Nieuwenhuis legt Van Dis vuur aan schenen maar haalt bakzeil 'Sint-Maartensdijk bedankt voor gastvrije jaren geboden aan bestuur' Afscheid van duizendpoot en felle tante Els Frigge Raad neemt afscheid van raadzaal en gemeentehuis Met een paspoort, glasbak en hangplek de drempel over Vrijdag 28 december 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Raadslid van Oosterschelde naar Waddenzee Fractievoorzitter Oudesluijs moet plooien coalitie gladstrijken over glasbak ABT enige tegen aankoop sportveld Pesten Gemeente en bestuur één familiebedrijf Donderdagavond werd de laatste raadsvergadering van het jaar voor de laatste maal gehouden in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. Na een periode van 28 jaar is er een eind gekomen aan het vergaderen van de raad in de smalstad na de herindeling van 1971„Sint-Maartens dijk bedankt voor al die gastvrije jaren geboden aan uw gemeentebestuur," zei burgemeester aan het slot van de vergadering. 'Cliënt centraal bij jeugdzorg' Schaatsen en wandelen Een duizendpoot. Een politiek dier. Een felle tante. Ie mand die in de raadzaal aan de hand de knop had om haar zegje te doen. Zo typeerde burgemeester W. Nuis het scheidend raadslid Els Frigge donderdagavond tij dens de raadsvergadering. Beetje pijn Overleg in de PvdA-fractie met WD'er G.J. Hoek (staand links) met J. Oudesluijs, E. van der Wal- Vermeulen en H. Nieuwenhuis. I)e PvdA gaat alsnog akkoord met het plaatsen van een ondergrondse glasbak aan de Molenvlietsestraat in Tholen. Er waren donderdag avond in de raadsvergadering wel twee schorsingen nodig eer dat het zo ver was. Fractievoorzitter J. Oudesluijs werd bij b. en w. geroepen om de coalitiegelederen te sluiten. Henk Nieuwenhuis die zich tot glas- hakkenspecialist heeft ontwikkeld, haalde bakzeil. Hij vocht alleen maar de coalitie waarvan zijn fractie deel uit maakt, won. ChristenUnie bracht een motie in stemming tot uitstel van de proefplaat sing van ondergrondse glasbakken tot dat er een nieuw beleid voor de afval- problematiek is opgesteld, maar die werd verworpen door dezelfde PvdA, SGP. CDA en VVD verworpen. Nieuwenhuis kaartte de kwestie weer aan bij de behandeling van het milieuprogramma 2008. Hij herin nerde aan de motie van zijn fractie (van 1 november 2007) om beleid op te stellen voor het inzamelen van al afval. Dat vond hij niet terug in het programma. „En dat lijkt me in tegenspraak met de proef met de on dergrondse glasbak bij de Molen vlietsestraat. Er is toch gesproken over een gezamenlijke aanpak. De proef is overbodig. In den lande zijn er al voldoende positieve resultaten van bekend. Zie af van het plaatsen van een ondergrondse glasbak aan de Molenvlietsestraat tot het volledi ge beleid is vastgesteld." J.P. Hage (CU) was het met Nieu wenhuis eens. Hij kondigde aan met een motie te komen in lijn met wat de PvdA wilde. M.J. Klippel (RFT) vond het inzamelingsprogramma weinig ambitieus. Maar volgens wethouder C.L. van Dis zal dat pas later aan de orde komen omdat de gemeenten straks ook kunststof in moeten gaan zamelen. „Dat lijkt ons dan een goed moment om daar sa men naar te kijken. Het percentage glas dat ingezameld wordt, ligt on der het landelijk gemiddelde. Er worden extra inspanningen ver wacht." Over het plaatsen van de on dergrondse glasbak in de Molen vlietsestraat zei Van Dis dat er vijf tot zes plekken onderzocht zijn in Tholen. Het voorstel is ook aan de welstand voorgelegd. Die adviseer