Sloop van scholen Sint-Annaland Plaatselijk nieuws 'Waterschap is niet rijk' Brand in coniferenhaag Open dag bij Zoomvliet 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 januari 2008 Loos alarm gemeentehuis 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL 3 Groen gemeentehuis Bezwaar kiemkas Schoorsteen weg Klaverjassen Afschot smienten Vriendschap NPB Koperdieven actief Erker Damasstraat Vlam in de pan Zilveren leden Voetballers kaarten Groenstrook voor ouderen Saneren met spoed Kunststof kozijn Bazen wint ruim Vrij klaverjassen Twee garages Bestel-/Bedrijfsauto's /r- i Geslacht in eigen slagerij Berging en garage Bouw wasplaats Bijna 20 mille subsidie provincie voor buurtsparen BOB maakt kans op dinerbon Agenda 16 mille voor openbaar vervoer Kunstkring zoekt dichters voor parel Spelen met groen op Speelmansplaten Tholen Een kapotte brandmelder in het nieu we gemeentehuis aan Hof van Tholen was er dinsdagmiddag de oorzaak van dat er een brandalarm afging. De brandweer van Tholen rukte uit maar hoefde niet in te grijpen. De hoofdin gang van het gemeentehuis is ook de hoofdingang voor de brandweer. Bij de voordeur hangt namelijk ook het paneel voor de brandmelders in het gebouw. De tweede ingang voor het bestrijden van een brand is aan de kant van de keuken. Maar daar kan de brandweer nu nog niet komen omdat het parkeerterrein nog niet klaar is. Er word nog volop gewerkt aan het be straten. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze genist. We zijn u graag van dienst Wattstraat 3, Tholen Advertentie I.M. Habo Hoveniers uit Renesse gaat het groen aanleggen rond het gemeente huis. Dat heeft het gemeentebestuur besloten. De firma Oomen mag zand voor de bomen leveren. De gemeente heeft het bezwaar te gen het besluit van b. en w. om de verbouw van een kiemkas tot op slagloods aan de Mosselhoekscweg stil te leggen ongegrond verklaard. Voor de verbouw kon geen vergun ning worden verleend. B. en w. heb ben besloten het besluit tot stilleg ging te handhaven. Het weghalen van de schoorsteen, of ze beperken tot een hoogte van 30 centimeter, is wat de welstandscom missie betreft, de oplossing om het plan voor een dakopbouw op de wo ning van C. Wilsing en N. Groenen dijk aan de Kuipersdreef aanvaard baar te maken. De bewoners zullen daarover met de buren moeten over leggen. werd maandag duidelijk in de commissie. Ook over de gevelbe kleding werd gesproken. Daarvoor is een natuurlijke kleur gekozen, legde bouwkundig adviseur L. Walpot uit: red cedar, wat verkleurt naar grijs. De kap die J. de Groen plaatst op een garage aan de Minneputtestraat. voldoet wat de commissie betreft aan de redelijke eisen van welstand. Julian Poot heeft de onderlinge wed strijd gewonnen van klaverjasclub Stad Tholen. Hij behaalde 5121 pun ten. Tweede werd Marian Tazelaar met 5053 punten. 3. Paul de Heer 5041 p. 4. Han Visser 4867 p en 5. Janet van Duivendijk 4855 p. De provincie verleent A.C. van Da len toestemming om met een hagel- geweer smienten af te schieten op een perceel wintertarwe aan de Mos selhoekscweg. De ontheffing van de flora- en faunawet geldt van een half uur voor zonsopkomst tot het mid daguur. in de periode 10 januari tot en met 31 maart. Aangezien de smienten op die tijd al lang verdwe nen zijn - ze grazen 's nachts - is deze maatregel ineffectief. Dat is driejaar geleden al geconcludeerd in het faunabeheerplan Zeeland. Maar met de verleende ontheffing kan Van Dalen voor schadevergoeding een beroep doen op het faunafonds. Bezinning op vriendschap staat zon dag centraal bij de vrijzinnige ge loofsgemeenschap NPB. De ochtend in het kerkgebouw aan de Oude- landsestraat begint om 9 uur met een gezamenlijk ontbijt, waarna de te kenfilm 'Over the hedge' te zien is. In deze film komt de wasbeer R.J. (Bruce Willis) terecht in een bos waar de dieren onder ouderwetse omstandigheden leven. Hij raakt gefascineerd door de leefwereld aan de rand van het bos, en aangemoe door hem proberen de dieren samen 'de buitenwijk' binnen