Nieuwe riolering in Karreveld Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 31 januari 2008 Zondag jeugddienst 4 CENT KORTING op benzine De beste start Afschot smienten Beroepingswerk Kuitert en critici Sing-in Meulvliet Ter Tolne leert veel in Markiezenhof Luten beste klaverjasser Mission Music Concert in stadhuis Nieuw beleidsplan Rolstoel voor Kenia Voorleesontbijt Heenetrechtschool Jos Hommel uitstekend Geslacht in eigen slagerij Speeltuin 40 mille Klachten schakelkast Vijf nieuwe muzikanten SUPERAANBIEDING! Dunne Lende Entrecöte Zaterdag oliebollen Zorg op school Beroep ds. Gerritsen Nog geen antwoord ABT Alma weer terug Waterberging Spelletjes Maartenshof Vervangen woning Predikant Rehoboth De Pendelaars Loos alarm hotel Tholen In de Ichthuskerk in de Doelweg wordt zondagmiddag om vijf uur een jeugddienst gehouden met als thema Klein Steentje. Volgens jeugdouderling Rolant Quist heeft de dienst zowel wat de liturgie als de preek betreft een afwijkende vorm. „De preek wordt op nog nooit ver toonde manier gebracht." Een gele genheidsformatie begeleidt de sa menzang en voert zelf nog een aantal muzieknummers uit. Iedereen is welkom bij deze jeugddienst. Voor de jongste kinderen is er oppas aan wezig. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmites. Heeft u vragen van teehnische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst Advertentie I.M. Er gaat niets boven borstvoeding! La Lêche League geeft voorlichting aan aanstaande moeders en moeders die al borstvoeding geven. De baby's en vaders zijn ook welkom, donderdag avond 7 februari om acht uur in de Stoofstraat 8. Borstvoeding geven is natuurlijk, maar dat gaat niet altijd vanzelf. Ria Verheul geeft de nodige informatie over borstvoeding, de beste start. De provincie heeft A. Geluk voor de periode 17 januari tot en met 31 maart ontheffing verleend van de flora/ en faunawet, voor het met een hagelgeweer afschieten van smien ten op een perceel wintertarwe aan de Gortzakweg. Het afschieten van grauwe ganzen, brand- en rotganzen wordt niet toegestaan. De beide laatstgenoemde zijn beschermde dieren, voor de door hen aangerichte schttde kan een beroep worden ge daan op het Faunafonds. En voor het afschieten van grauwe ganzen dient Geluk een machtiging te vragen bij de faunabeheereenheid Zeeland. Voor een perceel wintertarwe aan de Ceresweg krijgt de akkerbouwer he lemaal geen ontheffing, omdat het ligt binnen een aangewezen gan zen foerageergebied. In de Hervormde Gemeente zijn de diakenen B. Geuze, P. Kriger, J.J. Schot en R.A. van der Slikke (her)bevestigd, terwijl van diaken J.N. Everaers afscheid werd geno men. D.F. Duine werd bevestigd als ouderling. De kerkenraad heeft don derdag de verdere procedure bespro ken voor het beroepingswerk om in de vacature te voorzien die ontstond door het vertrek van ds. P. Vernooij naar Stolwijk. Hetzelfde anders zien. Dat is het the ma van de lezing die ds. D. Peters woensdagmorgen om tien uur geeft in het NPB-gebouw aan de Oude- landsestraat 11. De predikant van de vrijzinnige geloofsgemeenschap verwijst naar een boek van Harry Kuitert, een theoloog die beweert dat religie mensenwerk is. Volgens hem zijn geloof en kerk overbodig geworden omdat het allemaal ver beelding is. Tijdens de koffieochtend wordt van gedachten gewisseld over de opvattingen van Kuitert en de re acties daarop van critici. Zaterdagmiddag 23 februari is er in Meulvliet een sing-in speciaal voor kinderen onder leiding van Vision. Het thema is: Je mag er zijn. De or ganisatie is in handen van een aantal leden uit verschillende kerken van het eiland. De sing-in begint om drie uur. 