Oerlero^ns Mocte Proef golfoverslag dijk Sint-Philipsland EHBO Sint-Annaland één van de actiefste afdelingen in Zeeland Wel spreekuur maar tekort aan vrijwilligers voor begeleiding dreigt 'Liever anti-pestproject dan graffitiprobleem' 'Elk gezin loopt tegen zijn eigen opvoedproblemen aan' Vlag en beamer bij viering van 40-jarig jubileum Gemeente moet dit jaar vijftien vluchtelingen gaan huisvesten Donderdag 6 maart 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De nieuwe zomercollectie 2008 is weer binnen... cadeau Openingstijden Cursus GGD voor ouders jonge kinderen „Mijn twee kinderen maken constant ruzie" of „mijn kind is zo verlegen, wat doe ik hieraan?" Een oudercur sus van GGD Zeeland geeft antwoord op deze en andere vragen. De afdeling jeugdgezondheidszorg start op 19 maart in Meulvliet te Tholen met een oudercursus over opvoeden. Deze training voor ouders van kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar vindt plaats op zes woensdag avonden en deelname is gratis. Praatje-plaatje-daadje Binnenkant zeewering Krabbenkreek Projectbureau Zeeweringen gaat het gras op de dijk langs de Krabbenkreek in Sint-Philipsland testen. Er komt een golfslagsimulator boven op de dijk te staan. Gedurende een vaste tijd stort dit apparaat een bepaalde hoeveelheid water uit over een strook van vier meter aan de binnenkant van de dijk. Tholen houdt van WMO 260 mille over Met felicitaties van wethouder Van Dis en districtsvoor- zitter Koole, een prachtig cadeau van de Wezen Armen en een gezellig etentje met leden en donateurs, kijkt de 40- jarige EHBO Sint-Annaland terug op een prachtige jubi leumviering. „Jullie zijn één van de actiefste verenigin gen in heel Zeeland", zei districtsvoorzitter Adrie Koole. Beamer Janna Perplex De 16-jarige Simon van Lit, lid van de Thoolse jonge- renraad, doet in oktober van dit jaar mee aan discussies over politieke onderwerpen met Tweede Kamerleden. Dat is het resultaat van de voorronde van het nationaal jeugddebat met leden van provinciale staten, donderdag in Middelburg. Advertentie I.M. Het wordt steeds lastiger om vrijwilligers te vinden voor het begeleiden van asielzoekers en vluchtelingen. Dat zegt voorzitter Marie-Anne Sleegers van de stichting Vluchtelingenwerk Bergen op Zoom dat elke maandag ochtend spreekuur houdt in het gemeentehuis in Tholen. Van de begeleidingsgroepen uit Tholen, Sint-Maartens dijk, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer zijn nog maar vijf vrijwilligers actief. Korte lijnen Oerlef?3 jAcde Bij een aankoop uit de nieuwe collectie gratis een Oerlemans shoppingbag maandag 13.00 - 17.30 u. 09.00 - 17.30 u. vriidaa 09.00 - 20.30 u. zaterdag 09.00 - 17.00 uur gierig wat anderen ervaren hebben tussen de bijeenkomsten door. Hier door worden ze gestimuleerd om te rug te komen." Dit punt wordt vol gens Verstraeten door veel vaders en moeders als belangrijkste aange merkt. „De ervaringen die andere ouders hebben is herkenbaar. Het uitwisselen hiervan, zien ze als waardevol." Mocht een ouder echt met iets worstelen, dan kan een afspraak met een trainer uitkomst bieden. Die gaat dan apart met de opvoeders in gesprek om de beste weg te vinden. „Als het echt een individueel pro bleem is, verwijzen wc meestal door naar één van de opvoedsteun- punten. In de groep kunnen we dit vaak niet bespreken." Volgens Ver straeten gaat het in deze gevallen om iets waar ouders flink last van hebben of wat hardnekkig is, bij voorbeeld kinderen die niet willen slapen of eten. Op Tholen geven twee jeugdverpleegkundigen de cursus: Martin van der Hoek en Pie- ter Smulders. Verstraeten heeft in het verleden een keer les gegeven op het eiland. „Toen waren alleen scholen aangeschreven." Ditmaal wil de GGD de doelgroep breder trekken. De gemeente Tholen heeft alle Thoolse gezinnen met jonge kinderen aangeschreven. Er wordt gekeken