aOaeOBSSassBSi 'Er ontbreekt een piano in hal van gemeentehuis' VAN ALTEN den Engelsman oLvan Driel Damesafdeling Herenafdeling Juridisch Advies Veel klachten over snelheid in 30 km-zone Scholen zaterdag open Middelharnis Puppydag Omgaan met geld Afrit afgesloten Bergen op Zoom 3Ï Donderdag 17 januari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT geld gedaan kan worden dat over is van de nieuwbouw. Burgemeester W. Nuis kondigde woensdagavond op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente aan dat er een flink overschot is. Hoeveel is nog niet bekend, maar wellicht voldoende om er een piano of vleugel voor aan te schaf fen. Naar schatting 300 mensen bezochten de nieuw jaarsreceptie. Specialisten in ondernemingsrecht en arbeidsrecht Tel: 0166 60 36 60 E-mail: info@vanaltenjuridischadvies.nl Website: www.vanaltenjuridischadvies.nl Windsingel 42 4691 DA THOLEN Piet Heinstraat 29 4461 GL GOES Bruine rat risico voor gezondheid 1/2 prijs of minder* 1 artikel 40% korting, vanaf 2 artikelen 50% korting* De bodes Janneke Bazen en Piet Hage zijn het nieuwe jaar begonnen in een grijs gestreept pak met stropdas. In de raadzaal proberen Marja Dekkers en Albert Schrijver van de Kunstkring Tholen de trouwpoef uit. Sarien Bout miste een muzikale om lijsting van de receptie. Ze dacht nog met enige weemoed terug aan de tijd in het oude gemeentehuis in Sint-Maartensdijk waar beiaardier Gerard de Waardt als toetsenist wel eens voor een muzikale noot zorg de. Tijden veranderen. Maar er zit wel muziek in bij de gemeente, als we de woorden van de burgemeester mogen geloven. Vooral toekomst muziek. Nuis hamerde op daad kracht en bestuurskracht van de ge meente. En op het feit dat de ge meente zich moet zien te handhaven als 'volwaardige bestuurslaag'. Nuis weet heel goed wat er landelijk gaande is. Hij zit in de vereniging van Nederlandse gemeenten dicht bij het vuur. Schaalvergroting ligt op de loer. Als de gemeenten meer taken krijgen toegeschoven die nu door de provincie worden uitge voerd, moet Tholen daar wel voor toegerust zijn. Met zo'n nieuw ge bouw en met een ambtelijke organi satie die op een nieuwe manier gaat werken, moet dat volgens Nuis luk ken. Het is zelfs een uitdaging. Want als Tholen daar niet in slaagt, is het afgelopen met haar zelfstan digheid. En daarvoor moet gewaakt worden. De gemeente is met 190 ambtenaren ook een van de grotere werkgevers. Het is de bedoeling dat de ambtelijke organisatie op een meer bedrijfsmatige manier wordt aangestuurd. Voor menig bezoeker was het de eerste kennismaking met het gloed nieuwe gebouw aan Hof van Tholen in Tholen. Ze werden opgewacht door de burgemeester en zijn vrouw in de hal achter de imposante draaideur. Achterin de grote hal was het geroezemoes van stemmen. Er waren veel bekende gezichten, maar ook nieuwe: nieuwsgierig naar het nieuwe gebouw. De meeste be zoekers doen echter elk jaar trouw de receptie aan. Ondernemers, be stuurders van verenigingen, onder wijzers en dominees, brandweerlie den. jongeren van de jeugdraad en oud-bestuurders. Oud-wethouder W.C. van Kempen (CDA) was er met zijn vrouw, maar ook oud raadslid M. Dijke van de SGP uit Scherpenisse. Wethouder F.J. Goos- sen (VVD) ontbrak, ook wethouder M.A. E. Velthuis was er niet bij. Zij was op vakantie. De receptie is een uitgelezen plek om te netwerken, contacten aan te halen, afspraken te maken, zaken glad te strijken of voornemens uit te spreken. Architect Ch. Sturm uit Roosendaal is ook al enige jaren van de partij, maar beleefde een glorieus moment nu de nieuwjaarsreceptie gehouden werd in zijn creatie. Hij kreeg vele complimenten over het gebouw. De indeling en het kleurgebruik. Zeker nadat de gasten ook de raadzaal had den bezocht. De deur ging pas na de toespraak van