's Avonds is er een sing-in met een drietal groepen. Het eerste optreden is van de praiseband The Bridge uit Zierikzee. Deze 13-koppige forma tie is ontstaan vanuit de Christelijk Gereformeerde Kerk en treedt al een aantal jaren met elkaar op bij jeugd diensten, jeugdkerken, praise- en worshipbijeenkomsten. Hel tweede optreden zal worden ver zorgd door de gospelband Vision. Deze band heeft de laatste jaren haar sporen al verdiend en hoopt dit jaar haar 5-jarig bestaan te vieren. Tijdens de eerste sing-in in Meul vliet heeft zij Marcel en Lydia Zim- mer begeleid. Als sluitstuk zal er een speciaal voor deze avond samenge stelde gospelband van de Christen gemeente de Oesterschelp optreden. Het avondprogramma begint om 19.45 uur. Bestellen van de kaarten voor beide activiteiten kan via: www.singintho- len-tk of telefonisch via 603089. Kaarten zijn ook te koop bij Atelier Priegelmee en Hage Textiel. Alle kinderen van openbare basis school Ter Tolne zijn naar het Mar kiezenhof in Bergen op Zoom ge weest. Elk bezoek stond in het teken van een bepaald thema. Voorafgaand werd er in de klassen verteld over het leven van vroeger. Zo leerden de kinderen dat er grote verschillen zijn met het leven nu. In de kleuterklas sen werden echte ridderhelmcn ge maakt en in de groepen 4 werden de klassen omgetoverd tot museum. In de bovenbouw werd tijdens de ge schiedenislessen aandacht besteed aan de markies en zijn leven. De kleuters leerden in het Markie zenhof hoe een ridder en een jonk vrouw moeten buigen. De groepen 3-4-5 zagen welke voor werpen de mensen vroeger hadden, zoals o.a een zakhorloge, een helm, een bidet en een bedpan. De groepen 6 en 7 gingen griezelen! De kinde ren liepen een speurtocht door het museum. Ze kwamen op plaatsen die behoorlijk donker en eng waren. Er was zelfs een geest die tot leven kwam, vertelt juf Ilona Verlaar. In de kamers maakten de kinderen op drachten. Tenslotte waren de kinde ren van groep 8 aan de beurt. In de binnenstad van Bergen op Zoom kregen ze allerlei vragen over ge vels. Zowel de kinderen, de ouders die meegegaan zijn, als de leer krachten hebben genoten van de ochtenden in het Markiezenhof. „Het was erg leerzaam", aldus juf Ilona Verlaar. Peter Luten heeft de competitiewed strijd van de klaverjasclub Stad Tho len gewonnen met 5396 punten. Een na beste werd Nelly Bestman met 5158 punten. Henk Snepvangers be machtigde de derde plaats met 4973 punten, gevolgd door Marie Verker- ke die 4868 punten scoorde. Vijfde werd Edward Tazelaar met 4848 punten. Mission Music organiseert dit jaar twee concerten in de hervormde kerk. Op 12 april zingen het chr. ge mengd Eilandenkoor, jongerenkoor Matthanja en mannenkoor De Urkse zangers onder leiding van Peter Wil deman en Jacob Schenk. Deze twee mannen zullen ook op het orgel en de piano spelen. Chr. jong Urker mannenkoor Soli Deo Gloria en jon gerenkoor Jigdaljahu zorgen voor de zang op 13 december. Deze koren worden geleid door Jaap Kramer en W. A. den Hertog. Marco den Toom speelt op het orgel en de piano. De collecte van het Mission Music kerstconcert in de hervormde kerk bracht 426 euro op. Het geld is be stemd voor de Bonisa zending. Het Apollo ensemble geeft op vrij