Aan de inwoners van Scherpenisse Openingstijden publiekszaken gemeente Tholen Belastingaanslag en WOZ-beschikking in de bus BeWa Openbare vergadering Jongerenraad Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 9 Donderdag 28 februari 2008 gemeente Tholen li Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4991 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Iets buiten 'weg'gooien is maar schijn. Weg is het afval namelijk niet, het wordt zwerfvuil. De WildBeheerEenheid "Tholen en St.-Philipsland" organi seert jaarlijks een schoonmaakdag, waarbij jachtvel den inclusief wegen, sloten, dijken en dergelijke wor den ontdaan van zwerfvuil. Containers vol plastic, autobanden, tVs, koelkasten, hout, blikjes, flessen, meubels en accu's worden verzameld en afgevoerd. Naast jagers, drijvers, natuurliefhebbers, en landbou wers helpen jaarlijks ook leerlingen van het Westerpoort College om Tholen en St.-Philipsland schoon te maken. Waterschap Zeeuwse Eilanden ver voert het verzamelde vuil naar de containers op de boerderij bij de fam. Gaakeer, Zeedijk 10, Oud- Vossemeer. De gemeente Tholen zorgt voor plaatsing van de containers en voor de afvoer naar de vuilver branding Wilt U ons helpen met opruimen op zaterdagochtend 15 maart? Uw medewerking wordt zeer op prijs gesteld. U kunt contact opnemen met coördinator J.J. Bolier, tel. (0166) 66 27 02. Geachte inwoner van Scherpenisse, Donderdag 13 maart aanstaande heeft u het voor het zeggen. Letterlijk! De gemeenteraad nodigt u op die dag uit om uw ideeën, opmerkingen en wensen te geven over uw woonkern. Onder het genot van een kopje koffie of thee willlen wij graag met u praten. Is het prettig wonen in Scherpenisse? Wat kan er beter? Hoe ziet de toekomst van Scherpenisse er volgens u uit? Laat het ons weten op 13 maart aanstaande. Wij, de gemeenteraad, vinden de dorpen binnen onze gemeente belangrijk als leefgemeenschappen. Wij willen weten wat daar leeft. Daarom bezoeken we de kernen om te luisteren naar de inwoners. We zijn in 2005 begonnen in Poortvliet. Na Stavenisse en Oud-Vossemeer volgde Anna Jacobapolder en nu is Scherpenisse aan de beurt: Donderdag 13 maart 2008 om 19.30 uur in het Holland Huis, Laban Deurloostraat 28, 4694 BR Scherpenisse Noteert u deze datum alvast in uw agenda. Graag tot ziens op 13 maart aanstaande, de gemeenteraad van Tholen. De hal van het gemeentehuis is iedere werkdag vrij toegankelijk van 8.30 uur tot 17.00 uur. U kunt van 8.30 tot 12.30 uur terecht bij de afdeling Publiekszaken voor bijvoorbeeld het aanvragen of afhalen een paspoort, rijbewijs, of andere producten. Hiervoor kunt u ook op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur terecht. Wilt u van 12.30 tot 17.00 uur een product aanvragen of afha len, dan kan dat alleen op afspraak. U kunt hiervoor een dag van tevoren een afspraak maken bij de telefoniste van de gemeente Tholen, te bereiken op nummer 0166-668 200. In de loop van deze week ontvangen de meeste inwo ners van de gemeente Tholen het aanslagbiljet gemeentelijke belastingen voor 2008. Daarop kunnen zowel WOZ-beschikkingen als aanslagen onroerende- zaakbelastingen (0ZB), afvalstoffenheffing, rioolrecht of hondenbelasting voorkomen. De aanslagen hebben de dagtekening 29 februari 2008. De besturen van de gemeenten die deelnemen aan de regeling SaBeWa hebben besloten vanaf 2008 alle belas tingen op een zelfde manier te innen. Dit betekent een verandering voor u ten opzichte van vorige jaren. Bij ongeveer de helft van de aanslagen zit nu één acceptgi rokaart voor de overschrijving van het totaalbedrag in één termijn, namelijk 30 april 2008. Dan dient het te betalen bedrag door de gemeente te zijn ontvangen. Hebt u eerder gekozen voor automatische incasso, zoals de andere helft van de inwoners reeds heeft gedaan, dan ontvangt u geen acceptgirokaart. Het totaalbedrag wordt dan vanaf eind maart 2008 automatisch in negen maandelijkse termijnen afgeschreven. Eind november 2008 wordt dan de laatste termijn geïnd. Indien u hier van ook gebruik wenst te maken kunt u de machti gingskaart achterin de belastinggids, die samen met de aanslag wordt verstuurd, invullen en opsturen. SaBeWa Vanaf 2007 werken de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle en Tholen samen op het gebied van gemeente lijke belastingen en van de uitvoering van de Wet waardering onroerende zaken (W0Z). SaBeWa betekent "samenwerking belastingen en waardebepaling". Dit is een zelfstandige organisatie. Van