te Er volgt een korte nabe spreking, waarbij bezinning op vriendschap centraal staat. De bij eenkomst. waar ook kinderen en jongeren van harte welkom zijn, duurt tot rond 12 uur. In verband met het ontbijt is aanmelding vooraf ge Dat kan bij Herman Bosman, 60447 of email h_bosman@kpn- M Oud- Vossemeer blijven actief in het dorp. Werd vorig jaar de hervormde gemeente het slachtoffer, in de eer ste januariweek was de r.k. Willi- Drorduskerk aan de Dorpsweg het doelwit. Zowel aan de straatkant als aan de achterzijde werden op ver schillende plaatsen de koperen dra den van de bliksemafleiders doorge knipt en van de muur getrokken. Een schadepost voor de parochie, want de verzekering dekt dit niet. Het kerkbestuur heeft in verband met de diefstal besloten om het toegangs hek van de begraafplaats (waarlangs de achterzijde van de kerk bereik baar is) voortaan 's nachts af te slui ten. N. Klippel wil een erker bouwen aan zijn woning Damasstraat 15. De ma terialen die hij gebruikt, zijn bak steen en hout of kunststof zoals ook toegepast zijn aan de woning. De welstandscommissie was maandag ak koord. Sint-Annaland De bewoners van Den Hamel 4 kon den donderdagmiddag even na vier uur zelf voorkomen dat hun keuken in de hens vloog nadat de vlam in de pan was geslagen. Wel werd de brandweer gealarmeerd voor een controle. Volgens brandweercom mandant J. de Feijter waren de be woners niet in paniek geraakt en hadden ze de deksel op de pan gezet waardoor het vuur was gedoofd. Op advies van de brandweer is de stich ting Salvage nog gekomen om ad vies te geven over het afwikkelen van de schade. Maandag 28 januari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Drie leden van Vogelvreugd zijn on derscheiden met de zilveren bonds- speld van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers. Tijdens de jaarlijk se feestavond, vrijdag op chaletpark De Krabbenkreek. speldde voorzit ter L. Quist de onderscheiding op bij zijn dorpsgenoot M. Goedegebuure en bij A. Poot. De afwezige A. Ne- derlof uit Tholen krijgt de speld thuis. Alledrie zijn een kwart eeuw lid van de vereniging. De feestavond is vooral gezellig heid. Er wordt niet alleen over vo gels gesproken, maar in het bijzon der worden de partners van de leden - in de vorm van een gourmet en en kele ronden bingo - bedankt voor hun steun. Voorzitter Quist keek kort terug op het afgelopen jaar én naar 2009, het jaar dat Vogelvreugd 55 jaar bestaat. Met de voorbereidingen voor de viering van dit elfde lustrum is inmiddels begonnen. Voetbalclub WHS organiseert mor genavond de tweede in een serie van drie kaartavonden. Deelnemers kun nen kiezen uit klaverjassen, petoeten en jokeren. Er zijn leuke prijzen te winnen, bovendien doet men mee met het algemeen klassement waar voor de beste twee uitslagen tellen. De avond, in de kantine op sportpark De Waaje. begint om acht uur. HUI Staven is se De gemeente gaat een deel van een groenstrook in het bestemmingsplan Zuid verkopen aan de stichting Ou derenzorg Oud Gereformeerde Ge meenten in Nederland uit Barneveld. Het gaat om ongeveer 306 vierkante meter. De gemeente wil het echter alleen van de hand doen als de stichting het perceel grond van 2752 vierkante meter (dat al in optie is gegeven) aankoopt. Sint-Maartensdijk Het braakliggend terrein van het voormalige tankstation Maat aan de Molenstraat 9 is ernstig verontrei nigd en de bodem moet met spoed gesaneerd worden, hebben gedepu teerde staten bepaald. In meer dan 25 kubieke meter grond wordt de in terventiewaarde voor minerale olie overschreden, terwijl dat voor grondwater met meer dan 100 ku bieke meter het geval is. Geschat wordt dat 170 kuub grond en zo'n 300 kuub grondwater sterk is ver ontreinigd. Op het terrein wordt een woning gebouwd met een kruip ruimte, en een deel blijft onbe bouwd. Die situatie maakt, dat de sanering meteen bij de start van de bouwactiviteiten uitgevoerd moet worden. Begint de bouw niet op kor te termijn, dan moet er binnen vier jaar gesaneerd worden. De provincie