Je staat er niet bij stil, het is eigenlijk allemaal zo normaal OPRUIJUIING Verstrekken zegels huurtsparen is niet voor iedereen duidelijk 50% korting 60% korting 'Onrust bij bewoners Laban Deurloostraat' I Verburgh Animo van jong en oud voor wonen gemeentehuis 1 en/of 2 stuks 3 stuks of meer OeHem^ns -30u Meuwsbode via iiternet te lezen KORTING TOT Winkeliers kunnen zelf uitmaken hoe systeem te hanteren Bii aankooD van: Donderdag 10 januari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 „Je stat er niet bij stil. Het is eigenlijk allemaal zo nor- maal."De 46-jarige Hannie Schot-Anthonisse uit Poort vliet is al dertig jaar leidster op de zondagsschool van de (Hersteld) Hervormde Gemeente in haar woonplaats. Ze werd tjdens de kerstviering in het zonnetje gezet. Han nie is jen vrijwilligster in hart en nieren. Behalve leid ster isfce ook telefoniste bij de vrijwillige thuiszorg Tho- len, hdpt ze op de uitleenpost van de bieb en staat ze in de Weeldwinkel in Tholen. Ze kijkt terug op een roerige period in de recente geschiedenis van de kerk. Over de scheuing én de hereniging van de zondagsschool. Schuldgevoel Hannie Schot (46) dertig jaar leidster zondagsschool in Poortvliet Pinnig Verrassing Vrigen RFT over nieuwsbrief gemeente De lieuwsbrief van de gemeente over het woonzorg-ser- viccentrum en de mogelijke nieuwbouw in de buurt heet tot onrust geleid bij bewoners van de Laban Deur- lootraat in Scherpenisse. M.J. Klippel (RFT) heeft er schiftelijke vragen over gesteld aan b. en w. Onbegrijpelijk De eerste zegels voor het huurtsparen van Castria Wonen zijn vrijdag uitgegeven. Dat gebeurde op de dag dat de gele promotiebus door alle woonkernen van de gemeente reed. De reacties op straat van de mensen liepen uiteen. De meeste huurders van Castria Wonen kenden het huurtsparen al. Er waren vragen over het verstrekken van de zegels en over het feit dat er in sommige dorpen maar een winkel meedoet. Scherpenisse Projectontwikkelaar zoekt restauranthouder Voor het wonen in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk is animo van zowel jongeren als ouderen. Dat zegt project ontwikkelaar E. Gorter van Nieuwenhuis Planontwikke ling uit Rijssen die het oude gemeentehuis heeft gekocht en het achterste gedeelte wil verbouwen. Voor het voorste gedeelte aan de Markt wordt een restauranthouder gezocht. Voelbare historie KA dinsdaat/m donderdag Advertentie I.M. Hoe hel kwam dat ze ook leidster wilde \orden, weet ze niet meer precies.Zelf volgde ze als kind de bijeenkimsten op zondagochtend trouw. I; haar bijbeltje zag ze dat ze er in 193 van af is gekomen, maar in 1977toonde ze alweer haar eer ste verjadering van de zondags school De Kleine Kracht bij als leidster. „De zondagsschool werd geleid loor fruitkweker Hooger- brugge. Die kon altijd heel goed vertelle. Hij plakte bijbelse figuren op een 'liesbord. Dat weet ik nog. In die tid gaf ook zijn dochter Nel les, in 1'77 is ook zijn zoon Arie les gaan geen." Terugkikend zegt Hannie dat er roe rige tijen zijn geweest toen het in 1980 tc een scheuring in de kerk kwam. „Het was een persoonlijke kwestietussen dominee De Jong en Hoogeorugge. Zeg maar tussen zwaar n licht. Ik was toen zelf ne gentienjaar. Hoogerbrugge mocht niet mer in de kerk komen. Je kon toen twe dingen doen: wachten tot de deu van de kerk dicht zou gaan voor di zondagsschool of ergens an ders vrder gaan. We hebben toen beslotei om naar 't Ouwe Raed'uus te gaai Ik was jong en ben toen op de bre gesprongen voor De Kleine Krachi In de kerk is toen een nieu we zodagsschool opgericht. Het ws volgens de leidster ook een spannode tijd omdat de zondags- schoolook financieel moest kunnen blijvei draaien. Het schisma in de kerk