Nieuwe shirts voor pupillen van SPS Vosmeer gaat slordig om met de kansen Tholense Boys redt punt in turbulente slotfase Vrije trappen Dick Uijl extra wapen voor SPS «v John van Splunter matchwinnaar in streekduel Koersballen 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 februari 2008 Klinkende overwinning Middenmoot ver weg voor Stavenisse Weer verlies Noad 2 Individuele klasse Toevalsvoetbal Geluk Snelle senior vijfde op indoor Heikant Derde klasse Tholense Boys is er niet in geslaagd om The Gunners als belager op de ranglijst van zich af te schudden. Pas ver in blessuretijd redde Michael de Jong vanaf de strafschopstip tenminste nog een punt: 2-2. Door die ontknoping liepen de gemoederen bij de Bredanaars hoog op, met Lau- ran Contant als slachtoffer. Na een zware overtreding liep de jonge Con tant, vrijwel in het eindsignaal, een gebroken scheenbeen op. Door de remise blijven beide ploegen kansrijk in de strijd om de ereplaatsen en deelname aan de nacompetitie. Klundert pakte de tweede periodetitel. Groen met de linkervoet de 1 -2 bin nen. Bijna werd het op slag van rust gelijk. De geheel vrijstaande Mi chael de Jong kopte de vrije trap van Nick de Lang echter jammerlijk naast. Ook na de pauze had de thuis club onvoldoende greep op de tegen stander. Wel was Johan Uijl na een uur spelen met het hoofd gevaarlijk. Bij de tegenaanval kropen de Thole- naren door het oog van de naald. Me de door het nodige tijdtrekken leken de bezoekers de drie punten in de wacht te slepen. In de slotfase moest het team van André Maas risico's ne men. Na een goede combinatie met Michael de Jong schoot Carlo Heij- boer in de 85e minuut op de binnen kant van de paal. The Gunners kreeg bij een uitbraak een vrije kopkans maar vergat de wedstrijd te beslis sen. Het gaf de thuisclub moed om nog eenmaal aan te zetten, met de hoekschop en handsbal als gevolg. Michael de Jong hield vanaf de stip de zenuwen in bedwang: 2-2. De Bredanaars konden de gelijkmaker niet verkroppen en met een gestrekt been werd Contant uitgeschakeld. Naar verwachting is de jonge aan valler, die ook in de jeugd al eens zijn been brak, een jaar uitgescha keld. Hoewel de Bredanaars niets van kwade opzet wilden weten en ook de arbitrage niets gezien had, oordeelde Maas anders. „Een dood schop zonder meer. Jammer dat het opstootje de wedstrijd ontsierde. Voor de rest was er weinig aan de hand. Er werd door beide ploegen gestreden om elke meter, maar wel op een faire manier. Voor Lauran is dit een persoonlijke drama en voor ons is het een belangrijke aderla ting." Trainer André Maas vond dat zijn ploeg niet mocht klagen over het eindresultaat. In de 97e minuut maakte een in het nauw gebrachte Bredase verdediger bij een hoek schop volledig onnodig hands. „In eens zagen we een mouw van een wit shirt naar de bal gaan. Dat redde ons." Tholense Boys had zichzelf vroeg in de wedstrijd in een moeilijk parket gebracht. Een sterke ope ningsfase leverde weliswaar gevaar lijke voorzetten op van Reinier de Groen en Nick de Lang, maar door goed ingrijpen van de Brabantse goalie geen doelpunten. In het Thoolse doel ging Marcel Nuijten na een kwartier in de fout. Nuijten treu zelde bij het uitverdedigen, schoot na lang wachten tegen een Bredase spe ler op en zag vervolgens de bal voor de voeten van een andere aanvaller caramboleren. Hoewel deze in bui tenspelpositie leek te scoren, stond er ineens wel 0-1 op het bord. Luttele minuten later werd het 0-2, uit een vrije trap die zuiver in de kruising verdween. Het duurde lang voordat Tholense Boys zich van deze