heeft bepaald dat zónder sanering het perceel niet geschikt is voor be woning. Bovendien mag zonder goedgekeurd saneringsplan of BUS- melding niet in de grond gewerkt worden. Inmiddels heelt de beheersmaat- schappij H&S Muller het bedrijf sterrein van timmerfabriek de Pluumpot, Nijverheidsweg 3. aange meld voor de bedrijvenregeling met betrekking tot bodemsanering. Mocht daar een ernstige verontreini ging vastgesteld worden, dan is er de mogelijkheid voor een subsidie van de provincie. De verandering van de achtergevel met een kunststof kozijn in rood en wit, die M.L.J. van Meer wil aan brengen aan zijn woning Tulpstraat 13, voldoet aan de redelijke eisen van welstand. P. Bazen heeft met 190 punten voor sprong de competitiewedstrijd ge wonnen van klaverjasclub De Pen delaars. Hij sprokkelde vrijdag 5137 punten bij elkaar. De uitslag was verder als volgt: 2. R. van Putten 4947 p, 3. J. van Splunter 4573 p, 4. M. v.d. Molen 4373 p, 5. M. Schel- lekens 4297 p. 6- G. van Ham 4287 p, 7. M. den Haan 4155 p, 8. M. Ver maas 3975 p. Scherpenisse Klaverjasclub De Roemers organi seert op vrijdag 8 februari een vrije wedstrijd. Liefhebbers kunnen zich daarvoor opgeven bij Wim van Haaften. tel. 0166-662261 (tot uiter lijk 7 febr. 22 u.). De wedstrijd be gint om acht uur in het Holland Huis. Eén op twee heeft altijd prijs en er is ook een marsenprijs. Poortvliet De welstandscommissie heeft geen probleem met de garage/berging die S. de Jong bouwt aan de Korte Zand weg 2. De aanbouw wordt uitgevoerd in baksteen, met kunststof kozijnen, zoals ook toegepast aan de woning. Ook G. v.d. Doel wil bij de woning Randweg 9 een garage bouwen. Hij kiest voor een gepotdekseld houten bouwwerk, zwart van kleur, met ro de dakpannen en een groene deur. Die deur moet donkergroen of antra cietkleurig zijn. vindt de welstands commissie. Gelet op de situatie is de commissie akkoord met het plan van F. Beve lander voor een houten schutting met betonnen palen bij de woning Noordstraat 13. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Rundvlees met randje 1 kg 7,00 Nasi of bami 500 gr. 2,25 Babi Pangang 400 gr. 2,98 Varkensribbetjes 1 kg 4,00 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! I Malse biefstuk 250 gr. 3,95 I Malse bieflappen 500 gr. 6,00 Verse varkenslever 500 gr. 1,80 Kalkoenfilet of-schnitzel 500 gr. 4,50 Kalkoenblokjes soorten 500 gr. 4,25 I I I I I Rundertong 100 gram 1,35 Leverkaas 100 gram 1,20 Grillworst div uxxten 150 gram 1,20 Ei-bieslooksalade 150 gram 1,20 Gegrild mini beenhammetje per 100 gram NU 1,19 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. slagruimte en een overdekte was plaats worden gebouwd. De ge meente is bereid een bouwvergun ning te geven, maar dan moet er wel eerst een vrijstelling verleend wor den op het bestemmingsplan. Drie plannen voor het bouwen van een berging of garage voldoen wat de welstandscommissie betreft aan de redelijke eisen van welstand. Al lereerst het plan van R van 't Hoff voor een garage uit rode baksteen bij de woning Steintjeskreek 10 in Anna Jacobapolder. En S. Verwijs vergroot zijn woning Voorstraat 3 met een berging uit rode baksteen en blauw met witte kozijnen. Ten slotte plaatst de familie Konings een berging van rabatdelen bij de wo ning Oostdijk l. Sint-Philipsland Aan de Kwekerijweg 2 kan een op- Binnen nu en vijf jaar loopt voor een totaalbedrag van 90 miljoen eu ro aan geldleningen af die het wa terschap Zeeuwse Eilanden heeft afgesloten. In de commissie econo mische zaken zei de Thoolse hoofd ingeland P.M. v.d. Dorpel, zich zor gen te maken over de rentelast die herfinanciering met zich meebrengt. Hoofdingeland mevrouw S. Verheij onderschreef de risico's van het her financieren van een groot vreemd vermogen. Zeeuwse Eilanden is in Van den Dorpels optiek, en in die van hoofdingeland M. Janse, niet rijk. De financiële situatie zou, wat de Tholenaar betreft, in een breder kader bekeken moeten worden. Hij pleitte voor een gevoeligheidsanaly se en een vooruitblik van drie