Tholenderwijs Corné Blaasse wint brugpiepertrofee Sing-in voor kinderen krijgt vervolg als het aan de organisatoren ligt Evenementen en collectes maart 2008 Openbare bekendmakingen In Meulvliet zingend met elkaar het geloof beleven Groeneweg EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 februari 2008 week 9 Donderdag 28 februari 2008 Nevenactiviteiten topambtenaren worden openbaar Voorleeskampioenen in Westerpoortcollege Zaadtelers kwart eeuw actief Sanne de Viet fietst zich zaterdagmiddag de longen uit het lijf. Aangemoedigd door haar ouders stampt ze de pedalen door de rondte op het brugpieperkampioenschap in Sint-Maartensdijk. Het fietsen tegen de klok - waarbij Jan Oudesluijs van het organiserende evenementenco mité Smalstad de route beschrijft alsof de kinderen on derweg zijn naar school - is één van de tien onderdelen. Telkens twee jongelui nemen het tegen elkaar op, waar bij rode en blauwe lichtjes duidelijk maken wie het snelst is. „We willen laten zien dat we allemaal dezelfde God heb ben. Dat het niet uitmaakt naar welke kerkje gaat", zegt Diana Pieper. Haar idee om een sing-in speciaal voor kinderen te organiseren, vond weerklank. Met steun van zes Thoolse kerken ging een groepje dames aan de slag. Dat het idee aansloeg, bleek zaterdagmiddag in Meul vliet. Van de 170 stoelen bleven er nauwelijks onbezet en na afloop kreeg de organisatie positieve reacties. Krummel Christengemeente 12 Onderstaand ziet u de bij de gemeente bekende evenementen en collectes. Met vragen of opmer kingen kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede (0166)668372. Schriftelijke reac ties kunt u sturen naar gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen, of per e-mail naar zegers.m@tholen.nl. NAAM EVENEMENT DATUM Verkoop van oliebollen in Oud-Vossemeer Vogelvereniging De Vogelvrienden Zaterdag 1 maart Verkoping kringloopartikelen in voormalig Timpa-gebouw te Tholen. De Kringloopwinkel Tholen Zaterdag 1 maart van 9.30 - 15.30 uur Collecte Jantje Beton Maandag 3 maart t/m zaterdag 8 maart N.P.V. jaarvergadering in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer Dinsdag 4 maart om 19.30 uur Thema-avond over Beroerte in zorgcentrum Ten Anker Het Steunpunt Mantelzorg Tholen Donderdag 6 maart om 19.30 uur Oriëntatiepuzzelrit met personenauto's M.A.C. Tholen Zaterdag 8 maart van 19.30 - 21.30 uur Stichting Uit op Tholen: Bart Herman met zijn programma 'Gele rozen' in de Haestinge te Sint-Maartensdijk Zaterdag 8 maart vanaf 20.15 uur Verkoop van slaatjes in Poortvliet en Scherpenisse Zaterdag 8 maart Collecte Reumafonds Maandag 10 maart t/m zaterdag 15 maart Stichting Uit op Tholen: Cabaretduo Hassan's Angels in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer Vrijdag 14 maart vanaf 20.15 uur Bingo in basisschool St. Anthonius te Oud-Vossemeer Vrijdag 14 maart vanaf 19.00 uur Jaarconcert Kon. Muziekvereniging Concordia in de Meulvliet te Tholen Zaterdag 15 maart Ronde van Oud-Vossemeer Wielercomité Ronde van Oud-Vossemeer Zaterdag 15 maart Collecte Stichting Woord en Daad Maandag 17 t/m zaterdag 22 maart Collecte Oranjestichting te Oud-Vossemeer Dinsdag 25 t/m zaterdag 29 maart Jaarconcert Koninklijke Fanfare Accelerando in de Wellevaete te Sint-Annaland Vrijdag 28 maart Jaarconcert muziekvereniging Euterpe Zaterdag 29 maart Verkoop van slaatjes in Scherpenisse Vrouwenvereniging Waakt en Bidt Zaterdag 29 maart Verkoping kringloopartikelen in voormalig Timpa-gebouw te Tholen De Kringloopwinkel Tholen Zaterdag 29 maart van 9.30 - 15.30 uur Bazaar in Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder ZWO-Commissie Geref. Kerk AJP Zaterdag 29 maart van 13.00 - 16.30 uur Verkoping in de Rehobothschool te Stavenisse St. Adullam voor gehandicapten te Tholen Zaterdag 29 maart van 10.00 - 16.00 uur Bovengenoemde melding ligt met ingang van 28 februari 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dieTit daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnum mer 0166-668336). Indien het college daartoe een schrif telijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens buiten kantoortijden worden ingezien. Belanghebbenden kunnen hiertegen bezwaar inbrengen gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit is bekendgemaakt. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burge meester en wethouders van Tholen, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen, onder vermelding van "bezwaarschrift". Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrijving van het besluit waarte gen uw bezwaar is gericht en de redenen waarom u tegen dit besluit bezwaar heeft. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668336. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 13 februari 2008 tot en met 20 februari 2008 de volgende aanvragen voor een kapver- gunning hebben ontvangen: Tholen Gemeente Tholen voor het kappen van 2 haagbeuken in de Koningin Wilhelminastraat voor huisnummers 38 -40 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen wor den bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 13 februari 2008 tot en met 20 Sint-Annaland Gemeente Tholen voor het kappen van 1 esdoorn op de hoek Schoolstraat- Kloosterstraat Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Van de vergunning(en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstre ken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopi ge voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. GEHANDICAPTENPAR KEERPLAATSEN Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 12 februari 2008 besloten: 1. Twee gehandicaptenparkeerplaatsen te reserveren nabij de ingang van het appartementencomplex Het Lint voor twee bewoners; één tot 1 augustus 2012 en één tot 1 september 2011. 2. Twee gehandicaptenparkeerplaatsen bij appartemen tencomplex Het Lint (algemeen). 3. Een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 augustus 2008 voor de woning aan de Molenvlietsedijk 2 te Tholen. Iedere belanghebbende kan tegen deze besluiten binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Niet alleen de bijbanen van wethou ders en raadsleden zijn openbaar. Ook de topambtenaren vallen voortaan on der het nieuwe integriteitsbeleid dat b. en w. van Tholen hebben vastgesteld. Ze moeten zelfs hun financiële belan gen melden. Overigens gaat het slechts om een handvol medewerkers. Naast gemeentesecretaris S. Nieuw koop uit Tholen, die tevens waarne mend sectordirecteur ondersteuning is (o.a. financiën en facilitaire zaken) zijn dat de sectordirecteur samenle ving (onderwijs, sociale zaken, wel zijn) P.C.M. v.d. Kieboom uit Bergen op Zoom, sectordirecteur ruimte me vr. drs. Y. Gerritsma uit Hoeven(ruim- telijke ordening, openbare werken, volkshuisvesting, milieu, economi sche zaken en recreatie), alsmede drs. J.M. Duine uit Sint-Annaland, hoofd van de nieuwe stafafdeling concern zaken en tevens de man van het inter ne financiële toezicht. De vijfde is hoofd personeelszaken B.J. van Olf- fen uit Tholen. De nevenwerkzaamheden (Nieuw koop is bijvoorbeeld voorzitter van streekmuseum De Meestoof in Sint- Annaland) worden binnenkort geïn ventariseerd en vermeld op de websi te van de gemeente Tholen. De inventarisatie van de financiële belan gen vindt ook binnenkort plaats, maar die gegevens worden niet openbaar gemaakt. Daar krijgen alleen b. en w. kennis van. Het nieuwe integriteits beleid omvat onder meer de invoering van een ambtseed/-belofte voor nieu we, vaste medewerkers en het teke nen van een verklaring integriteit door het huidige en tijdelijke personeel. De naam Groene-of Hokseweg in Oud-Vossemeer wordt gewijzigd in Groeneweg in Tholen. Dat heeft de gemeente besloten omdat er verwar ring is ontstaan bij de hulpdiensten na een alarmering voor de Groene weg. Dat is een stukje overharde weg tegenover boerderij de Krabbe, langs de Broeksedijk van de Oost- Vrijberghepolder in Oud-Vosse meer. Deze naam komt nu te verval len. In de volksmond werd de Groene-of Hokseweg (tussen de Nieuwlandsedijk en de Oud-Vosse- meersedijk) al Groeneweg ge noemd. Met deze wijziging is Vos- semeer een stukje kleiner en Tholen groter. Woensdag 5 maart organiseert de BibliOosterschelde in Tholen de halve finale van de nationale voor- leeswedstrijd in het Westerpoortcol lege te Tholen. De voorleeskam pioenen van de groepen 7 en 8 basisscholen treden dan voor het voetlicht. Bij de voorronden op hun eigen school kwamen zij als de beste voorlezer uit de bus. Ze lezen 5 maart een fragment voor uit een kinderboek en zullen worden beoor deeld door een deskundige jury. Het programma begint