'Voetbal reageert in een zaal toch anders dan op het gras' RECENSIE Voor het eerst heeft Tholen een eigen Roparun-team Smash mag tóch naar de hoofdklasse Emergo kan Togo opnieuw niet de baas 'Een muziekgenot met sterke Thoolse inbreng' Kerstwedstrijd van schietclubs 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 4 januari 2008 „Tijd om te wisselen!". De coach van Stavenisse roept een van zijn B-pupillen aan de kant om plaats te maken voor een andere speler. Er wordt regelmatig geruild, om iedereen een kans op het 'veld' van Meulvliet te gunnen. De wissels vinden snel achter elkaar plaats, de wedstrijd duurt slechts dertien minuten. De jeugdspelers van de Thoolse voetbalclubs gingen op deze manier vrijdag voor de laatste maal de strijd aan tijdens het Thools kerstzaalvoetbaltoernooi. Noad sterk Jeugdspelers nog één keer in actie bij Thools zaalvoetbaltoernooi Wellevaete Ties Mellema in concertgebouw Amsterdam Stelt u zich voor: een zaal voor muzieklief hebbers. Uiteraard voor het grootste deel mensen uit de directe omgeving en enkele provincialen. Op het podium een mooie vleugel en ruimte voor een andere musicus. Die andere musicus is onze oud-stadsge noot Ties Mellema, die na zijn studie aan het conservatorium in Amsterdam zijn eigen weg zoekt en vindt op tal van podia, en ze ker niet alleen in Nederland. Het was prachtig Dennis van Lent en Riet de Jong zijn druk met de voorbereidingen 'Nummer 85' staat in blauwe letters op de achterkant van de witte T-shirts gedrukt. „Zijn er ook maatjes M?", vraagt iemand. Dennis van Lent uit Tholen haalt trots de T-shirts uit de doos en laat ze aan de andere leden van 'team 85' zien. Deze vijfentwintig mensen zullen in het pinksterweekend meedoen aan de Roparun, de estafette loop van Parijs naar Rotterdam waarvan de opbrengst naar de kankerbestrijding gaat. Teamsport Twee punten kwam Smash '76 in de najaarscompetitie tekort voor de titel in de eerste klasse. De teleurstelling over het feit dat terugkeer naar de hoofdklasse ternau wernood werd misgelopen, is inmiddels omgeslagen in vreugde. Want de tafeltennissers zijn alsnog gepromo veerd. De NTTB heeft Smash voor de voorjaarscompeti tie ingedeeld in de hoofdklasse A. Tafeltennis Smash 2 stapje terug Jeugd Darten Periodetitels Badboys en Hije Piele Bieje Provincie in bres voor treinreizigers Perry Potappel uit Stavenisse houdt, net als de andere twee dagen, vrij dagochtend de scores bij van de teams. Hij houdt van voetbal, maar juicht voor geen enkel team wat aan het toernooi meedoet. „Ik voetbal zelf bij JVOZ en die club doet niet aan de wedstrijd mee." Duncan Weeland uit Sint-Maartensdijk, die naast hem zit en de juiste teams via de intercom oproept om zich klaar te maken voor de volgende wed strijd, denkt hier toch anders over. „Ik moet namelijk straks zelf spe len, voor Smerdiek." De spelregels in Meulvliet zijn voor de oudere jeugdspelers ietwat an ders dan voor de allerjongsten die het in de Wellevaete in Sint-Anna- land tegen elkaar opnemen. Zo spe len zij de wedstrijd vijf tegen vijf. inclusief keeper, in plaats van vier tegen vier zónder doelman. Hoe ou der de spelers, des te langer de wed strijd ook duurt. De A-junioren ne men het veertien minuten tegen elkaar op. terwijl de D-pupillen elf minuten lang hun krachten meten. Wanneer de bal over de zijlijn gaat, mag deze weer worden ingegooid. Slidings maken blijft