Ongeveer 750 bezoekers op open dag Westerpoort college 'Een spaarpotje was mij net zo dierbaar als 100.000 euro' 'School is van belang voor minder kansrijken' 'Stem uit Brabant dringt door in oosten van Zeeland' Dit jaar 38 nieuwe leerlingen op vmbo-school in Tholen 'Niet zo talig' 1049 euro voor Dag mantelzorg Longartsen over COPD Borstvoeding geen probleem Verkoop van stukjes groen Voedselactie in supermarkt Dronken in brommobiel Donderdag 8 november 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De open dag op het Westerpoort college in Tholen heeft zaterdag ongeveer 750 bezoekers getrokken. Een deel daarvan bezocht ook de openbare bibliotheek die in het zelfde gebouw is gehuisvest. De belangstellenden kon den tussen tien uur 's ochtends en drie uur 's middags al le ruimtes in het gebouw bekijken en een praatje maken met de docenten of leerlingen. Bruidschat volgens Velthuis goed besteed De openbare bibliotheek en het Westerpoort college zijn volgens wethouder M.A.E. Velthuis meer dan de som van één plus één. Dat zei ze vrijdagmiddag bij de ope^ ning van het complex. Volgens haar versterken beiden el kaar en dat is belangrijk voor de ontplooiingskansen van jongeren. Voorzitter Franken van raad van bestuur ROC Uitval Geen boeman Creatief denken Gerard Goedegebuure stopt na 21 jaar met spaarbank Poortvliet Vrij laten Colinda 40 jaar getrouwd Ouders met leerlingen komen een kijkje nemen, maar ook oud-leerlin gen (met hun kinderen) of oud do centen zoals W. Simons van de af deling bouwtechniek. Hij vindt het interessant om een kijkje te komen nemen, maar zou niet weer voor de klas willen staan, zegt hij. Er zijn nieuwe machines geplaatst en de af zuiging is verdubbeld. Ook het schoonmaken van de praktijkloka len is sterk verbeterd. De school telt nu 275 leerlingen. Dit schooljaar zijn er 38 leerlingen bijgekomen. Volgens vestigingshoofd W. Domi- nicus gaat het de goede kant op maar hij tekent wel aan dat er vorig jaar niet veel eindexamenkandida ten waren. Hij loopt de hele dag door het gebouw om mensen te ont vangen en uitleg te geven over de nieuwe vormen van onderwijs die in het gebouw mogelijk zijn gewor den. In het lokaal voor het vak cultuur en kunstzinnige vorming zijn eerste en tweedejaars leerlingen aan tafel be zig om opdrachten uit te voeren. Ze maken tekenen en 'bonsaikralen- boompjes' die er echter uitzien als kleine kleurige taartjes, zegt M. Schrooyen uit Wouw die voor het eerste jaar als ckv-docente aan de school is verbonden. Het vak dat de leerlingen krijgen, is heel breed: dans, drama, muziek, beeldende kunst en nieuwe media. „Alles wat kunst en cultuur omvat. Bezoeken aan culturele activiteiten horen er ook bij. En derdejaars gaan hier hun eigen muziek maken." Alle leerlingen maken kunstmappen waarin verschillende technieken worden gebruikt. Ook hebben ze 'kunstzinnige plattegronden' ge maakt van hun eigen woonplaats. Ze liggen op tafel en hangen aan de muur. „Het gaat er om leerlingen bewust te maken van wat er in hun eigen omgeving aanwezig is." Op een plattegrond van Sint-Maartens dijk is onder meer de waterpomp op de Markt met krijt ingekleurd, maar ook de begraafplaats aan Onder de Linden waar slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog liggen begra ven. Er zijn ook twee werkstukken met het centrum van Bergen op Zoom. De bekende toren (de Peper bus) is van karton opgetrokken en duidelijk herkenbaar op de platte grond. Het Westerpoort college trekt dus ook leerlingen uit