dag 29 februari een concert in het stadhuis in de Hoogstraat. Het en semble speelt vanaf 20.15 uur onder andere werken van Mozart en Schu mann op hobo, fagot en fortepiano. De musici zijn uitgenodigd door de stichting Anthonie Keldermans con certen. Oud-Vossemeer De kerkenraad van de Hervormde Gemeente gaat een nieuw beleids plan opstellen voor de periode 2009- 2013. Hiervoor wordt een werk groep gevormd bestaande uit 3 leden van de kerkenraad en 7 gemeentele den: 3 jongeren tot 30 jaar, 2 mensen van de leeftijdsgroep 30-50 jaar en eveneens twee boven de vijftig. Het dagelijks bestuur van de Hervormde Gemeente bestaat nu uit ds. Scheur water, scriba (secretaris) ouderling- kerkrentmeester Boeve, de ouderlin gen Van Dijke en Riemens, alsmede diaken Krijger. Zaterdag 9 februari is er van tien tot twee uur een verkoping in het her vormd verenigingsgebouw aan de Ring. De opbrengst is bestemd voor een project van de Gereformeerde Zendings Bond, die een rolstoel voor gehandicapte kinderen in Kenia wil schenken. In het Afrikaanse land vallen door stammentwisten mo menteel veel slachtoffers. De inwo ners, en zeker ook de zwakste groe pen als gehandicapten, kinderen en ouderen, hebben er zwaar te lijden. Een hulpmiddel als een rolstoel is dan ook zeker welkom. De leerlingen van Die Heenetrecht school brachten woensdag allemaal hun broodtrommeltje mee. Ter gele genheid van de nationale voorleesda gen werd de dag begonnen met een voorleesontbijt. De school trakteerde op een eitje en een pakje drinken. Mevrouw A. Boxhoorn uit Tholen was voorleesgast. De groepen 1 tot en met 4 werden als eerste voorgele zen, uit het boek 'Kleine Muis zoekt een huis'. De kinderen gingen hele maal op in het verhaal, na het voorle zen gingen ze terug naar de klasloka len om te ontbijten. De groepen 5 tot en met 8 begonnen juist met een ont bijt en waren daarna aan de beurt voor het voorlezen. Dat gebeurde uit het boek 'De kronieken van Narnia, het betoverde land achter de kleer kast', over het goede en het kwade. Voor alle groepen samen vertelde mevrouw Boxhoorn vervolgens wat er allemaal komt kijken bij het ma ken van een boek. Het maken van il lustraties legde ze uit door dat te la ten zien. Ze had een prent getekend van Kleine Muis, en bekeek samen met de kinderen welke kleuren de muis eigenlijk had. Iedereen kreeg als aandenken het gedicht mee over de zeven plaatsen van het eiland Tholen, met de daarbij behorende te keningen van mevrouw Boxhoorn. Vooral de uitleg over het gedicht vonden de kinderen prachtig. De ochtend werd afgesloten met knutselen voor alle groepen. De kin deren maakten prenten met de 'scheurtechniek', die ook is toege past in 'Kleine Muis zoekt een huis'. Iedere groep deed het weer een beet je anders, maar stuk voor stuk wer den het kunstwerkjes. Jos Hommel viel op bij biljartver eniging de Treffers met uitstekend spel in de onderlinge competitie. In ronde 15 scoorde hij het hoogste ge middelde 6,75 met de kortste partij in 12 beurten en ook nog de hoogste serie met 20 caramboles. In ronde 16 speelden Karei Hommel en Pier re Goossens de kortste partij in 25 beurten. Jos Hommel maakte de hoogste serie met 13 caramboles en het hoogste gemiddelde met 2,555. Uitslagen ronde 15: S. Etienne-H. van Daalen 10-8,857 p, J. de Ko- ning-H. Rensink 10-7,143 p, A. Hommel-P. Goossens 10-7,273 p, C. Burgers-M. Klijnsmit 10-5,278 p, J. Hommel-N. Rooijakkers 10-2,167 