Nieuwe shirts WHS Cl bouwopleiding Dorpsgemeenschap Sint-Annaland kritisch over windmolens en kassen Jeugd Vosmeer krijgt veld met kleine tegels B. en w. vinden beleid rond tennisbanen helder en duidelijk Koersballen Nieuwe bedrijven Bel (0166) 61 25 09 'oor een verzekeringsadvie op maat! v Jack Westdorp: hoeveel horizonvervuiling willen we nog? Donderdag 7 februari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Voetbal Uitslagen Emergo kansloos tegen koploper Tholen Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Poortvliet Sint-Philipsland nbua •verzekeringen «financiële diensten hypotheken «pensioenen Tafeltennis Smash weer in actie Oefenvoetbal WHS 2 wint ruim Bestuurslid Jack Westdorp van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland staat kritisch ten opzichte van de vijf gro te windmolens, de uitbreiding van de glastuinbouw en de komst van minder fraaie bedrijfsgebouwen. „Hebben we dit met z'n allen nu eigenlijk wel voorzien en gewild?", vraagt Westdorp zich af. Langeweg Karakter dorp Vaantje voor de kinderen, CU maakt voorbehoud De jeugd in Oud-Vossemeer krijgt een basketbalveld. De meerderheid in de commissie samenleving was woens dag erg enthousiast over het idee dat de kinderen en jon geren het veld zelf gaan aanleggen. Dit kan alleen met kleine tegels, vindt van het college van burgemeester en wethouders, want anders kunnen ze de stenen niet tillen. Voor deze arbeid verdienen de jongeren een vaantje, vond H.W. van Eenennaam (SGP). Voorbehoud Tennisclub Sint-Annaland krijgt geen geld terug De communicatie tussen gemeentebestuur en tennisver eniging Sint-Annaland, met betrekking tot renovatie van de kunstgrasbaan, is correct en duidelijk geweest. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de PvdA-fractie. In november sprak de vereniging in een brief aan de gemeenteraad haar teleurstelling uit over het beleid dat b. en w. in deze kwestie voeren. Tevens werd daarin melding gemaakt van een mogelijke juridische procedure. Op zijn kop Zijpe drijft weer TS Zaterdag 9 februari uur Colijnspl. Boys-Noad 14.30 VCK-WHS 15.00 Tholense Boys-Olympia 15.00 Smerdiek-Waarde 14.30 Chrislandia-Stavenisse 14.30 Vrederust-SPS 14.30 Wartburgia 2-Smerdiek da. 11.30 Smerdiek 2 da.-De Alblas 12.30 Veere-Tholense Boys da. 11.30 SPS 2-Bruse Boys 2 14.00 Kruiningen 2-Noad 2 14.30 Tholense Boys 2-WHS 3 12.30 Noad 3-DVO 2 15.00 Stavenisse 2-Kapelle 4 14.30 Dauwcndaele 3-Thol. Boys 3 14.30 Halsteren 2-Smerdiek 2 15.00 Smerdiek 3-Mevo 4 14.30 Noad 4-SPS 3 14.00 Tholense Boys 4-Vrederust 4 12.30 Zondag 10 februari uur Vosmeer-Ouwerkerk 14.30 Vosmeer 3-BSC 11 11.00 Vosmeer 4-Schutters 3 10.00 Oefenvoetbal: WHS-SKNWK 5-0. No- ad-Stellendam 2-1, SPS-Mevo 1-5, We- meldinge 2-WHS 2 1-6. Jeugd: WHS B-Mevo 3-4. WHS Cl- Dauwendaele 4-0, WHS D meisjes- Thol. Boys D meisjes 2-3, WHS El+D2-Mevo 3-2, Smerdiek El-WHS E2 3-1, WHS E3-Smerdiek E2 2-5, Me- vo-WHS E4 6-3, Smerdiek Fl-WHS F1 8-2. In Middelburg was Emergo niet op gewassen tegen koploper Ondo 3. De Thoolse korfballers verloren met liefst 24-7 (de thuiswedstrijd lever de een 6-14 nederlaag op) en blijven hekkensluiter in poule R5B. De ploeg uit Sint-Maartensdijk pro beerde uit alle macht om de thuis club het scoren te beletten, maar