tas een feit. „Er waren leden van di kerk die toen naar Oud-Vos- semee, Tholen en Sint-Maartensdijk vertroken, maar de dominee trok aan d< andere kant ook weer mensen aan d; hem volgden. Dat zie je ei genlij nog steeds gebeuren." Zelf bleef e in Poortvliet kerken. Om d zondagsschool te financieren was d leiding onder meer afhanke lijk vn giften. „We moesten huur gaan etalen voor de zaal en de foy er dit we in 't Ouwe Raed'uus ge- bruik;n. En voor de kerstviering werd jaarlijks een collecte gehou den. We hebben altijd steun gehad van de mensen. Zij hebben ervoor gezorgd dat we het konden blijven doen." Hannie schat dat er in 1977 toen zij begon, zo'n 25 kinderen naar de zondagsschool kwamen. De kinde ren leren er psalmversjes, er worden verhalen uit de Bijbel verteld, er wordt gezongen en gebeden. Na het vertrek van De Jong heeft dominee Egas volgens Hannie pogingen on dernomen om de zondagsscholen weer bij elkaar te brengen. „Dat is niet gelukt. Ook zeker door mij. Ik vond dat het niet kon: het ene mo ment word je buitengezet, het andere moment mocht je weer terugkomen. Na vier of vijf jaar was dat nog te vers. Hoogerbrugge senior is er in 1983 mee gestopt, zijn zoon Arie was er toen ook al bij en die was ook tegen. Er was toen gewoon geen click." Dat werd anders bij de benoeming van dominee Blom in 2001. „Hij gaf in zijn preek op biddag zelf aan dat hij het moeilijk vond dat er twee zondagsscholen naast elkaar beston den. Toen hij dat zei zat ik zelf in de kerk. Ik zat daar wel mee. Moet ik nou een schuldgevoel hebben, dacht ik. Nee. Je kan niet van schuld pra ten. Ik heb zelf contact met hem op genomen en gevraagd hoe hij dat dan ingevuld zou zien. Een paar maanden later was alles rond. Het is heel snel gegaan. Er kwam één nieuwe zondagsschool. Iedereen heeft zijn eigen zaken laten varen. In feite gebruikte de leiding van beide zondagsscholen ook de zelfde boekjes. Daarin was geen ver schil. Achteraf gezien was het dom. maar het is gebeurd." De zondagsschool heette voortaan Samüel. De leiding bestond toen uit zes mensen, vier die van De Kleine Kracht kwamen en twee van de zon Hannie Schot hij de kerk en het verenigingsgebouw Eben Haëzer waar zondagsschool in wordt gehouden. dagsschool van de Hervormde Ge meente. „Het was tijd om weer bij elkaar te komen en het weer recht te trekken." zegt de leidster. Een aantal van de leidsters is inmiddels gestopt. Samuel telt nu ongeveer 35 kinde ren. Ze worden in twee groepen ver deeld, van vier tot acht jaar en van acht tot twaalf jaar. De kleintjes zit ten in de consistorie en de groten in het verenigingsgebouw Eben Haë zer. Hannie kijkt er vanuit de huiska mer aan de Kerkring op uit. Ze leidt zelfde kleintjes. „Dat vind ik prettig en gezellig. Ze zijn ongecompliceer der dan de oudere kinderen. Het zijn er zeventien, jongens en meisjes." De kinderen die Samuel bezoeken zijn niet allemaal van de Hersteld Hervormde Gemeente, zegt ze. „We hebben ook kinderen van de Gere formeerde Gemeente. Het is ook al tijd bedoeld als interkerkelijke zon dagsschool." Toen 't Ouwe Raed'uus verbouwd moest worden, kon De Kleine Kracht terecht in de Gereformeerde kerk (Ontmoetingskerk) aan het Zuidplandsoen. „Dat was heel fijn natuurlijk. We zijn ook altijd rond kunnen komen, maar het is ook wel eens voorgekomen dat we weinig kinderen hadden; in elke groep maar tien." Hannie Schot had na de hereniging aangegeven dat ze een jaar later zou stoppen. „Ik dacht, als het dan weer allemaal goed loopt, dan heb ik mijn plicht gedaan en is de cirkel weer rond. Dat gevoel. Er was toch een stukje onzekerheid. Maar het ging en het gaat zo lekker dat ik gewoon ben doorgegaan. Ik denk er niet over na om te stoppen." Kinderen