woensdag 5 maart in het Westerpoortcollege te Tholen om 14.00 uur. De presenta tie is in handen van Andreas van den Berg. Hij werkte ooit voor radio Schouwen-Duiveland en doet de presentatie geheel belangeloos. De winnaars van de halve finales in Tholen en Zierikzee gaan als voor leeskampioenen van Schouwen- Duiveland en Tholen door naar de provinciale finale in Middelburg, die zaterdag 5 april zal worden ge houden. Als alles goed blijft gaan, wordt één van beide zelfs voorlees- kampioen van Zeeland! De voor leeskampioenen van alle provincies treffen elkaar tenslotte op woensdag 21 mei in het Muziekgebouw aan 't IJ in Amsterdam om deel te nemen aan de landelijke finale. De nationale voorleeswedstrijd is een initiatief van stichting Lezen in samenwerking met de stichting col lectieve propaganda voor het Ne derlandse boek en de vereniging van openbare bibliotheken. Finan cieel wordt dit mogelijk gemaakt door de stichting Lezen. De studieclub voor groente- en bloemzaadteelt Eiland Tholen be staat 25 jaar. Telers verenigden zich om de kennis over de teelt te ver groten. Begonnen als Thoolse club, kreeg de vereniging ook leden uit heel Zuid-West-Nederland. De laat ste stap was de uitbreiding met le den van de studieclub Walcheren. De telers hadden het afgelopen jaar veel problemen met de teelt door een slechte structuur van de grond. Doordat het lang droog bleef in het zaaiseizoen, hadden de telers te ma ken met tweewassigheid. Ze liepen een achterstand op, die in de zomer niet meer kon worden ingehaald. Vanavond houdt de studieclub een ledenvereniging in het Holland Huis in Scherpenisse. Het begint om half acht. Er is een huishoudelijke ge deelte met een bestuursverkiezing. Na de pauze zal R. Wellens uit Sint- Maartensdijk een inleiding houden over weefselkweek bij bloemisterij producten. Hij begon vorig jaar een laboratorium aan de Krommeweg. Gesubsidieerde arbeid. B. en w. hebben gewijzigde uitgangspunten vastgesteld ten aanzien van gesubsi dieerde arbeid. Het gewijzigde reïn- tegratiebeleid met de verordening zal aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De begroting 2008 zal worden gewijzigd in verband met het budget Wet Sociale Werkvoor zieningen (WSW). Vrijwilligers van het evenementencomité leggen scholieren uit hoe ze hun boeken moeten kaften. Leerlingen uit groep 8 van de basis scholen in Sint-Maartensdijk, Scherpenisse, Stavenisse en Poort vliet zijn uitgenodigd om mee te doen. Veertig gaven er gehoor aan de oproep en daarmee toont comité lid Jan v.d. Kleijn zich tevreden: „Vorig jaar hadden we maar 26 deelnemers." Wel vindt hij het jam mer dat uit Poortvliet niemand is gekomen en uit Stavenisse maar één leerling. Er hadden zich eigenlijk 44 kinderen aangemeld, maar vier moesten om uiteenlopende redenen verstek laten gaan. „We gaan de goede kant op", zegt Piet Groffen van het comité. „De eerste keer de den 22 kinderen mee. vorig jaar 26 en nu 40." Boeken kaften, een fietsband ver wisselen, een lunchpakket maken. Het zijn nuttige zaken om te weten voor kinderen die voor het eerst naar de middelbare school gaan. Daarom komen ook deze onderde len op de middag in Haestinge aan bod. Net als het leggen van een ver bandje en beantwoorden van vragen over eerste hulp, en het rijden van een parcours op een hobbelfiets. Bij het samenstellen van het lunchpak ket wordt bijvoorbeeld gekeken of er niet alleen maar ongezond beleg wordt gekozen, bovendien moet het in twee minuten klaar zijn. „Als je je verslapen hebt en je moet met de bus mee, kan dat zo gebeuren", licht een van de begeleidsters bij dit onderdeel toe. Buiten staat een bus van Connexxion. waar de chauffeur de kinderen uitleg geeft en vragen beantwoord moeten worden. Ook de rodeostier is er, net als voorgaande keren. Maar nieuw is de bungee run. waar de kinderen - aan een elastiek bevestigd - een schooletui zo ver weg mogelijk moeten leggen. Een quiz is de rode draad. De middag begint ermee. Met bijvoorbeeld vra gen over de afstand tussen Sint- Maartensdijk en Bergen op Zoom. de naam van de provincie waarin het Moller en 't Rijks staan, en of het woord brugpieper alleen op Thoolse scholieren van toepassing is. De wisseltrofee - een aardappel (pieper) met een afbeelding van de brug erop - gaat uiteindelijk naar Corné Blaasse