Bouwvakhulde Adriënne en Jan-Kees Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 maart 2008 Kunstwerk Voorerf 4 CENT KORTING op benzine Dakopbouw Kuipersdreef Opslagloods Sola Terra Jam-sessie Tribune in brand Auto schept brommer Jaarconcert in Meulvliet Klaverjassen Antennemast Liggend gedenkteken Aanbouw met Franse kap Brand door kortsluiting Start seizoen TOV Bingo Anthoniusschool Dweilbandfestival Kortste partij Etienne Essen Schoolstraat Bieb van 160 m2 Tafeltennis Rabobank Geslacht in eigen slagerij Aanpassen koniplan Garage onder overkapping Bestel-/Bedrijfsauto's Invalidentoilet in kerk Nieuwe bedrijfshal Reclame Spar Multimediashow Geen fietssymbool Bomen op weg Mestzak Groenewegeweg Dakkapel toegestaan Woonboulevard Biljartcompetitie Nieuw bestuurslid Grafsteen Mosselakker Jaarconcert Concordia Zangavond Reumafonds Moeder en kindzorg Hulp aan vluchtelingen 2 Tholen Tot en met 3 april ligt het plan voor het maken van een kunstwerk aan de Voorerf nog ter inzage. Hiervoor wordt een zogenaamde artikel 19 procedure gevoerd in verband met de wijziging van het bestemmings plan voor de nieuwe woonwijk Stadszicht. Waar nu nog een recla mebord van de projectontwikkelaar staat, gaat C. Bertram uit Oudemo len voor 23.800 euro een kunstwerk plaatsen. In eerste instantie zou daar een hangplek voor jongeren komen, maar dat stuitte op weerstand bij de omwonenden. Naderhand ontstond het idee voor een kunstwerk met fi nanciële steun van de projectontwik kelaar en de gemeente. Het kunst werk wordt 6.32 meter hoog en komt op een betonnen fundering van 5 m2 in een vierhoek te staan. Het worden raamwerken in de vorm van enveloppen, gemaakt van roestvrij staal in de kleuren grijs, rood en blauw. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst Advertentie I.M. Na een aantal gesprekken en aanpas singen is er nu een definitieve oplos sing gekomen voor de uitbreiding van de woning aan de Kuipersdreef 45 van C. Wilsing en N. Groenedijk. Het gaat om een dakopbouw. Vol gens architect T. Jansen is de uitbrei ding nu het rustigst van alle inge diende plannen, 'in ieder geval aan de voorkant'. Gelet op de situatie kan het volgens de commissie. Aan de Schelde-Rijnweg 14 gaat N.W. Tijssen een opslagloods voor machines bouwen. Het wordt ge bouwd met stalen damwandprofiel- platen. De loods wordt 19 bij 9 me ter groot. Op het gebouw van uitvaartverzor ging Monuta aan de Prins Bernhard- straat 2 komt een andere naam: Sola Terra. Maandagochtend gaf de wel standscommissie er groen licht voor. Het wordt er een stuk rustiger op, stelde voorzitter M. Onrust vast. De maandelijkse jam-sessie machi ne, in eetcafé the Sixties aan de Kaaij. draait dit seizoen weer op vol le toeren. Alle geïnteresseerde muzi kanten kunnen zondag meespelen tijdens de blues/rock jam-sessie. Sixties-jam zorgt voor een complete backline zoals, gitaarversterkers, basversterker, slagwerk en micro foons. Muzikanten dienen wel hun eigen instrument mee te brengen. De organisatie heeft twee speciale gasten uitgenodigd die hun sporen in het circuit ruimschoots verdiend hebben: Robert Smith en Roland Bakker. Smith combineert zang met de mondharmonica. Hij heeft meer dere malen met zijn rauwe Blues en het publiek op gepaste wijze in exta se gebracht. De tweede gast, Roland Bakker, speelt de hammond organ en is een zeer bekend figuur in muziekland. Hij is in staat om elke soort muziek, op professionele wijze te spelen. Het gemak waarmee hij het hammond orgel bespeelt, wekt bij velen de no dige verbazing op. De jam-sessie vangt aan om 16.30 u. en de toegang is gratis. De sessielei ding is in handen van Stikkie Djoo. Brandstichters hadden het tussen za terdagavond negen uur en maandag morgen half negen, gemunt op Sportpark de Bent aan de Zoekweg. De inbrekers hadden in de hoek van een tribune een stapel hout en kran ten in brand gestolen. De binnenkant van de tribune raakte hierdoor zwartgeblakerd. Het is niet bekend hoeveel de schade bedraagt. Een 