'Je hebt een stukje vrijheid datje niet hebt bij een baas' BEMANNINGSLID voor de TH 48 Mededelingen van het waterschap "KAREL DE KOK EN DE DROOM VAN DE KONING" 14 februari: Valentijnsdag! GEVRAAGD: ringen Passiemuziek toegelicht 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 februari 2008 Hij is nog erg jong, maar de 18-jarige Leon Geluk uit Tholen is vanaf 1 januari begonnen als zelfstandig on dernemer. Bij de Kamer van Koophandel in Middelburg staat zijn bedrijf ingeschreven als Geluk Afbouw Montage. Geluk beschikt over een ruime werkplaats en over een bedrijfsbusje maar kan er nog niet mee rijden omdat hij nog op moet voor zijn theorie-examen. Geluk maakte van zijn hobby zijn beroep. Pas 18-jarige Leon Geluk uit Tholenbegint eigen bedrijf in afbouw en montage Woensdag 13 februari i.p.v. 27 februari De kindermusical een spannend avontuur met Koning Klaagmaarniet, Karei de Kok, hofdame Frandolien en hoflakei Franciscus. Een waar feest voor jong en oud! Aanvang: 13.00 uur Twee kilometer plint Lange dagen op onze speciale Valentijnspagina in de krant van volgende week. Maximaal 20 woorden voor €5,-!* Sollicitatie bij voorkeur schriftelijk aan: Mosselkweekbedrijf gebr. de Jonge Binnenkamer 48 4691 DG Tholen Informatieavond dijkversterking maandag 11 februari 2008 Dorpshuis De Stove Voorstraat 42 4696 BK Stavenisse 19:30- 21:30 uur U bent van harte welkom op de informatieavond. Het projectbureau geeft dan toelichting op de plannen, het werk en eventuele overlast. Uiteraard kunt u ook vragen stellen. U hoeft zich niet aan te melden. Graag tot dan! Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met projectbureau Zeeweringen, telefoonnummer (0118) 62 13 70, of bezoek onze website u/wu/.zeeiueringen.nl. Rijkswaterstaat Waterschap" Tuinonderhoud? Snoeien Maaien Vijvers Tuinaanleg [GROENE KLUSSENIER Cees Scholtes Van der Wal wil voorzitter worden van PvdA Tholen Kindermusical en 'muziek van toen' Watersnoodmuseum Soms onzichtbaar, altijd noodzakelijk! IÉ* Geluk wordt rtu thuis in de Jan van Bloisstraat opgehaald door aanne mer J. Heijboer van de Oudelandse- dijk die een nieuw huis bouwt van de familie Ottema aan de Leguitse- dijk in Botshoofd, tussen Oud-Vos- semeer en Tholen. „Het is een leuk putje," zegt Geluk. Al helemaal in gevoerd in het jargon van de bouw. De bouwput is al lang niet meer te zien. Het huis zit al bijna onder de pannen, maar hij is er nog wel even bezig. „Dit is een nieuw huis en he lemaal niet moeilijk. Het is rechttoe rechtaan, kap erop en klaar. Je werkt van de bouwtekening. Heijboer heeft er al zoveel gezet." Het zelfstandig ondernemersschap heeft hem altijd al aangetrokken, vertelt hij op de verdieping van het huis terwijl er rondom getimmerd en geboord wordt. „Het is heel mooi om voor jezelf te kunnen wer ken en alles zelf te regelen. Je hebt een stukje vrijheid dat je niet hebt al je in vaste dienst bent bij een baas." Geluk heeft nog geen grote vaste lasten. Hij woont nog gewoon thuis. „Ik heb geen eigen huis met een hy potheek of zo. Dan kun je eventuele klappen opvangen." Geluk bezocht na de basisschool het Calvijn college in Tholen en Krab- bendijke. Hij koos voor de richting installatietechniek en elektrotech niek. Maar ging na het behalen van zijn diploma verder in de bouw via de SPB. de praktijkopleiding van de bouw in Bergen op Zoom. „Als kind ging ik al in mijn vrije tijd mee met mijn vader die overal karwijtjes deed. Ik ben ermee opgegroeid. Het was gewoon mijn hobby." (Zijn va der werkte als verkoper in de winkel bij Melse. Hij overleed na een ern stige ziekte- red.) „Hij had een gro te werkplaats van 170 vierkante me ter die ik nu benut op het bedrijventerrein Noord aan de Edi- sonweg in Tholen, naast visverko- LET OP: GEWIJZIGDE DATUM Foto: Van Hoorne Events Lokatie: "D^ ^Vellevaete", Hoenderweg 133 te St.Annaland Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV te Sint Maartensdijk, kantoorboekhandel