tegen vallers had hersteld. Maas: „The Gunners was twee keer voor onze goal geweest. Ze haalden wel het op timale rendement uit de kansen die ze kregen." In de 35e minuut lukte het de thuisclub om de aansluitings treffer aan te laten tekenen. Na goed voorbereidend werk van Lauran Contant en slordig ingrijpen van de Bredase defensie schoot Reinier de Smerdiek maakte een mooie sprong op de ranglijst, dankzij een 2-5 overwinning bij Yerseke. De blauwzwarten doen daardoor volop mee in de strijd om de ereplaatsen achter het ongenaakbare SKNWK. SPS hield het sterke WIK op 2-2, alweer de negende remise voor het team van Rien Voshol dit seizoen. Net als vorige week bij Vrederust scoorde Dick Uijl uit een vrije trap in de slotseconden de gelijkmaker. Stavenis- se verloor op de valreep van Kruiningen: 0-2. moeten brengen. Het werd een wed strijd met veel strijd op het midden veld. Alleen Kruiningen kreeg hal verwege de eerste helft een goede kans. Hoogendoorn redde zijn ploeg op dat moment met een mooie re flex. Na de pauze was er lang het zelfde spelbeeld. De partij golfde op en neer, zonder veel gevaar voor beide doelen. Naar het einde toe leek Kruiningen over de langste adem te beschikken. Toch stevende de wedstrijd af op de brilstand te eindigen, tot de ongelukkige actie van Van der Jagt. Tegen hekkenslui ter Waarde krijgt de ploeg van Smits een nieuwe kans om het puntento taal op te vijzelen. Voor het tweede achtereenvolgende jaar hoopt Smerdiek zich te plaatsen voor de nacompetitie. De ploeg van de zaterdag wegens persoonlijke omstandigheden afwezige Ruud Linders zette in Yerseke een belang rijke stap in de goede richting. On der leiding van assistent Carlo Opree werd een klinkende 2-5 over winning behaald. De bezoekers trokken de partij in de tweede helft naar zich toe, na een veldverwijzing voor een speler van Yerseke. Opree vond de overwinning verdiend. „De jongens waren scherp vanaf het be- ginsignaal. We zaten er in de duels kort op. Yerseke was duidelijk bang van Erik van Haaften en offerde er een extra mannetje aan op. Daar door kon Bart Stoutjesdijk lekker in de ruimte voetballen. Het liep per fect." De openingsfase was van bei de zijden nog rommelig. Smerdiek moest het doen zonder de gebles seerde broers Jan en Rens de Viet (enkelblessures). Topscorer Jelle Rinses was afwezig wegens werk- verplichtingen. Daan de Viet begon op de bank. Ondanks de absenties was Smerdiek de bovenliggende partij en kwam het via Erik van Haaften verdiend op voorsprong: 0- 1. Eén van de schaarse dekkings- fouten bij Smerdiek leverde de vis- sersploeg de gelijkmaker op: 1-1. Toch ging het collectief van Opree met een goed gevoel de rust in. De doelman liet een snoeiharde vrije trap van Jordy Hage los en Bart Stoutjesdijk profiteerde: 1-2. Jeffry Stoutjesdijk moest er kort voor rust geblesseerd af, zodat Daan de Viet alsnog zijn opwachting maakte. Yerseke kwam geladen uit de kleed kamer en zette de blauwzwarten een tijd flink onder druk. De 2-2, na twee keer doorkoppen en een vreemde curve van het leer, kwam dan ook niet uit de lucht vallen. Een veldverwijzing (2x geel) brak het ritme van dc thuisclub. Smerdiek wist het numerieke voordeel opti maal uit te buiten. Ad Pipping sloeg bij een scrimmage toe: 2-3. De ruimtes lagen open en Erik van Haaften scoorde zijn tweede treffer van de middag. Kort voor het eind signaal legde Ad Pipping de 2-5 eindstand vast. Opree keek tevreden terug op zijn interim-opdracht. „Dit resultaat is goed voor het zelfver trouwen van de ploeg. Met SPS en ZSC krijgen we nu twee cruciale