Inwoners vinden dat leefbaarheid van kleine kernen prioriteit moet krijgen Proefveld van studieclub ook na kwart eeuw nuttig voor zaadtelers Verburgh Gelijnde grasuil alleen bij familie Duijnhouwer Kees Slager werkt mee aan speelfilm De Storm Deelnemers Gemiste kans MultiMedia producten van Bose Zaterdag woonbeurs in Tholen 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 maart 2008 De leefbaarheid van de kleine kernen in stand houden. Daar zouden inwoners van Tholen met afstand de meeste prioriteit aan geven als ze gemeentebestuurder waren. Op de tweede plaats staat het op orde brengen van het fi nanciële beleid voor de lange termijn, op de voet ge volgd door verbeteren van het sociale beleid. Dat blijkt uit een enquête over bestuurlijke vernieuwing die TNS- NIPO heeft gehouden in opdracht van de gemeente. De top drie is niet anders dan drie jaar geleden. Lasten te hoog Karakter bewaken Geënquêteerden geven gemeente Tholen 6,3 voor dienstverlening Ambtenaren Jongeren Na een kwart eeuw is de studieclub voor groente- en bloemzaadteelt Eiland Tholen nog altijd nuttig. De club doet proeven met bestrijdingsmiddelen in de zaadteelt, om te zien welke middelen bruikbaar zijn voor bepaalde gewassen. „Aangezien middelen regelmatig herbeoor- deeld worden, is het voor ons de kunst om de regels voor te blijven", zegt vice-voorzitter Wil Boogaard. Toelating van middelen, maar ook andere manieren voor onkruid- bestrijding, daar draait het vooral om bij de studieclub die 110 leden telt. Komend jaar worden proeven gedaan met 'lichtdicht' bewerken van de grond. Joppershoek Niet vanzelfsprekend dat groep telers onderzoek begint en in stand houdt Fusie De gelijnde grasuil is een nachtvlinder die in Zeeland al leen in de Scherpenissepolder is gevangen. Het is niet de enige bijzondere nachtvlinder die op Tholen en Sint-Phi- lipsland voorkomt. Dat blijkt uit de gegevens die onlangs op de jaarvergadering van de natuurvereniging Tholen werden gepresenteerd. De gegevens worden verzameld voor een uit te geven atlas over nachtvlinders in Zeeland. Vorig jaar is er voor het eerst onderzoek gedaan in onze streek. Met verrassende resultaten. Magneet Excursie Kees Slager uit Poortvliet en auteur van het boek De ramp, een reconstructie, werkt mee aan de nieuwe Neder landse speelfilm De Storm. Deze film van producenten Jo- han Nijenhuis en Alain de Levita gaat over de water snoodramp van 1953, waarbij grote delen van Zeeland onder water kwamen te staan. Naar verwachting gaat de film in première op het festival Film by the sea in 2009. Eind november, begin december vulden 162 Tholenaren een vragen lijst in via hun computer. Het was het vervolg op een onderzoek dat TNS-NIPÖ drie jaar eerder ook voor de gemeente Tholen uitvoerde. De vragen hadden betrekking op in teresse en inzicht in de plaatselijke politiek, een oordcel over de inspan ningen van het gemeentebestuur, de prioriteiten van beleid, begrip van ambtenaren en beoordeling van de dienstverlening. Het cijfer dat geën quêteerden de gemeente geven voor de dienstverlening, is een 6.3. Onderdeel van het onderzoek was een lijstje met tien onderwerpen waarvan de volgorde van belang rijkheid moest worden aangegeven. De leefbaarheid van de kleine ker nen scoorde daarbij een 8,5 en was voor 48% van de ondervraagden de eerste prioriteit. Het onderwerp werd ook veelvuldig genoemd als antwoord op de vraag wat het be langrijkste onderwerp is waarmee het gemeentebestuur zich op dit mo ment bezig zou moeten houden. In hun toelichting merkten meerdere geënquêteerden bijvoorbeeld op dat ze vinden dat niet alles in Tholen geconcentreerd moet worden. Wo ningbouw in dlle kernen om vol doende draagvlak te creëren, huizen voor starters, ouderen en de lagere inkomensgroepen, aandacht voor middenstand en winkels werden ge noemd als zaken die men belangrijk vindt. Anderen verstaan onder leef baarheid ook het aanpakken van de hondenpoepoverlast. Het