Thoolse beleggers eren pioniers, vertrekkende adviseur en winnaars Wederom verzoek verbetering busroute 20 punten verschil maakt ons vak leuk 'Ik zag mijn dochter spelen en was meteen zelf verkocht' Speldje voor Kosten en De Boer, mand voor Verkamman Scholen praten over leermanieren Donderdag 21 februari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De Verenigde Thoolse Beleggingsstudieclubs (VTB) deelde ondanks de beursmalaise alleen complimenten uit op de jaarvergadering. De twee eerste voorzitters, Rien Kosten en Jaap de Boer, kregen een speldje. De vertrek kende beleggingsadviseur van de Rabobank Tholen, Jack Verkamman, werd met een mand met streekproduc ten bedankt voor zijn inzet. En de drie winnaars van het beleggingsspel werden voorzien van een cheque. Teke nend voor de situatie was dat de nummer 1Thoolse Gat, ook nog 1% verlies had geleden op de denkbeeldige in zet van 500.000 euro. Afscheid Gaakeer Daan van Doorn Verlies 50 mille Haalbaarheid Meervoudige intelligentie op Westerpoortcollege De Verleiding voor Westerpoort college Laatste beleggingspraatje Verkamman: Zeer content Apollo Ensemble in stadhuis Tholen Sint-Annalander Hans Vroegop debuteert bij Rederijkerskamer Eendracht „Dat doet hij goed, dit stukje. Maar het heeft moeite ge kost ook." Regisseur Bets Gaakeer geniet dinsdag van een scène met Kees-Jan van Gorsel tijdens de repetitie van Rederijkerskamer Eendracht. De Oud-Vossemeerse toneelvereniging brengt zaterdag in de Vossenkuil het blijspel 'Het is niet alles goud wat er blinkt'. Hans Vroegop uit Sint-Annaland debuteert in het stuk, hij is door zijn dochter Annemieke met het toneel virus be smet. Jonge meiden Gehorig De zeven beleggingsstudieclubs omvattende VTB telt totaal zo'n honderd leden. Ongeveer de helft Van hen was woensdagavond aan wezig in de Wellevaete te Sint-An- naland. Voorzitter Eddie Clarijs maakte duidelijk dat je in de harde beleggingswereld soms eerder een schop dan een schouderklopje krijgt, maar de VTB had voor het laatste gekozen om twee mannen van het eerste uur te huldigen. Ten eerste Rien Kosten uit Oud-Vosse- meer, die aan de basis stond van de vorming van de VTB, tien jaar geleden. De diverse zelfstandige beleg gingsstudieclubs - op een gegeven moment waren er zelfs tien op Tholen en Sinl-Philipsland met ook het naburige Nieuw-Vosse- meer erbij - bleken behoefte te hebben aan een koepel. Zeker ook voor het uitnodigen van sprekers, was een zaal met 100 belangstel lenden beter dan tien. De opzet van Kosten slaagde. „Je hebt de kar op de rails gezet", zei de hui dige VTB-voorzitter. „Je maakte het gezegde waar dat, mocht je voor een dubbeltje geboren zijn, je er toch een kwartje van kunt ma ken. Je werd al erelid bij je af scheid, maar ook met die onder scheiding blijf je nog gewoon contributie betalen. Nu hebben we een uniek speldje laten maken om je op deze manier nog te bedanken voor je inzet voor de VTB." Clarijs zei dat het bestuur van dit unieke speldje direct een kopie had laten maken om ook Jaap de Boer uit Sint-Annaland - opvolger van Kosten en de tweede VTB- voorzitter - in de erestand te ver heffen. Een heel pijnlijk iets noemde Cla rijs het vertrek van bestuurslid Gerard Gaakeer uit Oud-Vosse- meer. „Hij wil het rustiger aan gaan doen en al zullen we zijn les sen van vadertje Cats missen, we dachten weer een goede opvolger te krijgen. Tot onze onaangename verrassing bleken er echter geen kandidaten te zijn. Eigenlijk zou er van elke club een afgevaardigde in het VTB-bestuur moeten zijn. Op dit moment leveren de Uutda- hieng en de Smisse ieder twee le den, maar de andere clubs zouden ook over de brug moeten komen", zei Clarijs. Voorlopig blijft er een vacature. Gaakeer maakte duidelijk dat het best leuk en gezellig is in het VTB-bestuur. „Voor mij was het hier drie jaar goed toeven." Met een applaus van de leden nam hij afscheid, na al eerder thuis tijdens zijn laatste bestuursvergadering een boek, wijn en bloemen te heb ben