p, A. Deurloo-L. van Wezel 10-9,167 p, P. de Leeuw-K. Hommel 7,667-10 P- Uitslagen ronde 16: C. Burgers-J. Hommel 10-8,642 p, H. Rensink- P. de Leeuw 10-7,667 p, N. Rooij akkers-A. Hommel 7,833-10 p, L. van Wezel-S. Etienne 5-10 p, K. Hommel-A. Deurloo 10-7,667 p, M. Klijnsmit-H. van Daalen 7,222- 10 p, P. Goossens-J. de Koning 10-8 p. Donderdag, vrijdag en zaterdag UMaandagdinsdag en woensdag Malse Rosbieflapjes soogr 6,00 Cordon bleu *«*«.250 gr 2,25 .Varkensschnitzels 500gr. 4,50 'Nasi/bamivlees 500gr. 3,00 PiZZa HawaïolChampignon 2,95 Sint-Annaland Tot en met 21 februari ligt de bouw vergunning voor de verplaatsing van de speeltuin nog ter inzage in het nieuwe gemeentehuis in Tholen. Het ontwerpbureau Groen en Spelen uit 's-Heer Hendrikskinderen voert het karwei voor 40.000 euro uit. Er ko men 29 toestellen naar de nieuwe plek op de plaats van de inmiddels half gesloopte chr. kleuterschool. Onder die 29 'toestellen' rekent de gemeente echter ook de banken en vuilnisbakken. Er komt een fraai en treegebouw op de hoek Klooster straat/Schoolstraat met twee toilet ten, een berging, spoelbak en een kantoortje. De nieuwe speeltuin wordt afgeschermd door een hek werk van 1,80 m hoog. Een bewoner van de Molendijkse- weg heeft een klacht ingediend bij de gemeente over de plaats van een schakelkast. De kast zou het uitzicht van de bewoner bederven. Verder klaagde de bewoner over de graaf werkzaamheden. B. en w. hebben echter laten weten dat de plaats van de kast past binnen de voorschriften van het bestemmingsplan kom Sint- Annaland. Op de jaarvergadering van de ko ninklijke fanfare Accelerando zijn vrijdag Elise de Jonge, Jacintha Rijnberg, Rachel Suurland, Irene van Uden en Louis van 't Hof aan genomen als nieuwe leden. Behal- Runderrookvlees 100 gram 1,69 Frikando gegrild 100 gram 1,30 Gebraden gehakt 150 gram 1,35 Boterhamworst 150 gram 1,35 Rauwkostsalade 150 gram 1,20 Rundergehakt 1 kg 4,50 Schouderkarbonade 1 kg 4,50 Spekjes 250 gr. €1,20' Chili con came ïlSST 500 gr 3,75 Slavinken 5 halen 4 BETALEN! I I I ##l I Koningin Beatrix is jarig en wij vieren feest! Super kwaliteit eigen geslacht, botermalse 250 gram nu voor maar 2,99 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ve Louis van't Hof, die lid werd van de slagwerkgroep, zijn ze toe getreden tot het fanfareorkest. Wegens aftreden van bestuurslid Dorthy van de Male was er een open verkiezing voor een nieuw bestuurslid. Hierbij kreeg Eric Leemreijze de meeste stemmen, maar hij bedankte. Samen met de herkozen voorzitter Jack Wesdorp besloot het bestuur met 6 leden verder te gaan. De voorzitter blik te terug op een goed en gezond jaar, met wederom voor de vereni ging een aantal hoogtepunten. Hij noemde hierbij met name de con certen ter gelegenheid van de ope ning en het in gebruik nemen van het nieuwe muziekoefenlokaal. Het optreden van de slagwerk groep op koninginnedag, het zo- merconcert met het D-examen van Pauline van Popering, het eerste Thoolse solistenconcours, het uit wisselingsconcert met Euterpe en de deelname aan het Wintergala van het vrouwenkoor Kir Royal. Een groot succes, zeker in sociaal opzicht, was het bezoek met optre den aan de Efteling en voor het eerst hielden de leden de jaarlijkse feestavond niet in de vertrouwde Sakofahal, maar in Havenzicht waar ooit de wieg van de vereni ging stond. Penningmeester Bram Goedegebuure kon met tevreden heid het boekjaar 2007 afsluiten, onder