van de Juliana van Stolbcrgschool. Tweede wordt Ari- na de Leeuw van de Groen van Prin- stererschool en als derde eindigt Alieke Jansen van de Juliana van Stolbergschool. Alle drie krijgen ze een waardebon voor schoolartike- len. Als afsluiting aten de deelne mers gezamenlijk friet. Met het verhaal over Krummel weet Monique Begthel de aandacht vast te houden op de kinder sing-in in Meulvliet. „Er is kennelijk behoefte aan iets dergelijks", constateert Diana Pie per aan het einde van de middag. Een zaal vol kinderen, veelal verge zeld van een ouder of grootouder, heeft anderhalf uur lang gezongen, naar sketches gekeken en naar een verhaal geluisterd. Pieper heeft, met vier andere vrouwen uit verschillen de kerken, het programma samenge steld. Daarin is een hoofdrol weg gelegd voor de Poortvliets/Din- teloordse gospelband Vision. „Het was een spontaan idee om dit te doen. Maar wat mij betreft, organi seren we later dit jaar weer zo'n middag. Ideeën genoeg", zegt een enthousiaste Pieper. Ze kreeg finan ciële steun van de Christengemeen te, gereformeerde kerk en hervorm de gemeente Immanuël uit Tholen, gereformeerde kerk Poortvliet, her vormde gemeente Oud-Vossemeer en hervormde gemeente Rehoboth uit Sint-Maartensdijk. „Het zou mooi zijn als een volgende keer alle kerken meededen." Het thema van de middag 'Je mag er zijn' is in kleurige letters te lezen op een wit laken dat naast het podi um hangt. Het staat ook op de sleu telhanger die elke bezoeker na af loop mee krijgt. En het is de titel van het lied waarmee de middag wordt geopend en afgesloten. Ieder mens is uniek zoals hij is, en met ie der van ons heeft God iets voor, is de boodschap die in de liedjes en de verhalen doorklinkt. Zangerers Karolien Krijger van Vi sion leidt de liedjes kort in, de tek sten ervan worden geprojecteerd op een scherm achter de band. Niet al leen Nederlandse liedjes zoals 'Is je deur nog op slot', 'Bewaar je oog', 'Parel in Gods hand' en 'Heer onze Heer', maar ook het Engelstalige 'Who's the King of the jungle'. Er heerst een haast vrolijke sfeer in de zaal, er wordt meegezongen en - staande soms - enthousiast geklapt op het ritme van de muziek. De jongste bezoekers blijven niet op hun stoel zitten, maar vermaken zich vooraan in de ruimte tussen het publiek en het podium, of in de zij paden. Twee dames spelen een sketch waarin het sémen werken, in dit ge val aan een rekenopdracht, tot uit drukking wordt gebracht. En Moni que Begthel krijgt de volle zaal muisstil als ze een verhaal voorleest over de rups Krummel. Illustraties die geprojecteerd worden, leiden bij de kinderen lot een roep van her kenning. De Krummel-reeks is be kend van een uitgeverij van christe lijke boeken. De sing-in voor kinderen haakt aan bij de sing-in voor grotere jeugd en volwassenen die Jaap en Jorien Ha- ge al weer een aantal jaren in Tho len organiseren. „Op die manier konden we de geluidsinstallatie en -technici delen, én de zaal", legt Diana Pieper uit. Ook 's avonds is Vision - die dit jaar het eerste lustrum viert - van de partij. Evenals de praiseband The Bridge, een dertienkoppige groep ontstaan vanuit de Christe lijk Gereformeerde Kerk in Zier ikzee. De derde muziekgroep die optreedt, is een gelegenheidsfor matie uit de Christengemeente Tholen. „In de Christengemeente hebben we een zang- en een mu ziekgroep. De leden daarvan kon den zich aanmelden om in de gos pelband op deze avond mee te doen", legt Maarten v.d. Kooij uit. De groep - zes muzikanten en een zanggroep van drie mensen - brengt opwekkingsliederen en en kele gezangen die ook tijdens de zondagse diensten in de Oester schelp gezongen worden. Het idee voor de band is voortgekomen uit de wens om de Thoolse inbreng bij de sing-in te vergroten. Jorien Hage, die dit samen met haar man Jaap voor de vierde keer organi seerde, is tevreden. Voor hen is de kern ervan, dat bezoekers hun ge loof delen met anderen en God groot maken. „Het is heel goed geweest. Super. Het bleef lang spannend ten aanzien van de kaartverkoop, maar uiteindelijk kwamen er 160 mensen." Het pro gramma liep uit tot elf uur. waar bij de eigen sound van de drie bands voor variatie zorgde. „Ie dereen heeft lekker mee kunnen zingen, het was een fijne avond."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 12