hoe groot de behoefte aan deze opvoedondersteuning is op Tholen. „We gaan niet uit van pro blemen. Bepaalde mensen zitten met opvoedvragen en willen weten hoe ze moeten reageren", verklaart Van Oostenbrugge. De gemeente Tholen financiert de cursus en heeft toezegging gedaan voor twee cur sussen. Naast Opvoeden en zo, bestaat er een cursus voor ouders met kinde ren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Hierbij leren ouders hoe ze beter kunnen omgaan met pubers. Deze cursus is vorig jaar op Noord-Beve land gehouden. Het is nog niet be kend of deze opleiding ook op Tho len komt. Dat hangt grotendeels af van de vraag hiernaar. Ouders van kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar kunnen zich tot 7 maart voor Opvoeden en zo opgeven bij de GGD Zeeland Er zit al een cursus vol, maar er is ruimte voor een tweede cursus. Er kunnen maximaal 15 personen aan een cursus deelne men. Ze vinden plaats op 19 en 26 maart, 2, 9, 16 en 23 april en duren van 19.30 tot 21.30 uur. Opvoeden en zo, zoals de cursus heet, is niet alleen bedoeld om be staande problemen met kinderen te bespreken, maar werkt ook preven tief. „Elk gezin loopt tegen zijn ei gen opvoedproblemen aan. Ouders vragen zich af hoe ze hiermee om moeten gaan", zegt Truus van Oos tenbrugge van de afdeling jeugdge zondheidszorg. Ouders moeten geen therapiegroep verwachten, het is een training waarbij vaders en moeders hun vaardigheid in het opvoeden leren verbeteren. Nicolle Verstraeten, eveneens een medewerker jeugdge zondheidszorg, geeft les in het op voeden van kinderen. „Ouders staan in de cursus even stil bij wat ze doen en wat voor effect dat heeft in de dagelijkse praktijk." De kwesties die ouders aandragen zijn volgens Verstraeten onuitputtelijk: „Een kind dat niet wil stoppen met dui men of een kind dat constant huilt: het kan van alles zijn." Elke bijeenkomst komt een ander onderwerp aan bod, zoals regels en grenzen en apart zetten en straffen. De opvoeddeskundige: „De focus ligt op het positief benaderen van het kind. Dus belonen, complimen teren en aandacht geven. Er worden maatregelen aangereikt en bespro ken in welke situatie wal kan wor den toegepast." Ouders worden ge stimuleerd te kijken naar het gedrag van hun kinderen en leren daarbij af te vragen hoe ze daarin kunnen stu ren. Het kind kan ook negatief worden benaderd door middel van straffen. Dit kan bijvoorbeeld door bepaald gedrag te negeren of door een kind iets waarmee het hinderlijk gedrag vertoont af te nemen. Er wordt telkens een stuk theorie aangereikt die naderhand wordt toe gepast in de thuissituatie. De cursis ten krijgen werkopdrachten mee om thuis te oefenen. „Elke keer doen we een praatje-plaatje-daadje. Dus je leest, hoort, praat en doet er iets mee. Ouders worden zo rugzakvaar dig: ze krijgen elke keer iets nieuws in hun rugzak om thuis toe te pas sen", aldus Verstraeten. De deelne mers wisselen steeds hun ervarin gen met elkaar uit. „Zo kunnen ze van elkaar leren", zegt de staffunc tionaris jeugdgezondheidszorg. Ze vervolgt: „Ook zijn ouders nieuws- Ondertussen wordt de kwaliteit van de grasmat en de onderliggende grasmat en kleilaag goed in de gaten gehouden, legt projectleider Y. Pro voost uit. „Dit stuk dijk is maatge vend voor Zeeland, niet de allerbes te maar ook niet de allerslechtste. We gaan de proef aan de binnenkant uitvoeren maar vertalen de resulta ten naar de buitenkant van de dijk, tussen de berm en de kruin." Het doel is om na te gaan of de gras matten rondom de kruin van de dijk en aan de binnenzijde van de dijk sterk genoeg zijn. Het is volgens Pro voost belangrijk om te weten welke waterstanden en golven het tijdens extreme storm kan weerstaan. Het onderzoek richt zich vooral op de kwaliteit van het gras na de winter. Daarom wordt de proef nu genomen. Provoost: „We weten al veel. We houden rekening