Smash staat zwaar seizoen te wachten Jan Jaap Bolier wint opnieuw samenspel van duivenliefhebbers Naast de duikopleiding telt bij Snotdolf ook het sociale aspect Emergo E pakt eerste Tholen heeft meer zalen nodig voor sport punten in Badmintonners sluiten competitie af met verlies Donderdag 31 januari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Sint-Annalanders in hoogste klasse onderuit Duivenverenigingen huldigen kampioenen afgelopen vluchtseizoen Voor gymnastiek basisscholen en clubs Om aan de vraag van het onderwijs en de verenigingen te voldoen, moet de uitbreiding van de sportfaciliteiten in Tholen komen. Dat antwoordt het college van burge meester en wethouders aan fractievoorzitter A.G. van de Sande van de ChristenUnie. Binnensportaccommodaties in de dorpen hebben geen hoge prioriteit. Onderwaterhockey Middelburg verslagen \K Duivensport Vaste waarde Uitslagen Plan Zoekweg Thoolse dammers behouden koppositie in de hoofdklasse Smerdiek wint door drie goals Polderman Ledenstop volleybal voor kinderen onder twaalf „Pas wanneer wij er vertrouwen in hebben dat iemand al le aspecten goed beheerst, kan die bij ons het duikbrevet halen", legt Toon Verwijmeren uit. Hij is één van de zes duikinstructeurs bij De Snotdolf. De Thoolse duik- en reddingsbrigade leidt zowel op voor snorkeldiploma's als duikbrevetten. Op zaterdag 16 februari organiseert de vereniging een introductieduik, waar belangstellenden kennis kunnen nemen van de mogelijkheden. Dat gebeurt in het overdekte zwembad De Plantage in Hoogerheide. Duik- en reddingsbrigade stelt hoop op overdekt zwembad Gorishoek Uitrusting huren Vrijdag is in de regio Zuid-West de voorjaarscompetitie begonnen. De enige tafeltennisvereniging van het eiland Tholen, Smash'76 uit Sint- Annaland, komt daarin uit met negen teams: vier seniorenteams en vijf jeugdteams. Heren 1 promoveerde vorig jaar alsnog naar de sterke hoofdklasse - de hoogste klasse in de regio - hoewel de vorige competi tie in de eerste klasse afgesloten werd met een tweede plaats. Duivenliefhebbers André Havermans, Jan Jaap Bolier en Dick Vaders (v.l.n.r.) zijn blij met hun kampioensborden en bloemen. Zaterdag speelden ze de eerste wed strijd van het seizoen thuis tegen titel kandidaat Never Despair 2 uit 's-Her- togenbosch. De Brabanders waren heer en meester en klopten Smash met maar liefst 9-1. Anné van Dijke speelde de gehele middag goed en redde de eer. De routiniers Christian van 't Hof en Johan Snoep kwamen er niet aan te pas. Het tweede herenteam moet het weer in de tweede klasse gaan pro beren. Zij kregen geen goedkeuring van de NTTB om in de eerste klasse te blijven. In Terneuzen werd er vrijdagavond met 9-1 gewonnen van Effect. Tijdens de wedstrijd maakte Gabriël Gunter zijn rentree. Gunter was gestopt met de competi tie in verband met zijn werk. De oud- speler van het eerste team liet zien dat hij nog een aardig balletje kan slaan. Hij speelde goed, maar moest door een lichte blessure tij dens de wedstrijd de winst laten glippen. Merijn v.d. Klooster en Pe ter Bazen bleven ongeslagen. Met deze ruime winst neemt het tweede team de eerste stap om snel weer te rug te keren naar de eerste klasse. Het vierde seniorenteam (5e klasse) won thuis met 6-4 van Kapelle. Est- De Snotdolf is