'Het is een hele grote strijd geweest tussen Sint-Maartensdijk en Tholen' AbdijNieuws Groep van vier schopt en slaat man in woning Duiken in Oosterschelde op 1 januari: helemaal niet koud Callcentrum wil uitbreiden in gebouw CWI aan Haven Zwanger Ook CDA wil grotere sporthal Oud-raadslid J. van den Heuvel eerste klant nieuwe gemeentehuis De 78-jarige J. van den Heuvel uit Tholen was woens dagmiddag de eerste klant aan de balie van het nieuwe gemeentehuis in Tholen. Van de Heuvel kwam er zijn identiteitskaart ophalen omdat de oude verlopen was. Hij werd door burgemeester W. Nuis in de bloemetjes gezet. Het gemeentehuis oogt licht en ruim en is op de groei ge bouwd. Nieuwsgierig INDE5IT 1200 TOEREN WASAUTOMAAT Honderd man plonst in water bij Oesterdam Een man in een blauw-geel badpak waar het borsthaar over heen krult. Een vrouw in grijze ochtendjas, rode water- schoentjes en knaloranje muts. Een man met een cowboy hoed en daarbij passende sluwe blik in de ogen. Iemand verkleed als Ma Flodder, een groepje jongens lekker warm in dikke sumoworstelaarspakken. Ongeveer honderd man dook op nieuwjaarsdag het water van de Oosterschelde in. Koud? „Helemaal niet!" Bijna kwart minder werklozen Tholen De politie heeft twee broers uit Sint-Maartensdijk aange houden wegens zware mishandeling van een 38-jarige plaatsgenoot. Ze maakten deel uit van een groep van vier personen die in de nacht van donderdag 27 december rond half drie het slachtoffer in zijn huis aan de Westvest opzochten om verhaal te halen over een ruzie die enige tijd geleden had gespeeld. Deze week Het callcenter Unicall in het oude gemeentehuis in Sint- Philipsland verhuist naar het voormalige kantoor van het centrum voor werk en inkomen in Sint-Maartensdijk. Unicall is met tussenpozen sinds 1995 gevestigd aan de Kerkring in Sint-Philipsland. Er werken 12 mensen. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie eendrachtbode.nl advertentie eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,55 per halfjaar, 29,75 per jaar, per post 52,90 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De CDA-fractie wil nagaan of de grote zaal in het nieuw te bouwen Haestinge in Sint-Maartensdijk een volwaardige sporthal moet worden. Het CDA ondersteunt daarmee het verzoek van de CU die wijst op de noodzaak om de accommodaties uit te breiden of aan te passen gezien de groei van het aantal inwoners, vooral in Tholen. De CDA vraagt aan b. en w. nu een berekening te maken van de meerkosten van een volwaardige sporthal met kleedka mers in het nieuwe Haestinge. De fractie wijst op de mogelijke recre atieve ontwikkelingen aan de zuid kant van het dorp. „Het is noodza kelijk een goede afweging te maken met het oog op de toekomst." zijn is vooruit zien! Kraamzorc^]^f.nt.\dministrati£ t>out tovcU*1 Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Meer wordt het niet. Maar ook niet minder! Direct, meteen, gelijk: 50% korting1 Bekijk ook de online-ogruimingjcollectie op: LULULU.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20" Zonnemaire 0111 401318 J. van den Heuvel tekent voor ontvangst van zijn identiteitskaart aan de verlaagde balie. Burgemeester W. Nuis bood hem bloemen aan. Omdat Van den Heuvel in een rol stoel zit, kon hij geholpen worden aan de verlaagde balie nummer 7. Voor een aangepaste balie voor rol stoelgebruikers was in het oude ge meentehuis in Sint-Maartensdijk geen ruimte. Het nieuwe gemeente huis aan Hof van Tholen telt maar liefst zeven balies. Van de Heuvel vindt het prachtig. Hij was er, met zijn vrouw, al wat eerder dan half twee toen het gemeentehuis de deur voor het publiek opende. „Ik wou graag de eerste zijn," zegt hij in de gloednieuwe hal, nadat hij zijn handtekening had gezet voor ont vangst van zijn bescheiden bij balie medewerkster Yvonne de Zeeuw. „Het was wel een verrassing, maar ik ben blij dat ik het mee mag ma ken. Het is een hele grote strijd ge weest tussen Sint-Maartensdijk en Tholen." Hij zat in de raad voor de VVD van mei 1980 tot 31 december Het laatste nieuws van de Provincie 1994, dus tot de samenvoeging van de gemeenten Tholen en Sint-Phi lipsland in 1995. De aanvraag voor het vernieuwen van de identiteitskaart deed Van den Heuvel op 14 december op het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. Ook toen moest hij een handteke ning zetten, maar daarvoor hoefde hij niet zijn auto uit, vertelt zijn vrouw. „De ambtenaar was zo aar dig om mee naar buiten te gaan zo dat mijn man in de auto kon teke nen." Van den Heuvel vindt de toeganke lijkheid van het nieuwe gemeente huis veel beter dan de oude. Hij kwam niet via de grote draaideur binnen, maar via een van de zijdeu ren. Doordat de deuren regelmatig open gingen, was het nog wel fris in de hal en het kantoor op de begane grond. Eén van de baliemedewer kers uit Tholen was zelfs even op de fiets naar huis gegaan om een trui te halen. En bij het CW1 klaagden de medewerkers ook over de kou. Het was daar maar 13 graden. 