echter ook in deze leeftijdsklassen verboden. En dat blijkt voor sommige spelers dui delijk wennen. Terwijl de voetballers zich in het zweet werken, analyseren enkele trainers vanaf de zijlijn het spel. Ze zijn een beetje teleurgesteld over het niveau van de jeugdspelers, conclu deren ze. „Al is het natuurlijk wel te begrijpen. De bal reageert in een zaal heel anders dan op het gras. De regels zijn anders en het speelveld is veel kleiner. Een bal kan hier niet wijd gaan, dan botst die al tegen een muur." Vrijdag namen de A-junioren het te gen elkaar op. Noad '67 Al bleek met twaalf punten en slechts één te gendoelpunt de sterkste van de dag. Tholense Boys Al behaalde de tweede plaats met zeven punten en een doelsaldo van 7-3. Derde werd Smerdiek A1 met zes punten en een negatief doelsaldo van 7-8. De B-ju nioren waren verdeeld in twee pou les. In poule A ging wederom de eer naar de Fluplandse club (BI) met de volle winst van vijftien punten. Zij wist maar liefst vijftien keer te sco ren zonder een enkel tegendoelpunt. WHS BI werd tweede met een nette twaalf punten en een doelsaldo van 14-4. Tholense Boys BI eindigde hier op de derde plaats met negen punten. In poule B weet SPS B2 de winst overduidelijk naar zich toe te trekken door de maximale score van vijftien punten te behalen. De rood- witten lieten het net maar liefst achttien keer bollen met maar twee tegendoelpunten. Tholense Boys B2 behaalde negen punten en een doel saldo van 9-3. Noad '67 B2 eindig de met acht punten op de derde plaats. Donderdag: C-junioren poule A: 1 Tholense Boys Cl, vijftien punten, 11-1. 2. SPS Cl, vijf punten. 3-3. 3. WHS Cl, vijf punten, 4-4. C. junio ren poule B: 1. WHS C2, twaalf punten, 19-1.2. Tholense Boys C2, vijf punten, 7-6. 3. Noad '67 C2, vijf punten. 2-3. C-junioren poule C: 1. Tholense Boys C4, tien pun ten, 6-1. 2. Smerdiek C2, zeven punten, 2-2. 3. WHS C4, vier pun ten, 5-4. D-pupillen poule A: 1. Tholense Boys Dl, tien punten, 10- 3. 2. Tholense Boys D2, acht pun ten. 4-3. 3. Noad '67 Dl. acht pun ten, 3-6. Jeugdleiders: 1. Tholense Boys, 13 punten. 2. WHS, zeven punten. 3. Noad'67, zes punten. Maandag: D-pupillen poule B: 1. Tholense Boys D4, elf punten, 8-1 2. Tholense Boys D3, acht punten, 4-3, Smerdiek D2, zeven punten, 6- 6. D-pupillen poule C: 1. Tholense SPS nam het vrijdag in Meulvliet onder andere op tegen Vosmeer. De Poortvlietse B-junioren uit poule A wisten deze wedstrijd met 2-1 te winnen en belandden uiteindelijk op de vierde plaats. Vosmeer behaalde uiteindelijk de vijfde plaats. Boys D6, negen punten. 3-0. 2. Tholense Boys, D5, acht punten. 3- 3. 3. Smerdiek D3. zeven punten. 3- 2. D-pupillen poule D (meisjes): 1. WHS D5, negen punten, 5-0. 2. No ad '67 Cl, zes punten, 6-1. 3. Vo smeer D3, drie punten. 4-2. D-pu pillen poule E (meisjes): 1. WHS D6, zeven punten, 3-0. 2. Vosmeer D3, vier punten, 1-2. 3. Vosmeer D2, drie punten. 0-0. Vrijdag: E-pupillen poule C: 1SPS El. elf punten. 18-10. 2. Smerdiek E2, negen punten, 15-13. 3. Vosmeer El, acht punten, 15-12. E-pupillen poule D: 1. WHS El. dertien punten. 25-5. 2. WHS E2. tien punten, 14-9. 3. Smerdiek El, acht punten. 12-10. Donderdag: F-pupillen poule A: 1. Smerdiek F4, achttien punten, 18-0. 2. Noad'67 F3, twaalf punten. 12-6. 3. WHS F3, drie punten, 7-13. F-pu pillen poule B: I. WHS F2, twaalf punten, 25-3. 2. Noad '67, negen punten, 16-5. 