Nuis open. Een bordje bij deur 'Gelieve geen consumptie mee te nemen' in de raadzaal, duid de er op dat de bezoekers een bij zondere ruimte betraden. Het stem mige vertrek met de twaalf geschilderde portretten uit het oude gemeentehuis prominent aan de wanden. De politieke arena waar ook dit jaar weer noten gekraakt zul len worden. Zeker nu de burgemees ter de gemeenteraadsleden heeft op geroepen zuiniger te zijn met ja zeggen op verzoeken die inwoners en instellingen op hun bordje leg gen. Kees Koopman uit Sint-Anna- land, die de gemeentepolitiek op de voet volgt voor ABT, vroeg zich af wie waar komt te zitten. Immers de stoelen voor de zes fracties in de raad staan gereed, maar de naam bordjes van de raadsleden ontbreken nog. De leden van de jongerenraad wisten wel raad met de lege stoelen: ze bezetten spontaan een deel van de zetels. Onder het toeziend oog van de vroede vaderen aan de gebogen wand. Volgens Sturm is het juist de spanning in de wanden ('het oog van de gemeente') die de zaal zo'n bij zonder karakter verleent. „Ik durf wel te zeggen dat het de mooiste raadzaal is van heel Nederland." En dat er geld over is, komt volgens hem omdat de aanbestedingen zijn meegevallen. De raadzaal is ook de plek waar stelletjes in de echt worden verbon den. In het midden van de zaal staat de ronde 'trouwpoef' die ook door enkele bezoekers werd uitgepro beerd. Dat gebeurde wel voorzichtig en een beetje lachering, want het trok erg de aandacht. Ook hierover is nagedacht, blijkt uit de toelich ting van Sturm. „Als alle bankjes die voor de gasten zijn bestemd aan geschoven worden, dan krijg je een cirkel. Een intieme sfeer waar de ronde stoel onderdeel van uit maakt." Marja Dekkers en Albert Schrijver van de Kunstkring Tholen speelden even voor bruidspaar. Zij namen ge moedelijk plaats. Maar of deze mo derne zetel met de zachtroze kleur een lang leven is beschoren, wordt door anderen betwijfeld. Het Rode Kruis maakte gebruik van de receptie om burgemeester en wethouders en de raadsleden een aanbod te doen voor een cursus AED, het apparaat om een hartstil stand op te heffen. Het was vooral mevrouw Nuis die eerder te kennen had gegeven een cursus te willen volgen. Voorzitter Bert Stolk en in- structrice Joke de Nee ff-Verspeek boden haar en de burgemeester de cursus symbolisch aan. Bert Stolk en Joke de Neeff-Verspeek van het Rode Kruis bieden de burgemeester en zijn vrouw een cursus aan in het bedienen van een apparaat bij een hartstilstand. Als bestuurders van de toekomst bezetten leden van de jongerenraad alvast een aantal raadszetei, v.l.n.r. Hermen Geluk, Ralf Smits, Anneloes Oudesluijs en Jan-Dries Reitsma. Te hard rijden in dertig kilometer zones. Daar wordt steeds vaker over geklaagd bij het meldpunt verkeersonveiligheid Zeeland. In het derde kwartaal van vorig jaar nam het aantal klachten met maar liefst zestig procent toe ten opzich te van hetzelfde kwartaal in 2006. Verder zijn bij het meldpunt meer klachten binnengekomen over het De rattenbestrijders van het water schap hebben geconstateerd dat de bruine rat bijna overal in het Thoolse buitengebied voorkomt. Met name in natuurvriendelijke oevers, verruigde sloottaluds, in dichtbegroeide akker randen. in en bij drainagebuizen. Het dier neemt duidelijk in aantal toe. In antwoord op vragen die hoofdin geland M.A. van Beek uit Sint-An- naland heeft gesteld in de commissie economische zaken, laat het water negeren van verkeersregels, -bor den en -tekens binnen de bebouw de kom. Maar ook over de infras tructuur buiten de bebouwde kom hadden bellers opmerkingen, voor al over de onoverzichtelijkheid door begroeiing en bebording van provinciale wegen en de verwar ring die verkeersborden en lijnen op waterschapswegen creëerden. Daarbij viel op dat vooral de