Klein Zieltje verhuist naar gemeentehuis Eten, drinken en lopen tijdens snerttocht in Oud-Vossemeer Van de Sande betreurt opstelling van PvdA Verklaring van hogere kosten sanering onvindbaar Anders Actief Nieuwe Bedrijven Kopje onder Bio-logisch ondernemen 189 wandelaars in het donker puzzelend door het dorp 81 mille voor Castria Wonen Vogels schieten die er niet zijn 'Toverdoos in de verkoop' Kleding Di-Tho Vrijdag 4 januari 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT ABT vindt beantwoording 'ver onder de maat' De hogere kosten voor de sanering van het slopersbedrijf Jeroense in Sint-Annaland hielden de gemoederen in de laatste raadsvergadering in december nog even bezig. De fractie van ABT wil meer duidelijkheid over de kwestie. Wethouder K.A. Heijboer beloofde er later antwoord op te zullen geven. Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland nbua Alcoholbus voor Zeeuwse politie „Niet vergeten om de slagzin op te schrijven, hè?", at tendeert Toos Etienne de wandelaars, wijzend naar een A4-tje dat boven de puzzeltafel hangt. Zij bemant de post aan de Dorpsweg tijdens de jaarlijkse snerttocht van wandelsportclub Vosmeer. De groep deelnemers schrijft de woorden 'het is de' op en begint te gissen naar de rest van de zin. „Het is de vijftiende keer dat de snerttocht wordt gehouden?", gokt een loper, terwijl hij vertrekt naar de volgende post. ABT, CU en RFT tegen verhoging ozb ABT, CU en RFT stemden in de laatste raadsvergadering van 2007 tegen het voorstel om de onroerend zaakbelas ting met zes procent te verhogen. De kaarten waren al geschud. Tot discussie kwam het niet. De CU betreurde de opstelling van de PvdA en de andere coalitiepartijen. Zeeuwen zijn geïnteresseerd in cultureel erfgoed Kunstroute 'parel aan de Eendracht' •verzekeringen «financiële diensten •hypotheken «pensioenen Hij kon niet meer bij de stukken omdat die voor de verhuizing van Sint-Maartensdijk naar Tholen wa ren ingepakt. De provincie kende een bedrag van 166.674 euro toe dat ingeboekt werd op de reserve saneringsplannen. Dat leverde een tekort op. Het gemeentebestuur stelde daarom voor 130.128 euro ten laste te brengen van sanerings- kosten. Volgens J.J.P.A. Boulogne (ABT) vertoonde het verschil tus sen de raming van 635.292 euro en de werkelijke kosten van 1.236.579 euro een grote afwijking. Namelijk een verschil van 601.287. Hij vroeg zich of hoe de raming tot stand was gekomen en waarom het verschil met de uitvoering zo groot kon zijn. ABT had daar een vraag over ge steld en een schriftelijk reactie ge kregen van b. en w. „Daarin schrijft u onder meer dat de inschatting van de notaris- en taxatiekosten aan de hoge kant is geweest (de raming 22.689 euro, werkelijk 3.041 euro- red.). Als een bedrijf zo taxeert is de ondergang nabij." Volgens Boulogne was het ant woord 'ver onder de maat. „We ne men er geen genoegen mee. Ik vraag weer hoe de raming tot stand is gekomen en waardoor het ver schil zo groot is." M.J. Klippel (RFT) was het met hem eens en wilde dat het ter inzage zou worden gelegd. Ook J.L. Hage (CU) wilde meer inzicht. Hij stelde voor om bij het raadsvoorstel te ver melden wanneer de kredietvotering destijds heeft plaatsgevonden óf de stukken daarover aan de raad ter in zage te leggen. Het gaat om raads besluiten uit de jaren 1996-1998. Volgens wethouder K.A. Heijboer was het niet mogelijk de stukken er bij te pakken. „Op het ogenblik is alles ingepakt vanwege de verhui zing. We hebben het geprobeerd. Het antwoord op uw vragen komt later. Zeven jonge Thoolse werkzoeken den volgen momenteel de cursus Anders Actief. De gemeente Tholen houdt de cursus in samenwerking met het ROC in het kader van ar moedebestrijding. „Er wordt aan dacht besteed aan onder meer de woonsituatie, met thema's als wo- ningonderhoud, milieubewust huis houden, tuinieren en samenleven in de buurt", legt gemeentewoordvoer ster Angelique