een van de weinige duikverenigingen waar de jeugd te recht kan voor een opleiding. Kin deren vanaf 9 jaar zijn welkom om te snorkelen, vanaf 15 jaar kunnen ze aan een duikopleiding beginnen. Elke zaterdagavond van half zes tot zeven uur is er instructie en trai ning in De Plantage, van half sep tember tot in mei het onderkomen van De Snotdolf (in de zomerperio de is men te vinden in De Spetter in Tholen). Wie het bad in Hoogerheide bin nen loopt, valt meteen de drukte in het kinderbad op. Partners en kin deren van leden vermaken zich daar gedurende de training, het fungeert als een soort kinderop vang. „Het sociale aspect vinden we als vereniging erg belangrijk", legt secretaris Johan Verkamman uit. Zo is bijvoorbeeld ook een groepje dames recreatief begon nen met snorkelen. Hoewel De Snotdolf het in Hoogerheide pri ma naar de zin heeft, en het qua prijs interessant is, mist Verkam man een overdekt bad in Tholen, zegt hij. Hij heeft in contacten met de gemeente weieens offertes on der de aandacht gebracht die in zijn ogen betaalbaar waren. Om meer Thoolse leden te trekken, zou een overdekt bad welkom zijn. Inmiddels komt ruim de helft van de ongeveer zeventig leden van el ders: West-Brabant, Rilland, Ant werpen. „We hebben onze hoop op het project bij Gorishoek ge steld." De mogelijkheid voor leden om kinderen mee te brengen, legt de vereniging geen windeieren. Op die manier komt de jeugd namelijk vanzelf met de duiksport in aanra king en kiest er ook wel voor om lid te worden. Dat begint met snor i her Bruijnzeel toonde aan klaar te zijn voor de nieuwe competitie. Ze won eenvoudig al haar partijen. Leen Guiljam won twee wedstrijden en Anky Vroegop één. Het eerste jeugdteam dat nu een klasse (3e klasse junioren) lager speelt dan de vorige competitie verloor met 6-4 in Zierikzee van Scaldina. Erik Bruijnzeel won tweemaal. Jan Willem van Vossen en Job Moerland elk één keer. Jeugdteam 2 speelde in de 4e klasse-ju nioren gelijk tegen Belcrum. In Breda stond er een 5-5 eindstand op het bord. Gertjan v.d. Berg en invaller Alieke Vroegop wonnen elk tweemaal. Leroy Geuze, die normaal wel zijn puntjes meepakt, verloor zijn partijen. Het dub belspel leverde het gelijkmakende en vijfde punt op. Het derde jeugdteam (5e klasse-junio ren) verloor in Oudelande met 7-3 van TTVO. Christel Vroegop noteerde twee zeges, Petriek Vroegop één. Daar bleef het bij, want Lonneke den Engelsman kwam niet tot scoren. Alleen het jongste team won bij de jeugd. Thuis werd Middelburg met 7-3 versla gen. René van Egmond was goed op dreef en won alles. Leontine Aarnoudse deed het ook goed met driemaal winst, waarvan een partij samen met Van Egmond. Esther Overbeeke scoorde eenmaal. kelen, een opleiding die bij De Snotdolf best streng is. „Wij hou den er al rekening mee dat de snor kelaars later zullen gaan duiken", legt Verkamman uit. Zo moet voor het C-diploma een snorkelaar on der water de basisduikuitrusting kunnen aantrekken. Conny Priem en Marianne Verwij meren zijn de instructeurs die deze groep onder hun hoede hebben. Wie snel een brevet wil halen om vervolgens op vakantie te gaan dui ken, is bij de Snotdolf niet aan het juiste adres. „We zijn immers een vereniging, geen duikschool", legt penningmeester Toon Verwijmeren uit. De