ZLTO pleit voor praktische oplossingen in buitengebied Bureaustoelen en roldeurkasten toppers verkoop in gemeentehuis Biodiesel biedt Thoolse boeren geen kansen Provincie verleent Britt vierde milieuvergunning Verburgh Voorzitter De Jager: 'Koudwatervrees bij gemeente moet weg Mensen in de rij voor oud kantoormeubilair Sint-Maartensdijk 1 Kater I Aanrijding in Oud-Vossemeer MultiMedia producten van Bose Donderdag 21 februari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De problematiek van de bruine rat wordt provinciebreed opgepakt. Er zit schot in de besluitvorming rond de aan leg van de parallelweg voor landbouwverkeer tussen Poortvliet en de Thoolse brug. Ook houdt de ZLTO on verminderd vast aan de eis van zoet water voor agrariërs in de regio en moeten er in overleg met de gemeente meer mogelijkheden komen voor mestopslag buiten het bouwblok. Dat waren de voornaamste mededelingen die voorzitter J. de Jager maandagavond in petto had op de afdelingsvergadering in De Wellevaete in Sint-Anna- land. Eerst zoet, dan zout Vacature LTO-bestuurder Koekkoek: politiek spel Grondstoffen telen voor de door de politiek zo gepropa geerde biodiesel biedt Thoolse boeren geen toekomst. Dat betoogde voorzitter van de LTO-vakgroep akker bouw T. Koekkoek maandagavond in De Wellevaete in Sint-Annaland. Ganzen Water schaars Huwelijksthriller in de Vossenkuil Elf jaar PvdA vraagt naar vergoeding thuishulp Na anderhalf uur was vrijdagmorgen een flinke hoeveel heid van de kantoormeubelen in het voormalige gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk van eigenaar gewisseld. Drommen inwoners kwamen naar de Markt om voor een prikje een bureaustoel of een kast op de kop te tikken. Hoofd facilitaire zaken Jan Buijk geniet zichtbaar van al le taferelen. „Morgen zijn we ook nog open, maar ik ge loof niet dat er dan nog veel zal zijn", zegt hij. Toch is er ook zaterdag nog vrij veel verkocht. Over de opbrengst doet de gemeente geen mededelingen. Vijf euro Rode bodywarmer Thools plezierjacht uitgebrand Volkerak De Jager greep de aanwezigheid van diverse gemeenteraadsleden in de zaal aan om het nieuwe omge vingsplan van de gemeente Tholen ter discussie te stellen. De voorzit ter van de Thoolse ZLTO-afdeling stelde dat de boeren op dit mo ment onvoldoende mogelijkheden krijgen om een gezonde bedrijfs voering te ontwikkelen. Met name de gemeentelijke eis van mestop slag op de huiskavel stuitte hem tegen de borst. „Die koudwater vrees bij de gemeente moet weg. Bij één aanvraag voor een mestsi- lo of een mestzak buiten het bouwblok slaat de angst toe. Wij willen praktische oplossingen, ook al omdat bij opslag van mest soms de veiligheid in het geding is. Er komen vaak veel transport bewegingen bij kijken. Mogelijke stankoverlast voor buren kan ook problemen veroorzaken. Daarom willen we graag maatwerk en een discussie met de politiek. Tenslot te zijn wij de stoffeerders van het buitengebied, een landschap waar iedereen op Tholen graag van wil genieten." Vanuit de zaal drong ook L. de Oude aan op intensivering van het overleg met de gemeente. Hij wees daarbij naar Schouwen-Dui- veland waar inmiddels een con structieve dialoog tussen boeren en overheid is ontstaan. „Er is daar nieuw elan als het om het buitengebied gaat, ook waar het zaken als nieuwe economische dragers en neventakken betreft." SGP-raadslid J. Aarnoudse nam de handschoen op en vestigde de aan dacht op een al tijden geleden in de raad aangenomen motie die de Thoolse boeren tegemoet komt. „Misschien moeten we een onder nemersavond organiseren, speci aal gericht op de agrarische sec tor." De Jager wilde in zijn openingsre de niet teveel terugblikken, maar vooral actuele kwesties aan de or de stellen. De op de najaarsverga dering al gesignaleerde problemen met de bruine rat op Tholen heb ben geleid tot breed overleg met het waterschap, natuurbeheerders en gemeente. Op