3. Smerdiek F2, zes punten, 7-5. F-pupillen poule C: 1. WHS Fl, twaalf punten, 17-0. 2. Tholense Boys Fl, negen punten, 13- 6. 3. Smerdiek Fl, vier punten. 8-9. door Harm Venekamp Ik citeer: 'Saxofonist Ties Melle ma verwierf in de afgelopen jaren faam met muzikaal en energiek spel en concerteer de als solist en kamermusicus over de gehele wereld. Hij koestert een breed repertoire, dat reikt van zeventiende- eeuwse tot hedendaagse mu ziek. Ties Mellema is lid van het - mede door hemzelf - opge richte Amstel Quartet, riep het cd-label Amstel records in het leven en vormt een succesvol duo met Wijnand van Klave ren. Samen met laatstge noemde pianist won hij een Zil veren vriendenkrans en een tweede prijs tijdens het Wolf gang Jacobi-concours voor moderne kamermuziek. Zijn eerste solo-cd heet Grab it! Ties Mellema studeerde met onderscheiding af aan het conservatorium van Amster dam, waar hij lessen volgde van Arno Bornkamp. Hij ver volgde zijn opleiding in Stock holm en Bordeaux, bij respec tievelijk Christer Johnsson en Jean-Marie Londeux. Momen teel is de oud-Tholenaar ook zelf docent aan de conserva toria van Arnhem en Tilburg.' Aan de vleugel zat tijdens het zondagochtendconcert niet zoals meestal Wijnand van Klaveren, maar wegens diens blessure Hans Eijsackers. Alle zondagochtendconcerten worden altijd live uitgezon den door de Avro op radio 4, maar in verband met het overzichtsprogramma is deze uitzending uitgesteld tot het middagconcert op radio 4 op donderdag 7 februari om 14.30 uur. Eerst bewerkingen van Bach door Van Klaveren, melodieus en gevoelig. Daarna een so nate van Felix Mendelssohn, geschreven voor piano en strijkinstrumenten maar nu in een spannende uitvoering van piano en saxofoon. En ten slotte de compositie Roots van Martin Fondse, onze andere oud-stadsgenoot. Los van alle andere muzikale impressies speelt op zo'n moment nog iets anders: in het concertge bouw in Amsterdam speelt een geboren Tholenaar een compositie van een andere geboren Tholenaar en aan het eind staat iedereen op, geeft een staande ovatie en krijgt de gevraagde toegift. Daarop kun je trots zijn en dat ben je ook. Roots bestaat uit de delen Vest I, Schor, Schier, Boot, Biet en is een geweldige combinatie van klassieke en moderne opvattingen van he dendaagse muziek. 'Roots: Het gaat om de gemeen schappelijke 'roots' van Martin de componist en Ties de uit voerder voor wie het werk ge schreven is. Beiden werden geboren in het Zeeuwse stad je Tholen, dat als inspiratiebron diende voor dit werk. De on derdelen van deze composi tie hebben dan ook namen die verwijzen naar Tholen: Vest I, Schor, Schier, Boot, Biet.' Na beide klassieken was het voor het publiek wel even om schakelen naar dit jazzy werk, maar de uitvoering werd be loond met een staande ova tie. Die gold niet alleen voor de saxofonist Ties Mellema en de pianist Hans Eijsackers - die de geblesseerde Wijnand van Klaveren uitstekend verving - maar ook de aanwezige componist Martin Fondse deelde hierin. Het applaus hield zo land aan, dat de mu sici welhaast werden ge dwongen tot een toegift. Dit werd de Pavane van Ravel en zoals Ties al aankondigde 'zou dit de aanwezigen weer rustiger naar huis doen keren'. Het was een mooie afsluiting van een zeer gevarieerde muziekvoorstelling voor een enthousiast publiek. We wa ren blij dit te hebben meege maakt en trots op onze oud stadgenoten. Het ministerie