Route chemokar oktober Servicebureau 'Voor Elkaar' Correctie Smerdiek leeft! Openbare bekendmakingen Vrijwilligers gezocht Voorelkaar Donderdag 31 januari 2008 Ophaalschema chemokar Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 5 DELTA gemeente Tholen Maandag 11 februari Dinsdag 12 februari Woensdag 13 februari Donderdag 14 februari Tholen-stad en Poortvliet Scherpenisse en Sint-Maartensdijk Stavenisse, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer Sint Philipsland, Anna Jacobapolder, Sluis. Het gehele buitengebied van de gemeente Tholen (na telefonische melding via 0900 44 33 333) servicebureau ll Tholenderwijs Milieu v. s m Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4991 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl De inzameling van het klein chemisch afval (KCA) binnen de gemeente vindt plaats van maandag 11 februari tot en met donderdag 14 februari. Tijdens deze vier dagen worden alle woonkernen en het bui tengebied aangedaan. Er wordt niet meer huis aan huis ingezameld, maar de chemokar neemt vaste hal teplaatsen in waar u met uw chemobox naar toe moet U moet de schadelijke stoffen persoonlijk aan de chauffeur van de chemokar afgeven. Ook kleine afgedankte huishoudelijke elektrische apparaten kunt u afgeven. Bent u niet in de gelegenheid het KCA af te geven, bewaart u het dan tot de volgende inzameling (januari 2008) of laat u het door buren of kennissen afgeven. Is dit alles niet mogelijk dan bestaat er de mogelijkheid dat u het KCA afgeeft op de Milieustraat in Sint-Maartensdijk. Die is op werk dagen geopend, voor openingstijden kunt u bellen naar 0900- 44 33 333. In het Thoolse buitengebied (adressen buiten de bebouwde kom) heeft de chemokar geen halteplaat sen. Inwoners in dit gebied die KCA willen afgeven, kunnen dit telefonisch kenbaar maken op telefoon nummer 0900 44 33 333. Dit kan tot en met vrijdag 19 oktober. Tuin- en grof huishoudelijk afval Heeft u tuin- of grof huishoudelijk afval, dan kunt u dit melden bij de Zeeuwse Reinigingsdienst via het telefoonnummer 0900 44 33 333. Dit nummer is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 16.30 uur. Het afval wordt dan op afspraak bij u opgehaald. Deze regeling geldt ook voor wasmachi nes, drogers, koelkasten en diepvriezers. Inleveren Wist u dat u uw afgedankte elektrische huishoude lijk apparaten, computers, wasmachines, drogers, koelkasten en diepvriezers gratis kunt inleveren bij de winkel waar u iets vervangends koopt? Het moet dan wel een apparaat zijn dat gelijksoortig is aan het apparaat dat nieuw wordt gekocht. Dus een oude tv voor een nieuwe tv of een oude stofzuiger voor een nieuwe stofzuiger. Op die manier bent u direct van de oude apparaten af. Oude televisietoestellen, computers en andere huishoudelijke apparaten kun nen ook worden afgeleverd op de milieustraat. Informatie en klachten Voor alle informatie over de inzameling en klachten, zoals kapotte containers dient u het telefoonnum mer 0900 44 33 333 te bellen. De vergadering van de gemeenteraad op 7 februari vindt plaats in het gemeentehuis in Tholen en niet in Sint-Maartensdijk, zoals abusievelijk werd vermeld in de vorige Tholenderwijs. Bewegen voor scootmobielers Sinds januari worden in de Meulvliet in Tholen bewe- gingslessen voor mensen met een scootmobiel gegeven door mevrouw Anja Lindhout. De lessen worden om de twee weken gegeven op donderdagmiddag van 13.30 uur tot 14.30 uur en de kosten zijn 2 per les. Tijdens de lessen wordt aandacht besteed aan het los maken van de spieren en gewrichten, het versterken van de spieren, geheugentraining, reactievermogen, ademhalingsoefeningen en ontspanningsoefeningen. Uiteraard is, naast het bewegen, ook de gezelligheid een belangrijk onderdeel van deze lessen. Bent u gebruiker van een scootmobiel of een elektrische rol stoel en is deze bewegingsles wat voor u, dan kunt u contact opnemen met servicebureau Voor Elkaar. Dat kan via e-mail (servicebureau@tholen.nl) en telefo nisch (0166-668 200, vraag naar Jacolien Deurloo). Ook kunt u bellen naar Anja Lindhout op nummer 0166-604 856. De eerstvolgende les is op donderdag 14 februari. Technika 10 Zit je in groep 6, 7 of 8 van de basisschool en wil je op een leuke manier bezig zijn met techniek voor meisjes, dan is Technika 10 iets voor jou. Een cursusblok duurt tien weken en wordt gehouden in het jeugdhonk van de Meulvliet. In de maandagavondgroep zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor 25 ga je tijdens dit cursus- blok tien weken lang van 18.30 uur tot 20.00 uur aan de slag met hout. Je krijgt uitleg over het werken met hout en de verschillende gereedschappen en... je maakt ook nog leuke werkstukken. Dit cursusblok begint op 11 februari. Is dit wat voor jou? Geef je dan op bij Jeanne Kettelerij vóór maandag 4 februari. Je kunt haar bereiken door te bellen naar 0166-604 206. Servicebureau Voor Elkaar is op zoek naar gemotiveer de vrijwilligers voor de volgende functies: 1. Ten Anker in Tholen zoekt voor de afdeling Stelberg iemand die op woensdagochtend gezelligheid brengt en daarbij koffie schenkt, tafels dekt, opruimt en een praatje maakt met de bewoners. 