Noord-Beveland spelen vergelijkbare problemen en mede daardoor is de kwestie on dertussen op de provinciale agen da gekomen. Voor de ZLTO reden om het onderwerp even wat min der prioriteit te geven. „We trek ken onze handen er niet vanaf. Wel zetten we onze activiteiten in deze even op een lager pitje." De ZLTO-voorzitter was gematigd optimistisch over de mogelijke re alisering van een parallelweg voor landbouwverkeer tussen Poortvliet en de brug bij Tholen. „Onze in druk is dat het gaat lukken. Wel is het zaak om als agrariërs één blok te vormen, om de gewenste tracé keuze voor elkaar te krijgen." Om de toekomstige zoetwatervoorzie ning in de regio veilig te stellen, is het volgens De Jager nodig om alle politieke kanalen actief te benade ren, ook op landelijk niveau. „Het vermoeden wordt steeds sterker dat de randmeren in ons gebied zout worden. We hebben vorig jaar de Zeeuwse leden van de Tweede Kamer al benaderd, maar het is zaak om de kwestie warm te hou den. We moeten voortdurend laten zien waar we als sector mee bezig zijn en hoe belangrijk zoet water voor ons is. Samen met West-Bra bantse afdelingen willen we daar om de betreffende commissie in de Tweede Kamer uitnodigen in dit gebied. Eerst het zoet, dan het zout: aan die stelregel moeten we vasthouden." De Jager deelde mee dat het be stuur van de Thoolse ZLTO-afde ling voorlopig met een mannetje minder verder gaat. De vacature van de niet herkiesbare A. van Rossum uit Stavenisse wordt nog Het poot- en zaaiseizoen is alweer begonnen, zoals hier met het zaaien van uien in de Smaalzijpolder tussen Poortvliet en Sint- Maartensdijk. niet ingevuld. Wel is inmiddels een opvolger benaderd. Deze heeft nog geen definitief uitsluitsel ge geven over zijn kandidatuur. De Jager beloofde zo spoedig moge lijk duidelijkheid te verschaffen. „Hopelijk in de najaarsvergade ring. Anders voorjaar 2009." Van Rossum werd na twaalf jaar be stuurslidmaatschap in het zonnetje gezet. „Op jouw eigen manier heb je een belangrijke inbreng gehad, zeker waar het de fruitteelt be treft." De aftredende, maar wel herkiesbare T. Rietkerk uit Tholen werd bij acclamatie herkozen. Ook de financiële commissie werd, conform het huishoudelijk reglement, ververst. De periodiek aftredende H. Vermaas wordt op gevolgd door F. Boudeling. Tot re serve-lid werd M. Reins-Hage be noemd. Het voorzitterschap is komend jaar in handen van B. Wisse. De door penningmeester J. de Wilde aan de orde gestelde jaarrekening 2007 leverde geen discussie op. Wel stelde De Wilde voor komend jaar een hogere ver goeding voor de bestuursactivitei- ten in het vooruitzicht. „Sinds 2004 zijn ze niet meer aangepast. We trekken dit jaar uit om de zaak kritisch tegen het licht te houden." In de rondvraag stelde M. den En gelsman de problemen met het Ja- cobskruiskruid aan de orde. Volgens hem dreigt op termijn overwaaien naar akkerbouwpercelen. Nu groeit de met name voor koeien giftige plant nog uitsluitend in weidegebie den. Volgens geluiden in de zaal komt de plant echter ook al in luzer ne voor. Waterschapsbestuurslid J. Mol zegde toe de bestrijding van het onkruid andermaal onder de aan dacht te brengen bij het provinciaal bestuur. Namens de wildbeheereen heid Tholen/Sint-Philipsland vroeg G. Gakeer aandacht voor de jaarlijk se Schoonmaakdag op zaterdag 15 maart. Gaakeer sprak tevens zijn zorg uit over voorstellen van Vogel bescherming om het verjagen van ganzen in foerageergebieden ook na 1 april te verbieden. De ganzenpro- blematiek blijft volgens De Jager binnen de ZLTO hoog op de agenda staan. „Met 15.000 hectare foera- geergebied in Zeeland moet dat plan van tafel." De bij de ZLTO-vergadering als gastspreker uitgenodigde Koekkoek becijferde dat jaarlijks 1,4 miljoen hectare koolzaad nodig is om de door de overheid voor 2010 als doel gestelde 5,75 procent alternatieve brandstoffen te realiseren. „Dat is globaal de helft van