zijn in de afgelopen dertig jaar wel veranderd, zegt de leidster. „Ze zijn mondiger geworden, vrijer, praten makkelijker, ook over thuis. De vertellingen die we in het begin deden waren ook wat strakker, nu halen we wat meer voorbeelden uit de praktijk. Proberen het op een ma nier te doen die kinderen aanspreekt. Je kan wel zeggen: eert je vader en je moeder, maar wat zegt dat een kind? Wel dat je er met liegen niet komt en dat je bijvoorbeeld respect moet hebben voor de spullen van een ander." Ze merkt wel aan kinderen of ze thuis christelijk worden opgevoed. „Daarin zit natuurlijk ook weer ver schil. Ik heb wel eens een jongetje meegemaakt die erg was geïnteres seerd in televisie, computers en in ternet, maar op het moment dat we iets vertelden over wat eeuwen gele den was gebeurd, kon hij dat niet plaatsen. Kinderen die thuis wel worden voorgelezen uit de kinder bijbel kunnen dat makkelijker." Het komt wel vaker voor dat het voor kinderen die Samuel bezoeken 'als vertier omdat ze op zondag ook wat te doen hebben,' wat lastiger is om de verhalen te plaatsen. „Wij hebben een leidraad. Voor de meesten is die bekend omdat er thuis in het gezin over gesproken wordt." Er zijn nu zes leidsters, behalve Han nie zijn dat Els Elenbaas en haar dochter Janine, Gina de Graaf, Joyce van de Kasteele en Paula van de Bergh uit Sint-Maartensdijk. „Eén keer in de drie weken heb je dan de leiding, de andere zondagen help je gewoon mee." Of ze streng is? „Nee, ik ben geen strenge juf. Als de kinde ren hun versje niet kunnen, dan ga ik daar soepel mee om, maar ik kan wel eens pinnig uit de hoek komen. Ik zit ook niet altijd lekker in mijn vel." Ze bekent dat ze wel eens met een zak bijbeltje gegooid heeft toen er een van de oudere kinderen heel verve lend zat te doen. „In de oudere groep zitten jongens die al twaalf zijn en naar het voortgezet onderwijs gaan. Die laten zich soms wel eens van een andere kant zien en trekken daar jon gens van tien jaar in mee. Het klopt niet dat ik gooide, maar ze schrokken wel en dat was de bedoeling." Wat ook veranderd is, zijn de pre sentjes die de kinderen meekrijgen bij een kerstviering bijvoorbeeld. „Toen we begonnen, haalden we een doos met kerstkransjes bij IJsseldijk en grote kerstkranskoeken bij de bakker, toen nog de Graaf. En kaar ten van de firma Visser. Toen waren er nog veel meer winkels in het dorp. Het was altijd veel lekkerder dan nu", lacht de leidster als ze te rugdenkt aan het moment dat ze de dozen moesten openen om ze in kleine porties te verdelen. „Nu zit er veel meer in. Een snoepzak, een zakje fruit, een boekje en een pre sentje. Alleen het fruit komt nog van de Spar hier, de rest van elders. Kin deren scheuren het papier los van het boek dat erin zit. Maar of ze het le zen, is maar de vraag. We vragen er wel eens naar en dan zijn er die na een half jaar het boek nog niet heb ben gelezen." In het begin brachten de leidsters zelf rond de kerst ook een bakje fruit bij de bejaarden in het dorp. „Dat was een traditie om het bij de mensen thuis te brengen. Of ze nou kerkelijk waren of niet. Dan kwam je als leidster bij ieder een binnen." Gewoonlijk worden personen gehul digd als ze 25 jaar actief zijn. Maar Hannie viel dat tijdens de kerstvie ring van Samuel ten deel. „Er werd eerst afscheid genomen van kinde ren die van school gingen. We had den ze toegezongen en toen kwam leidster Gina de Graaf-Elenbaas naar voren om te zeggen dat er nog iets te gedenken viel. Namelijk dat er een juffrouw was die al dertig jaar leidster is. En met wie zij samen lief en leed van de zondagsschool heeft gedeeld. Dat is ook zo. Zij is er ook al jong bijgekomen. En is ook fana tiek. Het is ook niet altijd makkelijk