de Rijk uit. Met de cursus wil de gemeente langdurig werkzoekenden een steuntje in de rug geven bij het vinden van een baan en hen voorbereiden op het dagritme van vaste arbeid. Ook computervaardigheden, sociale vaardigheden en niveauverhoging van lezen, schrijven en rekenen ko men tijdens Anders Actief aan bod. De cursisten kunnen verder een dagdeel meelopen bij een bedrijf, zoals een catering of winkel. „Daar na kunnen kandidaten - als dit haal baar is - doorstromen naar het vol gende blok van de cursus, twaalf weken vrijwilligerswerk." Inschrijvingen van nieuwe bedrij ven op Tholen en Sint-Philipsland in het Handelsregister in de maand oktober 2007. J.K. Bouwconsult, Maria van Vlaanderenstraat 4, toezicht houden op en coördineren van bouwprojec ten, eenmanszaak van T.J. Koedood. De Putse Vishandel. Meanderlaan 25, detailhandel in vis en aanver wante artikelen, vennootschap on der firma van mevr. E.J. Moelker en J.A.L.A.M. Deurloo. De Marskamer b.v.. Kerkstraat 18- 20, detailhandel in huishoudelijke artikelen en speelgoed. 2 perso neelsleden, nevenvestiging van De Marskramer uit Gouda. Nored. Weelhoekstraat 38, het ont wikkelen van, het geven van advies over, het vervaardigen van, alsmede de levering van geluidsreducerende materialen en onderdelen, eenmans zaak van H. van Vliet. Huijbrechts Motoren, Voorstraat 13, handel in motorfietsen, eenmans zaak van A.A.M.M. Huijbrechts. Geuze exploitatiemaatschappij b.v., Langeweg 19, het verwerven, ver vreemden, bezwaren, beheren, ex ploiteren, administreren, huren, ver huren, doen bouwen, verbouwen, repareren en onderhouden van on roerende zaken, machines, installa ties, e.d.. directie J.L.E. Geuze Be heer b.v. en J. de Jong Beheer b.v. Beauty Passage for hair, body face, slender. Voorstraat 39, schoon heids- en bewegingssalon, kleinhan del in schoonheidsartikelen en -pro- dukten. eenmanszaak van mevr. C.W. Rijnberg. J.L.E. Geuze Beheer b.v., holding, directeur-grootaandeelhouder J.L.E. Geuze. MTT marketing, Havenpad 6, het uitvoeren van (tele)marketingonder- zoek en marktonderzoek, uitvoe rend musicus, eenmanszaak van M.J.A. Theuns. Deege Dynamic Light Solutions, Westvest 14, het ontwikkelen en dis tributie van (led)verlichting en bijbe horende accessoires aan bedrijven, eenmanszaak van D.J.W. Deege. Beauty Passage for hair, Jacoba van Beierenstraat 18, dames-, heren- en kinderkapsalon, kleinhandel in haarverzorgingsproducten, een manszaak van mevr. D.F. Mathijs- sen-Gunter. Spar van Ommen, Korte Vest 16a, supermarkt, 6 personeelseden, een manszaak van A.J. van Ommen. Duo Servire b.v., Beatrixlaan 15, holding, directie G.J. Harmsen en mevr. D. Harmsen-Willemsen. Marina's beautyroom, Julianastraat 14, schoonheidssalon, ook ambulant, eenmanszaak van M. de Bakker. J. de Jong Beheer b.v., Noordstraat 3, holding, directeur-grootaandeel houder J. de Jong. Ivon Dirven-Schmidt, Havenweg 7, het verlenen van verpleegkundige hulp, eenmanszaak van mevr. I. Dir ven-Schmidt. Agro Works b.v. i.o., Pelleweg 1, het aannemen van en bemiddeling in cultuur-technische werken, direc teur-grootaandeelhouder mestdistri- butie J. van Leijsen b.v. International Fast Transport Zee land, Schelpkreekstraat 18, koe riersdienst en zichzelf verhuren als arbeidskracht in o.a. asbest/sloop werkzaamheden, vennootschap on der firma van J. Beijer en mevr. F. Beijer-Ketting. Tegel- en metselbedrijf Gert-Jan, Stationsstraat 23, tegelzetterij en metselbedrijf, eenmanszaak van G.J. Glasbergen. Wilsonart, Lange Kruisweg 9, beel dend kunstenaar, grafische vormge ving, styling en interieurs en etala ges, ambulante (markt)handel in eigen vervaardigde kunst, eenmans zaak van mevr. P.W.H. Tol-Wilson. Onderhoud en montagebedrijf He- Yu, Pr. Hendrikstraat 20, timmer-, metsel-, tegel- en klussenbedrijf, eenmanszaak van mevr. H.E. Wil- lems. Trendis, Steintjeskreek 33, postor derbedrijf en ambulante (markt)handel in