de positief. Er kwamen bezwaren die ongegrond zijn verklaard en de bezwaarmakers zijn daartegen niet meer in beroep gegaan. En als er ex tra inspanningen gepleegd moeten worden, dan zullen er juist meer glasbakken moeten komen. Dat het programma niet zo ambitieus is, komt volgens Van Dis door het feit dat er onvoldoende tijd is voor de ambtenaren. „We doen wat wettelijk verplicht is en dan nog moeten we alle zeilen bijzetten." Nieuwenhuis was wel benieuwd naar de andere vijf plekken die on derzocht zijn in Tholen voor het plaatsen van een ondergrondse glas bak. Hij zei verder geen voordelen te ABT stemde donderdag tijdens de raadsvergadering als enige fractie tegen de aankoop van akkerland in de Nieuwlandpolder in Tholen. De gemeente wil daar sportvelden aan gaan leggen. Maar L.J. van Doorn zei tegen de aankoop van bijna an derhalf hectare te zijn voor 110.000 euro. „Het is onderdeel van een ad hocbeleid. Het is beter om eerst met een goed plan te komen. Dit ligt ver buiten het stadje Tholen." Van Door» wilde een reactie van de overige fracties, maar die reageer den er nauwelijks op. De meesten hadden hun zegje al gedaan in de commissie ruimte. Alleen H. Nieu wenhuis (PvdA) en M.J. Klippel (RFT) reageerden. Nieuwenhuis be streed dat het ver buiten de stad ligt. Hij verwees naar de opmerking van J.P. Bout (CDA) die eerder juist had aangegeven dat het niet zo ver bui ten de stad is: „Hij woont er vlak bij." Klippel was het eens met Van Doorn. „Eerst kijken waar we uit moeten breiden. Maar ik ga toch ak koord met het voorstel. Er zijn pro blemen piet ruimte. Er moet wat ge beuren." zien om de glasbak in de Molen vlietsestraat te plaatsen. „De ver keersveiligheid is volstrekt onvol doende gewaarborgd. Het is er te smal en bovendien een historische leuk plekje. Je krijgt er al snel; zwerfafval. En Tholen verplaatst zich ook nog eens meer naar het zuidwesten. De glasbakken staan nu te dicht bij het centrum. Glasbakken horen bij grootwinkelbedrijven. Overweeg het opnieuw." Plotseling vroeg Nieuwenhuis echter een schorsing aan nadat hij even door fractievoorzitter J. Oudesluijs was aangesproken. „Ik ben bang dat er iets niet goed gaat tussen ons." De schorsing was maar kort. Nieuwen huis meldde dat ze elkaar toch goed begrepen hadden. Na de schorsing diende Hage de motie van de CU- fractie in. Het leverde een interruptie op van J.M. Aarnoudse (SGP). Hij vond dat de discussie te breed werd getrokken. Het inzamelen van glas en van kunststof is van een andere orde dat het inzamelpunt. Hij vroeg de beide fracties aan te geven dat ze het met het inzamelpunt niet eens zijn. Maar Nieuwenhuis vond het wel een goed moment omdat het meer mogelijkheden biedt erover te praten. Volgens Hage komt uit het opstellen van een beleid ook naar voren op hoeveel plaatsen een glas bak komt. Volgens Van Dis was het daar toch te vroeg voor. Hij zei te wachten op de resultaten van een proef van de Olaz over het inzame len van kunststofverpakking. „Dat kan gevolgen hebben voor het be leid. Er zijn tot nu toe tegenstrijdige berichten over." Van Dis begreep de commotie die is ontstaan over de plaats van de glas bak aan de Molenvlietsestraat niet: „Dat moet me toch van het hart. Het lijkt nu wel of wij de Molenvliet sestraat hebben uitgekozen, maar er heeft daar altijd een glasbak gestaan! Er stond een bovengrondse glasbak. We leuren al een tijdje met een glas bak door te stad. De verkeersveilig heid komt er niet