thuiswedstrijden. Zes punten uit die twee wedstrijden zou mooi zijn." Ondanks het verdienstelijke gelijk spel tegen de opponent uit Kerkwer- ve hield SPS gemengde gevoelens over aan het duel. „Wij waren de be tere ploeg. Zeker in de tweede helft hadden we voortdurend balbezit. Dit was een van onze beste wedstrijden dit seizoen", vond Voshol. De start van de thuisclub was voortvarend. Vrij voor de keeper mocht Bart Vane al snel tot drie keer toe aanleggen, te vergeefs. In de tiende minuut redde de goalie van de bezoekers ook bij een boogbal van Willem Bevelander. WIK toonde zich beduidend slag vaardiger, zoals bleek in de 12e mi nuut. Van net buiten het strafschop gebied werd keeper Peter van der Male gepasseerd. „De eerste keer dat ze voor ons doel kwamen en ineens raak", baalde Voshol. Bevelander liet vervolgens op aangeven van Hilbert van Akkeren een vrije kopkans aan zich voorbij gaan. Het duurde tot de 33e minuut, voordat de gelijkmaker op het bord kwam. Het was Sjaak Quist die de achterlijn haalde en Wil lem Bevelander bij de tweede paal op maat bediende: 1-1. In een sterke fase van de thuisclub miste Hilbert van Akkeren een goede mogelijkheid en zag Jaco Jansen een lob van af stand op het dak van het doel eindi gen. Onmiddellijk na de hervatting stuitte Van Akkeren bij weer een doorbraak op de keeper. Niet goed wegwerken in de verdediging van SPS zette de bezoekers na een uur spelen andermaal op voorsprong: 1- 2. Met Jan Deij voor Comé van der Male werd de aanvallende kracht opgeschroefd. Leander Rijstenbil kwam binnen de lijnen voor Jaco Jansen. SPS speelde voortdurend op de helft van de tegenstander en claimde een strafschop toen Bart Va ne, een kwartier voor tijd, binnen de beruchte lijnen werd gestuit. De arbi ter legde de bal echter juist buiten het strafschopgebied en Dick Uijl mikte vervolgens op de lat. In de slotsecon den mocht specialist Uijl nog eens aanleggen. Na het nodige duw- en trekwerk in de muur trok Uijl een streep richting kruising: 2-2. Vijf minuten voor het einde ging het mis in het strafschopgebied van Sta venisse. De in het nauw gebrachte Jos van der Jagt raakte de bal bij een doelworsteling verkeerd en passeer de zijn eigen keeper Mare Hoogen doorn: 0-1. In het alles-of-niets offensief dat de thuisclub vervol gens ontplooide, sloeg Kruiningen bij een uitval nog een keer toe: 0-2. Stavenisse-trainer Rien Smits was teleurgesteld. „Het was een typische 0-0 wedstrijd." De middag was nog wel zo mooi begonnen voor de thuisclub. Het nieuwe dorpscafé De Kleine had nieuwe shirts beschik baar gesteld. Zonder spits Eduard de Rijke (werk) en Marco Klippel I (langdurig geblesseerd) begon Sta venisse aan het duel dat de ploeg meer richting middenmoot had Reserve derde klasse Noad 2 heeft zaterdag de thuispartij te gen SSV 3 met 3-4 verloren. De voet ballers in de derde klasse reserve za gen hiermee net als vorige week tegen Kruiningen 2 de overwinning aan hun neus voorbijgaan. Hoewel Noad voor afgaand aan het verlies vijf wedstrij den op rij ongeslagen bleef, zijn de Sint-Philipslanders al het hele jaar niet trefzeker. Noad creëert genoeg kansen, maar een echte killer is er niet in de ploeg. Toch kwam Noad zaterdag in de beginminu- ten op een 1-0 voorsprong. Via een schot van 20 meter verschalkte Bram Filius de keeper van SSV. De tegen partij gaf aanvankelijk weinig tegen gas en het veldspel van Noad was goed, wat kansen gaf aan Bram Filius, Reini en Johan Reijngoudt. Bram Filius schoot een vrije trap zui ver in de kruising, maar de doelman van SSV redde zich goed. Net voor rust