hervormde Gemeente krijgt van de provincie 1257 euro als bijdrage in de vorig jaar gemaakte onderhouds kosten van het kerkgebouw. De subsi die bedraagt eenvijfde deel van de to tale kosten, die 6283 euro beliepen. Bruikbare spullen kunnen iedere vrij dag tussen 19 en 20 uur worden afge leverd in de loods van de familie Van Gorsel aan de Krommedreef 4. Deze spullen zijn bestemd voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Nederlands her vormde kerk op zaterdag 9 augustus. Biljart genootschap Keu's zat speelt iedere vrijdagavond in café Hof van Holland. Belangstellenden kun nen meespelen. Uitslagen vorige par tij: Ad Havermans en Marco Hommel 18-28; Benjamin Suurland en Robert de Jonge 25-28; Ad Havermans en Robert de Jonge 25-28; Marco Hom mel en Benjamin Suurland 28-24. Jos Hommel speelde de hoogste serie met 12 punten in de onderlinge com petitie van biljartvereniging De Treffers. De korste partij was voor Sjaak Etienne in 17 beurten. Etienne haalde tevens het hoogste gemiddelde met 2,765. Bij de inhaalpartij was Hommel weer scherp met een gemiddelde van 6,231 in 13 beurten en een hoogste serie van maar liefst 22 caramboles. De uitslagen: A. Hommel en A. Deur- lot) 10-8; N. Rooijakkers en L. van Wezel 10-5,417; C. Burgers en H. van Daalen 10- 9,143; M. Klijnsmit en H. Rensink 9,167-10; J. de Koning en P. de Leeuw 10-5; J. Hommel en S. Etienne 5,680-10; J. Hommel-P. de Leeuw 10-3,667. Sint-Annaland De animo voor de jaaruitvoering van Accelerando op 28 maart in de Welle- vaete is groot. Er zijn nog 50 kaarten van de 336 toegangsbewijzen te koop bij boekhandel Heijboer. De fanfare band heeft als thema voor de uitvoe ring Wilkommen, bienvenue, welkom. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. C. van Krimpen uit Oud-Beijerland. Voetbalvereniging WHS houdt mor gen de laatste kaartavond van het sei zoen. De avond vindt plaats op sport park de Waaje en begint om acht uur. Liefhebbers kunnen klaverjassen, pe- toeten en jokeren. Er zijn leuke prijzen te winnen en het is mogelijk om deel te nemen aan het algemeen klasse ment. De beste twee uitslagen van de in totaal drie gehouden avonden tellen. Vogelvereniging Vogelvreugd heeft 11 nieuwe verwelkomd. Hierdoor is het totaal aantal leden per 1 januari 2008 gegroeid naar 123 leden. Dit werd be kend op de algemene ledenvergade ring in de Wellevaete waarbij 15 leden aanwezig waren. Mevrouw M. Zoon werd in de plaats van de heer T. Winkels benoemd als lid van de kascommissie. De bestuurs leden I. de Graaf en L. Quist zijn her kozen en zodoende kunnen zij hun functie als ringencommissaris en voorzitter voor de komende 3 jaar weer vervullen. Ook werd bekend dat. hoewel de be groting een positief beeld laat zien, waarschijnlijk een contributieverho ging met ingang van 1 januari 2009 wordt ingevoerd om de uitgaven ten behoeve van het 55 jarig jubileum te bekostigen. De voorzitter deelde mee dat bij de tentoonstelling van dit jaar gewerkt zal worden met een afhaallijst bij het af halen van de vogels, om zodoende wat meer rust en orde bij het afhalen te creëren. De ringencommissaris kon al melden dat er in totaal al 3560 ringen zijn besteld. De verwachtingen voor de kweek zijn dus al heel hoog ge spannen. De volgende ledenvergadering is op 11 april 2008 in Tholen waarbij de heer Zagers een lezing geeft over za den en voer in het algemeen. De gemeente gaat twee zebrapaden maken voor de kinderen van de basis scholen aan de F.M. Boogaard weg. Dat hebben b. en w. besloten na posi tief advies van de regiopolitie Zee land. Dc oversteekplaatsen voor voet gangers komen bij de kruising Bierensstraat/A. van