Frietjes eten en met bus naar de voetbalwedstrijd RBC-RKC Vosmeer komt te laat op stoom WHS hekkensluiter na kansloze nederlaag Stoutjesdijk zorgt voor comeback Smerdiek SPS verliest met opgeheven hoofd bij koploper SKNWK Koersballen EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT Donderdag 31 januari 2008 Thoolse zwemster pakt bronzen plak Elke speler was een eilandje op zichzelf Titel utopie voor Tholense Boys Reserve derde klasse Zevenklapper De Frel Noad 2 wint kansrijk duel met minimale score SPS en Stavenisse blijven in de vierde klasse na nederla gen in de onderste regionen. Niettemin keken beide Thoolse ploegen met tevredenheid terug op hun partij. SPS weerde zich kranig bij de ongenaakbare koploper SKNWK en moest pas in het laatste halfuur buigen: 3-1. Ook Stavenisse had tegen de sterke opponent Halsteren lange tijd uitzicht op een verrassend resultaat. Op het kunstgras van sportpark De Beek werd het uiteindelijk toch nog 5-1 voor de thuisclub. Smerdiek kwam niet in actie tegen ZSC. De scheidsrechter liet verstek gaan op Haestinge, zodat er niet gespeeld kon worden. De voetbalsters van Smerdiek speelden zaterdag gelijk tegen CSW uit Wilnis. De Thoolse ploeg liet zien dat ze knap terug kon komen van een 0-2 achterstand. Twee maal was het raak uit een standaardsituatie. Uiteindelijk waren de dames van Smerdiek nog ontevreden over het feit dat de volle drie punten niet werden gepakt. Derde klasse Tgenslag Noad '67 Stavenisse achtervolgt tevergeefs Smerdiek achtste 16 Laura van Dijke zwom naar een bron zen medaille bij de Brabantse mid winter B-kampioenschappen in Uden. De 10-jarige Thoolse verbeterde net niet haar persoonlijk record op de 100 m schoolslag, maar de lijd van 1.45.13 was wel genoeg voor de der de plaats. Met het ZeeBra-team, kwam ze net naast het podium te recht. De estafetteploeg met twee Zeeuwse - de andere Zeeuwse zwem ster komt uit Rilland - en twee Bra bantse zwemsters, zwom één seconde te langzaam om derde te worden. Hun eindtijd was 2.43.09 minuten. Van Dijke kwam op het toernooi, waar ruim 150 deelnemers van Bra bantse zwemverenigingen aan mee doen, ook nog in actie op de 100 vrije slag. De tijd van (Je zwemster van ver eniging De Krabben uit Bergen op Zoom viel echter tegen. Haar zwem- bril was volgelopen en daarom klokte ze een tijd van 1.37.84 min., wat haar overigens nog wel een achtste plaats opleverde. Twee stilstaande situaties deden WHS tegen Colijnsplaatse Boys na rust de das om. De 0-2 nederlaag op de Waaje kwam hard aan in het kamp van de Setallanders, ook al omdat de concurrentie wel punten pakte. De ploeg van interim-coach Theo Moerland is nu hekkensluiter en heeft bovendien drie zware uitwedstrijden op rij in het verschiet. Voor NOAD'67 lijkt er dit seizoen geen rol van betekenis weggelegd. De Fluplanders verloren bij koploper Veere: 3-0. Een dubieuze rode kaart voor Iwan Geense woog zwaar door. Tholense Boys haakte definitief af in de titelstrijd in de Brabantse derde klasse, na een 3-0 nederlaag bij lijstaanvoerder Seolto. fT* Voetbal 1 Uitslagen Derde kl.: WHS-Colijnsplaatse Boys 0- 2, Veere-Noad 3-0, Seolto-Tholense Boys 3-0. Vierde kl.: SKNWK-SPS 3-1, Halste- ren-Stavenisse 5-1, Smerdiek-ZSC scheidsrechter niet op komen dagen. Vijfde kl.: \bsmeer-Lepelstraatse Boys 3-4. Dames: Smerdick-CSW 2-2, Dauwen- daele-Smerdiek 2 2-5, Tholense Boys- Nieuwland 3-0. Tweede kl. res.: Kloetinge 4-SPS 2 10- 0. Olympia 2-WHS 2 4-1. Derde kl. res.: Colijnsplaatse Boys 2- Noad 2 0-1, Noad 3-Tholense Boys 2 10-2, WHS 3-Klundert 20-1. Vierde kl. res.: Duiveland 3-Stavenisse 2 3-0, Tholense Boys 3-Yerseke 3 afge last, Smerdiek 2-Kogelvangers 