in het geding. Als we er geen ondergrondse zetten, dan zetten we er een bovengrondse." Nieuwenhuis noemde dat raadslid pesten. Daarop vroeg Van Dis een schorsing aan om te overleggen met zijn collega-wethouders. Toen het college zich terug had getrokken, werd ook Oudesluijs nog opgeroe pen. Dat bleek cruciaal voor het ver volg. Na de schorsing bleek dat de plooien in de coalitie glad waren ge streken. Van Dis verklaarde plechtig: „Na rijp beraad heeft het college be sloten om vast te houden aan het be sluit dat door de raad is vastgesteld en raadt de motie af." Nieuwenhuis begon ook plechtig: „Na rijp beraad hebben we besloten de motie niet te steunen. We hebben de wethouder het vuur aan de sche nen gelegd maar zijn schenen waren van gietijzer." De motie werd met een grote meerderheid van SGP, Pv dA, CDA en VVD verworpen. CU, ABT en RFT stemden voor de mo tie. En zo bleven de gelederen geslo ten in de laatste raadsvergadering. De gemeentelijke organisatie en de bestuurders vormen één familiebedrijf in moeilijke tijden. Dat zei fractievoorzitter J. Oudesluijs (PvdA) in de laat ste raadsvergadering toen hij nog even stilstond bij het overlijden van zijn partijgenoot M.A.H. den Haan. Hij herinnerde eraan dat de raad niet com pleet was. „De aanwezigheid van Marty den Haan is definitief. De afgelo pen periode is zwaar geweest. Begrippen kregen andere betekenissen. We hebben veel steun ontvangen bij het verwerken van dit verlies. De steun is ook diep gekomen vanuit de organisatie van de gemeente. Ook namens de familie willen we de gemeente bedanken voor de steun. In zulke momenten zijn we één. Eén groot familiebedrijf. Het verlies werkt daarin door." J.P. Bout (CDA) bedankte b. en w.de raad, de griffie en het personeel voor de steun die hij had gekregen bij het overlijden van zijn vadttf. „We zijn ge troffen door de vele troostende woorden." De volgende raadsvergadering vindt plaats in het nieuwe gemeentehuis aan de Hof van Tholen. Wat er met het gebouw aan de Markt gaat ge beuren, is nog niet bekend. De bur gemeester stond vooral stil bij de geschiedenis van het gebouw. Het was een memorabel moment, zei hij om de raadszaal voorgoed te verla ten in een gebouw waarvan de eer ste vermelding op een stadstekening uit 1586/1587 dateert. Op de gevel vermeldt een steen dat het huis is gebouwd in 1628. In de eerste helft van de zeventiende eeuw is voor het stadhuis een bordes getekend. Na de Tweede Wereldoorlog waren er al plannen om het stadhuis te ver bouwen. De toenmalige burgemees ter merkte op dat men hieraan de eer ste 25 jaar niet hoefde te denken. En verbouwing was noodzakelijk omdat de rijksinspectie bevolkingsregisters had gedreigd de bescheiden naar Poortvliet of Scherpenisse te laten verplaatsen als de gemeente geen ar- ehiefkluis zou bouwen. „Toen werd er dus ook al over verplaatsing ge sproken." Na drie raadsvergaderin gen was er een meerderheid van één stem om in de in 1941 aangekochte woning Markt 2 een kluis te bouwen en de secretarie naar de begane grond over te brengen. Volgens de burgemeester was het inwendige van het stadhuis sterk verwaarloosd. Daarom wilde de rijksdienst voor de monumentenzorg er in 1952 geen subsidie voor geven. In 1956 bevindt het gebouw zich in en deplorabele staat. Het tij keert als Sint-Maartens dijk in 1959 als regionale industrie kern wordt aangewezen. Een jaar la ter is er ook geld voor de restauratie van het stadhuis. Er werden diverse woningen