van economische zaken wordt door gedeputeerde sta ten verzocht om 58.836 euro over te maken naar de provincie Zeeland. Voor de promotiecampagne Zee land als vakantiebestemming zou het ministerie maximaal 150.000 euro bijdragen. Er was inmiddels 91.164 euro voorgeschoten. De pro vincie verzoekt om de resterende 58.836 euro over te maken, om een deel van de in totaal 613.638 euro kostende campagne te dekken. Het Thoolse team maakt zich gereed voor zijn allereerste Roparun: de lopers Boudie Hoogedeure uit Roosendaal. Daaf de Rijke uit Roosendaal. Frank Heijboer uit Poortvliet, Johan van den Boogaart uit Tholen, Wim van Dijke uit Poortvliet, Wim Vroegop uit Scherpenisse en reserveloper/chauffeur Zeb Braai uit Tholen. Dennis van Lent uit Tholen is een van de fietsers. De drie ontbrekende fietsers zijn Sander IJderna uit Oud-Beijerland, Ferdi Laban uit Sint-Maartensdijk en Tineke Fopma uit Tholen. De Bergse Heieen Hof en Marleen van Lent uit Tholen zorgen samen met Joyce Verwijs uit Tholen (niet op de foto) voor de catering. Zoë Braai uit Tholen gaat mee als één van de drie fysiotherapeuten. Daarnaast versterkt Gert Dorst uit Sint-Maartensdijk als road-manager en Riet de Jonge als secretaris het team. De lopers Nick Visser uit Sint-Maartensdijk en Robin Jonkers uit Tholen ontbreken op de foto, net als de fysiotherapeuten Daphne van Tulder en Wout Kil uit Ossendrecht. Ook chauffeur Harm Verwijs uit Tholen, kaartlezer Ronald Somford uit Lekkerkerk en fotograaf/cameraman Timo Striekwold uit Barendrecht ondersteunen het team, maar staan niet op de foto. Enkele maanden geleden deed Van Lent in lokale media een oproep. Al negen keer eerder deed hij als fietser mee met de Roparun, enkele jaren geleden richtte hij een team op in Willemstad. Nu woont hij drie jaar op Tholen en vond het tijd worden voor een Thools Roparun-team. De reacties kwamen niet alleen uit Tho len. „Er komen mensen uit Roosen daal, Ossendrecht. Barendrecht. Oud-Beijerland." vertelt Van Lent, die dit jaar voor alweer de tiende keer voor de estafetteloop op de fiets zal springen. Het team bestaat naast de lopers en fietsers uit fysio therapeuten, catering, kaartlezers, een coach en iemand voor al het se cretariële werk. „Dat deden wij eer der altijd zelf. maar dat is bijna niet te doen zoveel werk." vertelt Mar leen van Lent. De reactie van Riet de Jong uit Sint- Maartensdijk kwam dan ook goed van pas. „Ik heb gereageerd met de vraag of ik ook wat kon doen," ver telt ze. „Ikzelf maak gebruik van een van de inloophuizen voor kan kerpatiënten. in Ossendrecht. Dus ik weet hoe een goed werk er gedaan wordt met het geld van de Ropa run." Dertien jaar geleden kreeg De Jong borstkanker, waardoor ze haar café De Kaai moest verkopen. „Ge leidelijk ging het wel beter, ik was weer aardig opgeknapt. Maar drie jaar geleden was het weer mis." Nu het weer helemaal goed met De Jong gaat, is ze blij dat ze de handen uit de mouwen kan steken voor de Roparunners. „Ik doe nu het secre tariële werk en de kas. Ik schep orde in de chaos die Dennis er af en toe van maakt." zegt ze met een glim lach op haar gezicht. De Roparun zelf is nog ver weg, maar de voorbereidingen zijn al in volle gang. „De Roparun is meer dan het lopen en fietsen alleen. We hebben al een flink bedrag aan in schrijfgeld moeten betalen," vertelt De Jong. „Dus beginnen we in janu ari met de verkoop van loten, die