Gemeente wil transparant besturen en de dienstverlening verbeteren 'Het levenswerk van Cors konden we niet zomaar laten verdampen' Raad moet zuiniger worden met ja zeggen Vanuit nieuw gemeentehuis in Vijftienhonderdgemetenpolder Nieuwe eigenaars voor Thools verhuurbedrijf Wico-units Donderdag 10 januari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Vooral veel glas. Dat valt op wanneer je bij het nieuwe gemeentehuis aan de Hof van Tholen komt. Het symbo liseert als het ware de transparantie die het gemeentebe stuur nastreeft, zegt gemeentesecretaris S. Nieuwkoop. De 190 ambtenaren zijn daags na Nieuwjaar op hun nieuwe werkplek aan de slag gegaan. Maar er moet nog het nodige afgewerkt worden aan het gebouw. Specialismen Nuis meldt meevaller van de bouw gemeentehuis Doorbreken Afvalbakken Wico-units aan de Slabbe- coornweg 53 in Tholen is overgenomen. Janneke en Cors Hoogendoorn droe gen het bedrijf 1 januari over aan Jean Paul Kouters en Toon Mulders. Eerst overwogen de Thoolse ei genaren om de werkzaam heden langzaam af te bou wen, maar uiteindelijk besloten ze toch op zoek te gaan naar een opvolger. „Dit bedrijf is toch het le venswerk van Cors, dat laat je niet zomaar ver dampen", aldus Janneke. Expansie Vraag stijgt De kamers in het gemeentehuis bieden uitzicht naar verschillende kanten. Zoals in oostelijke richting op de Postweg met het onlangs gesloten café De Tol, de Rehobothkerk, Grote Kerk en molen De Hoop. In het gemeentehuis zitten alle ambtenaren weer onder één dak. De dames van het servicebureau Voor Elkaar werkten in Sint-Maar tensdijk geruime tijd vanuit het kantoor van Castria Wonen, maar zijn nu terug bij de sector samen leving (voorheen algemeen be stuur en welzijn). Ook het steun punt vrijwillige thuiszorg - voor heen in een provinciale stichting ondergebracht - valt vanaf dit jaar onder de gemeente en werkt niet langer vanuit het centrum thuis zorg in Sint-Maartensdijk. In de smalstad zat ook de afdeling brandweer en rampenbestrijding buiten het gemeentehuis, in een voormalig winkelpand aan de Ha ven. Nu maakt deze afdeling on derdeel uit van de nieuwe stafaf deling concernzaken. Daarin zijn verder communicatie, kabinetsza ken en bestuurlijk juridische on dersteuning ondergebracht. Er wordt mee vooruitgelopen op de vorming van de veiligheidsregio Zeeland. Tot afdelingshoofd is J.M. Duine benoemd, die daar naast concerncontroller blijft. Het centrum voor werk en inko men (CW1) en het uitvoeringsin stituut werknemersverzekeringen (UWV) - die in 2009 samengaan - hebben eveneens een plek gekre gen in het nieuwe gemeentehuis. Zij werken nauw samen met de af deling werk en inkomen (voor heen sociale zaken) van de ge meente. De instellingen zijn te vinden in de hal, naast de balies van publiekszaken. De zes spreek kamers waarover het CWI be schikt, kunnen ook door medewer kers van publiekszaken gebruikt worden. Inmiddels zijn CWI en afdeling werk en inkomen bezig om samen een steunpunt voor werkgevers op te zetten. De ach tergrond daarvan is, om zaken be ter af te stemmen op de wensen van werkgevers. nen verband houden. Zo wordt er bijvoorbeeld een Sint-Maartens dijkkamer gecreëerd, en een Poort- vlietkamer. De ruimten zijn ver schillend van grootte. En hoewel in elk ervan een kast komt voor de spullen van de afzonderlijke frac ties, wordt een kamer niet aan een bepaalde fractie toegewezen, legt Nieuwkoop uit. Overdag kunnen ze voor andere doeleinden gebruikt worden. In één ervan vergaderde maandagochtend de welstandscom missie. Ook de cliëntenraad sociale zaken en de ondernemingsraad zijn mogelijke gebruikers. Het fractie huis heeft een eigen ingang, waar gemeenteraadsleden gebruik van kunnen maken met de speciale sleutel die ze - net als alle ambte naren - hebben gekregen. Deze 'druppel' past ook op de binnendeu ren die