vooral van afstand was Ondo dode lijk trefzeker. De score liep dan ook snel op naar 10-2 en bij de rust keek Emergo tegen een 12-4 achterstand aan. In de tweede helft werd het 13- 5, waarna het razendsnel ging. Want nauwelijks drie minuten later stond het al 17-6. De marge werd alleen maar groter, bij het laatste fluitsig naal stond de teller op 24-7 in het voordeel van de Middelburgers. Voor Emergo scoorden Liesbeth Po- tappel (2x), Ad Farla, Harmen van Heemskerk, Hans Peter de Jong, Maddy Muis en Jaco Rip. Programma zaterdag: Emergo 1- Blauw Wit 4 17.45 u., Emergo A- Vios 16.35 u., Emergo C meisjes- Togo 15.30 u„ Emergo Dl-Vios 14.30 u., Emergo D2-Good Luck 13.30 u., Emergo E-Hoogerop 12.30 u., Emergo F-DSO 10 u. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. J. Bijnagte 37 p; 2. B. Bijnagte en C. van Gorsel 24 p; 3. A. Poot en A. Bocxe 32 p; 4. W. Kloet en W. Bijl 29 p; 5. T. Breure en C. Breure 21 p. Tholen stad: 1. mevr. C. Wilsing 27 p; 2. N. Moerkerken 24 p; 3. mevr. R. Nag- tegaal 21 p; 4. mevr. A. Scherpenisse 20 p; 5. mevr. R. van Driel 19 p; 6. W. Scherpenisse 14 p; 7. mevr. F. Schellin- ger 13 p. Meulvliet: Imevr. L. Verschoor en me vr. R. Vroegop 42 p; 2. mevr. J. Verbrae- ken en W. Bijl 33 p; 3. G. Bolier en W. Deurloo 28 p; 4. mevr. R. Bolier en me vr. A. Hilgerson 25 p; 5. mevr. J. Bos 20 p; 6. mevr. N. Deurloo en mevr. D. Lin- denberg 14 p. Inschrijving in het Handelsregis ter van nieuwe bedrijven op Tho len en Sint-Philipsland in de maand december 2007. Optivus b.v., Groot Verréhof 12a, holding, directeur-grootaandeel houder G.F.J. Dietvorst. Speelmansplaten Ontwikkeling b.v., Oesterdam 3, het exploiteren van onroerende goederen en be- heerwerkzaamheden, directeur grootaandeelhouder Oud Grond Holding b.v. Pensione Belloni b.v., het verzor gen van werknemers, het uitvoeren van pensioenregelingen en het af sluiten van verzekerings- en lijfren teovereenkomsten, Meanderlaan 88, enig aandeelhouder stichting administratiekantoor Palazzo Bel loni, directeur C.H. Slager uit Am sterdam. Stichting Administratiekantoor Pa lazzo Belloni, Meanderlaan 88, voorzitter C.H. Slager uit Amster dam. Beveiligingsdienst van Heerde b.v., Energieweg 11 f, andere handelsna men Cameratoezicht Tholen, On line lncassobureau.nl, School voor beveiligers, beveiliging en bewa king, het verzorgen van cursussen, het vertrekken van incassodiensten, het verzekeren van pensioenen, be- heerwerkzaamheden, 1 personeels lid, directeur-grootaandeelhouder W.J. van Heerde uit Bergen op Zoom. D R holding b.v., splitsende rechtspersonen Dieleman Tholen holding b.v., verkrijgende rechts personen Tichem holding b.v. en D R holding b.v., Oudelandsestraat 33-35-37, het uitoefenen van een beleggings-, beheer- onroerende zaak- en holdingmaatschappij, 1 personeelslid, directeur-grootaan deelhouder L.J. Tichem. Tichem holding b.v., Meanderlaan 7, het uitoefenen van een beleg gings-, beheer-, onroerende zaak- en holdingmaatschappij, directeur grootaandeelhouder L.J. Tichem. Emme-Lotte beheer b.v., Energie weg 14, het ter beschikking stellen van kennis en leiding, het verrich ten van alle overige handelingen op financieel, industrieel en commer cieel gebied, 1 personeelslid, direc teur-grootaandeelhouder B.M.A. den Hollander