werkte de buitenspelval niet goed en doelman Ligtendag werd met een lob verschalkt. In de rust kwamen An- toine Quist en Cenny Reijngoudt in het veld voor Thorn Buys en Reini Reijn goudt. Noad probeerde de lijn van de eerste helft door te trekken en dit leverde ook een beetje veldoverwicht op voor de Sint-Philipslanders. Maar halverwege de tweede helft werden er veel indivi duele fouten gemaakt en kwam SSV op een 4-1 voorsprong. Noad stroopte de mouwen op en An- toine Quist kopte de aansluitingstreffer uit een hoekschop van Leo Polderman. Quist werd vervolgens in hel straf schopgebied hardhandig onderuit ge schoffeld en moest het veld verlaten. Noad probeerde met een vrije trap van Bram Filius nog op een gelijke hoogte te komen, maar de bal kwam niet in de touwen. In de wedstrijd tegen Kruiningen vori ge week verloor Noad met 2-4. Johan Reijngoudt. Bram Filius en Ronald den Braber kregen in de beginfase goede mogelijkheden, maar Noad is de hele competitie al niet echt scherp voor het doel. Toen Kruiningen uit een haast onmogelijke hoek 1-0 scoorde, waren de bezoekers even van slag maar behielden wel het overwicht. Een verdedigende fout bezorgde de thuis club 2-0. Gemopper bij Noad zorgde ervoor dat het spel niet best was. Halverwege de eerste helft kwam Menno Fonteijne in de ploeg voor de geblesseerde Ronald den Braber. Reini Reijngoudt verhuisde naar de spitspo- sitie. Hij werd net buiten het straf schopgebied neergelegd, waarna de vrije trap van Leo Polderman door de keeper tot hoekschop werd verwerkt. Hoewel de Sint-Philipslanders met een aantal hoekschoppen gevaarlijk waren, leverde het hen geen doelpunten op. Vlak voor rust was het juist Kruinin gen dat uit een scrimmage voor het doel op 3-0 kwam. In de rust werden de zieke doelman Ligtendag en Stefan Fontijne vervan gen door Erwin Kot en Leon Hoek. Bram Filius ging het doel verdedigen. Noad kwam net na de rust 4-0 achter te staan en Kruiningen dacht over de be zoekers heen te kunnen lopen. Maar de Sint-Philipslanders herstelden zich en zochten de aanval. Uit één van de mo gelijkheden die dat opleverde, scoorde Reini Reijngoudt 4-1. Een kopbal van Jaap van Oudenaarde miste de juiste richting en kwam in de handen van de keeper. In de laatste minuut bracht Leo Polderman de bal goed in. Van Ouden aarde deed het nu wél goed en bepaal de met links de eindstand op 4-2. Tegen Wemeldinge 2 zal Noad punten moeten pakken om de aansluiting naar boven te houden. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van Meulvliet: 1. mevr. L. van Bale en mevr. R. Vroegop 31 p; 2. dhr. W. Deurloo en dhr. W. Bijl 30 p; 3. me vr. D. Lindenberg en mevr. J. Bos 24 p; 4. mevr. R. Bolier en mevr. H. Schot 23 p; 4. mevr. N. Deurloo en dhr. G. Bolier 23 p; 6. mevr. B. Schot en mevr. L. Verschoor 21 p. Tholen Stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 26 p; 2. dhr. W. Scherpenisse 21 p; 2. dhr. N. Moerkerken 21 p; 4. me vr. R. Burrows 18 p; 5. mevr. C. Wilsing 16 p; 6. mevr. R. van Driel 13 p; 7. mevr. A. Scherpenisse 12 p; 8. mevr. F. Schellinger 8 p. Sint Maartensdijk: 1. mevr. A. Poot en mevr. L. Wielaard 37 p; 2. mevr. W. Kloet en dhr. C. van Gor- sel 31 p; 3. dhr. J. Bijnagte en dhr. C. Breure 28 p; 4. mevr. B. Bijnagte en mevr. T. Breure 22 p; 5. mevr. A. Bocxe en dhr. A. Wielaard 19 p. Voetbal programma Zaterdag 23 februari uur Apollo-Noad 14.30 Vee re-WHS 14.30 Tholense Boys-Kogelvangers 15.00 Smerdiek-SPS 14.30 Stavenisse-Waarde 14.30 Smerdiek da.