het West-Bra bantse. In andere lokalen worden films ge toond of uitgelegd hoe de nieuwe digitale schoolborden werken. Er is overal wel even tijd voor een praatje met de leerkrachten. In het restaurant kunnen bezoekers koffie, thee en fris drinken. Ze wor den bediend door leerlingen. Ze ne men aan de tafel of aan de bar de bestelling op, zetten koffie of thee en serveren het. Er wordt veel ge bruik van gemaakt. Toch is het niet opvallend druk of vol omdat het ge bouw is zo groot en licht is. Bijna overal zijn grote ramen die uitzicht geven op de omgeving maar ook op andere ruimten in het gebouw. In het gymlokaal zijn ook leerlin gen actief. Ook daar is een nieuwe leerkracht bezig: C. Oudesluijs uit Tholen. Ze geeft drie dagen les aan de school aan de Abraham Beeck- manlaan en twee dagen in Goes. Zij was ook degene die bij de officiële opening vrijdag met leerlingen uit de eerste, derde en vierdeklas in de kantine door een scherm van papier sprong nadat burgemeester W. Nuis op de schoolbel had gedrukt. Ze maakten een dansje voor de geno digden. „De leerlingen waren wel zenuwachtig, maar ze vonden het ook wel leuk om te doen. We heb ben het van tevoren ingestudeerd." Uit het groepje sprongen ook drie jongens naar voren om een kleine demonstratie 'jumpen' te geven. De docente is enthousiast over het werk met de leerlingen. Zelf is ze nog niet uitgeleerd. In deeltijd stu- Docent wiskunde M. Uijl rechtsontvangt bezoekers in het praktijklokaal van het Westerpoort college. deert ze aan de sport academie in Tilburg. Op de dag van de opening stonden er vier leerlingen buiten om de be zoekers die met de auto kwamen een plaatsje te wijzen. Ze zitten op de nieuwe afdeling sport, dienstver lening en veiligheid en deden op de ze manier praktijkervaring op. Ze waren herkenbaar aan hun hesjes en beschikten ieder over een porto foon. Er zijn zestig parkeerplaatsen voor het gebouw die allemaal bezet waren en nog een 20 op het school plein. De auto's stonden ook op de weg tot bijna aan de Zoekweg. De afdeling telt elf leerlingen. Docent C. Reijngoudt uit Sint-Philipsland laat de leerlingen in het gebouw oe fenen. Er zijn camera's opgehangen om 'onveilige' situaties te bewaken. „We doen dus ook dingen waar de school baat bij kan hebben." De school zal voor de leerlingen stage plekken gaan zoeken. Reijngoudt verwacht die te kunnen vinden op Thoolse campings, bij de gemeente en op kinderdagverblijven. Ze blikt terug in de tijd toen op 30 november 2001 de gemeenteraad het onderzoek besprak over de kan sen en bedreigingen van het voort gezet onderwijs op Tholen. „Bijna zes jaar later staan we in een nieuw gebouw. De tijd valt nog mee." Uit de studie bleek dat de school in Sint-Maartensdijk geen bestaans recht meer had en dat het voortge zet onderwijs alleen behouden kon blijven als de school naar Tholen zou verhuizen. De gemeente be taalde er aan mee, een 'bruidschat' van 2,5 miljoen euro. Volgens Velthuis is het van groot belang dat de Thoolse kinderen dichtbij huis onderwijs kunnen vol gen en verder studeren. „Tholen kent vanouds een laag opgeleide beroepsbevolking. Vaak wordt er geredeneerd van als je maar aan pakt, dan kom je er wel. Maar te genwoordig wordt er vaak een op leiding geëist van mbo 2 of havoniveau. Het aantal leerlingen dat voor het halen van het diploma van het vmbo afgaat, is groot. De gemeente wil alle jongeren ont plooiingskansen bieden. Een school juist voor de minder kansrij ken. Met een open signatuur zon der