ontvangen. De VTB blikte terug op een goed verenigingsjaar met twee informa tiebijeenkomsten over turbo's, een beleggingsproduct van ABN-Am- ro, in Bergen op Zoom en Nieuw- Vossemeer. De bedrijvencocktail bij de Rabobank in Roosendaal en de excursie naar het beleggings centrum van de ABN in Amster Sander Westdorp (tweede van links) van beleggingsstudieclub het Thoolse Gat kreeg van Kees de Wilde van de Rabobank Tholen de hoofdprijs in het beursspel. Links Rien Kosten van Het Getij, winnaar van de tweede prijs en rechts Bruno Tanzer van de Vangstok, de nummer drie. VTB-voorzitter Eddie Clarijs (midden) onderscheidde zijn twee voorgangers, links Rien Kosten en rechts Jaap de Boer, als pioniers van de Verenigde Thoolse Beleggingsstudieclubs. dam trokken veel belangstelling. Dichtbij huis was er een excursie naar het watersportbedrijf van BusmariTeam in Sint-Annaland. Medewerkers van de Rabobank gaven de VTB-leden cursus over opties, waarna de ABN in Sint- Annaland een optiespel organi seerde. En dan was er nog het beursspel, waarvan de prijzen de ze avond werden uitgereikt. De opkomst van de verschillende clubs varieerde sterk van 40% tot de volle honderd. Dat laatste re cord boekte De Kluute. De voor zitter zei in 2008 te streven naar een opkomst van 95% voor alle clubs. Voor dit jaar staat er weer een op tietraining op het programma. Tot nu toe blijft het werken met opties beperkt tot een kleine groep en het VTB-bestuur wil een zo breed mo gelijk draagvlak. Daarom krijgen de andere leden gelegenheid ook alles van opties te horen, zodat de discussies binnen de clubs meer deelnemers krijgen. Medewerkers van de Rabobank geven in april/mei de cursus, waarna de ABN weer een optiespel organi seert. Verder staat een excursie naar de kerncentrale in Doel op het verlanglijstje. Ook wil de VTB een spreker uitnodigen die uitleg geeft over cv-constructies bij bouwprojecten. Daan van Doorn uit Tholen. directeur van een inter nationaal werkend bedrijf in Oost- Brabant in o.a. de vleessector, zal een lezing geven over grondstof fen. Niet alleen de olie is duur en het goud. maar ook allerlei land bouwproducten. Ir. Van Doorn zal de Thoolse beleggers bijpraten over de actuele situatie en de ver wachtingen voor de toekomst. De VTB organiseerde samen met de Rabobank voor de derde keer het beursspel, waarbij de clubs denkbeeldig kunnen handelen met 500.000 euro. Was er de vorige twee keer duidelijk sprake van winsten, dit keer waren er alleen maar verliezen. Degene die het minst verloren had, het Thoolse Gat met -1%, werd de winnaar met een eindvermogen van 494.628 euro. De club die in april de half miljoen euro op een spaar- deposito van 4% zou hebben ge zet, zou met 1 transactie glansrijk gewonnen hebben. Maar dan was er geen sprake meer van een be leggingsspel, waarmee ook ge leerd moet worden. Van april tot en met december mocht ieder van de zeven clubs maximaal 40 trans acties doen. Rien van Gurp, die samen met Piet Stouten uit Stave- nisse en Eddie Clarijs het spel had georganiseerd, vertelde dat de deelnemers gemiddeld bijna 50 mille hadden verloren, 9,8%. Sommige teams wisselden de spelgroep tussentijds. Een aantal clubs boekte tussentijds winst, maar die winst werd niet goed be legd. Stouten was het opgevallen dat geen enkele club verlies geno men had. „Dat is een hele grote fout, want als de markt tegenzit, moet je verlies nemen." Het beleggingsspel had in het Thoolse Gat een nieuwe winnaar. Sander Westdorp uit Sint-Anna land nam uit handen van Kees de Wilde van de Rabobank Tholen de cheque van 150 euro in ontvangst. Dat bedrag mag de club gaan be leggen naast de inleg van 15 euro per lid per maand. Rien Kosten van Het Getij won een cheque van 100 euro. Zijn club boekte een verlies van 6% en kwam uit op 469.639,63 euro. De derde prijs was voor de Vangstok, die na een verlies van 11,3% uitkwam op 443.588,36 euro. Bruno Tanzer uit Scherpenisse nam de cheque van 50 euro in ontvangst. De beste prestatie had eigenlijk