JLSturm Auto B.V. Restauratie is niet alleen voor Van Gorsel maar voor heel Tholen Politie vormt speciaal team om autodiefstallen aan te pakken Gemeente wil recreatiebad ook voor eigen inwoners Gros commissie wil niet over dranghekken praten In ere herstellen van molen De Verwachting kost zes ton Snelheidscontroles binnen bebouwde kom geen prioriteit justitie Donderdag 7 februari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Stemmen van lezers Goorden zwaar benadeeld Commercieel zwembad kan Haestinge vervangen Het gemeentebestuur praat met de eigenaar van recre atieterrein de Pluimpot en de ontwikkelaar van het bun galowpark Wulpdal over de bouw van een zwembad ten zuiden van Sint-Maartensdijk. Beide ondernemers willen een bad realiseren, maar de gemeente ziet liever één goed bad, eventueel overdekt, dan twee kleinere. Daar zouden ook de inwoners terecht moeten kunnen, zodat het gemeentelijke zwembad Haestinge dicht kan. Burge meester en wethouders antwoorden in die geest op vra gen van de ChristenUnie. Geen startnotitie B. en w.: Organisatie evenement verantwoordelijk Regelen hoe er met de beschikbaarheid van dranghekken voor evenementen wordt omgegaan, is een zaak van bur gemeester en wethouders. Dat vinden CU, SGP, PvdA en RFT, zo bleek vorige week in de commissie bestuursza ken. „Ik vraag me af of deze commissie zich met drang hekken moet gaan bezighouden", zei A.G. v.d. Sande. „We moeten er niet over willen praten", gaf M.J. Klip- pel (RFT) hem gelijk. Vier maanden cel voor fors geweld Mimosastraat 50 Bredaseweg 225-227 Bergen op Zoom Roosendaal tel. 0164 - 25 28 80 tel. 0165 - 55 74 00 Op 30 juni 2009 moet molen de Verwachting aan de Vlasmarkt in Tholen weer draaien. De romp is dan voor zien van kap en wieken en alles wat er nodig is om weer graan te malen. Zaterdag maakte eigenaar J. van Gorsel bekend dat er nog 164.000 euro nodig is om de molen weer helemaal in ere te herstellen. De totale kosten be dragen 600.000 euro. Het meeste geld komt via subsidie binnen, maar de eigenaar zoekt nog naar sponsors om straks 'iets achter te laten voor het nageslacht.' Vorstschade Bomijs Piramides De Mercedes-Benz A-Klasse en B-Klasse nu tijdelijk met extra voordeel. Vraag onze verkoopadviseurs naar de voorwaarden. Steekpartij Uitgaansgeweld Vuurwerk Al sinds 2000 is bij ons bekend dat de gemeente Tholen onze boerderij wil kopen voor uitbreiding van in dustrieterrein Welgelegen. Vanaf die tijd zijn onze mogelijkheden voor bedrijfsontwikkeling feitelijk stop gezet, omdat onbekend is waar en wanneer een vervangend bedrijf ge kocht kan worden. In juni 2005 is aan de gemeenteraad gemeld dat al le partijen betrokken in het plan ak koord zouden zijn. In principe wa ren wij op dat moment ook rond met de gemeente Tholen. Toen on geveer een jaar later een boerderij in onze omgeving te koop kwam, bleek dat wij niet konden handelen omdat de gemeente geen akkoord bleek te hebben met de grootste ei genaar. Het feit dat de gemeente geen overeenkomst had met deze ei genaar, heeft ons zwaar benadeeld. Inmiddels zijn de grondprijzen sterk gestegen en is het niet meer moge lijk om dezelfde oppervlakte grond aan te kopen als in 2006 mogelijk was. De oor/aak dat de gemeente Tholen nu pas onze boerderij met gronden kan kopen is buiten onze schuld, dit ligt aan de overeenkomst met een andere partij en pakt voor ons sterk nadelig uit. Paul en Bea Goorden, Welgelegen 35, Tholen. Pluimpot. En naar een eventuele re latie tussen de verzilting van het ge lijknamige natuurgebied met deze uitbreiding en de plannen voor Wulpdal. De CU vraagt zich name lijk af of die ontwikkelingen wel passen binnen de verschillende be leidsstukken die er liggen: nota re creatieve ontwikkelingen, impuls Sint-Maartensdijk en Scherpenisse, en Bestemming Tholen. De CU vindt dat voor zo'n grootschalige ontwikkeling de gemeenteraad eerst naar de kaders