onderscheid in levens- en ge loofsovertuiging." Maar volgens de wethouder is de zorg voor jongeren niet alleen een taak van de school, maar ook van de gemeente die een zorgplicht heeft. Dat wordt later ondersteund door het centrum voor jeugd en ge zin. De eerste wordt geopend in Zierikzee, zei Velthuis als voorzit ter van de 'task force jeugdzorg' Zeeland. Volgens Velthuis was er ook een andere reden om voor nieuwbouw te kiezen, namelijk een gebouw neer te zetten met een moderne en aantrekkelijke uitstraling. De bieb kwam er in feite pas in juni 2005 bij toen de raad besloot dat er uit- leenposten dicht moesten en er een centrale voorziening in Tholen moest komen. „Een deel van de bieb wordt gebruikt als mediatheek voor de school." De samenwerking tussen de school en de bibliotheek kwam tot uiting bij het onthullen van een schilderij van kunstenaar Antonietti uit Tho len. Vestigingsleider Wim Domini- cus van de school en teamleider Wim Otterman van de bieb haalden een doek weg waarna het schilderij van de school, te voorschijn kwam. Ook gedeputeerde G.R.J. van Heu- kelom zou spreken, maar hij was voor dringend overleg naar Mid delburg weggeroepen (mogelijk naar aanleiding van de bestuurscri sis in Vlissingen). Velthuis las zijn toespraak voor. Van Heukelom bracht in herinnering dat hij ook present was bij de opening van de nieuwe vestiging van de bieb in Maartenshof in Sint-Maartensdijk en dat er nu weer een nieuwe vesti ging werd geopend. En dat Tholen wel patent lijkt te hebben op het combineren van bibliotheek, on derwijs en zorg voor een 'over het algemeen een moeilijk bereikbare doelgroep.' In het nieuwe gebouw ontstaat er volgens de gedeputeer de een positieve interactie. Tussen de middag kan het eten worden ge combineerd met lezen. Ven Heuke lom vond wel dat de bieb wel aan de rand van de stad lag. Velthuis was het daar niet mee eens. „Dat lijkt nu wel zo, maar Tholen breidt in deze richting uit." Het Westerpoort college mag dan wel in het oosten van de ge meente Tholen liggen, vanuit het ROC West-Brabant is het de meest westelijke vestiging. Voorzitter R.Ch. Franken van de raad van bestuur van de grote onderwijsinstelling ziet in de gloednieuwe vestiging er zelfs de stem van Brabant in doorklin ken, zo bleek vrijdagmiddag bij de officiële opening in de kanti ne van de vmbo school waar ook de openbare bibliotheek in is gevestigd. Franken zei trots te zijn op de nieu we school. Hij had er onlangs al eentje geopend in Halsteren en er komt nog een opening van een nieuwe school in Bergen op Zoom. Drie in één maand. Het is drie keer de kroon op hard werken, zei hij. „Het Westerpoort college is de poort naar de toekomst van jonge mensen. Het werkt in twee richtin gen, van west naar oost en van oost naar west. Een blik op het westen vanuit het oosten en een ontsluiting van het westen naar het oosten." Het was volgens Franken ook niet voor niets dat de gemeente Tholen zich aangesloten heeft bij een eco nomisch samenwerkingsverband van West-Brabantse gemeenten. Tholen is de negentiende gemeen te. Volgens Franken een trots ei land waar de mensen zich nog 'ei lander' voelen, maar waar trots niet leidt tot onbescheidenheid. „Doe maar gewoon. Net zoals we dat kennen van weervrouw Marjon de Hond. Die wordt ook wel eens ge vraagd of ze niet trots is nu ze be roemd is. Dan zegt ze: ach, ik ver wacht het weer en doe het vaak nog fout. Dat is met twee benen op de grond staan." Franken keek terug op de bouwtijd. Hij had wel