uit Antwerpen. Nieuwkoop i.t. consultancy b.v., Van Vredenburchlaan 57, het ver zorgen van it consultancy, ontwik keling software en webdesign, 1 personeelid, directeur-grootaan deelhouder J.P. Nieuwkoop. Stichting Race Team Tholen, Ampèrestraat 1, voorzitter A.J. van Burgh, secretaris-penningmeester mevr. J.M. van Burgh-Stoutjesdijk. Stamilco, Smalschip 3, milieu-ad viesbureau, handhaving milieuwet geving en het verzorgen van cursus sen en trainingen, eenmanszaak van J. Boer. BSA innovations b.v. in oprichting, Raiffeisenstraat 24, onderzoek naar en ontwikkeling van meet- en re gelsystemen, directeur-grootaan deelhouder Boerman System Auto mation (BSA) beheer b.v. Menheere holding b.v., Scheldse- weg 3, het ter beschikking stellen van kennis en leiding en het ver richten van alle overige handelin gen op financieel, industrieel en commercieel gebied, 2 personeels leden, directeuren C.M. Menheere en mevr. Th.C.M. Menheere-van de Sanden. Nagelkerke holding b.v., Scheldse- weg 3, het ter beschikking stellen van kennis en leiding en het ver richten van alle overige handelin gen op financieel, industrieel en commercieel gebied, 2 personeels leden, directeuren C.J. Nagelkerke en mevr. A.N. Nagelkerke-Men- heere. Veilingmeester M. Klippel, Rijke buurtweg 1, eenmanszaak van M.W. Klippel. Lidl, Markt 23-24-25, detailhandel in waren van allerlei aard (food en non-food), nevenvestiging van Lid te Huizen, buitenlandse vennoot schap (Duitsland), 10 personeelsle den. Cosy Corner, Markt 28, cafetaria, vennootschap onder firma van G.T. Schaegen en K.Th. Yeo, beiden uit Sint-Annaland. De Groen onroerende zaken b.v., Paasdijkstraat 23, het verwerven, vervreemden, bezwaren, beheren, exploiteren, huren, verhuren, bou wen van onroerende zaken, direc teur-grootaandeelhouder De Groen holding b.v. BPF management b.v., Paasdijkweg 15, holding, bestuurders Cazpar b.v. uit Vlissingen, Optivus b.v. uit Tholen, Abalto b.v. uit Bergen op Zoom en ScheFFF b.v. uit Rucp- hen. MetaCon beheer b.v.. Plataanstraat 33, management holding, direc teur-grootaandeelhouder J.A. van Dijke. O SNS$Re9'° Vu*»"' Bank LrCkendT|T| Hypotheek adviseur betrokken adviseurs Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet T: (0166) 612509 F: (0166) 612912 Postbus 47 4690 flfl Tholen E: lnfo@overbeeke.nl I: uiujuj.overbeeke.nl Advertentie I.M. i t -v - Directeur Jan den Engelsman (achteraan rechtsvan SPB b.v. bood de Cl-junioren van WHS nieuwe shirts aan. Links staat voorzitter Anco Fase van de Sint-Annalandse voetbalclub. (Advertentie I.M.) Het vernieuwde logo van het samenwer kingsverband praktijkopleidingen bouw (SPB) prijkt sinds kort op de shirts van de Cl-junioren van WHS. Directeur van deze in Bergen op Zoom gevestigde opleiding is oud Sint-Annalander Jan den Engelsman. Hij koos er al eerder voor om de groen-witte voetbaljeugd te sponsoren, want het is qua leeftijd precies de doelgroep die de SPB wil bereiken om ze te interesseren voor een baan in de bouw. Bij het overhandigen van de nieuwe shirts wenste Den Engelsman de voetballers veel succes en sportiviteit toe. Voorzitter Anco Fase bedankte de sponsor voor zijn steun en bood als blijk van waarde ring bloemen aan. Het elftal boekte meteen succes in de nieuwe kleding, want