tot vijf jaar, waarin een aantal punten alsmede de gevolgen voor de begro ting worden meegenomen. Gezwo rene J. Hoekman vond een discussie over de reserves, op basis van een analyse van de ontwikkelingen, een goed idee. Dit gebeurt in de eerst volgende vergadering van de com missie. De politie onderzoekt de oorzaak van de brand gistermiddag rond kwart voor drie in een coniferen- haag langs een woning aan de Frank van Borselenstraat in Sint-Maar tensdijk. De brandweer kon het vuur met enkele stralen blussen. Er was veel rook. De haag staat aan de achterzijde van de huizen langs het grasveld tussen de Frank van Borse- lenstraat en de Bloemenlaan en is over een lengte van 12 meter ver brand. De brandweer vermoedt dat de haag is aangestoken. Begin deze maand is Castria Wonen begonnen met buurtsparen voor de inwoners van Tholen en Halsteren. De voorbereiding hiervoor heeft ge ruime tijd gelopen. De provincie heeft recent de subsidie over 2006 voor het project vastgesteld op 19.685 euro. Daarvan is eerder vier mille als voorschot betaald. De bij drage is een Europese subsidie uit het programma Leader+ Zuid-Ne derland. Bij de vaststelling is er re kening mee gehouden, dat Castria een 'gedeelte van de kosten buiten de daarvoor geldende termijn heeft gemaakt. Zodoende is 16.964 euro niet subsidiabel. Daarnaast gaf Cas tria zelf aan dat bepaalde kosten 2173 euro te hoog waren verant woord, zodat ook dit bedrag in de verantwoording is aangepast. Vier Thoolse eetgelegenheden doen mee aan de BOB-dineractie van het regionaal orgaan verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ): De Lagune, Havenzicht en De Buut- engaets in Sint-Annaland, De Kroon in Tholen en De Zeeuwse Babbelaar in Sint-Maartensdijk. In deze en nog 97 restaurants ver spreid over de provincie (te her kennen aan een poster bij de in gang) maken BOB's tot en met 24 februari kans op een gratis diner bon ter waarde van 50 euro. Be zoekers moeten daarvoor aan het begin van een etentje aangeven dat ze BOB zijn en dat vervolgens be wijzen door geen alcoholhoudende consumpties te nuttigen. In elk deelnemend restaurant valt een winnaar. Ze worden na afloop van de actie getrokken door de ROVZ en ontvangen hun dinerbon - voor het restaurant waar de prijs is ge vallen - uiterlijk eind april. Vorig jaar stuurden ruim 1600 restau rantbezoekers een antwoordkaart in voor de actie. De provincie draagt nog 16.830 eu ro bij in de exploitatiekosten van Veolia transport (BBA) voor het jaar 2006. De BBA verzorgde het openbaar vervoer voor de gemeente Tholen. Er was al een voorschot voor de concessie Tholen verleend van 966.654 euro, de totale exploi tatiebijdrage voor 2006 bedraagt 983.484 euro. THOLEN 28 jan. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 29 jan. Ganzencursus, natuurvereni- ging Tholen, Meulvliet, 19.30 u. 29 jan. Vergadering comm. be stuurszaken, gemeentehuis, 19.30 u. 30 jan. Vergadering comm. samen leving, gemeentehuis, 19.30 u. 30 jan. Schooldam- en school- schaakkampioenschap, Meulvliet. 13.30 u. 31 jan. Tweede Kamerlid A. Koppe- jan bij CDA, Meulvliet, 19.30 u. 7 feb. Gezellig 'Onder ons', mevr. A. Boxhoorn. chr. ouderenvereni ging, Wingerd. 14.30 u. 7 feb. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 7 feb. Info-avond, borstvoedingsor ganisatie LLL. Stoofstraat 8, 20-22 u. OUD-VOSSEMEER 26 jan. Carnavalsmis, Willibrordus- kerk. 17.30 u. 1 feb. Lampionoptocht Vlooientrap- pers, vertrek Stasse Mispit, 18.15 u. 1 feb. Polderkoaitjesbal, Hof van Holland, 20.30 u. 2 feb. Overhandiging sleutel aan prins Weijte en aansluitend optocht, Raadhuisstraat, 12.49 u. 23 feb. Het is niet alles goud wat er blinkt, blijspel, Rederijkerskamer Eendracht, Vossenkuil, 19.30 u. SINT-ANNALANI) 25 jan. Kaartavond WHS, kantine sportpark, 20 u. 29 jan. Jaarvergadering NBvP, Vrouwen van Nu, de Krabbenkreek, 19.30 u. 1 feb. Ledenvergadering, tafelten- nisver. Smash '76, Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 24 jan. Concert jeugdorkest Euter pe, Maartenshof. SCHERPENISSE 26 jan. Turegluren, excursie, Staats bosbeheer, Platteweg/Gatweg, 13.30 u. 8 feb. Vrije klaverjas wedstrijd, De Roemers. Holland Huis, 20 u. POORTVLIET 26 jan. en 9 feb. Nooit verwacht en toch, toneel Plattelandsvrouwen en Ons Voordeel, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. 