B Laatste kleuterschool tegen de vlakte Plaatselijk nieuws 0 Zaterdag inzameldag voor Dorcas EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 februari 2008 Kringloopwinkel 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL Zen als inspiratiebron Stadszicht II Microkrediet Benin Saneren bedrijfsgrond Ouweneel en apostelen Peuterochtend Klaverjassen Beroep dominee Indringers kazerne Goed nieuws Aanlijngebod Geen verbreding Zaterdag oliebollen Hommel scoort Geslacht in eigen slagerij Lerares Nederlands Bingo in de Sloove Regeling kerken Creatief en gemotiveerd Tijdelijk opslagdepot Verkeersborden impuls Vioolmuziek in Maartenshof Pannekoek directeur Gele rozen Huidverzorging Dominee Hogchem Bingo de Roemers Verkoping Tabitha Psalmen van Datheen Meetploeg paraat Collecte Jantje Beton Tholen De kringloopwinkel is zaterdag weer geopend van 9.30 uur tot 15.30 uur. Meubelen uit voorgaande jaren zijn erg populair. In elk interieur past wel een kastje, stoel of tafel uit vroeger tijden. In de kringloopwin kel staan dressoirs, kasten, tafels, stoelen en ledikanten uit de jaren '50. Verder verkoopt men er servie zen. schilderijen, speelgoed, kinder wagens, koffers en lampen. Iedereen is van harte welkom. Alle goederen worden te koop aangeboden vanuit de hal van de Timpa, Wattstraat 1 Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels o( airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Wattstraat 3, Tholen Advertentie I.M. Woensdag 5 maart geeft ds. Dick Pe ters om 19.30 uur in het NPB-ge- bouw aan de Oudelandsestraat 11 een lezing over Zenboeddhisme als inspi ratiebron. ,.Er bestaat in het Westen een grote en toenemende belangstel ling voor zen-meditatie", zegt Ma rianne Zandbergen van de vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB. „Voor een belangrijk deel wordt het als een onLspanningstechniek gehanteerd. Voor weer anderen gaat het verder en is zen een levenshouding geworden. Zen en christendom zijn twee .heils wegen'. Zen kan bijvoorbeeld wor den gebruikt als voorbereiding voor het gebed of de liturgie. Een manier om de innerlijke waarheid van je ei gen godsdienst diep te realiseren is o.a. je in te laten met een andere spi rituele traditie. Er zijn vele pogingen tot integratie van zen en christendom en dialoog die allemaal hun eigen waarde hebben. We staan deze avond stil bij wat zen-meditatie zou kunnen betekenen voor ons geloofsleven en hoe het zich verhoudt tot vormen van christelijke meditatie. Om enigszins met zen meditatie in de praktijk ken nis te maken, zullen we een paar een voudige oefeningen doen." De lezing is onderdeel van een lezingencyclus ,met als onderwerp: Welke inspiratie kunnen we halen uit de wereldgods diensten? Iedereen is van harte wel kom! Er komt een beeldkwaliteitsplan voor Stadszicht II. Dat hebben b. en w. be sloten. In het plan wordt onder meer bepaald welke type huizen er moeten verrijzen, hoe hoog ze mogen worden en wat voor kleur stenen en dakpan nen zijn toegelaten. Ook worden er ei sen voorschriften in opgenomen over erfscheidingcn. De plattelandsvrouwen brachten 166 euro bijeen voor een goed doel: het microkrediet voor vrouwen in Benin. Een goed resultaat dankzij de veiling die donderdag werd gehouden na de jaarlijkse ledenvergadering. De leden brachten zelf artikelen mee, voorna melijk spullen die men al een tijdje in het bezit had. Op een botervloot na ging alles van de hand. Een succesvol le bijeenkomst dus. De eerstvolgende keer gaan de dames weer eens creatief aan de slag. Er staat een avond bloemschikken op de agen da op maandag 10 maart. De deskun dige leiding is in handen van Dick Rietkerk. Vanwege ruimtegebrek ko men de dames bij elkaar in Meulvliet. De percelen Eendrachtsweg 13 en Contr' Escarpe 1-3 zijn bij de provin cie aangemeld