geweest. Neem de keren dat je werd afgesnauwd als je met de collecte bus langs de deur ging. Of als men sen vroegen van welke zondags school ben jij? Maar de meeste mensen hebben ons al die jaren ge steund. Niet alleen door mensen van de kerk maar ook door mensen bui ten de kerk." Na de viering werd ze aangesproken door moeders die zelf nog bij haar op de zondagschool hebben gezeten. Ze kreeg een boekenbon. „Het was een verrassing. Er werd nog een lied voor mij gezongen dat ik zelf een vrolijk lied vind: Maak ons tot een stralend licht." Behalve leidster is Hannie sinds 2000 ook telefoniste bij de vrijwilli ge thuiszorg. Tot de verhuizing van het gemeentehuis naar Tholen was het kantoor in het centrum Thuis zorg in Sint-Maartensdijk gevestigd. Nu wordt vanuit het nieuwe ge meentehuis in Tholen gewerkt. Daarnaast is ze al een jaar of tien ac tief als vrijwilligster in de uitleen- post van de bibliotheek in 't Ouwe Raed'uus. Elke maandagavond is ze er te vinden en om de veertien dagen op dinsdagmiddag. En sinds drie jaar staat ze één keer in de veertien dagen in de Wereldwinkel in Tholen. Hannie Schot is een bezige bij. „Het is allemaal heel verschillend. Bij het meldpunt ben je als klein clubje meer op elkaar aangewezen, bij de Wereldwinkel ben je een van de vele vrijwilligers." In debrief van eind december wordt uitgeegd dat er een stedenbouw- kundge studie is gemaakt voor 'alle toekmstige ontwikkelingen in het hele;ebied rondom de Laban Deur- loostaat'. Uit het plan valt volgens Klipel op te maken dat de negen worngen aan de Laban Deur- loostaat (de nummers 6 tot en met 22) uilen vervangen worden door nieu/bouw. Het gaat om zeven huuwoningen van de stichting Cas tria 'Zonen en twee particuliere wo- ningn. Volgns Klippel deelden bewoners hemmee geschokt te zijn over het voonemen. 'Zowel huurders als ei- genren/bewoners deelden mee dat h ierver niet met hen is gecommu- nicerd en dat zij van de plannen kenis hebben moeten nemen via de nieiwsbrief.' Klipel wil nu weten waarom b. en w. ret vooraf met de bewoners heb bengesproken over de plannen. En of et gemeentebestuur er begrip voc heeft dat bewoners geschokt heben gereageerd op het feit dat zo\el uit de tekst als uit het inrich- tinfplan valt op te maken dat de woingen 6 tot en met 22 worden verangen door nieuwbouw. Verder vragt hij of het college het met hem eens is dat een dergelijke aan pak er zeker niet toe bijdraagt dat er in de directe omgeving meer draag vlak komt voor de plannen voor de Laban Deurloostraat. En wat het college er aan doet om alsnog met de betrokken bewoners in overleg te treden. Ook wil hij weten aan welk raads besluit het college het besluit ont leent om 'bij de inrichting van het terrein niet alleen te kijken naar de locatie van het woonzorg-service centrum'. Verder wijst hij ook op een ondui delijke zinsnede in de nieuwsbrief waarin wordt gesteld dat er water berging moet worden gecompen seerd. Klippel noemt de gebezigde taal onbegrijpelijk voor een burger. Tenslotte wil de RFT weten wan neer er meer informatie komt over de planning van de bouw van het woonzorg-servicentrum én over de voornemens die worden gepresen teerd. 'In de nieuwsbrief wordt met geen woord gerept over een plan ning. Bewoners van Scherpenisse zijn daar erg benieuwd naar, aldus Klippel. De Zierikzeesche Nieuwsbode en de^ierikzeesche Courant zijn vanaf lóanuari op internet te raadplegen. Dejaargangen van deze nieuwsbla- de: (respectievelijk 1844-1998 en 189-1889) zijn gedigitaliseerd en dorzoekbaar gemaakt op trefwoor- de. Het project is een samen wer- kie tussen de Zeeuwse Bibliotheek en het gemeentearchief Schouwen- Duiveland. In de Schouwse bladen stond voor de Tweede Wereldoorlog ook het nodige nieuws van Tholen en Sint-Philipslsnd. De websites waarop de kranten te vinden zijn: www.krantenbank- zeeland.nl, www.schouwen-duive- land.nl en www.zeeuwsebiblio- theek.nl. Een zelfde project loopt met het gemeentearchief Tholen voor de jaargangen van de Thool- sche en Ierseksche Courant (1883- 1950). 