Jack Ver kamman geleverd. Zonder dat hij het wist, liet VTB-voorzitter Cla rijs hem meedoen op basis van zijn adviezen van vorig jaar. Zon der tussendoor te handelen, boekte Verkamman een winst van 0,12% of 597,86 euro. De drie organisa toren van de onderlinge beurscom- petitie werden bedankt met een doosje bonbons. Ook in 2008 zal het beleggings spel worden georganiseerd. Paul Koole, teamleider van het beleg gingsteam van de Rabobank Oos- terschelde, zegde zijn steun toe. Hij is na negen jaar ING en zeven jaar Rabobank Westvoorne inmid dels al weer twee jaar terug in zijn eigen provincie Zeeland, waar Koole geboren is. In Goes stuurt hij acht beleggingsadviseurs en twee ondersteunende medewer kers aan. „We hebben het grootste beleggingsteam van Zeeland", vertelde Paul Koole trots. Hij maakte na de vergadering kennis met verschillende VTB-leden. De ledenwerkgroep van SP Tholen heeft bij vervoersbedrijf Con- nexxion gevraagd verbetering van de busroute richting Halsteren en Bergen op Zoom. De werkgroep heeft dit initiatief genomen na reacties van diverse burgers uit Tholen voor aanpassing van het vervoer. Con- nexxion neemt het verzoek in beraad. Het verzoek komt nadat gedeputeer de staten van Noord-Brabant op vragen van de CDA statenfractie al onderzoek toegezegd hebben. De busmaatschappij heeft daarop reeds beterschap beloofd voor de bustij den en de provincie Zeeland heeft geld beschikbaar gesteld voor het probleem, waarvoor al tijdelijke op lossingen zijn gemaakt. De mensen die volgens SP hinder on dervinden van de slecht passende bus- foute zijn veelal Thoolse scholieren en werknemers die naar school gaan en werken in Halsteren en Bergen op 2oom. Het betreft een veertigtal Thoolse kinderen die les volgen op ljet Prinsentuin College in Halsteren en een groep kinderen die les volgen qp het Markiezaat college in Bergen óp Zoom. Tevens stelt de SP dat veel mensen die werken of cliënt zijn bij (je psychiatrische zorginstelling van Geestelijke Gezondheidszorg Weste lijk Noord-Brabant (Landgoed Vrede rust) in Halsteren deze locatie niet met het openbaar vervoer kunnen be reiken. De taxikosten zouden niet al tijd worden vergoed met als gevolg dat sommige cliënten hun behande ling moeten staken. Een voorbeeld uit de brief van de §P waar het misgaat volgens een bezorgde ouder: „Mijn kind woont in Stavenisse en moet dagelijks naar Halsteren. Ik breng mijn kind iedere morgen met de auto naar de bushal te van lijn 106 richting Goes. Ze stapt uit in Sint-Maartensdijk om over te stappen op buslijn 108 en rijdt vervolgens tot halte Vogelen zang in Halsteren. Daar stapt ze over op buslijn 101 om uiteindelijk uit te stappen bij de halte van hotel De Ram. Van daaruit moet ze nog eens 900 meter lopen richting het Prinsentuin College." Het voorstel van SP houdt in dat er een busroute wordt ingepast langs de knelpunten, zodat de reistijd aan zienlijk wordt ingekort en het aantal overstappen teruggebracht kan wor den. Volgens gedeputeerde staten van Noord-Brabant is het niet haal baar om de bus vanuit Tholen om te laten rijden langs de school. Een grote groep reizigers zou dan langer onderweg zijn ten behoeve van een beperkt aantal scholieren. En de in terregionale buslijn naar Rotterdam kan niet langs de school rijden, om dat dit niet strookt met de visie over deze verbinding. Er is afgesproken dat er bij de halte Vogelenzang aan de Tholenseweg een afsluitbare fiet senstalling komt, waarin de school een aantal fietsen zet. Zeeuwse leer lingen kunnen met een pasje ge bruikmaken van deze fietsen. Het Westerpoortcollege in Tholen organiseert op 4 maart in samenwer king met het Thoolse basisonderwijs een congres over het onderwijs concept Meervoudige Intelligentie (MI). De scholen geven hiermee een vervolg aan een bijeenkomst van twee jaar geleden, waarin is afgespro ken om regelmatig een onderwijskundig thema te bespreken. Marco Bastmeijer, een expert op het gebied van meervoudige intelli gentie, komt hierover