voor de bedrijvenre- geling bodemsanering. De Een drachtsweg betreft het voormalige tankstation van autobedrijf Bal, waarvoor in het verleden in opdracht van Shell al bodemonderzoek is uit gevoerd. Aan de Contr' Escarpe gaat het om de scheepswerf van Van Dui- vendijk. De provincie moet nog be slissen of de eigenaren - respectieve lijk C. Laban en D. van Duivendijk, in aanmerking komen voor subsidie. Voorwaarden daarvoor zijn onder meer dat het om een ernstig geval van bodemverontreiniging moet gaan die deels al voor 1975 is ver oorzaakt. Verder moet er een nood zaak zijn voor spoedige sanering, moet het terrein nog steeds in ge bruik zijn als bedrijfsterrein. De sa nering - waarmee niet mag zijn be gonnen - moet volgens de wet uitgevoerd worden en zonder bijdra gen van andere overheden. Donderdagavond 6 maart om 8 uur spreekt dr. Willem Ouweneel. In het gebouw van de Christengemeente aan de Simon Lindhoutstraat over het ko ninkrijk van God. Hij begon de serie studies over dit thema in september en inmiddels staat de zesde avond op het programma. Na vier avonden van stu die in de vier evangeliën waarvan de laatste keer over het bijbelboek Han delingen. bespreekt Ouweneel op 6 maart wat de apostelen in hun brieven schreven over het koninkrijk. Het ko ninkrijk is heel wat ruimer dan de ge meente van Jezus Christus alleen. De gemeente is één facet van het konink rijk. Een ander facet is Gods werk in en door zijn uitverkoren volk Israël. Maar het koninkrijk gaat nog veel ver der, het koninkrijk heeft te maken met Gods werk over de gehele aarde, en zal uiteindelijk uitmonden in de heer schappij van Jezus Christus, een tijd waarvan de profeten hebben voorspeld dat de aarde vol zal zijn van de kennis van de Heere. zoals de wateren de zee bodem bedekken. Iedereen is hartelijk welkom. Als u een beetje wilt weten waarover het allemaal gaat, kunt u de website www.christengemeentetho- len.nl onder preek gemist raadplegen. Lijkt het je leuk om andere moeders te ontmoeten en van gedachten te wisse len over het geven van borstvoeding, dan ben je woensdag van harte wel kom op de peuterochtend. Het is een informele bijeenkomst voor moeders die borstvoeding geven aan een kindje ouder dan ongeveer 9 maanden. Je kunt inlopen vanaf 10 uur. Om ongeveer half twaalf sluit men af. Natuurlijk is je baby of peuter ook van harte welkom aan de Mean derlaan 214. Voor opgave, informatie of vragen over borstvoeding in het al gemeen kun je bellen met Ria Verheul van borstvoedingsorganisatie La Le- che Ligue, tel. 606333 Donderdag 13 maart om 20.00 uur is er een bijeenkomst over borstvoeding aan de Stoofstraat 8. (Aanstaande) moeders en ook vaders zijn dan wel kom. De ervaring leert, dat de meeste problemen bij borstvoeding zijn op te lossen zonder te stoppen met het ge ven van borstvoeding. Martin van Deursen heeft gewonnen met klaveijassen. Hij sprokkelde 5347 punten bij elkaar. 2. Anita Aamoudse 5337 p; 3. Peter Luten 5110 p; 4. Jan van der Spek 4793 p; 5. Joan Kon 4763 p. Dominee C. de Jongste is beroepen door de gereformeerde gemeente in Nieuwdorp. Een 26-jarige man uit Tholen en een 21-jarige man uit Bergen op Zoom zijn aangehouden door de politie. Zij waren het militaire terrein van de Ko ningin Wilhelmina Kazerne in Os- sendrecht binnen gedrongen. De poli tie trof de mannen rond twee uur 's nachts aan op het terrein, nadat zij was gealarmeerd door een getuige. De voorbijganger had een auto gepar keerd zien staan op de parallelweg van de Putseweg. De twee inzitten den gedroegen zich volgens de getui ge verdacht. Agenten stelden na het telefoontje een onderzoek in en von den een betonschaar tegen de omhei ning van de kazerne. Er was een gat in het gaaswerk geknipt. De dienders gingen het terrein op en zagen al snel de 21-jarige man