boeken, elektroni ca, multimedia, speelgoed, hobby en vrijetijdsartikelen, camping en outdoorarti kelen, sportartikelen, dierenbenodigdheden, huis- en tuin- artikelen en mode voor dames, he ren en kinderen, eenmanszaak van G.B.M. Quispel-Plasmans. SNS-j5?9'° 'v.,.»0"" Bank Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet T: 101661 612509 F: 10166) 612912 Postbus 47 4690 RA Tholen E: info@overbeeke.nl I: iuiuuj.overbeeke.nl Klein Zieltje (links) trekt op oudejaarsochtend met de Thoolse jeugd al rommelpottend door het centrum van Tholen. Klein Zieltje mag in het nieuwe gemeentehuis in Tholen wonen. „Volgend jaar woon ik aan de Hof van Tholen, op nummer één, achter de trap", vertelde hij op oudejaarsdag aan de jeugd die zich op de Markt in Tholen had ver zameld. Zoals altijd droeg Klein Zieltje zijn bruine 'mesisterse' broek met rose-blauwe 'galgen' en zijn zwart met groene trui. „Er is tegen me gezegd dat ik, als ik in het gemeente huis woon, een meneertje word en me beter moet kleden. Maar zo'n pak, dat vind ik hele maal niet lekker zitten." En dus had de oude- jaarsfiguur iets anders bedacht: hij had een ketting gemaakt, zoiets als de ambtsketen van de burgemeester. En die hing hij om zijn nek tijdens de tocht met de rommelpotters door Tholen. Tussen de twintig en dertig Thoolse kinderen waren met hun rommelpot naar de Markt ge komen, waar Klein Zieltje hen, samen met 'meneer Gijs', toesprak vanaf de kiosk. Mu ziekkapel De Klienkers, die arriveerde in een janplezier, begeleidde de liedjes die op de rom melpot ten gehore werden gebracht: Klein Zieltje en het Kedankliedje. Klein Zieltje vond trouwens dat de kinderen maar slecht mee zongen; de aanwezige ouders en grootouders deden dat beter, zei hij. Achter de muziek trok de stoet door Tholen, waar bij enkele winkeliers werd gestopt die de kinderen een attentie aanboden. Terug op de Markt was er voor de deelnemers bovendien een oliebol en warme chocolademelk. Het was de tiende keer dat stichting STAD dit rommel potfestival in Tholen organiseerde, in een po ging om een oude traditie in stand te houden. VERVOLG NIEUWJAARSDUIK Gewikkeld in een handdoek en met een kopje snert in de handen war men de zwemmers zich weer op. Al valt er volgens sommigen niet veel op te warmen. De watertemperatuur is zelfs een van de Australiërs mee gevallen: „Zo koud was dat nou ook weer niet hoor!" De Bergse Es- tel Barbé vond het water ook 'hele maal niet koud'. Samen met haar moeder deed ze voor de eerste keer mee. „Eigenlijk vind ik dat we ge woon een rondje moeten zwemmen in plaats van erin en meteen weer eruit," zegt moeder Elma. Organisator Caroline Krijgh van Fun Diving heeft zelf geen tijd om het water in te springen. „Voor het tweede jaar alweer niet, ik sta snert te scheppen. Vroeger gingen we al tijd naar Scheveningen, maar daar werd het zo druk dat we besloten een nieuwjaarsduik hier zelf te doen. We begonnen met vijftien man en zes jaar later heb je dit," vertelt ze trots. „Er komen steeds meer mensen, straks moeten we nog mensen voor het parkeren in gaan huren." Wim van Dijke uit Poortvliet heeft nog wel een tip voor mensen met het goede voornemen volgend jaar de nieuwjaarsduik mee te doen. „Je moet koud douchen. Gewoon nu al beginnen, dan wen je aan de tempe ratuur. En wel kopje onder, dat hoort erbij De politie Zeeland ontving onlangs als eerste politieregio in Nederland een nieuwe alcoholbus. Landelijk verkeersofficier en hoofd van het bureau verkeershandhaving open baar ministerie J. Spee bood de bus aan in het provinciehuis aan F. Goudswaard, de korpschef van de Zeeuwse regiopolitie. Er werden in totaal 25 alcoholbussen over het land verspreid. De bussen leiden tot een efficiënter verloop van de alco holcontroles. In de bus is ademana- lyseapparatuur aanwezig, zodat ver dachten niet meer voor een ademanalyse mee hoeven naar het politiebureau. De biologische landbouw stimuleren