3 1 -2. Vijfde kl. res.: SPS 3-Bruse Boys 4 2-1, ZSC 3-Smerdiek 3 1-2. DVO 4-Tholen- se Boys 4 6-1, SPS 4-VOV 1 1-8, WHS 4-DHV 2 2-2. Zesde kl. res.: Steenbergen 7-Vosmeer 3 2-3, BSC 12-Vosmeer 4 0-0. Jeugd: Vosmeer B-HSC 0-6, Vosmeer C-Vivoo 9-1Vosmeer D meisjes-Gastel 4-3; Vivoo-WHS B 1-2. WHS Cl- SKNWK 4-3, WHS C2-BSC 8-0, Din- teloord-WHS Dl 2-4, WHS D2-Bruse Boys 2-3, Marjola Girls-WHS DMeisjes 0-0. Yerseke E2-WHS E 4-3, WHS E2- Yerseke E3 8-0. Yerseke El-WHS E3 6- 0, Bruse Boys-WHS E4 11-5, VVC- WHS F1 0-6. de nieuwe tegenslag. Jasper van Dijke gleed een scherpe voorzet in eigen doel: 2-0. Na de pauze probeerde No- ad met man en macht om de bakens te verzetten. Ondanks de numerieke minderheid wisten de bezoekers en kele goede kansen af te dwingen. Met name Lars Steijn liet twee opgelegde mogelijkheden onbenut om zijn team terug in de wedstrijd te schieten. Het steeds verder vooruit spelen van NO- AD leverde ook de nodige kansen op voor de altijd op de counter loerende thuisclub. Dankzij doelman Kees Lo- zekoot duurde het lang, voordat Veere opnieuw toesloeg. Bij een uitval in de slotfase stond ook Lozekoot machte loos: 3-0. Stoutjesdijk was na afloop zwaar teleurgesteld. „We begonnen natuurlijk verschrikkelijk slecht. Een vroege achterstand tegen een ploeg die graag achterover leunt is vragen om problemen. Daar komt dan die ab surde beslissing van de scheidsrechter overheen. Toch bleven we lang goed meedoen. Jammer genoeg missen we dan de kansen. Alles zat vandaag te gen." Alleen de nacompetitie biedt Tholen se Boys wellicht nog kans op promo tie. De titel in de derde klasse is voor de Tholenaren een utopie na de 3-0 nederlaag in Zevenbergen bij Seolto, meer dan waarschijnlijk de aanstaan de kampioen. De ploeg van André Maas trad de tegenstander met een versterkt middenveld tegemoet, in een poging om de gevaarlijke spitsen van de thuisclub te isoleren. Van die opzet kwam niets terecht, al leek Rei- nier de Groen in de openingsfase op weg naar een treffer. De doorbreken de spits werd in het strafschopgebied aangetikt, zonder dat de voor de hand liggende sanctie volgde. Halverwege de eerste helft nam de oppermachtige lijstaanvoerder de leiding. Een speler van de thuisclub mocht de bal onge hinderd aannemen, wat leidde tot een vlotte combinatie die bij de tweede paal werd afgerond: 1-0. Onmiddel lijk na de hervatting ging Ronny de Graaf in de fout bij de opbouw, wat Seolto afstrafte: 2-0. Het was meteen de genadeklap voor het zonder de be oogde aanvallers Tijs Nijmeijer en Lauran Contant gestarte Tholense Boys. Beiden ontbraken in de aan loop naar het cruciale duel op de trai ning en werden door Maas gepas seerd. De naar GPC vertrekkende coach was na afloop slecht te spreken over de mentale weerbaarheid van een deel van zijn spelers. „Dit was voor ons de laatste kans om mee te doen voor het kampioenschap. Dan mag je toch een team verwachten dat de wil uitstraalt om te winnen. Daar zag ik niets van terug. We zaten vanaf het begin niet in de wedstrijd. We werden afgetroefd op agressiviteit, duelkracht en uiteindelijk dus ook op kwaliteit." Hoewel Nijmeijer en Con tant nog wel binnen de lijnen kwa men voor Hans Willem Hopmans en Ronny de Graaf wist Tholense Boys niet één kans meer af te dwingen. Al leen Nick de Lang stichtte nog gevaar met een goede vrije schop. In de slot fase maakte Johan Uijl nog zijn op wachting, in plaats van Marien Hop mans. De bezoekers mochten niet klagen dat Seolto uit een handvol open kansen nog slechts eenmaal wist te scoren. „Het had ook makke lijk 5-0 of 6-0 kunnen worden", be sefte Maas. „We moeten ons hoe dan ook herpakken en