en randvoorwaarden moet kijken, en dat vervolgens een startnotitie wordt opgesteld. Dat laatste zijn b. en w. niet met de fractie eens. Door de genoemde be leidsstukken vast te stellen, heeft de raad voldoende kaders gesteld om een aanzet te kunnen geven, aldus het college. In Bestemming Tholen is de bouw van zomerwoningen ge koppeld aan een relatie met de woonkern, een eigen identiteit en natuur- en landschapsontwikkeling. Waar in de dagbladen gewag is ge maakt van 250 bungalows op de Pluimpot, stelt het college dat in eerste instantie een aantal van 180 is genoemd dat aan de noordkant van het bestaande terrein gerealiseerd zou moeten worden. B. en w. heb ben er nog geen standpunt over in genomen. En het idee van het ad viesbureau Salix om door verzilting de natuurwaarden in de Pluimpot te vergroten, wil het college meene men in een onderzoek naar de inte grale ontwikkeling van het hele ge bied. Uit het antwoord valt op te maken dat het bijna 37 jaar oude zwembad in de smalstad - in feite een instruc- tiebad - zijn langste tijd heeft ge had. In de meerjarenbegroting heeft de gemeente voor zowel 2009 als 2010 een bedrag van 1,25 miljoen euro opgenomen als investering in de zwembaden. Een onderzoek naar de functie van de baden in Sint- Maartensdijk en Tholen is vorig jaar uitgesteld, omdat het gemeentebe stuur een relatie wil leggen met re spectievelijk de recreatieve ontwik kelingen bij Scherpenisse en de smalstad én de ontwikkelingen rond de Zoekweg in Tholen. De opstelling van de gemeente rich ting de ondernemers die bij de smalstad baden willen realiseren, is getuige de formulering van het ant woord aan de CU dwingend. Zo wordt gesteld dat er 'sprake dient te zijn van één bad' en dat de bevol king hiervan 'gebruik zal moeten kunnen maken'. De ondernemers wordt weinig keus gelaten, zo lijkt het. Vindt deze ontwikkeling door gang, dan ligt sluiting van het ge meentelijke bad voor de hand, aldus b. en w. Aanleiding voor de CU om naar het zwembad te vragen, was een artikel in deze krant waarin wet houder Van Dis de mogelijke slui ting noemt. Behalve het zwembad informeert de fractie ook naar plannen voor uit breiding van recreatieterrein de Het onderwerp was door de VVD op de agenda geplaatst. De liberalen vinden dat de gemeente de kosten moet betalen, die organisaties van evenementen eventueel moeten ma ken doordat er tijdelijk onvoldoende hekken beschikbaar zijn. Een over machtssituatie, zei F.J.A. Hommel. Want van de ongeveer 220 drang hekken waarover Tholen beschikt, staan er 120 voor langere tijd op de kade in Sint-Annaland (daar is een deel afgezet in verband met een dr eigende verzakking). De organisa ties zelf laten opdraaien voor de kosten, noemde hij 'de omgekeerde wereld'. Wethouder C.L. van Dis legde uit dat in evenementenvergunningen is opgenomen, dat het gebruik van dranghekken is geregeld 'voor zover aanwezig'. „Zijn ze er niet, dan wordt geadviseerd om naar een buurgemeente te gaan. Die rekent 5,40 euro per hek per weekend, bo vendien moet men ze zelf ophalen en terugbrengen." De organisatie van een evenement blijft verant woordelijk. Wat b. en w. betreft. blijft deze regeling gehandhaafd. „Wilt u het anders, dan zijn daar kosten mee gemoeid." Behalve de VVD, vond ook ABT dat er naar een alternatief gekeken moet wor den. „Het college zal wel met een financieel voorstel komen", meende J.P. Bout (CDA). Maar dat was geenszins het geval. Over het aantal beschikbare hekken bleek verschil van mening te be staan. Volgens de wethouder zijn dat er honderd. Hij had na laten kijken in hoeverre er vorig jaar een beroep op was gedaan, en kwam tot de conclu sie dat er alleen in mei een knelpunt kan zijn. Volgens Hommel speelt het al in maart (dan is de wielerronde in Oud-Vossemeer - red.). Hij meldde ook, dat gemeentewerken altijd twin tig dranghekken achterhoudt om te gebruiken bij eventuele