Muziekverenigingen rekenen op meer subsidie van gemeente Bij eerste paal Profielnorm wordt al gedacht over uitbreiding bedrijf 'Muziekbond enige echte koepel op cultuurgebied' Spreekuur asielzoekers voortaan in gemeentehuis Schorrekoor feliciteert 105-jarige Mina Beeke-v.d. Werf in Tholen Dineetje winnen met toneelrecensie Donderdag 28 februari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De Thoolse muziekverenigingen rekenen bij het vaststel len van het nieuwe subsidiebeleid van de gemeente op een hogere bijdrage. Gelet op de toenemende kosten is het voor de verenigingen moeilijk om rond te komen, zei voorzitter Jack Westdorp van de Thoolse bond van mu ziekgezelschappen op de jaarvergadering in de Welle- vaete in Sint-Annaland. OVM uit Oud-Vossemeer heeft een ledenstop ingesteld en Euterpe moet langer wachten op de nieuwbouw van Haestinge. De planning loopt drie maanden achter. Oud papier Ledenstop OVM, vertraging voor Euterpe bij nieuwbouw Haestinge Snelheidscontrole op de Eendrachtweg Onderneming uit Ridderkerk dankzij ambtenaar in Slabbecoornpolder Als alles volgens plan verloopt, verhuist het bedrijf Pro fielnorm net voor de bouwvakvakantie van Ridderkerk naar Tholen. Dinsdagmiddag ging op het bedrijventerrein Slabbecoornpolder de 'eerste' heipaal de grond in voor de nieuwbouw. De handeling werd verricht door Hendrik Kieviet, de bedrijfscontactfunctionaris van de gemeente. „Dankzij zijn inspanningen zitten we nu in Tholen. Hij trok ons over de brug", aldus directeur Jos Schot, die een onderneming leidt met 22 personeelsleden. Verademing Dankbaar Jack Westdorp stopt als voorzitter bondsbestuur De Thoolse bond van muziekgezelschappen is de enige echte koepel op cultuurgebied binnen de gemeente. En dat werpt zijn vruchten af. Het uitwisselen van kennis en het behartigen van belangen staat bovenaan. En dat moet zo blijven, zei scheidend voorzitter Jack Westdorp tij dens de jaarvergadering in de Wellevaete. Het bestuur moet op zoek naar een nieuwe voorzitter en een secreta ris/penningmeester. Westdorp zat vijftien jaar in het be stuur waarvan negen jaar als voorzitter. Pure winst Concordia brengt Mozart en Phil Collins Accelerando met tuba's, Cabaret en Robin Hood Vluchtelingenwerk in Bergen neemt taak over De stichting vluchtelingenwerk Bergen op Zoom gaat spreekuur houden in het nieuwe gemeentehuis in Tho len. Elke maandagochtend tussen half tien en twaalf uur kunnen vluchtelingen er terecht. De Thoolse vrijwilli gers van de verschillende begeleidingsgroepen werken voortaan onder de paraplu van de Bergse stichting. Schade smienten Ledenstop Wat het nieuwe subsidiebeleid be treft zei Westdorp dat de vereni gingen eerder op meer subsidie dan op minder zitten te wachten." De voorzitter reageerde daarmee op de toelichting van wethouder C.L. van Dis over het nieuw vast te stellen beleid. Veel meer dan dat er een werkgroep mee bezig is om te bepalen waar het beleid aan moet voldoen, was er nog niet te mel den. Wel dat 2009 een overgangs jaar wordt om te zien hoe het uit zal pakken voor de verenigingen. „We moeten straks per vereniging kijken wat de gevolgen zijn van de criteria die we opstellen voor het nieuwe beleid. Daar is nu nog geen zicht op. Er zal zeker een verschil optreden tussen de hoogte van de subsidie voor de ene en de hoogte van de subsidie voor de andere vereniging." Bram Boon van muziekvereniging Concordia uit Sint-Philipsland was bang dat kleine verenigingen de dupe zullen worden. Hij wees naar de hoge vaste lasten van de vereni ging (zoals de kosten voor de diri gent). De hoogte van de subsidies zal volgens Sam Everaers van Concordia ook samenhangen met de politieke kleur van de gemeen teraad. De wethouder lichtte toe dat het niet alleen om verenigingen gaat, maar ook om bijvoorbeeld de GGD en de bibliotheek waar de gemeente 'tonnen' in investeert. En dat een en ander ook samen hangt met de conjunctuur. „Als die