Dieleman in Tholen en 's middags aan de zaal voor aan vang van de voorstelling. per Schot." Vorig jaar deed hij praktijkervaring op bij timmerbedrijf Van Vossen uit Tholen waar hij een nul-urencon- tract had. „Zo gauw ik uit school kwam en ook op zaterdag ging ik al mee." Geluk beschikt over de nodige ma chines en gereedschap die hem in staat stellen zijn vak uit te oefenen. Zo heeft hij schroefmachines, fre zen, een cirkelzaagmachine, com pressors en spijkerpistolen. Door veel in zijn vrije tijd te werken, bouwde Geluk al enige ervaring op, zegt hij. Tijdens zijn opleiding bij de SPB werkte hij bij de firma Ge luk (familie) en later BMC in Ril land om zijn praktijktoets timmeren te kunnen halen. Met het bedrijf was Geluk twee dagen in Scheve- ningen om in een zorgcentrum over een lengte van twee kilometer plin ten te maken. Het gebouw is tien verdiepingen hoog. Maar hij maakte ook al dakkapellen bij Heijboer. „Ach, iedere situatie is anders. In elke situatie moet je een andere op lossing zoeken. Dat is de uitdaging. Als het allemaal hetzelfde blijft, is er niets aan." In november werd hij achttien jaar en staat aan het begin van zijn loop baan als ondernemer. „Ik word van alle kanten geholpen. Mijn moeder staat er helemaal achter, maar ik heb ook een oom. Ad Geluk, een twee lingbroer van mijn vader uit Kapelle die me helpt, maar ook diverse an dere ondernemers in Tholen die me vertellen waar ik op moet letten." Geluk heeft al eigen klanten. Hij deed al verschillende klussen bij particulieren. Hij heeft de komende tijd voldoende werk. Opdrachtge vers leren hem tot nu toe vooral kennen via mond-tot-mondreclame, zegt hij. Hij wil zijn naamsbekend heid vergroten. Dat zou goed kun nen als hij met zijn eigen bus over Tholen rijdt. Daar staat de naam van zijn bedrijf op. De bus heeft hij van af begin december. Geluk werd in november achttien jaar. Maar dan moet hij eerst slagen voor zijn theo rie-examen. „Daar ben ik voor ge zakt. Ik heb er te makkelijk over ge dacht. Het is gewoon een kwestie van er goed voor gaan zitten. Het moet de volgende keer gewoon luk ken." Geluk heeft in de werkplaats een aparte kantoorruimte waar hij zijn administratie bijhoudt. Maar daar is Leon niet tevreden over. „Ik wil dat voortaan gewoon thuis gaan doen, in de Jan van Bloisstraat. Als ik 's avonds thuis kom, is dat veel mak kelijker. Het gaat veel sneller, an ders moet je per se naar kantoor te rug." De administratie vergt de nodige tijd, maar ook het maken van offertes. „Dat hoort er bij. Daar ben je best veel me bezig om dat alle maal te regelen." Geluk kent geen andere ondernemers die zo jong zijn als hij. Voor jongeren is het volgens het Zeeuwse Centrum voor werk en inkomen nu makkelijk om een baan te vinden. Van de werkloze Zeeu wen (8066) is vijf procent jonger dan 23 jaar. In de gemeenten Tho len, Borsele, Noord-Beveland en Sluis, gingen vorig jaar meer men sen dan gemiddel aan de slag. Het aantal werklozen in onze gemeente daalde van 492 einde december 2006 tot 386 eind vorig jaar. Geluk heeft volop werk. Hij is nog geen dag thuis geweest. Hij geniet van het werk ook al maakt hij lange da gen. Hij begint om zeven uur 's och tends en is om zes uur weer thuis. Maar werkt ook nog regelmatig 's avonds tot tien uur, half elf. „Maar vrijdag- en zaterdagavond houd ik vrij voor mijn vrienden om mijn so ciale leven op peil te houden." Leon Geluk bezig aan de bouw van een nieuwe woning aan de Leguitsedijk in Botshoofd. Eendrachtbode Postbus 5, 4697 ZG Sint-Arwaland 0166 - 65 70 07, advert@eendrachtbode.nl onder vermelding van Valentijn bij contante betaling Oud Kempenshofstede- en Margarethapolder Dit jaar versterkt projectbureau Zeeweringen de dijken langs de Oud Kempenshofstede- en Margarethapolder bij Stavenisse. Het project bureau organiseert daarom een informatieavond voor omwonenden en andere belangstellenden. Datum: Locatie: Tijd: Informatie Projectbureau