calamiteiten. Dus zijn er nu maximaal tachtig be schikbaar. Maar de liberalen kregen niet hun zin wat de kosten betreft. „Het ligt bij het college", zei Oudes- luijs. „Dat zal de gemaakte opmer kingen in welwillende overweging nemen", liet Van Dis weten. De rechtbank in Middelburg heeft maandag de 37-jarige E. M. uit Sint- Maartensdijk voor buitensporig ge weld tegen een plaatsgenoot veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaarde lijk. Het slachtoffer liep bij de mishande ling, die vorig jaar op 21 februari in hun woonplaats plaats vond, een ge compliceerde botbreuk aan enkel en kuit op. Ook had hij een lichte hersen schudding en was zijn gezicht (zwel lingen en gescheurde lip) toegetakeld. M. werd na het incident opgepakt en zat 47 dagen in voorarrest. De dagen worden in mindering gebracht op de duur van de gevangenisstraf. Het tweetal kreeg die avond op de Markt ruzie over een beamer. De woordenwisseling escaleerde in fors geweld, waarbij M. zich niet onbe tuigd liet. Toen het slachtoffer neer ging, kreeg hij nog enkele schoppen te verwerken. Van het incident waren enkele bewoners aan de Markt getui ge. Na de vechtpartij leken beiden hun weg te gaan, maar voor het ge meentehuis kwam het opnieuw tot een confrontatie. Nadat ze een rob bertje hadden gevochten hadden ze elkaar de hand geschud, waarna ze huiswaarts gingen. Naderhand bleek dat de gevolgen voor het slachtoffer niet mis waren. De officier van justitie eiste twee we ken geleden tien maanden cel. Hij had in zijn eis er rekening mee gehouden dat het slachtoffer 'een zeurpiet en een vervelende discriminerende man' is. De man kreeg ook geen schadever goeding. In het nadeel van de vech tersbaas was dat hij eerder voor ge weldsdelicten is veroordeeld. Bezoek onze site voor het overige aanbod: www.sturmauto.nl Nu glijdt alleen de schaduw van de romp over de daken van de huizen aan de Venkelstraatstraks ook de schaduw van de kap en de wieken. Het aanzien van de stad zal met de complete molen veranderen. Vanaf het dak van de romp is pas goed te zien hoe de schaduw van de romp op de daken van de huizen aan de Venkelstraat valt. Volgend jaar ho ren daar de kap en de wieken bij. Het uitzicht is weids. De daken van de huizen in de omringende straten, de Grote Kerk en molen de Hoop liggen in de zon. Maar ook is te zien hoe slecht de gemetselde rand van de molen is. En zoon Erik van Gor sel herinnert zich nog maar al te goed de emmers en teiltjes op zijn slaapkamer tegen het lekken van re genwater op de eerste zolder toen hij nog thuis woonde. De muren zijn vochtig. Hoe hoger in de romp hoe slechter de balken en hoe kou der het wordt. Eerst zou alleen de romp worden hersteld maar toen bleek dat er een extra subsidieregeling van het rijk kwam, kan ook de molen weer kan gaan malen. „De molen maalvaar- dig maken was een droom die we hadden laten vallen, maar het mira kel dreigt uit te komen, zei van Gorsel in de tot huiskamer ingerich te ruimte van de molen op de bega ne grond. Alle hoofdrolspelers wa ren present voor de aftrap van het ambitieuze project. Want het is niet alleen dat de molen straks weer kan malen. Van Gorsel onthulde ook dat hij zelf op de Verwachting vrijwil lig molenaar wil worden. Ondanks zijn hoogtevrees. Na twee jaar van voorbereiding is het dan zover. De kogel is door de kerk voor de Verwachting. Volgens de eigenaar krijgt de stad definitief een tweede compleet maalvaardige molen bij de stadswallen. Naast de Hoop die ook aan de voormalige stadswallen staat. „Dat is in ons land inmiddels een zeldzaam beeld." Het werk wordt in twee fasen uitge voerd. Eerst wordt het metselwerk in orde gemaakt, daarna worden de kap en de wieken geplaatst. Er moet veel meer aan de romp gebeuren dan aanvankelijk was gedacht, stel de het restauratie adviesbureau Groot-Gunneweg uit Delft vast. De bakstenen romp had meer scha de dan was