instructielessen - theorie en praktijk - nemen al gauw een aan tal maanden in beslag. „We begin nen in september en hopen de men sen in april zover te hebben dat ze hun brevet kunnen halen. Eventu eel wordt het in mei in het buiten bad afgerond." Verwijmeren is één van de instructeurs van de club, de anderen zijn Arno Jansen, Koos Bosters, René v.d. Broek, Chris Ta- hey en Patrick v.d. Wegen. Ze heb ben allemaal de twee-ster duikop leiding afgerond. Het is tekenend voor het beoefenen van de duik sport in clubverband. „Als mensen bij ons opgeleid zijn, verwachten we dat ze gaan helpen bij het oplei den van andere leden", zegt Verkamman. De Snotdolf is aange sloten bij de Nederlandse Onder watersportbond (NOB) en hanteert de opleidingsnormen daarvan. In Hoogerheide oefende de jeugd zaterdag met perslucht. Daarna gaf Jansen conditietraining. „Die is be doeld voor leden die al een brevet hebben, om zo een basisconditie te houden", legt hij uit. De training is niet beperkt tot baantjes trekken, zegt Verkamman. „Er kan bijvoor beeld een opdracht zijn om tien mi nuten lang onder water te blijven. Ook wordt er wel onderwaterhoc- |1_±=L_ De duivenliefhebbers kijken terug op een lastig seizoen. De vluchten be gonnen als gevolg van de vogelgriep enkele weken later en om diezelfde reden werden de duiven een paar keer in Duitsland gelost. De eerste zeven weken was het weer prima, daarna werd het regenachtig en was er vaak een - ongunstige - zuidwes tenwind. Lossingen werden nogal eens uitgesteld. „Voor de duiven was het niet gemak kelijk. Gelukkig zijn er geen 'ramp- vluchten' geweest", zegt André Ha vermans. De voorzitter van De Zwaluw Oud-Vossemeer beleefde zelf een goed seizoen en pakte de no dige prijzen. „Het plezier staat bo venaan, maar natuurlijk wil je resul taten zien." Havermans doet aan alle vluchten mee, lang of kort. „Komend seizoen wil ik proberen het accent wat meer naar de mid- en dagfond te verleggen." Hij heeft ongeveer zestig duiven in het hok en verwacht er in het voorjaar zo'n vijftig jongen bij te krijgen. Dorpsgenoot Dick Vaders is ook te vreden over het voorbije seizoen. In de vereniging won hij acht keer een eerste prijs, bovendien had hij pro vinciaal de generaal duitkampioen. Aan de overnachtvluchten doet Va ders niet mee, maar verder is hij steeds van de partij. Hij heeft ruim vijftig duiven op het hok. In Scherpenisse bij Jan Jaap Bolier zitten er aanmerkelijk meer: 100 in de stille periode, wat oploopt naar 125 tot 150 duiven in het seizoen. Dat is nodig om aan alle soorten vluchten mee te kunnen doen, legt hij uit. „Voor overnachtvluchten heb je extra duiven nodig. Het duurt trouwens twee tot drie jaar, voor je weet wat je aan een duif hebt. En je selecteert naargelang de prestaties." Een voorkeur voor een bepaalde af stand heeft Bolier niet. „Het heeft allemaal zijn charme. Maar op de dagfond kun je heel mooie vluchten hebben." De grote kooi vergt dage lijks vier tot vijf uren voor de ver zorging. Dat kan Jan Jaap niet alleen en daarom is hij blij met de hulp van zijn vader. De Scherpenissenaar heeft een regel matig seizoen achter de rug. „Ik had een goede eindsprint bij de jonge duiven, op de midfond en bij de na toer. Ook op de overnachtfond pakte ik mijn puntjes mee", verklaart hij