met een doorbraak van eens in de 4000 jaar. Als blijkt dat de grasmat niet voldoet, dan zul len we daar iets aan moeten doen. Bijvoorbeeld er een ander maaibe- heer gaan toepassen. Of de grasmat op een bepaalde manier bewapenen." De proef begint op maandag 17 maart en gaat anderhalve week du ren. Ook bij het Goese Sas wordt ook een proef genomen. De resulta ten worden ook vergeleken en de uitkomsten van proeven die in Gro ningen en Friesland zijn uitgevoerd. Het lijkt erop dat Tholen ruim 260.000 euro overhoudt van het bud get 2007 voor uitvoering van de wet maatschappelijke ondersteuning (WMO). Dat budget is echter niet al leen voor bekostiging van huishou delijke hulp en voorzieningen, ant woorden burgemeester en wethou ders op vragen van de PvdA-raads- fractie. In het beleidsplan WMO zul len voorstellen komen om ook voor andere prestatievelden geld beschik baar te stellen. De sociaaldemocraten kwamen met hun vragen na het nieuws dat alle ge meenten samen 200 miljoen over houden uit de toegekende WMO- budgetten én dat de overheid het beleid gaat wijzigen en ouderen het recht op duurdere huishoudelijke verzorging wil geven. De invoering van de WMO en marktwerking in de thuiszorg hebben landelijk geleid tot veel klachten van cliënten: mensen raakten hun vertrouwde hulp kwijt en er zijn meer alphahulpen ingezet wat ten koste ging van banen voor hoger gekwalificeerde krachten. De huishoudelijke hulp is een zaak van de gemeente geworden. Tholen heeft 'de meest ruimhartige opstel ling' ingenomen ten opzichte van de verschuiving van duurdere naar goedkopere zorg. aldus b. en w. Daardoor gaat er wat minder geld naar de reserve die de gemeente heeft gevormd. Een deel van die re serve wil de gemeente gebruiken om een verwachte kostenstijging in de toekomst - ook voor huishoudelijke hulp en voorzieningen - op te van gen. De financiële consequenties van de beleidswijziging van het rijk zijn voor het gemeentebestuur nog niet duidelijk. Op basis van de cijfers van 2007 is in de gemeentebegroting 2008 een bedrag voor de WMO op genomen. Voor 2009 en 2010 heeft de gemeenteraad extra geld opgeno men in het meerjarenperspectief. VERVOLG VAN WINDMOLEN De initiatiefnemer is ook reeds zo lang bezig met het treffen van voor bereidingen en het uitvoeren van onderzoeken. Wijziging van dit be leidsvoornemen zou onbehoorlijk bestuur betekenen en mogelijker wijs een verzoek om schadevergoe ding inhouden', aldus b. en w. Het RFT-raadslid informeert ten slotte naar mogelijkheden van de gemeente om de inwoners op de hoogte te brengen van de plannen en van de mogelijkheden om voor hun rechten op te komen. Daarvoor wordt in het antwoord verwezen naar de gebruikelijke procedures en de verplichte publicaties waarvan die vergezeld gaan. Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen, 0167 - 563 430 www.oerlemansmode.nl volop parkeergelegenheid Hij bood tijdens de receptie een nieuwe EHBO-vlag aan, die direct in top werd gehesen, buiten voor de Wellcvaete. Gezien het ledental en de activiteiten steekt de EHBO Sint- Annaland er in onze provincie bo venuit. „Met zoveel enthousiaste le den hebben jullie een vereniging om trots op te zijn", zei Koole. „Het be reiken van dit kroonjaar toont ook aan, dat jullie je bestaansrecht be wezen hebben.", aldus de districts voorzitter. „We zijn ook heel uniek", zei de trotse afdelingsvoorzitter Jeanette Smits-van 't Hof. „We hebben men sen in onze vereniging die altijd voor ons klaar staan en die verdie nen het om vandaag verwend te worden. En we hebben een jong be stuur met 5 dames en 1 man dat het werk van de oprichters voortzet." Bij binnenkomst in de fraai versier de zaal van het dorpshuis (gele EH- BO-ballonnen en krantenknipsels en foto's aan de wand van 40 jaar EHBO Sint-Annaland) werd het be stuur verrast door een beamer met laptop en scherm die daar al