aangenomen en vertoon de ook 'verouderingsverschijnse len'. De romp is tien jaar geleden voor een groot deel opnieuw ge voegd, maar dat is volgens het bu reau niet goed gedaan. Tussen de stenen en de nieuwe voeg is een spleet ontstaan die vocht opneemt en vasthoudt en slecht droogt. Daar door is mos gaan groeien dat ook weer vocht vasthoudt. Dat vergroot de kans op uitloging en vorstschade De hele romp moet opnieuw wor den gedaan. Dit opnieuw voegen was niet in het oorspronkelijke pro gramma opgenomen. Het heeft er toe geleid dat deze extra werkzaam heden niet in een keer kunnen wor den uitgevoerd. Voor het extra werk is wel subsidie aangevraagd. Voor 1 juli hoort Van Gorsel of de subsidie wordt toegekend. „Als de tweede subsidie rond komt, dan is het plaat je dekkend." Scherpenissenaar A. Joppe uit Scherpenisse (die meer dan 30 jaar in de restauratie heeft gewerkt) wordt opzichter van het metselwerk dat uitgevoerd wordt door Gevelwerken De Vink uit Lei derdorp. De eigenaar wees er op dat het zon der de subsidies van het rijk, provin cie, gemeente, de Vereniging Hol- landsche Molen en allerlei stichtingen en financiële steun van bedrijven, het niet mogelijk was ge weest om de restauratie mogelijk te maken. „Wij doen het ten dele voor onszelf, maar ook voor het stadje Tholen. Als wij er uit gaan, dan zijn we er van overtuigd dat we iets achter la ten voor het nageslacht wat jaren mee zal gaan. Een molen die open zal staan voor mensen die het willen bekijken." Dat zal gebeuren op hoogtijdagen, zoals Koninginnedag, monumentendag en molendag. Van Gorsel riep particulieren en bedrij ven op om een bijdrage te leveren aan het behoud van de molen. „Al les is welkom." Molenbouwer Adriaens uit Weert gaat de molen maalvaardig maken. Dat kost 420.000 euro. Het herstel len van het metselwerk 18.000 euro. Ing. G. Keunen uit Utrecht heeft de zaak begeleid. Hij is verantwoorde lijk voor het project en heeft het op zicht over de molenbouwkundige zaken. Keunen was meer dan 30 jaar in dienst van de rijksdienst voor de monumentenzorg. Hij hield zich bij de rijksdienst bezig met molens en was nauw betrokken bij de restaura tie van molen de Nijverheid in Sint- Maartensdijk in de jaren tachtig. „Enkele jaren gelden werden er in heel Nederland molenrompen be schermd. Op zich is dat leuk, maar verder gebeurde er niets mee. Het bood alleen maar perspectief om hersteld te worden. Van Gorsel wil de de romp als restaureren en heef dat ook voorbereid. In 2006 kwam er onverwacht een subsidie van het rijk voor de restauratie van heel de molen. Dat was een nieuwe regeling die maar één jaar gold. Daar zat echter zoveel perspectief in dat de restauratie mogelijk werd." Boven- diende speelde ook mee dat de romp in een beschermd stadsgezicht staat. „Dat was een pre, maar ook de eige naar moest daar natuurlijk mee ak koord gaan. En een kosten baten analyse maken. Maar als je dit doet, dan krijg je er wel heel veel voor te rug." Volgens Keunen is het toen in een sneltreinvaart terecht gekomen. „Mede door de ligging kwam de romp in aanmerking voor deze extra subsidie." Volgens Keunen is vooral de boven ste anderhalve meter van de romp heel slecht. Het is allemaal kapotge- vroren. Dat hoor je als je er met een hamer tegen slaat: een doffe klank. Daar kun je geen kap opzetten. Van buiten ziet het er wel goed uit, maar het voegwerk laat veel te veel vocht door. Daarom is het adviesbureau erbij gehaald." Directeur C. Groot van het advies bureau maakte van de gelegenheid gebruik om Van Gorsel iets aan te bieden. Een rits die nog open was, de ene strook stelde de molenkap voor, de andere de gevel. Het aan el kaar ritsen stond symbool voor de financiering. „Het bij elkaar trekken gaat niet vanzelf, maar het moet ge beuren. De planning is blanco. Die kunnen jullie invullen." Hij over handigde Van Gorsel de rits en de (lege) planninglijsten voor