Vosmeer weet zich met WW geen raad Voetbaltraining gehandicapten Tholense Boys aarzelend van start Zege Smerdiek is goed voor vertrouwen Steun voor uitbreiden ligplaatsen Stavenisse Smash weer alleen op kop Vijfde gelijkspel SPS, Stavenisse verliest Koersballen Informatie over A4 Donderdag 1 november 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Op de 3-1 nederlaag van Vosmeer bij WW viel weinig af te dingen. De ploeg uit Woensdrecht had meer snel heid in huis en de Tholenaren creëerden nauwelijks kan sen. Door het verlies pakken de Tholenaren naast de pe- riodetitel, deze gaat naar Nieuw Borgvliet. Vijfde klasse Bekervoetbal Smerdiek treft in beker hoofdklasser Reserve tweede klasse WHS te sterk voor SPS Turnen Internationaal succes Melissa Scherpenisse Tafeltennis Tholense Boys begint met trainingen voor gehandicap ten. Gisteren, woensdagavond vond de eerste oefening plaats, een week na de informatiebijeenkomst en proef- training op de Bent. De opkomst op de informatiebijeen komst viel wat tegen. Er waren slechts drie deelnemers, uit Tholen, Sint-Annaland en Bergen op Zoom. Aangemoedigd Damesvoetbal Winst Smerdiek 2 Reserve derde klasse Noad 2 afgetroefd Na twee slechte wedstrijden wist Smerdiek weer eens te winnen. WIK werd met 3-2 aan de zegekar gebonden. SPS deelde de punten met ZSC (1-1), maar kreeg eigenlijk te weinig gezien de vele kan sen die de ploeg creëerde. Voor Stavenisse eindigde het duel tegen Brouwershaven teleurstellend in een 1-3 nederlaag. Stavenisse hectisch SPS verdiende meer Nationale titel vissen Lindhout en Rijnberg Darten Hije Piele Bieje 2 op kop Paardensport Promotie voor Liselot en Earl Tennis Finale Eilandencup in Sint-Philipsland Vrees voor aantasten zondagsrust bij SGP en RFT De haven van Stavenisse wordt opgeknapt en uitgebreid. Voor het vervangen van de steigers was maandagavond steun van alle raadsfracties in de commissie ruimte. Maar SGP en RFT maakten bezwaar tegen de uitbrei ding. Zij vrezen voor de aantasting van de zondagsrust. Specie Vosmeer zat zondagmiddag niet in de wedstrijd. Het elftal speelde sta tisch en kon niet echt een vuist ma ken. Het laatste kwartier voor de rust was de enige periode dat de oranje-zwarten goed speelden. Trai ner Johan Nagtegaal begon met Ke vin Nuijten en Ed Mastbergen in de basis, aangezien hij niet kon be schikken over Louis v.d. Laak en Theo van Eekelen. Ook Hossein Al- mahmoudi bleef aan de kant. Na een aftastend begin kreeg de ploeg uit Woensdrecht een licht over- i wicht. Danny Istha bracht bij een hoekschop redding op de doellijn. Ook keeper John Aarnoudse deed goed werk. In een tijdsbestek van drie minuten voorkwam hij twee keer een tegendoelpunt. Tussendoor kopte ook nog een WVV'er naast. Pas in de laatste tien minuten kon den de oranje-zwarten iets terug doen. De beweeglijke John Vroegop wist bij een aanval de bal tussen zijn belagers door naar de inlopende Rick de Klerck te spelen, maar diens schot was een prooi voor de doelman. Even later schoot Ed Mastbergen de bal uit een vrije trap vanaf de zijkant tegen de lat. Beide ploegen slaagden er niet in om van het treffen een echte wedstrijd te maken, doordat de scheidsrechter elk duel affloot. In de tweede helft stond Chris Kou wen in de ploeg voor Kevin Nuijten. WW was al meteen gevaarlijk met enkele vrije trappen. Uit één daarvan kwam de thuisclub na vijf minuten op voorsprong. En vier minuten la ter werkte een Brabantse aanvaller zich langs laatste man Ruud Kou wen, waarna hij de 2-0 aantekende. Nagtegaal bracht Toon Kouwen in het veld voor De Klerck. Maar het wilde niet lopen bij de bezoekers. Hun frustraties over de achterstand reageerden ze af op de scheidsrech ter, wat ten koste ging van hun spel. WW ging een stuk volwassener om met de veelfluiter. Toen