na druk lag op de kwetsbaarheid van fietsers. Het meldpunt speelt een rol als be middelaar tussen de klager en weg- beheerder en is telefonisch te be reiken via 0800-8375337. schapsbestuur verder weten dat rat tenbestrijders huiveren van de bij vangst van bruine ratten. Dit vanwe ge het risico dat ze de Ziekte van Weill oplopen. Dit is een bacterie ziekte die ernstige gevolgen kan heb ben voor de gezondheid (ze tast lever en nieren aan) en die altijd medisch moet worden behandeld. Op het Schelde-Rijnkanaal zijn maandagavond om 11 uur twee bin nenvaartschepen met elkaar aan varing gekomen. Een was geladen met gevaarlijke stoffen. Niemand liep letsel op, de schade was wel groot. Het zicht was goed. Leerlingen van basisscholen en ouders gaan zich weer oriënteren op de keuze van voortgezet onderwijs. De scholen in Middelharnis bijten zaterdag de spits af met hun open dagen. Op de christelijke scholengemeenschap Prins Maurits kan men van één tot vier uur te recht, op de Groene School en Technise School van tien tot drie uur. De Groene School werkt sinds 1 januari met de Technische School samen onder de naam Edudelta College Middelharnis. Behalve het vmbo en het mbo valt ook het cursus- en contractonderwijs uit de regio Zuid-Holland Zuid onder de groep. „We hebben één school op twee locaties met drie sectoren en zes zeer interessante beroeps werelden", zegt regiodirecteur Adrie Huijser van Edudelta College Middelharnis. In de wande/kerk van het Abdijcomplex in Middelburg ontmoeten raadslid J. Oudesluijs van de PvdA (links) wethouder K.A. Heijboer en gemeentesecretaris S. Nieuwkoop leden van de klederdrachtgroep uit Walcheren op de nieuwjaarsreceptie van de provincie. Bij Boerderijdier.nl, aan de Provin- cialeweg 60 tussen Sint-Maartens dijk en Stavenisse, is er op zaterdag 29 maart een puppydag. Deelnemers krijgen informatie over ivoeding, trainen, veiligheid en het opbouwen van een band met de pup. Tijdens workshops worden ook al enkele oefeningen gedaan. Het programma duurt van tien tot drie uur. Deelname is gratis, maar belang stellenden moeten wél tevoren in schrijven (en zelf een lunch mee brengen). Dat kan via de contactpagina op www.bocrderijdier.nl, e-mail Wen dy @boerderijdier.nl of tel. 0166- 697424. Voor mensen die er moeite mee hebben om uit te komen met hun inkomen, wordt een cursus Omgaan met geld gegeven. Deze cursus bestaat uit zes bijeenkomsten op maandagochtend, ze begint op 28 januari indien er voldoende belangstelling is. Omgaan met geld is te leren. Aan de orde komen zaken als welke soorten uitgaven er zijn, hoe u uw uitgaven kunt bijhouden, opstellen van uw begroting, hoe u kunt besparen en van welke regelingen u gebruik kunt maken. De cursisten oefenen sa men op de bijeenkomsten en krijgen opdrachten mee naar huis. Van hen wordt ver wacht dat ze er elke bijeenkomst zijn. Deelname is gratis. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het maatschappelijk werk in Sint-Maartensdijk, tel. 0166- 662055 (dagelijks tussen 8.30 en 9.30 uur). Wegens onderhoudswerkzaamheden op de A4/A58 is de afrit nummer 28 bij Bergen op Zoom (Rooseveltlaan) van dinsdag 22 tot donderdag 24 januari afgesloten voor het ver keer. Dat wordt omgeleid aan de hand van gele borden. Verkeer dat uit de richting Ant- werpen/Vlissingen komt en naar Roosendaal rijdt, moet op dinsdag en donderdag tus sen 10 en 12 uur 's morgens een alternatieve route volgen via afrit 26 (Heerle). Op woensdag tussen 1 en 6 uur 's morgens moet het verkeer uit Roosendaal richting Ant- werpen/Vlissingen omrijden. Dat wordt dan via afrit 29. (Bergen op Zoom-Zuid) geleid. -o t s. 'C <u lo -e P in O E m 2 -S 2 www.denengelsmanenvandriel.nl uitgezonderd basis en nieuwe collectie

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 7