we eerst van de Stichting Roparun moeten kopen. De hoofdprijs is een auto, weet ik." Heel Tholen zal gaan merken dat er voor het eerst een Thools team aan de loop meedoet. „Dennis wil ook een scholenloop organiseren, om de kinderen op Tholen erbij te betrekken." Elf mei is het zover, dan zal team 85 starten in Parijs. Het team heeft acht lopers: Boudie Hoogedeure, Daaf de Rijke, Frans Heijboer, Johan van den Boogaart, Wim van Dijke. Wim Vroegop, Nick Visser en Robin Jon kers. Samen met de fietser. Dennis van Lent, Ferdi Laban, Tineke Fop ma en Sander IJderna, zullen zij de 540 kilometers die tussen Parijs en Rotterdam liggen, afleggen. „In veertig uur moet het misschien wel kunnen," zegt Van Lent vol vertrou wen. Hij verwacht van de 209 deel nemende teams toch wel bij de bes te vijftig te eindigen. „We hebben lopers met marathonervaring. Maar normaal is een loper sterk op zich zelf ingesteld en nu moeten we het als een team gaan doen. De lopers lopen telkens blokken van twee ki lometer per persoon en tikken dan de volgende loper aan. Tegelijker tijd fietsen er mensen mee. Je doet de Roparun als groep, als team." „De mensen hebben we," knikt De Jong, „nu het materiaal nog. Daar sta je nog van te kijken wat we alle maal nodig hebben." Het zal het moeilijkst worden om de benodigde vervoersmiddelen te regelen, vreest Van Lent. „We hebben verschillen de busjes nodig. Een grote bus om de rustende lopers en fietsers in te vervoeren, en kleine busjes om met de actieve lopers en fietsers langs het parcours te rijden. Als iemand denkt ons ergens mee te kunnen hel pen, dan kan er gemaild worden naar runningteamtholen@kpnpla- net.nl." Hoewel mei nog ver weg is, is het enthousiasme in het team al groot. „Ik vind het nog steeds onbegrijpe lijk dat ze dit gaan doen hoor," zegt De Jong terwijl ze naar de mannen en vrouwen kijkt die inmiddels alle maal een wit-blauw T-shirt hebben aangetrokken. Buiten in de kou zal de eerste groepsfoto genomen wor den. „Middenin de nacht gaan hol len, zomaar kijken waar je terecht komt, ik vind het een topprestatie die ze gaan neerzetten." Smash moest het in de titelstrijd af leggen tegen Amcmuiden 2, maar komt deze ploeg in de nieuwe com petitie niet tegen. De Walchernaren spelen in de hoofdklasse B. De Sint- Annalanders gaan het opnemen te gen Sar 2 uit Kloosterzande, Bel- crum 3 uit Breda, Middelburg 2, TCS uit Steenbergen. Hotak 2 uit Hoogerheide, Never Despair 2 uit 's-Hertogenbosch en TTCV/Her- waarden 3 uit Veghel. Deze laatste is een compleet nieuwe tegenstan der voor Smash, dat mikt op behoud in de hoogste klasse van de afdeling Zuidwest. Met acht ploegen is de competitie groter dan normaal (zes teams). De opzet is dat alle teams het één keer tegen elkaar opnemen. Vervolgens worden twee poules van vier gemaakt: de top vier speelt in de promotiepoule om het kampioen schap, de resterende ploegen probe ren in de degradatiepoule het hoofd- klasserschap te behouden. Johan Snoep, Christian van 't Hof en Anné van Dijke spelen de eerste wedstrijd in het weekeinde van 25 en 26 januari. Een week eerder oe fenen ze in en tegen Woerden, de club van erevoorzitter Adri Fase. Bij het Steenbergse TCS, in de najaars competitie nog tegenstander van Smash 2, speelt Ad Verhage uit An na Jacobapolder. De Thoolse tafeltennisclub komt met vier seniorenteams (een minder dan in het najaar) en vijf jeugd- teams uit