zorgen dat we in de komende wedstrijden het maxima le resultaat halen. Anders wordt het zelfs moeilijk om ons voor de na- competitie te plaatsen." Aron Beurkens geniet achter zijn bord friet, rechts Jordi Ligtendag voor het vertrek naar de voetbalwedstrijd in brasserie Du Bois. Naast Aron diens vader Ard Beurkens, achter hem directeur Henk Brinkman van Sjaloom Zorg. Aron Beurkens uit Scherpenisse en Jordi Ligtendag uit Tholen ge nieten al bij voorbaat van de voetbalwedstrijd als ze vrijdag avond frietjes eten bij brasserie Du Bois in Tholen. De bus staat buiten te wachten. Aron en Jordi zijn twee van de ongeveer 40 cliënten van Sjaloom Zorg uit Goeree- Overflakkee die meegaan naar Roosendaal naar de eerste divisiewedstrijd RBC-RKC. Voor Aron is het een spannend uitstapje. „Het is de eerste keer dat ik naar een echt stadion ga. Dat wilde ik al veel eerder." RBC noch RKC behoren echter tot zijn favoriete clubs. Hij is fan van PSV. De beste speler is voor hem de Braziliaanse keeper Gomes, zegt hij. Jordi is fan van Feijenoord. Hij volgt de verrichtingen van de Rotterdamse voetbalclub via de televisie. Kiest Aron voor de sluit post bij de Eindhovense formatie, Jordi's favoriet bij Feyenoord is de spits Mackaay. Zelf voetbalt Jordi niet. Hij roeit. Als de beste. Vorig jaar werd hij nationaal kampioen, samen met zijn schoolmaat van de Sprienke in Goes. Hij was onlangs nog - van wege de uitzonderlijke prestatie - een van de bijzondere Zeeuwen die waren uitgenodigd in Middel burg door Karla Peijs, de com missaris van de koningin in Zee land. Jordi denkt dat RKC met 2-0 van RBC gaat winnen omdat RKC bovenaan de ranglijst staat. Directeur H. Brinkman van Sja loom Zorg heette iedereen wel kom. Hij noemde het een unieke bijeenkomst. „Er zijn actieve voetballers in ons midden, maar daarnaast ook mensen die voor de gezelligheid meegaan. We gaan ontspannen voetbal kijken. Het voornaamste van dit uitje dat we samen eten en plezier hebben." Hij bedankte directeur Erik van Houte van Van Houte Wonen die het uitstapje mogelijk maakte. Een aantal cliënten van Sjaloom Zorg werkt, met begeleiding, in het bedrijf als dagbesteding. In de bediening van de brasserie en in de keuken, maar ook verrichten ze schoonmaakwerkzaamheden. Het gaat om totaal twaalf cliënten van Sjaloom Zorg, waarvan er dagelijks zeven bij Van Houte werken. „Op deze manier kunnen ze zinvol bezig zijn." De samen werking kwam drie jaar geleden tot stand, vertelde Brinkman. „Zo'n grote opkomst met cliënten en begeleiders hebben we niet eer der meegemaakt. Dat doet me deugd." Brinkman bedankte Van Houte die voor het eten en voor de toegangskaarten zorgde. Maar ook Ruud Cogels uit Sint-Maar tensdijk van Mariflex die de spe lersbus beschikbaar stelde die ook voor de uitwedstrijden van de da mes van sv Smerdiek wordt ge bruikt. De aanwezigen kregen een bord friet met snacks. En moesten op tijd weer naar de bus zodat ze kwart over zeven aanwezig kon den zijn bij het stadion in Roosendaal. De toeschouwers kregen vier doelpunten te zien. Jordi's voorspelling kwam uit. Koploper RKC Waalwijk maakte korte metten met de Roosendaal- se club. Het won niet met 2-0 zo als Ligtendag voorspelde maar zelfs met 4-0. Het derde team van Noad verneder de thuis Tholense Boys 2 met 10-2. Het voetbalteam uit Sint-Philips- land was een slagje te groot voor de streekgenoten uit Tholen. Vanaf het begin viel de thuisclub aan. Uitblin kers Corné de Frel en Thom Buijs zorgden ervoor dat de score snel op liep. Buijs deed veelal het voorbe reidende werk en De Frel stond steeds op de juiste plek om de bal achter de keeper van Thol. Boys te schieten. Voor rust