op orde brengen van het finan ciële beleid voor de lange termijn kreeg in de enquête het cijfer 6,6. Dat de inwoners dit erg belangrijk vinden, blijkt wel uit het feit dat het onderwerp - zelfs wanneer het zes de keus is in de prioriteitstelling - nog in de top drie staat. De finan ciën in algemene zin, verantwoord investeren, de tering naar de nering zetten, meer houden wat je hebt in plaats van leuke nieuwe dingen aan pakken, genoegen nemen met min der dividend van Delta ten gunst van de inwoners zijn enkele opmer kingen uit het onderzoek. Meerde ren gaven aan dat ze de lasten te hoog vinden - gezien de voorzie ningen die er tegenover staan - en dat die omlaag moeten. Daarbij werd verschillende keren verwezen naar het nieuwe gemeentehuis (met termen als verspilling belastinggeld, hoogmoed en uitpersen) en gewaar schuwd voor prestigeprojecten. Verbetering van het sociale beleid - bijstand, voorzieningen voor oude ren en gehandicapten - wordt met 6,5 een fractie minder urgent gevon den. Het zou de gemeente te denken moeten geven dat er een afdeling van het Leger des Heils op Tholen komt, merkte iemand op. Een ander vond dat er beter voor de inwoners gezorgd moet worden zodat ze niet meer naar de voedselbank in Halste ren hoeven, terwijl een derde juist aangaf dat zo'n voorziening - he laas - nodig is in Tholen. Verminde ren van het aantal mensen met een bijstandsuitkering en meer aandacht voor mensen met een verstandelijke beperking zijn genoemd. Net als het formuleren van een armoedebeleid. Het minst belangrijk vonden de geënquêteerden de groei van de ge meente - naar 35.000 inwoners in de komende 10 tot 15 jaar - om zo meer geld te ontvangen waarmee voorzieningen in stand gehouden kunnen worden of zelfs uitgebreid. Dit onderwerp kreeg slechts het cij fer 3,5. Iemand vond dat het eilan- delijke karakter bewaakt dient te worden; een ander dat de gemeente zich niet moet laten verleiden tot het volbouwen van het landelijke ge bied puur op basis van economische argumenten. Wél willen de mensen meer voorzieningen: een overdekt zwembad - al dan niet bij Haestinge - zodat we daarvoor niet naar Bra bant hoeven; uitbreiding van sport- voorzieningen; uitgaansgelegenhe den en speelplaatsen voor de jeugd; uitbreiding van basisscholen; buurt huizen; uitbreiding van de Poortho- ve in Poortvliet; een gezondheids centrum. Meer investeren in controle van bouw- en milieuzaken en sociale za ken scoort met 4,2 ook laag. Het komt op de voorlaatste plaats. Min- Van de 162 inwoners die meededen aan het onderzoek, was 44,4% man en 55,5% vrouw. De leeftijdsgroep 35-54 jaar was met 51,9% het sterkst vertegenwoordigd, 25,9% was 55 jaar en ouder, 22,2% viel in de categorie 18 tot 34 jaar. De verdeling van de deelnemers over de verschillende woonkernen was als volgt: Tholen 21,6%; Poortvliet 14,8%; Scherpenisse 8%; Sint-Maartensdijk 10,5%; Stave- nisse 8,6%; Sint-Annaland 13,6%; Oud-Vossemeer 13%; Sint-Phi- lipsland/Anna Jacobapolder 9,9%. der regeltjes, meer vrijheid voor de burger, zijn gemaakte opmerkingen. Anderzijds werd gevraagd om de stankoverlast van varkenshouderijen aan te pakken, alsmede om een par keerbeleid en aandacht voor ver- keers- en brandveiligheid. Het ont wikkelen van een recreatiebeleid en aantrekken van meer toeristen staat met een 4,3 op de achtste plaats. De geënquêteerden vinden dat andere zaken een hogere prioriteit moeten krijgen. Bevorderen van werkgelegenheid door het aantrekken van nieuwe be drijven kreeg in het onderzoek een 5,7 en datzelfde cijfer was voor het investeren in veiligheidsmaatrege len (verkeer en brandweer). Met een 5,6 komt het verbeteren van de communicatie naar de burger op de zesde plek. Zevende staat, met een vijf. het onderhoud aan wegen en plantsoenen. Specifieke zaken waarvoor nog aan dacht werd gevraagd, zijn het open baar vervoer, meer politie op straat, hangjongeren en het behoud van de ambulance in