Bourgondiëstraat en het bruggetje bij de F.M. Boogaard- weg. Mireille Quist en Conrad Hultermans geven zaterdag een akoestisch optre den in café An de Slööve. Mireille is jarenlang de zangeres geweest van No- dal Point uit Bergen op Zoom en Con rad is gitarist van de Sint-Philipslandse band JIC. Ze brengen diverse covers ten gehore. De avond wordt compleet gemaakt door drive-in Caroline. Het programma begint om 21.30 uur en de entree is gratis. Het café biedt dinsdag 18 maart plek voor een paasbingo. Er worden 8 ronden gespeeld met aan sluitend een superronde. De ballen gaan draaien vanaf 19 uur. Christelijk gemengde zangvereniging VZOS houdt op 22 maart een paas zangavond in de hervormde kerk van af zeven uur. VZOS treedt op onder leiding van Kees Quist, naast het man nenkoor Dev met begeleiding van Koos v.d. Slikke, het jongerenkoor The young voices onder leiding van Mario Riedijk en het kinderkoor Soli Deo gloria onder leiding van Heieen troost de Graaf. Daarnaast is er sa menzang, wat net als de koren wordt begeleidt door organist Leen Heijboer. Dominee PC. Hoek verzorgt de medi tatie voor deze avond die als thema 'Het kruis' heeft. Stavenisse Ds. Gerritsen ontving een beroep van de Oud Gereformeerde Gemeente in het Canadese Salford. Hij heeft inmid dels bedankt voor het beroep van de Oud Gereformeerde Gemeente Kam pen. Stichting Actief Stavenisse organiseert op zaterdag 22 maart een ouderwetse dansavond met foxtrot. Engelse wals Donderdag, vrijdag en zaterdag mMMaandagdinsdag en woensdag ISpareribs Malse biefstuk Schouderham 150 gram 1,30 Eigen gebr. gehakt 150 gram 1,30 Boterhamworst 150 gram 1,30 Kaassalade 100 gram 1,10 1 kg 4,95 250 gr, 4,25 Varkensfilet 5oogr 4,25 Kip-Siam roerbakreepjes 500 gr. 4,25 11 gevuld stokbroodjes 1,75 I I I I I I I I I Rundergehakt 1 kg 4,75 Schouderkarbonade 1 kg 4,75 Magere speklappen 1 kg 5,00 Paashaasburger per stuk 0,75 Blindevinken 5 halen 4 BETALEN! NIEUW! div. soorten Tapas verse olijven, tapanade's, zongedr. tomaten enz. Wij slachten volgende week, speciaal voor de Pasen, superkwaliteit!! Vers lams- en kalfsvlees uit eigen slagerij! Bestel tijdig uw paasbestelling! Gourmet,- fondue-, steengrill, saladeschotels enz. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 neem eens een kijkje op www.slagerijslager.nlf Advertentie I.M. en chachacha. Tijdens de avond is er een demonstratie ballroomdansen. De dansavond vindt plaats in dorpshuis de Stove en begint om acht uur. Zeven leden van het koor Laudate Dominum doen mee aan uitvoeringen van het projectkoor Zuidwest Neder land. Ze brengen zaterdag in Zierik- zee The Crucifixion' van John Stai- ner ten gehore. Sint-Maartensdijk De evenementencommissie van Maartenshof houdt zaterdag van 10 uur tot 15 uur een fancy fair. De op brengst is bestemd voor activiteiten voor ouderen in Maartenshof. Er is een rommelmarkt met boekenver koop, er staat een gebakskraam en er zijn boterbabbelaars verkrijgbaar. Daarnaast kunnen belangstellenden een potje panbiljart spelen en sjoe len of zich uitleven aan de creatief tafel. Ook zijn er activiteiten voor kinderen zoals een paasboom en een grabbelton. De middag wordt afgesloten met de trekking van de loterij. Ds. J. Reehorst doet zondagmiddag 30 maart zijn intrede in de Her vormde Gemeente Rehoboth. Aan gezien de kerk aan de Westvest te klein is, wordt hiervoor uitgeweken naar Haestinge. De intrededienst wordt geleid door consulent ds. P.A. Broere uit Tholen. De kinderopvang is in peuterspeelzaal 't Hummeltje aan de Bloemenlaan. Met inzet van vrijwilligers wordt de pastorie in or de gemaakt voor de nieuwe predi kant. De kerkenraad