in het Zeeuwse. Dat wil de ZLTO berei ken met het project Bio-logisch onder nemen. Het proefproject richt zich op de plantaardige sector en wordt uitge voerd in Zeeland en Noord-Brabant. Het ministerie van landbouw, natuur en voedselkwaliteit financiert de proef met 50.000 euro. De provincie Zeeland draagt 15.000 euro bij, de provincie Noord-Brabant doet 25.000 euro in het zakje via het landbouw innovatie bu reau. De totale kosten van Bio-logisch ondernemen bedragen 187.097 euro. Deelnemertjes van de snerttocht lossen puzzels op tijdens de avondwandeling door Oud-Vossemeer. rage een wereldpuzzel aan de groe pen wandelaars. „En nu mogen jul lie hem zelf maken", zegt zij ter wijl ze de puzzelstukken weer losmaakt. De kinderen buigen zich over de puzzel en gaan aan de slag. Na een paar minuten ligt de we reldkaart weer compleet op de ta fel. „Die puzzel was echt makke lijk", reageert Remco Weterings. Hij doet samen met zijn moeder Els voor het derde jaar mee aan de avondtocht. „De route ken ik in middels wel. Maar de wandeling is natuurlijk ook vooral gericht op het vermaken van kinderen, hebben ze eens iets anders te doen", zegt de „Kijk, dat is ook de bedoeling", vertelt Leen Plandsoen van de wan delsportclub. „Dat mensen tijdens het wandelen met elkaar over de mogelijke oplossing praten." De organisatie kiest ieder jaar een the ma voor de snerttocht. Vorig jaar was er gekozen voor het onderwerp 'spelletjes'. Deze zaterdagavond staat de vijf kilometerlange avond wandeling in het teken van puzze len. Bij vier verschillende posten voeren de lopers opdrachten uit en noteren de delen van de slagzin. De eerste stop en opdracht moet bij fa milie Etienne worden uitgevoerd. Vrijwilligster Toos toont in de ga- Oud-Vossemeerse. Na het oplossen van de wereldpuz zel krijgen de kinderen een lichtge vend bandje van Toos Etienne. Ook haar buurvrouw Suze van Buuren deelt de bandjes uit: „Het is een extra stukje veiligheid, vlak voor dat ze de dijk op gaan. Meestal zijn het ieder jaar dezelfde groepen vrienden en familie die meedoen, maar dit jaar zien we toch wat nieuwe gezichten. Ook mensen zonder kinderen." Net als voor gaande jaren leidt de route de deel nemers over de Hiksedijk en de Vogelenzangsedijk naar de Coen- tjesweg. „Twee jaar geleden was het verschrikkelijk slecht weer", herinnert een deelnemer zich. „Sneeuw en koud. Het stuk over de dijk is nu vast veel beter te lopen." De organisatie zorgt ervoor dat de wandelaars goed warm blijven. Bij familie Hommel aan de Vogelen zangsedijk worden zij verblijd met warme chocolademelk en iets lek kers. Bij de post aan de Dr. Renes- straat grilt familie Havermans en kele knakworsten op de barbecue en bij een bedrijf aan de Molenweg wordt getrakteerd op pannenkoe ken. „Dat is ook de reden waarom de snerttocht op zoveel belangstel ling kan rekenen. De mensen weten dat de verzorging van de wandeling altijd perfect geregeld is, net als bij de Zevendorpentocht. Dat wordt doorgepraat", aldus Plandsoen. „Vorig jaar deden er zo'n 160 men sen mee. Dit jaar zijn dat er 29 meer, dat komt vooral door mond- tot-mondreclame. De wandelsportclub heeft een zeer goede naam opgebouwd in de loop der jaren." Dat blijkt ook uit de deelnemerslijst. De tocht trekt niet alleen belangstelling van Oud-Vos- semeerders, ook wandelaars uit Tholen, Poortvliet, Stavenisse, Scherpenisse en Nieuw-Vossemeer doen mee. In dorpshuis De Vossen- kuil staat de erwtensoep al op hen te wachten. Onder het genot van warme snert wordt hier de laatste opdracht vervuld, het oplossen van de woordpuzzel: 'het leukste fami lie-uitje van het jaar is de snert tocht'. RFT wilde de verhoging beperken tot 1,5 procent, CU tot 3,75 procent. ABT liet bij monde van J.J.P.A. Boulogne weten dat zijn fractie te gen de 'extra verhoging' zou stem men. „Zeker gezien de daling van de koopkracht." A.G. van de Sande (CU) verwees naar de kadernota waar