Sint-Maartensdijk. Naar het vertrouwen in de politiek is in het onderzoek niet specifiek gevraagd. Maar enkele inwoners hebben daar wél opmerkingen over gemaakt. Bijvoorbeeld dat er beter naar de inwoners geluisterd moet worden in plaats van de ei gen zin door te drijven, en dat er geen vriendjespolitiek moet plaatsvinden. Ook inspraak nadat al is beslist wordt gehekeld, net als het één zeggen en het ander doen. Over het inlevingsvermogen van de ambtenaren heeft 44% van de ondervraagden een overwegend negatief en 38% juist een overwe gend positief beeld. Achttien pro cent weet niet of de ambtenaren openstaan voor de problemen van de inwoners. De stelling dat het gemeentebe stuur weloverwogen beslissingen neemt, wordt door 39% onder schreven en 46% vindt dat daar geen sprake van is. Méér inwoners dan drie jaar geleden vinden dat het gemeentebestuur zich vol doende inspant om hen bij het be leid te betrekken: 44 tegen 31 pro cent. Van de jongeren heeft bijna een kwart daar geen mening over. net als over de vraag of de infor matievoorziening toereikend is. Bijna de helft van de ondervraag den vindt de inspanningen om informatie te verstrekken voldoen de. De kwaliteit van de voorlich tingsrubriek Tholenderwijs - die wekelijks in de Eendrachtbode staat én is te vinden op de websi tes van zowel de gemeente als de krant - is volgens de helft van de geënqüeteerde 18-plussers goed, terwijl 28% ze beneden de maat vindt. De belangstelling onder Thoolse jongeren voor de lokale politiek neemt af. Had drie jaar geleden nog de helft van de 18- tot 34-jarigen enige mate van interesse, nu is dat maar 33 procent meer, blijkt uit de enquête. Onder 35-plussers is dat zestig procent. De teruglopende be langstelling onder jongeren voor plaatselijke politiek is volgens de onderzoekers 'geheel volgens ver wachting'. Iets meer dan de helft van de geën quêteerden geeft aan dat de besluit vorming in Tholen de afgelopen drie jaar niet opvallend inzichtelij ker is geworden, maar 43% heeft wél meer inzicht in de politiek ge kregen. De rapportage van TNS-NIPO verdwijnt mogelijk in een bureau lade. Want een ruime meerderheid van de gemeenteraad (PvdA, SGP, VVD en CDA) heeft niet de behoefte om een debat te voe ren over de uitkomsten van de enquête. Een gemiste kans noem de ABT-fractievoorzitter'J.J.P.A. Boulogne dat in de commissie be stuurszaken. „|e laat zo'n onderzoek niet voor niets uitvoeren, je moet er wat mee doen." Ook de CU voelde er, gezien de uitkom sten, voor om over het onderzoek te spreken. En M.J. Klippel (RFT) wilde een analyse maken van de fricties en overeenkom sten die de uitkomsten laten zien met het huidige beleid van de gemeente. „Overwegen waar er voor de gemeente werk aan de winkel is. Niets doen zou zonde zijn van het geld dat er voor is uitgegeven." Volgens J. Oudesluijs (PvdA) beantwoorden de za ken die de gemeente op de rails heeft staan, precies aan wat uit de enquête naar voren komt. Hij noemde de proef met de 'local board' in Sint-Maartensdijk als voorbeeld van het betrekken van inwoners bij het beleid. Burgemeester Nuis zei in de commissie dat aan de hand van een aantal opeenvolgende enquêtes een ro de lijn valt te ontdekken. zoals lage doseringssystemen wer den ook in de zaadteelt onderzocht en aan de telers kenbaar gemaakt. Maar ook andere mogelijkheden, zoals wat kan de puntsleper beteke nen in het onderzoek naar grondbe werking waarbij de machine licht dicht wordt afgeschermd", aldus Breure. Het proefveld komt dit jaar in Jop pershoek, aan de Withoekweg in de Annavosdijkpolder bij Sint-Anna land. Toevallig de plek waar ooit het eerste proefveld van de club lag. De proeven zullen weer grotendeels ge richt zijn op de onkruidbestrijding, vertelde Boogaard de vergadering. „Na herbeoordeling raken we weer diverse middelen kwijt. Alternatie ven daarvoor vragen nader onder zoek. We gaan kijken wat er kan met Basta en Finale." Vorig jaar was de grond van