de man Kees-Jan Verstrate diens tweede ge le kaart voorhield, stonden de bezoe kers de laatste twintig minuten met tienen. De irritatie in het veld nam toe, terwijl het duel heel sportief was begonnen met handjes schudden en spelers die vergezeld van E-pupillen het veld op kwamen. Met nog tien minuten op de klok scoorde WW, maar de arbiter keurde het doelpunt af wegens buitenspel. Een minuut later verscheen de aansluitingstreffer op het scorebord. Op aangeven van Mastbergen kon Chris Kouwen doorlopen en hij maakte het goed af. Twee minuten daarna was er weer een aanval van de thuisclub. In twee de instantie had Aarnoudse daar geen antwoord op en zo stond het 3- 1. Meer nog dan met de nederlaag, zat trainer Nagtegaal na afloop in zijn maag met de gele kaarten waar zijn spelers tegenaan liepen. Vosmeer blijft tweede staan, want inmiddels heeft de voetbalbond beslist dat de gestaakte wedstrijd tegen Zonne- maire een 4-0 eindstand krijgt. Vos meer staat nu drie punten achter Nieuw Borgvliet en heeft één punt meer dan Odio dat nog een wed strijd tegoed heeft. De ploeg uit Os- sendrecht is zondagmiddag de te genstander op sportpark De Vossenberg. Door een, moeizame, 4-2 overwin ning tegen Rijsoord is Smerdiek dames als tweede geëindigd in de bekerpoule. De Thoolse dames horen bij de elf beste nummers twee die doorgaan naar de vol gende ronde. Daarin doen 32 ploegen mee. Op 24 november speelt Smerdiek thuis tegen Wart- burgia, momenteel koploper in de hoofdklasse. Tegen Rijsoord, competitietegen stander en hekkensluiter in de eerste klasse, moest Smerdiek winnen om verzekerd te zijn van een vervolg van het bekervoetbal. Meteen vanaf de aftrap gaf Esra Bicer vier tegen- standers het nakijken en knalde de bal op de paal. Lenny Stoutjesdijk schoot de terugspringende bal als nog in (1-0). Maar de bezoekers legden zich niet bij de achterstand. Ze waren na dik tien minuten al dicht bij de gelijkmaker met een hoekschop die rakelings over de lat verdween. Weer tien minuten later verdedigde Smerdiek verkeerd uit, leverde de bal in bij de tegenstander en die aarzelde niet: 1-1. Even tevo ren kwam Anne Hage oog in oog met de keepster, maar ze wachtte te lang met schieten en daarmee was die kans verkeken. Het spel van de thuisclub was slecht, alleen Angeli- que Hage haalde een voldoende. Na een half uur schoot Anne Hage een voorzet van Suus Hopstaken tegen de lat en vlak voor rust wist ze een actie van Marijke Vleminckx even min met een treffer af te ronden. In de tweede helft eenzelfde beeld: Smerdiek wilde wel, maar het kon niet. Hopstaken en Hage, die nor maal wél scoren, kregen de bal er niet in. De Tholenaren gingen tegen zichzelf lopen voetballen. In de achtste minuut verdedigde keeper Conny v.d. Laak verkeerd uit en ook nu werd dat afgestraft (1-2). Rijs oord schoot ook nog een keer tegen de lat. Aan de andere kant kreeg ook Mandy Roels de bal er niet in uit een combinatie met Vleminckx. Trainer Wim Scherpenisse besloot risico te nemen. Hij schoof Roels en Angelique Hage door, zodat er vier spitsen stonden. Dat resulteerde tien minuten voor het einde in de gelijk maker. Angelique Hage kon uit een pass van Roels alleen doorgaan en rondde het af. Vijf minuten later be diende Roels, Emmy Molhoek en zij schoot in de verste hoek (3-2). Vlak voor tijd mocht Roels zelf sco ren, uit een omhaal van Hopstaken. WHS 2 miste tegen SPS 2 liefst zes basisspelers - alle drie de spitsen wa ren opgeëist door het eerste elftal - maar wist niettemin met 3-0 te win nen. Met name Alfred van Vossen en Martin Moerland kregen veel kansen, maar SPS had een hele goede keeper. Bij de rust stond het dan ook nog 0-0 en dat viel de Sint-Annalanders tegen. In de tweede helft kreeg veteraan Jo han v.d. Repe een goede kans, maar