-Muiden 14.30 Noomiannen-Smerdiek 2 da. 12.30 Walcheren-Tholensc Boys da. 14.30 WHS 2-Pelikaan 2 14.30 Wemeldinge 2-Noad 2 14.30 Noad 3-Unitas 9 15.00 WHS 3-DSE 2 14.30 Tholense Boys 2-Klundert 2 12.30 ZSC 2-Stavenisse 2 14.30 Tholense Bovs 3-Kapelle 4 14.30 Smerdiek 2-DVO 3 12.30 Bevelanders 3-Smerdiek 3 14.30 SPS 3-Mevo 4 14.00 ZSC 3-Bruse Boys 4 13.00 Noad 4-WIK 2 14.00 Tholense Boys 4-Bergen 5 12.30 SPS 4-WHS 4 14.30 Zondag 24 februari uur Vosmeer-Lewedorpse Boys 14.30 NS V 4-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Roosendaal 6 11.00 Victoria 7-Vosmeer 4 9.45 Een juichende John van Splunter wordt door teamgenoten van Noad gefeliciteerd met zijn treffer tegen WHS, die het winnende doelpunt zou blijken te zijn. Vriend en vijand waren het er zaterdag na afloop over eens: een gelijk spel zou de verhoudingen tussen NOAD'67 en VVHS beter hebben weer gegeven. Met name in de tweede helft hadden de Setallanders het heft in handen. Het streekduel werd echter voor rust al beslist in het voor deel van de thuisclub: 1-0. Dankzij de rake kopbal van .John van Splun ter houdt NOAD aansluiting bij de subtop in de Zeeuwse derde klasse. Het aanvallend machteloze WHS blijft volop in de gevarenzone. Derde klasse De derby aan de Zijpestraat ging da verend van start. De vanaf de rech tervleugel opererende Wiljan Lis- seveld haalde meteen de achterlijn en legde op maat terug, precies in de voeten van de vrijstaande Wesley Kievit. De jonge middenvelder schrok zo van zijn kans dat hij bij zijn uithaal enkel lucht verplaatste. Uit de tegenaanval was Matthijs Bruijnzeel dicht bij de openings treffer. De lob van de gevaarlijkste WHS-er plofte juist naast de voor de bezoekers verkeerde kant van de paal. Ook Patrick Ketting zorgde voor een bloedstollend moment, met een vrije trap in de korte hoek. De attente Fluplandse goalie Kees Lozekoot verrichtte zijn eerste be langrijke redding van de middag en tikte de bal tot hoekschop. Het op dat moment zeker attractieve spel golfde op en neer, met een goede mogelijkheid voor de snelle Lars Steijn die van afstand de kwaliteiten van WHS-keeper Anton Elenbaas op de proef stelde. NOAD-trainer Ko Stoutjesdijk was niet ontevreden over de opening van zijn ploeg. „Hoewel we niet goed in de wed strijd zaten, was het tot aan de rust redelijk. Wat beide ploegen voetbal lend tekort kwamen, compenseer den ze met inzet." Gaandeweg de eerste helft werd niettemin duidelijk dat NOAD over beduidend meer individuele klasse beschikt dan het elftal van Theo Moerland. Rob den Engelsman groeide bij de thuisclub uit tot uit blinker, met een fluwelen balbehan deling en onvoorspelbare acties. Ook de hazewinden Lars Steijn en Wiljan Lisseveld konden slechts met moeite in bedwang gehouden worden. Bovendien heeft NOAD met aanvoerder Arjan Moerland een echte leider binnen de lijnen, een di rigent die bij WHS pijnlijk ont breekt. Tussen de palen staat er dan nog Lozekoot, de keeper die in de 20e minuut ook een geplaatste bal van Patrick Ketting stijlvol aan de borst klemde. Na een halfuur nam NOAD uit het niets de leiding. Bij een vrije trap van Arjan Moerland mocht centrale verdediger John van Splunter ongehinderd inkoppen: 1- 0. Theo Moerland kon er met de pet niet bij. „De zoveelste inschattings fout van onze verdediging dit sei zoen. Iedereen ziet die jongen het halve veld oversteken. We wisten ook dat Van Splunter mee komt bij standaardsituaties. Toch staan we erbij en kijken er na, zonder in te grijpen. Tot dat moment was er niks in de weg en ook daarna hebben we eigenlijk niets meer weggeven. On voorstelbaar." Het dit seizoen opnieuw moeizaam scorende WHS wist dat het na die taxatiefout