aange kocht. „En zo ontstond in de jaren 60 en 70 de ruimte die wij thans gaan verlaten." Voor de herindeling in 1971 (sa menvoeging van de gemeenten Tho len, Oud-Vossemeer, Sint-Anna- land, Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse en Poortvliet) was al besloten om in de gemeentehui zen in Tholen en Sint-Maartensdijk te blijven gebruiken. Raadzaal en trouwzaal in Tholen, secretarie in Sint-Maartensdijk en gemeentewer ken aan de Molenvlietsedijk in Tho len. Ook het gemeentearchief. Er kwam een onderzoek naar de defini tieve plek voor het gemeentehuis. Op grond van kosten en centrale lig ging, het moest met de fiets gemak kelijk bereikbaar zijn, werd gekozen voor Sint-Maartensdijk. Er zou voor de komende dertig jaar aan tenminste 80 medewerkers een passende werkruimte worden gebo den. „Inspraak van ambtenaren was er nauwelijks. Dat is nu wel anders. In 1976 ging de raad akkoord. Kos ten werden geraamd op 6 miljoen gulden, de raad vond dat er tien pro cent op bezuinigd moest worden." In september 1977 werd begonnen met de bouw van het nieuwe ge deelte. Op 8 maart 1978 werd de eerste steen ingemetseld aan de hoofdingang aan de Ds. De Bres straat. Op 26 maart 1979 werd de nieuwbouw betrokken, op 1 juni ge opend door commissaris Boertien. Er werden ook woningen gebouwd rondom het gemeentehuis. „Na en kele jaren kampte men weer met ruimtegebrek, In 1985 werd groen licht gegeven voor uitbreiding waar voor twee woningen werden aange kocht aan de Ds. De Bresstraat. In 1988 opende wederom Boertien de nieuwbouw. Burgemeester Van der Munnik sprak toen dat het gemeen tehuis met een 'gerust hart' de ne gentiger jaren kon ingaan. Maar na vijf jaar was er weer behoefte aan uitbreiding. De aankoop van panden aan de Ds. De Bresstraat mislukte. Er waren bezwaren van bewoners tegen het ontwerpbestemmingsplan. In april 1998 werden er kantoorcon tainers geplaatst voor vijfjaar. „Wie ze nog wil bezichtigen kan dat." Op 19 mei 2000 meldde Van der Mun nik dat er nieuwbouw zou komen. „Unaniem was het de conclusie dat het een betere optie was dan het steeds maar uitbreiden van het be staande gebouw." Nuis legde uit dat in de bovenzaal de raad van Sint-Maartensdijk vanaf 1964 heeft vergaderd. Voorheen werd dat in de ontvangkamer ge daan waar tot vorige week het colle ge van burgemeester en wethouders elke dinsdag vergaderde. De raad van de smalstad bleef dat doen tot 21 juni 1971. Vanaf 1 juli 1971 is in het stadhuis van Tholen vergaderd. Op 18 juni 1979 vergadert de raad van Tholen voor het eerst in de in ere herstelde raadzaal in de smal stad. Er zaten 35 mensen op de pu blieke tribune en dat waren er meer dan tijdens de laatste vergadering, zei Nuis. „De akoestiek was niet zo goed, waardoor de raadsleden en wethouders niet zo goed te verstaan waren. Daardoor werd het rumoerig De gemeenteraad van Tholen heeft afscheid genomen van het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk. De prachtige zaal diende sinds de ge meentelijke herindeling ruim 28 jaar als het centrum van de demo cratie. Onder de groene halken met witte strepen werden heel wal dis cussies op het scherpst van de sne de gevoerd. In de periode van Koopman, Van Schetsen. De Korte en Van Damme werd er o.Lv bur gemeester Van Boeijen tot soms na middernacht over een kwart pro cent belastingverhoging gestreden. De klassieke klok aan de wand tikte rustig verder. Dat uurwerk is in middels stilgezet en vervangen door een