Nederland. Koekkoek schetste in zijn inleiding toekomstige ontwikkelingen op mondiale schaal, in relatie tot kansen voor Thoolse boeren. Van biodiesel is volgens hem weinig heil te ver wachten. „Import zal altijd nodig blijven." Koekkoek vond de politiek niet consequent. In Indonesië wor den op grote schaal bossen gekapt, om plaats te maken voor palmolie plantages. Deze palmolie dient als grondstof voor biodiesel. Door de massale houtkap in Indonesië en an dere bosgebieden in de wereld neemt de uitstoot van CO2 echter schrikba rend toe. waardoor de roep om alter natieve brandstoffen enkel weer toe neemt. Koekkoek sprak van een spagaat. „Er wordt een politiek spel gespeeld." Koekkoek waarschuwde ook voor al teveel optimisme over graanprijzen. De prijsontwikkeling wordt tegen woordig mede bepaald door hedge- fondsen en andere speculanten die op de voedselmarkt hun intrede heb ben gedaan. „Partijen die enkel snel geld willen verdienen, maken de markt op de wat langere termijn on voorspelbaar." Suikerbieten en aard appelen blijven volgens Koekkoek in de toekomst belangrijk, mede van wege hun vermogen om CO2 op te slaan. „Even los van de verwerking: bieten houden zes maal zoveel CO2 vast als een vergelijkbare oppervlak te bos. En ook aardappelen scoren hoger dan bos." De reductie van CO2 heeft mondiaal aandacht, ook in de veeteelt. Koeien stoten mondiaal ge zien bijvoorbeeld net zoveel schade lijke gassen uit als het verkeer. „In Nieuw-Zeeland zijn ze al bezig met speciale fokprogramma's voor stie ren met een laag CO2 gehalte." Water, ook op Tholen een onder werp. wordt in de nabije toekomst een schaars goed. Met keiharde cij fervoorbeelden zette Koekkoek zijn verhaal kracht bij. Om 1 kopje koffie te drinken, is bijvoorbeeld 160 liter water nodig. Dat water gaat op aan irrigatie, het wassen van de bonen, het reinigen van opslagruimtes en andere zaken die nodig zijn voordat de koffie op tafel staat. Voor l kilo rundvlees is zelfs 15.000 liter water nodig. Water wordt duur, betoogde Koekkoek. „In Californië hebben veel boeren hun waterrechten al ver kocht aan de industrie. Daar zie je hele gebieden waar de landbouw verdwenen is." Liefhebbers van toneel kunnen vrij dagavond 29 februari naar de Vos senkuil in Oud-Vossemeer waar het stuk Amanda over ontrouw en wraak wordt opgevoerd. Het is een voor stelling van het Theaterproductiehuis Zeelandia (de makers van het Nazo merfestival). Het huis wil (jonge) mensen uit Nederland en Vlaanderen kansen geven om in onze provincie voorstellingen te maken. Met Aman da gaat het huis op reis langs dorps huizen en theaterzalen. De Vossen kuil is de eerste voorstelling na de première in Goes op 28 februari. Amanda is een monoloog van een vrouw in een vastgelopen huwelijk, geschreven door Walter van den Broeck, een van de succesvolle theaterauteurs van Vlaanderen. Amanda werd in 1997 bekroond met de gouden publieksprijs. Amanda worstelt met de vraag of er nog wat overblijft van de liefde als ze moet leven met een ontrouwe en zeer ja loerse man. Het scenario is verras send, met een ontknoping als in een thriller. Amanda wordt gespeeld door Marie Louise Stheins. Annecien Koerselman voert de regie. Plantengroei tot kilometer van varkensstal geïnventariseerd De provincie heeft het merendeel van de bezwaren tegen de nieuwe mi lieuvergunning voor de derde varkensstal van Britt b.v. aan de Groene- weg tussen Oud-Vossemeer en Tholen ongegrond verklaard. Aan een aantal opmerkingen is tegemoet gekomen. Anderhalf jaar geleden ver nietigde de Raad van State al eens een vergunning. Naar aanleiding daarvan heeft de provincie afgelopen zomer de plantengroei op de bin nendijken in een straal van een kilometer rond het bedrijf laten onder zoeken. De inventarisatie wees uit, dat binnen 250 meter geen binnendijken liggen die voldoen aan de provinciale crite ria voor bloemdijkvegetatie. Verder weg heeft de