het won met 4-Ö van Dauwen- daele C2 uit Middelburg. De ploeg, met Piet Ridderhof en Ad de Keijzer als leiders en trainers, bestaat uit Glenn Fase, Jorik van Houdt, Raffete Demirovic, Thomas van Po- pering, Pepijn den Engelsman, Wilco Men heere, Rick Fase, Rudy Ridderhof, Arnoud Hage, Arnoud van der Klooster, keeper Pjotr Mosselman, Bas Verbrugge en Colin van Vossen. De tafeltennissers van Smash '76 vervolgen komend weekeinde de voorjaarscompetitie. Het eerste he renteam komt niet in actie, de voor vrijdag geplande uitwedstrijd tegen Belcrum is uitgesteld in verband met het huwelijk van basisspeler Anné van Dijke. Het programma is verder: vrijdag: Smash 3-Middel- burg 9, Smash 4-TCO 4; zaterdag: Smash '76 2-Smash '70 2, Smash jeugd 1-Belcrum, Vice Versa-Smash 2, Reynaert-Smash 3, Smash 4- Smash '70, Hotak-Smash 5. Op de jaarvergadering is aangekon digd dat alle senioren competitie spelers binnenkort een shirt erbij krijgen met bijpassende broek. Ook krijgen alle competitiespelers een nieuwe sporttas, waarvoor een nieu we sponsor is gevonden. WHS 2 ging naar Wemeldinge 2 voor een oefenwedstrijd en won met 1-6. In het doel stond B-junior Ronaldo de Witte, die een sterke wedstrijd keepte. WHS was veel beter en kreeg ook vo lop kansen, maar het duurde 25 minu ten voordat Alfred van Vossen scoor de met een lob. Daarna maakte de jonge Arwin de Witte 0-2. Na de rust liep WHS snel uit naar 0-6 met treffers van Vincent de Jonge (2x), Ar win de Witte, Lennert v.d. Reest en Ivan Hage. De normaal in het derde elftal spelende Rob v.d. Klooster speelde een goede wedstrijd. Psychische problemen kinderen. B. en w. hebben een subsidiever zoek van de GGD om psychische problemen bij kinderen in kaart te brengen, afgewezen omdat dit nu niet in het gemeentelijk beleid past. De windmolens langs de zeedijk in de Annavosdijkpolder in Sint-Annaland draaien op volle toeren om groene stroom op te wekken, maar er wordt ook kritisch naar gekeken. Vanaf de waterkant mogen de vijf windmolens aan de Grote Nol een prachtig lijnenspel lijken, vanuit de Langeweg lijkt het volgens Jack Westdorp wel of de windmolens midden in het dorp staan. „Ongelo felijk, wat een gevaarten. Natuurlijk is het een goed en schoon alternatief voor het opwekken van energie, maar wat schieten wij er mee op als die opgewerkte stroom aan de Setal- landse deuren voorbij gaat en elders de huiskamers binnenstroomt? Krij gen wij korting op onze energiekos ten als tegemoetkoming voor het feit dat die molens ons leefmilieu of vreugde nadrukkelijk bepalen? Wanneer worden we wakker?" Daarnaast is het volgens het be stuurslid van de Dorpsgemeenschap ,al bijna een feit dat mooie onge schonden polders dreigen opgeslokt te worden door glastuinbouw en groene of rode blikken bedrijfsge bouwen. Leuk voor die enkele on dernemer en een handjevol Poolse arbeiders, maar ook dergelijke bouwsels bepalen straks ons - en de generaties die na ons komen - leef milieu. Een milieu van rust en ruim te waar ondernemers, gemeente en provincie toeristen mee naar Zee land willen trekken. Hoeveel hori zonvervuiling/verrijking kunnen en willen we nog aan?" Ontwikkelingen in het buitengebied staan in elk geval op de agenda van de Dorpsgemeenschap, evenals de nieuwbouw van de twee