in de voorjaarscompetitie. Smash 2 hoopte ondanks de voor laatste plaats in de eerste klasse op behoud, maar moet een stapje terug doen. Merijn v.d. Klooster, Peter Bazen, Harm Westdorp en Remco Vroegop gaan het in de tweede klas se proberen. Bovendien zullen Van de Klooster en Vroegop regelmatig invallen in de hoofdmacht, om erva ring op te doen op dat niveau. Te genstanders van Smash 2 zijn Effect '71 uit Temeuzen, 't Batje uit Wol- phaartsdijk. Smash '70 2 uit Noord- hoek, Arnemuiden 4 en Markiezaat 3 uit Bergen op Zoom. Smash 3 is in de vierde klasse inge deeld in een poule met allemaal Zeeuwse tegenstanders. Dit team bestaat uit Mathijs en Marnix v.d. Graaf. Kees van Poortvliet, David van Driel en Jacob Elenbaas. In de vijfde klasse treft Smash 4 allemaal Brabantse opponenten. Vier dames en twee heren vormen dit team: An- ky Vroegop, Cindy v.d. Klooster, Leen Guiljam, Esther Bruijnzeel, Ellen en Chris Hage. Net als twee weken eerder in de uitwedstrijd, stond Emergo zaterdag thuis tegen Togo 3 tot aan de rust op voorsprong. Daarna namen de Goesenaren het heft in handen, ze wonnen met 6-10. De Thoolse A- jeugd zorgde voor een stunt door koploper Nieuwerkerk met 10-7 te kloppen. liepen naar 6-2 uit. De lijstaanvoerder scoorde twee keer tegen, waarna de ploeg uit Sint-Maartensdijk met drie treffers op rij aan alle onzekerheid een einde maakte. Emergo won met 10-7. dankzij doelpunten van Rick Bazen (3x), Pascal Farla (3x), Chantal Bentvelsen, Lisa Hage. Marijke van Keulen en Gise- la v.d. Ree. De C-meisjes boekten de derde zege, on danks een moeizame openingsfase. Luc- tor werd met 7-2 geklopt. Emergo was sterker, maar benutte aanvankelijk de kansen niet. Bij de rust stond het 3-2. Na de hervatting ging het aan Thoolse kant beter draaien en dat had resultaat. De doelpunten kwamen van Yvette van Dijk (3x), Lotte Muis (2x). Annet en Kees Bentschap Knook. Emergo Dl was beter dan tegenstander Keep Fit en bouwde dan ook een voor sprong op. De Tholenaren wonnen met 1-4, de tweede zege op rij. Tim Franke maakte alle doelpunten. De D2-jeugd wist tegen Voltreffers de eerste zege van het seizoen te behalen. Na een 3-0 rust stand werd het uiteindelijk 8-1. Julienne Zimmerman (3x). Dian van Ast, Frenk v.d. Hoek, Gerwin de Hond. Ilse Leemreijze en Floor Leijs maakten de doelpunten. Emergo E speelde opnieuw 0-0, nu te gen ELKV. Het betekende het tweede competitiepunt voor de jonge korfbal lers. Programma zaterdag: Emergo l-TOP 3 17.50 u„ Emergo A-PKC/Café Bar 16.40 u„ Emergo C meisjes-Hoogerop 15.40 u„ Emergo Dl-Springfield 14.40 u., Emergo D2-Springfield 13.40 u„ Emergo El-Ventura Sport 12.45 u„ Emergo Fl-Hoogerop 10 u. Karabijn staand. Klasse A: 1. G. Bo- lier (Sch) 289 p. 2. J. Dorst (Sch) 279 p, 3. A. Zwagemaker (Anl) 273 p. Klasse B: 1. C. Lindhoud (Sch) 275 p, 2. C. van Leeuwen (Anl) 269 p. Klasse C: 1. N. Tijssen (Sch) 275 p, 2. P.J. Goedege- buure (Anl) 269 p. Klasse D: 1. P. Wa- gemaker (Sch) 273 p, 2. P. Poot (Sch) 265 p, 3. D. Lindhoud (Sch) 257 p. Karabijn liggend. Klasse 1: 1. C. Boot (Anl) 291 p. 2. J. Dorst (Sch) 289 p. 3. M. Free (Anl) 287 p. Klasse 2: I. P.J. Goedegebuure (Anl) 277 p, 2. P. Wage- maker (Sch) 276 p, 3. R. Oostdijk (Sch) 254 p. Pistool. Klasse B: 1. R. Bruijnzeel (Anl) 250 p. Klasse E: I.E. Anthonisse (Sch) 233 p, 2. H. Koese (Sch) 215 p. Klasse F: 1. R. Neele (Sch) 216 p, 2. A. Zwagemaker (Anl) 193 