stond het al 7-0 door goals van De Frel (4x), Buijs, Dennis Kot en Marco Reijngoudt (alle drie 1). In de rust wisselde routinier Bram Filius, omdat hij licht geblesseerd was geraakt en hij werd vervangen door A-junior Maurice Filius. Na rust liep het allemaal wat stroefjes. Toch scoorde Noad nadat de keeper een voorzet van Dennis van Star- kenburg losliet en De Frel de bal intikte: 8-0. Tholense Boys redde daarna nog de eer door twee keer het net te vinden. Even later ging Buijs weer op de keeper af en legde hij breed op De Frel die zijn zesde van de middag binnenschoot. Met een hard schot even later schoot hij ook nog zijn zevende en laatste in het doel, zodat de eindstand bepaald werd op 10-2. Noad 2 won uit tegen Colijnsplaat se Boys een lastige wedstrijd met 0-1. Topscorer Johan Reijngoudt benutte in de tweede helft de enige kans die hij kreeg. Het team miste een aantal spelers om verschillende redenen en moest een beroep doen op Pirn v. d. Est van het derde elf tal. De ploeg uit Sint-Philipsland startte de wedstrijd sterk met veel aanvallend voetbal. Ronald den Braber en Roel den Engelsman misten de kansen op 0-1. Na twin tig minuten moest laatste man Jaap van Oudenaarde het veld ruimen toen hij liggend een voet tegen zijn hoofd kreeg. Johan Reijngoudt werd ingebracht om achter te spit sen te spelen, Menno Fontijne schoof een linie naar achter. Noad was even van slag, maar bleef wel kansen krijgen. Den Braber miste de laatste kans voor rust door naast te koppen. Colijnsplaat kwam er in de eerste helft niet aan te pas, om dat de Thoolse defensie goed stond te verdedigen. In de tweede helft kreeg Noad dan toch loon naar wer ken. Op een perfecte voorzet van Den Braber kon Reijnhoudt de bal achter de Colijnsplaatse goalie tik ken. Hierna werd Den Engelsman gewisseld voor Leo Zuidweg, die niet fit was, maar wel voor de nodi ge rust zorgde. Het laatste kwartier was nog voor de thuisclub, maar zij scoorden niet meer. Al met al een terechte uitslag. Zeker gezien de vele kansen die Noad kreeg. Zaterdag 2 februari uur WHS 1-SKNWK 1 (vr) 14.30 Wemeldinge 2-WHS 2 14.30 WHS 3-WHS 4 14.00 Trefzeker Topscorer J») John Vroegop (Vosmeer) 10 Jacco Vaders (Vosmeer) 9 Willem Bevelander (SPS) 8 De drie topscorers scoorden bij de eerste competitiewedstrijd na de winterstop niet en daardoor zijn er geen verschuivingen te zien in de top drie. Toch zijn er twee spelers die goed meedoen in de subtop. Hilbert van Akkeren maakte voor SPS de enige goal tegen SKNWK en komt daar mee op een totaalscore van zes goals. Hetzelfde aantal als Kees Jan Verstrate van Vosmeer die in de verlieswedstrijd tegen Lepelstraatse Boys een doelpunt meepakte. Ruud Kouwen (Vosmeer) en John Klippel (Stavenisse) scoorden hun eerste goal van het seizoen. Voor rust was het op de Waaje vooral ploeteren wat WHS en Colijnsplaatse Boys lieten zien. De over enkele erva ren spelers en beweeglijke spitsen be schikkende bezoekers waren wel de bovenliggende partij. WHS viel vooral op door enkele forse overtredingen, waarbij met name Patrick Ketting niet mocht klagen dat de scheidsrechter volstond met geel. Trainer Theo Moerland zag het vanaf de bank hoofdschuddend aan. „Ik had er geen goed gevoel bij. De ploeg was teveel met randzaken bezig. Er waren over tredingen bij, zonder dat we de inten tie hadden de bal te spelen. Misschien was het frustratie, omdat er niets lukte. We moeten blij zijn dat we met elf man de streep hebben gehaald." Na de pauze maakte de van een blessure te rugkerende Matthijs Bruijnzeel zijn opwachting, in plaats van de aangesla gen Richard van de Repe. Daardoor zag Moerland zich gedwongen om nog meer met