basisscho len met bibliotheek, het havenplan met o.a. een nieuwe woonvoorzie ning voor ouderen en de jaarlijkse viering van Koninginnedag. Voor de Bredenvlietsepolder tussen Sint-Annaland en Stavenisse was er enkele jaren geleden een initiatief voor een grootschalig plan voor glastuinbouw, maar het provinciaal bestuur en de meerderheid van de Thoolse gemeenteraad willen daar absoluut niet van weten. Er ligt nog wel een plan om het open landschap aan de Langeweg - tussen de Weg van Kodde en de Plaatweg - met kassen te bebouwen. De toegang tot Sint-Annaland zou dan aan weers kanten omgeven zijn door kassen, wat vele inwoners zouden betreu ren. Het gemeentebestuur probeert dan ook de plannen naar elders te verplaatsen, maar in de Bredenvliet- polder mag het in elk geval niet van de provincie. Overigens zijn ook de plaatselijke glastuinders de laatste jaren flink uitgebreid, maar dat blijft allemaal veel beperkter dan de grootschalige kassenbouw. De Dorpsgemeenschap ziet zichzelf als het Sint-Annalandse aanspreek punt voor gemeentebestuur en poli tieke partijen. „We worden bena derd en uitgenodigd voor gesprekken of kennisuitwisselingen. Het bestuur van de Dorpsgemeen schap bestaat uit mensen die actief zijn in het verenigingsleven van Sint-Annaland, maar ze handelen wel op persoonlijke titel en naar eer en geweten." Volgens voorzitter Anco Fase zijn na het toetreden van volksdansver eniging Dodi Dodi en zangvereni ging Kir Royal vrijwel alle Setal- landse verenigingen nu lid van de Dorpsgemeenschap. De 21 vor men een goede afspiegeling van ons dorp. Hierdoor kunnen we nog meer in het belang van Sint-Anna land werken aan de leefbaarheid. Op dat terrein hebben we nu nog niet zo veel te klagen, maar dat kan een kwestie van tijd zijn." De plannen rondom de haven zijn volgens de voorzitter een stimu lans voor de leefbaarheid, maar evenals Jack Westdorp plaatst hij een kanttekening. „Het karakter van ons dorp willen we niet al te veel aantasten. Maar het is goed dat het inwonertal groeit, want stilstand is achteruitgang. Daar zijn legio voorbeelden van te noe men. Meer inwoners is o.a. goed voor onze lokale economie, het verenigingsleven en de scholen", aldus voorzitter Anco Fase van de Dorpsgemeenschap Sint-Anna land. Het bestuur bestaat verder uit secretaris André van Ast, pen ningmeester Cobie den Engelsman en de leden Eddy van Ast, Theo Baaij, Bram Gunter, David Hage, Hanna Moerland en Jack West dorp. Een punt dat nog enige discussie kostte was de afmeting van de te gels, vertelde wethouder M.A.E. Velthuis. Ze reageerde daarmee op een vraag van R. Ligtendag (CDA) van het CDA, die de stenen van 50 bij 50 nogal zwaar vond voor de kinderen. De wethouder erkende dat de stichting Oud-Vossemeer 600 jaar en leden van het college van mening verschilden over de grootte van de grondbedekkers. De vraag was of de tegels een afmeting moes ten hebben van 50 bij 50 of van 30 bij 30 centimeter. „De grote tegels geven een plezieriger vlak", zei Vel thuis, „maar ze zijn te zwaar om ge tild te worden door jongeren. Zelfs voor volwassenen. We hebben daar om toch besloten voor de kleine te gels, zodat de jongeren ze zelf kun nen leggen." G. Boelhouwers van de VVD vulde aan dat het wel kwa liteitstegels moeten