publieksruimten scheiden van de kantoren van ambtenaren en bestuurders. Aan het einde van de hal bevindt zich de raadzaal. Ook die is nog niet helemaal af. De stoel voor de burge meester ontbreekt: daarop wordt eerst nog het gemeentewapen aan gebracht. Op de tafels voor de raadsleden moeten de microfoons nog bevestigd worden. Bij het gebouw is één van de twee parkeerterreinen nog niet gereali seerd. Daardoor is er overdag voor bezoekers die met de auto komen, tijdelijk nauwelijks een parkeer plaats te vinden. De verhuizing is door de gemeente aangegrepen om door een andere manier van werken de dienstverle ning te verbeteren. De beperkte ruimte in het oude gemeentehuis bood daartoe geen mogelijkheden. Bezoekers melden zich nu bij de re ceptie midden in de hal. Daar krij gen ze te horen, aan welke balie ze terecht kunnen. Die balies zijn niet permanent bezet. Erachter is een kantoorgedeelte waar de mensen aan het werk zijn. „Iedereen die daar zit, is op de hoogte met de tien meest voorkomende zaken. Daar naast beheersen ze elk twee specia lismen. Ze krijgen vanaf de receptie een seintje op het moment dat er een 'klant' is", legt Nieuwkoop uit. Konden de inwoners in Sint-Maar tensdijk elke werkdag 's morgens tussen 9 en 12 uur terecht, in Tholen is de vrije inloop met een uur ver ruimd: 8.30 tot 12.30 uur. 's Mid dags kunnen mensen uitsluitend op afspraak terecht, tussen half een en vijf uur (dat was half twee tot drie uur). De avondopenstelling van de afdeling publiekszaken op donder dag is van één naar twee uren ge gaan: 6 tot 8 uur. De leeszaal van het gemeentearchief is maandag tot en met donderdag geopend tussen negen uur en half vijf. Op 10 april wordt het nieuwe ge meentehuis officieel geopend. Twee dagen later is er een open dag en kunnen de inwoners een kijkje ne men in het gebouw. De bouw van het nieuwe gemeente huis in Tholen heeft minder gekost dan was geraamd. Dat zei burge meester W. Nuis gisteravond op de nieuwjaarsreceptie in het nieuwe gemeentehuis in Tholen. Hij had kritiek op de tegenstanders van de nieuwbouw die beweren dat er be wust zaken zijn achtergehouden. Verder vond hij dat de gemeente raad wat zuiniger moet zijn met za ken te beloven aan inwoners. Als centraal thema koos hij "be stuurskracht", een onderwerp dat met de decentralisatie van taken aan ge meenten door Den Haag steeds be langrijker gaat worden. „Maar ik ont kom er ook niet aan even stil te staan bij de ingebruikname van dit gemeen tehuis en de lange discussie die hier over is gevoerd. Vanavond ziet u slechts deze publieksruimte, maar op 12 april tijdens het open huis zal een ieder die daarvoor belangstelling heeft het hele gebouw kunnen bekij ken." Hoewel Nuis zei begrip te hebben voor de standpunten van de tegenstan ders van de nieuwbouw. „Ik hoop na mens de raad en het college toch dat de scepsis van toen plaats zal kunnen maken voor acceptatie. Het gebouw is neergezet voor u teneinde u beter aan de eisen van deze tijd te kunnen facili- teren." Hij beluisterde nog een enkele keer dat er wel sprake zal zijn van ver schrijven van bedragen, dat de grond wel niet zal zijn toegerekend en dat de financiële afwikkeling wel niet zal kloppen. „Kortom er zal wel iets zijn verborgen. Niet onderbouwd en meer op emotie dan op doordachte opvat tingen gebaseerd meent een enkeling te moeten insinueren dat wel sprake zal zijn van een niet doorzichtige wij ze van boekhouden. Het college heeft geen behoefte aan een discussie hier over en wijst een dergelijke aantijging resoluut van de hand. Een ieder heeft het recht zijn mening in het openbaar te geven. Echter insinueren dat zaken bewust zijn achtergehouden of in de praktijk anders zijn geregeld dan op papier is vastgelegd, tast de integriteit van het openbaar bestuur aan." Volgens Nuis mag de burger ver wachten de waarheid