spreken. De onderwijzers wisselen vervolgens ideeën uit over deze vorm van leren. Het-uitgangspunt bij meervoudige intelligentie is dat de manier waarop een kind zich de lesstof eigen maakt, voor ieder kind anders kan zijn. Deze theorie is bedacht door de Amerikaanse geleerde Howard Gardner. Hij is van mening dat er acht verschillende soorten intelli genties zijn. W. Dominicus, direc teur van het Westerpoortcollege, legt uit: „Het ene kind is verbaal linguïstisch en leert wanneer hij lesstof schrijft. Het andere kind kan muzikaal intelligent zijn en dit pakt de lesstof goed op via liedjes." Andere vormen van intelligentie zijn: logisch/mathematische intelli gentie (rekenknap), visueel/ruimte lijke intelligentie (beeldknap), li- chamelijke/kinesthetische intelli gentie (beweegknap), interpersoon lijke intelligentie (mensknap), intra- persoonlijke intelligentie (zelfknap) en natuurgerichte intelligentie (na- tuurknap). Het doel van het congres is volgens Dominicus om leraren handvatten te bieden bij het lesgeven. Ze worden zich meer bewust welke manieren er zijn om een kind te laten leren. Meervoudige intelligentie is geen methode. Het is niet zo dat de les stof anders wordt, maar de manier van aanbieden van deze lesstof. De ze wordt dus aangeboden op een manier die het beste bij een kind past. Eén van de deelnemende scholen aan het congres is christelijke basis school Het Kompas uit Anna Jaco- bapolder. Deze school werkt sinds twee jaar volgens het concept van meervoudige intelligentie. Voor alle klassen van het Wester poort college is gisteren in Meul- vliet de theatervoorstelling 'De Ver leiding' gespeeld. Ze is gebaseerd cjp tv-programma's waarin mensen zich laten verleiden om zich - voor een te winnen bedrag - vrijwillig te löten opsluiten. De voorstelling wil jongeren uitdagen om na te denken óver hun eigen financiële situatie en consumentengedrag. En hen zo sti muleren om bewust om te gaan met geld, met lenen en het afbetalen van schulden. Het programma sluit aan bij 'In Out!', lesmateriaal van het Nibud over omgaan met geld dat is gericht op het leergebied mens en maat schappij. Op het Westerpoort colle ge is onlangs in verschillende lessen aandacht besteed aan het onderwerp 'jongeren en schulden'. De voorstel ling wordt betaald door de gemeen te. Die heeft 3500 euro uitgetrokken voor voorlichting aan jongeren, af komstig uit de tijdelijke subsidiere geling schuldhulpverlening van het ministerie van sociale zaken. Voor het laatst sprak hij zijn Thoolse beleggers toe. Jack Verkamman had het zichtbaar moeilijk met zijn afscheid van de leden van de Ver enigde Thoolse Beleggingsstudieclubs VTB. Verkamman, in 1996 be gonnen als beleggingsspecialist, werkte hier ruim acht jaar en bouwde een stevige band op met de VTB. „Je was voor ons een kundige advi seur", zo complimenteerde VTB-voorzitter Eddie Clarijs de vertrek kende Verkamman. Voor zijn afscheid presenteerde hij in de Wellevaete zijn beleggingsvi sie 2008 met een terugblik op 2007, het jaar van enorm veel beweging en onzekerheid. „Maar 20 punten verschil van de AEX op één dag maakt ons vak juist leuk!" Dankzij de overnames van ABN Amro en Numico sloot de AEX 2007 af met een winst van 4%, maar dat was aanzienlijk lager dan de 13% in 2006. De kredietcrisis in Amerika liet en laat zijn sporen na. „Als Amerika niest, zijn we hier al grieperig", schetste Verkamman. Volgens hem is de markt ziek. „Die moet je laten uitzieken. Geen actie ondernemen, is de beste aanpak. Doen de centrale bankinstellingen en overheden er toch wat aan, dan gaat het om kunstgrepen. Wereld wijd zal er 100 miljard euro afge boekt worden door de hypotheek/ huizencrisis die een kredietcris en vervolgens een vertrouwenscrisis geworden is. De Verenigde Staten stevent op een recessie af, dat bete kent een halljaar geen groei. Als er in Europa een recessie komt, dan zal die beperkt zijn", zo stelde Ver kamman op basis van gegevens van Iris, het onderzoeksinstituut van de Rabobank