modernere versie die op de achterwand wordt geprojec teerd. Niet meer hoorbaar en al leen zichtbaar voor de gemeente- raai! en de burgemeester. De wethouders zitten sinds de invoe ring van het duale stelsel met hun rug naar de klok, maar ook naar de bezoekers op de publieke tribune en de pers. Donderdagavond ging het niet over procenten, maar over een pas poort, glasbak en hangplek. Een boeiende raadsvergadering met verschillende schorsingen. Het de bat werd gedomineerd door CU en RFT. Op de avond dat burgemees ter Nuis afscheid nam van .politiek dier' Els Frigge, ontpopte Rien Klippel zich met zijn paspoort kwestie ids een rasechte politicus, aan wie wethouder Heijboer zijn verontschuldigingen aanbood om dat hij Klippel informatie had ge weigerd. Als een paspoort aan ar beidskosten een tientje kost. moet je geen 12 eum vragen, zo sprak het RFT-raadslid duidelijke taal die elke Tholenaar begrijpt. PvdA- fractievoorzitter Jan Oudesluijs ging op de formele toer door het als een uitvoeringszaak van b. en H'. te bestempelen, waarmee de raad zich niet moet bemoeien. Niet teveel discussie in de gemeente raad. Tijdens een schorsing werd Klippel door de ambtenaren Van Olffen en Van de Kieboom aan de tand gevoeld over zijn berekenin gen. Een ouil-raailslid op de pu blieke tribune vroeg zich vol be wondering af hoe een eenmans fractie dit klaarspeelt. Bij de discussie over een onder grondse glasbak aan de Molen vlietsestraat in Tholen gleed de Pv dA uit. Henk Nieuwenhuis. die dit voornemen van b. en w. bij herha ling bestreed, werd door de burge meester geadviseerd .even naar de baas te gaan' nadat hij van een verbeten wethouder Van Dis had vernomen, dat er bij afwijzing van een ondergrondse glasbak wel een bovengrondse glasbak zou komen. „Dit doet een beetje aan als raads lid pesten vond Nieuwenhuis. B. en w. gingen in beraad, want als de P\dA voet bij stuk zou houden, zou er een raadsmeerderheid tegen de ondergrondse glasbak zijn. De raadsgriffier ontbood fractievoor- zitter Jan Oudesluijs bij het college en de PvdA slikte alle bezwaren in, zoals b. en w. ook aan SGP, CDA en VVD geen kind hadden. Een soortgelijke situatie deed zich voor bij de overdekte hangplek in Sint-Annaland. De SGP blies bij monde vcui Bert van Eenemuiam hoog van de toren, maar het plei dooi van CU-fractievoorzitter Bram van de Sande om voldoende draagvlak bij de bewoners te krij gen, ondervond geen gehoor. De SGP trok de motie in, nadat wet houder Velthuis goede controle bij de Wellevaete had beloofd, maar draagvlak scheppen voor een hangplek noemde de wethouder heel erg lastig en nieuw overleg met omwonenden vond ze niet veel zin hebben. Zo slikten de twee grootste coalitie partijen bij twee onderwerpen hun bezwaren onder druk van een sterk optredende wethouder in. De ande re twee regeringspartijen, CDA en WD, mimen nauwelijks deel aan de discussie. Oppositiepartij ABT hield zich, in tegenstelling tot CU en RFT, ook gedeisd. Alleen bij de tegenvallende subsidie voor de sa nering van slopersbedrijf Jeroense aan de Hoenderweg in Sint-Anna land noemde fractievoorzitter Hans Boulogne het antwoord van b. en w. ver onder de maat, maar de stukken voor deze agenda ble ken merkwaardig genoeg ook al in gepakt te zijn. Het hoofd van me nigeen stond al bij de verhuizing naar Tholen, waar de gemeente raad in 2008 voortaan gaat verga deren, zoals dat vanaf de gemeen telijke herindeling op 1 juli 1971 tot halverwege 1979 ook het