70%!! Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www. verburghnl Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Advertentie I.M. Het echtpaar Slager op de Markt in Sint-Maartensdijk krijgt extra informatie over het huurtsparen van Sandra van Riet van Castria Wonen. Het startsein werd gegeven in Sint- Maartensdijk waar de Amerikaanse schoolbus de Markt opreed en voor het gemeentehuis halt hield. Met het huurtsparen wil Castria Wonen be vorderen dat inwoners in hun eigen woonplaats boodschappen doen. Ze kunnen zegels sparen in een boekje. Een volle pagina is 2 euro waard, maar bij het besteden in eigen woonplaats bij een van de aangeslo ten winkeliers of ondernemers 2,50 euro. Op die manier probeert de wo ningstichting de winkelvoorziening te behouden. Ook andere voorzie ningen zouden dan minder snel op de tocht komen te staan. Het huurt sparen is volgens de woningstich ting dan ook een manier om de leefbaarheid te behouden en te ver sterken. Via de luidspreker werd op geroepen vaker in de buurt te win kelen, 'want nu winkelt u misschien ver weg.' En: „Er komt een moment dat u aangewezen bent op winkels in de buurt." Het echtpaar Slager wordt op de Markt aangesproken door Sandra van Riet van Castria Wonen. Of ze al op de hoogte zijn van het huurt sparen. „Ja, antwoordt Slager, „we deden al mee. We hebben al zo'n boekje gekregen bij het blad van de stichting. We doen overal aan mee." Het echtpaar heeft zelfs al twee nieuwe boekjes. Ze zijn beiden al op leeftijd. Slager is 77 jaar en zijn vrouw RH. Slager- Lindhout is 75 jaar. Ze zijn echt aangewezen op de winkels in het dorp, zegt Slager. „Vervoer heb ik niet want ik heb geen rijbewijs. Daar heb ik wel spijt van, maar daar is niks meer aan te doen. We kopen al 56 jaar bij de Spar, sinds we getrouwd zijn. In 1951 kwa men Wim Lagendijk en Piet Poot thuis bij ons de boodschappen af leveren. We zijn er nooit wegge gaan." Ze zijn dan ook blij dat de Spar is gebleven en op de Markt is geves tigd. Voor hen nog steeds op loopaf stand. „We zijn nog geen één keer bij de Lidl geweest," zegt de trouwe Sparklant. „Het is natuurlijk goed dat die er ook bijgekomen is, hoor. Het is goed dat alles in het dorp blijft." Op de knalgele bus is een bord be vestigd: Spaar mee voor het behoud van winkels en voorzieningen bij u in de buurt. Help mee en profiteer. Maar lang niet alle middenstanders doen mee. In Oud-Vossemeer, Poortvliet en Sint-Annaland is er maar één winkel die meedoet. Het kan betekenen dat klanten die wel meedoen hun zegels in een andere plaats gaan verzilveren, zegt Perry Bakx. Het gaat om bijvoorbeeld huurders van de stichting in Sint- Annaland die ook zegels sparen als ze bijvoorbeeld automatisch de huur betalen. „Mensen hadden daar wel vragen over. Ze kwamen er speciaal voor naar de bus om dat aan de orde te stellen. Maar ik heb er ook al een paar telefoontjes en e-mails over ge kregen. Hoe zit dat nou.wilden ze weten. We hebben dan uit moeten leggen dat de winkeliers het in hun dorp af laten weten." Ook was er wat onduidelijkheid over het verstrekken van de zegels. „Er waren mensen die er geen struc tuur in konden ontdekken. Elke winkelier is er vrij in om de uitgifte te koppelen aan een bepaald pro duct. Niet elke winkelier heeft de zelfde winstmarge. Vooral super markten hebben maar een kleine winstmarge van 1 tot 1.5 procent. Het ideale zou zijn