Gevaarlijk afval van Delta naar Indaver Auto ondersteboven in sloot Autobedrijf Bal levert nieuw wagenpark aan Magnum Holland Natuurvereniging zit zonder jeugd werkgroep Duiker moet toevoer naar gemaal verbeteren Leger des Heils start met raad en daadbalie in Tholen Meldpunt thuiszorg opgesplitst Medische verrassingen Schrijver in bieb over thuiszorg Doorgereden na botsing met hek Kees Slager bij heemkundekring Statiegeldactie Roparun Tholen Tholense Boys-speler dient aanklacht in na forse overtreding Autoluw gebied Tholen opgepakt in Deltaplan fiets Thools duo bij Giel Beelen Donderdag 28 februari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Mensen die een beroep willen doen op vrijwillige zorg dienen even op te letten waar ze terecht kunnen. De vrij willige thuiszorg en de vrijwillige palliatieve terminale zorg (VPTZ), voorheen ondergebracht bij het meldpunt vrijwillige thuiszorg, zijn met ingang van dit jaar name lijk opgesplitst. Voor een vrijwillige thuiszorgaanvraag waar geen indicatie voor nodig is, kunnen patiënten te recht bij de gemeente Tholen. En voor zorg in de laatste levensfase bestaat de VPTZ West-Brabant en Tholen. Zonder begeleiding geen jongeren Agenda Twee ton kost het leggen van een extra duiker in de Mo lendijk, bij de splitsing met de Zoetendijk, in Oud-Vos semeer. In opdracht van het waterschap is aannemersbe drijf Reimerswaal deze week begonnen met de klus die een week of vijf zal vergen. De duiker is nodig om vol doende water te kunnen aanvoeren bij het gemaal De Drie Grote Polders, bijna twee kilometer in noordweste lijke richting bij de brug over het Schelde-Rijnkanaal. Van Dijke breidt uit in Sint-Philipsland Jacqueline Heijboer van de gemeen te Tholen legt uit hoe het zit. „Als regiocoördinator bij het meldpunt vrijwillige thuiszorg had ik voor heen alles in mijn pakket. Zeeland was de enige provincie met de com binatie vrijwillige thuiszorg en pal liatieve zorg. Vanwege de nieuwe wet maatschappelijke ondersteu ning is hier verandering in geko men." In die nieuwe wet is de vrij willige thuiszorg toegewezen als taak van de gemeente. De financie ring van de vrijwillige palliatieve terminale zorg ofwel verlichtende vrijwilligerszorg in de laatste le vensfase is ondergebracht bij het ministerie van volksgezondheid. „Overal in het land opereerden de VPTZ-organisaties zelfstandig. De afdeling op Tholen was met ongeveer zes cliënten per jaar te klein en daarom zochten we aan sluiting bij een grotere organisa tie. Al gauw viel de keuze op West-Brabant, omdat dit geogra fisch gezien het beste paste. De uitwisseling van vrijwilligers gaat makkelijker en daarnaast worden de meeste Thoolse cliënten ontsla gen uit West-Brabantse ziekenhui zen", aldus Heijboer. De afsplit sing van de VPTZ was hiermee een feit. Heijboers functie als regiocoördina tor verviel met het opheffen van het meldpunt vrijwillige thuiszorg. Ze is nu in dienst van de gemeente Tholen. waar de vrijwillige thuis zorg onder valt, als consulent vrij willige thuiszorg en ondersteuning mantelzorg. „Mensen kunnen bij mij terecht om vrijwillige thuiszorg aan te vragen. Daarnaast ondersteun ik mantelzor- gers door middel van bijvoorbeeld het organiseren van themabijeen komsten", zegt de Sint-Annalandse. Ook worden er tijdelijk taken van mantelzorgers overgenomen zodat zij ontlast worden. De VPTZ springt bij in de begelei ding van terminale patiënten. Kort samengevat bestaan de werkzaam heden uit waken bij de patiënt, hulp geven bij lichte lichamelijke verzor ging, emotionele steun geven en bij staan van de mantelzorgers. Vrijwilligers