daalt, dan moeten we bezuinigin gen doorvoeren. Dan moet je na gaan wat dat voor gevolgen heeft voor de verschillende catego rieën." Voor verenigingen met jeugdleden is de regeling nu erg gunstig. Voor verenigingen met weinig jeugdle den dus niet, zei Van Dis op een vraag van Robin Pot van Euterpe die probeerde te vissen naar de cri teria. Volgens Van Dis gaat het in de nieuwe regeling er vooral om te voorkomen dat de gemeente subsi diegeld rondpompt. „Het is nu bij voorbeeld zo dat als een vereniging 200 euro krijgt dat ze hetzelfde be drag weer terug moet betalen in de vorm van de huur van een zaal. Willen we dat blijven doen, op de ze manier? Er zal ook gekeken worden hoe verenigingen functio neren. Of ze voldoende naar buiten toe treden, bijvoorbeeld." De werkgroep die zich buigt over het beleid bestaat uit vertegen woordigers uit de raad, het college en ambtenaren. Westdorp vroeg of er ook nog een rol was weggelegd voor het bondsbestuur. Volgens Van Dis zal er met elke vereniging apart worden gesproken over de gevolgen. Westdorp vond dat de verenigin gen zich geen zorgen hoefden te maken over hun functioneren in de samenleving. „We zijn actief bij de wandelevenementen, Koninginne dag en bij een voetbalelftal dat ju bileert. Hopelijk is dat een gerust stellende gedachte." Mogelijk krijgen de muziekvereni gingen en andere inzamelaars van oud papier zoals kerkgenootschap pen meer per kilo uitbetaald. Wet houders Van Dis zei dat over enke le weken duidelijk wordt wat er zal worden gedaan: een extra bonus of meer geld per kilo. Maar hij hield het ook nog voor mogelijk dat de situatie hetzelfde blijft. Paul Klep- pe van Concordia uit Tholen herin nerde eraan dat acht tot tien jaar geleden de verenigingen een na betaling kregen. Westdorp wees erop dat de ge meente ook bezig is om naar het inzamelen van oud papier te kijken omdat het aantal kilo's per jaar ge middeld lager ligt dan in de omlig gende gemeenten. Van Dis beves tigde dat. Ook naar het inzamelen van plastic wordt gekeken omdat dit verplicht wordt. „Het beleid wordt eventueel bijgesteld, maar wij nemen jullie niets af. Mocht het anders worden, dan kunnen wij jullie niet zonder geld laten zit ten." Westdorp hoopte dat de gemeente en de vereniging samen kunnen bewerkstelligen dat het doel om meer kilo's in te zamelen, gehaald wordt. Volgens Van Dis is het dui delijk dat er in de gemeente wat De politie heeft maandag een snelheidscontrole gehouden van 8 uur tot half 11 op De Eendrachtweg tussen Tholen en Halsteren. Op deze weg die aan sluit op de rijksweg A4 reden 33 van de 1158 passanten te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 117 kilometer per uur. De maximum snelheid is hier 80 kilometer per uur. Het Schorrekoor uit Sint-Annaland heeft de 105-jarige Mina Beeke- Van der Werf gefeliciteerd met een zanghulde. Dat gebeurde tijdens een concert dat het koor gaf ter gelegenheid van de Thoolse visserijda- gen in zorgcentrum Ten Anker in Tholen. De 81-jarige Jan Koevoets uit Stavenisse, het oudste lid van Het Schor rekoor overhandigde de jarige een bos bloemen. Koevoets, een broekie vergeleken met de jarige (die heeft een zoon van 74) probeerde bij haar het geheim van de hoge leeftijd te ontfutselen. „Ik heb er zelf niets voor hoeven doen. Het gaat vanzelf", reageerde de oudste inwoner van de gemeente Tholen. Het Schorrekoor zong de jarige toe met een welgemeend Lang zal ze le ven. Het feestliedje werd door de tachtig belangstellenden meegezon gen. Mevrouw Beeke, die zei verrast te zijn door de felicitaties van het koor, gaf te kennen een muziekliefhebber te zijn en vooral veel te luiste ren naar psalmen en gezangen. Die staan niet op het repertoire van de bijna 5 jaar bestaande vereniging. Dirigent Pierre van Boekhoven had voor de bejaarde dame een lied uitgezocht dat vooral op school werd gezongen in de tijd van koningin Emma en Wilhelmina. Een lied dat de handelsbetrekkingen