31 jan. Literaire avond met Wim Hofman, 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. BERGEN OP ZOOM 8 feb. Boogie blues night, theater concert, De Maagd, 20.15 u. 12 feb. Tineke Schouten, onewo- manshow, De Maagd, 20.15 u. 14 feb. Het Nationale Toneel: Eline Vere, toneel. De Maagd, 20.15 u. 15 feb. Celtic Party, theaterconcert, De Maagd, 20.15 u. +filin+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Aliens vs Predator 2 - vr t/m zo 18.45 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u. Alles is liefde - zo en wo 16 u., vr 18 u. za 16 u. en 18.45 u. Bee movie (Neder landstalig) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. De scheepsjongens van Bontekoe - za, zo en wo 16 u. Dus- ka ma 20.30 u. Enchanted (Neder landstalig) - za, zo en wo 13.45 u. I am legend - vr t/m zo 21.15 u., wo 20 u. K3 en de kattenprins - za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. Moordwijven - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Na tional treasure 2: Book of secrets - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16 u., 18.45 u. en 21.15 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. The diving bell and the butterfly - zo 19 u. en di 20.30 u. The golden compass - za, zo en wo 13.45 u. De voormalige kleuterschool van de School met de Bijhei aan de Schoolstraat in Sint-Annaland wordt gesloopt. Deze week is begonnen met de sloop van de ge bouwen van beide basisscholen in Sint-Anna land. Maandagochtend werden er hekken rond de terreinen geplaatst en werd op het ter rein van de voormalige kleuterschool van de School met de Bijbel aan de Schoolstraat/ Kloosterstraat de bomen en struiken verwij derd, rijplaten gelegd, containers geplaatst en een kraan aangevoerd. Dinsdagochtend werd met de sloop van het gebouw begonnen, maar om half elf werd de kraan echter weer stilge zet. Bij het slopen troffen de slopers van de fir ma Vlasman uit Alphen aan de Rijn stukjes asbest aan. Het gaat om hele kleine stukjes on der een aantal balken in de klaslokalen. Die worden onderzocht. Vrijdag verwacht de ge meente de uitslag. Volgens voorlichter A. de Rijk van de gemeente is er geen enkel gevaar voor de volksgezondheid. Voor de sloop van het gebouw is drie weken uitgetrokken. De ge meente verwacht niet dat het de sloop zal ver tragen. Op de plek van de school komt de speeltuin die nu nog naast het gebouw van de basisscholen is gelegen. De sloper merkte de stukjes asbest op toen hij het plafond had verwijderd en op een aantal balken waar het dak op rust, witte plaatjes zag liggen. Ze zijn niet groter dan 3 vierkante centimeter om de gaten te 'uit te vullen' zodat het dak er goed op kwam te liggen. Gisteroch- 1 1 tend is met de sloop van het schoolgebouw van de Casembrootschool en de School met de Bijbel aan de Schoolstraat/Raiffeisenstraat/ Crooswijk begonnen. Maandag werd het ter rein met bouwhekken afgezet. De sloop is ge gund aan Moeskops Bouwbedrijf uit Berge- ijk. De bewoners van de omliggende straten kre gen vorige week een brief van de gemeente in de bus waarin ze op de hoogte worden gesteld van de sloopwerkzaamheden. De gemeente vraagt begrip voor de mogelijke overlast. Het streven is om die tot een minimum te beper ken. Voor het bouwverkeer is een route aange geven. Predikbeurten Zondag 27 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Boon, Krabbendijke. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Egas. Werkendam. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Middelharnis. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. 9 u. jeugdbijeenkomst. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Schelluinen. 