Oud-Vossemeersedijk wél waardevolle begroeiing. Daar is - aan de zuidkant - 0,58 hectare aan eengesloten bloemdijkvegetatie te vinden, maar buiten de zone van een kilometer. De oppervlakte voldoet niet aan het in de wet ammoniak en veehouderij opgenomen criterium (5 hectare) voor kwetsbare natuurgebie den. Dat betekent volgens de provin cie dat in de omgeving van Britt geen kwetsbare natuurgebieden van de ecologische hoofdstructuur aanwezig zijn die nadelige gevolgen zouden kunnen ondervinden van de uitbrei ding. De bezwaren tegen de milieuvergun ning komen van de omwonenden (mevr. E. Geluk-Aemoudts, M.C.J. de Wit en het echtpaar Schrauwen-de Wit) én van Varkens Nee. Ze hebben betrekking op stank- en geluidsover last, terwijl ook procedurefouten worden verondersteld. De provincie weerlegt dit. Ze geeft bijvoorbeeld aan dat gekozen is voor een chemi sche luchtwasser in plaats van een spoelgoot en van ventilatoren, wat tot minder overlast leidt. Het gewijzigde type Groen Labelstal is in de stukken aangepast, emissies zijn opnieuw be rekend. In de berekeningen is uitge gaan van 8520 varkens. Een milieuef fect rapportage is, anders dan de bezwaarmakers menen, volgens de provincie niet verplicht omdat ten tij de van de aanvraag andere wetgeving gold. Tijdstippen van in gebruik zijn van - onderdelen van - het bedrijf spelen ook bij andere aspecten een rol. De provincie erkent dat de streef waarden voor geluidsoverlast door ventilatoren worden overschreden, in de vergunning is aangegeven dat hiertegen maatregelen getroffen moe ten worden. Het lawaai van andere activiteiten is niet van die aard. dat de provincie het nodig vindt om bijvoor beeld een overdekte laadplaats voor varkens te verlangen. Ook ondernemer E.M. Rijnen zelf maakte bezwaar. En wel tegen het voorschrift dat in de bestaande stallen binnen een half jaar na het gereedko men van de derde stal chemische luchtwassers aangebracht moeten zijn. Volgens Rijnen is dit punt niet relevant voor de nieuwe stal en hij kreeg daarin gelijk van de provincie: het voorschrift is geschrapt. Eind 1994 is door de gemeente voor het eerst een milieuvergunning ver leend voor het varkensbedrijf in de Oud-Vossemeersepolder. Toen ging het om twee stallen voor totaal 4800 vleesvarkens en een derde stal voor 1920 dieren. Die laatste stal is echter niet binnen de wettelijke termijn van drie jaar opgericht en daarom van rechtswege vervallen. In 1997 kwam Britt met een nieuwe aanvraag voor uitbreiding. Dat betrof 1080 varkens extra in de twee be staande stallen én een derde stal voor 2640 dieren. De vergunning is in 2000 vernietigd door de Raad van State (op grond van geluidhinder) en datzelfde gebeurde drie jaar later met een herzien besluit van het gemeente bestuur. Toen bleek namelijk de pro vincie in plaats van de gemeente be voegd gezag te zijn, omdat het brijvoer werd aangemerkt als afval stoffen. Vervolgens gaf de provincie in 2005 een vergunning af, die het jaar daarop door de Raad van State is vernietigd. Voor de uitbreiding is nu dus de vierde vergunningaanvraag in elf jaar tijd aan de orde. In afwach ting van de goedkeuring hiervan, heeft de provincie onlangs de ged- oogbeschikking om de inmiddels ge realiseerde uitbreiding in werking te houden, met zes maanden verlengd. Bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State loopt nog een procedure, waarin dezelfde bezwaar makers, vertegenwoordigd door mi lieuadviesbureau Het Groene Schild, het besluit van de provincie aanvech ten om niet handhavend op te treden tegen de zonder milieuvergunning draaiende uitbreiding. De PvdA-fractie in de gemeente raad van Tholen heeft het college van b. en w. vragen gesteld over de financiële stand van zaken voor huishoudelijke hulp. Eefke Bastia- nen en Jan Heshof haken hiermee in op de berichtgeving in de media dat gemeenten 200 miljoen euro over houden uit de toegekende WMO- budgetten. De