met het toenmalige Nederlands-Indie onder streepte: Vaarwel mijn zoetelief. Een verhaal over een zeeman die lange reizen maakt. Mevrouw Beeke gaf aan het nummer wel te kennen, maar het niet te kunnen zingen. Dat deden de mannen van het koor met veel succes en in het verdere programma (de Setallandse mannen kwamen met 17 nummers naar Ten Anker) kregen de bezoekers nog alle ruimte om mee te doen. Zoals Bep Oudera. Vroeger zong ze cabaretliedjes bij het caba retgezelschap Levensvreugd, nu zingt ze in het Ten Ankerkoor. Samen met Remco Verheul, solist bij het Schorrekoor, liet ze zich horen in het nummer Suikerbossie. Ook dhr. P. Gulik deed samen met de drie Amsterdammers in het koor een duit in de zak tijdens de uitvoering van Aan de Amsterdamse Grachten. Dat veel Tholenaren in de Rotterdamse haven werkten, werd duidelijk toen het koor het bekende Ketelbinkie inzette. Dhr. J.A. Hage (101) kreeg bijna nog een brok in de keel toen hij meezong dat Ketel binkie was overleden. Het koor maakte een ware gymnastiekhappening voor bejaarden van het nummer Westzuidwest van Ameland. Daarin staat de tekst: Hoog is de zolder, laag is de vloer. Samen met het koor zwaaiden de bezoekers de armen dan ook zo hoog mogelijk de lucht in om bij de grond zo laag als kon te eindigen. Hierbij gesteund door een geroutineerd spelend ac cordeonorkest en door de slagwerker van het koor. Zaterdagmiddag hield mevr. Beeke haar verjaardagsreceptie in her vormd verenigingsgebouw de Hoeksteen in haar vroegere woonplaats Scherpenisse, waar velen de krasse Thoolse kwamen feliciteren. Mevrouw Beeke kreeg bloemen van Het Schorrekoor naast een zanghulde. Na het heien van de eerste paal maakt bedrijfscontactambtenaar Hendrik Kieviet (rechts) op de bouwplaats een praatje met directeur Jos Schot van Profielnorm. Profielnorm bestaat sinds 1997. Het bedrijf ontwikkelt, produceert en ver koopt entrcsolvloeren (systeembouw waarmee in een bedrijfshal extra vier kante meters worden gecreëerd), en levert magazijnstellingen als handels product. „We horen tot de top drie voor wat betreft productie en levering van entresolvloeren. Dat hopen we in de toekomst nog uit te breiden", zegt Schot. Profielnorm levert systeem- vloeren in binnen- en buitenland. „We doen ook de montage, daarvoor zijn onze mensen dagelijks onderweg. De klant waardeert dat. Het is een stukje zorg voor het product." Het bedrijf maakt op een rolvormma chine uit staal koud gevormde profie len in een sigma- en C-plusvorm, legt de ondernemer uit. Voor deze automa tische productielijn is er straks in Tholen méér ruimte dan nu in Ridder kerk. Ze zal de hal van voor tot achter vullen. Ook las- en constructiewerk ten behoeve van onderframes én voor logistieke oplossingen gebeurt in het bedrijf. In Ridderkerk zit Profielnorm krap in het jasje, maar het bedrijf moet bo vendien wijken voor woningbouw. En dus moest Jos Schot op zoek naar een alternatief. In de regio Rotterdam is dat volgens hem niet te realiseren. Hij kwam in Bergen op Zoom terecht en had daar al vrij concrete plannen. Ambtenaar Kieviet van de gemeente Tholen kwam dat ter ore en die span de zich vervolgens in om het bedrijf naar Tholen te krijgen. „Tholen deed ons een goed aanbod. We hebben in ons werk vaak met gemeenten te ma ken. Tholen behandelt ons nog als klant en dat is een verademing, verge leken met ervaringen elders." De contacten resulteerden in de aan koop van een hectare grond op het be drijventerrein Slabbecoornpolder, ten zuiden van Nestaan. Daar wordt in eerste instantie op 1500 vierkante me ter een hal met kantoor gebouwd. Over een uitbreiding wordt inmiddels ook al gedacht, waarmee een verdub beling wordt bereikt van het huidige bedrijf. „Dat hopen we binnen twee jaar te realiseren." Gezien de bedrijfs activiteiten is Profielnorm niet aan de Randstad gebonden. En de realisatie van de nieuwe rijksweg A4 doet, wat Schot betreft, het voordeel teniet