zijn. De jeugd van Vossemeer gaat het veld zelf leggen, omdat ze dan een binding krijgt met de voorziening. Dit voorstel werd door de commis sie aangemoedigd en geprezen. Een goed idee. De jongeren kunnen dan zeggen: 'Dat is ons speelveld"', zei Van Eenennaam die ook voor de jongeren een aandenken in gedach ten had. „Een herinnering dat het werk door hen gedaan is. Misschien in de vorm van een vaantje of zo", was zijn voorstel. Het basketbalveld gaat in totaal 10.000 euro kosten. Dat is een derde van het totale bedrag dat voor de kleine kernen wordt uitgetrokken. Voor elke woonkern wordt namelijk 30.000 euro vrijgemaakt. Boelhou wers wilde weten hoeveel er over was van het totale budget voor Vos semeer en hoe het stond met het kleine kernenbeleid van de andere plaatsten. Wethouder Velthuis re ageerde dat in de volgende vergade ring de stukken ter inzage zouden worden gelegd. De toewijzing van de basketbal voorziening past in de notitie speel ruimte. Deze dateert wel uit 2002, zei M.J. Klippel van de RFT. Hij vroeg zich af of de notitie speel ruimte nog wel actueel was en of deze niet aangepast diende te wor den. Het college had dat ook gezien en vertelde het commissielid dat de nieuwe notitie er aan komt. Vel thuis: „We hadden enige vertraging opgelopen door de aanleg van een voorziening in Poortvliet, maar in de volgende commissievergadering ligt hij er." Vertegenwoordiger van de Christen- Unie, P. van Belzen, maakte nog een voorbehoud, omdat de begro ting in de stukken ontbrak en hij vroeg zich af of de procedure op de ze manier wel in gang gezet kon worden. In de raadsvergadering van vandaag komt hij daar nog op terug. Dan wordt ook de uiteindelijke be slissing genomen over het basket balveld. Beide partijen steggelen al geruime tijd over de toestand van de baan. waarvan het dagelijks en jaarlijks onderhoud sinds 1995 in handen is van de vereniging. Die vindt de kwaliteit eind 2001 danig achteruit gegaan. De tennisbond schrijft in een rapport dat de baan na een gron dige onderhoudsbeurt weer een aan tal jaren mee kan, maar dat de kos ten ervan niet in verhouding staan tot die periode. In opdracht van de gemeente kijken ISASport en Oran jewoud eveneens naar de baan, vol gens hen is ze redelijk en kan ze, bij goed onderhoud, nog vijf jaar mee. De tennisclub vindt dat het groot onderhoud betreft - wat voor reke ning van de gemeente komt - ter wijl de gemeente meent dat er spra ke is van achterstallig onderhoud, waarvoor de club verantwoordelijk is. In overleg met wethouder Raven- steijn wordt besloten om de kosten te delen. De gemeente noemt dit nu in de beantwoording aan de PvdA 'een bijdrage in het achterstallig on derhoud'. In 2005 stelt de gemeente een ver vangingscyclus op voor de Thoolse tennisbanen. De kunstgrasbaan in Sint-Annaland komt bovenaan de lijst en zou in 2006 aangepakt wor den. Dat wordt een jaar uitgesteld omdat er maar 10.000 euro beschik baar is terwijl het dubbele nodig is. De vereniging geeft de voorkeur aan een ander type kunststof, een smash-courtbaan. De tien mille die dat méér vergt, zal ze zelf op tafel leggen. In het voorjaar van 2007 is daarover verschillende keren mon deling overlegd tussen club en ge meente, schrijven b. en w. aan de PvdA. Op een gezamenlijk overleg van alle Thoolse tennisclubs, eind maart, blijkt dat er meer zijn die in de toekomst over willen stappen op dit duurdere type baan. 