is inmiddels ver sterkt met de bevestiging van Jan Willem de Graaf tot diaken. Er blij ven echter nog twee vacatures voor diaken open. Eind maart zal de ker kenraad hiervoor opnieuw een ver kiezing uitschrijven. Hengelsportvereniging de Ooster scheldevissers heeft de eerste com petitiewedstrijd achter de rug. Er deden 43 vissers mee. De uitslag: I. Iz. Lindhout; 2. Mevr. B.v.d. Rhee; 3. M. van Houdt; 4. H. Hartog: 5. Mevr. J. o.d. Brouw; 6. Mevr. L. v.d. Velde; 7. B. Beringer; 8. J. No$m: 9. H. den Engelsman; 10. S.v.d. Rhee. Junioren: 1. Jan Priem; 2. Jan v. Dommelen; 3. Danker Bent- schap-Knook. De volgende wedstrijd is op zaterdag 22 maart van 14 uur tot 17 uur. Autoclub Streetshowteam organiseert op 26 april een automeeting. Deze bijeenkomst van allerlei auto's vindt plaats aan de Pluimpotweg en begint om 18.30 uur. De organisatie stelt geen eisen voor deelname: tussen een sportwagen of een roestbak maakt ze geen onder scheid. Het Streetshowteam heeft twee jaar eerder een dergelijke show georganiseerd. Ze wil het succes van toen herhalen. B. en w. hebben ingestemd met de voorontwerp bestemmingsplan kom (eerste herziening). Het plan wordt nu toegezonden aan de partijen ^lie be trokken zijn bij het vooroverleg. Het voorontwerp wordt ook ter inzage ge legd. Twee agrariërs krijgen van de provin cie ontheffing van de flora- en fauna wet. zodat ze smienten kunnen af schieten die schade veroorzaken aan hun gewassen. Voor de maatschap D. en W. Vroegop gaat het om een per ceel grasland aan de Kalfdamseweg. En M.D. Geuze heeft op twee perce len schade: wintertarwe aan de Gou- weweg, en wintertarwe en graszaad aan de Hokweg/Geerweg/Zuiddijk. De ontheffingen zijn verleend tot eind maart. Het is vooral een papieren maatregel, nodig om bij het Fauna fonds te kunnen aankloppen voor een schadevergoeding. Want op het tijd stip waarvoor de ontheffing geldt - een half uur voor zonsopkomst tot het middaguur - zijn de smienten al met een rondgegeten buik van de akkers vertrokken. In de Ontmoetingskerk vindt zater dagmiddag een tweedehands boeken markt plaats van 14 uur tot 16 uur. Mensen die nog oude boeken hebben, kunnen ze op deze markt inleveren. Sint-Philipsland Vrijwilligers van de Nederlands her vormde gemeente komen vandaag langs de deur met verschillende soor ten cake. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke kerk. Agenda THOLEN 13 mrt. Borstvoeding, informatie avond LLL, Stoofstraat 8, 20 u. 15 mrt. Jaarconcert Concordia, Meulvliet, 19.30 u. 17 mrt. Informatieavond Leger des Heils, Meulvliet, 19.30 u. 17 mrt. Van de duisternis nr het licht, Jongerenbijeenk., De Win gerd, 19.30 u. 18 mrt. Lezing auteur Anton Valens, bibliotheek, 20.15 u. 19 mrt. Koffieochtend vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB. 10 u. 22 mrt. Zangavond, stichting HVC, Grote kerk, 19.30 u. 26 mrt. Activiteiten v. dementeren de ouderen, thema-avond. Ten anker 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 14 mrt. Cabaretduo Hassan's An gels, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 14 mrt. Kaartavond WHS, kantine, 20 uur. 22 mrt. Paaszangavond, VZOS, 19 uur. 25 mrt. Vier seizoenen tuinen, dia voorstelling R. Toering, Wellevaete. 19.30 uur. STAVENISSE 22 mrt. Dansavond, De Stove, 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 15 mrt. Fancy fair, Maartenshof, 10 uur. SCHERPENISSE 15 mrt. Turengluren, excursie Staatsbosbeh., Scherpenissepolder, 13.30 uur. POORTVLIET 15 mrt. Boekenmarkt, Ontmoe tingskerk. 14 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 10.000 BC - do 18.45 en 20.45 u„ vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 2115 u, ma t/m wo 20 u. Alibi - do 18.45 u„ vr 21.15 u„ za en zo 16. 