lopen. Hij werd aangehouden en daarbij troffen de agenten drie zakjes met vermoedelijk harddrugs in zijn kleding aan. Het onderzoek werd samen met de diensthond voortgezet. De tweede verdachte bevond zich tussen twee le geringsgebouwen alwaar hij werd ge arresteerd. De twee mannen zijn na een nacht in de cel en na verhoor op het bureau weer in vrijheid gesteld. Ze verklaarden dat ze locatie verken den om deze eventueel te kraken. Diezelfde nacht trof personeel van de bewakingsdienst een tas met oud op gerold lood aan op het militaire ter rein. De verdachten ontkenden dat zij lood wilden stelen. Oud- Vossemeer 'Goed Nieuws Uit Nederland' heet het programma dat het cabaretduo Has san's Angels op vrijdag 14 maart brengt in de Vossenkuil. De actrices Elvan Akyildiz (vaste speler in Sesam straat) en Inci Lulu Pamuk zorgen voor hilarisch cabaret met een aangrij pende ondertoon. Sketches, liedjes en persoonlijke verhalen worden in hoog tempo afgewisseld. Het duo presen teert het nieuws over allochtonen an ders: vol liefde en Turks. Ze laten het publiek kennismaken met de mens achter het nieuws. De voorstelling, ge organiseerd door Uit op Tholen, be gint om kwart over acht. De gemeente gaat een aanlijngebod opleggen voor een hond. Daarmee herzien b. en w. het besluit van 11 de cember waarin de eigenaar werd ge waarschuwd dat er een aanlijngebod zou worden opgelegd bij een volgend incident. Het nu genomen besluit is genomen naar aanleiding van medede lingen van de eigenaar van de hond. Volgens de toelichting van b. en w. kan daar uit worden aangenomen dat de hond voor andere honden als ge vaarlijk kan worden beschouwd. De kans dat het dier bijt als hij losloopt is volgens b. en w. aanwezig. De gemeente onderneemt geen stap pen om het trottoir in de Molenstraat op twee plaatsen te verbreden. Dat hebben b. en w. besloten naar aanlei ding van de ingebrachte notitie in de commissie ruimte twee jaar geleden. De Vogelvrienden organiseert zater dag I maart een oliebollenactie in het dorp. Iedereen die twee zakken koopt, krijgt een nummer en na afloop zullen vijf prijzen worden verloot die de win naars thuis bezorgd krijgen. De op brengst van de oliebollenactie is komt ten goede aan de organisatie van de tentoonstelling in november. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers zijn twee rondes gespeeld. Karei Hommel speelde in de eerste ronde de hoogste serie met 19 caramboles. In de tweede ronde haalde hij de kortste partij in 21 beurten en het hoogste gemiddelde met 3,095. Han van Daalen scoorde in de eerste ronde de kortste partij in 16 beurten. Jos Hommel speelde in de tweede ronde het hoogste gemiddelde met 2,70 en de hoogste serie was voor Henk Rensink met 13 caramboles. Uitslagen ronde 1: S. Etienne - P. Goossens 10 - 7,273; H. van Daalen - H. Rensink 10 - 3.968; A. Hommel - M. Klijnsmit 10 - 9,722; P. de Leeuw - C. Burgers 9,333 - 10; J. de Koning - J. Hommel 7,091 - 0; L. van Wezel - K. Hommel 6,667- 10; Uitslagen ronde 2: M. Klijnsmit - K. Hommel 5,833 - 10; C. Burgers - A. Deurloo 6,415 - 10; N. Rooijakkers - S. Etienne 6,333 -10; P. Goossens - H. van Daalen 4,848 - 10: H. Rensink - L. van Wezel 10 - 5; A. Hommel - J. de Koning 7,073 - 10. Donderdag, vrijdag en zaterdag uMaandagdinsdag en woensdag iMals rosbieflapjes 500 gr. 6,00 Cordon bleu"4X 250gr€ 2,25 Varkensschnitzels 500 gr. 4,50 Nasi/bamivlees 500 gr. 3,00 Roerbakreepjes 500 gr. 3,95 I I I I I Rundvlees met randje 1 kg Kippebouten 1 kg Nasi of bami tlL500 gr Bapi pangang 400 gr 2,98 Slavinken 5 halen 4 BETALEN! Beenham 100 gram 1,39 Breydelspek 100 gram 0,99 Gekookte worst 150 gram 1,20 Zalmsalade 100 gram 1,20 Bamiballetjes 250 gram 2,25 Sint-Annaland Ingrid Potappel is aan de hogeschool de Driestar te Gouda geslaagd voor de lerarenopleiding