80-jarige automobilist uit Tho len zag maandagmiddag een 16-jari- ge bromfietser uit de gemeente Tho len over het hoofd. De automobilist sloeg de Kettingdijk op maar ver leende daarbij geen voorrang aan de bromfietser. De jongen probeerde de auto nog te ontwijken, maar dit lukte niet. Hij is net als zijn 16-jarige bij rijder uit Bergen op Zoom met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Met enkele kneuzingen kon den de jongens weer naar huis. De automobilist kwam met de schrik vrij. Muziekvereniging Concordia geeft zaterdag 15 maart om 20 u. haar jaarconcert in Meulvliet. De muzi kanten spelen alle genres. De zaal is open om 19.30 u. en kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij Hage Textiel en Profile Peter Ter louw. De avond wordt geopend door de slagwerkgroep, gevolgd door de sa- menspelgroep en de blokfluiters. Hierna neemt het jeugdorkest onder leiding van Andrea van de Velde de plaats op het podium in met hits als Two worlds van Phil Collins en Pira tes of the Carribean. Het harmonie orkest komt ook aan bod met stuk ken van klassieke aard waaronder Mozart. Janet van Duivendijk heeft gewon nen met klaveijassen. Ze haalde 5733 punten. Nummer twee met 5483 punten was Rinus Moeliker. 3. Henk Snepvangers 4949 p.; 4. Her man Oldenburg 4927 p.; 5. Martin van Deursen 4799 p. Er komt een antennemast voor mo biele telecommunicatie aan de Am- bachtsweg in Tholen. B. en w. heb ben de aanvraag voor de bouwvergunning goedgekeurd. Het college van b. en w. heeft toe stemming verleend voor het plaatsen van een liggende grafsteen op de al gemene begraafplaats. M Oud- Vossemeer Aan de Molenstraat 10 kan A. Nijs- sen de woningen aan de achterzijde wijzigen. Er komt een Franse kap op. Het plan was al eerder akkoord bevonden. Kortsluiting is de vermoedelijke oorzaak van een brandje dat zater dagavond rond kwart over acht uit brak in een woning aan de Veer- straat. De brandweer van Tholen werd om kwart over acht gealar meerd. Ze had het vuur redelijk snel onder controle. Het bevond zich tus sen het plafond en de vloer van de verdieping, zodat de brandweer ge noodzaakt was een deel open te bre ken. Enkele balken waren verbrand. Het nieuwe tennisseizoen van TOV gaat begin april van start. De club gaat deze periode in met een nieuw bestuurslid: Frank Schoep. Be stuurslid Frans Havermans heeft tij dens de algemene ledenvergadering afscheid genomen. Hij is vele jaren actief geweest voor de tennisvereni ging, maar heeft het te druk met an dere activiteiten. Nieuweling Schoep heeft volop nieuwe ideeën over het imago en de uitstraling van de club. Hier zal dit seizoen flink aan gewerkt worden. De Sint Anthoniusschool bestaat 1 november 100 jaar. Om dit te kun nen vieren heeft de school activitei ten georganiseerd om geld in te za melen. Er is een bingo op 14 maart van 19 tot 22 uur in de speelzaal van de school. De toegangskaarten zijn verkrijgbaar op de school en bij de plaatselijke supermarkt Golff. Dit toegangsbewijs wordt bij binnen komst omgeruild voor een bingo kaart waarmee prijzen te winnen zijn. Bingokaarten voor de overige ronden zijn die avond te koop en alle bingokaarten zijn geldig als lot voor de loterij. De uit dames bestaande dweilband Toeters en Belle heeft tijdens de eva luatievergadering een nieuwe voor zitter gekozen. Alle stemmen gingen unaniem naar Monique Reijngoudt. De band bestaat enkele jaren en deed dit jaar voor het eerst mee aan de woaidaehen. Op de verschillende podia hebben de dames hun muzi kaal talent laten horen. Voorheen speelde een deel van Toeters en Bel le alleen op de prinsenwagen tijdens de carnavalsoptocht. Hier is vorig jaar verandering in gekomen, toen de bandleden voor een serieuzere aanpak kozen. De plannen voor het volgend jaar worden al gesmeed. Het volgende optreden vindt plaats op het jaarlijkse dweilbandfestival tijdens de braderie. Nieuwe leden zijn ook welkom. Oe mommenoe en de Lamsöören zijn zaterdag te gast op het Stoe- prockfestival. Dweilband de Stoe- prakkers organiseert voor de 24ste keer dit dweilbandfestival in Nieuw- Vossemeer. De avond begint om half negen in het Wagenhuis, en de toe gang is gratis. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Sjaak Etienne de kortste partij in 18 beurten. Arjan en Jos Hommel speelden de hoogste serie met 14 caramboles. Jos Hommel speelde het hoogste gemiddelde met 3,000. Uitslag: S. Etienne - C. Burgers 10 - 5,850; P. de Leeuw - A. Hommel 9,333 - 10; L. van Wezel - P. Goos- sens 10 - 10; K. Hommel - H. Rens- ink 10 - 8,254; A. Deurloo - J. Hom mel 8 - 10: J. de Koning - M. Klijns- mit 10 - 6.667; H. van Daalen - N. Rooijakkers 6,286 - 10. w Sint-Annaland De elf essen in de Schoolstraat - tus sen de Bierensstraat en dc Klooster straat - worden gekapt. Volgens b. en w. zijn de bomen in slechte staat gezien de afstervende takken en in- rotlingen. Bovendien geven de wor tels in de tuinen van de bewoners matige tot ernstige overlast. De bo men gaan daarom voor de bijl. Er is een kapvergunning aangevraagd. De bibliotheek, nu ondergebracht in het voormalige dorpshuis in de Kloosterstraat, moet het bij de nieuwbouw van de twee basisscho len straks doen met een veel kleinere ruimte van 160 m2. De Casembroot- school krijgt 1533 m2 om 12 groe pen te huisvesten, de christelijke school 1153 m2 voor 9 groepen. De uit 1969 daterende schoolgebouwen die momenteel gesloopt worden, had De Casembrootschool 1035 nr en de chr. school 725 m2. Daarbij kwam dan nog de apart gelegen chr. kleuterschool van 402 nr. In de nieuwbouw komt er 125 m2 voor kinderopvang van 0-4-jarigen en een ruimte voor buiten- en tussenschool- se opvang van 63 m2. Rondom de twee basisscholen zijn er nu 35 par keervakken. Maandag 10 maart haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Gevangenenzorg De Bethelkerk houdt dinsdag een contactmiddag van 14.30 tot 16.30 uur, waarbij een verteller uitleg geeft over gevangenenzorg in Nederland. De zangavond van zaterdag heeft 1462 euro opgebracht, wat ten goede komt aan de aflossing van de kerk. Jeugdkoor Sjaloom trad op onder leiding van Martijn Bakker en Cres cendo uit Tholen zong onder bege leiding van Eric Quist. Lené de Graaf, Marinda Hoek. Jacoline Troost en Carmen Verburg verzorg den een muzikaal intermezzo. Do minee Hoek had de algehele leiding. Rabobank Tholen hield dinsdag de elfde editie van het Rabo Tholen-ta- feltennistoernooi. Deze wedstrijd dat plaatsvond in sportzaal De Wel- levaete is bedoeld voor personeelsle den van deze financiële instelling. De organisatie is in handen van de plaatselijke tafeltennisvereniging Smash '76. Tijdens de jubileumedi tie van vorig jaar was er een record aantal inschrijvingen, maar ditmaal bleef dat beperkt tot 17 deelnemers. Coördinator Piet van Dijke, werk zaam bij de bank en lid van Smash, wist geen verklaring voor het lage animo. Bij de 8 heren waren Piet van Dijke en Rafael Fructuoso (vorig jaar win naar) de grote kanshebbers op de ti tel, maar Van Dijke reikte ditmaal niet verder dan de strijd om de derde en vierde plaats. Fructuoso trad in de finale aan tegen outsider Aladin Spahali en won weer het toernooi. Van Dijke werd derde door te win nen van Andries Lindenberg (4e plaats). Johan van Tiggele won de troostronde. Bij de dames moest Marjan Verhoef verstek laten gaan en zij kon haar ti tel zodoende niet verdedigen. De ti tel kwam dit jaar in handen van Han- neke Punt. Zij nam het in de finale op tegen jeugdspeler Tom Verburg. De jeugd en de dames waren vanwe- Donderdag, vrijdag en zaterdag J^Maandag, dinsdag en woensdag I Magere runderlappen 1 kg 8,50 Sucadelappen 1 kg 8,50 Runderbiefspies 100gr. 1,60 Kip gezond of kipblokjes 500 gr. 4,25 Verse kiprollade 500 gr. €4,25 Riblappen 1 kg Drumsticks vm/gem* 1 kg Saucijzen varktm/mnd 500 gr Rundervinken 5 halen Eigen gekookte ham 100 gram Rundermelange 100 gram Grillworst 100 gram Jong belegen gesn. kaas 100 gram Rundvlees slaatjes 3 1 GRATIS Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. ge