het proefveld (aan de Ceciliaweg), als gevolg van de weersomstandigheden, ongeschikt voor proeven met lichtdichte grond bewerking. Daarom wordt dit op nieuw opgepakt. „We werken met Bij veel mensen zal de studieclub vooral bekend zijn vanwege het proefveld bij Sint-Annaland, waar tijdens open dagen de laatste jaren gratis boeketten geplukt konden worden. Maar het is een vereniging van bloemzaadtelers uit Zuidwest- Nederland. met als doel de belangen en ontwikkelingen van de zaadteelt te behartigen en begeleiden. Kennis verzamelen en uitwisselen, daar gaat het om. „De basis is het proef veld. Dat is qua opzet en onderzoe ken uniek. Want het is niet vanzelf sprekend dat een groep telers een dergelijk onderzoek opstart en zove le jaren, met goede resultaten, in stand houdt", zei voorzitter Cor Breure in zijn openingswoord tij dens de jaarvergadering, donderdag in het Holland Huis te Scherpenisse. Hij bedankte sponsors en begunsti gers. alsmede de mensen van de proefboerderijen Rusthoeve en Westmaas „Talrijke middelen hebben door de resultaten vanuit deze proeven een plaats gevonden in de zaadteelt, en elders in de landbouw waar sierteelt wordt gepleegd. Toelatingen werden verleend. En toepassingsmethoden een sleper of eg, afgedekt met rub berfolie. Op die manier kan er geen licht bij de onkruidzaden. Want door een lichtpuls gaan ze kiemen." Ook wordt op het proefveld geke ken naar zaadontsmetting, iets wat men volgens Boogaard in de bloem zaadteelt nog niet gewend is, maar wat zou kunnen resulteren in min der middelengebruik. Op het veld zullen 45 tot 50 soorten gezaaid worden. „Vroeger zou dat niet ge kund hebben, zoveel. Tegenwoordig is men qua regelgeving wat soepe ler." Boogaard en Breure zijn nauw bij het proefveld betrokken. Zowel bij werkzaamheden, die vaak 's avonds uitgevoerd worden, als bij de beoor delingen. „Dat gebeurt altijd 's mor gens om zes uur. We zijn dan onge veer twee uren bezig, samen met een officiële onderzoeker." In de loop van de jaren zijn verschillende on derzoekers bij de studieclub betrok ken geweest - momenteel is dat Ma rian Vlaswinkel - waardoor de onderzoeken en de resultaten het noodzakelijke officiële tintje kregen. Boogaard is vanaf het begin betrok ken bij de studieclub, en nog de eni ge van het eerste uur in het bestuur. De club kwam destijds voort uit de tuinbouwstudieclub. Een groep Sint-Annalandse zaadtelers begon ermee. Johannes Fase, Adam Wes- sels en Jap Goedegebuure zijn na men die Boogaard zich herinnert. Als voorzitter was Leen Hage jaren lang de trekker, terwijl secretaris D.L. Koppenhol eveneens een be langrijke inbreng had. Beiden zijn erelid van de vereniging. De groep werd een eilandelijke vereniging en een aantal jaren geleden vond de fu sie plaats met de Walcherse studie club. Tholen en Walcheren zijn de gebieden waar negentig procent van de bloemzaadteelt in ons land is ge concentreerd (vorig jaar was er 391 hectare bloemzaad in ons land). Naast het proefveld voert de vereni ging overleg over teeltvoorwaarden, is betrokken bij derdentoelating van bestrijdingsmiddelen en bij afspra ken over heffingen. Naar de leden toe vindt voorlichting plaats, onder meer door middel van veldexcur- sies. In het verleden was er een zaadteeltvoorlichter van het minis terie van landbouw, maar die is ver dwenen na de privatisering van de voorlichtingsdienst. De studieclub sloot het voorgaande jaar af met een tekort van 600 euro. Met een contributieverhoging van vijf euro zou er dit jaar nóg 500 eu ro uit het eigen vermogen bijgepast moeten worden. Secretaris-penning meester Leen Bijnagte gaf aan dat er op de uitgaven nauwelijks bezui nigd kan worden. Het bestuur was voorzichtig met de verhoging, maar een voorstel uit de vergadering om er tientje bij te doen - de jaarcontri butie wordt dan 30 euro - werd door de overgrote meerderheid van de aanwezigen gesteund. Vice-voorzit ter Boogaard en de bestuursleden Marien