andere dankzij de wederom hoge opbrengst van de rommel markt, de nieuwe speculaaspop penactie in november en een gift van erelid Ko Slager. Door de gun stige resultaten is er een reserve ring gedaan voor de aanschaf van instrumenten in het kader van de werving van nieuwe leden voor de bassectie. Hoewel het ophalen van oud papier voor de vereniging een vaste inkomstenbron is, leverde deze activiteit wel discussie op tij dens het bespreken van de enquête onder de leden. Het aantal vrouwe lijke leden bij Accelerando neemt steeds toe, waardoor een steeds kleiner wordende groep mannen het oud papier moet ophalen. De leden deelden de zorgen van het bestuur en deden diverse sugges ties aan de hand, zoals het plaatsen van een container, het inzetten van partners van de dames of het mee helpen van de vrouwelijke leden zelf. Uit deze enquête kwam te vens naar voren dat de leden de feestavond op de nieuwe locatie waardeerden met een 7,7 en de nieuwe speculaaspoppenactie met een 7,9. Hoewel de muziekkeuze werd gewaardeerd met een ruime zeven, leverde dit punt ook enige discussie op. Hieruit moest de voorzitter de conclusie trekken, dat het voor de muziekcommissie een zeer moeilijke opgave is om het iedereen naar de zin te maken. De jeugdspelers van voetbalvereni ging WHS komen zaterdagmorgen vanaf 9 uur langs voor de verkoop van oliebollen. Vrijwilligers gaan om vier uur 's morgens al bakken om heel het dorp bij de koffie van de lekkernij te voorzien. Wie al bij het ontbijt oliebollen wil eten, kan vanaf vijf uur in de kantine van WHS terecht. De activiteitencom missie wil met deze jaarlijkse olie bollenverkoop geld voor het jeugd werk binnen de voetbalvereniging bijeen krijgen. De School met de Bijbel is bezig met een project over zorg. Allerlei deelthema's worden uitgewerkt, zo als de dokter, het ziekenhuis, gehan dicapten, minder bedeelden, Artsen zonder grenzen. De leerlingen zijn erg actief en ondernemen van alles. Ook worden er gastlessen gegeven. Huisarts A. v.d. Berge kwam de leerlingen van groep 0 tot en met 4 het één en ander te vertellen. In de kleutergymzaal, waar zo'n honderd kinderen klaarzaten, nam de dokter plaats bovenop de kast. De kinderen mochten vragen stellen en zo kwam een heleboel aan de orde, zoals bloeddruk meten, bloed prikken, enz. Ook kwamen er veel verhalen uit de kinderen, zoals gebroken ar men enz. Toen ging de tas van de dokter open. Er kwam een stapel spatels uit. Ja, ik eet veel mag nums', zei de dokter. Hij liet zien waarvoor de spatel, bloeddrpkmeter en stethoscoop worden gebruikt. Ook had de dokter een pop bij zich, bij wie je de ingewanden eruit kon halen. Leuk was de reflexhamer, waardoor heel wat beentjes om hoogvlogen! De groepen 5/6b werken over ge handicapten, mensen die niet kun nen zien. niet kunnen horen en niet kunnen lopen. Ook oude mensen kunnen last krijgen van die kwalen. De leerlingen gingen een kijkje ne men in zorgcentrum de Schutse. Ze zagen er een .pratende lift' voor slechtzienden, een bedlift voor mensen die moeilijk kunnen op staan. Eén van de leerlingen werd zelfs met een stoellift in bad gezet. De gymzaal, het domein van de fy siotherapeut, was ook erg interes sant. De leerlingen mochten het looprek proberen, waarin mensen oefenen die weer moeten leren lo pen. Weer een ander aspect van zorg zag groep 6b in De Schutse Zeeland te Oud-Vossemeer, het dagactivitei tencentrum voor gehandicapten. Huib Dorst