zijn zege in het generaal klassement van het rayon. Gevraagd naar een bijzondere duif, noemt Bolier een duivin die een vaste waarde is op zijn hok. Ze werd tweede in het rayon en derde in de afdeling, een jaar eerder was dat respectievelijk een eerste en een vijfde plaats. „Ze vloog totaal elf eerste prijzen." Een goede verzorging is heel belang rijk om de duiven op de vluchten tot goede prestaties te brengen. Maar het moeten ook écht goede duiven zijn, benadrukken Bolier en Havermans. De bloedlijnen, het ras, spelen daar bij een rol. „Dat is ook de reden dat je ieder seizoen toch vaak dezelfde namen ziet terugkomen in de top van de uitslagenlijsten." Ongeveer honderd belangstellenden waren voor de feestelijke bijeen komst naar De Wellevaete gekomen, waaronder enkele leden van het afde lingsbestuur. René Reijngoudt uit Sint-Philipsland fungeerde dit keer als dagvoorzitter. „Kees v.d. Berge kan er om gezondheidsredenen niet zijn. Dat is voor ons als organisatie een aderlating", zegt Reijngoudt. Hij maakte steeds de top drie van elke categorie bekend, leidde de verloting en de verkoop van bonnen voor jon ge duiven. Op het programma stond verder een warm en koud buffet. De uitslagen van het samenspel in rayon 6 zijn als volgt. GENERAAL: 1. J.J. Bolier, Scherpe nisse; 2. A. Havermans, Oud-Vossemeer; 3. D. Vaders, Oud-Vossemeer; 4. C. Moeliker, Tholen; 5. J. de Graaf, Poort vliet; 6. comb. Hoek, Sint-Philipsland; 7. J. Moerland, Stavenisse; 8. A. Moerland, Scherpenisse; 9. J. den Hengst, Zierik zee; 10. M. Manhijsse, Nieuwerkerk; 11. P. Laban, Tholen; 12. G. v.d. Kamp, Noordwelle; 13. M.J. Laban, Tholen; 14. N.J. Reijngoudt, Sint-Philipsland; 15. PC. de Wilde, Oud-Vossemeer; 16. D.J. Menheere, Scherpenisse; 17. P. Potap- pel, Stavenisse; 18. I.K. Berkey, Oud- Vossemeer; 19. J.A. Capelle. Oud-Vos- semeer; 20. M.C. Bolle, Zierikzee; 21. A. Capelle, Oud-Vossemeer; 22. M. Fonteijne, Oud-Vossemeer; 23. W.M. Blom. Noordgouwe; 24. K. v.d. Berge, Tholen; 25. P.F. Hommel, Oud-Vosse- meer; 26. C. Laban, Tholen; 27. T. Teu- nissen, Tholen; 28. H.T. van Hemert- Rijnberg, Sint-Maartensdijk; 29. L. Hage, Poortvliet; 30. C.M. Groenleer, Zierikzee. GENERAAL OUD. 1. D. Vaders, 2 en 3. J.J. Bolier. VITESSE. Hok: 1. P.C. de Wilde, 2. J.J. Bolier. 3. A. Havermans. Duif: 1. P.C. de Wilde, 2. J.J. Bolier. 3. D. Vaders. MIDFOND. Hok: 1. J. de Graaf, 2. D. Vaders, 3. G. v.d. Kamp. Duif: 1. M.J. Laban, 2. G. v.d. Kamp, 3. M. Bolle. DAGFOND. Hok: 1. A. Havermans, 2. M.J. Laban, 3. D. Vaders. Duif: I. M.J. Laban, 2. D. Vaders, 3. A. Havermans. OVERNACHTFOND. Hok: 1. P Po- tappel, 2. C. Bal, Oosterland, 3. C.H. Fi- lius, Zierikzee. Duif: 1. P. Potappel, 2. comb. Van der Zanden, Scherpenisse, 3. J. Reijngoudt, Sint-Philipsland. VITESSE JONG. Hok: 1. D. Vaders, 2. C. Moeliker, 3. comb. Hoek. Duif: 1 en 2. D. Vaders, 3. comb. Hoek. MIDFOND JONG. Hok: 1. J.J. Bolier, 2. J. de Graaf, 3. comb. Hoek. Duif: 1. J.J. Bolier, 2. P. Potappel, 3. comb. Hoek. NATOER. Hok: 1. J.J. Bolier, 2. J. de Graaf, 3. D. Vaders. Duif: 1 en 3. J.J. Bolier, 2. D. Vaders. Het raadslid had vragen gesteld over een eventuele uitbreiding van de sportaccommodaties in verband met o.a. de nieuwbouw van Haes- tinge. Verder moest volleybalvereni ging AVC vorig seizoens