Nederlands 2e graads. Ze deed de opleiding in 3.5 jaar in plaats van de gebruikelijke vier jaar. Ingrid is nu volledig bevoegd om Nederlands te geven aan het vmbo, alsmede havo en vwo klas 1 t/m 3. Ze is inmiddels voor drie halve dagen be noemd aan de chr. scholengemeen schap Prins Maurits te Middelharnis. waar ze in het kader van de duale op leiding (leren/werken) al 1,5 jaar be kend was. Ingrid gaat in Tilburg nog verder studeren voor de bevoegdheid Nederlands Ie graads. Liefhebbers van bingo kunnen dins dagavond terecht in café An de Slóö- ve. De bingoavond begint om 19.00 uur, en er worden 8 ronden gespeeld. Er zijn leuke prijzen te winnen en als extra wordt er een superronde ge speeld. Ongeveer een kwart van de leden van de Hervormde Gemeente (Ring) is overgegaan naar de Hersteld Her vormde Gemeente (F.M. Boogaard- weg). Dat heeft de kleine synode van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) vastgesteld bij het treffen van een voorziening. Na de kerksplitsing van I mei 2004 heeft een commissie van bijzondere zorg overal in Neder land situaties onderzocht zoals hier, waarbij een deel van de hervormden zich heeft afgescheiden. De PKN heeft nu besloten dat een beperkt ver- mogensdeel van de Hervormde Ge meente wordt overgedragen aan de Hersteld Hervormde Gemeente. Het kerkgebouw aan de Ring en de pasto rie in de Bierensstraat blijven gewoon eigendom van de PKN. De regeling beperkt zich tot een beperkt bedrag aan geld. Huur dat in 2004 was over eengekomen toen de HHG na de af splitsing nog gebruik maakte van het kerkgebouw aan de Ring, hoeft niet meer betaald te worden. Ook voor Sir- jansland (Schouwen-Duiveland) en Melissant (Goeree-Overflakkee) werd Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. een regeling getroffen. Er zijn nu in plaatsen met kerkscheuringen 25 de finitieve voorzieningen getroffen ten behoeve van HGG's. Er zullen er nog ongeveer dertig volgen, o.a. voor Sint-Maartensdijk en Poortvliet. Stavenisse Voor de inwoners is de Stichting Ac tief Stavenisse waarschijnlijk bekend van onder andere de actie ten behoud van de ambulancepost in Sint-Maar tensdijk, het organiseren van de zes kamp tijdens koninginnedag, een autopuzzelrit of de fietsdriedaagse. Deze activiteiten worden drxir een kleine groep mensen georganiseerd. „We willen deze activiteiten blijven organiseren, maar we willen ook graag originele activiteiten organise ren. Daarom zijn we op zoek naar creatieve en gemotiveerde mensen die samen met de huidige organisatoren maatschappelijke dan wel ontspan nende activiteiten willen organise ren", zegt voorzitter Flip de Rijke. Wie mee wil doen, kan zich melden bij Flip de Rijke. Voor de dijkverzwaringswerken komt er een opslagdepot op een perceel landbouwgrond aan de Keetenweg. De gemeente stemt daar in toe, maar alleen voor dit jaar. Wethouder Van Dis en vijf kinderen onthullen op verzoek van evenemen tencomité Smalstad donderdagmid dag 6 maart om 14.30 uur vijf ver keersborden op de Haven. Deze borden zijn door de leerlingen van groep 5 tot en met groep 8 van de twee basisscholen ontworpen. Ook Veilig Verkeer en de politie zijn aan wezig met de kinderen. De verkeers borden helpen volgens het evenemen tencomité aan de leefbaarheid en de impuls van Sint-Maartensdijk. Een en ander is een vervolg op de succesvolle straatspeeldag van vorig jaar juni, waaraan ongeveer 300 kin deren deelnamen. Enkele maanden na de straatspeeldag werd het Evene mentencomité uitgenodigd door wet houder Van Dis om de knelpunten op de Haven-Keethil en Westpoort te be spreken en actie te ondernemen. De gemeente wilde graag meewerken aan oplossingen. Na overleg werd be sloten om een aantal borden te plaat sen. Deze moeten de aandacht krijgen van zowel automobilisten als andere weggebruikers. Ook van