het voorstel uit voortvloeit. Hij vroeg zich af wie er nu eigenlijk met de verhoging is gediend. „In ieder geval niet de Thoolse burger. Ons voorstel zou van grote invloed zijn voor de bur gers, heeft fractievoorzitter J. Ou- desluijs van de PvdA gezegd in de commissie bestuurszaken. Maar wat is consistent? In de kadernota staat dat de ruimte om nieuwe inkomsten te genereren, gering is. Substantiële verhoging van belastingen en leges wordt politiek niet haalbaar geacht en is gezien de landelijke aandacht voor de lokale lasten niet aan te be velen. Een verdere verhoging van de ozb dan de reeds in de meerja renbegroting verwerkte 1,5 procent is niet wenselijk en haalbaar." Van de Sande vroeg zich af wat 'de grote invloed' voor de Thoolse bur gers zou zijn. „De lagere aanslag ozb? Of minder voorzieningen, dienstverlening, subsidie. Het eerste is waar, het tweede niet nodig om dat de begroting voor 2008 een overschot liet zien van 57.000 euro en de laatste programmabegroting nog een structureel voordeel van bijna 100.000 euro liet zien. Onze burgers hoeft helemaal geen nadeli ge gevolgen te ondervinden. Inte gendeel." De fractievoorzitter wees er verder op dat - over heel Nederland gere kend- gemeenten de ozb niet meer dan met 3,75 'procent verhogen. De CU had de gemeente daar graag aan willen houden. Van de Sande be treurde het dat de PvdA en de ande re coalitiepartijen niet positief op het voorstel van de CU reageerden. „Het was van onze kant een serieu ze handreiking om nog meer poli tiek draagvlak te krijgen voor de verhoging van de ozb." Het kwam verder niet meer tot een discussie omdat de kaarten al waren geschud. Alle fracties waren wel akkoord met de verhoging van de afvalstoffen heffing (van 240 naar 248 euro voor meerpersoonshuishoudens en voor eenpersoonshuishoudens van 180 naar 186 euro, en het rioolrecht tot een gemiddeld van 207 euro per jaar. Voor het inrichten van het terrein rond Ten Anker in Tholen wordt uit de pot voor stedelijke vernieuwing 81.000 euro besteed voor Castria Wonen voor het dekken van de 'on rendabele kosten'. M.J. Klippel (RFT) had zich daarover in de com missie ruimte onlangs verbaasd. In de raadsvergadering kwam hij daarop terug nadat de fracties op de hoogte waren gebracht van de crite ria die b. en w. hanteren voor het se lecteren van kleinschalige projecten waarvoor de reserve voor stedelijke vernieuwing wordt aangesproken. Klippel was van mening dat wan neer een bepaald project moeilijk is te realiseren, de gemeente dan ge reed staat met de portemonnee. Hij maakte toen een voorbehoud, maar de uitleg had hem overtuigd, zo bleek uit zijn reactie. Het gaat daarbij onder meer over een bijdrage die geleverd kan wor den aan de woon- en leefomgeving. Zoals het oplossen van milieuhinder, het verwezenlijken van woningbouw of het uitplaatsen van een bedrijf in een woonkern. Belangrijk is ook het aanpassen van de woningvoorraad en het bouwen van zorgwoningen zoals dat door de provincie is vast gelegd in haar beleid. Ook als er sprake is van excessieve kosten die een project onmogelijk kunnen ma ken kan er een beroep gedaan wor den op de gelden. Bijvoorbeeld bij het realiseren van een groot aantal parkeerplaatsen of bij een bodemsa nering waardoor het project finan cieel onuitvoerbaar wordt. Vogels afschieten op een tijdstip dat ze helemaal niet aanwezig zijn. Dat behelst de vergunning die landbouwer RP.J. Verduit in Tholen van de provincie krijgt om smienten te verjagen van zijn akkers. Ver duit mag de dieren, tot eind maart, met een hagelgeweer bestrijden tussen een half uur voor zonsopkomst en twaalf uur 's middags. Maar dan zijn de vogels al lang gevlogen! In het twee jaar geleden vastgestelde Faunabeheerplan Zeeland staat zelfs dat deze manier van verjagen 'volstrekt ineffectief' is. Smienten komen namelijk 's avonds na zonsondergang naar de akkers om te grazen en zijn ruim voor