soms naar Sint-Annaland uitwijken omdat Meulvliet bezet was. De CU stelde daar toen ook al vragen over. Volgens b. en w. is er in Tholen een tekort aan binnensport- en gymnas- tiekaccommodatie, welk probleem er in Sint-Maartensdijk niet is. Door de toename van het leerlin genaantal bij de basisscholen in Tholen alsmede de groei van de sportverenigingen als gevolg van de bevolkingsgroei is de vraag naar extra uren in de bestaande accom modaties duidelijk. Zowel overdag als in de avonduren is er in de sporthal Meulvliet en het gymnas tieklokaal aan de Zoekweg nage noeg sprake van een volledige be zetting met 90%. De voor het nieuwe seizoen te verwachten vraag naar meer gebruiksuren van zowel het onderwijs als de sport verenigingen, zal daardoor slechts ten dele gehonoreerd kunnen wor den, vrezen b. en w. In het in voorbereiding zijnde plan Tholen/DSVF blijft verrassend de koppositie behouden in de hoofd klasse van de Zeeuwse damcompe- titie. In de vierde ronde wonnen de dammers met 11 -5 van Lammeren- burg. Het team, dat bestaat uit vier spelers van damclub Tholen en vier van DSVF, moet nog drie ronden spelen. BDV uit Bergen op Zoom blijft door hun winst tegen GZC met 10-6 op gelijke hoogte met de Tho- Het tweede dameselftal van Smer- diek won zaterdag tegen Dauwen- daele met 2-5. De Thoolse voetbal sters hadden op het kunstgras van de Walcherse tegenstander moeite met de wind. Toch begonnen ze de wedstrijd sterk door al in de zeven de minuut de openingstreffer te sco ren. Evelien Kooman tikte de bal uit een corner van Ilse Polderman in een keer langs de keepster. Zeven minuten later stond het al weer ge lijk, toen een Dauwendaelse van af stand Bianca Brouwer passeerde. Een fout in de verdediging zorgde Het bestuur van volleybalvereniging AVC heeft een ledenstop aangekon digd voor kinderen tot 12 jaar. Tot aan de zomerstop eind juni verwel komt de club geen kinderen meer van de jongste leeftijdsgroep. Ze is hiertoe genoodzaakt omdat de toe stroom te groot is en de trainings ruimte te klein. Reden van de grote belangstelling is het zogenaamde minicirculatievol- leybal. Deze vorm van volleyballen heeft speciaal voor de jongste spor ters een aangepaste spelvorm en aan- Batho 1 speelde thuis tegen Hilvaren- beek een moeizame wedstrijd. Vaak konden de Thoolse spelers wel aardig meekomen met hun tegenstanders, maar verloren ze in de laatste punten de set. Alleen Saskia van der Sande pakte de volle winst door haar twee partijen, enkel en gemengd dubbel, te winnen. In haar eerste wedstrijd kon haar Brabantse tegenstander nog aar dig meekomen en zo won ze de set uiteindelijk met 21-18. De tweede set won ze gemakkelijk met 21-6. De tweede partij speelde ze met Martijn de Jonge het gemengd dubbel. Samen wonnen ze in een goede partij met 21- 15 en 21-16. Drie partijen eindigden in een driesetter, maar steeds kwam Batho te kort om hierin te winnen. De Jonge en Richard Schippers verloren de eerste partij van de dag met 21-19, 13-21 en 8-21. Ook in zijn enkelspel speelde De Jonge een driesetter. Nu verloor hij de eerste set (16-21), won de tweede (25-23), maar scoorde te weinig in de derde (13-21). De andere driesetter werd gespeeld door Pascal- le van der Sande en Richard Schip pers. Zij begonnen sterk door de eer ste