te spreken. „Als je de waarheid spreekt hoef je niet te onthouden welke leugens je hebt ver teld en je hoeft geen dingen te herstel len en goed te maken als je de dingen correct hebt gedaan. Dat heeft alles met eerlijk en ethisch gedrag te ma ken. Dat moet uw gemeentebestuur aan de dag leggen. Kritiek mag, want dat toont betrokkenheid, scepsis is toegestaan. Wij hoeven het niet met elkaar eens te zijn, maar aantijgingen die een directe relatie hebben met de aantasting van je integriteit, doen pijn. Dat moeten wij over en weer zien te voorkomen. Integriteit is de voor waarde voor het hebben van een goed openbaar bestuur. Die moet er zijn en die is er. daar doet comfortabele doof heid en getraind misverstand niets aan af!" Volgens Nuis zal binnen afzienbare tijd door het college aan de gemeente raad verantwoording worden afgelegd en zal 'op volstrekt doorzichtige wij ze' worden aangeven waaraan elke euro is uitgegeven binnen het budget van het gemeentehuis. „Dan zal dui delijk zijn dat alles volgens de vooraf afgesproken regels is verlopen en dat bij de bouw van het gemeentehuis - uiteraard met de latere financiële aan vulling voor het behoud van het ar chief in de gemeente - het budget niet is overschreden en dat er door enkele meevallers zelfs sprake zal zijn van een substantieel overschot van het ge voteerde krediet." Over het lokaal bestuur zei Nuis dat er de komende tijd een groot aantal be sluiten wordt genomen. „Daarbij is het aan de raad om te besluiten wat goed is voor de samenleving. Politiek is de kunst om het volk te regeren en dat is nog steeds zo. Wij hebben met elkaar - en terecht vind ik - veel meer een cultuur van luisteren naar wat de bevolking ervan vindt. Terecht wordt interactief beleid toegepast. Meepra ten en wat mij betreft meebepalen hoe de directe inrichting van een woon omgeving eruit moet zien is goed. Be woners hebben prima ideeën. Maar de vraag is wel hoe ver ga je met luiste ren? Er schuilt ook een gevaar in en dat is dat niet meer kan worden beslo ten door de raad omdat het luisteren naar de één weerstand oproept bij de ander en omgekeerd. Als er geen be sluiten worden genomen is ook nie mand verantwoordelijk. Als u als raad het moeilijk vindt om "nee" te zeggen - en dat is vaak lastig - zou u wellicht wat zuiniger kunnen zijn met "ja" zeggen. Op dat moment zal moeten blijken dat leiding geven aan een ge meente meer is dan enkel luisteren naar mensen. De raad zal uiteindelijk toch zijn eigen koers moeten bepalen. Wie enkel de agenda van een deel van de samenleving volgt, laat eigenlijk die samenleving in de steek." Het bieden van perspectief aan inwo ners, maatschappelijke instellingen, en het bedrijfsleven is volgens Nuis de primaire taak van het gemeentebe stuur. „Daarvoor is daadkracht nodig, maar vooral ook bestuurskracht. Op dat laatste zal vanaf 2008 steeds va ker een beroep worden gedaan en ik verwacht dat gemeenten daarop ook steeds meer getoetst gaan worden. Het duurt nog maar even of gemeen ten zal worden gevraagd of zij zich op een grieppandemie hebben voor bereid. Gelukkig heeft uw gemeente daar al een forse aanzet toegegeven. Als ik zie wat er de komende jaren in het kader van de decentralisatie op ons aflcomt, zal veel bestuurskracht nodig zijn." Samenwerken wordt be langrijker. „Het "ieder voor zich ge drag" gaat plaats maken voor wat kunnen wij gezamenlijk in de regio realiseren. Dat is ook bestuurskracht! Steeds vaker zal sprake zijn van een taakverzwaring voor gemeenten, die meer druk zal gaan leggen op de slag kracht van bestuur en ambtelijke or ganisatie. Als je dat niet meer aan kunt initieer je zelf de discussie over schaalvergroting, een discussie die dichterbij is dan wellicht wordt ge dacht. Tholen heeft in mijn ogen de potentie een robuuste, zelfstandige en volwaardige bestuurslaag