'Die wens noopte ons college om een stand punt in te nemen', aldus b. en w. Een smashcourtbaan kost het drie voudige van een gravelbaan. Eind mei wordt besloten dat de gemeente in de toekomst alleen nog een basis voorziening zal betalen én daarop de baanhuur zal baseren. In juni wordt dat aan alle tennisclubs be richt. Volgens b. en w. heeft de voorzitter van Sint-Annaland mon deling verklaard zich in dat stand punt te kunnen vinden. Maar in een brief van juli aan het college, schreef de vereniging 'zeer onaangenaam verrast' te zijn. De baan zou inmiddels twee seizoenen onbespeelbaar zijn en daarom vraagt het bestuur om kwijtschel ding van de huur over 2006 en 2007 (ook al omdat de baan afgeschreven zou zijn en de huur in dertien jaar tijd met ongeveer 100 procent is verhoogd) én vraagt garantstelling voor een geldlening van 20.000 eu ro. Ook vindt het bestuur dat het be sluit van b. en w. om alleen nog een goedkoper vervangingsmateriaal te betalen voor de verhuurde baan, een eenzijdige wijziging van de huur overeenkomst. Op juridische haar kloverij' over een huurovereen komst zit de club niet te wachten, aldus de brief. De gemeente reageerde in oktober, waarbij ze stelt dat een langere le vensduur van een baan niet betekent dat een vereniging dan maar geen huur meer moet betalen. En voor de toegepaste huurconstructie heeft de club destijds zélf gekozen, aldus de brief. Kwijtschelden willen b. en w. niets, bij goed en gedegen onderhoud zou de baan volgens het college nog steeds bespeelbaar zijn. Een verzoek om garantstelling, vergezeld van een aantal financiële bescheiden, wilde het college in welwillende overwe ging nemen. Datzelfde schrijven b. en w. nu aan de PvdA. met de op merking dat de tennisvereniging een dergelijk verzoek tot nog toe niet heeft ingediend. In een brief aan de gemeenteraad reageert de vereniging op het schrij ven van b. en w. uit oktober. Ze vindt dat de gemeente haar verant woordelijkheid als verhuurder niet wenst te nemen, dat Sint-Annaland de dupe wordt van een ad hoe be slissing, en dat een juridische proce dure dreigt. 'Voor ons is dit de we reld op zijn kop. Niet samen, maar tegen elkaar is blijkbaar het motto', aldus het bestuur van tennisclub Sint-Annaland. B. en w. stellen in de beantwoording richting de PvdA dat ze helder en duidelijk zijn ge weest, en dat er geenszins sprake is van problematiek. Na enkele mislukte pogingen is het maandag gelukt om de Zijpe - de veerboot die tot 1988 dienst deed bij Anna Jacobapolder en sindsdien in een Antwerpse haven lag - te lichten en drijvend te hou den. Er bleek een gat in de scheepswand te zitten onder de waterlijn, de oorzaak dat het schip eind januari plotseling zonk. Wa terbouwbedrijf Hye gaat de Zijpe - die het kocht van de Antwerpse havendienst - ombouwen om er in de toekomst waterbouwkundige werkzaamheden mee te kunnen uitvoeren. De Nederlandse Onder watersportbond liet eerder ook zijn oog vallen op de veerboot, die men bij de Oesterdam wilde laten zinken zodat ze als duikobject kon fungeren. Dat kan nu niet door gaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 15