dat er in alle winkels zegels worden gegeven op basis van het bedrag op de kas sabon. Maar zo werkt het niet. Een supermarkt zal ze de ene week ge ven bij de aankoop van vlees, de an dere week bij de aankoop van brood." Ook bleek dat ook niet alle winke liers op vrijdag begonnen waren met het uitgifte van zegels, maar pas maandag ermee starten. Verder wijst Bakx erop dat de firma Duine in Scherpenisse ook meedoet. Aanvan kelijk was Castria Wonen er van uit gegaan dat na het overlijden van Arie Duine en het sluiten van de fietsenzaak (waar de zegels voor waren bestemd) afgevallen was, maar dat is niet zo. „Ria Duine heeft laten weten dat ze de zegels ook verstrekt in het tankstation." Na Sint-Maartensdijk reed de bus naar Stavenisse (met halte aan Voor straat), Sint-Annaland (Voorstraat), Sint-Philipsland (Achterstraat), Oud- Vossemeer (Molenstraat), Poortvliet (omgeving Zuidstraat), Scherpenisse (omgeving Spuidamstraat), Tholen (Eendrachtsweg en Markt), Lepel straat en Halsteren. Overal werden folders uitgereikt en een boekje waar de deelnemers hun boodschappen op in kunnen vullen. Er komen vijftien appartementen in het achterste deel van het voor malige gemeentehuis, verdeeld over de begane grond en de eerste verdieping, variërend in opper vlaktes van 60 vierkante meter tot 117 vierkante meter. „We hebben rond de tien reacties gekregen. Zeer divers en uit alle leeftijds groepen en voor alle typen wonin gen. Dat is positief, maar dat had den we ook wel verwacht." Volgens Gorter komt tweederde van de reacties uit Sint-Maartens dijk zelf. De prijzen van de appartementen lopen uiteen van ongeveer 120.000 euro tot 150.000 euro voor een op pervlakte van 60 tot 80 vierkante meter tot 180.000 tot 210.000 euro voor een appartement van 100 tot 120 vierkante meter. Er zijn wo ningen met één, twee en drie slaapkamers. Via de makelaars Bazen Vastgoed uit Sint-Maartensdijk en Baas Ma kelaars uit Halsteren (die samen werken) worden de appartementen aan de man gebracht, zegt Gorter. „We gaan verbouwen als er acht van de vijftien verkocht zijn. We hopen daar in maart al mee te kun nen starten. Het gaat dan vooral om de binnenkant. Buiten veran dert er niets." De ingang van het complex komt aan de Blauwstraat. Voor het oude gemeentehuis aan de Markt dat nu leeg staat, zoekt Nieuwenhuis een restauranthou der. Er is een speciale website voor gemaakt. „Het eerste contact heb ben we al gehad en er zijn ook al een aantal reacties binnen geko men. We willen het pand verkopen maar voor ons is huur ook be spreekbaar. We zoeken echt ie mand die daar ook in blijft en niet na een paar jaar al weer stopt." Op de website van Nieuwenhuis wordt het oude gedeelte aangepre zen als restaurant annex hotel. De restauranthouder die gezocht wordt moet 'in ieder geval gevoel hebben voor stijl en ambiance' en is hij 'getroffen door de bijna voel bare historie van de gebouwen.' Nieuwenhuis heeft maar liefst vijf panden in de aanbieding. Geschikt voor hotelaccommodatie met allu re 'waaronder het authentieke ge meentehuis.' Volgens Nieuwenhuis kunnen enkele panden eenvoudig worden 'getransformeerd tot een sfeervol restaurant'. De naastgele gen en binnendoor te bereiken ruimte biedt eventueel een hotelac commodatie van ongeveer 20 ka mers, aldus de toelichting op de si te die verder rijkelijk is voorzien van foto's, van de panden binnen en buiten. Vanaf vrijdag 11 januari M.u.v. standaard en nieuwe collectie r Openingstijden winkel /mCJCJC 09.00 - 17.30 U. Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen vrijdag 0167 - 563 430 09.00 - 20.30 u. www.oerlemansmode.nl zaterdag volop parkeergelegenheid 09 00 1700 uur

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 5