zorgen gehad toen het nieuwe schooljaar was aangebro ken en de school nog niet klaar was. Ook toen de eerste steen werd gelegd en het stormde. Dat was hij niet gewend. Volgens Franken waaide het toen zo hard dat er wel voor heel Nederland windenergie kon worden opgewekt. Hij bedankte iedereen die aan de bouw hebben meegewerkt. Verder wees hij op het belang van de school voor de toekomst van de re gio. Hij noemde onder meer de Mantainance Valley in Woens- drecht en het economisch beleid van dit kabinet, 'pieken in de Del ta', waar zuidwest Nederland er een van is. „Dit is een perfecte plek voor de school om door te groeien. Daarom moet het vmbo ook behouden blijven." Dat ge beurt met nieuwe onderwijsmetho des. Volgens Franken is er nog maar één klassiek leslokaal in het gebouw te vinden. „Leerlingen le ren hier ook zelf ondernemer te worden door zelf opdrachten uit te voeren. Hun leerplek is als het wa re hun eigen onderneming. Dat hebben ook de docenten bij de ver guizing gedaan." Volgens Franken is er een 'schitte rend lint' van scholen ontstaan tus sen Oosterhout en Tholen. Belang rijk zei hij want nog steeds heeft 65 procent van de arbeidende bevol king een vmbo en mbo-opleiding. De vmbo-scholen in Halsteren. Bergen op Zoom en Tholen liggen volgens hem wel dicht bij elkaar maar bijten elkaar niet omdat elke school anders is. Namelijk met (voor een deel) andere afstudeer richtingen. Het Westerpoort college is ook bij zonder omdat er een verbinding is met de bibliotheek. „Dat maakt de school onderdeel van de gemeen schap, en andersom ook, de bieb deel van het onderwijs." Franken droeg de school formeel over aan Wim Dominicus en Leo Verbeek (de directeur van het Westerpoort college). „Het onderwijs hier moet leiden tot het ontwikkelen van ta lenten, minder uitval, meer diplo ma's en een vervolg op het mbo. Vanaf nu is het up to you." Verbeek keek nog even terug naar hoe het was begonnen. „Op een klein kamertje in het gemeentehuis waar de toenmalige voorzitter Pier re Peeters van het bestuur en wet houder Wim van Kempen besloten om de school in Tholen te bouwen. Er was visie en durf van deze man nen voor nodig die geleid hebben tot dit prachtige gebouw. Klasse Wim, je hebt de raad over de streep weten te trekken." Als we het hier niet redden, redden we het nergens. Dat zei directeur J. van Vugt van de bi- blioosterschelde vrijdagmiddag bij de opening van de nieuwe vestiging in Tholen. „Er zijn maar weinig plaatsen waar we zo dicht op een moeilijke doel groep zitten als hier. Juist in de deze leeftijdsfase zijn jongeren niet zo talig ingesteld. Maar we zitten hier vlakbij elkaar." Vol gens Van Vugt is het een ideale combinatie. „Maar de bieb biedt ook voor de stad Tholen een goed verblijf. Voor de trou we klanten en de leden van de bieb." Ze bedankte iedereen die bij de bouw was betrokken. Samen met teamleider Wim Ot terman sprong ze door een pa pieren wand tussen de media theek en de bieb. De wand was feestelijk versierd met slingers. De genodigden werden voor de opening opgewacht door Kees Bout die op zijn trommel sloeg. De vrijwillige thuiszorg Tholen heeft een stimuleringssubsidie van 1049 euro gekregen. Dat besloten gedeputeerde staten onlangs. De vrijwillige thuiszorg moest de pro vinciale steun besteden aan de Dag van de mantelzorg die in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk za terdag plaatsvindt. De activiteit draagt volgens de provincie bij aan een betere her- en erkenning van mantelzorgers. Gerard