18.30 u. kand. Bolland. Amsterdam. GEREF. KERK 10 u. ds. Petter, Dongen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. carnavalsviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu nieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, Bilthoven (H.D.). 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en I6u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van Bennekom, Sommels- dijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. wo 30/1 19.30 u.ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. 19 u. ds. De Graaft", Mijnsheerenland. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 31/1 19.30 u.ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Broere (H.A.). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Van Rijswijk, Rhenen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. onbekend. De Kunstkring Tholen zoekt dich ters die een gedicht kunnen schrij ven over de aantrekkelijkheid van het stadje. Ze daagt iedereen uit een gedicht te maken over het thema van dit jaar: Tholen, de parel aan de Eendracht. De gedichten worden tijdens de kunstroute op 29 en 30 april ten toongesteld. Dat gebeurt net als in voorgaande jaren op standaards aan de rand van de tuin van de Grote kerk. De gedichten kunnen worden aangeleverd via kunst.tholcn@zee- landnel.nl of bij het secretariaat aan de Kerkstraat 12 in Tholen. De kindercommissie van de Kunst kring gaat naar de scholen in Tho len met voorstellen voor werkstuk ken waar de kinderen van vier tot twaalf mee aan de slag kunnen. De resultaten daarvan krijgen weer een plaatsje op de route. Het is de twaalfde editie van de Kunstroute waar opnieuw enkele nieuwe plek ken zijn bijgekomen waar werk wordt geëxposeerd. Door tussenkomst van de Zeeuwse milieufederatie (ZMF) komt er meer groen op het recreatieterrein Speelmansplaten bij de Oester- dam. Dat schrijft Geertje van der Krogt in de ZMF successenkrant 2007. In de plannen om de recre atie uit te breiden met watersport en verblijfsrecreatie was volgens de ZMF te weinig groen opgeno men. Voor de ZMF is dat wel no dig om Zeeland als 'groenblauwe oase' te behouden en te versterken. Bij de uitbreiding moet ook een impuls worden gegeven aan groe ne, landschappelijke ontwikkelin gen. 'Dat was bij dit plan niet aan de orde. Na tussenkomst van de ZMF worden de plannen aange past.' Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, zal 1-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Rcgentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 29/1, C.W.I., Hof van Tholen 2, Tholen, 9-12 u. Afspraken 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 januari t/m vrijdag 1 februari. donderdag 24 4.42 - 17.02 vrijdag 25 5.19 -17.42 zaterdag 26 5.57 -18.22 zondag 27 6.32 -18.59 maandag 28 7.07 - 19.37 dinsdag 29 7.42 - 20.09 woensdag 30 8.22 - 20.47 donderdag 31 9.02 - 21.37 vrijdag 1 10.07 -22.47 wo 30/1 6.03 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Docenten en studenten van het Zoomvliet college staan zaterdag tussen 10 en 3 uur klaar om infor matie te geven over de verschillende mbo-opleidingen op de vestigingen in Bergen op Zoom en Roosendaal. Bezoekers kunnen studenten ook bezig zien met hun toekomstige be roep. Bij de hotelschool (Meeussenstr., Bergen op Zoom) is te zien hoe cocktails worden gemaakt en ge rechten geflambeerd. En studenten recreatie toerisme tonen daar met een simulatieprogramma hoe zij kinderen en volwassen op bijvoor beeld een campingvakantie anime ren. Bij de audiovisuele opleiding (Dr. Ir. Van Veen weg, Bergen op Zoom) verzorgen studenten een live registratie van de open dag. Ook zijn er optredens van bands, dj's en vj's, waar bezoekers mogen assiste ren bij het opbouwen, afbreken e.d.. Op de hoofdvestiging aan het Knip- plein in Roosendaal kunnen bezoe kers bij de iet-afdeling meedoen aan een wedstrijd computer in elkaar zetten. Studenten modehandel ge ven een modeshow en studenten van het Johan Cruyff college geven demonstraties basketbal en ritmi sche gymnastiek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2