het werk. Hij complimenteerde Van Gorsel en zijn vrouw. „Het is een gigantisch avontuur, met heel veel onzekerhe den, maar Van Gorsel is optimis tisch en realistisch. Er zijn er niet zo veel die dit aankunnen. Petje af." Bij de restauratie blijft de huiska mer dus gehandhaafd, maar ook de eerste zolder blijft leeg. Pas de tweede zolder, de maalzolder, wordt gebruikt om de molen weer maal vaardig te maken. Op die hoogte wordt ook de stelling aangebracht, de omloop rond de romp. Op de maalzolder komt de koppel stenen te liggen. Daarboven bevindt zich de luizolder met het hijswerk om de zakken (graan) naar boven (naar de maalzolder) te hijsen. De molen komt volgens Van Gorsel straks gunstiger op de wind te staan dan molen de Hoop. „Tot mijn ver bazing is de biotoop voor onze mo len beter dan voor de andere molen in het park." Van Gorsel zag het al voor zich dat de wieken van de twee molens weer tegelijk draaien zoals vroeger. „Dat is een beeld dat nog maar weinig mensen zich zullen herinneren." Volgens Keunen is openheid een be langrijke factor, maar ook het ge zicht op de oude stad. „Je moet geen schoonheid verbergen achter groen dat er nog niet zo lang staat." Hij wijst op een schilderij aan de wand met de molen nog prominent aanwezig, zonder hoge bomen in de directe omgeving. Keunen zegt blij te zijn dat de mo len wordt hersteld. Maar hij wilde het ook wat breder zien, zegt hij. „Molens zijn voor Nederland, wat piramides zijn voor Egypte. Bijna niemand kijkt er van op dat de mo lens er nog staan. Maar ze zijn van enorm belang geweest voor de ont wikkeling van ons land. Zonder mo lens hadden we nooit de Gouden Eeuw gehad." De projectleider roept mensen op die nog wat meer weten over de ge schiedenis van de molen. "Tot 1930 heeft hij gewerkt, maar we weten bijvoorbeeld niet wie hem heeft ge sloopt." De restauratie wordt vast gelegd door de buren Rob en Jo- landa Deurloo. Voor meer informatie: tel 06- 21297917 of per e-mail gor- sel2005@zeelandnet.nl dat een mooi voorbeeld. „Ik zie in mijn eigen omgeving hoe kinderen van acht, negen jaar - geholpen door hun ouders - op oudejaarsdag met een trendy tas vol knalvuur werk de straat opgaan. Ze vallen er andere mensen lastig." Als het zo gaat, dan vinden ze als tiener één knal niet meer genoeg en wordt als maar zwaarder vuurwerk gekocht, schetste de districtschef. De politie kan daar volgens hem niet zo heel veel aan doen. „Maar ik ben blij met wat het kabinet afgelopen week liet horen, om het afsteken te willen beperken tot tussen tien en twee uur in de nacht van oud op nieuw." CDA'er J.R Bout wilde weten wat de politie doet tegen caravans die op de openbare weg staan, en tegen niet gekeurde of onverzekerde au to's. Prince zei dat opgetreden wordt als dergelijke voertuigen rij dend gesignaleerd worden. „Maar stilstaand, daar is een registratie aan gekoppeld en dat controleren andere instanties." Op een vraag van de CU vertelde Van den Hoek dat de openingstijden van de bureaus in Tholen dit jaar gelijk zijn aan die in 2007. In Tholen zelf is het op werkdagen van negen tot een 's morgens open, in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Sint-Philips- land op maandag, dinsdag en woens dag tussen twee en vier uur. „Voldoen die tijdstippen aan wat de bevolking wil?" vroeg Oudesluijs. Prince gaf aan dat de politie breder bereikbaar is dan alleen op de bureaus. Met name telefonisch, maar ook aangifte doen via internet wordt steeds belangrijker. De PvdA'er informeerde verder, of er door de groeiende activiteiten in het weekeinde een uitbreiding in zit van het politiepersoneel in Tholen. „Ik zou graag meer mensen heb ben, maar ze zijn er niet", reageer de Prince. Overigens stromen er, ook in Tholen, momenteel een aan tal nieuwe mensen in bij de Zeeuw se politie. De districtschef bena drukte dat het team Tholen deel uitmaakt van de groep van 130 poli