dat Bergen op Zoom ten opzichte van Tholen zou hebben. Jos Schot woont inmiddels met zijn gezin in Tholen en ook een deel van het personeel is hier al neergestreken. Voor de familie is Tholen geen onbe kend terrein. „Mijn ouders komen er vandaan. Mijn vader kreeg werk bij een scheepswerf in Rotterdam en is mede daarom uit Tholen vertrokken. Dat gebeurde in die tijd wel vaker", vertelt Schot. Zijn grootouders woon den op de Markt. „Opa Schot leurde met vis en opa Quist, de vader van mijn moeder, met zoetwaren." Door de familiebanden bleef het contact met Tholen bestaan. „In de weekein den waren we er vaak, we zochten het altijd weer op." Na het slaan van de eerste paal gingen de genodigden naar de nabijgelegen brasserie Du Bois. Jos Schot bedankte er de gemeente - en in het bijzonder ambtenaar Kieviet - voor de mede werking. „Ik ben blij dat de plannen voortgang krijgen. En dankbaar aan God dat we dit hier mogen beleven, dat wil ik zeker zeggen." Kieviet zei het een eer te vinden dat hij de paal had mogen heien. Hij leg de uit dat Tholen met een relatief lage grondprijs, een goede arbeidsmentali- teit en goede verbindingen een gun stig vestigingsklimaat heeft voor be drijven. En hij prees Jos Schot voor de compleetheid van de bouwaan- vraag, waardoor deze snel kon wor den behandeld. Het sprak Kieviet aan dat de ondernemer graag personeel heeft van de Zeeuwse en Zuid-Hol landse eilanden, omdat de arbeidmen- taliteit hem aanspreekt. Dat een aantal medewerkers is meeverhuisd, past volgens de ambtenaar goed in het be leid van de gemeente om de pendel terug te dringen. Namens het gemeen tebestuur bood Kieviet een kleurenets aan van het stadje Tholen, voor in het nieuwe kantoor van Profielnorm. Ook Sam Evcrears van Concordia in Sint-Philipsland en Hans Vroegop van OVM uit Oud-Vossemeer stopten in het bestuur. Voor Vroegop is Johan Bout in de plaats gekozen, voor Ever aers wordt nog naar een opvolger ge zocht. Namens Accelerando is Bram Goedegebuure in het bestuur geko zen. De andere leden zijn Paul Klep- pe namens Concordia uit Tholen en Robin Pot namens Euterpe uit Sint- Maartensdijk. Zij zullen uit hun mid den een nieuwe voorzitter moeten kiezen. Het bestuur kende volgens Westdorp lang een min of meer sta biele samenstelling, nu vindt er een flinke doorstroming plaats. Everaers wordt ouderling bij de Hervormde Gemeente in Oud-Vos semeer. Hij zat maar een paar jaar in het bestuur maar zei dat het kerke lijke werk hem meer aanspreekt. Hij blijft wel muzikant bij Concordia. Vroegop zat 18 jaar in het bestuur. Hij was niet aanwezig op de verga dering. Volgens Westdorp had hij zijn steentje aan de bond bijgedra gen. Hij noemde hem een enthou siaste vertegenwoordiger van OVM. Voor beide scheidende bestuursle den waren er bloemen. Westdorp blikte terug op zijn be stuursperiode. Aanvankelijk kwam het bestuur maar een keer per jaar een half uurtje bij elkaar voor de jaarvergadering. Nu is dat twee tot drie keer per jaar. Ook de samen werking tussen de verschillende verenigingen was beperkt. „Dat is gelukkig aanzienlijk veranderd. Voorbeelden daarvan zijn de optre dens van het samengestelde Thoolse megamuziekkorps in Bergen op Zoom, Steenbergen en in onze ei gen woonkernen. En de meer dan tien play-ins die destijds werden ge organiseerd. Zij hebben in mijn ogen voor een betere vorm van sa menwerking gezorgd." Ongeveer tien jaar geleden is beslo ten meer een het uitwisselen van kennis te doen en de belangenbehar tiging te versterken. „Er is open en vrij gesproken over het reilen en zeilen van de onderlinge verenigin gen. Dirigentensalarissen, lesgel den, contributies en sponsoring zijn een paar onderwerpen waarvan de een kon leren van de ander." Westdorp zei ook dat de periode waarin de bestuurders actief waren in de politiek voorbij is. „Jullie moeten het nu zelf doen, ieder op zijn of haar eigen manier. Blijf in vestering in overleg en in p.r., maar