zijn pionnen te schui ven. Omdat er geen kansen werden af gedwongen, bracht Moerland een kwartier na rust ook Pieter Lindhoud. De onzichtbare Robin van Dijke ging voor hem naar de kant. In de 69e mi nuut nam Colijnsplaatse Boys de lei ding, op een manier die bij WHS leid de tot de nodige protesten. Bij een hoekschop werd doelman Anton Elen- baas zwaar gehinderd en de bal draai de rechtstreeks in de goal: 0-1Moer land probeerde er zich na afloop bij neer te leggen. „De scheidsrechter liet fysiek veel toe en ook bij deze situatie oordeelde hij dat er zowel verdedigers als aanvallers de lucht ingingen. Je kunt ook zeggen dat Anton met zijn postuur de baas moet zijn bij dergelij ke hoge ballen." Bij WHS zorgde de jonge back Rien Westdorp met ver dienstelijk spel voor het enige licht puntje. In de 81e minuut viel de be slissing. Elenbaas loste een vrije trap en Colijn was er als de kippen bij: 0-2. „Colijn was net wat slimmer en atten ter dan WHS, ook bij dat doelpunt. Wedstrijden worden vaak op dat soort details beslist." Moerland vond de ne derlaag verdiend. „Het was onsamen hangend. Elke speler was een eilandje op zichzelf. We hebben geen schot tussen de palen weten te krijgen. Dan heb je nergens recht op." De andere resultaten in de onderste regionen zorgde voor nog meer donkere wolken op de Waaje. „Zeker als je weet dat je het de komende weken tegen Veere, VCK en Noad moet opnemen. Op pa pier zijn dat stuk voor stuk zware te genstanders." De ploeg van Ko Stoutjesdijk maakte het zichzelf bij Veere moeilijk. Bij de eerste aanval van de middag blunder de de defensie van de bezoekers en kon de titelkandidaat eenvoudig de leidi.ng nemen: 1-0. De Fluplanders herstelden zich aardig na die slechte start, totdat halverwege de eerste helft de arbitrage de hoofdrol opeiste. Bij een doorbraak liet een Veerse speler zich opzichtig vallen in een duel met laatste man Iwan Geense. De Flup- landse steunpilaar kreeg prompt de rode kaart voorgetoverd en kon inruk ken. Volgens Stoutjesdijk verloor zijn ploeg op dat moment de wedstrijd. „Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt. Het was een lachertje, ook volgens mijn collega-trainer en de supporters van Veere. Na afloop gaf die scheids ook toe dat hij wat al te impulsief had gefloten. Eerlijk dat hij het zegt, maar wij kopen er niets meer voor." Kort na de veldverwijzing voor Geense volg- SPS trok vol goede voornemens naar Nieuwerkerk om het nog ongeslagen SKNWK te bestrijden. Trainer Rien Voshol kon geen beroep doen op de grieperige Berry Hage. Jan Deij voel de zich evenmin okselfris, maar hield het nog bijna een uur vol. Om de se lectie compleet te maken deed Voshol een beroep op routinier Dick Uijl, die tot taak kreeg de gevaarlijke scha duwspits van de thuisclub op te van gen. Voshol had zijn ploeg voor ogen gehouden dat er misschien wel een verrassing in zat. „In elke wedstrijd krijg je tenslotte altijd wel een paar kansen." Na een kwartier keken de bezoekers echter tegen een achters tand aan. Een speler van SKNWK zocht in het zestienmetergebied het been op van Mare Smits en de arbiter zag er een penalty in. Vanaf de stip werd het gemakkelijk 1-0. „Een ploeg als SKNWK wordt in dit soort situ aties altijd bevoordeeld", oordeelde Voshol. Ondanks de tegenslag bleef SPS goed georganiseerd voetballen en was het opvallend veel in balbezit. Willem Bevelander was nog voor rust dicht bij de gelijkmaker. Kort na de pauze kwam de gelijke stand alsnog op het bord. Bevelander werd in de diepte gelanceerd en zag Hilbert van Akkeren vrij staan: 1-1. Halverwege de tweede helft bracht de steeds on rustiger combinerende thuisclub een