tiemensen in het Oosterscheldebek- ken. Dat werkt naar twee kanten. In de zomer zijn er bijvoorbeeld extra mensen nodig aan de kust op Schouwen. „Maar bij een steekpar tij enkele maanden geleden in het centrum van Tholen had ik zó twin tig politiemensen op de been. Dat was op dat moment nodig en dan kunnen ze van elders in het district komen." Prince vertelde tenslotte, dat het mi nisterie van binnenlandse zaken gaat onderzoeken hoe de adminis tratieve lastendruk van het politie personeel omlaag kan, zodat er meer mensen de straat op kunnen. Advertentie I.M. Politiedistrictschef Prince, officier van justitie Valente en Thoolse teamchef Van den Hoek (v.r.n.l.) praatten de commissie bestuurszaken bij over het werkplan voor dit jaar. Bij het aanpakken van verkeer dat te hard rijdt, richt het openbaar mi nisterie zich op 80-km wegen omdat daar de meeste ongelukken gebeu ren. Binnen de bebouwde kom is het op de eerste plaats een zaak van de wegbeheerder, zei officier van justitie nir. M.J. Valente onlangs in de Thoolse raadscommissie bestuurszaken. Valente was, samen met politiedis trictschef P.C.J. Prince en teamchef J. v.d. Hoek, in Tholen om het werk plan van de politie toe te lichten. Daarbij gaf Prince aan dat verkeer hier van oudsher een aandachtspunt is. Commissielid M.J. Klippel (RFT) wilde controles op de invals wegen van de bebouwde kommen, waar soms erg hard wordt gereden. Hij noemde de Paasdijkweg/Hoge- weg in Poortvliet als voorbeeld. Maar Valente verwees voor wegen binnen de bebouwde kom naar de wegbeheerder, die onder meer snel- heidsremmende maatregelen kan treffen. „Is dat niet afdoende, dan kan de politie een keer met een la- sergun een controle houden." Prince wees op het meldpunt verkeersge- vaarlijke situaties, waar mensen met hun klachten terecht kunnen. Geweld en diefstal uit en van auto's zijn zaken waar de politie ook op Tholen extra aandacht voor heeft. „Er wordt een speciaal team ge vormd, met daarin rechercheurs en andere politiemensen, dat onder meer de voertuigcriminaliteit als speerpunt neemt", zei Prince. Hij noemde in dit verband duikplekken als risicoplaatsen en gaf aan dat daarvoor op Schouwen een project is ontwikkeld dat mogelijk ook op Tholen toegepast kan worden. J.J.P.A. Boulogne (ABT) had in de rapportage een stijging gezien van het aantal geweldsdelicten en be dreigingen. „Dat zie je overal toene men. Maar pak je een bepaald ver schijnsel aan, dan zie je dat in de cijfers terug. Vaak stijgt in zo'n ge val het aantal aangiften", aldus Prince. Hij noemde uitgaansgeweld en dat bestuurlijke regelgeving een rol speelt bij het beteugelen ervan. De politie is, zei Van den Hoek, op vrijdag- en zaterdagavond nadruk kelijk aanwezig in de uitgaanscen tra. Valente gaf aan dat bestrijden van geweld - zowel in de publieke ruimte als tegen ambtsdragers - voor het openbaar ministerie een speerpunt is. A.G. v.d. Sande (CU) informeerde naar illegale drugshandel. Valente zei het beeld te hebben dat dit wat harddrugs betreft in Tholen vrijwel nihil is. De hennepteelt is iets an ders, vergelijkbaar met andere plat telandsgemeenten in Zeeland. Er wordt streng tegen opgetreden, waarbij door samenwerking tussen verschillende partijen de rekening aan de dader wordt gepresenteerd. VVD en PvdA pleitten voor meer blauw op straat. Dat het werkt, is volgens F.J.A. Hommel bewezen. Hij noemde als voorbeeld het nieu we dorpshuis in Oud-Vossemeer. Daar ontstond bij de ingang een hangplek voor de jeugd, die er be hoorlijk overlast veroorzaakte. Rond de jaarwisseling is daar tegen opgetreden en sindsdien is het rus tig, zei het VVD-raadslid. Wat J. Oudesluijs betreft mag er best op gelet worden of bromfietsers een helm dragen en mensen in een auto de gordel om hebben. Verder noemde hij de jaarlijks terugkeren de vuurwerkoverlast. Prince vond

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 3