verrichten geen medi sche, verpleegkundige of zware huis houdelijke taken. Wel vervullen ze taken die normaliter ook door fami lieleden worden gedaan. Zo krijgen partner en familieleden, de zogehe ten mantelzorgers, de gelegenheid om even tot rust te komen. De lezing die mevrouw A. Hoek- van Kooten op 4 maart houdt tijdens de jaarvergadering van de NPV in Poortvliet, heeft als titel 'Medische verrassingen in de Bijbel". In de Bijbel staat het nodige over gezond heid. aandoeningen en kwalen. Met de huidige medische kennis is vaak tóch te achterhalen aan welke kwa len mensen uit de Bijbel geleden moeten hebben. Mevrouw Hoek hééft er zich in verdiept en vertelt erover. De NPV zag het ledental afgelopen jaar met twee procent teruglopen, met name een gevolg van het schrappen van wanbetalers. De af deling Tholen heeft 1088 leden. Het bestuur is actief in diverse overleg structuren: de NPV-kring Zeeland, werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen, cliëntenraad ambulance dienst Bevelanden en stichting net werk vrijwilligers Tholen. Verder neemt de NPV deel aan het plat form voor vrijwilligersorganisaties actief in de Thoolse vrijwillige thuiszorg. En bestuurslid Jaqueline Fransen is actief in de Thoolse ad viesraad WMO. Tijdens de jaarvergadering, die om half acht begint in 't Ouwe Ra- ed'uus, moet een bestuursvacature opgevuld worden. Mevrouw M. van der Maas is tussentijds afgetreden wegens verhuizing. Anton Valens uit Amsterdam komt op 18 maart in de bibliotheek in Tholen vertellen over zijn boek Meester in de hygiëne. Het zijn tra gikomische verhalen uit de praktijk van de thuiszorg. De 44-jarige Va- lens volgde de opleiding schilderen aan de Rietveld Academie en de Rijksacademie, maar combineerde zijn studie met werken in de thuis zorg. Hij schreef zijn ervaring op en won met zijn debuutroman de debutan tenprijs 2005. Zijn verhalen zijn plastisch geschreven. Soms schildert Valens de treurigheid in senioren flats zo realistisch dat de lezer het verval van zijn cliënten voor zich ziet. In 2006 ontving Valens de Van der Hoogtprijs. Volgens de recensie van de commissie voor de schone letteren bevat het boek negen verha len die in een droge stijl zijn ge schreven met Gerard Reve-trekjes. De avond begint om 20.15 uur. Nutsbedrijf Delta heeft de aandelen van zijn besloten vennootschap Mi lieu Gevaarlijk Afval overgedragen aan Indaver. De Vlaamse afvalver werker - die voor 60 procent eigendom is van Delta - heeft de operatio nele en commerciële activiteiten overgenomen vanaf 1 februari. Bij de in het Zeeuws-Vlaamse Hoek gevestigde onderneming werken vijftig mensen. In Hoek wordt een transferstation voor gevaarlijke afvalstoffen geëx ploiteerd. een waterzuiveringsinstal latie en een schoonmaakinstallatie voor tankwagens en treinwagons. In het transferstation worden jaarlijks zo'n 20.000 ton gevaarlijke afval stoffen, klein gevaarlijk afval en in dustrieel gevaarlijk afval gesorteerd en behandeld, en afgevoerd voor eindverwerking. Zo worden ook poederblussers gedemonteerd. In de waterzuiveringsinstallatie voor be- drijfsafvalstromen met een jaarlijkse capaciteit van 80.000 ton worden complexe stromen behandeld. In de schoonmaakinstallatie worden in vijf reinigingsstraten tankwagens en treinwagons inwendig gereinigd. De overname en integratie van de activiteiten door Indaver is volgens Delta een mooi voorbeeld van de synergie tussen beide bedrijven. Het zal leiden tot een efficiëntere be drijfsvoering en een beter rende ment op de installaties. Met de overname gaat geen werkgelegen heid verloren. Behalve het partnerschap met