set met 21-11 te winnen. De tweede en derde set kwamen ze ech ter net te kort: 21-23 en 15-21. De overige partijen gingen overigens ook niet zonder slag of stoot naar Hilva- renbeek: Leonora Verwey en Pascalle van der Sande 21-23 en 10-21., Schippers 16-21 en 18-21, Verwey 18-21 en 13-21. voor de Zoekweg in Tholen worden de problemen en mogelijke oploss ingen voor het accommodatietekort voor zowel onderwijs als clubs be noemd. In de loop van dit jaar wordt de gemeenteraad hierover ingelicht. „Het zal duidelijk zijn, dat wanneer we aan de vraag van zowel het on derwijs als de verenigingen willen voldoen, er uitbreiding van accom modatie in Tholen moet komen. Dit heeft hogere prioriteit dan in de dor pen", aldus b. en w. De bezettingspercentages van de binnensportaccommodaties in Tho len en Sint-Annaland zijn van maandag tot en met zaterdag (uren waarop de verenigingen gebruik kunnen maken) respectievelijk 90 en 70%. De bezettingsgraad van sportzaal Haestinge in Sint-Maar tensdijk bedraagt 67%. Het college wil nog geen vroegtijdi ge uitspraak doen - waar de CU om had gevraagd - over de nieuwbouw van sportaccommodaties. Dit in ver band met het komende plan voor de Zoekweg in Tholen. In de meerja renbegroting is voor uitbreiding van sporthal Meulvliet niets opgeno men. „Het voorzieningenniveau zal mee moeten groeien bij een verdere bevolkingsgroei en mogelijke toe name van activiteiten", concludeert CU-raadslid Van de Sande. lenaren. Beide ploegen hebben ze ven punten. Voor de clubcompetitie van DSVF werden ook nog wedstrijden ge speeld. J. v.d. Weteringh staat met 20 punten uit 11 wedstrijden boven aan in het klassement. Met 15 pun ten uit 10 partijen volgt A. Slager. De derde plaats is voor J. v.d. Velde die 16 punten heeft, maar al 12 wedstrijden gespeeld heeft. 4. A. v.d. Weteringh 9-14; 5. N. Flikweert 11-11; 6. G. v.d. Velde 11-9; 7. J. Noorthoek 8-6; 8. W. Drenth 12-8; 9. J. Roggeveen 10-4; 10. A. Vijf huizen 10-1. voor een achterstand, maar niet veel later lobde Polderman de bal over de Walcherse goalie en bracht ze de stand op 2-2. Vijf minuten voor rust was het weer Polderman die de keepster wist te verschalken. Via een steekpass van Ramona van Tig- gele kon zij vrij doorlopen naar de goal. Ruststand 2-3. In de tweede helft gaf Smerdiek niets meer weg. In de 65e minuut zorgde Jette Kleijn voor een ruime re voorsprong, door wegdraaiend op de punt van het strafschopgebied binnen te schieten. Twee minuten later viel de beslissing toen Polder man een vrije trap in een keer in de goal schoot. Hierna lukte het Smer diek niet meer om te scoren. gepaste regels. Op deze manier kun nen kinderen al vanaf zes jaar de sport beoefenen en stromen ze ge makkelijk door naar de jeugdvolley- balteams. Enige jaren geleden begon AVC met het circulatievolleybal en het bleek een doorslaand succes te zijn. Zo'n succes zelfs dat de vereni ging met het probleem zit dat er te grote groepen ontstaan en te weinig zaalruimte beschikbaar is. Kinderen die interesse hebben kunnen zich wel aanmelden, zodat er contact met ze opgenomen wordt als er weer meer ruimte is. Bij de andere teams is er nog plaats genoeg en kunnen jeugd en senioren zich wel aanmelden. Het tweede team van Batho speelde uit in Rijen een spannende strijd tegen