Asbest vertraagt heropening speeltuin Sint-Annaland tot eind mei/begin juni openingstijden Ontruimingsoefening 400 leerlingen zonder paniek Voorziening met uitstraling en middelpunt van het dorp 299,- 2e matras voor IOO#- Donderdag 6 maart 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 De heropening van de speeltuin in Sint-Annaland is ver traagd tot eind mei/begin juni. Dat deelde voorzitter Bert van 't Hof dinsdagavond mee tijdens de ledenvergadering van Vrij en Blij in de Wellevaete. Volgens de oorspronke lijke planning zou de verplaatste speeltuin in Sint-Anna land 1 april heropend worden. Het ontdekken van asbest bij de sloop van de voormalige christelijke kleuterschool heeft het project echter aanzienlijk vertraagd. Volgens een woordvoerder van de gemeente is nog niet bekend hoeveel het opruimen van de asbest heeft gekost. Nieuwe toestellen Meer leden ACTIE PRIJS Schuifkast Mix «- RT Schuifkast Flair 399,- Boxspring FRÖH Boxspring Avenue Matrastoppers Memory 599,- ACTIE PRIJS Matras Dreamer Dinsdag t/m donderdag van 10.00 uur tot 1730 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 uur tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten! Halfhoogslaper Tienerkamer Otto ACTIE PRIJS c 140,- Inmiddels is de kleuterschool ge sloopt en de grond ligt klaar voor verplaatsing van de speeltuin op de hoek van de Schoolstraat/Hoender- weg. De leden namen dinsdag avond kennis van de nieuwe inrich ting van de speeltuin en keurden de opzet goed. Voorzitter Bert van 't Hof heeft samen met de bestuursle den Annie Saarlos en Anton Geluk regelmatig overleg met de gemeen te en in het bijzonder An Cats-v.d. Klooster en Karin Bommelijn. „De contacten zijn heel goed", vertelde mevr. Saarloos. Het gemeentebestuur heeft de ver plaatsingskosten van de speeltuin begroot op 171.000 euro. exclusief btw. De bouw van een nieuw en treegebouw is daarvan de grootste post met 70.000 euro. Het deed het speeltuinbestuur goed dat het Sint- Annalandse bouwbedrijf A. Rijn berg het entreegebouw mag plaat sen. want Adrie Rijnberg is de zoon van Arie Rijnberg, de onlangs op 85-jarige leeftijd overleden op richter en oud-voorzitter van Vrij en Blij. „Zijn betrokkenheid bij de speeltuin was groot", stelde voor zitter Van 't Hof in zijn openings woord. Het entreegebouw krijgt een poort functie. Het bestaat uit een kan toorruimte, werkkast, toiletten, ruimte voor baby's met spoelbak en een buitenberging. Voor aanschaf van nieuwe toestel len heeft de gemeente 30.000 euro begroot. Afgekeurde toestellen uit de bestaande speeltuin moet Vrij en Blij echter zelf vervangen. Zo gaan de hobbelfietsjes en de kleine glijbaan niet mee naar de nieuwe stek. Nieuwe toestellen kosten res pectievelijk 6000 en 12.000 euro. Het bestuur heeft daarvoor spon sors benaderd zoals plaatselijke ondernemers en de Rabobank. Van de provincie wordt ook een bijdra ge verwacht. Reparatie en keuring van vijf toestellen die wel mee gaan, vergt ook nog 5421 euro, deelde de voorzitter mee. Er komt veel af op het bestuur, maar de ver nieuwing spreekt wel aan. Volgens het gemeentebestuur wordt de speeltuin in het nieuwe plan .het middelpunt van Sint-Annaland.' Het wordt een voorziening .met uitstraling.' Het nieuw kruispunt Klooster straat/Schoolstraat gaat ervoor op de schop. Er komt een verhoogde kruising van 25.000 euro. zodat het doorgaande verkeer afgeremd wordt. Het moet een veilig punt worden voor overstekende kinde ren. Door de kleurstelling wordt het een opvallend kruispunt als overgangsgebied tussen wonen en spelen. Op de route naar de nieuwe basisscholen en de speeltuin wor den hekjes geplaatst. Er komen zo genaamde .smileys' op het kruis punt en de schoolroute. Waar nu nog beplanting is (naast de woning van Bert Janse) komt een fietsen stalling. Het trottoir langs de voor malige kleuterschool tot aan de schuur van Chris Heijboer zal ver dwijnen, zodat de speeltuin tot aan de weg komt. Een