voor een zware opgave stond. In woord en gebaar vroeg Matthijs Bruijnzeel zijn medespelers meer aan te sluiten bij het front, een linie waar Robin van Dijke het kar wei lange lijd in zijn eentje moest zien te klaren. De oproep van Bruijnzeel leek op slag van rust ef fect te hebben. Van Dijke zette goed door en zag de bal, na een kluts, voor de voeten van de meegekomen Ketting vallen. Door zich goed breed te maken, wist de uitgekomen Lozekoot het gevaar met de voet te bezweren. Bij de eerste aanval na de pauze stond ook de Fluplandse doel man machteloos. Na een op het eer ste gezicht ongevaarlijk voorzetje vanaf de vleugel kopte Bruijnzeel sterk in. De lat stond de gelijkmaker in de weg. Het was lange tijd het enige wapenfeit in het tweede be drijf dat zich kenmerkte door veel toevalsvoetbal. Ook de vele wissels aan beide zijden maakten het duel er niet beter op. WHS dwong wel een veldmeerderheid af, zonder dat het offensief kansen opleverde. Daar voor hanteerden de bezoekers te vaak de lange bal. een opportunisti sche benadering waar fysiek sterke verdedigers als John van Splunter en Jeroen Reijngoudt wel raad mee wisten. Alleen de in de diepte weg gestuurde Bruijnzeel kreeg nog een goede mogelijkheid, maar opnieuw redde Lozekoot zijn ploeg. Met Ar mando van der Repe en in het laatste kwartier ook Pieter Lindhoud pro beerde WHS voorin alsnog een doorbraak te forceren. Lindhoud. die vanwege drukke werkzaamheden niet kan trainen en derhalve bijna niet aan spelen toekomt, maakte in de hem toegemeten tijd duidelijk dat hij wel zo'n speler is die het verschil kan maken. Stoutjesdijk: „Ik was blij dat hij er zo laat in kwam. Pas toen Pietertje in het veld stond, werd WHS over de vleugel gevaarlijk." Met op het laatst alleen nog Rob den Engelsman in de voorste lijn, haalde NOAD ongeschonden het einde. Ko Stoutjesdijk. die zijn team ook de week daarvoor al met de kleinst mogelijke marge bij Colijns- plaat had zien winnen, was opge lucht. „Ik moet WHS de compli menten geven voor de inzet. Ze maakten het ons verschrikkelijk moeilijk. Alleen is het spel teveel gebaseerd op de lange uittrap van de keeper. Jammer voor een leuk voet ballertje als Perry Snoep. Die komt op het middenveld niet aan zijn spelletje toe. Als WHS zo blijft knokken, redden ze zich wel. daar ben ik zeker van." NOAD, dat bij winst nog een theoretische kans op de tweede periodetitel had, zag die droom in rook opgaan. Duiveland sleepte de periode met een 9-1 mon sterzege op Veere in de wacht. Stoutjesdijk rekent echter nog altijd op een plek bij de eerste vier ploe gen in de eindrangschikking, een positie die mogelijk via de achter deur toegang verschaft tot de na competitie. „Om die doelstelling te realiseren moeten we natuurlijk wel beter gaan voetballen. Geluk blijft niet duren. Gelukkig is volgende week Iwan Geense na zijn schorsing weer beschikbaar. Dat scheelt, zeker in de opbouw, al gauw een jas of drie." WHS blijft voorlaatste en weet en kel het Krabbendijke van Gaby Nie- mants verdriet onder zich. Ook Apollo'69, De Meeuwen en Hein- kenszand zijn nog niet veilig. Theo Moerland heeft de moed op een ont snapping voor WHS nog niet opge geven. „De wil is er. Dat lieten de jongens vandaag ook weer zien. Maar het blijft natuurlijk moeilijk om week in week uit de zaak op te peppen. Deze nederlaag doet pijn. Een onnodig doelpunt, waardoor je de hele verdere wedstrijd achter de feiten aan moet lopen, breekt je de nek. Die eerste bal na rust op de lat, ook zo'n moment dat beslist. Als je eenmaal in de hoek zit waar de klappen vallen, heb