opge steld waren. De tekst maakte duide lijk dat het een geschenk was van stichting De Wezen Armen van Sint-Annaland. Voorzitter Wim Heijboer, die met de bestuursleden Wil Boogaard, Marius de Rooij en Christian van 't Hof. alsmede secre taris David Hage vertegenwoordigd was, maakte duidelijk dat de EHBO deze waardering verdiende. „Jullie vereniging vormt een bindend ele ment in onze Sint-Annalandse ge meenschap. De krantenkoppen hier aan de wand getuigen van jullie ac tiviteiten gedurende de afgelopen 40 jaar. De EHBO heeft in elke straat van ons dorp voor meerdere gediplomeerde hulpverleners ge zorgd. Het is dus niet alleen een ple zierige ontspanning voor de leden, de EHBO-ers leveren ook een be langrijke maatschappelijke bijdrage. De stuwende krachten van het eer ste uur, zoals Tjid en Gommert Heijboer, hebben hun enthousiasme 40 jaar lang overgebracht op steeds nieuwe generaties en dat is een compliment waard. Als je de lijst met sponsors voor deze jubileum viering bekijkt, dan geniet de EHBO brede steun in Sint-Anna land en omgeving." De Wezen Armen bood een beamer met laptop en scherm aan om in structie te kunnen geven aan vol wassenen en de leerlingen van de twee basisscholen. „Deze digitale mogelijkheden maken jullie werk gemakkelijker - naast het werken met oefenpoppen - en daar wilden we graag aan meewerken. Op naar jullie gouden jubileum, 50 jaar EHBO Sint-Annaland. De Wezen Armen hoopt de beamer de komen de tien jaar jullie van veel nut kan zijn", aldus de voorzitter. Jeanette Smits zei perplex te staan. „We hadden dit cadeau op onze ver langlijst staan, maar we hadden er niet op durven hopen. Eigenlijk zouden we er voor gaan sparen, maar nu is het er al! We zijn sprake loos." Zaterdagavond genoten de leden en donateurs van een buffet, dat de ce remoniemeesters Sandra van Poort vliet en Jacco Geilings hadden gere geld met de beheerders van de Wellevaete. Er kwamen maar liefst 126 mensen op af. Voor het toetje kwam. verscheen Janna nog ten tonele met rollator. „Vanaf het begin ben ik bij de EHBO betrokken, maar ik heb geen uitnodiging gehad", zo beklaagde ze zich bij het bestuur, „ik zag jullie advertentie en daarom ben ik toch maar gekomen." Janna, gespeeld door voorzitter Jeannette Smits, had er wel tegenop gezien, maar ze was toch blij dat ze gekomen was. Ze vertelde maar liefst 16 plakboeken vol met knipsels en foto's over de EHBO Sint-Annaland te hebben. „Dankzij die mannen is deze ver eniging er nog", zo wees ze op Tjid en Gommert Heijboer. „Alle onder scheidingen, medailles en pennin gen hebben ze al, maar we kunnen ze toch nog een vorm van waarde ring geven: het lidmaatschap van verdienste van onze eigen vereni ging." Als blijk daarvan kregen Tjidde Johannes (71 )en Gommert Adriaan Heijboer (70) allebei een Oud-EHBO-oprkhter Janna, gespeeld door voorzitter Jeannette Smits, eerde de echte oprichters Tjid (links) en Gommert Heijboer bij de viering van het 40-jarig jubileum met hun benoeming tot lid van verdienste. ingelijste oorkonde. Daar bleef het niet bij, want EHBO en Lotus (de instelling die voor slachtoffers zorgt bij oefeningen) hadden nog voor een verrassing ge zorgd. Beiden kregen een vierdaag se compleet verzorgde reis voor 4 personen naar Maastricht, inclusief ontbijt, diner, zakgeld, wandel- en fietsroutes. Tjid Heijboer zei voor de tweede keer dit jaar perplex te staan. „Op 21 januari kreeg ik onverwacht de Dokter Tilanuspenning, de hoog ste landelijke EHBO-onderschei- ding ter gelegenheid van mijn 50- jarig lidmaatschap. Daar had ik niet op gerekend, want ik dacht al leen dat er aan 35 jaar Lotus aan dacht zou worden besteed. Die ho ge onderscheiding was al een zeldzaamheid en nu deze reis nog naar Maastricht, voor Gommert en mij. Dit overtreft onze stoutste ver wachtingen!" Tjid Heijboer zei de laatste weken al wat geheimzin nigheid geproefd