Zeeweringen is een project van: Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws - Vlaanderen DE GROENE KLUSSENIER DOET HET! Ook: Zeelandweg Oost 76 4655 TS De Heen Tel. (0167) - 50 32 89 Mob. (06) - 40 71 03 74 e-mail: c.scholtes@groene- klussenier.nl www.ceesscholtes.groene- klussenier.nl Naai- en lockmachines Breimachines Alle reparaties Wol breimachinegarens Borduurpakketten Inruil en financiering Iedere Ie zaterdag van de maand VERKOOP MODESTOFFEN Oud-lid van provinciale staten Paul van der Wal uit Sint-Maar tensdijk is kandidaat voor het voorzitterschap van de PvdA-af- deling Tholen. Het afdelingsbe stuur zit om aanvulling verlegen nu voorzitter Ruud Sijl en pen ningmeester Hans Versluis later dit jaar uit de gemeente Tholen vertrekken. Bovendien wordt se cretaris Peter Suurland lid van de gemeenteraad, en dat is onver enigbaar met een functie in het da gelijks bestuur. Wél blijft hij alge meen bestuurslid. Oud-gemeente raadslid Chiel van der Linde is bereid het secretariaat op zich te nemen, en Jolanda Prins het pen ningmeesterschap. Als de leden vergadering op 14 februari met dit alles akkoord gaat, resteert er nog één vacature in het Thoolse PvdA- bestuur. Op de bijeenkomst wordt na de pauze het werk toegelicht van de Zeeuwse vereniging van kleine kernen. Tevens zal wethouder Marianne Velthuis ingaan op de 'local board' waarmee op dit moment in Sint-Maartensdijk wordt gewerkt. Jong en oud kan woensdagmiddag terecht in De Wellevaete te Sint-An- naland, waar Uit op Tholen twee voorstellingen heeft georganiseerd. Ze zouden eerst 27 februari zijn, maar zijn vervroegd. Al om één uur staat de familievoorstelling 'Karei de kok en de droom van de koning' is een musical, bedoeld voor kinde ren vanaf 3 jaar. Ze speelt zich af in een kasteeltje boven op een berg, dat uitkijkt over Klaagmaarnietland. Daar werken Karei de kok, hofdame Frandolien en hoofdlakei Francis cus voor een koning die normaal bijna de hele dag slaapt. Maar nu staat hij plots vroeg op, zijn perso neel begrijpt niet wat er aan de hand is. Een kinderklucht vol hilarische grappen en met swingende muziek valt te beleven in de Wellevaete in Sint-Annaland. Na de voorstelling is er voor het publiek gelegenheid om de spelers te ontmoeten. Om half vier staat een seniorenpro gramma gepland. In 'Terug naar toen' van Michael van Hoorne staan muziek van toen, interactie met het publiek én humor centraal. Alle leeftijden zijn welkom om te genie ten van de verhalen en mee te zin gen. Voor beide voorstellingen zijn de toegangskaarten te koop bij het VVV-kantoor in Sint-Maartensdijk, boekhandel Dieleman in Tholen en - zolang voorradig - vóór de voor- stelling aan de zaal. Met de Mattheus Passion sloot de componist J.S. Bach aan bij de tra ditie van het op muzikale wijze vertolken van het Bijbelverhaal rondom Pasen. Wie meer wil weten over de nog altijd bestaande tradi tie van de passie oratoria, kan maandag 18 februari terecht in Halsteren. Ds. P.J. v.d. Woel uit Dinteloord geeft op uitnodiging van de Protestantse gemeente een toelichting. De predikant volgde naast zijn opleiding in Kampen een deelstudie musicologie in Utrecht. Op de bijeenkomst worden mu ziekfragmenten uit verschillende tijden beluisterd en besproken, en komen diverse componisten aan de orde. De avond is in De Baak, ach ter de Martinuskerk, Dorpsstraat 20, en begint om acht uur. Voor in formatie en opgave: D. Wegge- mans, tel. 0164-683275. Het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk heeft een groep van onge veer 200 donateurs. Ze wil deze graag uitbreiden. Daarom is, on der meer op Tholen en Sint-Phi- lipsland, een folder verspreid. Wie vriend wordt van het Watersnood museum, krijgt een pas die recht geeft op gratis toegang voor twee personen. De donateursgelden worden gebruikt om de expositie op peil te houden en nieuwe ont wikkelingen te realiseren. A.B.S. Naai- Breimachines "Welgelegen" Ondernemersweg 19 