je niet snel mee val." Duiveland 15 32 55-23 Veere 15 31 39-29 VCK 15 28 21-11 Rillandia 14 25 36-18 Colijnsplaatse Boys 15 25 41-26 Noad'67 15 25 21-21 Dauwendaele 14 20 30-25 Heinkenszand 15 15 21-32 Meeuwen 15 15 26-39 Apollo'69 15 12 19-41 WHS 15 10 16-38 Krabbendijke 15 9 19-41 Jaap Moerland is zaterdag met zijn paard Tim vijfde geworden bij het Zeeuws indoor kampioenschap springen in Heikant. Moerland verdedigde zijn outdoortitel in de klasse L, maar hij moest zijn kampioensstatus overdra gen aan Anniek van der Linde met Quintina Z. De wedstrijd werd verreden over twee manches met aansluitend een barrage na twee foutloze ritten. Een zwaar parcours getuige de vele balken die uit de lepels gingen. Van de 17 combinaties wist alleen Van der Linde zonder strafpunten aan de finish te ko men en greep zo naar de Zeeuwse titel. Het paard van Moerland was moe na de zware manches en tikte twee balken naar de grond, waardoor er acht straf punten op het bord kwamen te staan. Met een tijd van 42,51 waren Moerland en Tim bijna acht seconden sneller dan plaats twee, waarmee de 60-jarige ruiter als oudste deelnemer bewees dat de jeugd niet altijd sneller is. Bovenste rij v.l.n.r. Rien Jansens (hoofd sponsoring SPS), Jurriën Tuitert (leider E2), Corné v.d. Male leider El), Bart Vane (leider E2), Marton Overbeeke (sponsor), Arjan Voshol (leider El), Kees v.d. Maas (leider El), middelste rij Joëlle v.d. Belt, Michelle v.d. Belt, Justin Quist, Ricco Verduit, Jop Korpel, Glenn Hage, Michel Poot, Pieter v.d. Male, Bas Hellendoorn, onderste rij Kevin Uijl, Davey Poot, Jacco de Jong, Koen van Erp, Kilian v.d. Lee, Mario Hout, Marlijn v.d. Maas. (Advertentie LM.) Overbeeke Van Dijke assurantiën uit Poortvliet heeft de E-teams van Sportvereniging Poortvliet en Scherpenisse (SPS) in Poortvliet in nieuwe shirts gestoken. „Ik vind het logisch dat je als Poortvliets bedrijf iets wil be tekenen voor het verenigingsleven. Dat is een vorm van maatschappelijke betrokkenheid", vindt bedrijfseigenaar mr. M. Overbeeke. „Een voetbal vereniging is bij uitstek een vereniging waar sponsoring dan tot zijn recht komt." Prettige bijkomstigheid, zegt Overbeeke, is dat indirect de relaties van het kantoor worden gesteund. Derde kt: Noad-WHS 1-0, Tholense Boys-The Gunners 2-2. Vierde kt: SPS-WIK 2-2, Stavenisse- Kruiningen 0-2, Yerseke-Smerdiek 2-5. Vijfde kt: Dreischor-Vosmeer 2-2. Dames: Smerdiek 2-De Meeuwen 2-1, Oostburg-Tholense Boys 0-1 Tweede kl. res.: WHS 2-The Gunners 2 3-4, SPS 2-Kogelvangcrs 2 I -6. Derde kl. res.: Noad 2-SSV 3 3-4, Tho lense Boys 2-DVO 2 0-3, Klundert 2- Noad 3 2-0, Unitas 9-WHS 3 3-0. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-Tholense Boys 3 1-1. Vrederust 3-Smerdiek 2 4-1. Vijfde kl. res.: Wolfaartsdijk 3-SPS 3 5- 0. Tholense Boys 4-ZPR 3 2-8. Internos 4-SPS 4 3-0. VOV 1-WHS 4 2-2, Smer diek 3-W1K 3 afgelast. Zesde kl. res.: Dioz 3-Vosmeer 2 en Vosmeer 4-NSV 6 afgelast. Jeugd: RSV-SPS B 4-2. SPS El-Noad E 1-1. SPS E2-Steenbergen 4-1; WHS B- Virtus 1-0. Devo-WHS C2 2-1, WVV- WHS D2 1-2, Moe-WHS E3 1-7. WHS E4-DVO 11-3, Moe-WHS F2 2-5; WW-Vosmeer B 1-8, Vosmeer El-Hal steren 2-2, Vosmeer F1-Bergen 2-4, WW-Vosmeer F2 10-1; Duiveland- Smerdiek A 2-2. Smerdiek C-Hans- weertse Boys 3-1. Smerdiek El-Odio 6- 1. Smerdiek E2-Moc 1-5. WVV- Smerdiek F1 5-1, Mevo-Smerdiek F2 2- 3; Thol. Boys A-FC Bergen 0-2. Thol. Boys B-Steenbergen 1-5, Thol. Boys C1 -Kapelle 2-2, Thol. Boys Dl-Smer diek D1 2-3. Thol. Boys D2-Victoria 3- 0. Thol. Boys El-Vivoo 7-1. NVS-Thol. Boys E2 4-0, BSC-Thol. Boys E3 2-5, Thol. Boys