hekwerk zal de speeltuin goed afscheiden van de openbare weg en de buren. Onder deel van de plannen is de aanleg van een tegelpad door de speeltuin, zodat moeders met kinderwagens gemakkelijk bij de toestellen kun nen komen. Voor speeltoestellen hoger dan 3 meter, het hekwerk en het entree gebouw is een bouwvergunning aangevraagd. Bestemmingsplan Kom Sint-Annaland wordt herzien om de hoek Kloosterstraat/School straat een recreatieve bestemming te geven. Via een vrijstellingspro cedure volgens artikel 19 van de Wet ruimtelijke ordening wordt een en ander geregeld. Het ledental van Vrij en Blij is vorig jaar gegroeid van 797 naar 824. Er kwamen er 34 bij, tegen over slechts 7 afzeggingen. Vanwe ge perioden met regen was het speelseizoen 2007 minder goed. net als 2006. Het aantal betalende bezoekers daalde tot 813. Daar naast bezochten nog 6 basisscho len de speeltuin in Sint-Annaland. zodat er totaal 1285 betalende be zoekers waren in 2007 naast de leden die gratis toegang hebben. Wegens de komende verplaatsing werden de investeringen bevroren. Alleen kleine reparaties werden uitgevoerd voor mankementen die bij de tweemaandelijkse inspecties ontdekt werden. De nieuwe penningmeester Anton Geluk had door het drukken van de kosten een batig saldo van 3364.16 euro en dat wordt aan de reserves toegevoegd voor extra kosten rond de komende verhuizing. Vice-voorzitter Johan Knuist stelde zich tot teleurstelling van het be stuur niet herkiesbaar. Hij maakt 'ook deel uit van de vrijwillige brandweer, wat ook de nodige vrije tijd kost. De voorzitter bedankte Knuist voor zijn inzet met een en veloppe en bloemen. Ermina de Rooij-den Engelsman werd bij ac clamatie als nieuw bestuurslid ge kozen. Wegens vakantie was zij overigens zelf niet aanwezig. San van Poortvliet nam het schema voor het nieuwe seizoen nog door. zodat er van maandag tot en met zaterdag toezicht geregeld is. Dankzij de inzet van opa's en oma's en vele andere vrijwilligers kan de speeltuin in Sint-Annaland ook na de herinrichting weer open. Specialisten verwijderen asbest bij de kleuterschool, die inmiddels gesloopt is. De onverwachte tegenvaller vertraagt de heropening van de te verplaatsen speeltuin van I april naar 1 juni. EHBO-er Tjid Heijboer (links) praat na met directeur Gerrit Bril rechtsvan De Casembrootschool over de ontruimingsoefening in de noodgebouwen aan de F.M. Boogaardweg in Sint-Annaland. „Er was sprake van een geordende drukte en geen paniek", concluderen de zeven EHBO-ers dinsdagmiddag na een ontrui mingsoefening bij de twee basisscholen in Sint-Annaland. Even voor twee uur verla ten de ruim 490 leerlingen op aanwijzingen van hun juf of meester snel de noodgebou wen aan de F.M. Boogaardweg. Daarin ver blijven ze tijdens de sloop van hun oude school en nieuwbouw van twee nieuwe ba sisscholen. De kinderen waren vooraf inge licht dat er een oefening op komst was, maar dag en uur waren onbekend. „We wilden deze ontruimingsoefening zelf", vertelt Carla Westdorp namens de twee ba sisscholen. „Maar wel via een voorzichtige aanpak, dus nog zonder gespeelde slacht offers. Dat komt misschien later nog een keer met eventueel de brandweer erbij." Directeur Gerrit Bril van De Casembroot school zat net aan de telefoon toen hij een brief onder zijn neus kreeg dat de school zo snel mogelijk verlaten moest worden in verband met een zogenaamd gaslek. Bril beëindigde het telefoongesprek direct en ging tot actie over. „Niet paniekerig, maar overtuigend", vonden de waarnemers. Zijn collega Theo Baaij van de School met de Bijbel was een beetje voorbereid, want hij zag de zeven EHBO-ers in hun gele hesjes zijn lokaal passeren, dus toen wist hij al hoe laat het was. Bril is bhv-er, bedrijfs hulpverlener, zodat hij opgeleid is om in dit soort situaties op te treden. Tussen de melding en het naar huiten komen duurde voor de waarnemers wat lang, maar toen er eenmaal beweging in kwam, waren de leerlingen