te zijn en te blijven, maar dat blijf je niet vanzelf. Bovendien is het een uitdaging aan te tonen dat schaalvergroting niet de facto een betere bestuurskracht in houdt." Politiek verschil van mening is daar bij volgens hem geen punt. maar het mag nooit leiden tot verstoorde ver houdingen. Dat gebeurt volgens Nuis de laatste tijd te vaak. Hij las in de PZC een uitspraak van gedeputeerde Poppelaars dat het "Eilanddenken in Zeeland funest is. „Hoewel ik mij af vraag wat het college van GS in Zee land het afgelopen decennium eraan heeft gedaan dit te doorbreken, heeft Poppelaars naar mijn gevoel wel een punt. Meerdere malen heeft dit geluid ook vanuit Tholen geklonken, zeker daar waar het ging om de uitleg van de vraag waarom Tholen een conve nant heeft gesloten met 18 gemeenten in West-Brabant. Volgens mij is dat over de grenzen heen kijken. De ge meenteraad van Tholen heeft het aan gedurfd zijn netten ook eens aan de andere kant van het schip uit te wer pen. Dit heeft inmiddels geleid tot een constructieve samenwerking op tal van terreinen, zoals ICT en milieu." En in deze krant, de Eendrachtbode, las hij een artikel over een aantal Thoolse ondernemers dat contacten met en in China heeft gelegd, een land dat sterk geïnteresseerd is in de regio West-Brabant. „Aardig is te vermel den dat er inmiddels contacten zijn gelegd door de gemeente Breda na mens de regio met een stad in China (Yangzoo) voor industriële ontwikke lingen in Europa en vooral ook in de ze regio. Door het convenant met de Brabantse gemeenten is dus ook onze gemeente hierbij betrokken. Het door ons meerdere malen uitgedragen prin cipe van een sterke regio zuidwest Nederland - waarin Tholen centraal is gelegen - begint wellicht te gloren nu ook de provincie Zeeland het eigen belang en het algemeen belang ter discussie stelt. Dank aan het provin ciebestuur daarvoor." Nog een paar woorden over de recen te jaarwisseling. Volgens de politie is de jaarwisseling in de gemeente Tho len relatief rustig verlopen. Er was zelfs sprake van een gemoedelijke sfeer, aldus de politie. „Nu zal niet ie dereen dat zo hebben ervaren maar het aantal meldingen laag was. Er is een aantal afvalbakken door vuur werk vernield. Daar waar het de open bare orde betreft is het dus best goed gegaan. Ik wil de oud- en nieuwjaar- vierders daarvoor bedanken. Een an der onderwerp is het vuurwerk. Veel, heel veel vuurwerk is de lucht inge gaan. Dat is ook gebleken op nieuw jaarsdag en de dagen ema. Daar waar het overgrote deel van de mensen dat vuurwerk heeft afgestoken de dag er na de rommel bij elkaar veegt en in de container gooit, is er toch sprake van een toenemend aantal mensen dat vindt dat het opruimen van de door hen gemaakte troep een taak voor de gemeente is. Dat wijkt af van wat wij met elkaar toch als normaal zouden moeten vinden. Zeventien vierkante meter vuurwerkresten opgeruimd door de gemeente is aanzienlijk meer dan in voorgaande jaren. Het lijkt mij dat wij daar een volgende keer men sen op moeten gaan aanspreken." Het thema voorkomen van overlast veroorzaakt door jongeren (al dan niet in samenhang met alcoholgebruik) zal volgens Nuis in 2008 extra aan dacht krijgen. „Daartoe wordt in nauw overleg tussen politie, justitie, jongerenwerk, GGD, en de gemeente een plan opgesteld dat er op is gericht preventief te handelen, maar waarin ook duidelijke afspraken over repres sie zullen worden gemaakt." Het bedrijfsrestaurant voor de medewerkers is een lichte ruimte, voorzien van professionele keukenapparatuur. Er vlakbij ligt een ruimte waar de ambtenaren zich kunnen ontspannen met een partijtje biljart of een potje tafeltennis. In de ruime en hoge hal van het ko lossale gebouw aan de rand van Stadszicht - door Nieuwkoop als gemeenteplein aangeduid en gister avond gebruikt voor de nieuwjaars receptie - komen nog decoraties. De glazen wand van de leeszaal van het gemeentearchief wordt van een folie voorzien. Een stukje is al gerealiseerd: een oude tekst uit de 'geboorteakte' van Tholen. De ou de Thoolse brug komt er ook op te staan. En om de hoek, op de wand van de leesruimte waar het publiek gemeentelijke stukken kan raadple gen, zal de tekst aangebracht wor den uit het Staatsblad van 1995 over de samenvoeging van de ge meenten Tholen en Sint Philips- land. De geboorte van de huidige gemeente. Tegenover de archief zaal zijn zeven balies waar inwo ners terecht kunnen voor tal van zaken. De lange wand achter die balies krijgt een folie waarop de contouren te zien zullen zijn van de verschillende woonkernen. Ook de voor de raadsfracties be doelde vleugel - het fractiehuis - wordt nog verder ingericht. Het sa nitair is er nog niet compleet. En in de verschillende vergaderkamers komen spullen die met de woonker- Het bedrijf werd in 1985 opgericht in Moerkapelle door Cors Hoogen doorn en zijn broer. De taken wer den snel verdeeld: Cors en zijn broer gingen aan de slag met het vervaardigen en plaatsen van units, schaftwagens en containers, Janne ke nam de administratie en ver koop op zich. „De zaken gingen zo goed dat we wilden uitbreiden, maar dat was niet mogelijk in de loods waar wij zaten", blikt zij te rug. Het drietal ging daarom op zoek naar een tweede locatie en kwam zo in Tholen terecht. Hier konden zij 8250 vierkante meter grond op industrieterrein Slabbe- coornpolder aankopen. „In 1992 kochten we de grond, na de bouw van het pand gingen we in 1993 in Tholen van start." De stap naar het Zeeuwse bleek een geslaagde. Op een kaart van Nederland hield Jan neke het aantal verhuurde units bij. „Groene vlaggetjes voor de Rand stad, blauwe voor Zeeland en zwar te voor de rest van Nederland. In het begin stonden er amper blauwe vlaggetjes op de kaart. Maar ieder jaar werden dat er meer en meer, totdat we geen plek meer hadden voor vlaggetjes in Zeeland. Toen zijn we maar met het prikken van de vlaggetjes gestopt. Sinds wij in Tholen gevestigd zijn, trekken we overigens niet alleen veel aandacht van Zeeuwse bedrijven en particu lieren, ook is er veel interesse van uit Brabant." De eerste zeven jaar opereerde Wico-units vanuit zowel Moerka pelle als Tholen. „In 2002 werd mijn zwager echter getroffen door een ziekte. Hij raakte visueel ge handicapt en kon zijn werk niet meer uitvoeren", legt Janneke uit. Het echtpaar nam zijn deel van het bedrijf over en besloot enkel met de Thoolse vestiging verder te gaan. „De locatie is perfect. Wico- units is het enige bedrijf op Tho len dat dit soort houten units ver huurt, fabriceert en repareert. Het sterke punt is dat we de units niet alleen verhuren, maar ook zelf maken. Dat maakt ons heel flexi bel, de producten kunnen worden aangepast aan de wensen van de klant. Dat is de kracht van het bedrijf." Niet alleen overheden, aannemers en baggermaatschap- pijen huren van de Thoolse onder neming. Ook schildersbedrijven, tandartsen en huisartsen nemen de Jean Paul Kouters en Toon Mulders (links bij de unit in opbouw) nemen Wico-units over van Janneke en Cors Hoogendoorn. zelfstandige of schakelbare eenhe den af. Zo'n drie jaar geleden hakten Cors en Janneke Hoogendoorn de knoop door en besloten op zoek te gaan naar een passende opvolger. „Onze kinderen hadden hier geen interesse in. Twee kozen voor het onderwijs en twee zijn de verzorging in ge gaan. Cors vond het jammer dat het bedrijf niet in de familie kon blij ven. Ik niet, anders blijf je toch continu bij Wico-units betrokken." Een geschikt persoon kruiste echter niet hun pad. Totdat zij tijdens een bijeenkomst van het ondernemers overleg Tholen in contact kwamen met Jean Paul Kouters, een kan toordirecteur van ING. „Ik bena derde Janneke met de vraag