hij miste. Eindelijk lukte het Ivan Hage om uit een hoekschop loeihard de 1-0 binnen te schieten. Gelijk daarna kopte Alfred van Vossen 2-0 in. En vlak voor tijd scoorde Van Vossen opnieuw. Een damesteam van de tumcombinatie Zuid-West Nederland heeft een zilveren medaille behaald bij een wedstrijd in Bel gië. De twaalfjarige Melissa Scherpenisse uit Sint-Annaland had een belangrijk aan deel in het succes. De eredivisieturnster behaalde op het onderdeel sprong het hoogste teamcijfer en plaatste zich daar mee voor de toestel finale bij de Wase- gyntcup. Het Nederlandse team werd in Melsele tweede, achter winnaar Duits land maar vóór het nationale team van Luxemburg. In de wedstrijd bleek dat Melissa vroeg in het seizoen de draad alweer prima heeft opgepakt. Op brug wisten de drie overige turnsters van de tumcombinatie een pri ma oefening te tonen. Daardoor kon Me lissa wat meer risico nemen, zodat ze het eerst een vluchtelement in haar brugoefe- ning kon uitproberen. Helaas wist de Sint-Annalandse de ligger nog net niet te pakken, maar het was bijna gelukt. Ook op balk turnde het team een goede ronde, zodat het zich op het slotonderdeel vloer kon uitleven. Melissa kwam als laatste aan bod. Ze liet een dubbel gehoekte salto zien, met een perfecte landing wat veel punten opleverde. Ook in de toestelfinale liet de Thoolse twee prima sprongen zien: een overslag hoeksalto en een tsukahara gehoekt. Met een vierde plaats kwam ze net niet op het podium. Melissa Scherpenisse krijgt het de ko mende maanden druk. Ze heeft twee in ternationale wedstrijden in België op het programma staan, en daarnaast nog toer nooien in Luxemburg en Malta. Aan laatstgenoemde wedstrijd wordt een trai ningssage van een week gekoppeld, waarbij de tumcombinatie intensief gaat samenwerken met een Bulgaars trainers team. Het vlaggenschip van Smash gaat weer alleen aan de leiding in de eerste klasse. De tafeltennissers hoefden daarvoor niet zelf in actie te komen, medekoploper Arnemuiden 2 verloor namelijk het inhaalduel tegen ODT met 6-4. Er zijn nog vier wedstrijden te gaan. Bij de Sint-Annalandse club kwam dit weekeinde alleen de jeugd in actie. Alleen het vierde team boekte een overwinning, het won met 6-4 van SAR uit Kloosterzande. Dat was vooral te danken aan Paola Ketting, die ongeslagen bleef en samen met Connie Moerland het dubbelspel won. Moerland en Joris Zwagemaker pakten beide een punt voor het team, dat op de tweede plaats staat. Het eerste jeugdteam, dat onderaan staat, was kansloos tegen koploper Back Hands: 10-0. De Sint-Annalan ders lijken degradatie niet te kunnen ontlopen. Ook Smash 2 trof Back Hands als tegenstander en ook deze koploper was met 8-2 te sterk. Peter Overbeeke en Gertjan v.d. Berg scoorden ieder een punt. Van Smash 3 wonnen tegen ODT Christel Vroegop, Lonneke den En gelsman en Huib v.d. Klooster ieder één keer. Maar daar bleef het bij tegen de lijstaanvoerder, dus 7-3 verlies. Met diezelfde cijfers verloor Smash 5 van Back Hands. René van Egmond won twee partijen, Esther Overbeeke één. Programma zaterdag: Belcrum 5- Smash 1Smash 2-TCS 1Smash 3-TCS 4 (2/11), Smash 4-TCS 5 (2/11); Vice Versa-Smash 1 jeugd, Tanaka-Smash 2, Smash 3-TTVO. Middelburg-Smash 4, Smash 5-Belcrum Antal Slager, trainer Wilko Hanzen, Robby van Enschot en Leen van der Kleijn v.l.n.r. op de kennismakingstraining bij Tholense Boys. Toch wil Tholense Boys proberen het zogeheten G-voetbal van grond te tillen. De KNVB houdt al sinds 1986 competities voor gehandicapte voetballers. Regio afgevaardigde D.J. Vleugel uit Bruinisse lichtte toe dat er in Zeeland bij vijf clubs voet bal voor gehandicapten wordt geor ganiseerd, in Goes, Middelburg, Vlissingen, Terneuzen en Axel. Ook bij Moe in Bergen en bij Grens wachters in Putte