4691 SL Tholen Tel.: 0166 - 60 70 85 Open: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur Edudelta Onderwijsgroep De Edudelta Onderwijsgroep start de volgende cursussen: Basisveiligheid (VCA) Start 5 maart 2008 - Sommelsdijk Verkorte cursus Basisveiligheid (VCA) Start 27 maart 2008 - Goes Uitvoeren Gewasbescherming (licentie 1) 6 maart 2008 - Colijnsplaat Bedrijfsvoeren Gewasbescherming (licentie 2) Versnelde cursus, start 6 maart 2008 - Colijnsplaat Verlengingsbijeenkomsten Gewasbescherming 28 maart; 25 april; 30 mei en 27 juni - Colijnsplaat Mollen- en Woelrattenbestrijding Start 26 februari 2008 - Goes Bedrijfshulpverlening Start 5 maart 2008 - Sommelsdijk Herhalen Bedrijfshulpverlening Start 13 februari 2008 - Sommelsdijk Herhalen Bedrijfshulpverlening Start 11 maart 2008 - Goes Verlengingsbijeenkomst Gewasbescherming 3 maart 2008 - Sommelsdijk Verlengingsbijeenkomst Gewasbescherming Transport en Opslag, 28 februari 2008 - Dinteloord Voor meer informatie of aanmelding: Locatie Goes, Anneke van Groningen, 0113 272241 of mail naar grn@edudelta nl Locatie Zuid Holland Zuid, Corine de Vries, 0187 480561 of mail naar c devries@edudelta.nl Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Meetonderzoek in Veerse Kreek en Vesten Gemeente Veere en waterschap Zeeuwse Eilanden willen eind 2008 starten met het baggeren en verbeteren van oevers van de Veerse kreek en Veerse Vesten. De Veerse kreek en de vesten vormen een complex gebied. Zo bestaat de kreek uit soms erg diepe putten en spelen ecologie en cultuurhistorie een belangrijke rol in het gebied. Om tot een goed uitvoeringsplan te komen is het noodzakelijk om meetwerkzaamheden te verrichten. U kunt door het onderzoeksbureau Royal Haskoning benaderd worden om uw perceel te mogen betreden. De planning is dat Royal Haskoning de werkzaamheden in juni heeft afgerond. Het onderzoek zal verder geen hinder veroorzaken. Op basis van de metingen wordt een plan gemaakt voor de uitvoering van de gewenste werkzaamheden. Betrokkenen worden te zijner tijd benaderd over het ontwerp. De uitvoering van de werkzaamheden start op zijn vroegst eind 2008 en loopt door in 2009. Vliegtuigspuiten alleen bij hoge uitzondering Het dagelijks bestuur van het waterschap heeft besloten om ook voor 2008 de 'Handreiking vliegtuigspuiten bij extreem natte weersomstandigheden' van toepassing te verklaren. Alleen agrariërs die een rijpadensysteem hebben aangelegd, komen in overmachtsituaties in aanmerking voor een ontheffing om binnen 14 meter van de insteek van de sloot met een vliegtuig of helikopter te spuiten. Het waterschap heeft dit besluit in een vroegtijdig stadium genomen, zodat agrariërs nu nog kunnen besluiten of zij rijpaden aan leggen of niet. Als ze dat wel doen, en er doen zich weersomstandigheden voor waardoor ze hun percelen zelfs via de rijpaden niet kunnen berijden, kunnen ze onder voorwaarden ontheffing krijgen om de strook van 14 meter naast de sloot te laten spuiten met een vliegtuig. De voorwaar den waaraan moet worden voldaan om een bespuiting te mogen uitvoeren zijn te downloaden op de website van het waterschap www.wze.nl via waterschapswerk/schoon water. Het besluit van het waterschap houdt tevens in, dat agrariërs die geen rijpadensysteem aanleggen, niet in aanmerking kunnen komen voor een ontheffing voor het uitvoeren van vliegtuigbespuitingen in de strook naast de sloot. Wijziging lozingsvergunning Firma W. de Ruijter in Scharendijke Op 4 februari 2008 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Firma W. de Ruijter, gevestigd aan de Slahofsweg in Scharendijke. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Het besluit ligt vanaf 1 februari tot en met 25 maart 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; door de cluster milieu van de afdeling R&M in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 8.30 tot 17.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 14