het geringe aantal deelnemers sa mengevoegd. Punt won van Verburg en dat was voor haar de eerste keer raak, want zij nam niet eerder deel aan dit onderlinge tafeltennistoer nooi. Verburg. lid van Smash '76, werd de beste jeugdspeler. De troostronde werd gewonnen door Diana v.d. Werf-Fase. Toernooilei- der Kees Vroegop reikte de prijzen uit en daarna werd er nog gezellig nagepraat onder het genot van een hapje en een drankje. Stavenisse Voor de bouw van de bedrijfwo- ning, werkplaats en winkel van aan nemer- en timmerbedrijf Rooze- mond op het bedrijventerrein aan de Pilootweg moet het bestemmings plan Kom worden aangepast. Roozemond gaat er ook bouw- marktproducten verkopen die hij nu nog in de winkel aan de Voorstraat verkoopt. Op het bedrijventerrein is dat echter niet toegestaan, maar b. en w. zijn bevoegd om voor detail handel in 'volimineuze goederen' (waar bouwmarktproducten onder vallen) onder voorwaarde vrijstel ling te verlenen. Ook de bouw van een bedrijfswoning is niet direct toegestaan. Maar ook hiervoor kun nen b. en w. onder voorwaarden vrijstelling verlenen, blijkt uit de toelichting dat nog drie weken ter inzage ligt. m Sint-Maartensdijk De familie Schot-Oudesluijs kan aan de Sportlaan 12 een garage bou wen in de overkapping achter de woning. De welstandscommissie had er maandagochtend geen moei te mee. Het wordt een garage van tien meter die vanaf de openbare weg niet of nauwelijks zichtbaar is. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie LM. De Maartenskerk wordt voorzien van een invalidentoilet. De stich ting vermogensbeheer van de Her steld Hervormde Gemeente heeft hiervoor een plan ingediend. Het invalidentoilet komt in een zijka mer die momenteel in gebruik is als werkkast. De monumentencommissie staat bij monde van ir. J.L.C. Weijts kri tisch tegenover het verzoek. De commissie noemt de herinrichting van de monumentale kerk wel zin vol, maar de uitvoering van het plan voor het invalidentoilet richt volgens ir.Weijts nodeloos schade aan het monumentale karakter van de ruimte aan. Voorgesteld wordt om dc voor ruimte weg te laten en in plaats van een vaste kast een uitstort gootsteen in de (toilet)ruimte aan te brengen of de scheidingswand niet hoger te maken dan de boven kant van het deurkozijn. In beide gevalleA dient het plafond te ver vallen. Het eerste voorstel lijkt geriefelijker voor de gebruiker, stelt de monumentencommissie, die zuinig is op de laat gotische pseudobasiliek uit de tweede helft van de 15de eeuw. Het kerkbestuur wil de keuken verwijderen, de be staande ruimte opdelen in een por taal en een toilet en een deel van de wand en de vloer betegelen. Aan de Geulweg 35 komt een nieuwe loods voor Sicrsmeedwerk Van Elzakker. Het gebouw met werkplaats en kantoor wordt ruim 300 vierkante meter groot. Het komt naast timmerbedrijf Van Poortvliet te staan. Het wordt ge bouwd met damwandprofielpla- ten. De welstandscommissie is maan dagochtend akkoord gegaan met de reclame aan de gevel van de Spar aan de Markt. Hel is rustiger aangebracht dan het aanvankelijke voorgestelde plan. „Ze hebben zich weten in te houden," zei voor zitter M. Onrust. f P. Luitwieler uit Didam presen teerde een multimediashow voor de plattelandsvrouwen. De foto's in overvloeiprojectie bestond on der meer uit een serie met vogel verschrikkers, gefotografeerd over bijna de hele wereld en er waren beelden van de Spaanse stad Bar celona. De vrouwen werden triest van een serie foto's uit Slowakije. En in drukwekkend vonden ze een serie over kruisweg staties van fotograaf Luitwieler. Het verhaal bij de beel den werd verteld door zijn echtge note D. Luitwieler. De plattelandsvrouwen houden 18 maart een doe avond. Er komen nog geen fietssymbolen op de fietsstrook langs de Sport laan en Schakelweg. Het college van b. en w. wacht de toekomstige ontwikkelingen aan de zuidzijde van Sint-Maartensdijk af. Het besluit is levens genomen naar aanleiding van overleg van de