Inda ver heeft Delta nog verschillende milieuactiviteiten zoals afvalver werking, afvalberging, industriële reiniging, en slibontwatering. Deze activiteiten zijn ondergebracht in Delta Milieu, dat zich richt op Zuid- west-Nederland. De omzet van de afvalverwerkings activiteiten van Delta beliepen 103 miljoen euro in 2006. Indaver, dat 700 medewerkers in dienst heeft, re aliseerde in datzelfde jaar een omzet van 233 miljoen euro. Het Vlaamse bedrijf - uitgegroeid van een afval verwerker tot een afvalbeheerder - stond in voor het beheer van 1,8 miljoen ton afvalstoffen. De jeugdwerkgroep van de natuurvereniging Tholen is opgeheven. Het is de tweede keer dat door gebrek aan vrijwilligers de groep ter ziele is gegaan. Voorzitter H. Vinkeles Melchers maakte dat dinsdagavond op de algemene ledenvergadering bekend. De werkgroep werd geleid door P. Blokpoel uit Poortvliet, maar hij is onder meer door ziekte en verande ring in zijn werk niet langer be schikbaar. Het afgelopen jaar zijn er geen activiteiten geweest. Ook de twee andere leden van de werk groep zijn gestopt. „Het spijt ons zeer, maar het is nu weer verleden tijd", zei Vinkeles Melchers. Dat wil volgens hem echter niet zeggen dat er nooit geen jeugdwerk- groep meer komt. De werkgroep heeft ooit wel eens andere tijden meegemaakt. Met activiteiten waar veel kinderen aan deelnamen. J. van Houte uit Oud-Vossemeer vond het ook jammer dat er geen ac tiviteiten meer zijn voor de jonge ren. zei ze tijdens de rondvraag. Se cretaris J. de Koek legde uit dat het jeugdwerk staat of valt met de be schikbaarheid van vrijwilligers. „Je hebt zeker vijf tot tien man nodig voor de jeugdwerkgroep. Maar dat geldt ook voor andere werkgroepen. Het is de tweede keer dat er een jeugdwerkgroep is begonnen. Ik had daar toen al mijn twijfels over. Als de begeleiding wegvalt, dan raak je ook de jeugd kwijt". Er is ook wel eens op scholen ge polst, maar leerkrachten zijn er niet voor te porren, zei de secretaris. Terreinbeheerder Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer wees er op dat er op verschillende scholen in andere Zeeuwse gemeenten schoolbiologie wordt gegeven. „Aan de lessen zijn natuurouders verbonden. Op die manier kun je ouders wel geïnteres seerd krijgen voor een cursus voor natuurouder." Voorzitter Vinkeles Melchers lichtte toe dat het ook wel eens is aangekaart bij de gemeente om op scholen initiatieven te begin nen. maar dat heeft nog niet tot con crete plannen geleid. De auto kwam ondersteboven in de sloot naast de Bartelmeetweg terecht. Bij een eenzijdig ongeval vrijdagochtend met een personenauto is een 50- jarige Thoolse automobiliste gewond geraakt. Ze reed over de Bartel meetweg, komend van de Roolandsedijk richting Flierweg, waarbij ze de controle over het stuur kwijtraakte. Ze kwam met de wagen onderstebo ven in de sloot te liggen. Dat gebeurde rond twintig minuten over elf. Een voorbijganger belde het alarmnummer 112. De ambulance en de brand weer kregen Flierweg als plaats van het ongeval opgegeven. De brand weer van Tholen rukte daarop uit. Bij aankomst bleek dat het ongeval niet aan de Flierweg had plaatsgevonden, maar aan de Bartelmeetweg. Er was geen sprake van beknelling. De vrouw klaagde over pijn in nek, rug en bekken. Om te voorkomen dat er meer letsel zou kunnen ont staan, besloot het ambulancepersoneel om de vrouw op een redplank uit de auto te halen. De auto werd eerst goed vastgezet. De brandweer ver wijderde daarna de achterklep van de wagen. De wagen lag schuin in de sloot, met de achterzijde op het talud naast de weg. De hulpverleners konden via