geval vrai. Toen echter op de bovenver dieping van het monumentale stad huis in de Hoogstraat, waar het net zo knus vergaderen was als aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Een tijdperk wordt afgesloten. Volgetul jaar vallen de raadsbesluiten aan de Hof van Tholen in een moderne ruimte, maar het zijn dezelfde 19 mensen die beslissen over zaken als paspoort, glasbak en hangplek. De ambtenaren gaan evenwel 2 ja nuari op een totaal andere wijze aan de slag, zo kondigde burge meester Nuis aan. Van de nieuwe werkmethoden en werkprocessen in het gemeentehuis zullen gemeen teraad en inwoners mogelijk ook het nodige gaan merken in 2008. Het Zeeuws platform cliënten jeugdzorg (ZPCJ) en Klaverblad Zeeland zijn geschrokken van de bevindingen in het rapport 'Jeugd zorg, onderzoek naar de doel treffendheid van sturing door de provincie'. De Rekenkamer Zeeland presenteerde het rapport onlangs in het provinciehuis in Middelburg. Volgens de Rekenkamer is de aan sturing van het provinciebestuur te eenzijdig gericht op bedrijfsvoering en te weinig op de jongere zelf. Ook is er geen betrouwbare informatie waarop het bestuur van de provincie zijn besluiten baseert, concludeert de Rekenkamer. Het ZPCJ en Kla verblad Zeeland vinden dat de jeugdzorg snel verbeterd moet wor den. zeker met het oog op de toe komst. „Als alle kinderen die poten tieel in de jeugdzorg komen op de markt van Middelburg gaan staan, dan staat die vol", aldus Rudi Toma- soa. voorzitter van het ZPCJ. De twee belangenorganisaties menen verder dat vanuit de cliënt gekeken moet worden naar de jeugdzorg. „Er moet met daadkracht, visie en be trokkenheid worden ingesprongen op die behoeften die de cliënt in de jeugdzorg nodig heeft." Wie nog wil schaatsen nadat de vorst verdreven is, kan vlakbij te recht op de Markt in Bergen op Zoom. Voor de wandelaars is er ook een speciaal programma samenge steld op 30 december, 1 en 6 janu ari. Al wandelend langs de vele mo numentale gebouwen, verlichte panden, straten en pleinen, vertelt een gids boeiend over de historie van Bergen op Zoom. De Vossemeerse kwam er samen met haar partner helemaal voor uit Groningen waar ze sinds korte tijd woont. Het was de tweede keer dat er afscheid van haar werd geno men. De eerste keer was in 2002 nadat ze in 1998 in de politiek van Tholen actief als raadslid was ge worden. Vier jaar later kwam ze terug in de raad, samen met Frank Hommel. Die had voor het af scheid van zijn partijgenote een mooi pak met stropdas aangedaan. Nuis: „Ik ga vanavond alleen aar dige dingen zeggen." Hij wees er op dat ze al in 1982 actief was ge worden voor de lokale partij Leefbaarheid Halsteren/Lepel straat. „U was een geval van dis criminatie tegen het lijf gelopen en wilde daar wat aan doen. Hier op Tholen ging u naar de VVD. Leefbaarheid en VVD gaan sa men. Dat is een compliment." Door mijn voorganger bent u gety peerd als iemand die zich teveel inzette voor de burgers. U zat re gelmatig met de hand aan de knop. Ik kan die opmerking niet zo goed plaatsen. U voelde sterk mee met het wel en wee van de burgers. En dat trekt ook kiezers." Nuis zei terug te denken aan de debatten in de raad wanneer ze het woord nam en daarbij er altijd een gulle lach op haar gezicht toverde. U had gevoel voor rechtvaardig heid. U bent een duizendpoot en een felle tante." Nuis herinnerde eraan dat ze zelfs uitgenodigd was in de finale in Den Haag voor het beste raadslid van Nederland. „U