gemeente met een aantal onderne mers. Scherpenisse Door de storm vielen zaterdagoch tend twee struiken en bomen op de Geertruidaweg. De politie kreeg daarvan om kwart voor tien uur 's ochtends melding van. Poortvliet Van Balkom wil aan de Bram Groe newegeweg bij de varkensmesterij een mestzak plaatsen. Ook wordt de bestaande propaantank vervangen door een groter model van 18.000 liter. Het plan ligt nog tot en met 21 maart ter inzage bij de gemeente. Aan de Burgemeet 1 kan T. Giljam een dakkapel plaatsen. De wel standscommissie ging er maandag ochtend mee akkoord, gelet op de situatie en gezien de dakkapellen die er al in de buurt staan. De kapel staat 2,5 meter van de voorgevel af, maar wel in de goot. Woonboulevard Poortvliet aan de Paasdijkweg kan uitbreiden. De wel standscommissie gaf er maandag groen licht voor. Het gaat om een gro te uitbreiding waarbij het bestaande gebouw van Bouman Potter verbon den wordt met de aangekochte hal van Budelpack. De nieuwe ingang krijgt een halfronde vorm. De achter zijde van het nieuwe stuk wordt zwart. Dat was in het eerste plan wit. Het pand is vanaf de Poortvlietsedijk namelijk volgens de welstandcom missie goed te zien. Het wit zou te veel opvallen. Over het aanbrengen van reclame (vorige keer een struikel blok) werd niet gesproken. Dat plan wordt later apart behandeld. De onderlinge competitie van biljart vereniging 't Centrum ligt even stil in verband met de paaseierenwed- strijd die 3 weken in beslag neemt. In de competitie gaat C. Nagelkerke aan kop met een gemiddelde van 11,73 wedstrijdpunten gevolgd door M. Vroegop met 11,68 punten, L. Bijl met 11,09, een vierde plaats voor J. van Dijke met 11,01 en R. Poot op de vijfde plaats met 10,66. De verschillen zijn klein en gezien de competitie nog maar over de helft is, kan er nog veel veranderen. Vrouwen van Nu heeft tijdens haar jaarvergadering in 't Ouwe-Raeduus een nieuw bestuurslid gekozen. Bij een stemming van de 32 aanwezige leden, kwam Mariana Danaila als vervanger van de aftredende Corin Mattthijssen uit de bus. Een vijf ses sies durende workshop Nordic Wal king is dinsdag begonnen. De dames gaan mozaïeken op 18 maart. Het college van b. en w. heeft toe stemming verleend voor het plaat sen van een liggend gedenkteken op de algemene begraafplaats. Sint-Philipsland De mosselteelt in de Oosterschelde Familieleden van Adriënne Ponse uit Sint-Maartensdijk en Jan-Kees Klippel uit Scherpenisse stonden vrijdagmiddag uitgedost als bouw vakkers bij het gemeentehuis in Tholen. Met helmen en stofbrillen op, en hesjes aan. De 21-jarige Jan-Kees, die uitvoerder is bij Hakkers, trouwde op schrikkeldag met de even oude Adriënne Ponse. Zij werkt als sociaalpedagogisch werker in de Toevlucht in Kapelle. Het paar werd door ambtenaar van de burgerlijke stand Wim van Kempen in de echt verbonden. Na de huwelijkssluiting in de raadzaal werden uitvoe rig foto's gemaakt bij de trap in de hal van het nieuwe gemeentehuis. Onder door kleurig versierde bogen, waaraan gereedschappen hingen, liep het paar naar de bruidsauto die voor de ingang geparkeerd stond. In de Gereformeerde Gemeente in Scherpenisse werd het huwelijk aan sluitend kerkelijk bevestigd. Adriënne en Jan-Kees gaan in Scherpenis se wonen. (Foto C.M. Kleppe). Predikbeurten Zondag 9 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 17 u. ds. IJ. R. Bijl, Gouda. HERV, GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Yperen. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Van Bennekom, Som- melsdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Pol, Rijnsburg. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord- gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Kunz, Dordrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Smit, Katwijk aan de Rijn. 19 u. da. Van der Graaf. Poortu- gaal. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Van Kooten. 14.30 u. kand. Kleinbloesem. wo 12/3 19.