ontving de kinderen met limonade en koek. Er is een vleugel voor volwassenen en één voor kin deren. De groepen en ruimtes heb ben namen van een schip: kapitein- tjes, matroosjes, kajuit, stuurhut, kombuis en 't haventje. Huib had eerst een vraag voor de leerlingen, die hen aan het denken zette: zijn het gehandicapte mensen of mensen met een handicap? Dat laatste, om dat het mens-zijn belangrijker is dan de handicap. De deelnemers zorgen voor de tuin en de dieren. Er zijn geiten, schapen, een pony, ko nijnen en kippen. In de tuin zijn een glijbaan, een schommel en een trampoline. Er was een groep aan het leren lezen, taarten bakken voor het winkeltje en een andere groep deed een spel. Ook zijn er verschil lende rustruimtes met lichtjes, bal lenbakken en muziek. Er is zelfs een bubbelbad! Ook andere groepen gaan nog een excursie maken rondom het project zorg, dat woensdag 13 februari wordt afgesloten met een kijk- avond. Ds. Gerritsen heeft een beroep ont vangen van de Oud Gereformeerde Gemeente uit Barneveld. Sint-Maartensdijk De fractie van ABT heeft nog geen antwoord van wethouder K.A. Heij- boer over de toestand van de wo ning aan de Noordpoort naast de kinderopvang Yuppies. L.J. van Doorn had in december gevraagd of er wat gedaan kan worden met het pand waar al ongeveer een half jaar het dak van is verwijderd. Maandag herinnerde Van Doorn de wethouder eraan in de commissie ruimte, maar Heijboer liet weten dat het nog niet was onderzocht. Hij beloofde er nog op terug te komen. De muurschildering van Alma uit het Markiezaat college is weer terug in het dorp. Maandagmiddag werd het door Jac. Goud transport uit Waarde van Heinkenszand naar de hal van de familie Schot-Oudesluijs aan de Sportlaan gebracht. De op slag in de loods van sloopbedrijf Sagro was tijdelijk omdat er in het dorp geen geschikte plaats beschik baar was. Het ingepakte kunstwerk is zonder problemen verhuisd en in de hal geplaatst. Het ligt nu vlakbij de plaats waar het nieuwe Haestin- ge moet verrijzen. Dat gebeurt op het sportterrein ongeveer vijftig me ter verder. Het waterschap heeft van RM. Hoek 5,9 are boomgaard aan de Ho- geweg gekocht. Het schap heeft de grond nodig voor de aanleg van een waterberging. Op zaterdag 16 februari wordt de spelletjesmiddag voor de jeugd van 4 tot 12 jaar gehouden in Maartens hof. De werkgroep jeugd (bestaande uit bewoners uit de Bloemenlaan en omgeving) organiseert in het atrium oud-Hollandse spelen. Er komt ook een aantal kramen en bezoekers kunnen een enquête invullen over de speelterreintjes in het dorp. Het is bedoeld voor alle kinderen in het dorp. Het project was eerste be doeld voor het noordwestelijk deel van het dorp, maar is nu uitgebreid tot heel het dorp. De nieuwe pvc-buizen vervangen de grote betonnen rioolbuizen in het Karreveld in Sint-Philipsland. In het Karreveld in Sint-Philipsland worden de oude rioolbuizen vervangen door nieuwe. Moerland en Dost uit Steenbergen is er onge veer drie weken mee bezig om de oude grote betonnen buizen met een doorsnee van 60 cen timeter weg te halen en er pvc-buizen met een doorsnee van 31,5 centimeter voor terug te leggen. Dat is dus ongeveer de helft minder, maar meer is daar niet nodig omdat de situ atie er in de loop der jaren is veranderd. Het gaat over een lengte van 136 meter onder de straat rond het plantsoen. Ook een stuk van de huisaansluitingen wordt vernieuwd. De afvoer naar het