SaBeWa ontvangt u uw belastingaanslagen en WOZ-beschikking. Ook de invordering van de belastingen - uw betaling dus - gebeurt door SaBeWa. Verder worden uw bezwaren tegen de aanslagen en/of WOZ-beschikking door SaBeWa afgehandeld. U dient deze dus niet aan uw gemeente te richten. WOZ-beschikking U ontvangt de jaarlijkse WOZ-beschikking op uw aan slagbiljet. U ontvangt deze beschikking omdat u bij voorbeeld een pand in eigendom heeft of omdat u er uw bedrijf in uitoefent. Deze waarde dient om de hoogte te bepalen van verschillende belastingen. Op het aanslagbiljet staat voor welk pand de WOZ-waarde wordt beschikt, wat de waarde ervan is op de waarde- peildatum 1 januari 2007 en dat deze nieuwe WOZ- waarde geldt voor 2008. Dit alles is vastgelegd in de Wet waardering onroerende zaken (W0Z). Let er wel op dat de vorige WOZ-waarde een waardepeildatum had van 1 januari 2005, dus een verschil van twee jaren. i OZB Sinds 2006 ontvangen gebruikers van woningen geen aanslag meer van de onroerende-zaakbelastingen (OZB) voor het onderdeel gebruik. Als u op 1 januari 2008 een onroerende zaak gebruikt, zijnde een niet- woning, wordt u wel aangeslagen voor het gebruikers gedeelte. Voor belastingplichtigen die een deel van een bedrijfspand bewonen, geldt dat de aanslag voor het gebruik niet het woondeel betreft. Alleen over de vermelde waarde van het bedrijf wordt een aanslag opgelegd. Als u op 1 januari 2008 eigenaar was van een onroerende zaak, en/of gebruiker van een bedrijfspand wordt u voor het gehele jaar aangeslagen. Verkoop of verhuizing in de loop van het belastingjaar heeft daar geen invloed op. Rioolrecht Er zijn twee rioolrechten. Er wordt een vast bedrag van de eigenaren geheven en een bedrag naar waterafna- me van de gebruikers. Meer informatie? Vragen? Bij het aanslagbiljet is een toelichting in de vorm van een belastinggids gevoegd. Daar leest u meer over deze en andere onderwerpen die met deze aanslag te maken hebben: afvalstoffenheffing, hondenbelasting, kwijtschelding, gespreid betalen en bezwaar tegen de aanslag. Ook kunt u daarvoor terecht op de website www.sabewa.nl; daar vindt u ook de antwoorden op veel gestelde vragen. Met vragen over de belastingaanslagen, WOZ-beschik kingen en alles wat daar mee te maken heeft, kunt u terecht bij SaBeWa, postbus 2048, 4460 MA Goes, telefoon 0113-225600. Bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Bezoekadres: M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes. Bezoekuren: Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Verder op afspraak. E-mailadres: info@sabewa.nl. Neem bij een persoonlijk bezoek wel uw belastingaan slag (en) mee! SaBeWa adviseert u om deze week de drukte te vermijden; ook de volgende weken helpen wij u graag. De Jongerenraad vergadert op donderdag 6 maart om 19.30 uur in Dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. De jongerenraad wil alle jongeren van Tholen de gelegenheid geven om de openbare jongerenraadsvergaderingen te bezoeken en vergadert daarom regelmatig in de ver schillende kernen. Op deze manier hoopt de jongerenraad de jongeren te stimuleren om gebruik te maken van de inspraakmogelijkheid, die iedere vergadering op de agenda staat. Ook worden jongeren in de kernen op de hoogte gehouden van de onderwerpen waar de jongeren raad zich mee bezig houdt. Het is voor de jongerenraad van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij het college van B en W goed kunnen adviseren over het jeugd beleid van de gemeente Tholen. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Molendijk 9 (Oud-Vossemeer): het uitbreiden van de woning; Kuipersdreef 48 (Tholen): het vergroten van een woning; Molenstraat 10 (Oud-Vossemeer): het vergroten van de verdieping van de woning; Sportlaan 12 (Sint-Maartensdijk): het maken van een garage onder bestaande overkapping; Buurtweg 219 (Stavenisse): het uitbreiden van een vakantiewoning; Prins Bernhardstraat 2 (Tholen): het vernieuwen van reclametekst op de gevel. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 3 maart 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 28 februari en vrijdag 29 februari 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ont- werpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zoge naamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Molenvlietsedijk 9 (Tholen): tijdelijke huisvesting schoollokalen met nevenruimten, verz. 15 februari 2008; Weststraat 8 (Scherpenisse): het vervangen van het dak en de voorgevel, verz. 15 februari 2008; Boneputteweg 1 (Poortvliet): het vergroten van een rundveestal, verz. 15 februari 2008; Geulweg 7 (Sint-Maartensdijk): het uitbreiden van een bedrijfsruimte, verz. 18 februari 2008; Del Campoweg/Zuidweg (Sint Philipsland): het bouwen in afwijking van een verleende vergunning, verz. 20 februari 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Bosstraat 8 te Tholen: het vergroten van de verdieping van een woning (2007/416); Slabbecoornweg 21 te Tholen: het vergroten van een bedrijfspand (2007/196). Vanaf 29 februari 2008 tot en met 13 maart 2008 lig gen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stuk ken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbesluiten naar voren brengen. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Geertruidaweg ongenummerd, zomerwoning 21 te Scherpenisse: het plaatsen van een berging (2004/275); Vanaf 29 februari 2008 tot en met 10 april 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kan een ieder een zienswijze over de ontwerpbeslui ten naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668363/668562. Van een mondelinge zienswij ze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend over de ontwerpbesluiten: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Priestermeetweg 5 te Poortvliet: het bouwen van een bedrijfswoning (2007/255). Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 1 februari 2008 tot en met 14 februari 2008 ter inzage gelegen. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Geertruidaweg 0, zomerwoning 2 te Scherpenisse: het bouwen van een berging en een overkapping (2007/18); Geertruidaweg 0, zomerwoning 16 te Scherpenisse: het uitbreiden van een berging (2007/293); Coentjesweg 35 te Oud-Vossemeer: het bouwen van een garage/schuur (2007/144); Prinses Beatrixstraat 18 te Stavenisse: het verbouwen van een woning (2007/352). De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 3 januari 2008 tot en met 13 februari 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 12 maart 2008 besluiten op de verzoeken om vrij stelling van het geldende bestemmingsplan en op de aan vragen bouwvergunning. GEBRUIKSVERGUNNING Ontvangen aanvraag gebruiksvergunning Spar Van Ommen, Markt 33-34, 4695 CE Sint- Maartensdijk met een gebruiksfunctie 'Winkelgebouwen 50-250 personen' Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager mel der, schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Brandweer en rampenbestrij ding, tel (0166) 668382 of 668301. WIJZIGING BESTEMMINGS PLANNEN KOM STAVENISSE EN KOM SINT-MAARTENSDIJK Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend man daat, het volgende bekend. Met ingang van 29 februari 2008 liggen gedurende een periode van 4 weken ter inzage de le wijziging van het bestemmingsplan Kom Stavenisse en de 4e wijziging van het bestemmingsplan Kom Sint-Maartensdijk. De le wijzi ging van het bestemmingsplan Kom Stavenisse betreft het toestaan van het bouwen van een bedrijfswoning aan de Pilootweg in verband met een bedrijfsverplaatsing. De 4e wijziging van het bestemmingsplan Kom Sint- Maartensdijk beoogt het verlenen van medewerking aan de vestiging van een hotel met woning op het perceel Markt 58. De gemeenteraad heeft in de inmiddels onher roepelijke bestemmingsplannen het college van burge meester en wethouders de bevoegdheid gegeven om genoemde wijzigingen aan te brengen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens van deze bevoegdheid gebruik te maken. De stukken liggen tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijzen op de wijzigingen ken baar maken bij burgemeester en wethouders, Postbus 51 te 4690 AB Tholen. Belanghebbenden die mondeling hun zienswijze kenbaar willen maken, kunnen een afspraak maken met de heer mr. G. Vos. Hij is telefonisch bereikbaar op telefoonnum mer 0166-668327. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: Waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, voor het veranderen van de rioolwaterzui veringsinstallatie, gelegen aan de Slabbecoornweg 1 te Tholen. Deze veranderingen leiden niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan door de milieuver gunning van 10 mei 2004, nummer 7930/IIIvmb reeds wordt toegestaan. Deze milieuvergunning behoeft naar aanleiding van deze melding geen wijziging. De voor schriften behorende bij de vergunning blijven onverkort van toepassing.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11