overheid heeft aange kondigd dat zij ouderen het recht op duurdere huishoudelijke hulp gaat toekennen. De Thoolse PvdA-fractie wil weten of er in de gemeente Tholen ook sprake is van overschot op de begro ting. Mocht dit het geval zijn, dan willen de twee raadsleden graag een plan zien waar dit geld aan besteed gaat worden en wat de financiële consequenties hiervan zijn. Bastianen en Heshof vragen zich reeds in een vroeg stadium af waar het mogelijke restgeld voor maat schappelijke ondersteuning aan be steed wordt. Zij vinden het van be lang dat een eventueel plan nu al zichtbaar wordt. De verkoop van afgedankt kantoormeubilair in het voormalige gemeentehuis zorgde af en toe voor chaotische taferelen op de Markt. „Het zijn twee gigantische dagen geweest", vertelt een woordvoerder. Bureaustoelen en grote roldeurkas ten waren het meest in trek. Er zijn er respectievelijk 101 en 32 van ver kocht. Mensen mochten er maxi maal één meenemen. Eerder was er al een verkoopdag voor het gemeen- tepersoneel. Daar gingen 58 bureau stoelen van de hand, terwijl bijvoor beeld ook de helft van de 65 tot 70 planten door ambtenaren werd ge kocht. „Die verkoop was beperkt, zodat er nog voldoende zou over blijven voor de inwoners." Er zijn 225 archiefstellingen verkocht, en van de 454 aangeboden stoelen wer den er 336 aan de man gebracht. Ook een aantal antieke meubelstuk ken, veelal afkomstig uit de voor malige gemeentehuizen vóór 1971, vond aftrek. Wat nu nog aan spullen resteert, gaat naar een opkoper. Dat geldt niet voor een mahoniehouten ovalen tafel met tien stoelen, Lode- wijk XVI stijl, die vooraf is ge taxeerd en 2100 euro moet opbren gen. Er zijn wel mensen geïnteresseerd in één of een paar stoelen, maar de set moet bij elkaar blijven en daar meldt zich niemand voor. De woordvoerder denkt dat er wel een bestemming voor wordt ge vonden. De opbrengst van de ver koop. hoeveel dat is wordt in het midden gelaten, wordt verwerkt in de lopende begroting. Een bestem ming is er nog niet voor gevonden. Een rij van twintig tot dertig meter stond te wachten, toen vrijdagmor gen om tien uur de deur open ging. „Mooi om te zien", zegt de woord voerder. Gedisciplineerd ging ieder een naar binnen, om vervolgens op zoek te gaan naar het gewenste meubilair. Daarbij was het toch wel dringen. Het oude, historische ge deelte van het gebouw bleef voor het publiek gesloten, in de nieuwere vleugel waren de kantoren gevuld met allerhande meubilair. Op papie ren boven de deuren stonden teksten als 'stoelen 5 euro' en 'kasten 5 eu ro'. Eenmaal gevonden wat men zocht, was het afrekenen aan het lo ket in de hal, en opladen. Op de Markt was het al snel een chaos van klemgereden auto's, al dan niet met aanhanger. In de hal baanden mensen zich met hun spullen een weg naar buiten, terwijl anderen juist naar binnen probeerden te komen. Uit de gang waar de leeshoek was, kwam een aantal inwoners met bureaustoelen op wieltjes. In een rij achter elkaar, een fraai gezicht. Deze stoelen - in één ruimte bij elkaar gezet - waren in een mum van tijd verkocht. Heel wat mensen konden die thuis aan de computertafel gebruiken. „Er zitten wel wat plekken in de bekleding, maar vijf euro is geen geld", zegt een mevrouw. „Het lijkt Ikca wel!", grapt een ander over de drukte. Naast de lift staan verschillende soorten stoelen, enkele tafeltjes en een houten kistje bij elkaar. Te wachten op transport. Op één van de stoelen zit de kleine Emma Flik- weert parmantig te wachten. Twee dames erbij. „Dit is van vier men sen, hoor", zegt één van hen haast verontschuldigend. Op een andere plek zijn Wil Nelisse en Frank Kou semaker bezig om kasten en tafels bij elkaar in een kamer te zetten. „Voor het streekmuseum. We krij gen straks een nieuwe depotruimte en daar kunnen we dit gebruiken", legt Kousemaker uit. „Morgen ha len we de spullen met een busje op." Op twee tafels in de hal staan wat