zonsopkomst al weer verdwenen. Dat de provincie toch een ontheffing verleent van de flora- en fauna wet, heeft uitsluitend een administratieve reden: ze is nodig om in aanmerking te komen voor een schadevergoeding van het fauna fonds. En zo lijkt het alsof overheidsinstanties elkaar aan het werk houden. Een fraai staaltje van bureaucratie. De belangstelling voor cultureel erf goed is onder Zeeuwen groter dan landelijk, blijkt uit een onderzoek van Scoop in opdracht van de pro vincie. Ruim eenderde (37%) van de inwoners bezocht afgelopen jaar een museum, bijna tweederde (62%) nam een kijkje bij een monu ment en zowat de helft van de Zeeu wen bezocht een folkloristisch eve nement (zoals ringrijden). Daarbij valt op, dat in onze provincie de in teresse ook groot is onder mensen met een lagere opleiding. Van de museumbezoekers ging mee dan de helft (61%) naar een muse um in Zeeland, terwijl op het mo ment van de peiling het Zeeuws Museum nog niet heropend was. Driekwart van de monumentbezoe kers ging naar een bezienswaardig gebouw, stads- of dorpskern in de eigen provincie. Het aanbod van cultureel erfgoed is van invloed op het bezoek eraan. Inwoners van Walcheren bezoeken vaker musea, monumenten en folkloristische eve nementen dan inwoners van andere Zeeuwse regio's; ook verrichten hier de meeste mensen vrijwilligers werk voor een erfgoedinstelling. Is het landelijk toegenomen, het erf- goedbezoek onder kinderen en jon geren is ook in Zeeland hoog. On der jongvolwassenen (20-34 jaar) valt het bezoek aan musea en monu menten juist weer terug. Scoop be veelt aan om jongeren interactief in teractief kennis te laten maken met cultureel erfgoed. Want door de be leving ervan tastbaar te maken, is de kans groter dat ze ook na hun schooltijd geïnteresseerd blijven. Burgemeester W. Nuis bood op de laatste raadsvergadering het 'to- verdoosje' te koop aan waar hij bij het begin van elke vergadering een briefje uit haalt met een naam van een raadslid. Als het tot hoofdelij ke stemming komt is het raadslid dat Nuis uit het bruine doosje to vert. de eerste die zich mag uitla ten over een voorstel. Meestal komt het niet zo ver, maar de bur gemeester verricht wel elke keer dezelfde handeling. „Dit gaat niet meer mee naar het nieuwe ge meentehuis. Het kan ook op een andere manier. Ik bied het te koop aan," schertste hij. Er was geen be langstelling voor. Het hoort bij het interieur van een afgesloten tijd perk. Di-Tho is weer begonnen met het inzamelen van kleding voor de ar me (zigeuner-)bevolking van Dum- braviora nabij Tirga Mures in Roe menië. Het comité heeft opslagruimte ge vonden in de loods van Van Dorst aan de Postweg, achter de Cl000 in Tholen. Goede, nog bruikbare kleding kan in Tholen worden in geleverd bij J.C. van Voorst aan de Rosarium 1, C.W. de Vos aan de J. v. Bloisstraat 15, J. Verbruggen aan de Molenvlietsestraat 48 en W.E. van Vossen aan de Meanderlaan 210. Ook kan men de goederen bij J. Werkman aan de Lentestraat 3 in Scherpenisse afgeven. Tholen, parel aan de Eendracht. Onder dit thema start eind april de twaalfde editie van kunstroute Tho len. De organisatie, kunstkring Tholen, wil met het thema Tholen koesteren als een kostbaarheid waarop men zuinig moet zijn. Op 29 en 30 april tonen beeldende kun stenaars en deelnemers uit de kunst hun 'kunnen' op diverse locaties in Tholen. In de Gasthuiskapel en in de tuin van de kapel stellen kunste naars hun creaties, geïnspireerd op het thema, tentoon. Daarnaast hoopt de organisatie dat ook dich ters zich laten stimuleren door 'Tholen, parel aan de Eendracht'. Het muzikale gebeuren van de Kunstroute vindt dit jaar weer plaats in het voormalig stadhuis aan de Hoogstraat, de rooms-katholieke kerk en de Grote Kerk aan de Markt. Een aanmeldingsformulier voor de kunstroute is te downlo aden vanaf de website www.kunst- routetholen.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9