zijn teams actief. In de regio Zuid (Zeeland, Noord- Brabant en de regio Dordrecht) zijn het er in totaal 40 tot 50. En dat alle begin moeilijk is. „G-voetbal is net als gewoon voet bal: het is voor iedereen. Wel wordt het in een aangepaste vorm ge speeld. Er zijn drie niveaus: A, B en C. A is het hoogste. De indeling is regionaal. Er wordt ook competitie gespeeld, maar het belangrijkste is dat het voetbal leuk blijft en dat er voor gezorgd wordt dat er een rede lijke uitslag komt. Elke poule kent zes tot acht teams. Ze spelen om de veertien dagen, een uit- en een thuiswedstrijd. En die kunnen bo vendien gemakkelijk verzet worden. Als er bijvoorbeeld voor de gehan dicapten een truckersdag wordt ge houden, dan kunnen ze daar naar toe." Bij het G-voetbal wordt op een half veld gespeeld om de afstand naar het doel niet te groot te maken. „Er zijn gehandicapten die niet hard kunnen lopen, bijvoorbeeld iemand met één been en twee krukken. Meestal spelen ze acht tegen acht. Maar het kan evengoed zeven tegen zeven of negen tegen negen spelers zijn. Jongens en meisjes en alle leeftijden door elkaar." Volgens Vleugels is het de bedoe ling om voetbal voor iedereen be reikbaar te maken. Een gehandicap te die mee gaat doen, wordt dan ook gewoon lid van de club. Heeft rech ten en plichten. „Hij wordt uitgeno digd voor een feestje maar wordt ook gevraagd om de kleedkamer schoon te houden." Volgens Vleugels lukt het niet altijd een team samen te stellen. Het be stuur van de vereniging moet er achter staan. „We zijn erg blij dat we van Tholense Boys hoorden dat ze ook op Tholen en Sint-Philips- land een G-team willen starten. We moeten afwachten hoe de respons is." Dat was op de informatieavond nog niet groot. Antal Slager uit Sint- Annaland was er met zijn vader, en Robby van Enschot uit Bergen op Zoom die in het zorgcentrum Lam- bertijnenhof in Bergen woont. Wel waren er veel vrijwilligers van de club en het zorgcentrum naar de kantine van Tholense Boys geko men. Peter Baan trekt de kar bij de club, samen met jeugdleider Maaike de Lang en Marleen Jansen die zelf bij de club speelt en werkt in het Lam- bertijnenhof. Het zorgcentrum be schikt over een bus waarmee bewo ners naar de trainingen kunnen worden vervoerd. Het G-voetbal ge dijt vooral goed in regio's waar veel instellingen zijn voor gehandicap ten. Volgens Vleugel heeft het tijd no dig. „We kunnen heus niet over twee weken competitie spelen, maar misschien zijn we 15 januari wel zo ver. Dan is er een zaalvoetbaltoer nooi in Goes." De spelers die lid worden van de club, zijn aanvullend verzekerd en krijgen ook een spelerspas. De con tributie komt overeen met de bijdra ge die A-junioren aan de club moe ten betalen. Vleugel zelf beleeft veel plezier aan het G-voetbal, zegt hij. „Ik heb ook wel tegen trainers gezegd dat ze eens moesten komen kijken. Het is heel sportief, er geen stress, er worden geen gemene tack les uitgevoerd, het is een vrienden club. De leukste vorm van voetbal." Om half acht was voorzien in een training. Antal en Robby meldden zich aan, maar ook supporter Leen van der Kleijn van Tholense Boys ging mee met trainer Wilco Hanzen uit Bruinisse die bij Bruse Boys speelt en het veld van Tholense Boys ook kent als speler. Hanzen is sportleraar en heeft zich toegelegd op het werken met gehandicapten. Hanzen gaf als het ware de aftrap door met de drie spelers op het trai ningsveld een partijtje te spelen tus sen 'Ajax en Feyenoord', maar het is de bedoeling dat de club zelf de spelers van het G-team gaan trainen. De spelers werden luid aangemoe digd door de vrijwilligers van Tho lense Boys en de begeleiders van het Lambertijnenhof. Na de training werd besloten om op woensdagavond tussen zeven en acht te gaan trainen, maar het was nog