Goedegebuure opent woensdag voor de laatste maal de deuren van 'zijn' Regio Bank aan de Deestraat in Poortvliet. De 66- jarige bankman draagt zijn acti viteiten donderdag over aan Overbeeke Van Dijke Assuran tiën in Poortvliet. „Ik raadde klanten altijd aan om op tijd te stoppen met werken. Ik ga nu mijn eigen advies opvolgen." Goedegebuure was jarenlang een manusje-van-alles. Hij had al ver schillende carrières achter de rug, voordat hij in de fiscale wereld te rechtkwam. „Boerenknecht, vracht wagenchauffeur, bouwvakker, ik heb het allemaal gedaan", somt hij op. In 1969 besloot hij naar de han- delshavenschool in Bergen op Zoom te gaan. Hij werkte destijds in de bouw, maar keek uit naar een an der soort loopbaan. „Dat was best een pittige periode. Ik kwam thuis van mijn werk, at het avondeten en moest weer door naar school. In de vrije uren zat ik huiswerk te ma ken", blikt Gerard terug. Zijn echt genote, Maatje Goedegebuure-Rijn- berg. herinnert zich de tijd ook nog goed. „Het eten móest altijd om half zes op tafel staan. Daar heb ik wel eens over gemopperd. Maar ook na zijn studie is die gewoonte geble ven. Nog steeds zit iedereen om klokslag half zes aan tafel." Tijdens zijn opleiding werd de Sint- Annalander door een leraar bena derd met de vraag of hij niet voor de belastingdienst wilde gaan werken. „Dat leek me in eerste instantie niets. De belastingdienst had nu niet bepaald een goed imago. Dat is de laatste jaren wel iets verbeterd." Goedegebuure besloot uiteindelijk om de 'gevreesde overheidsafde- ling' toch een kans te geven. En tot volle tevredenheid werkte hij zeven jaar bij de belastingdienst in Bergen op Zoom. daarna volgden zeven jaar bij het kantoor in Goes. „De belas tingdienst is geen boeman. Dat merkten mijn klanten ook. Ik kreeg zelfs wel eens een bedankje als ik geweest was. Het is voor bedrijven toch ook een toetsmoment, een con trole of zij alles wel goed doen. De belastingdienst test gewoon de aan vaardbaarheid." Hoewel hij het goed naar zijn zin had bij de belastingdienst, maakte hij toch de overstap naar de bank wereld. Dat gebeurde nadat Gerard tijdens een bruiloft de heer Antho- nisse uit Poortvliet tegen het lijf liep. „Hij had in de Stoofstraat een boekhoud- én een NMS-kantoor (Nederlandse Middenstands Spaar bank). We raakten in gesprek en hij beloofde dat hij me zou bellen als hij ooit wilde gaan stoppen. Een tijd later nam hij inderdaad contact met mij op en vroeg of ik het bedrijf wil de overnemen." Goedegebuure besloot in 1986 op 45-jarige leeftijd de overstap te ma ken. Hij ruilde zijn vaste, veilige baan in en ging als zelfstandige aan de slag. „Dan sta je voor een lastig besluit, zeker met vier kinderen en een vijfde op komst. Ik heb er na tuurlijk goed over nagedacht, maar niet te lang. Anders ga je twijfelen. En je doet het voor de volle honderd procent of helemaal niet." De bank en boekhoudwereld betekende wel een flinke omslag voor de belasting adviseur. „Ik stond opeens aan de andere kant van het bureau. In plaats van financiële verslagen con- troleren, moest ik deze nu zelf op papier zetten. Dan leer je wel cre atief denken." De woning aan de Stoofstraat werd verbouwd, zodat er plaats genoeg was voor het kroost. Al bleef de wo ning aan de krappe kant. „Van ach ter elke deur die ik opendeed, kwam er wel een kind naar me toe lopen", zegt de scheidende bankman grap pend. In 1991 besloot het gezin dan ook te verhuizen naar de huidige woning aan de Deestraat. Het