's Morgens was het warmer in de hal toen alle ambtenaren, plus de vier medewerkers van het centrum voor werk en inkomen (CWI) bijeen kwamen voor het nieuwjaarsontbijt. Het gezelschap werd toegesproken door de burgemeester en gemeente secretaris S. Nieuwkoop. De ambte naren die het langst in dienst zijn, zoals Lien van Sprundel uit Sint- Maartensdijk en Piet van der Vlies uit Tholen en de nieuwe medewer kers, kregen als eersten een horloge met het wapen van de gemeente Tholen erop. Net als veel bezoekers op de eerste officiële open middag voor het publiek, waren de ambte naren ook nieuwsgierig naar het ge bouw. zegt Nieuwkoop. „Vanaf tien uur is iedereen dozen uit gaan uit pakken. Het is nu echt ingericht en aangekleed." Wat opvalt is het licht, de hoogte en de open ruimtes in het gebouw. Veel bezoekers nemen er even de tijd voor om rond te kijken. Arie Jansen met zijn vrouw en kin deren, uit Sint-Maartensdijk, komt ook om een paspoort. Ze melden zich bij de servicebalie in het mid den van de hal bij Sylvia Rook uit Sint-Annaland en nieuwelinge Wen dy van de Merbel uit Tholen. Ze krijgen een bonnetje met een volg nummer en kunnen plaats nemen op een van de bankjes voor de balie. Jansen is onder de indruk van de nieuwe hal en de manier waarop ze worden geholpen. „Het werkt goed en snel zo. Je kan je nummer goed aflezen op het scherm boven de ba lie. Dan zie je ook aan welke balie je moet zijn." Bij de servicebalie is al gevraagd of de familie pasfoto's bij zich hebben. Dat was het geval. Sylvia: „Dan voorkom je dat ze str aks bij de balie na het wachten weer teruggestuurd worden. Als ze geen pasfoto's hebben, kunnen ze die hier in de hal laten maken." In sep tember kwamen beroepsfotografen in Den Haag in het geweer tegen het voorstel om vanaf juni 2009 ambte naren pasfoto's te laten maken voor paspoorten. Het voorstel werd in de cember afgewezen. In de hal van het gemeentehuis staat nu een pasfoto hokje zoals op stations. Er hoeft geen ambtenaar aan te pas te ko men. In de hal komt ook nog een in- ternettafel en een kinderspeelhoek, plus nieuwe expositieborden. Het nieuwe gebouw aan Hof van Tholen luidt ook een nieuwe manier van werken in, zegt Nieuwkoop. Bedoeld om de dienstverlening te verbeteren. „Het gaat om het verbe teren van de kwaliteit, de doelma tigheid en de effectiviteit. Bijvoor beeld afspraken over de termijn waarop brieven worden beant woord. Maar ook wat we doen met een verzoek dat niet past binnen een bestemmingsplan. Zeggen we dan nee, of gaan we dan juist kijken of we het bestemmingsplan kunnen aanpassen. Dat ligt meer in de lijn. Het gaat om de ontwikkeling van buiten de organisatie naar binnen. We gaan ons meer op de vraag rich ten dan op het aanbod wat wij bie den. Wij zijn er voor de mensen en niet andersom. Daarom worden de primaire diensten zoals de uitgifte van paspoorten en rijbewijzen en vergunningen versterkt. Het moet sneller gaan." ZIE VERDER PAGINA 1 AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Provincie Zeeland Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Programmaverloop. 5 kilo en korf progamma. Vol goede moed verzamelen zich steeds meer mensen op de Oesterdam. Ze kijken met een positieve blik over het water, het ziet er rustig uit. De wind die de nieuw jaarsduik vorig jaar nog ijzig koud maakte, is uitgebleven. En een watertemperatuur van vierenhalve graad, dat schrikt niemand af. Vier jongens staan toch wat onwennig in hun badjas en korte broek in het natte gras. Ze zijn het nieuwe jaar wel eens anders begonnen. Eduard uit Tholen ver wacht kou. Hij is dat misschien nog wel gewend, voor zijn neven uit Australië is dat een ander verhaal. „Bij ons is de temperatuur van het water nu vijfentwintig gra den," verzucht er een. Na een warming-up in de vorm van een polonaise wordt er afgeteld. De massa stormt op het water af alsof ze snakt naar verkoeling. Moeders en dochters rennen hand in hand gillend het water in. Een enkeling heeft een bad muts op, een ander draagt de kniekousen nog. De eersten staan alweer op het droge als de wat langzame renners te water gaan. Zo goed als iedereen is het water al weer uit, wanneer 'Ma Flodder' vanuit de Ooster schelde naar de toeschouwers zwaait. 