p, 3. B. de Graaf (Sch) 177 p. Jeugd. Luchtgeweer: I. I. K. Gunter (Anl) 173 p, 2. W. Goedegebuure (Anl) 169 p, 3. J. Moerland (Anl) 113 p. In Meulvliet kwam Emergo met 0-1 achter. Maar het team herstelde zich en liep met sterk spel uit naar 4-1. Togo scoorde in de eerste helft nog twee keer en de thuisclub bepaalde de ruststand op 5-3. Vervolgens kwamen de bezoekers beter uit de startblokken. Binnen een paar mi nuten was de achterstand wegge werkt en vervolgens stoomde Togo door naar een 5-9 voorsprong. Nog een keer wist Emergo de marge tot drie treffers te verkleinen, maar meer zat er niet in. De Tholenaren verloren met 6-10. Ad Farla (3x), Gerrie Anthonisse, Marco v.d. Hoek en Liesbeth Potappel maakten de doelpunten. Dat Emergo A pas voor de tweede keer een wedstrijd in de zaal speelde, was te gen de ongeslagen koploper nauwelijks te merken. De thuisploeg zette Nieuwer- kerk zwaar onder druk en nam verdiend een 2-0 voorsprong. Ook de bezoekers gingen scoren. Toen het 3-2 stond, plaat sten de rood-zwarten een tussensprint en De kerstwedstrijd van schietvereni ging Prinses Juliana Scherpenisse trok 44 deelnemers van de eigen vereniging én de gelijknamige zus tervereniging uit Sint-Annaland. Zij verschoten 52 series in vijftien ver schillende klassen. De uitslagen in de diverse disciplines zijn als volgt: Geweer liggend. Klasse H: 1. J. van Tiggele (Sch) 290 p. 2. C. Boot (Anl) 279 p. Klasse A: 1. J.W. Bijnagte (Sch) 288 p, 2. R. Poot (Sch) 284 p, 3. L. Bij nagte (Sch) 281 p. Klasse B: 1. J. Poot (Sch) 283 p, 2. H. van Tiggele (Sch) 282 p, 3. R. Neele (Sch) 281 p. Klasse C: 1. B. Lindhoud (Sch) 268 p. Klasse D: 1. T. Goudzwaard (Sch) 238 p. Twee Thoolse dartsteams hebben in de competitie van de RDF een perio- detitel gewonnen. Badboys 2 pakte de tweede periode in divisie 3B, door een 7-3 winst op Pondorosa. En in 3D deed Hije Piele Bieje 2 hetzelfde, maar dan zonder te spelen. De con currentie liet echter punten liggen. In divisie IA boekte Smerdiek Incredi- bles de eerste winstpartij, het klopte hekkensluiter de Rammers met 7-3. De Thoolse uitslagen van de dertien de speeldag zijn als volgt: Eredivisie: Smerdiek-de Beuk 5-5. IA: Smerdiek Incredibles-de Ram mers 7-3, de Wanderers-Smerdiek Incredibles 8-2. 1B: de Promilekes- Badboys 1 5-5. IC: The Oldies D-'t Trefpunt 1 9-1. 2A: Arrows-Dar't- centrum 8-2 (Arrows periodekam pioen), The Oldies B-Rico Darts 2 3- 7. 2B: Distel 1-Noad 6-4, Die 2-de Kroontjes 3-7, RBC Roosendaalers- Hije Piele Bieje 1 8-2 (RBC periode kampioen) 2C: de Slöövegooiers- Spinooltjes 2 8-2. 2D: de Melanen-The Oldies C 7-3. 3B: Badboys 2-Pondorosa 2 7-3. 3C: Hije Piele Bieje 3-café De Biebar 1 7-3. De provincie Zeeland heeft samen met de gemeenten Roosendaal en Bergen op Zoom een brief gestuurd naar minister Eurlings van verkeer en waterstaat. Zij verzoeken hem actie te ondernemen voor treinreizi gers van en naar België. De nieuwe dienstregeling van de NS zorgde be gin december voor de nodige veran deringen in het treinverkeer rond Roosendaal, met name wat betreft de verbinding met Antwerpen en Brussel waar de vroege en late trei nen zijn komen te vervallen. De provincie liet via de brief weten het hier niet mee eens te zijn. Zij oppert met de twee Brabantse gemeenten om de sneltrein van Brussel naar Essen door te laten rijden naar Roosendaal.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 12