curiosa uitgestald die eveneens in de verkoop gaan. Zoals een wand bord met het wapen van Nieuw- Vossemeer, bekers en mokken met afbeeldingen van het koningshuis, een schemerlamp, een collectebus en enkele oude muziekinstrumen ten. „Die zijn van de opgeheven muziekvereniging van Stavenisse", weet Gatze de Moed. En zelfs daar is liefhebberij voor. „Ik wil het De gemeente was kopers ter wille door te zorgen voor hulpmiddelen waarmee ge- v kochte spullen verplaatst naar de auto gebracht kon den worden. Dc platcautjes op wielen werden gretig ge bruikt. Maar na twee ver koopdagen zit hoofd facili taire zaken Jan Buijk tóch met een kater: zeven van de ze plateaus zijn namelijk verdwenen. Kennelijk mee genomen door kooplustigen Idie een extra voordeeltje wil den halen. „Vervelend, want Idie dingen waren niet van onszelf. We zullen ze dus I moeten vergoeden", aldus Buijk. thuis aan de muur hangen", zegt een mevrouw die zich met een ins trument aan de balie meldt. Vlakbij staat ambtenaar Ron Rijper, die bij springt bij het afrekenen. 'Crew verhuizing gemeentehuis 2007' staat er achterop zijn rode bodywar mer. „Tevoren hebben we ingeschat dat wanneer het zou gaan stroppen, dat hier bij het betalen zou kunnen zijn", legt hij uit. In de voormalige ruimte van burger zaken ligt een uurwerk met gewich ten, dat 75 euro moet kosten. „Veel te veel, dat geef ik er niet voor", merkt iemand op. Elders bekijkt een man een bureau, om te zien of het uit elkaar kan. Want anders kan hij het in huis niet krijgen op de plek die hij er voor in gedachten had. Een mevrouw van Vluchtelingwerk Bergen op Zoom - de organisatie gaat ook voor de gemeente Tholen werken - zit bij enkele houten meu belstukken. „We zijn bezig een kan toor in te richten, en als vrijwilli gersorganisatie hebben we maar beperkte middelen", legt ze uit. Onderaan de trap naar de kamers van de burgemeester en de wethou ders staat een hele serie plantenbak ken. Loodzwaar zijn ze. maar dat weerhoudt mensen er niet van om ze mee te nemen. Hoewel sommi gen zich afvragen, waar in huis ze er een plekje voor moeten vinden. Het plezierjacht van de 72-jarige heer Hoogstad uit Tholen is zater dagmiddag uitgebrand. De man, die alleen aan boord was, kon zich slechts redden door in het water te springen. Tegenover de waterpolitie verklaarde de Tholenaar dat hij on derweg was geweest naar Slie- drecht. Toen hij net vanuit het Schelde-Rijnkanaal het Volkerak was opgevaren, bij de monding van de Steenbergse Vliet, rook hij een brandlucht. De man opende het luik van de machinekamer, waardoor de kajuit meteen vol rook stond en vlammen opsprongen. Hij belde 112 en verliet zijn schip. Ook een passerend binnenvaartschip alar meerde de hulpdiensten, het nam de onfortuinlijke Tholenaar aan boord en bracht hem naar de sluis bij Heense Sas. Ambulancepersoneel onderzocht daar de onderkoelde man en bracht hem naar huis. De brandweer van Dinteloord werd rond tien over half vier gealar meerd, evenals de blusboot waar voor ze een opstapbemanning lever de. Om tien over vijf was het vuur bedwongen, maar het veertien me ter lange jacht volledig uitgebrand. Het wrak is door een bergingsschip naar de haven van Dintelsas ge bracht. De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk. Een 48-jarige automobilist uit de gemeente Tholen gaf zaterdag morgen geen voorrang aan een 32- jarige bestuurder uit dezelfde ge meente. De twee personenauto's raakten hierbij beschadigd. De 48- jarige Tholenaar verzuimde de van links komende auto op de T-krui- sing Hiksedijk/Kreekweg in Oud- Vossemeer voor te laten gaan. Hier is sprake van een voorrangs kruising. Risicokaart. De gemeente Tholen is door de provincie gevraagd om gegevens aan te leveren voor de risi cokaart Zeeland. Verkrijgbaar bij: Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www.verburgh.nl ^jaser Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 5