duo verse aanvallers in het veld. Niet veel later werd het uit een mooie aan val 2-1Hoewel SPS met enkele doel- worstelingen nog gevaarlijk was, luk te het niet meer om het tij te keren. Vijf minuten voor het einde viel de beslissing: 3-1. Voshol was tevreden over het getoonde verzet. „We zijn met opgeheven hoofd van het veld ge stapt. Op het laatst waren de krachten weggevloeid. We hadden natuurlijk al een uur lang heel veel energie in ons spel gestopt. Die twee verse aanval lers gaven de doorslag. Op een gege ven moment lukt het gewoon niet meer om steeds achter je tegenstander aan te sjouwen." De start van Stavenisse op De Beek had niet slechter kunnen zijn. Al na drie minuten rekenden laatste man Marco Oosdijk en keeper Mare Hoogendoom bij een slim balletje van Halsteren tevergeefs op elkaar: 1-0. Nog in het eerste kwartier ging het roodgele middenveld in de fout en profiteerde de thuisclub optimaal: 2- 0. Vanaf de aftrap kwam Stavenisse terug in de wedstrijd, dankzij John Klippel die goed voorbereidend werk van zijn broer Marco afrondde: 2-1. In het vervolg van de eerste helft do mineerden de bezoekers. De telkens inschuivende Kees van Putte kreeg een goede kans en ook John Klippel was dicht bij de gelijkmaker. Ook in het eerste kwartier na de hervatting blies Stavenisse zijn partijtje goed mee. Weer waren Klippel en van Put te de meest gevaarlijke spelers en Halsteren moest zelfs op de doellijn redding brengen. In de 68e minuut viel het doek: 3-1. Het verzet van Sta venisse was gebroken en trainer Rien Smits liet met Michael Poot, Mark Tak en Jan Kees Oosdijk nog een drietal jeugdspelers opdraven. Jacco Knuist, Jeremy Gierman en John Klippel ruimden het veld. In de slotfa se bouwde Halsteren de voorsprong uit naar 5-1. Smerdiek mist nog steeds drie basis speelsters en dat gemis bleek duide lijk uit de eerste helft. Tegenstander CWS had de wind in de rug en domi neerde het spel. In de eerste minuten resulteerde dat al in een goal. De voorzet van een Utrechtse spits werd nog weggebokst door Conny van der Laak, alleen belandde de bal zo in de voeten van een andere tegenstander, die geen problemen had met het ca deautje. Na twintig minuten vergroot ten de bezoekers de voorsprong. Een voorzet werd door Linda Vos van CSW knap binnengekopt. Tussendoor kreeg Smerdiek wel wat kleine kans jes, maar werden ze ook regelmatig teruggevlagd. Vaak ten onrechte von den de Thoolse speelster en suppor ters. Tien minuten voor rust nam Len ny Stoutjesdijk een vrij trap richting Suus Hopstaken, die knap de bal rich ting goal schoot. Een speler van CSW stopte de inzet met haar handen zodat een strafschop volgde. Mandy Roels had hier geen problemen mee en schoot beheerst in de hoek 1-2. Het was bijna rust toen CSW nog met een uithaal de lat raakte. Na de rust stond er een ander Smer diek dat met de wind mee beter ging spelen en de Utrechters terugdreef op hun eigen helft. Na ruim een kwartier was het Lenny Stoutjesdijk die met een mooie vrije trap de 2-2 langs de muur binnen knalde. Vlak voor tijd een knappe actie van Suus Hopsta ken, die door zwak uitverdedigen de keepster wilde verschalken met een lob. maar de goalie kon er net bij zo dat de 2-2 op het scorebord bleef staan. Rick de Klerck aan de bal, met rechts Danny Istha en linksachter Kevin Nuijten. derde poging was het raak: 0-2. Vos meer schakelde nog een tandje bij en kwam een kwartier voor het ein de terug in de wedstrijd. De manier waarop de aansluitingstreffer tot stand kwam, mocht gerust gelukkig worden genoemd. Een inzet van Chris Kouwen hield in het midden tussen een schot en een voorzet, maar viel wel binnen de palen: 