een ladder (met loopgedeelte) naar het perceel aan de andere kant van de sloot lopen. Kantonnier J. Noorthoek van het waterschap Zeeuwse Eilanden - die toevallig langskwam - bood hulp aan. Hij legde een slang in de sloot om te voorkomen dat er olie uit de motor in de sloot zou stromen. De vrouw werd met de ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom ver voerd. De schade aan de auto is volgens de brandweer aanzienlijk. THOLEN 29 feb. Concert Apollo Ensemble, vml. stadhuis, 20.15 u. 1 mrt. Kringloopwinkel, vml. hal Timpa Wattstraat. 9.30-15.30 u. 6 mrt. Beroerteavond, steunpunt mantelzorg. Ten Anker. 19.30 u. 8 mrt. Het is niet alles goud wat er blinkt, blijspel. Rederijkerskamer Eendracht. Meulvliet. 19.30 u. 15 mrt. Jaarconcert Concordia, Meulvliet, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 29 feb. Amanda, huwelijksthriller, Vossenkuil, 20 u. 1 mrt. Inloopochtend peuterspeel zaal De Pluus, 10-11 u. 6 mrt. Vergadering jongerenraad, Vossenkuil. 19.30 u. 14 mrt. Cabaretduo Hassan's An gels, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 1 mrt. Zangavond. Bethelkerk, 19.30 u. 4 mrt. Jaarvergadering speeltuinver. Vrij en Blij, Wellevaete, 19.30 u. 10 mrt. Jaarvergadering heemkun dekring. Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 mrt. Gele rozen, zanger Bart Her man. Haestinge, 20.15 u. SCHERPENISSE 8 mrt. Bingo, De Roemers, café Zeelands Welvaren, 20 u. POORTVLIET 4 mrt. Jaarvergadering NPV, 't Ou we Raed'uus, 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 1 mrt. Viering 40 jaar jeugdbrand weer, Wimpel. 15 u. 8 mrt. Verkoping, vrouwenver. Ta- bitha, ver.geb. Voorstraat. 9-13 u. BERGEN OP ZOOM 28 feb. Loverboy, De Maagd, 20.15 u. 1 mrt. Woodstock, theaterconcert. De Maagd. 20.15 u. 1 mrt. Mini reismarkt Wereldcon tact, vml. FNV-gebouw J. Obrecht- laan, 10.30-16 u. 2 mrt. Dik Trom, familievoorstel ling, De Maagd. 14.30 u. 2 mrt. Passieconcert. Concertkoor, Gertrudiskerk, 14.15 u. 4 mrt. Hofzaallezing architect Cloin over musealisering gebouwde om geving. 9 mrt. Passie-cantatedienst Hortus Musicus Religiosus, Gertrudiskerk, 15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEELAlibi - do 18.45 en 21 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u„ wo 13.45 en 16 u. Alvin and the chipmunks (Nederlandsta lig) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Asterix en de olympische spelen (Nederlandstalig) - za en zo 13.45 u., wo 16 u. Bee movie (Neder landstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Die Falscher - ma 20.30 u. John Rambo IV - do 21 u., vr 2115 u., za en zo 18.45 en 21.15 u„ di en wo 21 u. Jumper - do 18.45 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16 en 21.15 u., ma en di 20 u. My blueberry nights - zo 19 u., di 20.30 u. Verrassings voorpremière - do 20.30 u. Step up 2 - do 18.45 en 21 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u„ ma en di 20 u„ wo 13.45, 16 en 20 u. The kite runner - do t/m za 18.30 u„ wo 20 u. Een kleine drie jaar geleden heeft het waterschap de capaciteit van het poldergemaal vergroot, zodat dit het gemaal De Eendracht bij Tholen zou kunnen ontlasten bij extreme regenval. Ook is daartoe bij Drie Grote Polders de waterber ging verruimd. Er moet nog een geautomatiseerde krooshekreiniger aangebracht worden. Een gemet selde duiker in het westelijke deel van de Molendijk verbindt het af- wateringsgebied van De Eendracht met dat van Drie Grote Polders. De duiker is echter te klein om de ca paciteit van laatstgenoemd gemaal maximaal te kunnen benutten. Daarom heeft het waterschap be sloten om vlakbij de Zoetendijk een extra duiker te leggen. Ook wordt een geautomatiseerde stuw gemaakt. De algemene vergadering heeft het krediet ervoor al in de zo mer van 2006 beschikbaar gesteld. Op de Molendijk zijn zes populie ren van Staatsbosbeheer gekapt, omdat ze in de weg stonden. Voor het verkeer is het stuk dijk tussen de Mareweg en de Zoetendijk vijf weken lang afgesloten. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft ten aanzien van de afwatering dit jaar nog meer op het program ma staan in Oud-Vossemeer. Er wordt een duiker gelegd door de Hiksedijk bij het uitbreidingsplan Welhoek. Deze vervangt een duiker in de Dorpsweg, die moeilijk is te onderhouden omdat hij door parti culiere tuinen loopt en er zelfs en kele schuurtjes op zijn gebouwd. De directeur van GGD Zeeland, Victor Slenter, neemt afscheid. Hij wordt per 1 mei de nieuwe di recteur van het Capaciteitsorgaan in Utrecht. Slenter is sinds 1989 direc teur van GGD Zeeland. Wie zijn op volger wordt, is nog niet bekend. Marco Bal van Autobedrijf Bal (links) overhandigt directeur Alex van Haaren de sleutels van de vijf Laguna's. Autobedrijf Bal in Tholen levert het nieuwe wagenpark voor Magnum Holland in Tholen. Vrijdag overhandigde Marco Bal de sleutel van de vijf Renaults Laguna aan directeur Alex van Haaren van Magnum, de specialist in elektrische vloerverwarmingssytemen die vanuit het hoofd kantoor in Tholen door heel Europa worden gedistribueerd. Beide Thoolse bedrijven kennen elkaar al meer dan tien jaar. Marco Bal: „Voor hun was de keuze niet zo moeilijk. We hebben al lang een goede relatie. En dankzij de flexibiliteit van ons bedrijf was er snel be- Zoektocht naar locatie volledig dienstencentrum Het Leger des Heils wil een dienstencentrum starten in de gemeente Tholen. Ze is naarstig op zoek naar een locatie om met een complete or ganisatie aanwezig te kunnen zijn in de omgeving. Dat wil op dit mo ment nog niet lukken. Wel heeft de hulporganisatie tijdelijk een plek gevonden voor een raad en daadbalie in het oude stadhuis aan de Hoog straat in Tholen. Het kerkgenootschap wil alvast beginnen met dit on derdeel om nu al mensen te kunnen helpen met allerlei problemen. De raad en daadbalie gaat open in mei van dit jaar. De inlooptijden zijn nog niet bekend. sloten om hier een nieuw wagenpark aan te schaffen." De Laguna is een stationwagen die op diesel rijdt en geheel is ver nieuwd. Op de wagens is drie jaar garantie. Bal: „Ze geven het bedrijf mobiliteit en een zorgeloos rijplezier. Volgens Bal is het een complete wagen en zeer geschikt voor het werk van het personeel van de huiten- dienst. „De eerste wagen die we aan Magnum leverden was in 1999. Zo lang werken we al samen. Het is mooi dat we nu het hele wagenpark kunnen leveren." (Advertentie I.M.) Op dit moment is het Leger des Heils nog niet op het eiland verte genwoordigd. Tholenaren die ge bruik willen maken van de diensten van het Leger des Heils zijn nu aan gewezen op Goes of Zieriiczee. Om dat er steeds vaker hulpvragen vanaf Tholen binnenkomen, heeft de orga nisatie besloten om ter plekke een vestiging te realiseren. Het dienstencentrum moet een laag drempelige voorziening worden, waar mensen met diverse soorten vragen terecht kunnen. De vrijwilli gers van het dienstencentrum kun nen enerzijds zelf een helpende hand bieden en anderzijds bemidde len of doorverwijzen naar de juiste instantie. Het concept van een dienstencen trum bestaat uit vier onderdelen: een uitgiftepunt voor materiële noodhulp, een koffiehoek voor con tact en ontmoeting, een kringloop winkel en de eerdergenoemde raad en daadbalie. Maatschappelijke