den Engelsman en Peter de Visser werden bij acclamatie herko zen. Na de pauze vertelde R. Wel lens uit Sint-Maartensdijk over weefselkweek bij bloemisterijpro- ducten. Verkrijgbaar bij: Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www.verburgh.nl Oo* ine*** HKX&0B ft Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Advertentie I.M. Secretaris Leen Bijnagte van de zaadteeltstudieclub maakt een praatje met bezoekers van het proefveld in Sint-Annaland op één van de open dagen. Zeldzame nachtvlinders op Tholen en Sint-Philipsland Het gaat om de vangst van nacht vlinders of uultjes zoals ze hier wel worden genoemd. Uiltjes is echter maar een van de vele soorten nacht vlinders. Er zijn 800 soorten in Ne derland. Veel meer dan de dagvlin ders waar er zestig van bestaan. In Zeeland komen er 600 soorten nachtvlinders voor. Vanaf 2003 is er een werkgroep bezig de nachtvlin ders in kaart te brengen. Dat gebeurt door ze te vangen in lichtvallen. Tholen en Sint-Philipsland zijn in gedeeld in tien hokken van vijf bij vijf kilometer. Vorig jaar zijn er op vier plaatsen lichtvallen gezet. Bij de familie Van den Hoek in Sint- Maartensdijk, de familie Duijnhou wer in Scherpenisse, de familie Gaakeer in Oud-Vossemeer, de fa milie Jumelet-de Bruijn in Sint-An naland en in de eendenkooi in Anna Jacobapolder. De nachtvlinders worden aangetrokken door ultravio let licht ('een minimaantje', zei on derzoeker en veldbioloog A. Baaij- ens.) Ze vallen in de kist waarin eierdozen liggen. De nachtvlinders zoeken daar een zitplaats op en wachten af. 's Morgens wordt de kist geopend om te zien welke nachtvlinders er in zijn gevangen. Baaijens is er een dag in de week voor aangesteld. „Voor dagvlinders is het makkelijker om vrijwilligers te zoeken, dan voor nachtvlinders. Het vereist een veel grotere inspan ning." Hij werkt wel met vrijwilli gers die hij op Tholen onder meer heeft kunnen vinden dankzij de vrij willigers die dagvlinders inventari seren. Baaijens heeft wel naar bij zondere plekken gezocht. Zo kwam hij terecht bij de familie Van den Hoek aan de rand van de nieuw bouwwijk bij het nieuwe dorpsbosje in de Muijepolder. Eén keer in de veertien dagen werd de lichtval ge controleerd. Van maart tot eind no vember zijn er zo'n 60 'vangmo- menten'. De lamp brandt maar één nacht. „Hoe warmer hoe beter. We hebben er redelijk wat bossoorten gevangen. Er zit altijd wel iets in de val". In de eendenkooi in Anna Jacoba polder werd hij bij de kreek ge plaatst. Op een ochtend vond Baaij ens er de gestreepte rietuil. „Ik had hem nooit eerder gezien". Bij de fa milie Gaakeer aan de Zeedijk in de Van Haaftenpolder werd bijvoor beeld de hermelijnvlinder gevon den. Volgens Baaijens zijn er veel soorten die uit de Rammegors over de dijk de tuin in vliegen. Ook in de tuin van Jumelet en de Bruijn aan de Breedenvlietsedijk werd de onderzoeker verrast door bijzondere soorten. De bloemen in de tuin van boerderij Landzicht werken volgens Baaijens als een magneet op de vlinders. Hij trof er bijvoorbeeld de zeldzame mal va- bandspanner aan die vooral op heemst voorkomt, maar ook op kaasjeskruid. Ook de vlinder die groot avondrood wordt genoemd, liet zich er vangen. En wel met ne gen tegelijk. „Super," zei de onder zoeker. Van de lichtval bij de familie Duijn houwer in de Scherpenissepolder had hij niet veel verwacht. Het jon ge natuurgebied bestaat voorname lijk gras en zoutminnende planten en water. „Ik vroeg me echt af wat of het daar zou worden. Maar we troffen er een vondst aan van wat heb ik jou daar. De gelijnde grasuil die nergens anders in Zeeland is ge vonden. We treffen er zeven tegelijk aan in de kist." De onderzoeker vroeg zich ook af hoe dat te verklaren was. Mogelijk omdat de vijanden van de vlinderei tjes zoals kevers er weinig kans krij gen omdat in de winter het peil van het water hoog staat. De kevers la ten dan het leven. Tholen en Sint- Philipsland springen er goed