Ruime opzet brede school Sint-Annaland spreekt veel omwonenden bijzonder aan AbdijNieuws nil I 3 Gemeente onderzoekt verzilten van Pluimpot Voetballers spelen 4750 euro bij elkaar voor KWF Excuses gemeente en Castria aan bewoners Laban Deurloo Donderdag 10 januari 2008 64e jaargang no. 9 Joth strijdt om titel 'beste jeugdraad' Drie bijzondere Zeeuwen in Tholen Gemeente hoopt komend najaar met de bouw te kunnen beginnen De brede school in Sint-Annaland komt veel meer in het groen te staan dan met de beide oude scholen het geval was. Dat kan omdat op het gebouw een verdieping komt. Daarin krijgen de School met de Bijbel en de bibliotheek een plek, de De Casembrootschool en de kinderopvang komen op de begane grond. Dinsdag zijn de plannen gepresenteerd in De Wellevaete. Als alles meezit, zou het complex in het najaar van 2009 in gebruik genomen kunnen worden. In de loop van deze maand wordt begonnen met de sloop van de oude gebouwen, inclusief de kleuterschool. Parkeren Acht meter Wethouders Van Dis betreurt gang van zaken Een ongelukkige gang van zaken. Zo noemt wethouder C.L. van Dis de manier waarop een deel van de bewoners van de Laban Deurloostraat in Scherpenisse is geïnfor meerd over de toekomstplannen voor hun omgeving. In een nieuwsbrief van december was een tekening opgeno men, waaruit af te leiden is dat er negen huizen afgebro ken zouden worden voor nieuwbouw. Vanavond spreekt de gemeente en Castria Wonen met de betrokkenen. Dins dagavond ontvingen ze al een brief waarin de gemeente en Castria Wonen hun verontschuldigingen aanbieden. Van Dis: Natuurwaarden lopen enorm terug De gemeente gaat onderzoeken of het natuurgebied de Pluimpot tussen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse op nieuw zout kan worden gemaakt. Dat zegt wethouder C.L. van Dis naar aanleiding van de ontwikkelingen van de zuidkant van het eiland. „We gaan kijken of we het kunnen verzilten want de natuurwaarden lopen er enorm achteruit." Deze week „Hartelijk dank voor dit geweldige initiatief. We kunnen er iets moois mee doen!" Jacques Daamen, promotor van het Koningin Wilhelminafonds (KWF) voor de regio Zeeland, was in zijn nopjes met de 4750 euro die het Siempjes zaal voetbaltoernooi in Sint-Annaland opbracht. ndrachtbode, de Thoolse Courant 5, 4697 ZG Sint-Annaland ifoon 0166-657007 b.g.g. 653474 ifax 0166-657008 iall: redactie@eendrachtbode.nl advertentie eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,55 per halfjaar, 29,75 per jaar, per post 52,90 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Jongerenraad Tholen (Joth) zit in de race om de beste jeugdraad van Ne derland te worden. De jeugdraad won onlangs een poll op de website www.jeugdparticipatie.startkabel.nl waar bezoekers hun stem konden uitbrengen op hun favoriete jonge renraad. De poll was al enkele da gen bezig, toen de Joth achter het bestaan van de verkiezing kwam. Via e-mail, MSN en Hyves riepen de leden vervolgens zoveel moge lijk Thoolse jeugd op om op hun jeugdraad te stemmen. De Joth moest het opnemen tegen favoriet Rotterdam - die op dat moment 88 procent van de stemmen had - Schouwen-Duiveland, Ronde Venen en Tilburg. Toen de poll werd geslo ten, stond echter Tholen met bijna 54 procent (goed voor 254 stem men) bovenaan de lijst en was de jeugdraad van Rotterdam van de eerste plaats gestoten. De Rotter dammers scoorden 43,7 procent en 206 stemmen. De andere drie jonge- renraden bleven ver achter; Schou wen-Duiveland kreeg 7 stemmen, Ronde Venen behaalde drie stem men en slechts 1 jongere stemde op Tilburg. Binnenkort vindt de finale poll plaats waarin de beste jeugd raad van Nederland wordt gekozen. Drie Tholenaren worden morgen middag in Middelburg ontvangen door commissaris van de koningin mevr. K. Peijs, voorafgaand aan de nieuwjaarsbijeenkomst van de pro vincie. Met 109 anderen behoren ze tot de 'Bijzondere Zeeuwen van 2007', die positief in het nieuws kwamen door het verrichten van een bijzondere prestatie. De uitver koren inwoners zijn Jordi Ligten- dag uit Tholen (Nederlands kam pioen roeien voor scholieren met een handicap), Melissa Scherpenis- se