or ganisaties kunnen bij het uitgifte punt een aanvraag indienen voor noodhulp en bij de kringloopwinkel kan iedereen terecht voor gebruikte kleding of meubelen. Er wordt hier bij in eerste instantie gericht op mensen met een kleine portemon nee. De opbrengst van de kring loopwinkel wordt gebruikt om de andere delen van het dienstencen trum te financieren. Bij de raad en daadbalie worden mensen geholpen die bijvoorbeeld moeite hebben met het invullen van een formulier of die niet weten bij welke instantie ze moeten zijn met een bepaald probleem. De mede werkers zoeken dan uit bij welke or ganisatie iemand terecht kan met zijn kwestie. Mensen kunnen zon der afspraak bij de balie terecht. Het voormalige stadhuis, waar de raad en daadbalie komt, is te klein voor een volledig dienstencentrum. Het Leger des Heils heeft de ruimte voor een jaar gehuurd en is daar naast op zoek naar een grotere loca tie. Ton Geene van het korps Goes vertelt dat hij een locatie op het oog heeft, maar wil hierover nog geen uitspraken doen. „We wachten op een vergunning en we zijn nog in onderhandeling met de eigenaar. Ik hoop binnenkort een antwoord te krijgen." Als alles naar wens verloopt, is het dienstencentrum halverwege het jaar draaiende. Geene noemt het praktisch zeker dat het centrum er komt. Daarom is de christelijke hulporganisatie op zoek naar vrij willigers voor de nieuwe locatie. Het Leger des Heils houdt op 17 maart 2008 een informatiebijeen komst voor haar plannen op Tholen. Deze wordt gehouden in gemeen schapscentrum Meulvliet te Tholen en begint om 19.30 uur. De bestuurder van een wit bestelbusje is dinsdag tussen 13 en 13.15 uur te gen de omheining van een woning in Oud-Vossemeer aangereden. Het muurtje van het huis in de Bou Kooij- manstraat is beschadigd en het hek werk is omvergereden. De automobi list reed achteruit de oprit van de woning op tegen het muurtje en het hekwerk en reed daarna weg de Bo- nenblokstraat in. Hij had even daar voor gesproken met een meisje dat een fiets met fietstassen bij zich had. De politie vraagt dit meisje en eventu ele andere getuigen contact op te ne men met de politie in Tholen. Dit kan via telefoonnummer 0900-8844. Schrijver/journalist Kees Slager uit Poortvliet is gastspreker op de algemene ledenvergadering van de heemkundekring Stad en Lande van Tholen op maandagavond 10 maart in Sint-Annaland. Slager zal vooral vertellen over zijn werkwij ze bij het samenstellen van histori sche publicaties. Slager deed veel onderzoek voor zijn boeken over onder meer landarbeiders, vissers en de Ramp. In archieven, maar ook aan de hand van ooggetuigen. De heemkundekring gaat in het na jaar een cursus streekgeschiedenis verzorgen. Er komen zeven cursus avonden en een excursie. De heemkundekring werkt hierin sa men met het gemeentearchief, de stichting cultureel erfgoed Zeeland en de zustervereniging Philippus- landt. De vereniging telt nu 183 le den. Op de vergadering wordt ook een bestuursverkiezing gehouden. D. van Dijke en M. Geluk treden af en zijn herkiesbaar. C. Kleppe stelt zich niet herkiesbaar. De ver gadering vindt plaats in de Welle vaete en begint om half acht. Het Running Team Tholen dat mee doet aan de Roparun ten bate van de kankerbestrijding, houdt een statie- geldbonnenactie. In bijna alle super markten op Tholen en Sint-Philips- land zijn er dozen geplaatst waar de statiegeldbonnen in gedeponeerd kunnen worden. Dit om zoveel moge lijk geld te kunnen inzamelen voor het goede doel. Het is voor het eerst dat een Thoolse ploeg meedoet aan de langste estafette ter wereld: meer dan 500 km. Van de