2. Ten Anker in Tholen zoekt een vrijwilliger die op de le donderdag van de maand om 8.30 uur met cliën- Alweer enige tijd geleden is er in het noordwesten van Sint-Maartensdijk een project gestart dat tot doel heeft de contacten tussen de bewoners op sociaal gebied te versterken en de leefbaarheid te vergroten. Inmiddels is een groep bewoners enthousiast aan de slag gegaan en hebben ze een eerste activiteit georga niseerd. Daarnaast zijn er nieuwe activiteiten in voor bereiding. Ook hebben de bewoners een naam gekozen voor dit project: Smerdiek leeft! Spellenmiddag Na de tuinopruimdag in oktober 2007 is de eerstko mende activiteit een Oud-Hollandse spellenmiddag op zaterdag 16 februari in de Maartenshof. Bedoeling van deze middag is een gezellige middag met ont moeting tussen jong en oud. De kinderen van 4-12 jaar en hun ouders krijgen tevens een enquete over handigd, waarin ze kunnen aangeven wat ze vinden van de speeltuintjes in Sint-Maartensdijk. Dit is een ten mee wil gaan zwemmen in het zwembad van GGZWNB (Vrederust) te Halsteren. 3. Maartenshof in Sint-Maatensdijk zoekt een vrijwilli ger voor het het aan huis bezorgen van de maaltijd koffertjes op zaterdag. 4. De Vossekuil in Oud-Vossemeer en Maartenshof in Sint-Maartensdijk zoeken vrijwilligers die één keer per week willen helpen bij het project 'Open Tafel'. Binnen dat project wordt voor zelfstandig wonende oudere inwoners van de verschillende kernen van de gemeente op één of meerdere dagen per week een warme maaltijd verzorgd. Op deze manier hebben ouderen een gezellige maaltijd, worden sociale con tacten gelegd en wordt eenzaamheid voorkomen. 5. Zorgcentrum 'De Schutse' in Sint-Annaland is drin gend op zoek naar vrijwilligers die als portier willen waarnemen. In principe is 7 dagen per week een portier nodig. Als er meerdere belangstellenden zijn, is het mogelijk om onderling in overleg met 'De Schutse' de dagen en uren te verdelen. De uren zijn verdeeld in twee 'diensten': van 17.00 uur tot 19.00 uur en van 19.00 uur tot 21.30 uur. Aan de portier die de 'vroege dienst', (17.00-19.00 uur) voor zijn of haar rekening neemt, biedt 'De Schutse' een brood maaltijd aan. Heeft u interesse in één van deze vacatures, neem dan contact op met servicebureau Voor Elkaar, tel. (0166) 668 200, of stuur een e-mail naar servicebureau@tho- len.nl. prima gelegenheid voor de bewoners van Sint- Maartensdijk om elkaar te ontmoeten en om tevens hun wensen kenbaar te maken over de speeltuintjes in hun kern. Heel Sint-Maartensdijk Voor deze activiteit zijn alle kinderen van Sint- Maartensdijk welkom. Een volgende activiteit die op stapel staat is een afvalinzameldag, in samenwerking met de basisscholen. Ook deze dag staat open voor alle kinderen in de hoogste klassen van het basison derwijs. Daarmee zijn er een tweetal activiteiten in voorbereiding, die zich niet beperken tot het noord westen van Sint-Maartensdijk, maar betrekking heb ben op heel de kern. Daarom heeft het college, na overleg met de bewoners, besloten om het project niet alleen open te stellen voor bewoners van de wijk in het noordwesten van Sint-Maartensdijk, maar voor alle inwoners van het dorp. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Venkelstraat 26 (Tholen): het plaatsen van een veranda tegen de achtergevel; Philips Van Dorpstraat 55 (Oud-Vossemeer): het plaat sen van een tuinberging; Schelde-Rijnweg 14 (Tholen): het bouwen van een opslagloods; Wilhelminastraat 65 (Sint Philipsland): het vergroten van een woning; Diverse locaties (Tholen): het plaatsen van reclamebor den op diverse locaties. Hoenderweg 96 (Sint-Annaland): het wijzigen van de voorgevel plaatsen van een dakkapel. Ingekomen sloopaanvragen Ten Ankerweg 104 (Tholen): het slopen van een machi neberging. Schelphoekseweg 5 (Poortvliet): het slopen van een asbesthoudende pomppakking; Buurtweg 30 (Stavenisse): het slopen van een woon huis. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 11 februari 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 7 februari en vrijdag 8 februari 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtge vers/ ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Zoekweg (Tholen): het plaatsen van een reclamebord, verz. 18 januari 2008; Stoofdijk 27 (Stavenisse): het vervangen van de voor gevel, verz. 18 januari 2008; Bonenblokstraat 8 (Oud-Vossemeer): het aanbrengen van een reclame, verz. 18 januari 2008; Slabbecoornweg 29 (Tholen): het bouwen van een kan toor en 2 bedrijfshallen, verz. 21 januari 2008; Kwekerijweg 2 (Sint Philipsland): het oprichten van een opslagruimte en overdekte wasplaats, verz. 21 januari 2008; Klaverveld 13 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een bedrijfswoning, verz. 21 januari 2008; Nieuwlandseweg 286 (Sint-Annaland): het plaatsen van een chalet met tuinhuisje, verz. 21 januari 2008; Noordstraat 14 (Scherpenisse): het plaatsen van een berging, verz. 21 januari 2008; Noordstraat 14 (Scherpenisse): het plaatsen van een garage, verz. 21 januari 2008; Hofstraat 12 (Oud-Vossemeer): het verbouwen van een woning, verz. 21 januari 2008; Hofstraat 18 (Oud-Vossemeer): het veranderen van voor en linkerzijgevel+erker, verz. 21 januari 2008; Huygensstraat 63 (Sint-Annaland): het plaatsen van een tuinberging, verz. 22 januari 2008. Puitsedijk 1 (Tholen): het bouwen van een loods, verz. 24 januari 2008; Burgemeester Baasstr 9 (Sint-Annaland): het bouwen van een schuur, verz. 24 januari 2008. Verleende sloopvergunningen Molenvlietsedijk 3 (Tholen): het slopen van asbesthou dende golfplaten, verz. 18 januari 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Tholen, 31 januari 2008. Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Priestermeetweg 5 te Poortvliet: het bouwen van een bedrijfswoning (2007/255). Vanaf 1 februari 2008 tot en met 14 februari 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren bren gen. Artikel 19, lid 3. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Geertruidaweg 3 nr. 9 te Scherpenisse: het vergroten van een zomerwoning (2007/287); Vanaf 1 februari 2008 tot en met 13 maart 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kan een ieder een zienswijze over het ontwerpbe sluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668 363/668 562. Van een mondelinge ziens wijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders maken, ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend tegen het ontwerpbesluit op: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Kaaistraat 5 te Sint-Maartensdijk: het wijzigen van de indeling en het gebruik op de verdieping (2007/578). Het ontwerp-besluit met alle daarop betrekking hebbende stukken hebben van 3 januari 2008 tot en met 16 januari 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 13 februari 2008 besluiten op het verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwvergunning. Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Kerkstraat 28a te Stavenisse: het bouwen van een woning (2006/456); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Buurtweg 207 te Stavenisse: het uitbreiden van een vakantiewoning (2007/517). De ontwerp-besluiten met alle daarop betrekking heb bende stukken hebben van 7 december 2007 tot en met 17 januari 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 14 februari 2008 besluiten op deze verzoeken om vrijstelling van de geldende bestemmingsplannen en op de aanvragen om bouwver gunning. ONTWERPBESLUIT MONUMENTENVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Monumentenwet 1988 - voor de navolgende aanvraag een Monumentenvergunning willen verlenen: Hazenstraat 1 te Sint-Maartensdijk: het realiseren van een invalidentoilet in een kerkgebouw (2007/505). Vanaf 1 februari 2008 tot en met 13 maart 2008 ligt het ontwerpbesluit Monumentenvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder zienswijzen over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel. (0166) 668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. ONTWERP WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN VROONSTEDE Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend man daat, het volgende bekend. In het bestemmingsplan Vroonstede (Sint-Annaland), vastgesteld door de gemeenteraad op 30 september 2002 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 11 februari 2003, is in het noordoostelijk gedeelte van het plangebied een uitwerkingsbevoegdheid ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (fase 2 van het woongebied Vroonstede) opgenomen. Het betreft een uit te werken gebied voor wonen. Zie verder pagina 14

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13