niet zeker of de drie spelers mee zouden doen. Voor meer infor matie: Peter Baan 06-22915598 of 604247. Marleen Jansen 06- 300483867, Maaike de Lang 06- 28552281. Smerdiek 2 is met een 3-5 overwinning teruggekomen uit Aardenburg. Na een kwartier ging het lopen bij de bezoekers. Nadat Ramona van Tiggele eerst nog op de paal schoot, passeerde ze drie minu ten later de keepster wél (0-1Halver wege de eerste helft maakte Anne Scher penisse de Zeeuws-Vlaamse spits de bal afhandig in het strafschopgebied. Vol gens Smerdiek deed ze dat met een cor recte sliding, maar de arbiter zag er een strafschop in. Hierdoor kwam Aarden burg op 1-1. Maar binnen tien minuten zorgden Ilse Polderman en Josca Jansen ervoor dat de stand weer in het voordeel van Smerdiek werd omgebogen (1-3). Na de rust was het spelbeeld aanvanke lijk hetzelfde, maar gaandeweg zakten de Tholenaren wat weg. Vóór de terugval was de score echter al naar 1-5 opge voerd. Eerst werkte een Aardenburgse een voorzet van Jette v.d. Kleijn achter de eigen keeper en daarna scoorde Irma Hage van afstand. Het uitvallen van Van Tiggele en het wisselen van Polderman voor Marita Brinkman kwam het spel van de blauw-zwarten niet ten goede. Aardenburg werd wat sterker, maar aan de twee doelpunten die de thuisclub in de laatste vijf minuten maakte lagen fou ten van Smerdiek ten grondslag. Noad 2 is er tegen Mevo 2 niet in ge slaagd om de neerwaartse spiraal van de afgelopen weken om te buigen. De Sint- Philipslanders stonden in Zierikzee na een kwartier met 2-0 achter en verloren uiteindelijk met 6-3. Ze probeerden zich na de achterstand terug te vechten, maar kregen de eindpass niet richting de spit sen. Na een half uur onderschepte Ro nald den Braber een terugspeelbal en stiftte die over de keeper. Nog voor de rust maakte Mevo 3-1 door te profiteren van een haperende buitenspelval. Maar uit een scrimmage voor het doel tekende Antoine Quist voor de aansluitings treffer (3-2). De tweede helft begon slecht voor de bezoekers. Met hulp van Jaap van Oudenaarde kon doelman Lig- tendag voorkomen dat Mevo scoorde uit een counter. De thuisclub - met oud RBC-coach Dolf Roks in de gelederen - troefde Noad af in technisch opzicht. Het werd 4-2 toen de buitenspelval op nieuw niet werkte, en na een kwartier keek Noad tegen een 5-2 achterstand aan. De bezoekers zetten aan en dat re sulteerde in een derde treffer voor de geel-groenen. Hans Polderman zette An toine Quist alleen voor de keeper en de ze faalde niet. In de slotfase scoorde Me vo nog een zesde keer. Vierde klasse Een gretig en agressief voetbal lend Smerdiek speelde een goede eerste helft. De thuisclub kwam op voorsprong uit een hoekschop van Daan de Viet, die Hilbert Brinkman inkopte. Vijf minuten later zorgde hetzelfde duo voor 2- 0, nu scoorde De Viet op aange ven van Brinkman. „We hadden iets goed te maken. Met een punt konden we deze middag niet te vreden zijn", zegt trainer Ruud Linders, die de spitsen Erik van Haaften en Bart Stoutjesdijk mis te wegens blessures. Na de rust voerde de ploeg uit Kerkwerve de druk op, terwijl Smerdiek teveel ruimte weggaf. Jan de Viet verprutste een prima kans op de derde treffer en na vijf minuten maakte WIK 2-1. Even was de organisatie weg bij de thuisclub en drie minuten later maakten de bezoekers zelfs ge lijk. „Dan moet je zorgen dat het op de rails blijft. We hadden ge luk met Jordy Hage en Marcel Baan die samen met doelman Alex Stoutjesdijk de organisatie goed weg zetten." De thuisclub hoopte dat de bal een keer goed zou vallen en dat gebeurde inder daad. Een pass van Baan bereikte Daan de Viet en die schoot er zijn tweede van de middag in. In de laatste minuut miste Jan de Viet opnieuw een honderd procent kans. Niettemin was Linders blij met het resultaat. „Dit