De Bever. Edwin Sundemeijer (17-21 en 14-21), Eric de Ruiter (18-21, 21- 17 en 16-21en Anja Lindhout (10-21 en 6-21) wonnen alle drie hun enkel partij. Drie van de dubbelspelen wer den in drie sets beslist. Batho bleek hierbij alleen niet over het afmakers- instict te beschikken. Ruiter en Edw in Sundermeijer verloren de eerste wed strijd met 2-1 van hun Brabantse op ponenten: 13-21, 21-19 en 21-18. Monica van Oost en Lindhout kregen in de wedstrijd erna bijna dezelfde cij fers op het scorebord: 18-2121 -18 en 21-14. In het gemengd dubbel kwa men Van den Berge en Sundemeijer net te kort: 25-23, 17-21 en 21-18. Diana van de Berg verloor haar partij met ruime cijfers (21-3 en 21-13) en Van Oost en Ruiter verloren ook met 2-0 hun wedstrijd (21 -11 en 21 -18). De A-jeugd van Batho pakte ook geen punten tegen zijn Brabantse te genstander. Stefan Bout won beide wedstrijden. Het enkelspel met 21- 15, 21-19 en het dubbelspel met To- nian van Elsacker met 21-10, 21-16. De overige partijen gingen verloren: Richard de Korte 21-15,14-21 en 18- 21; Manon Verkamman 9-21, 22-20 en 17-21; Mariella van Zetten 9-21 en 11-21; Van Zetten en Verkamman 12-21 en 18-21; De Korte en Ver kamman 10-21, 21-16 en 13-21; Van Zetten en Van Elsacker 21-16. 15-21 en 18-21. De E-jeugd van korfbalvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk heeft de eerste overwinning van de zaalcompetitie binnen. Het werd 1-5 bij Springfield. De A-jeugd verloor door een slechte eerste helft van Ventu ra Sport met 12-5, terwijl Emergo D2 revanche nam op DSO met een 8- 3 overwinning. De F-jeugd verloor uit met 4-1 van Juliana. De senioren kwamen niet in actie voor de competitie. dat duidelijk revanche nam, wisten Doordat Emergo A niet kon be schikken over genoeg speelsters, moest ze een beroep doen op drie C-junioren. De A-jeugd speelde een zwakke eerste helft uit tegen Ventu ra Sport uit Strijen. Door het veel te lage tempo kon het Brabantse team gemakkelijk op een ruime voor sprong komen. De ruststand was 8- 1. In de tweede helft speelden de Tholenaren sneller de bal rond, zo dat Ventura Sport niet verder meer uit kon lopen. De rood-zwarten kwamen nog terug tot 11-5, maar het slotakkoord was voor de thuis ploeg. De eindstand werd 12-5 door doelpunten aan Thoolse zijde van Pascal Farla (2x), Jan v.d Kleijn (2x) en invalster Lotte Muis. Emergo D2 had in de uitwedstrijd nipt verloren van de nummer twee van de ranglijst DSO. Zaterdag speelden de Smurdiekse korfballers thuis veel beter dan toen. In de eerste helft leken beide ploegen nog aan elkaar gewaagd, maar de thuisploeg kon met een kleine voor sprong gaan rusten: 3-2. In de tweede helft werd het verschil duidelijk uitge drukt in cijfers. De rood-zwarten pakten het initiatief, waarna ze uitliepen tot een 8-2 voorsprong. DSO wist nog wel een keer te scoren, maar de 8-3 overwinning was vlak daarna een feit. Voor Emergo, Frenk v.d Hoek (3x), Julienne Zimmer man (2x), Dian van Ast, Floor Leijs en Mark Lupker de doelpunten te maken. De E-jeugd van Emergo was veruit ster ker dan Springfield. In de eerste helft werd er vlot gecombineerd en daar kwa men dan ook een behoorlijk aantal kan sen uit. De rood-zwarten wisten twee keer te scoren en zo stond er bij rust een 0-2 voorsprong op het scorebord. In