of zij wilde gaan bankieren bij onze bank. Daarop vertelde ze mij dat zij het bedrijf juist wilden verkopen en we raakten in gesprek", blikt de 36- jarige nieuwe directeur uit Wouw terug. „Toon Mulders, een vriend van mij, was namelijk op zoek naar een nieuw terrein voor zijn con structiebedrijf." Wico-units klonk Toon interessant in de oren en hij stelde samen met Jean Paul een on dernemersplan en een financieel plan op. „Toen stelde hij voor om het bedrijf samen over te nemen, omdat al snel bleek dat in je eentje Wico-units draaiend houden niet te doen was. Je hebt de productie- en fabricageafdeling én de verkoop en administratieve kant. Die natuurlij ke splitsing bestond al bij de werk zaamheden van Cors en Janneke en ook wij vullen elkaar goed aan." De Wouwenaar trok de stoute schoenen aan en maakte de over stap van de bankwereld naar het on dernemerschap. „Die stap was ove rigens niet zo groot", legt Jean Paul uit. „Ik kom namelijk uit een on dernemersnest, het is er met de pap lepel ingegoten. Bij de bank had ik het prima naar mijn zin, maar het kriebelde gewoon." Samen met Toon Mulders heeft hij al enkele plannen voor Wico-units klaarliggen. „Maar dat is van latere zorg, eerst moeten we het vak goed leren. We willen het werk van Jan neke en Cors goed voortzetten, maar daarbij zoeken we zeker naar expansie. Die ambitie is er wel de gelijk." De oud-eigenaren blijven nog zes maanden betrokken bij het bedrijf om de overdracht zo vlot mogelijk te laten verlopen. Het is wel even wennen om te werken onder een 'baas', meent Janneke. „Als zelf standige heb je een grote mate van verantwoordelijkheid, maar ook véél vrijheid. Dat merk ik nu. Als ik een dag vrij wil, dan moet ik van te voren een snipperdag aanvragen. Dat was voorheen niet", glimlacht zij. Na de overdrachtperiode wil de Thoolse meer tijd gaan besteden aan haar familie. „Een minder drukke agenda, zodat ik meer bij mijn kleinkinderen kan zijn." De Hoogendoorns blijven in Tholen wonen. „Wij komen oorspronkelijk uit Waddinxveen, maar we hebben nooit spijt gehad van de verhuizing naar Tholen. Het is hier zo prachtig en rustig. Dat willen we niet kwijt. Binnenkort verhuizen we dan ook naar een nieuwe woning in Tho len." Terwijl Cors en Janneke al denken aan het leven vol ontspannen, vrije dagen, staan Jean Paul en Toon juist voor een nieuwe, drukke uitdaging met Wico-units. Toon vindt dat vooral in het materiaal waarmee hij tegenwoordig werkt. „Ik ben vrij universeel", zegt de 33-jarige Kruislanden „Eerst werkte ik met metaal, nu is het met hout. Het principe is eigenlijk hetzelfde. Maar het leuke aan dit bedrijf, is dat de werkzaamheden juist nooit hetzelfde zijn. Er moeten altijd wel dingen aangepast worden, bijna niemand huurt een standaard unit. Het zijn vaak specialistische op drachten." Jean Paul werkt vooral aan het uit stippelen van hun beleid en de ver koop en verhuur van de eenheden. Hij verwacht bovendien dat de aan leg van de nieuwe snelweg A4 Hal steren het bedrijf geen windeieren zal leggen. „De strategische ligging tussen Antwerpen en Rotterdam is natuurlijk ideaal. Bovendien is de branche voor dit soort units erg in opkomst en wij zijn de enige die dit aanbieden op het eiland." De vraag stijgt onder andere door veranderin gen in regelgeving op het gebied van bijvoorbeeld mantelzorg. „Denk aan tijdelijke woonvoorzieningen voor hulpbehoevenden die op het erf van de mantelzorger kunnen worden ge plaatst", aldus Jean Paul. Maar ook buitenschoolse opvang, de huisvesti ging van seizoensarbeiders, de toe name van recreatie en de krapte op de woningmarkt bieden Wico-units nieuwe perspectieven. „Momenteel verhuren wij ongeveer tweehonderd eenheden. Dat aantal willen we uit gaan breiden. Er is volop toekomst voor het bedrijf."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11