hoofdriool wordt gewij zigd. Het gaat voortaan via een andere, weste lijke, route naar de Zuiddijk. Ook de klei rond de buizen wordt weggehaald. Die wordt ver vangen door zand. Dat is om het verdichten van de grond te verbeteren. De vrijgekomen grond wordt afgevoerd naar een depot van het waterschap. Er is ongeveer 450 kubieke meter voor nodig. Het zanddepot ligt op de hoek bij de dijk tegenover de Deldensestraat. Het Kar reveld is tijdens de werkzaamheden afgesloten voor het verkeer. De straat wordt opnieuw be straat. Het werk gebeurt in opdracht van de gemeen te. Moerland en Dost werd het werk gegund voor 49.500 euro. Het bedrijf was de laagste inschrijver. Predikbeurten Zondag 3 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kunz, Dordrecht. 18.30 u. ds. Scheurwater, Oud-Vos semeer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Diepeveen, Stellen dam. 18.30 u. leesdienst. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Slabbekoorn, Goes. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Yperen (H.A.). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. Hegeman, Alphen a/d Rijn. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scherwater (H.D.). 18.30 u. ds. Bevelander, Alblasser- dam. GEREF. KERK 10 u. da. Langebeke, Westmaas. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Groenendijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. ds. Harinck. 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. kand. Lugthart, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Oorschot. 14.30 u. ds. Lassche, Ouddorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. Open Doors. 19 u. ds. Schipper, Moordrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. wo 6/2 19.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. student Labee, Hendrik Ido Ambacht. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Hoek, St.-Annaland. GEREF. KERK 10 u. ds. Zijlstra, Yerseke. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Bleskens- graaf. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Oosteinde, Kapelle- Biezelinge. De gemeente is bereid medewer king te verlenen aan het vervangen van een woning aan de Provinciale- weg 1 lb. B. en w. maken daarbij ge bruik van een speciale regeling (ruimte-voor-ruimte). Het gaat om het vervangen van bebouwing ten behoeve van intensieve veehouderij door één nieuwe woning. De Hervormde Gemeente Rehoboth heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Reehorst uit het Zuid-Hollandse Piershil. De 62-jarige predikant wil nog graag in een andere gemeente actief zijn, voordat hij met emeritaat (pensioen) gaat. Bij Rehoboth krijgt hij een deeltijdfunctie van 70%. Tij dens de verkiezingsavond kozen de leden unaniem voor een beroep op ds. Reehorst. Voor 8 februari dient hij een beslissing te nemen over het beroep. In de kerkenraad zijn de ouderlin gen Jan van de Burg, Rinus van Ou denaarde, Kees de Korte en Bert van Dijk, alsmede diaken Martin Harder herbevestigd. Als nieuwe ouderling-kerkrentmeester is Rinus Hengstmengel bevestigd. Afscheid werd genomen van ouderling-kerk rentmeester Adrie Wielaard en de diakenen les van der Reest en Ag nes Deurloo. De kerkenraad hoopt binnenkort nog een diaken te kun nen bevestigen. M.L. van der Malen zegevierde vrij dagavond in de clubcompetitie van klaverjasvereniging de Pendelaars met 5369 punten. 2. M. den Haan 5139 p, 3. J. Geldhof 5004 p, 4. R. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, zal 1-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingcnlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 31 januari t/m vrijdag 8 februari. donderdag 31 9.02 -21.37 vrijdag 1 10.07 -22.47 zaterdag 2 11.29 - ----- zondag 3 0.12-12.52 maandag 4 1.27-13.57 dinsdag 5 2.22 -14.47 woensdag 6 3.02 -15.27 donderdag 7 3.45 - 16.07 vrijdag 8 4.22 -16.45 do 7/2 4.45 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 31 jan. Tweede Kamerlid A. Koppe- jan bij CDA, Meulvliet, 19.30 u. 6 feb. Lezing ds. D. Peters van de vrijzin. geloofsgem. NPB, Oude- landsestraat 11, 10.00 u. 7 feb. Gezellig 'Onder ons', mevr. A. Boxhoorn, chr. ouderenvereni ging, Wingerd, 14.30 u. 7 feb. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 7 feb. Info-avond. borstvoedingsor ganisatie LLL, Stoofstraat 8,20-22 u. 23 feb. Sing-in voor kinderen, thema: Je mag er zijn, Meulvliet, 15.00 u. 23 feb. Sing-in met optreden gos pelband, Meulvliet, 19.45 u. 29 feb. Concert Apollo ensemble, oude stadhuis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 1 feb. Lampionoptocht Vlooientrap- pers, vertrek Stasse Mispit, 18.15 u. 1 feb. Polderkoaitjesbal, Hof van Holland, 20.30 u. 2 feb. Overhandiging sleutel aan prins Weijte en aansluitend optocht, Raadhuisstraat, 12.49 u. 23 feb. Het is niet alles goud wat er blinkt, blijspel. Rederijkerskamer Eendracht, Vossenkuil, 19.30 u. SINT-ANNALAND 13 feb. Kijkavond project 'Zorg' in chr. school SINT-PHILIPSLAND 6 feb. Psalmzang in het kerkgebouw van de Oud Ger.Gem. 20 u. 8 feb. Vrije klaverjaswedstrijd. De Roemers, Holland Huis, 20 u. POORTVLIET 31 jan. Literaire avond met Wim Hofman, 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. 9 feb. Nooit verwacht en toch, to neel Plattelandsvrouwen en Ons Voordeel, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. BERGEN OP ZOOM 8 feb. Boogie blues night, theater concert, De Maagd, 20.15 u. 12 feb. Tineke Schouten, onewo- manshow, De Maagd, 20.15 u. 14 feb. Het Nationale Toneel: Eline Vere, toneel. De Maagd, 20.15 u. 15 feb. Celtic Party, theaterconcert, De Maagd, 20.15 u. 16 feb. Claudia de Breij (iClaudia), onewomanshow. De Maagd, 20.15 u. 17 feb. Introdans voor de jeugd, jeugdtheater, De Maagd, 14.30 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Aliens vs Predator 2 - vr en za 18.45 en 2115 u., wo 20 u. Alles is liefde - vr 18.45 u., za 16 u. en 18.45 u. zo en wo 16 u. Alvin and the Chipmunks (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. en 16 u. Bee movie (Neder landstalig) - za en wo 13.45 en 16 u. zo 13.45 u. De scheepsjongens van Bontekoe - za en wo 16 u. En chanted (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. I am legend - vr en za 21.15 u., wo 20 u. K3 en de kat- tenprins - za, zo en wo 13.45 u. Moordwijven - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u. zo 16 u. Na tional treasure 2: Book of secrets - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16 u. Verrassingsvoor première - do 20.30 u. van Putten 4394 p, 5. J. van Splun- ter 4365 p, 6. M. Schellekens 4358 p, 7. P. Bazen 4336 p, 8. G. van Ham 3769 p. Scherpenisse De brandweer is gisterochtend even na zes uur uitgerukt na een automa tische brandmelding in hotel/restau rant de Gouden Leeuw op de Hoge Markt. Het bleek loos alarm. De oorzaak was een defecte melder. ZIE VERDER PAGINA 9.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2