oude pand werd overgenomen door kin derdagverblijf Teuntje. Goedegebuure is in totaal 21 jaar actief geweest voor de NMS en de Regio Bank en bouwde door de ja ren heen een klantenbestand van zo'n 850 spaarklanten op. Dat komt mede door de toegankelijkheid van de bank. meent hij. „Ik zeg altijd dat de drempels in de deur zitten, maar het kantoor is laagdrempelig." Ook de boekhoudafdeling droeg bij aan het flinke klantenbestand, geeft hij toe. „Mensen kwamen voor advies naar mij toe. Ik heb me daarbij altijd onafhankelijk opgesteld. Het belang van de klant staat nu eenmaal voor op. En of ze nu met een spaarpotje of met 100.000 euro aankomen, dat maakt niet uit. Je moet de mensen recht in de ogen kunnen kijken. Dat is zeker gelukt. Boekhouding is best intiem, je krijgt toch een kijkje in iemands privéleven. Daar komt een stukje vertrouwen bij kijken. Voor het beheren van spaarcenten geldt exact hetzelfde. Je bouwt toch een band met elkaar op. Daarom beslo ten heel. wat boekhoudklanten om bij mij een spaarrekening te openen. Maar ik heb hen altijd vrij gelaten in die keuze." Hij geeft toe dat klanten soms voor een andere bank kozen. „Dat was dan wel eens zuur. zeker als je veel tijd in het boekhouden en adviseren had gestoken. Maar de mensen mogen natuurlijk zelf bepa len wat zij met hun geld doen. daar ga ik niet over. En ik deed hoe dan ook altijd mijn best voor hen, daar troostte ik me mee." Gerard Goedegebuure was overi gens niet de enige vraagbaak voor de 850 spaarklanten. Zijn dochter Colinda van Schelven-Goedege- buure was sinds 1989 werkzaam bij de NMS-bank en werd het eerste aanspreekpunt voor de klanten. „Wanneer zij gecompliceerde vra gen hadden, werd ik erbij geroepen. Maar over het algemeen was Colin da echt het gezicht van de bank." Goedegebuure besloot 31 december 2002 de boekhouding over te dra gen aan de Remmerswaal groep. „Het werk werd gewoon te veel voor één persoon. Dan moet je an dere mogelijkheden bekijken." Zijn dochter, Colinda van Sehelven-Goe- degebuure, die sinds 1989 het aan spreekpunt van de bank was ge weest, bouwde in die tijd haar werkzaamheden af om meer tijd aan haar gezin te kunnen besteden. „Ze is pas geleden bevallen van haar derde dochter, Sofie", vertelt Goe degebuure trots. Dochter Colinda is niet de enige die in de voetstappen van haar vader treedt. Dochter Annette werkt als fiscaal jurist en dochter Elles is werkzaam op een notariskantoor. Annemarie is juist - net als haar moeder die jarenlang op het eiland bij de prikpost werkt - de verzor gende sector ingeslagen en is ver pleegster. Zoon Peter volgt momen teel een administratieve opleiding. Regio Bank Poortvliet wordt don derdag overgenomen door de plaat selijke collega Overbeeke Van Dijke Assurantiën en gaat verder als SNS Regio Bank. Goedegebuure geeft de spaarklanten vol vertrou wen over. „Dat komt allemaal goed, daar ben ik van overtuigd." Zelf gaat de 66-jarige Poortvliete- naar genieten van zijn pensioen. „Misschien dat ik weer ga vissen, dat weet ik nog niet. Ik ga het eerst even rustig aan doen." Het echtpaar nam afgelopen weekend al een voorproef je op het naderende pensioen. In ver band met hun veertigjarige huwelijk kregen zij van hun kinderen een weekendje in Limburg aangeboden. De longartsen van het Lievensberg ziekenhuis in Bergen op Zoom houden zaterdagmiddag een voor lichtingsbijeenkomst over COPD (chronic obstructive pulmonary- disease) en andere longaandoenin gen voor mensen met COPD. Ook partners en andere