de tweede helft scoorden ook de Brabantse korfballers een punt, maar daarna gingen de Tholenaren op dezelfde voet verder als in de eerste helft. Zo liepen ze uit naar een ruime 1-5 overwinning. De eer ste zege voor Emergo E in de zaal, dat ook de strafworpen won met 2-6. Voor de Tholenaren waren Ilse Leemreijze (3x) en Suzanne de Jong (2x) de doel puntenmakers. De F-jes van Emergo hadden het zeer moeilijk tegen het sterke Juliana. De ploeg uit Sint-Maartensdijk was de hele wedstrijd de mindere, terwijl de thuis ploeg de voorsprong opbouwde en vast hield. Bij de rust was het verschil nog niet groot, maar in de tweede helft werd de marge drie doelpunten en dat bleek onmogelijk voor de rood-zwarten om nog in te halen. Uiteindelijk werd het 4- 1, terwijl de strafworpen met 15-6 verlo ren gingen. Programma zaterdag: ONDO 3-Emer- go 1 14.00 u. Good Luck- Emergo D2 13.30 u. Op het jaarlijkse feestje van de duivenliefhebbers in rayon 6 (Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland) van NPO-afdeling Zeeland '96 zijn zaterdag in Sint-Annaland de kampioenen gehuldigd. Net als vorig jaar stond Jan Jaap Bolier uit Scherpenisse op de hoogste trede van het erepodium, tweede en derde werden de Oud-Vossemeerders André Havermans en Dick Vaders. Leden van de duik- en reddingsbrigade De Snotdolf doen in zwembad De Plantage onder meer aan conditietraining. key gespeeld, daarbij komt het écht op de conditie aan." De insteek bij de Thoolse vereni ging is, dat iedereen ongeacht zijn budget de duiksport moet kunnen beoefenen. Wie belangstelling heeft, kan enkele keren gratis aan een instructie mee doen om te zien of het bevalt, aldus Van den Broek. De contributie is elf euro per maand voor senioren en acht euro voor jeugdleden. Verder biedt de Snotdolf leden de moge lijkheid om uitrustingsstukken (vest, ademautomaat en zuurstof- fles) te huren. Dit geldt tot aan het behalen van het een-ster diploma. Wie daarna verder wil, moet zelf een uitrusting aanschaffen. Vaste activiteiten in het jaar zijn een barbecue bij de opening van het sei zoen in mei en een mosselavond bij de afsluiting in september. Ook een duikkamp is er ieder jaar. Verkam man: „Dat wordt door een vaste groep druk bezocht." Daarnaast or ganiseren groepjes leden duiken in open water. Informatie daarover wordt op de website www.snot- dolf.nl gezet. De vereniging bestaat inmiddels ruim 27 jaar. Ze heeft ook een periode een reddingsbrigade ge had die aan de Oesterdam actief was, maar momenteel is daarvoor bij de leden geen animo. De vereniging wil gaan beginnen met een een-ster opleiding, en dat is de aanleiding om een instructieduik te organiseren. Wie eraan wil mee doen, is op 16 februari om vijf uur 's middags welkom in De Plantage. De badmintonners van Batho hebben hun laatste partijen van de com petitie gespeeld. Alleen Batho 1 rest nog een inhaalwedstrijd. Alle drie de teams verloren zaterdag. Na de wedstrijd (2-6) tegen Hilvarenbeek staat de vierde plaats wel vast voor het eerste team. Het tweede team verloor ook en eindigde als derde in de vijfde klasse. De A-jeugd ver loor met 2-6 van Oosterhout en sloot het seizoen af als rode lantaarn drager. De E-jeugd eindigde als vierde op de ranglijst.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17