de kinderen die veilig moeten kunnen deelnemen aan het verkeer. Het idee was om de kinderen zelf een verkeersbord te la ten ontwerpen. Bij de kinderen werd dit enthousiast ontvangen en ze gin gen aan de slag. Het Evenementenco mité werd verrast met 67 ontwerpen. Van vijf tekeningen zijn echte ver keersborden gemaakt. Alle 67 ont werpen zijn van 1 maart tot 15 maart te zien in de bibiotheek van Maartens- hof. Dondbrdag 6 maart vindt in Maar tenshof een klassiek kamermuziek concert plaats. Het Al Legno Duo zal een gevarieerd klassiek programma op viool brengen van 2x 30 minuten. Het concert begint om 19.30 uur. De organisatie is in handen van de evene mentencommissie van Maartenshof. R. Pannekoek uit Bruinisse volgt di recteur J. de Korte op van de Juliana van Stolbergschool. De Korte neemt morgen (vrijdag) afscheid na meer dan veertig jaar actief te zijn geweest in het onderwijs. Zijn taken worden overgenomen door Pannekoek die als interim-directeur optreedt. Ouders van de leerlingen kunnen morgen middag van een tot drie uur kennis maken met de nieuwe directeur. De 61-jarige de Korte wordt 's mid dags door de kinderen uitgezwaaid. Hij maakt dan een rondgang door alle klassen, 's Avonds is er in Haestinge een receptie die hem wordt aangebo den door het bestuur. Die begint om half acht en duurt tot half tien. De Vlaamse zanger Bart Herman en accordeonist/pianist Mike Smeulders treden zaterdag 8 maart op in Haes tinge met het programma 'Gele Ro zen'. De thema's geluk, verliefdheid, verdriet en afscheid zijn zelden zó origineel bezongen. Het duo koos voor een muzikale bezetting zonder technische snufjes, het zingt samen en begeleidt dit op gitaar, piano en accor deon. Muziek en teksten vertonen on miskenbare invloeden van nostalgi sche Latijns-Amerikaanse ballades en Angelsaksische folk, country en rock and roll. De door Uit op Tholen geor ganiseerde voorstelling begint om kwart over acht. Scherpenisse Leden van de plattelandsvrouwen kwamen woensdag in het Holland Huis bijeen voor een informatie avond over huidverzorging, georga niseerd door drogisterij Maja uit Sint-Annaland. Een huidtherapeut en een schoonheidsspecialiste behandel den verschillende huidsoorten en ga ven advies wat hiervoor gebruikt kon worden. In de pauze werd een verlo ting gehouden, enkele dames kregen een fles bodylotion. Na de pauze werd met behulp van een computer programma, bij alle dames de huid gemeten. De behandeling van huidal- lergicen en de dagelijkse verzorging van de huid stond in deze presentatie centraal. De avond werd mede moge lijk gemaakt door PlantSystccm. Hierbij worden plantaardige ingre diënten gebruikt voor dermatologi sche verzorgingsprodukten, zoals duindoorn, groene thee, olijfboom en soja. Na afloop bedankte de voorzit ter hen voor deze interessante avond en overhandigde hen een attentie. De volgende bijeenkomst is 19 maart, dan wordt er een bloemstukje voor Pasen gemaakt. Ds. Hogchem uit Barneveld heeft be dankt voor het beroep dat de Gerefor meerde Gemeente op hem had uitge bracht. Klaveijasclub de Roemers houdt za terdag 8 maart om acht uur een bingo in café Zeeland Welvaren aan de Langeweg 3. De Roemers spelen drie ronden van drie spelletjes en een superronde met volgens Ditta van Gijlswijk een superprijs. Poortvliet Op maandag 3 maart hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie LM. Sint-Philipsland Vrouwenvereniging Tabitha organi seert zaterdag 8 maart een verkoping in het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Voorstraat 36. Er is o.a. kinderkle ding te koop van maat 56 tot 176, hobby artikelen met de nieuwste kaarten en plaatjes, ondergoed, nachtgoed, baddoeken, enz. Verder kunt u ook 3d kaarten kopen van 9.00 tot 13.00 uur. Wie de oude psalmberijming van Petrus Datheen wil