te hebben. „Als je gewend bent om alles zelf te re gelen. dan valt het op wanneer al les gauw op slot gaat wanneer je midden in een discussie valt. Maar we zijn heel blij mee met de reis naar Maastricht. Stil en dankbaar ook dat we dit mee mogen ma ken." Tjid Heijboer herinnerde aan de beginperiode van de EHBO Sint- Annaland. „Met een groep van 14 mensen en een actieve huisarts, dokter Noteboom (zijn vrouw was zaterdagavond ook aanwezig-red) naast ons, zijn we begonnen. En als je dan vanavond deze volle zaal ziet. dan ben je dankbaar voor 40 jaar EHBO Sint-Annaland. Als we de gezondheid en kracht mo gen ontvangen, hopen we nog een poosje mee te draaien, want we willen nog niet achter de gerani ums gaan zitten", aldus Tjid Heijboer, mede namens zijn mede oprichter Gommert Heijboer. Simon van Lit bij jeugddebat: Iedereen liet elkaar uitpraten Aan het nationaal jeugddebat deden 50 jongeren mee. Sint-Annalander Van Lit was de enige afgevaardigde uit de gemeente Tholen. De jeugd- debatten worden gehouden om poli tici te laten weten wat de jongeren belangrijk vinden. Voor Van Lit is dat onder meer het pesten op school. „Tijdens de voorrondes werden we in groepen met ongeveer tien jongeren bij elkaar gezet om gezamenlijk een agenda te beden ken. Uiteindelijk vond de groep, en dat ging heel democratisch, dat het vervuilen van het straatbeeld met graffiti een belangrijk onderwerp was. Zelf had ik liever over een an ti-pestproject gesproken. Maar de meerderheid besliste." Het jeugddebat wordt in elke pro vincie gehouden met jongeren tus sen de 12 en 18 jaar. Nederland telt een gemiddelde deelname van 120 jongeren die zich in het vuur van de discussie willen storten. Ze beden ken een onderwerp samen met leer lingen op school, met leden van een vereniging of met vrienden onder ling. Daarmee gaat de afgevaardig de naar het nationale debat. Of dat onderwerp ook wordt gekozen, is afhankelijk van de instemming van andere deelnemers. Van Lit werd bij een groep inge deeld die het onderwerp creativiteit te behandelen kreeg. „We kwamen uit op de problemen bij het spuiten met graffiti. Dat veroorzaakt over last." De groep moest ook een op lossing bedenken om de overlast te beperken. „We vonden het belang rijk dat er goede voorlichting op scholen en bij verenigingen werd gegeven. In Tholen speelt dat niet zo. Daardoor is graffiti niet het be langrijkste punt voor onze jongeren- raad om over te praten." Van Lit vond deelname aan het na tionale jeugddebat vooral gezellig en leerzaam. „De onderlinge sfeer was goed en wat me opviel was dat iedereen elkaar liet uitpraten. Dat zie je in de echte politiek wel eens anders." De jonge Sint-Annalander heeft ook veel opgestoken van de manier waarop besluitvorming tot stand komt. „Eerst goed het pro bleem analyseren en dan met elkaar bekijken welke oplossing de beste is." Steun aan Georgië. De vrouw van de president van Georgië komt uit Terneuzen en dat schept een band met Zeeland. Gedeputeerde staten willen het project Zeeland-Georgië voor maximaal 30.000 euro subsi diëren, waarvan al een voorschot van 24 mille wordt betaald. Maar ook het aantal vluchtelingen (die toegelaten zijn) en asielzoekers (die juridisch nog niet toegelaten zijn) is teruggelopen. Voor dit jaar moet de gemeente vijftien vluchte lingen huisvesten. Op dit moment zijn er onder meer vluchtelingen af komstig uit Afghanistan, Iran, Ar menië, Irak, Bosnië en Eritrea die worden begeleid. Bij het huisvesten van vluchtelingen gaat de voorkeur uit naar gezinnen. Alleenstaande vluchtelingen verhuizen na verloop van tijd is de ervaring, omdat ze hier te weinig aanspraak hebben van fa milie, vrienden of kennissen. Elke maandag is Fred de Lange van Vluchtelingenwerk Bergen op Zoom in Tholen aanwezig om juridisch ad vies te geven. Ook voor andere zaken kunnen vluchtelingen er terecht. Ze krijgen