in drie minuten huiten. Ze pakten hun jas en deden die bui ten aan. Bij het ontruimingsplan, dat de scholen hebben, horen ook de leerlingen- lijsten waarop alle namen aangestreept worden om te zien of iedereen er wel is. Nu deed dat de vaste juf of meester die de namen en het aantal precies kent, zo uit het hoofd. Bril bij de openbare school en Irma Aarnoudse hij de christelijke school con troleerden alle lokalen en de we's of er nie mand was achtergebleven. De oefenleiding had eigenlijk gewild dat twee leerkrachten zich verstopt hadden op de wc, maar de ene was ziek en de andere bleek dinsdagmid dag een andere taak gekregen te hebben. Bij de nabespreking werd geconcludeerd dat er eigenlijk een alarmsignaal nodig is, zodat de hele school weet dat iedereen snel weg moet. Verder werd een vraagteken gezet bij de kleine ramen van de noodge bouwen. Er zijn vier uitgangen, maar als de nood echt aan de man komt, dan moeten de ramen met een stoel stuk te slaan zijn als er plotseling brand uitbreekt en de ge wone uitgangen versperd zijn. De schoollei ding zou ook naar de windrichting moeten kijken, wat zeker bij een gaslek of brand belangrijk is voor de schuilplaats. Nu ble ven de kinderen op het parkeerterrein, maar in werkelijkheid zou men de F.M. Boogaardweg opgegaan zijn. „Het is allemaal heel netjes en goed verlo pen", concludeerde Tjid Heijboer, die de schoolleiding complimenteerde omdat er zonder paniek was opgetreden. „Alles bij elkaar geef ik een voldoende en dat is voor de ouders ook een geruststelling." VAN €469,- SUPERAANBIEDING! 181 cm. breed 224 cm. hoog. In diverse kleuren leverbaar. Nu van 469,- VOOR 299,- Leverbaar in 3 hoogtematen 200 cm., 222 cm. en 240 cm. en diverse breedte- maten van 113 cm. tot 400 cm. De volgende kleuren zijn leverbaar: walnoten, noten, ahorn, beuken, antraciet, licht kersen, zilver, wit en choco. Diverse opties mogelijk zoals gekleurde glasfronten en spiegels. Prijs VANAF €399,- indusief bezorgen en montage. Nu complete boxspring 160 x 200 cm., hoofdbord, matrassen en matras toppers compleet van 1.799,- VOOR 1.199,- Keuze uit diverse kleuren. Ook op 180 x 200 cm. en op 210 lengte leverbaar. Boxspring FRÖH is ook elektrisch verstelbaar te leveren VOOR 2.199,- Proms Wellness topper Comfolastk van 199,- VANAF 149,- Proms Wellness topper Climalatex van 219,- VANAF 159,- Proms Wellness topper Visco-elastisch van 199,- VANAF 149,- Maten: 70,80,90,140,160 en 180 cm. breed 200, 210 en 220 cm. lang. Complete set bestaande uit: hoofdbord, luxe potenset, 2 luxe hoge boxsprings, 2 luxe pocketmatrassen en comfortabele latex matrastopper. Complete set 160 x 200 cm. Van 2.699,- VOOR 1.899,- Leverbaar in diverse actuele kleuren, in de breedtemaat 180 cm en in de lengtematen 210 en 220 cm. Diverse bijmeubelen los leverbaar zoals hoekers en voetenbanken. Nu ledikant 160 x 200 cm. en 2 nachtkastjes. Van €699,- VOOR €599,- Ook leverbaar op 180 x 200 cm. en in verschillende lengtematen. Tevens leverbaar bijpassende linnenkast, kommode en spiegel. Nieuw Aktie Slaapkamer VAN €699,- 80 x 200 cm VOOR 356,- Beste koop Consumentengids test december 2007. 90 x 200 cm VOOR 386,- Ook in andere materialen leverbaar. Vanuit Tholen: Bij aankomst in Poortvliet, 1e rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit andere richtingen: Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingen 'Bedrijventerrein'. Bijpassende polyether matras, 90 x 200 cm. Van 129, VOOR €79,- Halfhoogslaper in wit gebeitst grenen, 90 x 200 cm. Indusief bodem en gordijn (blauw/lime of roze/lila). Van €249,-VOOR €179,- AFHAALPRIJS! Made by FLEXA Group Ledikant 90 x 200 cm. VOOR 149,- (meerprijs 210 cm. 20,-) Nachtkastje VOOR 96,- Buro VOOR €219,- Linnenkast 2-deurs VOOR 279,- Kommode VOOR 134,- Boekenkast met 2 deuren VOOR 246,- Beste Km/p F TERNEUZEN ANTWERPEN k Paasdijkweg 33, Poortvliet infolijn 0166-619100

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 15