1-2. De daaropvolgende minuut was cru ciaal voor de wedstrijd. Een kopbal van Ruud Kouwen werd met veel moeite gekeerd door de Brabantse doelman en in de herkansing vuurde Danny Istha van afstand op de lat. Knullig balverlies aan Vosmeer-zij de leidde vervolgens een messcher pe counter in, waaruit Lepelstraat de 1-3 op het bord wist te brengen. Vosmeer viel massaal aan en kreeg via John Vroegop, Jacco Vaders en Arjan Verkamman goede kansen op een tweede doelpunt. De achterdeur stond echter open en de bezoekers profiteerden vijf minuten voor tijd: 1-4. Het pleitte voor Vosmeer dat het met de moed der wanhoop op zoek ging naar een beter resultaat. Door treffers van Ruud Kouwen en Kees Jan Verstrate werd het op de valreep nog spannend. Voor het re aliseren van de gelijkmaker ontbrak echter de tijd. Nieuw Borgvliet 14 37 61-10 Rimboe 16 32 50-29 WW '67 14 27 57-24 Vosmeer 15 27 43-23 Odio 14 25 37-18 Renesse 13 23 35-20 Hansweertse Boys 14 23 32-33 Lewedorpse Boys 12 22 47-21 Dreischor 16 21 33-31 NVS 14 16 42-32 Moerstraten 14 16 24-42 Lepelstraatse Boys 15 11 25-42 Ouwerkerk 15 6 14-71 Zonnemaire 16 2 12-116 Het werd 4-6 voor de nummer vier van de ranglijst. De Thoolse dar ters staan na hun zevende neder laag op de achtste plaats. De uitsla gen van de Thoolse teams zijn als volg. In de eredivisie van de Roosen- daalse Dartsfederatie verloor Smerdiek 1 nipt van The Admirals. Eredivisie: Smerdiek 1-The Admi rals 4-6. IA: Go 4 it 1-Smerdiek In- credibles 7-3. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. mevr. B. Bijnag- te en C. van Gorsel 50 p; 2. mevr. W. Kloet en W. Bijl 30 p; 3. mevr. M. Dane en J. Bijnagte 25 p; 4. mevr. T. Breure en mevr. C. van Mierlo 24 p; 5. mevr. L. Wielaard en C. Breure 20 p; 6. mevr. A. Bocxe en A. Wielaard 14 p. Vosmeer bewees zichzelf een slechte dienst door onverwacht van zwak ke broeder Lepelstraatse Boys te verliezen: 3-4. Door de nederlaag heeft de ploeg van Johan Nagtegaal de kansen op de periodetitel niet meer in eigen hand. Ook werd terrein verloren op Rimboe, de naaste achtervolger van lijstaanvoerder Nieuw Borgvliet. Nagtegaal vond de nederlaag terecht. „Met name voor rust hebben we collectief gefaald. Het zat er vandaag gewoon niet in. Terwijl we gigantisch goede zaken hadden kunnen doen." Tholen stad: 1. N. Moerkerken 27 p; 2. mevr. A. Scherpenisse 23 p; 3. mevr. C. Wilsing 18 p; 4. mevr. R. Nagtegaal 17 p; 5. mevr. F. Schellinger 15 p; 6. mevr. R. van Driel en W. Scherpenisse 13 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 25 p; 2. mevr. C. Havermans 24 p; 3. mevr. J. Timmermans 22 p; 4. mevr. J. van Houte 17 p; 5. mevr. D. van Dijke en mevr. N. Minheere 14 p; 7. mevr. L. van Poortvliet 8 p. In de beginopstelling van Vosmeer ontbraken Jacco Vaders en Kees Jan Verstrate wegens trainingsachter stand. Mede daardoor oogde het spel van de thuisclub rommelig. Le pelstraat was de betere ploeg en nam na ruim een kwartier verdiend de leiding, op een moment dat de spits van de bezoekers zich bij een lage voorzet precies op tijd losliep uit de dekking: 0-1. Vosmeer kon er niets tegenover zetten, op een goede mogelijkheid voor Ricky de Klerk en Hossain Almahmoudi na. In de pauze greep Nagtegaal in. De Klerk en Louis van der Laak bleven in de kleedkamer, Verstrate en Vaders maakten alsnog hun entree. Vos meer kwam ditmaal wel goed uit de startblokken en zag enkele goede mogelijkheden op de gelijkmaker aan zich voorbij gaan. In de 65e mi nuut bouwde Lepelstraat de voor sprong uit. Bij een uitval redde eerst doelman John Aarnoudse, daarna stond de paal in de weg, maar bij de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 16