gebruik het wijs." Westdorp zag de functie niet als een belasting, maar als een verrijking. „Na goede bestuursvergaderingen nam je ideeën mee naar je eigen vereniging en dat is toch pure winst. Geen dure adviesbureaus of ellen lange onderzoeken zijn daar voor nodig." Westdorp noemde de samenwerking tussen de vijf aangesloten korpsen uniek. Hij zei geen ander vorm van zo'n open samenwerking binnen het Thoolse culturele wereldje te ken nen. „Het is de enige echte koepel op cultuurgebied." Westdorp bedankte de collega-be stuursleden, maar ook die uit het verleden. Hij wenste de andere be stuurders succes met de jaarconcer ten, de voorbereidingen van jubilea, taptoe en kerstconcerten. Zaterdag 15 maart om 20.00 uur heeft de koninklijke muziekvereniging Concordia uit Tholen in Meulvliet haar jaarconcert. De avond zal spectacu lair geopend worden door de slagwerkgroep, gevolgd door de samenspel- groep en de blokfluiters. Hierna neemt het jeugdorkest o.l.v. Andrea van de Velde de plaats op het podium in met toppers als Two Worlds van Phil Col lins en Pirates of the Carribean. Het harmonieorkest speelt klassieke stukken van onder andere Mozart. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hage Textiel in de Dalemsestraat en Profile Peter Terlouw aan de Bebouwdendam in Tholen. Vrijdag 28 maart geeft de Koninklijke fanfare Accelerando uit Sint-Anna land een jaarconcert in de Wellevaete met als thema Willkommen Bienve- nue Welkom. Het is de titelsong uit de musical Cabaret, die te horen zal zijn naast o.a. muziek uit de film Robin Hood en Last of the Mohicans. De slag werkgroep laat een medley van Slagerij Van Kampen en de bekende hit Dromen zijn bedrog horen. Voor dirigent Clemens Rosmulder is het zijn eerste jaarconcert. Dat geldt ook voor Monique de Rooij, die de samen- speelgroep van leerlingen leidt. Zangeres Janine Vroegop-Pleune werkt mee aan het programma, evenals danstheater DhanZa uit Zundert en tubakwartet Tubis uit Wouw. De toegift bestaat uit de Rotterdamse band Frencies Fair. Kaarten zijn vanaf maandag te koop bij boekhandel Heijboer aan de Ring. Sinds 1 januari werkt de stichting sa men met de gemeente Tholen. Vol gens voorzitter Marie-Anne Sleegers van vluchtelingenwerk is het invoe ren van de wet inburgering de aanlei ding om de coördinatie over te ne men van de gemeente. „De gemeente zat in een spagaat. Ze moest opkomen voor vluchtelingen maar ook het beleid van de gemeente uitvoeren. Bovendien kwamen al veel vluchtelingen naar ons kantoor in Bergen voor juridische zaken." Volgens de voorzitter was het een lo gische stap. Ook voor de vrijwilli gers was dit de beste oplossing. Er is ook met de vrijwilligers uit Tholen, Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Oud-Vossemeer en Poortvliet ge sproken over de overgang naar vluchtelingenwerk. Ook de stichting Vluchtelingenwerk Goes was in beeld, maar gezien de afstand is voor Bergen op Zoom gekozen. Een aantal vrijwilligers dat hing ac tief was, is gestopt. Vanwege drukke andere werkzaamheden of omdat ze het na vele jaren welletjes vonden. Vluchtelingenwerk zoekt nieuwe mensen om vluchtelingen in de woonkernen te begeleiden. Het aantal vluchtelingen is de laatste jaren sterk teruggelopen. De animo om vluchtelingen te begeleiden, nam daardoor ook af. Via de wet inburge ring is er veel papierwerk te regelen, zoals inschrijven bij het centrum voor werk en inkomen, aanvragen van huurtoeslag, kindertoeslag en kinderopvangtoeslag. Daarnaast hel pen vrijwilligers bij het inrichten van huizen. Door het spreekuur in Tho len zijn de lijnen met de gemeente kort. Vluchtelingen kunnen er terecht voor alle juridische en maatschappe lijke vragen en problemen. Bezoekers van de theaterthriller Amanda, morgenavond (vrijdag) te zien in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer, kunnen meedoen aan een recensiewed strijd. De monoloog van een vrouw in een vastgelopen huwelijk, gespeeld