is goed voor het vertrouwen. En je krijgt weer een beetje aansluiting met de rest. Stavenisse beleefde een hectische middag tegen Brouwershaven, en verloor de wedstrijd met 1 -3. „De tegenstander ligt ons niet zo. het zijn altijd bijzondere wedstrij den", zegt clftalleider Adrie Knuist. „Jammer dat we verlie zen. Want pakken we de punten, dan neem je afstand van de rest." De thuisclub speelde voor de rust veel te laks en keek na drie kwar tier voetballen tegen een 0-1 ach terstand aan. Na de hervatting voerde Stavenisse de druk op. Na tien minuten kon Kees van Putte op aangeven van Sander Smits de gelijkmaker scoren. De thuisclub had het heft in handen, maar ze had pech dat Eduard de Rijke met een rode kaart naar de kant moest nadat hij een tegenstander van achteren had aangepakt. „Dat was de ommekeer in de wed strijd. We pakten het wel goed op, maar met een man minder wordt het moeilijk." Na een half uur spelen werd het 1-2 uit een vrije trap. „De scheidsrechter was de muur nog goed aan het zetten toen Brouwershaven de vrije trap al nam. We protesteerden hevig, maar dat haalde niets uit." De thuisclub zocht massaal de aanval in een poging om de achterstand ongedaan te maken. Ook van Brouwershaven kreeg een speler rood wegens vanachter aanvallen. Tien minuten voor het einde ging een schot van Stavenisse er net niet in, en in de laatste minuut lukte dat de bezoekers wel zodat het 1-3 stond. Op zich is een gelijkspel in Scha- rendijke (1-1) een goed resultaat, maar gezien de kansen in de tweede helft had SPS meer ver diend, vindt trainer Rien Voshol. „Het is weer een punt. Je speelt redelijk, we hebben vijf keer ge lijk gespeeld. Maar de weg rich ting de goal moeten we nog zien te vinden." SPS begon met de B-junioren Ra mon Voshol en Jasper Sloot in de basis. Met Bart Vane centraal op het middenveld stond er opnieuw een jong team op het veld. In het doel stond Peter v.d. Male zijn mannetje. In de tweede minuut schoot ZSC op de paal, maar daarna stond het beter bij de be zoekers. Na een kwartier kreeg Willem Bevelander een kans toen de Schouwse keeper bij een spel hervatting in de fout ging. maar dit leverde niets op. Zeven minu ten later was het wél raak. Een voorzet bereikte Ramon Voshol, die ging het duel aan en legde de bal voor de voeten van Jan Deij. Diens schot ineens vanaf vijf me ter betekende 0-1Maar vijf mi nuten later strafte de thuisclub een dekkingsfout van SPS af (1- lEn even later ging de bal zelfs op de stip na fout verdedigen. Van der Male stopte de strafschop echter. „Op dat moment stonden we versteld van onszelf. We had den die middag een team waarin iedereen ervoor wilde gaan." In de tweede helft lukte het de Tholenaren om de thuisclub ver van het doel te houden. En ze creëerden zelf een aantal goede kansen. Ramon Voshol kon na een actie niet meer uithalen en een kopbal van Bart Vane werd door de keeper op de lijn gered. Ook B-junior Danny de Graaf, in gevallen voor Hilbert van Akke ren. kreeg een mogelijkheid. Maar hij was niet snel genoeg en toen was de keeper er al bij. Ver dedigend stond het deze middag goed bij SPS en op het midden veld gaat Bart Vane zijn rol ook steeds beter beheersen, zegt Rien Voshol. Remi Lindhout uit Sint-Maartensdijk en Arjan Rijnberg uit Oud-Vos- semeer zijn met het eerste korps van De Edelkarper uit Bergen op Zoom nationaal kampioen kustvissen geworden. Ze mogen volgend jaar meedoen aan het wereldkampioenschap in Frankrijk. Het eerste korps van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk moest met het brons genoegen nemen. Sjaak Lindhout, Cees Andriesse, Ben Boogaard, Adrie Aarden en Arjan van Moort hadden weliswaar net zoveel punten als de nummer twee. maar ze vingen minder vissen. Er werd zaterdag gevist aan de Afsluitdijk, met