18.45 en 21.15 u„ ma t/m wo 20 u. Alvin and the chipmunks (Nederlandstalig) - za en zo 13.45 en 16 u., wo 13.45 u. Asterix en de olympische spelen (Nederlandsta lig) - za en zo 13.45 u., wo 16 u. De spiderwick kronieken (Nederlands talig) - do en vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. Earth - zo 19 u., ma en di 20.30 u. Horton hears a who! (Nederlandstalig) - wo 13.45 en 16 u. John Rambo IV - vr, za en zo 21.15 u. Jumper - do, vr en za 18.45 u. Samson en Gert. Hotel op stelten - wo 13.45 en 16 u. Verras singsvoorpremière - do 20.30 u. Step up 2 - do 20.45 u., vr 18.45 u„ za en zo 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u. The kite runner - do en vr 20.45 u., wo 20 u. Coba Reijngoudt-Joppe bergt de kaarten op in haar tas, naast haar haar moeder L. Joppe-Neele. De verkoping van de vrouwenvereniging Tabi- tha in Sint-Philipsland heeft zaterdag 168(1 euro opgebracht. Dat is een record, zegt Ria van de Reest van de vrouwenvereniging van de Oud Gereformeerde Gemeente. De opbrengst Ls be stemd voor de gehandicaptenzorg van de stich ting Adullam. „Het is heel goed gegaan. Het was drukker dan anders. Alle standhouders hebben goed verkocht. We hebben niet eerder zo'n be drag gehad. En dat voor drie uurtjes verkoop." In het verenigingsgebouw aan de Voorstraat was nachtkleding en ondergoed te koop. Ook waren er baddoeken en washandjes, sokken en zakdoeken te krijgen. En hobbyartikelen om 1 kaarten te maken, onder andere papier en plaatjes, maar ook complete wens- en condolé ancekaarten. Voor de tafel met kinderkleding was veel belangstelling. Huppel Kinderkleding in Tholen deed voor het eerst mee en dat was volgens Van de Reest een succes. „En dit was in feite nog maar de voorverkoping. Op 12 april vindt de grote verkoping plaats, maar dan is er veel meer. Nu waren er maar drie soorten arti kelen." Toch waren er al bezoekers die kwamen vra gen of er 'kokkienen' waren. Mevrouw Van de Reest moest ze teleurstellen maar kon ze al wel verwijzen naar de grote verkoping in april. Coba Reijngoudt-Joppe kwam samen met haar moeder L. Joppe-Neele naar de verko ping om nieuwe kaarten te kopen. Ze ver stuurt veel kaarten zegt ze. Elke donderdag ochtend bekijkt ze de familieberichten in deze krant of er bekenden in voorkomen en die stuurt ze een kaart. Het kan familie zijn, bu ren of kennissen of oud dorpsgenoten. Ze doet het graag maar moet wel steeds de voorraad thuis aanvullen. Ze koopt bij Tabit- ha maar ook op andere verkopingen van ande re verenigingen, zegt ze. „Toen ik tien jaar ge leden zelf 25 jaar getrouwd was, kreeg ik 268 kaarten." Predikbeurten Zondag 16 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lieffing, Delft. 18.30 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- cx)rd. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Ittersum, Springford. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. da. Van de Wel, Berkel en Ro denrijs. CHR. GEREF. KERK 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Sluis. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. woord- gebed- en communie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (openb. bel.) en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. da. Wijma, Hellevoetsluis (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 11 u. gezinsviering. zo 9.30 u. Palmzondag. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10(H.A.))en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Van Wijk. Herkingen. 16 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Trigt, Ouderkerk a/d IJs- sel. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kes- teren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Markus, Bergschenhoek. 19 u. ds. Van der Heijden. Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 14.30 u. kand. Donselaar, Oosterland. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. Boekenweek in de bieb. De Thoolse bibliotheken doen tot en met 22 maart mee aan de boekenweek. De schrijver Anton Valens houdt op 18 maart een lezing in Tholen en in Sint-Annaland is een museumexpo sitie met zeep. Er hangt een fotocol lectie van de heemkundekring in de Thoolse en Sint-Philipslandse bieb. Alles is gericht op het thema van dit jaar 'Van oude menschen, de derde leeftijd en de letteren', wat gaat over vroeger. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8. za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen. ingang Regentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tót 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 080Ó -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu>- reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166»- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 maart, donderdag 13 7.09 - 19.42 vrijdag 14 7.55 -20.32- zaterdag 15 9.02 -21.39 zondag 16 10.22 -23.12; maandag 17 12.02- 1 dinsdag 18 0.47 - 13.25 woensdag 19 1.57-14.22 donderdag 20 2.47 - 15.12 vrijdag 21 3.27 -15.47 vr 14/3 11.46 EK vr 21/3 19.40 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Het standpunt van het gemeentebestuur over de wijze waarop boek houdkundig met financiële reserves wordt omgegaan, is de fractie van Algemeen Belang Tholen een doorn in het oog. Zodanig zelfs, dat ABT geen ruimte ziet om zinvol te participeren in het bestuur van de ge meente. Dat schrijft raadslid L.J. van Doorn aan gedeputeerde staten van Zeeland. G.s. sturen de brief (van 2 februari) door aan het gemeen tebestuur om 'bericht en raad'. Opvallend is dat in hun begeleidend schrijven staat, dat fractievoorzitter J.J.P.A. Boulogne heeft laten we ten dat de brief niet namens de fractie is opgesteld. De opmerking van g.s. lijkt aan te geven dat Van Doorn op eigen houtje opereert. Hij had zijn actie in een brief van 11 januari aan burgemeester en wethouders al aangekondigd, en ondertekende die brief alleen met zijn eigen naam. ABT is het niet eens met de ma nier waarop het gemeentebestuur geld uit de reserves gebruikt om kapitaallasten van investeringen te dekken. Ook in de begroting 2008. Volgens de fractie is dat strijdig met het Besluit begroting en ver antwoording provincies en ge meenten. Ze stemde daarom, als enige, tegen de - in haar ogen niet sluitende - begroting. ABT zette, na een gesprek, zijn bezwaren in een memo en vroeg de afdeling fi nanciën van de gemeente om com mentaar. Daar reageerden b. en w. op, omdat het niet gebruikelijk is dat ambtenaren reageren op be zwaren tegen het beleid (een be leid dat door een ruime raads- meerderheid wordt gesteund - red.). B. en w. reageerden niet in houdelijk, maar wezen op de toe zegging dat er vóór de behande» ling van de kadernota een voorstel komt. In zijn brief van 11 januari namVan Doorn geen genoegen met dat uitstel. Hij verlangde dat de kwestie nog diezelfde maand inhoudelijk zou worden opgepakt! Gebeurde dat niet, dan zou hij de zaak voorleggen aan gedeputeerde staten. Dat laatste deed hij drie weken later. Van Doorn vroeg g.s., als toezichthoudende instantie, om een zienswijze. 'Aan de hand van uw oordeel willen wij dan onze positie bepalen en bezien hoe ver der te gaan', schreef het raadslid.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2