door Marie Louise Stheins, wordt de komende weken op twaalf plaatsen in Zeeland en vier daarbuiten opgevoerd. Met schrijven van een recensie over dit stuk zijn drie dineetjes te winnen. Theaterproductiehuis Zeelandia wil met de wedstrijd het kijken naar en de meningsvorming over voorstellingen stimuleren. Recensies kunnen tot 16 april ingestuurd worden via www.theaterzeelandia.nl. De maatschap A.L. Burgers uit Poortvliet heeft van de provincie ontheffing gekregen om met het ha- gelgeweer smienten af te schieten. Dit in de periode van 14 februari tot 31 maart, steeds van een half uur voor zonsopkomst tot het middag uur. De maatregel is nodig om scha de te voorkomen aan wintertarwe en graszaad in de Klaas van Steenland- polder en aan de Schoondorpse- weg/Gouweweg. De percelen zijn in de eerste week van februari al afge- vreten en aangetrapt door de vogels. Een soortgelijk verzoek van de maatschap Boudeling in Anna Jaco- bapolder. in verband met schade aan een perceel wintertarwe aan de Zuidweg, is eveneens gehonoreerd. Zij zijn de zoveelste agrariërs die ontheffing krijgen, zodat ze bij het Faunafonds een beroep kunnen doen op schadevergoeding. Het is puur formeel, want op de tijdstippen dat de smienten afgeschoten mogen worden, zijn ze in geen velden of wegen meer te bekennen. Burgers had ook nog gevraagd om rotganzen te mogen bejagen, maar de provincie laat hem weten dat daarvoor ontheffing niet nodig is om schadevergoeding aan te vragen. Leerlingen van Accelerando zaterdag op een voorspeelavond in de Wellevaete. Het zwaar koper kan nog nieuwe blazers gebruiken. majorettes en de fanfare. Dat is leuk maar ook lastig, want we hebben er op dit moment geen ruimte voor." Bij Accelerando is het crescendo in de Wellevaete, bleek uit de woorden van Westdorp. De vereniging nam er vorig jaar haar intrek. „Er waren wel veel sentimentele gevoelens bij het oude gebouw (Sakofahal - red.) maar het nieuwe gebouw went snel." Alleen is het regelen van de tempe ratuur een probleem, zei hij. Dat ge beurt centraal. Westdorp vond het beter om zelf aan de thermostaat- knop te draaien. Verder had hij niets dan lof voor de 'fantastische ruim te.' „Het is er altijd schoon en iedere keer weer is het heel goed met de andere gebruikers afgestemd." Voor Concordia in Tholen is de situ atie ook drastisch verbeterd nu er in de gymzaal aan de Zoekweg wordt geoefend, zei Kleppe. Alleen is het er wel koud, vertelde hij. Er is ook een noodvoorziening aangebouwd voor onder meer de bestuurskamer, maar volgens Kleppe wordt die ook benut om te oefenen. „Het is geen avond meer vrij. Het bestuur verga dert gewoon bij een van de leden thuis." Euterpe kan terecht in het nieuwe Haestinge. Volgens Pot is het voor overleg al een tijd geleden, maar werd het daarna stil. „De raderen draaien door. Nu krijgen we te ho ren dat er een tussenoplossing komt." Van Dis zei dat er binnen kort weer overleg gevoerd wordt. Eerst moet er duidelijkheid zijn over de locatie van het nieuwe ge bouw. En dat heeft weer te maken met de ontwikkelingen in de buurt, de uitbreiding van camping de Pluimpot in Scherpenisse bijvoor beeld. „Dat moeten we goed bekij ken want zo'n gebouw zet je voor zo'n veertig jaar weg. Maar daar door loopt de planning wat achter. Ongeveer drie maanden, maar als je dat afzet tegen de veertig jaar dat het gebouw er moet staan, valt het in het niet." gedaan moet worden om meer op te halen. Maar hij wees er ook op dat er in de omliggende gemeenten (nog) meer reclame in de bus valt dan hier. OVM uit Oud-Vossemeer heeft een ledenstop ingesteld. De vereniging zoekt samen met de gemeente naar een ander oefenlokaal, maar daar is nog geen oplossing voor gevonden. Voorzitter Johan Bout zei dat er op de dag van de bondsvergadering weer drie aanmeldingen waren bin nengekomen. „We hebben er zo der tig mensen bij, voor de tamboers,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 7