'Ze' gaat kopje onder en heeft als 'ze' boven komt een flinke vis in 'haar' handen. Een geintje van Stan Klein-Gotink uit Hooger- heide, die voor de tweede maal de beker wint voor best verklede nieuwjaarsduiker. Zie verder pagina 9. Met een polonaise bij de Thoolse Bergsediepsluis lopen de deelnemers warm voor de nieuwjaarsduik. Het aantal Thoolse werklozen is het afgelopen jaar fors gedaald. Eind no vember stonden bij het Centrum voor werk en inkomen (CWI) 379 inwo ners geregistreerd zonder een baan. Dat waren er twaalf maanden eerder nog 499. Een daling dus met bijna een kwart. De groeiende economie gaat duidelijk ook aan Tholen niet voorbij. In Zeeland was de daling 14 procent en landelijk werd eind sep tember een laagterecord gebroken wat het aantal werklozen betreft. Het Zeeuwse werkloosheidscijfer is laag, met net iets minder dan vijf procent van de beroepsbevolking. Per woonkern zijn de aantallen werklozen als volgt (met tussen haakjes de cijfers van een jaar eer der): Tholen 120 (149), Poortvliet 27 (37), Scherpenisse 16 (24), Sint- Maartensdijk 93 (118), Stavenisse 15 (22), Sint-Annaland 30 (48), Oud-Vossemeer 43 (55) en Sint-Phi lipsland 35 (46). Twee broers uit Sint-Maartensdijk aangehouden Het slachtoffer is voor onderzoek naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom ge weest en bleek er twee gebroken rib ben en een paar beschadigde rugwer vels aan over te hebben gehouden. Toen het viertal in de bewuste nacht aanbelde, deed de man de deur open en meteen weer dicht. Hierbij zijn de ruiten van zijn voordeur gesneuveld. De groep is de woning van de man binnengedrongen en heeft de man ge schopt en geslagen. Zelfs toen de man al op de grond lag, is de groep volgens de politie doorgegaan met schoppen en slaan. Het slachtoffer is naar buiten gevlucht. Hier kreeg hij opnieuw di verse klappen en schoppen. De politie heeft diverse getuigen ge hoord en heeft de volgende dag 's ochtends rond half negen op het poli tiebureau de twee broers van 35 en 20 jaar aangehouden wegens openlijke geweldpleging en opgesloten. Op het politiebureau zijn nog twee verdach ten verschenen, één van 20 en één van 40 jaar, ook uit Sint-Maartensdijk. Ze zijn als verdachten gehoord over de zaak. De aangehouden verdachten zijn zondag 30 december weer vrijge laten. Tholenaar Theo Binkhorst rijdt op motor de wereld rond Unicall van Sint-Philipsland naar Sint-Maartensdijk Autobedrijf Adrie van Burgh 25 jaar actief op Tholen Willem Horst onderzoekt mogelijkheden IT in Denemarken EN VERDER... Nieuwe serviceflat SVRZ krijgt naam Dalemhof GROTE VISSEN VERSLINDEN DE KLEINE Dit nummer bestaat uit 18 pagina's De verhuisdozen zijn nog maar net weg of het pand aan de Haven wordt weer bezet. Het is een mee valler voor de smalstad dat afscheid moest nemen van het gemeentehuis en het voormalig arbeidsbureau aan de Haven. Het CWI heeft zijn intrek in het nieuwe gemeentehuis geno men. Directeur A. van Keulen van Uni call. het bedrijf dat zich onder meer heeft gespecialiseerd in spraakher kenning, zocht al langer naar een andere bedrijfsruimte. „We zijn heel content met de nieuwe ruimte. Weliswaar hebben we hier in Sint- Philipsland met veel plezier geze ten. maar het pand begint toch wat bejaard te worden." Wat betreft de oppervlakte bedrijfs- en kantoorruimte is er niet veel ver schil tussen beide panden maar is het gebouw in de smalstad beter in gedeeld voor het werk van het be drijf. „Het is minder gedateerd. De meeste mensen zijn technici. We geven vooral geld uit aan beeld schermen." Unicall heeft in Neder land twaalf callcentra. Sinds negen maanden ongeveer heeft het bedrijf ook 3 callcentra in Curasao en Suri name die via het openbare Neder landse net werken. „Het gaat om mensen die u tijdens het eten 's avonds bellen. Er is een chronisch tekort aan personeel. Een aantal be drijven wijken daarvoor uit naar het buitenland. Ons bedrijf is goed in het maken van de verbindingen. Onze telefooncentrale wordt ver lengd tot in Curasao en Suriname. De mensen zitten daar en spreken Nederlanders." De ondernemer is van plan om de callcenterdiensten aan de Haven verder uit te gaan breiden. Voor de verhuizing moet nog wel een glas vezelkabel worden aangelegd om alle dataverbindingen goed te laten verlopen. Het pand aan de Kerkring is verkocht aan dezelfde investeer der in Limburg waar Van Keulen nu het pand in Sint-Maartensdijk van huurt. Het callcenter Unicall verhuist van het oud gemeentehuis in Sint- Philipsland naar het voormalig CWI-kantoor in Sint-Maartensdijk. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 1