uit Sint-Annaland (drievoudig winnaar regio kampioenschappen turnen Zuid-West Nederland) en Jurgen Stroot uit Tholen (beste su permarktondernemer van Zeeland). Zij verkeren morgen in het gezel schap van tal van sportkampioenen en winnaars van andere prijzen, zo als Bl0f (vier 3FM Awards), de provinciaal kampioen sjezenrijden, de kampioen bloemschikken, een bij de vakwedstrijden negen keer bekroonde slager en de beroepsvis ser van het jaar, miss Zeeland Ju dith Maas. De nationale kampioenen triatlon dames, kustvissen jeugd en trampo linespringen - afgelopen jaar toeval lig ook Tholenaren - vallen echter buiten de boot. Ook het winnen van de landelijke scholierenwedstrijd ThinkQuest junior wordt lager aan geslagen dan winst bij het televisie programma 'rienkrieë mee de ster ren'. Vorig jaar was de gemeente Tholen de enige genodigde uit de streek, de aanleiding was toen het winnen van het ei van Columbus. De heren Heijboer (rechts) en zijn buurman Vaders met zijn vrouw en schoonzus bekijken de tekeningen van de brede school. Op een eerdere bijeenkomst in mei (de onderbouw aan Crooswijck), die van de School met de Bijbel en de bi bliotheek aan de Raiffeisenstraat. En de kinderopvang van Toerdeloo moet een ontsluiting krijgen langs de ach tererven van de Hoenderweg. Scho len, bibliotheek en buitenschoolse opvang hebben overlappende func ties. Maar het kinderdagverblijf staat, gezien de leeftijd van die kinderen, wat apart. bleven vooral omwonenden met tal van vragen zitten. De presentatie van architect Gerrit-Jan van Eek van RDBM zorgde dinsdag voor de nodi ge antwoorden. De nieuwe school komt in de zuidoosthoek van het ter rein dat wordt omzoomd door Schoolstraat, Raiffeisenstraat, Croos wijck en Hoenderweg. Dat is moge lijk doordat de speeltuin wordt ver plaatst naar de hoek Kloosterstraat/ Schoolstraat. De brede school komt een stuk verder van de woningen aan de Schoolstraat te staan. Ook staat het nieuwe gebouw niet direct aan de Raiffeisenstraat, maar verder naar achter ter hoogte van het parallel lo pende stukje Crooswijck. Het plein en de ingang van de De Casembroot school komen aan de Schoolstraat Hof laatste nieuws van de Provincie Chris Hage uit de Raiffeisenstraat is goed te spreken over het plan. Hij krijgt veel meer open ruimte voor zijn woning, parkeervakken aan de overkant van de straat en het verkeer mag straks alleen nog in de richting van de Tuinstraat rijden. Mas Bazen uit de Schoolstraat vindt het ook een mooi plan. „We krijgen veel meer uitzicht." Maar enkele kanttekenin gen heeft hij wel, met name over het parkeren. Nu al zetten bewoners van omliggende straten hun auto in de Schoolstraat, waar in de plannen een aantal kopsparkeervakken vlakbij de Hoenderweg is voorzien. En vracht wagens die leveringen voor de scho len hebben, staan nu meestal half op de stoep. Met een smallere straat, wat de bedoeling is, voorziet Bazen pro blemen dat de doorgang regelmatig geblokkeerd zal worden. Hij heeft voorgesteld om drie langsparkeervak- ken extra te maken. Volgens de aan wezige ambtenaren zullen er straks 20 parkeerplaatsen meer zijn dan nu het geval is. De School met de Bijbel en de biblio theek worden bereikbaar via een bui tentrap. Enkele aanwezigen vinden dat niet helemaal veilig: zo'n trap kan glad zijn door regen, ijs of sneeuw. Paul Schippers van RDBM reageert dat daar bij de materiaalkeuze reke ning mee gehouden zal moeten wor den. „En vegen natuurlijk", zegt hij. Overigens komt er ook een lift. „Dat hebben wij meteen als voorwaarde gesteld", meldt Wim Otterman van BibliOosterschelde. De bibliotheek wordt straks een doelgroepenbieb, bedoeld voor scholieren en ouderen. Op de verdieping komen enkele wis sellokalen voor beide scholen. Bij zonder is dat de speelplaats voor de onderbouw van de School met de Bijbel op de verdieping komt. „Als ze maar voor een goede omheining zorgen", merkt Tjid Heijboer op. De schoolpleinen op de begane grond worden openbaar gebied (omgeven door aarden wallen met groen en bo men), uitgezonderd die voor de on derbouw en de kinderopvang gezien de leeftijd van de kinderen. In de