zingen, kan woensdagavond om acht uur terecht in het kerkgebouw van de Oud Gere formeerde Gemeente aan de Achter straat. De psalmen van Datheen wor den gezongen met bovenstem. Iedere zangliefhebber, ongeacht zijn of haar kerkgenootschap, is van harte wel kom op deze avond. In de pauze krijgt u gratis koffie aangeboden en de kinderen een glas fris, bij de uit gang wordt een collecte gehouden t.b.v de onkosten. De meetploeg van de brandweer is vrijdagochtend om tien voor elf op geroepen om op de kazerne paraat te staan na een gasalarm bij Sabic (voorheen General Electric) in Ber gen op Zoom. De meetploeg hoefde echter niet uit te rukken. Op het ter rein van het bedrijf was een pomp stuk gegaan, waarbij chloorgas was vrijgekomen. Brandweercomman dant J. de Feijter: „Bij het vrijkomen van gevaarlijk gas wordt de meet ploeg gewaarschuwd. Mocht er zich een wolk met giftige dampen ver spreiden, dan is het de taak van de meetploeg om uit te zoeken waar de rand van de wolk zich bevindt". Een kram van sloper Vlasman laadt het laatste puin op van de christelijke kleuterschool in Sint-Annaland. Een grote lege vlakte op de hoek van de School- en Kloosterstraat in Sint-Annaland ligt klaar voor verplaatsing van de speeltuin van Vrij en Blij. Dinsdag laadde een kraan van slopersbedrijf Vlasman het laatste puin op van de school waarin sinds 1960 kleuters hun eerste lessen ontvingen. Het was de laatste kleuterschool in de gemeente Tholen die ver dween. Door de vorming van het basisonder wijs in 1985 werden lager- en kleuteronder wijs samengevoegd, maar in Sint-Annaland kwamen die twee onderwijsvormen bij de School met de Bijbel nooit onder één dak. Als enige school in de gemeente Tholen bleef de gescheiden huisvesting. De kleuters hadden hun eigen plek en speelden en leerden er, niet gestoord door de leerlingen van de boven bouw. Tot het schooljaar 1984/1985 gingen alle kleuters van Sint-Annaland ernaar toe, maar in dat seizoen kreeg de openbare school een ei gen kleuterafdeling bij de lagere school aan Crooswijck als voorbereiding op de vorming van het basisonderwijs. De christelijke kleuterschool was tot 1983 een eigen vereniging. Bij de opening van de nieuw bouw in 1960 bestond het bestuur uit Chr. Kalle, J. Leune, M. van Dijke, W. Fase, burge meester J. van den Bos, G. Breas en ds. P. VVestland. De vereniging werd in 1982 opgehe ven en samengevoegd met de School met de Bijbel. De vijf bestuursleden van de kleuter school vormden samen met de zeven van de la gere school een twaalfkoppig bestuur die via natuurlijk verloop uiteindelijk tot zeven werd teruggebracht. Voor de omwonenden van de voormalige kleu terschool is de sloop een enorme verandering, want het vrijgekomen terrein wordt niet meer bebouwd, op een entreegebouwtje na. De toes tellen van de speeltuin zullen er geplaatst wor den, zodat het terrein een open karakter blijft houden. Het bestaande speeltuinterrein aan de Schoolstraat/Hoenderweg is nodig voor nieuwbouw van de twee basisscholen. De sloop van de gebouwen daar is nog in volle gang. Zondag 2 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr 29/2 14.30 u. ds. Vernooij. Stol wijk (huw.bev.). zo 9.30 u. ds. Den Boer, St.-Phi- lipsland. 18.30 u. ds. Zeedijk, Stavenisse. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 ii. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. 16 u. ds. Hoek, St.-Annaland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GERF.F. KERK 10 u. ds. Van der Zande, Oost-Sou burg. 17 u. ds. Broere (zangdienst). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse (H.A.). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. Roggeband. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Heijden, Dirks- land. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littcl, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Goedvree Arnemuiden. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 16 u. ds. Ten Klooster, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Catsburg, Stad a/h Ha ringvliet. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Joppe. 14.30 u. ds. Gielcn, Poortvliet. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. mevr. kand. Bouman, Alphen a/d Rijn. 19 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. vr 29/2 14 u. ds. Gunst, Nieuwer- kerk (huw. bev.). zo 9.30 en 18.30 u. ds. De Jongste, Tholen. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Van Vlastuin, Katwijk aan Zee. 18 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Van Dijk. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. U kunt zaterdag a.s. goederen inle veren voor Dorcas, de christelijke hulporganisatie die overal in de we reld actief is. In Tholen kunt u te recht aan de Regentessestraat 50, in Sint Maartensdijk aan de Wout- hoekseweg 5 tussen 9.30 en 12.00 uur, in Sint-Philipsland bij de Klei ne Winst in de Voorstraat tijdens de openingstijden van de winkel en in Poortvliet bij D Coppoolse, Stoof straat 7, na telefonische afspraak, tel. 612924. Dorcas Hulp Tholen heeft vorig jaar 2750 euro over kunnen maken voor de straatkinderen in Moskou. Door dat er ook landelijk, o.a. door een televisieuitzending van de EO, veel aandacht was voor deze groep kin deren is hun situatie flink verbeterd. Het geld heeft de werkgroep Tholen bijeen gekregen door de verkoop van kaarten, vaste tuinplantjes en kerstspulletjes. Ook werd deelgeno men aan de braderie in Poortvliet en hield de werkgroep een rommel markt in Tholen. In 2008 hoopt Dorcas Tholen weer een ander project te steunen: Aids kids Mutare in Zimbabwe (Zuid Afrika). In Zimbabwe heerst grote armoede. Een groot deel van de be volking is werkeloos en besmet met het HIV-virus. Dit project helpt de kinderen met kleding, voedsel en scholing. De moeders leren naaien en koken. Ook krijgen zij een korte verpleegcursus, zodat ze hun HIV Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1. St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen vcrpleegartikclcn: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Rcgcntessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u.. tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi. tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HO( )G WATERSTAN DEN Donderdag 28 februari t/m vrijdag 6 maart. donderdag 28 7.32 -19.55 vrijdag 29 8.12 -20.35 zaterdag 1 9.02-21.27 zondag 2 10.32 -23.17 maandag 3 12.17 - dinsdag 4 0.52 -13.32 woensdag 5 1.52-14.19 donderdag 6 2.42 - 15.05 vrijdag 7 3.22 - 15.42 vr 29/2 3.20 LK vr 7/3 18.15 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De leden van scouting Heenetrecht collecteren de komende week voor het jeugdfonds van Jantje Beton. De collectanten gaan op woensdag 5 maart tussen 13 en 19 uur in Sint- Annaland langs de deur. Zij vragen op zaterdag 8 maart tussen 12 uur en half 3 in Tholen om een gift. De collectanten zijn te herkennen aan hun uniform met gele tas. geïnfecteerde kinderen zelf kunnen verzorgen. Voorzitter van Dorcas Tholen is Dick v.d. Velde, tel. 602995. depot houdster is Tiny Goeree, tel. 664185. U kunt Dorcas altijd helpen door het inleveren van kleding, bed dengoed, keukenlinnen en gordij nen. Verder is keukengerei welkom in de vorm van potten en pannen, bestek, e.d.. Speelgoed en verband materialen zijn ook hulpgoederen. Alles moet in goede staat en schoon zijn. Ook met uw oude mobieltjes is Dorcas blij, want die leveren 3.50 euro per stuk op. Voor de jaarlijkse rommelmarkt zijn kleine spulletjes welkom. In verband met ruimtege brek kan Dorcas Tholen geen meu bels innemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2