een gure zuidwesten wind. Onder de 221 deelnemers waren, zover bekend, negentien Tho lenaren. Op Arjan Heijboer van de Zeebaars na vingen die allemaal vis. In het individuele klassement was Sjaak Lindhout op de zesde plek de beste Tholenaar met 113 cm vis. Zijn zoon Remi werd zeven de met twee centimeter minder, Alex Hoogendoorn werd elfde. Jan Verhees achttiende en Michel Mosselman 25ste. Door een 10-0 overwinning tegen 't Schuitje gaat het tweede team van darts- club Hije Piele Bieje uit Sint-Maartens dijk aan de leiding in divisie 3D. De Thoolse darters hebben negen punten meer dan de nummer twee. De uitslagen van de zesde speelronde zijn als volgt. Divisie IA: Smerdiek Incredibles-De Stadhouder 1 5-5. 1B: Dartsfun-Bad- boys 1 3-7, De Promilekes-New Flyzone 3-7. IC: De Joosse-The Oldies D 5-5. 2A: The Oldies B-autobedrijf Haisch 1- 9, Distel 2-Dar'tcentrum 4-6. 2B: Hije Piele Bieje 1-Distel 1 4-6, Triple 8-De Kroontjes 4-6, Fendertse Hoeve-Noad 7- 3. 2C: De Slöövegooiers-Rico Darts 1 5- 5. 2D: The Oldies C-Dis Nix 7-3. 3B: Badboys 2-Jansen Jansens 7 6-4. 3C: Nie te Pijle 't Schelmke-The Oldies A 5- 5. Hije Piele Bieje 3-Voskes 2 5-5. 3D: Hije Piele Bieje 2-'t Schuitje 3 10-0. Liselot Deurloo uit Tholen reed dit weekeinde met haar zesjarige Shire ruin Earl een dressuurproef in de klasse LI. De jury was en thousiast over deze combinatie en beloonde de proef met 184 pun ten. Daarmee heeft de combinatie vol doende punten om te promoveren naar de klasse L2. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1. mevr. H. Schot en mevr. N. Deurloo 37 p; 2. mevr. L. van Bale en W. Bijl 36 p; 3. mevr. B. Schot en mevr. J. Bos 35 p; 4. mevr. A. Hilgerson en mevr. J. Verbraeken 30 p; 4. mevr. L. Verschoor en W. Deurloo 23 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. A. Poot en mevr. A. Bocxe 33 p; 2. W. Bijl en J. Bijnagte 32 p; 3. mevr. C. van Mierlo en C. Breure 27 p; 4. mevr. B. Bijnagte 22 p; 5. mevr. W. Kloet en C. van Gorsel 21 p; 6. mevr. L. Wielaard en mevr. J. Nijstad 14 p; 7. mevr. M. Dane en mevr. T. Breure 11 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 31 p; 2. mevr. D. van Dijke 30 p; 3. me vr. C. Havermans 27 p; 4. mevr. J. Tim mermans 26 p; 5. mevr. L. van Poortvliet 22 p; 6. mevr. M. van Poortvliet 5 p. Niet in Sint-Maartensdijk, zoals eerder aangekondigd, maar in Sint- Philipsland wordt komende zondag beslist wie de beste tennisclub is van Tholen. De finale van de Goed- Ware Eilandencup gaat tussen De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland en TOV uit Oud-Vossemeer. De wedstrijd begint rond één uur en omstreeks vijf uur is duidelijk wie er de cup met de grote oren mee naar huis mag nemen. De algemene prijsuitreiking en een slotakkoord sluiten deze dag af. Tennisliefheb- bers zijn welkom op het tennispark aan de Luysterlaan. Voor de uitbreiding is 885.000 euro extra nodig. Er zijn nu 176 ligplaat sen, dat worden er 225. Alle frac ties waren het er over eens dat de haven een opknapbeurt kan gebrui ken. Toch waren er ook nog vragen. Onder meer over het tarief voor de ligplaatsen. Bij een gunstige aanbe steding komt het tarief op 34,50 eu ro per vierkante meter. E. van der Wal-Vermeulen (PvdA) vroeg zich af of de prijs niet te hoog wordt. Ze was bang dat het liggeld straks al leen door mensen met grote boten uit de Randstad te betalen is. „Het moet ook voor ons belang in Tho len zijn. Het tarief mag niet veel hoger worden." J.M. Aarnoudse (SGP) zei hij zijn fractie voor een dilemma stond. „We hebben geen moeite met het onderhoud aan de bestaande haven, maar met de uitbreiding van de jachthaven hebben wij wel moeite. Dat zal meer druk geven op de zon dagsrust." Aarnoudse zou de zaak willen splitsen, zei hij. Hij wilde weten wat het onderhoud