bent opgevallen en u zal het raads werk vast missen." De burgemeester wees er verder op dat ze een moeilijke periode heeft gekend toen haar man ziek werd en later overleed. „U heeft nu een nieuwe partner. En als een speer gaat u zich vestigen in het Noorden van het land. Van de Oosterschelde naar de Waddenzee. U verlaat het Thoolse landschap waar u met liefde over praatte." Frigge was actief bij het oprichten van het multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis en heemkunde- tuin in Sint-Maartensdijk. Maar ook als gids van de VVV. „We gunnen u het geluk wat u nu heeft gevonden van harte. Groningers en Zeeuwen. Ze lijken op elkaar. Ze kletsen niet veel maar doen. Dat kletsen vond ik wel bin u, maar vooral het doen. Overgoten met een warm sausje. Namens de gemeenteraad zeg ik u hartelijk dank." In haar dankwoord zei Frigge dat het afscheid haar wel een beetje pijn doet. „Ik heb graag politiek bedreven. Helpen mee te besturen, meedenken over de toekomst van Tholen. Ik heb het altijd al zeer prettig ervaren. Maar op zijn tijd Leerlingen van het Hoornbeeck college maakten op de publieke tribune donderdagavond een historisch moment mee: de laatste raadsvergadering in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk, v.l.n.r. Alice Moerland, Nathalie Hage, Jolien Elenbaas en Linda Denisse. achterin de zaal. „Vandaag is het de laatste vergade ring van de raad van Tholen in deze zaal. Een moment om even stil te staan. We sluiten een tijdperk af. Niet omdat er niet meer wordt ver gaderd, maar omdat er een nieuwe locatie op u wacht. Een gebouw en een locatie waarvoor u hebt geko zen. Als er geen besluiten worden genomen is niemand verantwoorde lijk, maar gebeurt er ook niets. Vele besluiten zijn hier genomen. Una niem en soms met een krappe meer derheid. Nuis vroeg zich af wat het meest markante besluit is geweest dat de raad in de raadszaal heeft genomen. „Het meest gedenkwaardige besluit is het besluit geweest dit gebouw en daarmee deze zaal te verlaten. Voor waar een moment om stil te staan. Afscheid gaat gepaard met enige weemoed. Dat mag ook. Sommigen hebben hier heel wat jaren in door gebracht, anderen een kortere tijd. Ik hoop dat we allen deze zaal blij ven herinneren als het centrum van de democratie binnen onze gemeen te. De politieke arena waarin werd gedebatteerd. Een debat dat hier is verstomd, maar dat straks op de nieuwe locatie naar ik hoop weer zal worden gevoerd in de nieuwe politieke arena aan het Hof van Tholen. Alle raadsleden, wethouders en top ambtenaren kregen als herinnering een ets van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Er zijn er dertig van gemaakt. Eentje kreeg Els Frig ge (VVD) die afscheid nam van de raad. Eén komt er in het nieuwe ge meentehuis. Els Frigge kreeg een ets van het oude gemeentehuis mee naar Groningen, gemaakt door Olga Coljé uit Willemstad. moet je het roer omgooien en een nieuwe start maken. Dingen half doen, ligt niet in mijn aard." Ze woonde 23 jaar in Oud-Vosse- meer. En heeft er mooie jaren be leefd. Ze heeft Tholen in haar hart gesloten, zei ze. „Ik heb de omge ving leren kennen. Fantastische mooie plekken leren ontdekken. De ruimte en de rust. Tholen aan de Oosterschelde." De VVV-gids won het even van het raadslid. Ze dankte ook haar fractiegenoten en met namen Frank Hommel met wie ze een korte tijd samenwerkte in de fractie van de Thoolse VVD.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 9