er een van de spreekkamers in de ruimte van het CWI, het cen trum voor werk en inkomen die in de hal is te vinden. Bij hei wisselen van de wacht is een aantal vrijwilligers gestopt met het begeleiden van asiel zoekers en vluchtelingen. In Tholen, Poortvliet. Sint-Maartensdijk. Oud- Vossemeer en Sint-Annaland waren begeleidingsgroepen. Vanuit deze groepen was ook een coördinatie groep samengesteld. Voorzitter Jan Korstanje uit Oud-Vossemeer stopt ook maar wil nog wel zijn kennis en ervaring overdragen aan nieuwe vrij willigers. Maar die zijn er nog niet. Ook Bertus Boogaait uit Oud-Vosse meer. al meer dan twintig jaar actief, heeft aangekondigd te stoppen. Hij blijft nog wel de huidige vluchtelin gen in het dorp begeleiden. Er is nu wel een spreekuur maar een tekort aan vrijwilligers dreigt. Sleegers: „We zoeken ook nog een coördinator om Fred de Lange hier op te gaan volgen." Vluchtelingen werk probeert zo lokaal mogelijk te werken en gebruik te maken van vrij willigers in de kernen waar de vluch telingen wonen. „Dat is het meest praktische. We hopen op meer vrij willigers die twee of drie dagdelen per week mensen willen begelei den." Het gaat echter om gemiddelden. Het komt ook voor dat er een week niets is te doen, zegt Hernia te Kulve uit Sint-Maartensdijk die al sinds 1987 actief is in het begeleiden van asielzoekers en vluchtelingen. „De andere week ben je er dan soms een hele dag of twee dagen mee bezig. Het is heel verschillend." Het begeleiden bestaat onder meer uit het wegwijs maken van de vluch telingen in de plaats waar hij komt te wonen. Vaak gaat het om te laten zien waar de winkels, de scholen en de bushalte zijn. Maar ook om het le zen van brieven van allerlei instan ties, het invullen van formulieren, het verwijzen waar de huisarts, tan darts en het consultatiebureau, het aanvragen van een bankpas, het in schrijven bij het CWI. Sleegers: „We zoeken een coördinator om Fred de Lange hier op te gaan vol gen." Sleegers: „Maar ook wat je moet doen als de verwarming kapot is." Ook voor het helpen bij het inrichten van woningen zijn vrijwilligers no dig, zegt ze. Daarnaast is de juridi sche begeleiding van belang. Het gaat dan vooral om asielrechterlijke zaken, zoals de contacten met de ad vocaat. de 1ND (immigratie- en natu ralisatiedienst). de vreemdelingen dienst en het helpen met het regelen van gezinshereniging. Niet om echt scheidingen benadrukt ze. Door het spreekuur in het gemeente huis worden de lijnen naar de ge meente kort gehouden. Voor de ge meente treedt ambtenaar Evert Weys als contactpersoon op voor Vluchte lingenwerk. „Door de korte lijnen kunnen we ook probleemgevallen oplossen. De gemeente is verant woordelijk voor de uitvoering van de wet op de inburgering. De begelei ding van vluchtelingen wordt nu door vrijwilligers gedaan die onder Vluchtelingenwerk vallen. Voorheen vielen ze onder de gemeente. Door de wet op de inburgering is dat nu gescheiden van elkaar. Dat is de re den geweest om het op deze manier te doen." Op het spreekuur kunnen vluchtelin gen ook verwezen worden naar het kantoor in Bergen op Zoom. Volgens Sleegers maken asielzoekers al lan ger gebruik van de diensten in Ber gen. Sleegers: „Daarom is ook aan ons gedacht voor de begeleiding." Het kantoor aan de Van Heelulaan 73b (onder de kerk) is daar van maandag tot en met donderdag open van tien tot twaalf uur. 's middags op afspraak. De stichting Vluchtelingenwerk is ook aanwezig op de interculturele dag die op zaterdag 12 april wordt gehouden in Meulvliet. Ook daar zal gezocht worden naar vrijwilligers. In het gemeentehuis wordt elke maandag spreekuur gehouden door Vluchtelingenwerk Bergen op Zoom, v.l.n.r. Corrie van der Wilk, Henna te Kulve, Tanja van Uden en voorzitter Marie-Anne Sleegers van de stichting Vluchtelingenwerk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 5