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 13/3 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. mevr. Van Esveld-Kwaker- naat, Burgh-Haamstede. 14.30 u. ds. Mol, Nieuw Lekker- land. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Molenaar, Papendrecht. 17 u. ds. Van den Akker, Nieuwer- kerk a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDFR GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtskerke. en op de Waddenzee staat onder druk. Daarom komt het proefproject mosselakker van de maatschap W.C. van Nieuwenhuijzen en J.P. Geluk op een uitstekend moment. Het paar wil een proef met een nieuwe methode nemen voor de kweek van schelpdieren in foliebas sins. De mosselakker is een neven tak van het akkerbouwbedrijf van 53.1 ha aan de Hogeweg. Tot en met 14 maart ligt het plan nog ter inzage bij de gemeente. Muziekvereniging Concordia Sint- Philipsland geeft 14 maart om 19.30 uur een jaarconcert in dorpshuis De Wimpel. Het thema voor deze avond is Concordia at the movies. Dit houdt in dat er bekende filmmuziek wordt gepresenteerd. De slagwerk groep speelt onder andere Indiana, Holiday's en de klompendans. De fanfare brengt muziek van Pirates of the Caribbean, The muppet show theme en Grease ten gehore. Daar naast treedt een blokfluitgroep op, wat Concordia dit jaar in samenwer king met de Luyster is gestart in de groepen 5 en 6. Zij willen op deze avond graag, samen met hun blok fluitjuf Ester, aan iedereen laten ho ren wat zij tot nu toe geleerd heb ben. Ook gaan zij een liedje samen met de fanfare spelen. Concordia hoopt in deze blokfluit- groep nieuwe muzikantjes en slag werkers te vinden. Vrouwenkoor de Lofstem en Jeugd koor Van knop tot bloem werken 15 maart mee aan de zangavond in de Hervormde kerk. De koren worden gedirigeerd door Wilma van Duuren en organist Marielle Klavers. De avond begint om 19.30 uur. De ope ning en meditatie wordt gedaan door ds. L.W. de Boer. Tijdens de avond is er ook een muzikaal intermezzo. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. - Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi. tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9. Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLA\ ERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 11/3 C.WI., Hof van Tholen 2, Tholen, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 maart, donderdag 6 2.42 -15.05 vrijdag 7 3.22 -15.42 zaterdag 8 3.57 - 16.19 zondag 9 4.35 - 16.57 maandag 10 5.12-17.37 dinsdag 11 5.47-18.15 woensdag 12 6.25 - 18.57 donderdag 13 7.09 - 19.42 vrijdag 14 7.55 -20.32 vr 7/3 18.15 NM vr 14/3 11.46 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De collectanten van het Reuma fonds komen maandag tot en met vrijdag langs dc deuren. Eén op de vijf mensen in Nederland boven de twintig jaar heeft reumatische klachten, zo blijkt uit onderzoek van TNO. Ook is berekend dat reu ma de maatschappij zo'n 13 miljard euro kost. Om reuma te behandelen en toename van patiënten tegen te gaan, heeft het Reumafonds geld nodig. Ze pleegt hiermee onderzoek en ontwikkelt behandelmethoden en medicijnen voor deze ziekte. Stichting Woord en Daad houdt van 17 tot en met 22 maart een collecte op het eiland. De opbrengst, die verdrievoudigd wordt met subsidie, is bestemd voor het project Moeder en kindzorg in Haïti. De christelijke hulporganisatie ZOA Vluchtingenzorg houdt van 30 maart tot en met 5 april nationale collecteweek. Zo'n 20.000 vrijwilli gers collecteren voor het werk van ZOA onder vluchtelingen in Afrika en Azië. Het thema van de collecte week is (R)echt geven aan de vluch teling. In deze woordspeling komen de twee aspecten terug die ZOA in haar hulpverlening aan vluchtelin gen belangrijk vindt. In Afrika is ZOA-Vluchtelingen- zorg onder meer werkzaam in Dar- fur. Daar wil zij vluchtelingen een betere toekomst bieden met activi teiten op het gebied van onderwijs, landbouw, water en hygiëne, beroe- pentraining en inkomensverwer ving.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2