plannen is al rekening gehou den met een eventuele toekomstige uitbreiding van het complex. „Om te voorkomen dat je weer allerlei aan bouwen krijgt", legt Van Eek uit. Er is ruimte aan de oostkant voor. Zou een groep nul (driejarigen) ingevoerd worden, dan verrijst een aanbouw échter de garages van Hoenderweg- bewoners. Een extra lokaal om scho- lengroei op te vangen, kan richting de Schoolstraat komen. De afstand tot de rooilijn zou in dat geval van veer tig naar dertig meter verkleind wor den. Eén van de omwonenden geeft echter aan, dat de werkelijke afstand tussen het gebouw en de achtertuinen dan hooguit acht meter zal zijn. Hij ziet daar graag wat meer ruimte, maakte hij mede Hoenderwegbewo- ner wethouder Heijboer duidelijk. De goothoogte van het gebouw wordt acht meter. In verband daarmee is ge keken naar de schaduwwerking op de omgeving. Van Eek toonde vier bere kende situaties, op 21 maart, 21 juni, 21 september en 21 december om drie uur 's middags. In de drie eerst genoemde gevallen blijft de schaduw binnen het schoolterrein, alleen in de cember valt ze deels op de voortuinen van de huizen aan de Schoolstraat, vertelde de architect. Het terrein waar de brede school moet komen, valt binnen het bestem mingsplan Kom dat momenteel in procedure is. Maar de gemeente gaat een afzonderlijke artikel-19 procedu re voeren. „Zo willen we voorkomen dat bezwaren tegen éndere onderde len van het komplan vertragend wer ken op de scholenbouw", zegt wet houder Heijboer. Zodra de wettelijke procedure is afgerond, kan de bouw beginnen. Aannemer is Moeskops uit Bergeyk, die ook het Westerpoort college in Tholen heeft gebouwd. Van Dis: „Bewoners werden in de nieuwsbrief geconfronteerd met de mogelijke ontwikkeling op de lange termijn. Het is een betreurenswaar dige gang van zaken. Ik zou het zelf ook niet leuk vinden om op deze manier te horen dat mijn huis over tien of vijftien jaar wordt afgebro ken." Boosdoener was de stedenbouwkun dige studie die op het gebied is losge laten. Daarin wordt al een blik in de toekomst geworpen voor het hele ge bied rondom de Laban Deurloostraat. Dat is nodig om er voor te zorgen dat de bouw van het woonzorg-service- centrum geen belemmering vormt voor mogelijke verdere plannen in de omgeving, aldus de toelichting. Het kaartje laat zien dat de huizen met de nummers 6 tot en met 22 vervangen zijn door nieuwbouw. Van Dis: „De stedenbouwkundige studie is er tus sendoor gekomen. Het onderdeel communicatie is er in gemist." De brief werd door de gemeente persoonlijk bezorgd bij de bewoners van de panden 6 tot en met 22. Van avond gaat het gemeentebestuur en Castria Wonen naar het Holland Huis om persoonlijk excuses aan te bieden maar ook om de bewoners uit te leggen hoe het zo gekomen is. „We hopen dat we dan ruimschoots hebben aangegeven hoe vervelend we het vinden. Het mag de verdere ontwikkeling van het woonzorgcen trum niet in de weg staan. Het leek ons goed om de bewoners van te vo ren uit te nodigen. De commotie is op zich begrijpelijk en terecht. In fe bruari vindt er dan een algemene in formatiebijeenkomst plaats voor ie dereen." Volgens ambtenaar J. de Kok had Castria Wonen aangegeven dat de huurwoningen aan de Laban Deur loostraat aan de zuidkant van het geheel over tien tot vijftien jaar ver vangen zouden moeten worden. „De noordkant is een plan, maar de zuid kant met de huizen van de Laban Deurloostraat is een visie op de lan gere termijn. Dat is het verschil." ZIE VERDER PAGINA 3 De gemeente heeft het bureau Salix uit Tholen in de arm genomen om het verder uit te werken. Salix heeft een visie geschreven op de toekomst van het gebied ten zuiden van Sint- Maartensdijk en Scherpenisse naar aanleiding van het rapport Buck over de impuls van beide dorpen. Daarin worden allerlei voorstellen gedaan om de beide dorpen op te krikken. Onder meer met woning bouw, recreatie en nieuwe bedrij ven. Gerard Westerweel van Salix licht toe dat zijn bureau daar een re actie op heeft geschreven op ecolo gisch terrein. En voorstellen doet voor het verzilten van de oude geul (afgesloten in 1957) onder de titel: Zoutwaterdorp Sint-Maartensdijk. Salix deed al eerder onderzoek voor Staatsbosbeheer naar het voorko men van vogels en planten in het ge bied van ongeveer 28 hectare. „In de loop der jaren is het als broedvogel- gebied voor kokmeeuwen en sterns steeds minder geworden. Dat heeft volgens ons te maken met de toege nomen recreatiedruk. Het is al be gonnen met de aanleg van het wan delpad, het schelpenpad langs de Geertruidapolder." De kwaliteit van het brakke water is volgens Westerweel wel stabiel. „Maar als je naar het hele gebied kijkt en welke beschermde soorten er nog voorkomen, dan kun je je af vragen of je het nog wel een natuur gebied kunt noemen." Volgens Van Dis zou verzilten van het gebied een oplossing zijn tegen de verdere teloorgang van de na tuurwaarden. Daar wordt nu verder onderzoek naar gedaan. Salix heeft daar al enige voorstellen voor ge daan, maar Westerweel wil daar niet te veel op in gaan. Behalve dat er gestreefd zou moeten worden naar een schorrenvegetatie, zilte planten zoals schijnspurrie en melkkruid die er voor de afsluiting ook voorkwa men. Dat zou kunnen gebeuren door het gebied door te spoelen of het peil in de winter te verhogen en in de zomer te verlagen. Hannie Schot al 30 jaar leidster zondagsschool Poortvliet Buurtspaaractie van Castria Wonen van start Bonnie van Poortvliet als Spaanse schone in klucht Sint Joseph EN VERDER... Animo van jong en oud voor wonen in oud-gemeentehuis Harm Venekamp geeft 'Thoolse les' op scholen Iwawa ARMOEDE IS NATUURLIJK GEEN SCHANDE, MAAR VERVLOEKT LASTIG Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Abdi|Nieuws. de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijmeuws. 6e»n internet? Bet voor een aldruk van AbdijNieuws naar het intormahecentrunv 01)8-631*00. Nieuwe Burg *2, Postbus 600). 4330 LA Middelburg Jacques Daamen (midden met het bedrag) overhandigde de initiatiefnemers Leo Vroegop (links) en André van Ast een cadeau namens het KWF voor hun inzet voor de sponsoractiedie 4750 euro opbracht voor de kankerbestrijding. De dames De Boer en Van Dijke, die in Sint-Annaland de KWF-collecte organiseren, ont\'ingen bloemen van WHS. Daamen was zaterdagmiddag met de plaatselijke organisatoren van de jaarlijkse KWE-collecte, Tineke de Boer en Dieneke van Dijke, naar de nieuwjaarsrecep tie van de voetbalvereniging gekomen om het bedrag in ontvangst te nemen. In de volle WHS-kantine maakten de initiatiefnemers Leo Vroegop en André van Ast de opbrengst van de giften van particulieren en sponsoring van bedrijven bekend. „Ik ben bijzonder onder de indruk dat jullie in korte tijd 4750 euro bij elkaar hebben gekregen", zei Jacques Daamen. „Gezien dit initiatief voor de medemens ben ik er trots op om Sint-Annalander te zijn", zei WHS-voorzitter Anco Fase. die de twee initiatiefnemers lof toe zwaaide. Het al langer bestaande zaalvoetbaltoernooi, dat eerder o.a. als Van Vossencup werd gehouden, kreeg zaterdag 29 december Voor het eerst de naam van Siem Vroegop mee, de op jonge leeftijd overleden begeleider van het eerste elftal en ook leider van een zaalvoetbalteam. „Op nieuwjaarsrecepties wensen we iedereen altijd het beste toe, maar een goede gezondheid is niet iedereen ge geven", vertelde André van Ast. „Toen Leo Vroegop dan ook een goed doel aan het zaalvoetbaltoernooi wilde verbinden, hebben we direct aan het KWF ge dacht. Er werden folders verspreid en collectebussen geplaatst in de Wellevaete. Ook op een speciale bankrekening kwamen er bedragen binnen. De respons on der de bevolking was enorm. Met 2000 euro zouden we al blij zijn geweest, maar het is maar liefst 4750 euro geworden!" Het Siempjes zaalvoetbaltoernooi begon 's morgens met een ontbijt en voor de eerste wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen. In de Wellevaete hing een groot spandoek van het KWF. „Alles stond in het teken van dat fonds, want gezondheid is heel belangrijk", aldus André van Ast. PACKARD BELL 15,4" N0TEE ME35T012; Intel Care 2 Duo T5250 160 GB, 2048 MB intern geheugen, numeriek toetsenbord. Inclusief Vista Home Premium. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 1