kost en wat de uitbreiding kost. Volgens Van der Wal hoefde de SGP zich geen zorgen te maken over het aan tasten van de zondagsrust. ..De mensen zitten dan juist op het water en geven geen overlast in het dorp." Maar daar was Aarnoudse het niet mee eens. „Mensen zullen ook op zondag de haven gebruiken." Van de Wal wilde voorkomen dat door de 'angst van de SGP' de gemeente Tholen ligplaatsen misloopt als de provincie de ligplaatsen gaat verde len. Ook M.J. Klippel (RFT) wilde een onderscheid maken tussen on derhoud en uitbreiding. „De uit breiding met 49 ligplaatsen zal tot meer drukte leiden in de kom van het dorp en de haven. Ook op zon dag. De Oosterschelde heeft pri mair de functie van natuur. Er is nu al een grote druk op de zeearm. Er zal alleen maar meer verstoring op treden. Reden te meer om er niet aan te beginnen. We kunnen het voorstel niet steunen." Ook nu re ageerde Van der Wal. „De uitbrei ding komt er toch. Is het niet in Sta venisse dan wel elders in Zeeland. Dan kunnen we het beter in Stave nisse doen zodat we er een graantje van mee kunnen pikken." Ook J.L. Hage (CU) vroeg naar het tarief. Hij wilde weten hoeveel er nu betaald wordt. En of het nieuwe bedrag ook besproken was met de leden van de watersportvereniging. Wethouder C.L. van Dis (die zijn collega F.J. Goossen verving) licht te toe dat een ligplaats duurder is geworden. „Maar het is minder hoog geworden door zelfwerk zaamheid van de leden van de wa tersportvereniging." Hij beantwoordde ook een vraag van L.J. van Doorn (ABT) die be nieuwd was naar de bijdrage uit de Europese subsidiepot (Maya). Van Dis legde uit dat er voor één mil joen euro subsidie is aangevraagd. En dat als het wordt toegekend er de helft van betaald zal worden. Pas half december verwacht hij daar uitsluitsel over. Als het geld er komt dan kan het tarief zelfs met zeven euro verlaagd worden en be taalt de ligplaatshouder 27 euro per vierkante meter. Het werk kon niet gesplitst worden, zei hij. Vervanging en uitbreiding zitten in één bestek. „Een onder scheid is lastig te maken." Ook hij vond dat de gemeente mee moet doen bij de verdeling van 2900 ex tra ligplaatsen door de provincie. „Doen wij het niet, dan doen ande ren het wel." Klippel wilde ook weten of er vol daan wordt aan de wet milieube heer. En of daar afspraken over zijn gemaakt met de vereniging. Hij wees er op dat de havenbodem na verloop van tijd vervuild raakt met stoffen die gebruikt worden om de bodems te behandelen tegen het zoute water. Volgens ambtenaar G. Vos blijft de havenontvangstinstal latie (waar afval in kan worden ge deponeerd) gehandhaafd. „De wa tersportvereniging speelt wel een rol in het beheer, maar het blijft een gemeentelijke haven. Er vindt geen overdracht plaats." Klippel wees er op dat er na verloop van jaren ge baggerd zal moeten worden. „Vaak zit er koper in de bodem. Iemand moet die specie opruimen." Vol gens Vos is er in 2002 nog gebag gerd en viel het met de verontreini ging mee. „Het mocht gewoon in de Oosterschelde gestort worden." Van Doorn vroeg zich af of de uit breiding niet gelijk met het vervan gen van de steigers kan worden uil- gevoerd, maar dat is volgens Van Dis een stap te ver. „We moeten eerst bij de provincie onze ambities duidelijk maken." De RFT kondig de aan tegen het voorstel te zullen stemmen, de SGP maakte een voor behoud. In het nieuwe gemeentehuis van Steenbergen wordt woensdagavond 7 no vember informatie gegeven over de aanleg van het ontbrekende stuk rijks weg A4 tussen Dinteloord en Bergen op Zoom. Het gaat om de voortgang van de onderzoeken en de procedures. Rijkswaterstaat geeft van 19.00 tot 21.00 uur een presentatie, waarna er ruim gelegenheid is om vragen te stel len.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 21