E4-Moc 1-2, Thol. Boys Fl- NVS 4-1* Roosendaal-Thol. Boys F3 1- 3, Oudemolen-Thol. Boys F3 14-0. FSV-Thoi. Boys smurfen 3-6; Noad B- Vivoo 1-1, Noad B meisjes-Altena 0-4. SKNWK-Noad C 3-2, RSV-Noad D 2-1. Nw. Borgvliet-Noad D meisjes 0-12. Noad F1-Halsteren 1-1, Noad 2-Roosen- daal 0-11. Vosmeer gaf in en tegen Dreischor de zege op de valreep uit handen. In de slotminuut werd doelman John Aarnoudse met een zondagschot ge passeerd, een treffer die een 2-2 eindstand opleverde. Vosmeer-trainer Johan Nagtegaal noemde de afloop zuur. „We hebben zeventig minuten balbezit gehad en handenvol kansen. Maar voor het doel waren we on voldoende scherp. De bal wilde er gewoon niet in." Trefzeker Topscorer John Vroegop (Vosmeer) 11 Jacco Vaders (Vosmeer) 10 0 Willem Bev elander (SPS) 9 De nummers twee en drie in het topsco rerklassement zijn een punt dichter bij lijstaanvoerder John Vroegop gekomen. Voor Jacco Vaders was het drie maanden geleden dat hij het net vond. Willem Be velander moest twee maanden op een doelpunt wachten. Bij Tholense Boys bracht Reinier de Groen zijn totaal op ze ven. Drie Smerdiek-spelers scoorden in totaal vijf treffers; zowel Erik van Haaf ten als Ad Pipping maakten twee doel punten. Met de jonge Wesley den Ouden als onverwachte rechtsachter begon Vosmeer op Schouwen-Duiveland aan het duel met de aanmerkelijk la ger geklasseerde tegenstander. Den Ouden, normaliter een aanvaller, maakte zijn opwachting omdat ook Kevin Nuijten (vakantie) aan de lan- 'ge lijst afwezigen moest worden toegevoegd. Kees Jan Verstrate was geschorst. Na achttien minuten nam het oppermachtige Vosmeer de lei ding. Het was Jacco Vaders die met een diagonale kopbal zijn doelpun- tentotaal op tien bracht. Ook daarna bleven de bezoekers kansen krijgen en missen. Na een halfuur was er een incident, met rode kaarten voor Louis van der Laak en een Drei- schor-speler als gevolg. Van der Laak werd geprovoceerd en nam duidelijk zichtbaar revanche. „Rood was de enige juiste straf", oordeel de Nagtegaal. De thuisclub ging veel beter om met de ruimtes die er na de veldverwijzingen kwamen, ook al omdat Van der Laak bij Vos meer juist de inschuivende man is die tussen de linies het verschil maakt. Dreischor kwam in de 34e minuut langszij, nadat de verdedi ging van de bezoekers bij een hoge bal niet ingreep: 1-1. Op slag van rust liet Vosmeer een prima kans op een nieuwe voorsprong onbenut. Na een steekpass van John Vroegop verscheen Jacco Vaders vrij voor de doelman, maar diens inzet ver dween juist naast de verkeerde kant van de paal. Een rechtstreekse vrije trap van Danny Istha leverde Vos meer in de 53e minuut de verdiende 1-2 op. Hierna vergaten de bezoe kers om de partij bij een reeks kan sen in het slot te gooien. In het laat ste kwartier maakten de 17-jarigen Jeffrey Driehuis en Kevin de Jager hun entree als vervangers voor Dan ny Istha en Ricky de Klerck. In de 89e minuut gebeurde het onwaar schijnlijke. Een aanvaller van Drei schor raakte de bal gelukkig maar zag zijn schot wel met een prachtige boog over Aarnoudse in het doel verdwijnen: 2-2. Met het oog op de komende duels tegen het in opmars zijnde Lewedorpse Boys en kam pioenskandidaat Nieuw Borgvliet in het verschiet sprak Nagtegaal over duur puntverlies. „Dit zijn voor Vo smeer wel de weken van de waar heid. Als je zo domineert als wij te gen Dreischor moet je winnen, zo simpel is het. De ploegen in het lin kerrijtje staan dicht bij elkaar. Voor je het weet zak je in korte tijd naar de zevende plaats."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 12