en Robeco. De situatie in Amerika biedt ook kansen. Zo wist de beleggingsadvi seur dat ook Tholenaren tegen een lage dollar goedkope woningen in de VS kopen. „Dat is aantrekkelijk. Ook termijndeposito's - kort geld - bieden een aantrekkelijke rente. Je krijgt er meer voor dan voor spaar geld dat een jaar op je rekening staat." Met opties valt er ook geld te ver dienen. „De premies zijn nu erg hoog, wat een voordeel is voor de schrijvers (verkopers)." De beursindex heeft op 480 een his torische bodem, stelde Verkamman. „De beurs kan nog best een tikje krijgen, maar de AEX zal toch niet zoveel meer zakken, al is het ver trouwen nu helemaal zoek en zijn er donkere wolken." Verkamman peilde in de Wellevaete de meningen onder de Thoolse be leggers wat ze verwachten van de AEX in 2008. De meesten voorspel den een slotkoers tussen de 400 en 500. De bankadviseur zag zelf een koersdoel van 510-550 punten. De eerste maanden blijven moeilijk, maar na de zomervakantie trekt de aandelenmarkt aan. De milde reces sie is al ingeprijsd en de koers winstverhoudingen zijn laag. Ver kamman legde het accent op aandelen met hoog dividendrende ment. Kon. Olie en Ahold hebben te lijden van de lage dollar. Als je ge faseerd solide aandelen koopt, die nu misschien niet de bodem bereikt hebben maar toch wel laag staan, dan ben je daar over enkele jaren waarschijnlijk zeer content mee, dacht de Thoolse Rabo-adviseur. Hij tipte ING en SNS, maar ook Ro beco opkomende markten en de Afrika note. Tenslotte gaf Verkam man nog enkele voorbeelden van optiestrategieën met Olie, DSM en ING. „Voor mezelf is beleggen niet leuk meer", zo verwees hij naar de strenge regelgeving waaraan bank medewerkers onderworpen zijn. „Ik doe alleen nog in beleggingsfond sen voor de kinderen." VTB-voorzitter Clarijs hoopte niet dat er in 2008 een kwaliteitsfonds als ABN Amro van de Nederlandse beurs zou verdwijnen. Hij toonde zich ook kritisch over de vertrekpre mie van topman Rijkman Groenink van de door o.a. Fortis overgeno men bank. Lovend was de VTB- voorzitter over Jack Verkamman, die een vertrekpremie ontving in de vorm van een mand met streekpro ducten. „Jarenlang ben je kundig voor onze beleggingsstudieclubs en de leden bezig geweest", aldus Ed die Clarijs woensdagavond in de Wellevaete te Sint-Annaland. Jack Verkamman, beleggingsad viseur van de Rabobank Tholen, kreeg bij zijn afscheid van de VTB geen mandje met aandelen, maar met Thoolse streekproduc ten. Het Apollo Ensemble speelt vrij dag 29 februari kamermuziek in het voormalige stadhuis in Tholen. Ofer Frenkel (klassieke hobo), Thomas Oltheten (klassieke fagot) en Marion Boshuizen (fortepiano) spelen muziek van componisten uit de klassieke periode en de vroege romantiek, zoals Platti, Mozart en Schumann. Het optre den, georganiseerd door de stich ting Anthonie Keldermans Con certen, begint om kwart over acht. Het ensemble bestaat ruim vijftien jaar en is uitgegroeid tot een gezel schap met een variabele bezetting die een vaste kern kent (er zijn 24 leden en gastspelers). Het staat sinds een aantal jaren onder lei ding van de uit de Oekraïne af komstige concertmeester David Rabinovich. De musici van het Apollo Ensemble spelen op au thentieke instrumenten. Hun doel is het levendig houden van oude muziek en het durven experimen teren met repertoire, klankkleur en instrumentarium. Hans Vroegop (midden) geniet van zijn debuut op het toneel. Bij Rederijkerskamer Eendracht speelt hij een scène met Han de Rooij rechts) en Rosemarie Pons. Toen hij een jaar of vijftien was, heeft Hans Vroegop ooit een to neelrolletje gespeeld, maar daarna nooit meer. Vorig jaar zag hij An nemieke bij Rederijkerskamer Een dracht debuteren in 'Bloemen voor Barbara'. De Sint-Annalander ge noot van het toneelspel: „Ik was verkocht. Maar ik heb niets gezegd en op een gegeven moment kwam Betsie Gaakeer me vragen om dit jaar mee te doen." Vroegop vond het spannend, vertelt hij. „Erg leuk om te doen. Geweldig." Maar hij