uit, zegt Baaijens. „Wc hadden dit niet verwacht. De eilanden liggen na tuurlijk wel dicht tegen West-Bra bant aan. We hebben in 2007 in to taal 234 soorten geteld bij 66 controles, van de 421 soorten die we in heel de provincie aan hebben getroffen." In de Eendenkooi 154, bij Gaakeer 155 en bij Van den Hoek 97 maar daar is pas later in het seizoen begonnen met de licht vallen. Baaijens vertelde dat er voor een aantal hokken op Tholen en Sint-Philipsland vrijwilligers ge zocht worden om lichtvallen te plaatsen voor het onderzoek dat nog tot 2015 duurt. Dit jaar wil Baaijens meer aandacht voor zogeheten dagaclieve soorten. Dat zijn ook nachtvlinders (de uil tjesfamilie) die overdag ook vlie gen. Zoals de jacobsvlinder die ook op het jacobskruiskruid voorkomt. De vrijwilligers bij wie die de licht vallen op in hun tuin of op hun erf staan, waren ook uitgenodigd voor de toelichting en bekeken de licht beelden van de bijzondere vlinders die gevangen zijn. Behalve dat er met lichtvallen in de vorm van kis ten nachtvlinders worden gevangen, kan het ook met een wit laken dat 's nachts verlicht wordt. Dit jaar wil Baaijens een excursie houden om de vangst met het laken te demonstre ren. De gelijnde grasuil is één van de zeldzame nachtvlinders die op Tholen is aangetroffen. Provincie Zeeland trekt 100.000 eu ro uit voor het maken van de De Storm. Gedeputeerde staten vinden vanuit cultureel oogpunt de mede werking aan dit project verant woord. Zij noemen onder meer als reden dat er met deze film op een nieuwe en laagdrempelige manier aandacht wordt besteed aan de ge volgen van de watersnoodramp, waardoor deze informatie de inte resse van jongeren kan trekken. Daarnaast meent de provincie dat de opnames gunstig zijn voor de Zeeuwse economie, gezien de 1,6 miljoen euro die in de provincie worden besteed. Tevens is zij van mening dat de film een goede pro motie is voor het Zeeuwse land schap, dat in beeld wordt gebracht. De Storm vertelt het verhaal van een 18-jarige Zeeuwse boerendoch ter, die in de steek gelaten wordt door haar vriend als blijkt dat ze zwanger is. Haar kind is vijf weken oud als in de nacht van 31 januari 1953 de dijken doorbreken. Zij wordt gered, maar haar baby blijft achter. De jonge moeder is wanho pig en gaat samen met haar redder op zoek naar haar zoon. Het lijkt waarschijnlijk dat er voor deze film opnames op Tholen worden gemaakt. Het eiland is een gewilde filmlocatie. Voor Atlantis, die even eens in 2009 in de bioscoop wordt verwacht, worden opnamen gemaakt in Sint-Philipsland. Ook Keetje Tip pel is op Tholen opgenomen. En rond Wilde Mossels ontstond een rel toen de filmmakers wilden draaien op de begraafplaats in Stavenisse. Deze film speelt zich deels af in Sint-An naland. Daarnaast kwamen voor de tv-serie De zomer van 1945 de ac teurs naar het Zeeuwse. Voor dit pro gramma werden opnames gemaakt op Tholen, o.a. in Poortvliet. Drie ondernemers in Tholen organiseren twee zaterdagen het Lifestyle event. Deze woonbeurs op 8 en 15 maart vindt plaats bij Engelsman keukens en badkamers, Decohome Elenbaas-Noom en Van Houte wo nen. Diverse bedrijven uit de regio tonen op dit evenement hun nieuwste producten. Een kok verzorgt op beide data gerechten voor de bezoekers, er is een wijnproeverij en Zeeuwse amateurkunstenaars stallen hun cre aties uit. Wie een kleur in gedachten heeft voor zijn woning, kan bij de gratis workshop van Luxaflex kijken of deze kleur daadwerkelijk bij de eigen ruimte past. Stylisten maken in overleg met de deelnemers een compleet kleurenplan. Er is alleen op 8 maart een morgen- en een mid dagsessie en liefhebbers kunnen zich opgeven via de website van Van Houte. eqiuiui Deelnemers aan enquête vinden leefbaarheid in kleine kernen belangrijk, vooral winkelvoorzieningen. In Stavenisse is Gert Eerland vorig jaar weer begonnen met het bakken van brood en banket.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 12