opbrengst worden voorzieningen betaald om het leven van volwassenen en kinderen met kanker nog zo aangenaam mogelijk te kunnen maken. In Zeeland heeft Ro parun de volgende goede doelen op het programma staan: inrichting van een patiëntenkamer in het hospice Zeeuws-Vlaanderen in Temeuzen. twee verstelbare behandelstoelen in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes en in ziekenhuis Walcheren voor de afdeling dagbehandeling oncologie vier infuuspompen en twee verstelba re behandelstoelen. Verder krijgt het steunpunt Temeuzen een bijdrage. Lauran Contant heeft bij de politie een aanklacht ingediend tegen Robin de Vos van The Gunners, de speler die hem zaterdag 16 februari ernstig blesseerde. De 18-jarige speler van Tholense Boys hield aan de tackle een gebroken scheenbeen over. Daar door kan hij mogelijk een jaar niet voetballen. Ook moest Contant een stage beëindigen. Het gevolg is dat hij zijn studiejaar aan het De Ruyter Instituut in Vlissingen (transport en logistiek) waarschijnlijk over moet doen. De familie Contant hoopt via een civiele procedure haar recht te halen. Tholense Boys roept getuigen op om zich te melden. De overtreding van de Bredase speler werd begaan in of juist na het laatste fluitsignaal van de arbiter. Thoolse ooggetuigen spra ken na de wedstrijd van een 'heuse doodschop', bewust ingezet om Con tant uit te schakelen. De scheidsrech ter heeft de overtreding niet gezien en dus ook niet bestraft. Wel is ook de voetbalbond een onderzoek gestart naar het incident. De familie Contant wil niet reageren op de kwestie. De politie, die maandag 18 februari de aangifte al heeft ontvangen, is nog steeds bezig met het onderzoek, maar getuigen zijn er nog niet gehoord. De problematiek van het autoluw maken van het middengebied Tho len wordt, samen met het midden gebied Walcheren, meegenomen bij het opstellen van het Deltaplan Fiets. Gezworene A.W. van de Hoef heeft dat toegezegd in de commissie waterkeringen en wegen van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Het plan wordt in juni in de commissie besproken en dan zal ook aan de or de komen hoe de problematiek van deze middengebieden aangepakt moet worden. De Thoolse hoofdin geland C. Koopman stelde de zaak in de commissie aan de orde. Hij zei dat al sinds 2000 wordt geprobeerd om het gebiedje in Tholen autoluw te maken, maar dat het verkeer er al leen maar is toegenomen. Het Deltaplan Fiets brengt in beeld welke maatregelen nodig zijn om de waterschapswegen te laten voldoen aan de criteria voor 60- en 80-km wegen (zoals een vrijliggend fiets pad langs een 80-km weg). Uitvoe ring van dit plan zal volgens een eerste raming 25 miljoen euro ver gen. Het zangduo Ed en Anita uit Tholen was gisteren te horen bij Giel Beelen op radio 3fm. De Tholenaren kwamen rond 8.15 uur live op de radio met het nummer Lekker dansen. Ed en Anita zijn een jaar eerder al bij Giel geweest met wat gaan we nu eten. Machinebouwer Van Dijke Zeeland aan de Kwekerijweg in Sint-Philipsland gaat uitbreiden. Er komt een opslagloods voor halffabrikaten en gereed pro duct. plus een overdekte wasplaats. Het wordt in totaal ongeveer 4000 vier kante meter groot. Door een extra inrit te maken, kan het in- en uitkomende verkeer gescheiden worden. De Kwekerijweg wordt daarmee ontlast. Grote machines kunnen op het eigen terrein gereed worden gemaakt voor trans port. De bouwplannen passen niet in het bestemmingsplan, maar gedepu teerde staten hebben - aan de hand van de ruimtelijke onderbouwing - geen bezwaar tegen de uitbreiding.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13