had gedacht dat het makkelijker zou zijn. „Er komt meer bij kijken dan alleen je tekst leren. De mi miek. je houding." En het is goed dat het stuk zo vaak gerepeteerd wordt, vindt hij. „In het begin moet je zelf soms vreselijk lachen om grappige situaties, en dat moet er natuurlijk uit." Hans Vroegop - getooid met een rode pruik - speelt in het stuk ook nog eens 'een rol in een rol', zoals hij dat zelf noemt. Hij moet het ene moment Nederlands praten en het andere moment Zeeuws. „Dat om schakelen. daar moet je erg in hou den." Een bijzonder aspect is dat hij samen met zijn dochter op de planken staat. De Sint-Annalander vindt het vooral grappig. „In het stuk zijn Annemiek en ik schoon zus en zwager. En zo zien we el kaar ook echt. Ik kan het goed scheiden." Eind oktober begon Rederijkerska mer Eendracht met de repetities. „Het loopt goed", vertelt Janny van Oorschot. „We hebben dit jaar voor het eerst geen twee keer in de week hoeven repeteren. Dat komt ook omdat we twee zaterdagen hebben gepakt dat we van tien tot half vijf met het stuk bezig zijn geweest." Er zijn rollen voor vijf dames en drie heren. Naast Janny, Hans en Anne mieke spelen Kees-Jan van Gorsel, Han de Rooij, Anita Potappel, Ro semarie Pons en Herberien Theu- nissen mee. Laatstgenoemde moet dinsdag verstek laten gaan. Dat be tekent improviseren tijdens de repe titie. Rosemarie - zelf ingevallen voor Gabi Mol die in de beginfase haar rol terug gaf - neemt de extra rol voor haar rekening. Ze houdt er het tekstboekje bij. Het eerste en het tweede bedrijf worden direct achter elkaar ge speeld. De teksten zitten er goed in, hoewel af en toe iemand even een zin kwijt is. „Maar dat komt wel goed, daar ben ik niet bang voor", zegt Betsie Gaakeer. Ze ge niet van het natuurlijke spel van 'die jonge meiden', zoals ze dat noemt. Maar ze vindt dat er deze avond eigenlijk onvoldoende ge concentreerd wordt gespeeld. „Ze zijn écht toe aan spelen voor pu bliek", is de conclusie. „Het is echt een leuk stuk. We hebben al veel gelachen." De regisseur geeft tussendoor aan wijzingen. Zo moet in het begin Anita Potappel opkomen, maar ze heeft vanuit het deurgat geen zicht op Han de Rooij die aan tafel zit te eten. „Geef een teken door je mes met een tik op tafel te leggen", ad viseert Betsie. Soms is het opko men en afgaan via een bepaalde deur niet helemaal logisch. Een kneep in een bil en een klap in het gezicht mogen wat de regisseur be treft realistischer. En ook een scène waarin Anita en Han zoenen op de bank, wil ze heftiger zien. „Geen probleem. Maar ik kan er niet goed bij", klaagt Anita, wat hilariteit geeft bij de rest. Ook over rekwi sieten wordt gaandeweg het spel nagedacht. Waar planten moeten staan, dat een hoedenspeld nodig is voor Janny, en dat een bel moet worden geregeld omdat die niet op het paneel in de regieruimte zit. Vrijdag staat de generale repetitie op het programma, zaterdagmiddag het optreden voor de bejaarden en 's avonds de eigenlijke uitvoering. „We hebben twee jaar niet in het dorp gespeeld wegens de nieuw bouw van de Vossenkuil. Ik ben be nieuwd hoe het wordt ontvangen", zegt Janny van Oorschot. De theaterzaal op zich voldoet wat haar betreft prima. Maar de vereniging vindt het jammer dat de belichtings set aan het plafond niet kan zakken. Nu moet er steeds een rolsteiger ge bruikt worden om de lampen te stel len. Door de opstelling van de tribu nes moet het decor in de hoek geplaatst worden. Daarnaast blijft - anders dan in het oude gebouw - een ruimte open die naar achter de coulissen voert. „Daardoor is het bijzonder gehorig. Ieder kopje dat achter het toneel wordt verplaatst, hoor je. En je kunt om dezelfde re den tijdens het stuk ook niet naar de kleedkamers boven", legt Janny uit. De kaartverkoop loopt inmiddels, maar er zijn voor zaterdagavond nog plaatsen vrij. Op 8 maart voert Rederijkerskamer Eendracht het blijspel een tweede keer op, dan in Meulvliet in Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9