belangstellen den zijn van harte welkom. Het is een chronische aandoening aan de luchtwegen en de longen, waar door het ademhalen wordt bemoei lijkt. Meer dan 500.000 Nederlan ders hebben deze aandoening, maar meer dan de helft weet dit zelf niet. De bijeenkomst vindt plaats van half drie tot vijf uur in de blauwe zaal van het ziekenhuis. Aanmelden kan via het secretari aat van de longartsen, tel. 0164- 278884 of via e-mail poli_longge- neeskunde@lievensberg.nl. Aan de bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. Tepelkloven, baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van dit soort proble men wordt vanavond (donderdag) besproken tijdens de maandelijkse informatiebijeenkomst van borst voedingsorganisatie LLL. De meeste problemen zijn volgens de organisatie op te lossen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De bijeenkomst aan de Stoofstraat 8 in Tholen is be doeld voor aanstaande moeders en moeders die al borstvoeding ge ven. Vaders en baby's zijn ook van harte welkom. De avond begint om acht uur en duurt tot ongeveer tien uur. Voor meer informatie kan men bellen naar Ria Verheul, tel. 606333. Waar dat mogelijk is, wil het ge meentebestuur snippers openbaar groen verkopen. Volgend jaar zou 500 vierkante meter afgestoten kun nen worden, vermeldt de begroting. Van de VVD mag er best actiever verkocht worden. Daarmee bespaart de gemeente immers op onderhoud. zei F.J.P. Hommel in de commissie bestuurszaken. Naar schatting ligt er 4000 tot 5000 vierkante meter snippergroen in de gemeente. Men sen hebben die strookjes soms bij hun tuin getrokken, wat de VVD 'een zeer legitieme gedachte' vindt. Wethouder C.L. van Dis gaf aan dat actiever verkopen niet meteen voor de hand ligt. Er kunnen belemme ringen zijn voor verkoop, zoals ka bels, leidingen of andere objecten. De hulporganisatie Dorcas Hulp Ne derland houdt morgen (vrijdag) en za terdag een voedselinzameling in de Thoolse supermarkten. Het streven is om landelijk 50.000 voedselpakketten op te halen. De eerste 25.000 pakket ten worden nog voor de kerstdagen in Oost-Europa bezorgd. Het eten is be stemd voor de allerarmsten in Oekraï ne. Roemenië, Moldavië, Bosnië, Servië, Wit-Rusland, Albanië, Honga rije en Noord-Ossetië (Rusland). Door het uitdelen van voedselpakket ten. in samenwerking met plaatselijke kerken, wil Dorcas deze mensen de winter door helpen. Tijdens de twaalf de nationale voedselactie van Dorcas worden ook kleurplaten verspreid, waarmee de deelnemertjes kans ma ken op een prijzenpakket. De kleur plaats is ook te downloaden van de si te www.nationalevoedselactie.nl, waar ook meer informatie over de voedselactie te vinden is. Verder kun nen er vrijdag en zaterdag oude mo bieltjes worden ingeleverd. Voor deze telefoons krijgt Dorcas 3,50 euro per stuk. Met deze opbrengst helpt de or ganisatie de allerarmsten in Oost-Eu ropa en zuidelijk Afrika. Gerard Goedegebuure sluit na 21 jaar de deuren van Regio Bank Poortvliet, waar dochter Colinda ook jarenlang werkzaam was. Een nachtelijk uitje is een zestienjarige Tholenaar duur komen te staan. De politie zette hem zondagnacht om half één in de Deestraat in Brui- nisse aan de kant. De jonge bromniobiel-bestuurder bleek bijna drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken en moest zijn brommerrijbewijs inleveren. De agenten troffen in zijn voertuig ook een honkbalknuppel aan, waarvan de Tholenaar afstand deed.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 11